"VRIJDAG 1 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 Woensdagavond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester Woldringh v. d. Hoop. Aanwezig alle leden- De voorzitter hield allereerst de gebrui kelijke nieuwjaarsrede. De gemeentebedrij ven ondervonden ook den druk der tijden; het gasverbruik nam af met 80000 M3., terwijl ongeveer 15000 M3. water minder werd verkocht. Het aantal inwoners steeg dit jaar voor het eerste boven 17000 en wel tot 17220. De vermeerdering in 1934 bedroeg 333 zielen. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat de salarissen van burgemeester, secre taris en ontvanger respectievelijk zijn vast gesteld op ƒ5300—6300, ƒ4500—ƒ5500 en ƒ3300—ƒ4000. De heer C. v. Tongeren is door deze me- dedeeling pijnlijk verrast. Van hooger hand wordt steeds aangedrongen op versobering. Ged. Staten leggen nu het advies van den Raad zonder motiveering naast zich neer en stellen ze 1200.hooger vast dan werd geadviseerd. De heer J. v. d. Perk spreekt in gelijken geest en stelt een motie voor, waarin de raad zijn teleurstelling uitspreekt over het besluit van Ged. Staten. De heer L. v. d. Zwan herinnert aan de woorden van den voorzitter in een vori ge vergadering, toen deze verklaarde, dat hij niet in een scheeve verhouding wensch- te te komen staan met de anderen. Spr. ondersteunt de motie van harte. De voorzitter wijst op den verkeerden indruk dien men heeft gekregen. De spre kers gaan uit van zuiver Katwijksch stand punt. Ged. Staten namen het inwoneraan tal als grondslag voor de regeling van de gemeenten in de geheele provincie. Ook mag niet uit het oog worden verloren, dat bij de herziening van 1930, op verzoek van den raad het salaris f 500.lager is ge steld als oorspronkelijk was vastgesteld. Nadat is gerepliceerd wordt de motie met 152 st. aangenomen. Tegen de beide wet houders. Nog is ingekomen een adres van de A.R. Kiesvereeniging te Katwijk aan Zee, be treffende de salarisregeling van het ge- meentepersoneel. Na een opmerking van Wethouder Dubbeldam licht de heer C. v. Tongeren, als eerste onderteekenaar, het adres nader toe. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de afd. Katwijk van den Bond van Kleine Zelfstandigen is een adres ingeko men om een renteloos crediet van de ge meente om zaad en mest te kunnen koo- pen. B. en W. zullen advies uitbrengen. De heer H. W. Grimbergen dringt aan op spoed. Als commissaris van de gemeentespaar bank wordt gekozen de heer Kr. Haasnoot. Tot lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs als opvolger van den heer W. v. d. Akker wordt benoemd de heer C. v. Rhee, hoofd der Herv. School. Tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim wordt benoemd de heer v. d. Laan. Voorstel van B. en W. tot verhuring van eenige perceeltjes land. Het betreft eenige perceeltjes grond dopr de gemeente on langs van Domeinen gekocht. Een van de huurders, de heer J. Verdoes heeft 46 Aren in pacht tegen een pacht van 20.'s jaars en verzoekt om ontslagen te worden van de huur of de huur op ƒ10.per jaar te brengen aangezien de opbrengst van den grond zeer slecht is. B. en W. stellen voor de huur te ver lagen op 10.— per jaar. Goedgekeurd. Door P. v. Tol, Wassenaarsche weg 5 te Katwijk a. d. Rijn en Gebr. de Best, Vreug- deweg 2 te Katwijk a. d. Rijn is verzocht om in huur te mogen hebben een tweetal perceelen teelland, gelegen in „Klein Duin", voorheen in huur geweest bij A. de Vink-Schaap te Katwijk-Rijn. De grootte van het door P. v. T. gevraagde perceel bedraagt 320 R.R., dat van Gebr. de Best 294 R.R. B. en W. stellen den raad voor beide perceelen onderhands te ver huren voor 3 achtereen volgende jaren, op VAN KATWIJK de gewone voorwaarden, ingaande 1 Jan. 1935 en de huur te bepalen op 0.25 p. R.R., zoodat de totale huursom bedraagt resp. 80.en 73.50, telken jare bij vooruitbetaling te voldoen. Voorstel tot verkoop van eenige percee len grond en wel aan: A. Haasnoot 548 M2., gelegen aan de Duinstraat, A. v. Duyn 243 M2., gelegen aan de baron Sweerts de Lan- das Wyborghstraat, en J. R. Bloot 243 M2.. gelegen aan laatstgenoemde straat. B. en W. stellen voor al deze gronden af te staan tegen den prijs van 5.per M2. en ver der de gewone voorwaarden. Aldus wordt besloten. Voorstel tot het vaststellen eener veror dening op de invordering van leges voor jachtacten door het hoofd der plaatselijke politie. B. en W. stellen mitsdien voor hier toe te besluiten. Goedgekeurd. De ziekenfondsen en de werkloozen. Voorstel tot het dragen van een deel der kosten van het lidmaatschap van zieken fondsen. De Minister heeft zich tot de ge meentebesturen gewend, om de aandacht te vragen voor het feit, dat de werklooze arbeiders, die lid van een ziekenfonds zijn, dikwijls niet meer in staat zijn de contri butie voor dat fonds te betalen en zich mitsdien genoopt zien, zeer tot hun leed wezen, voor het lidmaatschap van hun fonds te bedanken. Het moet van groot be lang worden geacht, aldus de Minister, dat bedoelde arbeiders hun lidmaatschap blij ven behouden, mede omdat de kosten van geneeskundige behandeling enz. anders geheel ten laste van de gemeente zullen komen en voor de gemeentekas kan dit een niet gering nadeel beteekenen. Boven dien acht de Minister instandhouding van het ziekenfondswezen een groot sociaal be lang, zoodat Z.Exc. er geen bezwaar tegen heeft goed te keuren, dat de gemeentebe sturen de bovenbedoelde werkloozen in de premiebetaling tegemoet komen door b.v. een gedeelte van de contributie voor rekening der gemeente te nemen, zoodat deze tegemoetkoming niet in mindering wordt gebracht op den steun ingevolge de steunregeling, doch ten volle boven de uitkeering wordt genoten. B. en W. hebben zich in verbinding ge steld met het Fonds voor Rijnland en aan grenzende gebieden om te trachten een re geling tot stand te brengen. Het uiteinde lijk voorstel van B. en W. luidt: 1/3 der premie voor rekening der gemeente, 1/3 voor de fondsen, en 1/3 voor belangheb benden. Het fonds wil hier niet aan en wil alleen een korting van 15 pet. op de pre mie geven, en dan alleen op het nieuwe fonds. De premie is 0.56 voor man, vrouw en de kinderen onder de 16 jaar. Van de fondsen is niets meer te verwachten, dus zullen de belanghebbenden, aangezien B. en W. ook meenen niet meer te mogen doen, de belanghebbenden 2/3 der premies hebben te betalen, i.c. 0.27 voor de oude en 0.32 voor de nieuwe fondsen. B. en W. willen voor de armlastigen eenzelfde rege ling doch het fonds wil ook hiervoor zelfs geen korting toestaan. De genoemde extra uitkeering zal echter eerst worden ver strekt als is aangetoond, dat de steuntrek ker of ondersteunde de premie heeft vol daan. Deze maatregel zal naar schatting 1500.p. jaar kosten. Als antwoord aan den besturenbond kan het bovenstaande tegelijk gelden. Na uitvoerige discussie z. h. st. aangeno men. Voorstel tot aankoop en ruiling van grond, benoodigd voor de verbreeding en verbetering van den Zwarte weg bij de Sluizen. In de raadszitting van 14 Juni 1934 be sloot de raad tot verbetering van den Zwarteweg met inbegrip van het gedeelte gelegen tusschen de Binnensluizen en het beginpunt van den Zwarteweg. Door ver schillende omstandigheden kan hieraan nog niet worden begonnen. Het tracé van dezen weg loopt over een paar perceelen welke resp. toebehooren aan A. C. W. Al kemade te Noordwijk en G. Bloot te Kat wijk. Thans zijn B. en W. met genoemde personen tot overeenstemming gekomen door aan Alkemade f 300.en aan Bloot ƒ444.te betalen. Kosten van overdracht en levering voor rekening der gemeente. Dr. J. Eijkelenboom dringt aan op spoe dige uitvoering, in verband met het bloem bollenseizoen. Conform besloten. In behandeling komt vervolgens het voorstel tot aankoop van het huis Duinstr. 26. Mej. Wed. KI. Jonker wil een haar toe- behoorende woning aan de Duinstraat aan de gemeente overdoen voor den prijs van 1000.De grond is benoodigd voor de verbreeding van de Duinstraat en de koop prijs is volgens B. en W. geenszins onrede lijk te achten. Aangenomen. Punt 12: voorstel tot het stellen eener garantie voor de betaling van rente en aflossingen eener leening van V.V.V. De vereeniging heeft thans een gelegenheid voor bureau, dat telkens slechts voor 1 jaar kan worden gehuurd. Thans kan V.V.V. in de Badstraat een perceel huren voor 10 jaar met recht van koop. Het is gunstig gelegen. De huur is 3.50 per week, doch aan het gebouwtje moet een en ander wor den verbouwd, wat voor rekening van V. V.V. komt, die hiervoor een leening zullen sluiten groot 1000.en waarvoor de ge meente garant moet zijn. Conform besloten. Een motie van afkeuring aan Ged. Staten. Volgt praeadvies met betrekking tot de salarieering der ambtenaren van den Bur gerlijken Stand. In vroegere raadszitting besloot de raad aan de ambtenaren geen vergoeding meer te geven voor het te ver richten werk voor den Burgerl. Stand. Dit zou dan alleen betreffen nieuw benoemde ambtenaren. Thans komen B. en W. hier op terug, ook omreden Ged. Staten blijk baar een ander standpunt hebben ingeno men, en stellen B. en W. den raad opnieuw voor de salarieering vast te stellen op resp. 255.en 60.en 2.25 per huwelijk. In de meest krasse bewoordingen wordt door verschillende leden hun afkeuring uitgesproken over dit praeadvies. Hoewel de voorzitter het voorstel verdedigt, wordt met 134 st. een afkeurende motie van den heer C. v. Tongeren aangenomen. Tegen de heeren: B. v. d. Bent, H. W. Grimbergen, C. A. Veltkamp en J. Dubbeldam. Komt dan in behandeling het praeadvies op een verzoek om wijziging van de ver ordening op de zeebaden en het strand. Er is n.1. een adres nigekomen van J. W. A, van Schaik en 76 andere personen, die Kat wijk als badplaats plegen te bezoeken, en die het verzoek doen het mogelijk te ma ken, dat baden genomen kunnen worden van uit linnen tenten aan het Zuiderstrand reeds vanaf de Oude Kerk. B. en W. wijzen er den raad op, dat deze materie in verband met de doortrekking van den Zuid-Boulevard laatstelijk werd geregeld bij de op 18 April 1934 vastgestel de verordening op de Zeebaden en het strand. De practijk heeft intusschen aangetoond, dat de hieromtrent geldende bepalingen de belangen van de badplaats, mede uit een oogpunt van orde, strooken, en dat er der halve geen termen aanwezig zijn daarin wijzigingen aan te brengen. Aldus beslo ten. Als inleiding op de rondvraag verkrijgt de heer P. Guijt het woord om zijn be zwaren in den raad te brengen tegen de cokesverkoop van de Gasfabriek. Met de Bond van Handelaren is een contract af gesloten voor den verkoop. Dit contract loopt van Mex 1934April 1935, met een opzeggingstermijn van 3 maanden. B. en W. wendden zich tot de commissie der be drijven met het voorstel het contract te verlengen, aangezien zich geen moeilijk heden hadden voorgedaan. De heer Guijt achtte deze voorstelling niet juist, daar er moeilijkheden waren met den heer Rijn sent, die door den bond niet werd erkend als bonafide handelaar. De heer Guijt stel de een motie voor om het contract met 1 Febr. op te zeggen. Langdurig werd er ge sproken. We dachten reeds een minzame oplossing, doch aan het slot van de be- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 2 Februari. Huizen 301 M. K. R. O.-programma. 8.00 Morgen concert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.30 Het K. R. O.-orkest. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Afgestaan aan de H. I. R. O. 5.00 Dajos Bela en zijn orkest (gramo- foonplaten). 5.30 Het K. R. O.-orkest. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht en gramofoonpl. 7.15 Pater B. Knipping O. F. M. over: „De beteekenis van de toegepaste kunst". Daarna gramofoonpl. 8.00 Vaz Dias en K.R.O.-orkest. 8.35 Pater J. Thewissen S.J. over „Tus schen twee werelden". 9.05 De K. R. O.-boys. 9.30 „Een nacht in een spookhuis" voor dracht. 9.50 De K.R.O.-boys en gramofoonpL 10.30 Vaz Dias en de K.R.O.-boys. 11.00 GramofoonpL Hilversum, 1875 M. V. A. R. A.-uitzending. 8.00 GramofoonpL 10 00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Voor Arb. i.d. Continubedr. 12.00 Gevarieerd muziek-programma. 2.15 Filmpraatje. 2.30 GramofoonpL 3.00 Reportage uit klankfilmetudio's. 3.30 Rotterdamsch Philh. orkest o.l.v. E. Flipse, m.m.v. Bela Bartok (piano). 4.30 Causerie. 4.50 Vervolg orkestconcert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Esperanto-uitzending. 6.50 GramofoonpL 7.00 VPRO. 8.03 Uit Utrecht: Bonte avond, mm.v. verschillende orkesten en solisten. 8.45 Rep. v. d. Zesdaagsche te Brussel. 9.00 Vervolg Bonte avond. 10.20 Vaz Dias. 10.35 Vervolg Bonte Avond. li.05 GramofoonpL 11.15 Rep. v. d. Zesdaagsche te Brussel. 11.3012.00 Gramofoonpl. D r o i t w i c h, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 Northern-orkest. I.20 Commodore Grand orkest. 2.20 Belfast Omroeporkert. 4.50 S. Baynes en zijn orkest. 5.35 Ambrose en zijn Embassy Club-or kest. 8.50 Music-Hall-programma, m.m.v. het BBC-variëté-orkest. 10.20 BBC-theat er-orkest. t II.2012.20 BBC-dansorkest. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 GramofoonpL 12.20 Symphone-orkest. spreking werd de motie van den heer Guijt niet gesteund en kon dus niet in be handeling komen. De heer Guijt verklaar de daarop, dat hij als lid van de commissie voor bedrijven bedankte. Na rondvraag sluiting. RECHTZAKEN DE MOORD TE HOOFDDORP Onderzoek naar vergiftiging levert geen resultaat op Voor de Raarlemsche rechtbank heeft eiengen tijd geleden terecht gestaan een 24-jarigen electricien, beschuldigd van doodslag op zijn pleegvader, den 45-jarigen electricien, te Hoofddorp, in den nacht van FEUILLETON. Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. 'Nadruk verboden). 20) „Mijn geachte meester wil u daar voor- loopig niet hebben. Hij is overtuigd, dat u bevooroordeeld zijt tegen zijn beheer in Yong-Foo en dat u zoudt pogen hem nadeel te berokkenen; daarom is hij iets anders met u van plan, eer hij u naar uw landslie den terugstuurt. Hij zendt u naar zijn huis, dat op de grens van de provincie gelegen is." „Ah! Dus ik ben de gevangene van den mandarijn?" „Laten we spreken van zijn geëerden gast! Maar uw handen zijn weer in orde; uw ontbijt wacht u." De Chinees klapte in de handen; een lad der werd door het luik naar beneden ge schoven en een bediende daalde omlaag met een gelakt blad, waarop zich een be hoorlijken maaltijd bevond. Dick Forsyth had zijn honger gestild; toen gaf zijn bezoeker nogmaals een tee- ken en de bediende kwam de borden en kopjes weghalen. Een andere bediende bracht een blaadje met sigaren, sigaretten en een spirituslampje. Forsyth rookte zwijgend, terwijl de Chi nees droomerig voor zich uit zat te sta ren. Opeens stond hij op. „Als er een paar dagen voorbij zijn en we verder de rivier op zijn gevaren, zul len we samen van de frissche lucht gaan genieten; ondertusschen vindt u het mis schien aangenaam om eens uit te kijken." Hij schoof een klein paneel naast de brits waarop de gevangene lag, terzijde, waar door een opening ontstond, die het zonlicht deed binnenstroomen. „Het is een beperkt uitzicht", ging hij verontschuldigend voort, „een klein schil derij uit een groote wereld. Maar de bloe men langs den oever zijn prachtig." Hij wuifde met zijn waaier naar het open pa neel, boog zonder een zweem van ironie in zijn manier van doen en een fhinuut la ter was hij verdwenen; de ladder werd in getrokken, het bovenluik gesloten en de zendingsarts was weer aan zichzelf over gelaten. Eenigen tijd bleef hij onbeweeglijk zitten, in gespannen overdenking van hetgeen hij gehoord had. Dat hij, ondanks de vriendelijke woor den en de beleefde bejegening van den Chinees, de gevangene van den mandarijn was, leed geen twijfel en als hij inderdaad naar de grens van Li Weng-Ho's provin cie gebracht werd, dan beteekende dat, dat hij zich geheel in de macht van dit sinistere heerschap bevond en tevens dat hem niet veel goeds wachtte. Hij moest zien te ont snappen, anders. Van die gedachte vervuld stond hij op en tuurde door het open paneel. Het eerste waarop zijn blik viel was een hooge, enorme wal van witten kalksteen; van de plaats waar hij lag leek het gesteen te wel tot den hemel te reiken. Hij moest zich bukken en naar boven kijken om het geheel te kunnen zien. Beneden aan den voet der rotsen zag hij een ry mannen langs een ruw pad sjok ken. Ze trokken allen aan een lijn en daar uit leidde hij af, dat de boot door een stroomversnelling of tegen een strooming in getrokken werd. De jonk voer dicht bij den oever, een paar maal was deze zoo "dichtbij, dat men met een fikschen sprong van het dek het land had kunnen berei ken. „Het geeft niet", mompele hij, „eerst moeten die kettingen los!" Na zich behoedzaam vergewist te heb ben, dat niemand hem bespiedde, onder zocht hij den ketting zorgvuldig. Het was een degelijk stuk werk, bevestigd aan een paar boeien, die om zijn enkels sloten. Zonder een sleutel of vijl zag hij geen kans er zich van te ontdoen. Zijn eenige kans zou komen wanneer zijn bewaker hem toestond van de frissche lucht te ge nieten, zooals hij in uitzicht had gesteld want aan dek wandelen was alleen moge lijk indien zijn boeien bevrijd waren.... Drie trage, zenuwsloopende dagen kro nen voorbij. Enkele malen per dag kwam de beleef de Chinees, die Ah Yeo bleek te heeten, hem bezoeken en bleef dan een poosje praten. Den derden dag zat Forsyth som ber door het open paneel te kijken en hij merkte juist op, dat de rivier breeder be gon te worden, toen Ah Yeo weer een praatje kwam maken. Na een paar minu ten kwam eindelijk het voorstel, dat de gevangene zoo vurig verbeid had. „Waarde dokter, zoudt u wel lust hebben naar het dek te gaan?" Dick Forsyth's hart klopte zoo heftig, dat hij het eerste moment niets kon zeg gen. Toen hij antwoordde deed hij het echter op onverschilligen toon, want hij begreep, dat hij zijn doel niet zou berei ken als hij zijn verlangen te zeer liet blij ken. „Als ik loopen kon, ja" antwoordde hij met een blik naar zijn voeten. „Maar ik ben bang, dat het niet gaan zal. Mijn bee- nen zijn zoo stijf, ik heb er nauwelijks ge voel in „Dat kan verholpen worden, dokter!" Hij liet zijn gevangene alleen en ging naar het dek, om enkele oogenblikken la ter met een paar bedienden terug te komen. Een van hen verwijderde op zijn aanwij zing de boeien, waarna het tweetal For syth met kracht begon te masseeren. Een minuut of twintig waren ze met hem bezig, toen beduidde Ah Yeo op te houden. „Probeert u nu maar om te loopen, dok ter." Forsyth slingerde zijn beenen over den rand van de brits. Zijn voeten rustten op den vloer; hij bleef een oogenblik zitten alsof hij bang was om zich te bewegen; toen richtte hij zich langzaam op. Ah Yeo zag, dat zijn gevangene, op wat stijfheid na, niets meer scheelde, maar toen Forsyth zich met voorzichtige passen naar de ladder begaf, liep hij voor alle zeker heid toch vlak naast hem. Op het dek gekomen, leunde de dokter tegen de verschansing van de jonk aan en keek om zich heen. De Chinees, overtuigd dat hij geen kwaad kon, liet hem een poos je aan zijn lot over. De boot was een twin tig meter van den oever verwijderd en de dokter meende, dat als hij bij avond of 's nachts ongeboeid aan dek zou kunnen komen, het niet moeilijk moest zijn om te ontsnappen. Toen wendde hij den blik van den oever af en keek de jonk rond; op eens kwam er een uitdrukking van ont steltenis in zijn oogen; hij bleef roerloos als versteend staan ontzet naar een voor- 8.20 „Viktoria und ihr Husar", operette van Abraham, m.m.v. orkest. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Ritz". 2.204.20 L. Preil's orkest. 7.20 Operamuziek. 8.20 Omroeporkest. 10.2011.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 GramofoonpL 6.35 Orkestconcert. 11.20 Omroepkleinorkest. 12.45 Omroepkleinorkest. 1.35 GramofoonpL 3.20 Gevar. Concert. 5.35 GramofoonpL 6.20 Omroepstrijdkwartet. 7.30 Blaasconcert. 8.20 Gevar. Concert. 9.40 Berichten. 9.5512.20 Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.05 Orgelconcert. 9.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Salonorkest. I.502.20 en 6.35 GramofoonpL 6.50 Accordeonmuziek. 8.20 Cabaret. 9.20 Reportage der 6-daagsche. 9.50 Salonorkest. 10.3012.20 Max Alexys' orkest. 484 M.: 12.20 GramofoonpL 12.50 Omroeporkest. 5.20 Dansmuziek. 8.20 Symphonieconcert, 9.20 Reportage der 6-daagsche. 9.50 Omroeporkest. 10.3012.20 Max Alexys' orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 6.50 „Der Postillon von Donjemeau", ko mische opera van Adam. 10.4011.20 Dansmuziek Fr. Hauck en zijn orkest. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf 3e Programma. 8.0011.20 Een der Duitsche zenders. II.2012.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Keulen. 14.20—15.20 Kalundborg. 15.20—17.20 Keulen. 17.2017.50 Beromunster. 17.50—19.00 Brussel (Fr.) 19.0021.35 Beromunster. Pl.m. 21.35—21.50 Brussel (VL). 21.50Afl.: Brussel (Fr.). 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwich. 11.0512.35 London-Reg. 12.35—14.20 Droitwich. 14.2016.50 London Reg. 16.5018.00 Droitwich. 18.00—19.0ê Keulen. 19.0521.05 London Reg. 21.05—21.50 Droitwich. 21.5023.00 Leipzig. 23.00Afl.: London Reg. 5 op 6 September 1934. Het O.M. eischte toen tien jaar gevangenisstraf wegens dood slag. De rechtbank gelastte echter een onder zoek naar den maaginhoud van den ver moorde, daar de mogelijkheid van vergif tiging geopperd was. Het onderzoek heeft geen "esultaat op geleverd, daar de maaginhoud van den vermoorde niet was bewaard gebleven. De verdediger, mr. Ten Bokkel, wierp in zijn pleidooi een andere mogelijkheid op. De moord zou gepleegd zijn door een knecht van den verslagene, die een vreem den indruk had gemaakt en die al eerder zeer zonderling had gedaan. Pleiter vroeg nu vrijspraak van ver dachte, die onschuldig zou zijn. Uitspraak 14 Februari. „Hbld.*\ werp, dat even buiten de kaj uittrap op hes dek lag. Na een poosje begon hij met een onver schillig air en grooter moeite bij het loo pen voorwendend dan in werkelijkheid noodig was, zich in de richting te bewegen waar het voorwerp lag. Toen hij het be reikt had, bleef hij niet stilstaan, en keek ei' van onder half neergeslagen oogleden met aandacht naar. Hij had zich niet ver gist het was een damesschoen! Hij liep er langs, keerde toen terug en keek nogmaals. „Een Euroeesche schoentje!" hamerde het in zijn geest. Hoe komt dat hier?" Het ding fascineerde hem. Hij had niets liever gewild dan het oprapen, maar een van de Chineezen was aan dek gekomen om hem in het oog te houden en al maar heen en weer loopend vroeg hij zich tel kens af: „Van wie is die schoen? Van wie? Van wie?" In gedachten gaf hij zelf het antwoord, een antwoord dat hem weliswaar aller onwaarschijnlijkst voorkwam, maar dat zich telkens weer aan hem opdrong: „Dat schoentje is van Kathleen Barrington!" Bijna onbewust was hij er weer heen ge- loopen; hij bleef nu er bij staan en op het zelfde moment klonk Ah Yeo's stem ach ter hem. „Heeft de dokter belangstelling voor het schoentje van de Engelsche jongedame?" Het kostte Dick Forsyth de grootste moeite om zich te beheerschen en zich tot den Oosterling wendend, slaagde hij er in met een onbewogen stem te antwoorden: (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10