DE Iti DE PIJP. SP0RT-PR0PAGAMDA- FEESTAV0ND WOENSDAG 30 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Jan. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 770.3 te Valentia. Laagste barometerst.: 737.9 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 31 Jan.: Meest matige Wes telijke tot Noord westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, weinig of geen neerslag, lichte dooi in het Westen en Noorden, in het Zui den en Oosten lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. De depressie, die zich gistermorgen bij IJsland aankondigde, trok tusschen dit eiland en Groenland en nadert thans Jan- mayen. Een secundaire daalgebied volgde in een Zuidelijker baan en deed den baro meter sterk dalen in de Noorsche omge/ing Dit had tengevolge, dat op de Noordzee de Noord-Oostelijke winden naar West omgin gen, waardoor langs de kust de dooiing viel. Op het vasteland en in Midden-Zweden nam echter bij helderheid en windstilte de vorst nog toe. In het Noord-Westen en op de Britsche Eilanden steeg de temperatuur en komt geen vorst meer voor. In Dui'srh- land is de geheele atmospheer nog onder het vriespunt, in ons land wijst alles op indringen van warme en vochtige lucht in de hoogere atmospheerlagen. Het gevolg van deze veranderingen zullen zijr lang zaam voortgaan van de dooi van de kust naar het binnenland met kans op lichten regen en ijzel langs de vorstlijn. LUCHTTEMPERATUUR: 2.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «A. Van Woensdagnamiddag 5.11 uur tot Donderdagmorgen 7.15 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 31 Januari voorm. 11.27 uur en nam. 12.uur. NATIONAAL KONINGIN-MOEDER HERDENKINGSFONDS. Gisteren heeft de Minister van Sociale Zaken, prof. dr. Slotemaker de Bruïne, een radio-rede gehouden ten bate van het Nationaal Koningin-Moeder Herdenkings fonds, uit welk fonds on- en minvermo genden zullen kunnen worden gesteund als de tuberculose hen bedreigt. De Minister sprak in het kort a/ldus: Er wordt een gave van U gevraagd. Dat is niet verrassend; want zooiets gebeurt onophoudelijk. De indruk zou dan ook kunnen zijn, dat men moet ophouden voor nieuwe dingen te vragen. De indruk kan echter ook wezen, dat de belangstelling moet worden verdeeld, omdat de behoefte al meerder wordt. Ik bepleit het laatste. Inderdaad kloppen velerlei behoeften by ons volk aan: kunst en cultuur; humani tair en reclasseerend werk; kerkelijke, so ciale, hygiënische vragen. Indien daardoor de aandacht wordt verdeeld, zal de toewij ding grooter worden en zullen wij allen ontdekken, dat wij nog wel iets meer kon den geven. Voorwaarde daarvoor is dan echter zeker dat het onderwerp telkens scherp omlijnd is. Over zulk een scherp omlijnd onderwerp spreek ik thans en voor éénmaal vraag ik Uw hulp, opdat een fonds worde gevormd tot steun van on- en minvermogende t.b.c.-lijders. Hun verple ging blijft noodig, omdat het gevaar blijft rondsluipen. Een opwekking tot steun biedt te eerder kans, omdat deze gevreesde ziek te geneesbaar is. Nieuwe inspanning om geld beschikbaar te krijgen, is uiterst aan bevelenswaardig, omdat de inkomsten worden bedreigd. Indien Gij meehelpt om het fonds te vormen, past gij Uw daad in in het werk, dat zeer velen op het terrein der tuberculosebestrijding reeds verrich ten. Gij werkt bovendien mede om een stuk levensarbeid van de Koningin-Moe der te bestendigen. Wij willen Haar dank baar blijven gedenken; maar het is al te goedkoop, wanneer wij dit niet doen door middel van een daad, dat is van een gel delijk offer. Aanplakbiljetten vragen Uw aandacht; in de verschillende plaatsen zal men U de kans bieden om mee te helpen. Allerlei kringen en overtuigingen werken hier samen. Groote giften zijn welkom en kleine worden geenszins versmaad. Ik doe een beroep op U om de nagedachtenis van Koningin-Emma; om het mooie werk der tuberculosebestrijding; en ter wille van zoovelen, die hun krachten en hun kunde ter beschikking stellen van dezen schoonen arbeid en die het verdienen, dat gij met de daad hen schraagt. DE KATWIJKSCHE LOGGERS EN DE TRAWLVISSCHERU. Overleg tusschen Katwijk en IJmuiden. Intensieve propaganda. Naar aanleiding van de dezer dagen door het Persbureau Vaz Dias gepubliceer de artikelen over het IJmuider trawlvis- scherij bedrijf kreeg een redacteur van dit bureau een uitnoodiging om ook eens in Katwijk te komen, teneinde zich nader op de hoogte te stellen van de functie, die de „loggers" voornamelijk des winters in de trawlvisscherij vervullen. Reeds in den tijd van de zeilloggers werd de trawlvisscherij door dit type schepen beoefend. Men moet eigenlijk bij deze kwestie drie soorten loggers onderscheiden, ten eerste haringloggers, die uitsluitend de haringvisscherij beoefenen, ten tweede loggers, die de haringvisscherij in het sei zoen beoefenen en bovendien de trawlvis scherij en ten derde loggers, die uitsluitend op trawlvisscherij gaan. Op het oogenblik echter kunnen vele visschers op de haring vloot geen werk vinden, terwijl de trawl visscherij iets loonender is. Daardoor ont staat de eigenaardige toestand, dat schip pers, dikwijls in combinatie met anderen een oude logger koopen en voor de trawl visscherij uitrusten. Op het oogenblik zijn er in Katwijk ruim 25 van dergelijke schipper-reeders, d.w.z. reeders van één schip. Het personeel op deze schepen is soms aandeelhouder. Wij zien hier dus in meerdere of mindere mate een teruggang tot den ouden vorm van de familievisscherij; een teruggang, die toch in dezen tijd zeer zeker geen aanbeveling kan verdienen. De sociale basis in Katwijk, en in IJmuiden. De salarieering van het Katwijksche personeel geschiedt op de basis van de loonsovereenkomsten tusschen de reeders en de vakbonden. De loonschaal is te Kat wijk in ieder geval lager dan in IJmuiden en voornamelijk anders geregeld. De socia le positie van den Katwijkschen visscher is in louter financieel opzicht lager dan die van den IJmuidenaar. Merkwaardig nu is het feit, dat, ondanks dit verschil, de Katwijksche visscher ongaarne op IJmuider trawlers dienst doet en oogen- blikkelijk naar Katwijk terugkeert zoodra hij daar plaats kan vinden. Hoewel de so ciale verhoudingen tusschen visschersha- vens als Scheveningen en Katwijk gelijk zijn, doet zich ook hier het feit voor, dat een Katwijker liever niet dienst neemt op een Scheveningsche logger. Wij meenen, dat dit gegeven zijn oorzaak vindt in het feit, dat de Katwijksche visschersbevol- king in zoo hooge mate een eigen karakter draagt, waardoor de Katwijker, zooals wij zelf herhaaldelijk constateerden, ook in bu:tenlandsche havens samen met an dere Hollandsche visscherslui, als typische verschijning opvalt. Overleg tusschen Katwijk en IJmuiden. De exploitatie van een logger, ook die uitsluitend ter trawlvisscherij vaart, is doorgaans goedkooper dan een stoom trawler. Niet in het minst hierdoor zijn de Katwijksche loggers in staat goedkoope visch op de IJmuidensche markt aan te voeren, hetgeen oogenblikkelijk een scha depost is voor het IJmuider reederijbe- drijf. Het besef echter dringt ook hier steeds sterker door, dat het visscherijbedrijf wel iswaar aan havenplaatsen is gebonden, doch niettemin een nationale tak van nij verheid is, en dat tusschen plaatsen als Katwijk en IJmuiden inzake de trawlvis scherij wel degelijk overleg zal moeten worden gepleegd. Het beste is, zoo zeide men ons van zeer gezaghebbende zijde in Katwijk, dat er een orgaan zal worden ge sticht, waardoor beter en sterker dan tot nog toe de gemeenschappelijke belangen kunnen worden besproken en doorgevoerd. Het binnenlandsclie afzetgebied. Ook voor het Katwijksche bedrijf, is het van het grootste belang, dat het binnen- landsche afzetgebied, zooveel mogelijk wordt uitgebreid. Voornamelijk zal, wat Nederland betreft, de distributie veel in tensiever kunnen worden aangepakt en ook in Katwijk voelt men het groote be lang, dat aan een vischconserveerings-in- dustrie verbonden is. Bovendien zal men, wil de distributie over het geheele land het grootst mogelijke effect sorteeren, on getwijfeld moeten overgaan tot de bouw van distributie-centra (koelkasten e.d.). Dit zou, vooral in het belang van Katwijk, Scheveningen en Vlaardingen, gepaard kunnen gaan met een vergrooting van het binnenlandsch afzetgebied der haring. Hoe wel in den laatsten tijd het haringverbruik sterk is toegenomen, is dit nog lang niet evenredig aan dat van België en Duitsch- land. Ook hier zou een soortgelijke actie als in Engeland in voorbereiding is: „Iedere dag een haring" van staatswege moeten worden gevoerd. De regeering heeft, zooals bekend is, de haringvisscherij met een cre- diet van 750.000 gesteund, hetgeen ook onherroepelijk inhoudt, dat de regeering het grootste belang heeft bij alle pogingen om het afzetgebied te vergrooten en deze zoo noodig krachtig zal moeten ondersteu nen. Al mogen wij niet op de feiten vooruit loopen, in Katwijk zoowel als in IJmuiden vertrouwt men erop, dat met een krachtige propaganda en een uitgebreide vischfile- teeringindustrie de vraag zal rijzen. Ten slotte kan het Rijk al iets doen door het leger en andere onder haar invloed staan de instellingen meer dan tot nog toe het geval is van visch te voorzien. Reeds dit laatste zal onmiddellijk eenige verlichting geven. DE HERCLASSIFICATIEPLANNEN. Gedeeltelijk terug genomen? Minister Oud deelt in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffen de de algemeene beschouwingen over de Rijksbegróoting 1935 mede dat de Regee ring in de geuite bezwaren tegen de her- classificatie van de gemeenten geen vol doende aanleiding heeft kunnen vinden om haar voornemens ter zake geheel terug te nemen. De Regeering blijft van oordeel, dat de in vele vooral kleinere ge meenten geconstateerde belangrijke ver schillen tusschen de belooning van de par ticuliere werknemers en van die van het Rijk getemperd behooren te worden. DISTRIBUTIE VAN GROENTEN AAN WERKLOOZEN. De in November van het vorig jaar door den Minister van Sociale Zaken in uit zicht gestelde distributie van goedkoope groenten aan werkloozen is door de Neder- landsche Groenten- en Fruitcentrale ter hand genomen. Voorloopig werd een proef genomen in enkele gemeenten. In de paar weken dat het distributie-systeem thans werkt, is ge bleken, dat het systeem voldoet en dat de proef als geslaagd kan worden beschouwd. De Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale levert de producten in een ruime sorteering en in prima hoedanigheid aan de gemeenten. Op dit oogenblik worden zes verschillende soorten beschikbaar gesteld, zoodat er voldoende variatie in het menu gebracht kan worden. De kwaliteit van het geleverde product wordt door de uitvoer ders der distributie zoowel als door de werkloozen geroemd. Zooals indertijd door den Minister is medegedeeld, worden de goedkoope groen ten uitsluitend gedistribueerd voor de ge- steunden. Het is de taak der gemeenten nauwkeurig toe te zien, dat alleen de men- schen die door hun lage inkomsten prac- tisch niet in staat zijn groenten te koopen, van de goedkoope groenten gebruik kunnen maken. Bij het thans in enkele gemeenten beproefde systeem is dit bereikt door het uitgeven van bons aan de werkloozen. Al leen op deze bons zijn de groenten verkrijg baar. De practische ervaring van de enkele we ken heeft geleerd, dat het welslagen van de distributie verzekerd is, als de werk loozen zelf en de gemeenten die voor de distributie moeten zorgen hun volle mede werking verleenen. Verwacht mag worden, dat spoedig uit breiding aan het plan kan gegeven wor den, zoodra meer gemeenten er aan deel nemen. Twee ideeële dingen worden er mede be reikt: een voedzaam volksvoedsel wordt verdeeld daar waar het gebruikt kan worden en de tuinder vindt een afzet voor zijn dikwijls onverkoopbaar product. CONSUMPTIEMELKPRIJS. De prijs voor het taxe-gedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald op 5% ct. per L., eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de qualiteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2 ct. per Liter. UITVOER PÖOTAARDAPPELEN. De Minister van Economische Zaken heeft goedgekeurd het besluit van het da- gelijksch bestuur der Nederlandsche Ak kerbouw Centrale betreffende den uitvoer van pootaardappelen (Luiksche Tongen). De Nederlandsche Akkerbouw Centrale heeft besloten, dat de stichting bij mono polie-overeenkomst ongekeurde pootaard appelen „Luiksche tongen" met recht- streeksche bestemming naar België, bij uit voer zal verkoopen voor een prijs, welke 0.60 per 100 kg. hooger is dan die voor welken zij deze producten zal hebben ge kocht. De hierboven bedoelde pootaardappelen mogen niet worden voorzien van eenige plombe, terwijl bij uitvoer deze ongekeur de pootaardappelen voorzien moeten zijn van een door den inspecteur, hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst, afge geven certificaat. Deze bepalingen gelden alleen voor die partijen, waarvan de uit voer voor 1 Maart 1935 geschiedt. Dit besluit treedt heden in werking. Het landelijk collectief contract en het stu kadoorsb e drijf Men schrijft aan de „N. R. Crt": De Nederl. Stukadoorspatronsbond en de Ned. R. K. Bond van Stukadoorspa troons, die het. landelijk contract tegen 1 April hadden opgezegd, maar genegen wa ren op andere voorwaarden een nieuw te sluiten, hebben in gemeen overleg aan den Algem. Ned. Stukadoorsbond, den Ned. R. K. bouwvakarbeidersbond en den Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond de nieuwe voorstellen toegezonden, waarover binnen kort onderhandelingen gevoerd zullen worden. 1. Afschaffing van het vacantiefonds met als vergoeding daarvoor verhooging van het uurloon met 2 cent. 2. Het uurlopn, zooals dat in het L. C. C. 1934-'35 was vastgesteld, verminderen met 5 cent. 3. Vermindering der tarieven met 5 pro cent. 4. In artikel 20 van het L. C. C. de 1ste, 2e, 3e en 6e alinea te laten vervallen, waarmede wordt bedoeld het geven van aangenomen werk nergens meer verplich tend te stellen. 5. In het contract opnemen de clausule: .Indien de organisaties niet bij machte zijn, de bepalingen van het L. C. C. in bepaalde plaatsen door te voeren bij ongeorgani seerden, dan worden ook de georganiseer- den van de verplichtingen van het L. C. C. vrijgesteld". Dr. de Vlugi terug uit Rusland. Burgemeester dr. W. de Vlugt, die veer tien dagen geleden voor een particuliere zakenreis in gezelschap van den heer P. Goedkoop, zoon van den directeur der Ne derlandsche Scheepsbouw Maatschappij, naar Rusland vertrokken is, is gisteravond uit Moskou te Amsterdam teruggekeerd. De heer P. Goedkoop is nog niet uit Rus land teruggekeerd. De resultaten van de veelbesproken Russische reis zullen met tertijd blijken. RECHTZAKEN SPMKEf? M DE t?AND... HAAGSCHE RECHTBANK. EEN AUTEURSKWESTIE. De directeur van het kasteel „Oud- W a s s e n a a r" J. E. B., heeft zich te ver antwoorden gehad ter zake aan overtre ding van de auteurswet. Den heer B. was ten laste gelegd, dat hij een foto van zijn hotel in den zomer van 1933 opzettelijk ter verspreiding heeft laten plaatsen in het dagblad „De Maasbode", terwijl het „Panorama Film Fotobureau", te Haarlem hiervan het auteursrecht bezat. Als getuige werd gehoord de directeur van „De Maasbode", de heer Kuypers, die verklaarde, dat hij met den fotoredacteur overleg heeft gepleegd om de foto te plaat sen. Op de bewuste foto, een reproductie van de oorspronkelijke, kwam voor de woorden „Panorama Füm Fotobureau, Ko ninginneweg 61 A, Haarlem". Op de ach terzijde van de oorspronkelijke opname stond bovendien „copy-right". De heer De Boer, de directeur van be doeld bureau te Haarlem, zeide, dat hij op een avond in Juni in het avondblad van „De Maasbode" de door hem vervaardigde foto heeft aangetroffen, waarop de naam van den vervaardiger niet voorkwam. Get. heeft in de door hem ingediende klacht verklaard, dat de foto opzettelijk verminkt in de courani was afgedrukt. Hoe get. tot de conclusie is gekomen, dat de foto op zettelijk verminkt was, kon hij, op een vraag van den politierechter, niet verkla ren. De fotograaf heeft zich vervolgens met de directie van „De Maasbode" en met den heer B. in verbinding gesteld om tot een regeling van de door hem, get., geleden schade te komen, hetgeen met „De Maas bode" is gelukt, doch niet met den heer B. De raadsman van verd, mr. van Oven, stelde den heer De Boer de vraag, of deze niet geloofde, dat hij aan den heer B. had moeten zeggen, dat hij niet het recht had deze foto te doen reproduceeren; of ge tuige niet geloofde, dat het publiek in den waan was, dat dit geoorloofd was. Get. kon hierop geen pertinent antwoord geven. Vervolgens werd als getuige gehoord de vader van den vorigen getuige, die ver klaarde, dat aan hem, den vader, de op dracht is gegeven, dat van het hotel een foto genomen moest worden. Get. heeft deze opdracht aan zijn zoon doorgegeven, die ze heeft uitgevoerd. Get. zeide, dat de heer B. heeft gezegd, dat deze foto voor reclame-doeleinden werd gemaakt. De re producties moesten in verschillende hotels enz. opgehangen worden. De zoon van get. heeft aan verd. niet het recht gegeven ver kleiningen van de foto te laten maken. Een getuige a décharge, de Haagsche fo tograaf G., verklaarde, dat iemand, die een foto laat maken en die betaalt, het recht heeft ,die foto te verkleinen en te re produceeren, tenzij uitdrukkelijk bepaald is, dat dit niet mag. (Hetgeen hier niet is geschied). Ook eenige andere fotografen verklaar den, dat het afbeelden in de geïllustreerde bladen, volgens de gangbare opvatting, in dit geval was geoorloofd. Mr. Rouffaer, het O. M. waarnemend, zeide, dat hij deze vervolging van den heer B., niet anders kon zien dan als een po ging van den aanklager om van verd. te plukken. Het was de plicht van De Boer, verd. er op te wijzen, dat hij niet het recht van reproductie bezat. Niettemin achtte spr. het ten laste gelegde feit bewezen; er zou z.i. veroordeeling moeten volgen. Spr. eischte een boete van ƒ50 subs. 50 dagen hechtenis. Mr. van Oven zeide, dat in dit geval door het O. M. niet rechtvaardig was opgetre den. De verd. is het slachtoffer geworden van een brutale poging van den fotograaf, om een behoorlijk bedrag aan schadever goeding van hem los te krijgen. De Boer had, wetende, dat verd. de foto voor re clame-doeleinden liet maken, den heer B. er op moeten wijzen, dat het reproducee ren door een ander dan hem, De Boer, niet geoorloofd was. PI. kon absoluut niet zien, welke schade De Boer heeft geleden. Spr. kan deze ver volging niet anders zien dan als een poging van den fotograaf om er voordeel uit te slaan. Mr. van Oven wees er op, dat hier allerminst sprake is, van het opzettelijk plegen van de overtreding. Zoo het al een overtreding is, is toch in geen geval het opzet bewezen. Spr. pleitte vrijspraak. Mr. van Vrijberghe de Coningh zal op 6 Februari schriftelijk vonnis wijzen. STADSNIEUWS MAAR....> Douwe Egberts Echte Eri«che Heereti-Baai en Baai-Tabak. Nederlands geurigste pijptabak. AGENDA LEIDEN. Woensdag, R.K. Bond van Transportarbei ders, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag, K.J.M.V. „St. Peter Kanis", le zing Piet Kasteel over „Actueele Politieke Vraagstukken", „Eigen Huis", Breestraat 147, 8.30 uur. De a vond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Jan. tot en met Zondag3Febr. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, Tel. 1313 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. LEZER! U houdt MAANDAGAVOND II FEBRUARI toch vrij voor den grooten in de STADSGEHOORZAAL Afscheid bij de politie Morgen zal de brigadier van politie J. v. d. Heijden den politiedienst met pen sioen verlaten. Te 2.45 uur zal hij in de groote wacht van het politiebureau af scheid nemen van het corps. R. K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel. Gisteravond had in het Bondsgebouw een vergadering plaats van afd. Bestuur ders met de vertrouwensmannen. Mede was ter vergadering aanwezig de geest, adv., de weleerw. pgiter ten Brink. Te ruim 8 uur opende de voorz. de ver gadering met den chr. groet. In bespreking kwam het door den Raad van afgevaardig den genomen besluit, te Roermond, van 26 en 27 Nov. j.l. tot oprichting van een on derling ondersteuningsfonds genaamd „On derlinge Hulp". Dit fonds, welks doel is aanvullend op te treden ingeval een spoor- of tramman: a. wegens invaliditeit wordt ontslagen en de uitkeering te gering is daarvan rond te komen; b. aan de weduwe van een deelgenoot-spoor- of tramman, welke ook een zeer klein pensioen of uit keering krijgt; c. aan den deelgenoot, die ontslagen en werkloos is, bijstand te ver leenen. In alle drie der bovengenoemde geval len treedt genoemd fonds aanvullend op. Hier te Leiden is nog een groot gedeelte van het personeel niet bij genoemd fonds aangesloten. De contributie is zeer gering slechts 3 ets. per week. Hierom werd beslo ten de stad in wijken te verdeelen, de kern der afdeeling de niet aangesloten leden te doen bezoeken en doel en streven van deze zoo mooie instelling in deze benarde tij den nog eens goed onder de aandacht te brengen. Vervolgens kwam in bespreking de op 15 Febr. te houden Propaganda-vergade- ring, welke is uitgeschreven door het Hoofdbestuur. Hierop komen eenige H. B.- leden spreken, terwijl er ook gelegenheid tot vragen stellen zal worden gegeven. Ook de vrouwen zijn welkom en worden ook alle op 15 Febr. in het Bondsgebouw verwacht. Met een woord van opwekking aan de afd.-bestuurders en vertrouwens mannen propaganda te maken voor het bij wonen van deze mooie leerrijke vergade ring op 15 Febr. sloot de voorzitter de te ruim 10 uur de vergadering met den ge- bruikelijken groet. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen. 6573. Naamlooze vennootschap handels-compa gnie „Marezate" (in oprichting), Sassen- heim, Hoofdstraat 15. Handel in Vacuum verpakte koffie, thee in lood verpakt, enz. Venn.: J. Pereboom, Sassenheim en N.V. Stoomkoffiebranderij en theehandel v.h. Kanis en Gunnink, Kampen. Gevolm.: J. Pereboom. (B.P.). 6572. Firma Gebroeders Huy en Co. Leiden, Haagweg 7. Brandstoffenhandel en transportbedrijf. Venn.: M. C. Ouwehand en W. A. Huy, Leiden en T. J. Huy, Leiden. Wijzigingen. 4708. G. Borrani en Co. v.h. fa. J. F. Gubbl, Leiden, Aalmarkt 5. Metselbedrijf, schoorsteenvegers. Wijz. handelsn. in: wed. J. GelöckGoenraaot. N.E.: Wed. M. W. Gelök—Coenraadt. 1246. Café l'Espérance". Leiden, Kais^r- straat 1. Overl. E.: A. J. Goejee, d.d. 24 Jan. 1935.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2