GRUWELIJKE MOORD TE ZOETERWOUDE MAANDAG 28 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Januari 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 772.3 te Valentia. Laagste barometerst.: 749.6 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 29 Jan.: Meest zwakke wind aanvankelijk uit Oos telijke richtingen, la ter mogelijk veran derlijk, nevelig tot half of zwaarbewolkt aanvankelijk weinig Df geen neerslag, lich te tot matige vorst des nachts overdag lichte vorst tot om het vriespunt. De diepe depressie, welke Zaterdag het weer in het geheele Oosten van het waar nemingsgebied beheerschte, trok Oost waarts af. Ze werd gevolgd door krachti ge drukstijging, zoodat tijdelijk het geheele Westen onder invloed van de hooge druk king kwam. Koude luchtmassa's uit het Poolgebied overstroomden bijna geheel Europa en brachten allerwege afkoeling. De vorst deed over vrijwel het geheele vas teland weer haar intrede. Over Duitsch- land, Denemarken, ons land, Frankrijk en ook over Engeland en Zuid-Schotland is zij nog slechts licht, doch over Zweden en Noorwegen buitengewoon streng. Uit Lap land meldde men hedenmorgen 38 gra den Celsius. Uit Zuid-Zweden 36 graden. Over Duitschland sneeuwt het nog, terwijl er zich plaatselijk, reeds een flinke secun daire gevormd heeft. Zaterdagavond is de barometer over IJsland weer gaan dalen, een vrij uitgebreid laag drukgebied ligt thans voor de Noorsche kust, waar het vrij krachtig uit het Zuid-Westen waait Een uitlooper daarvan reikt tot over Schotland. Op het oogenblik stijgt de barometer over IJsland weer. Voor hedennacht is ten on zent lichte tot matige vorst waarschijnlijk morgen overdag kan men temperaturen om het vriespunt verwachten, met kans op mist. Oi de Vorstperiode van langeren duur zal zijn, is nog niet te zeggen, aange zien de bovengenoemde secundaire bij Schotland een bedreiging van de vorst- kansen inhiudt LUCHTTEMPERATUUR: 0 gr. a LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 5.07 uur tot Dinsdagmorgen 7.18 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 29 Januari v.m. 8.45 uur en nam. 9.23 uur. VERJAARDAG VAN DEN EX-KEIZER VAN DUITSCHLAND. Ter gelegenheid van den verjaardag van den ex-keizer Wilhelm van Duitsch land zijn Zaterdag te Doorn verschillende familieleden en gasten aangekomen. Het zijn de ex-kroonprins met zijn echt- genoote en zyn twee zoons en dochters, prins Eitel Friedrich, prins August Wil helm, de eenige dochter van den ex-keizer, de hertogin van Brunswijk, de zuster van den keizer, Landgraefin von Hessen en de groothertog en groothertogin van Mecklen burg. De gasten hebben intrek genomen in Huize Doorn en in de bijgebouwen. Behalve de reeds genoemde vorsten, is gistermorgen nog aangekomen Markgraaf von Meissen. De ochtend-godsdienstoefening in de ka pel werd geleid door Pastor Schneller uit Berlijn, die tot tekstwoord koos. psalm 143: 8. Na den dienst nam de ex-keizer de feli citaties van de familie en het personeel in ontvangst. De geschenken bestonden hoofd zakelijk uit nieuwe aanplant voor het park en het rosarium. Daaronder is het voor naamste cadeau een collectie tulpen, door de familie geschonken. Ook ditmaal is weer een enorme stroom van gelukwenschen uit Duitschland en uit alle deelen van de we reld ontvangen, vaak vergezeld van tref fende, kleine geschenken. Aan het diner van gisteravond heeft, be halve de familie en enkele Duitsche en Ne- derlandsche relaties, aangezeten, de ver tegenwoordiger van H.M. de Koningin, jhr. Sickinghe uit Den Haag. Het kasteel is, evenals gewoonlijk, op eenvoudige wyze versierd met Hohenzol- lernvJaggen en wimpels. Er is een balda kijn voor het bordes aangebracht en op het balcon staat een groote W met kroon, die 's avonds verlicht was. DE „UIVER"-MAIL. Waarschuwing tegen lage practijken van postdieven. De commissaris van politie der afdeeling B. te 's-Gravenhage maakt het volgende bekend: Gebleken is, dat eenige poststukken, wel ke deel uitmaakten van de mail, vervoerd door het verongelukte K.L.M.-vliegtuig „Uiver", in handen zijn geraakt van onbe voegden. Vermoedelijk heeft iemand zich noemende Philip W. Ireland, thans verblij vende te Londen, die omstreeks het tijdstip van de ramp te Rutbah Wells vertoefde, op de plaats van het ongeluk die post stukken verzameld en niet overgegeven aan de bevoegde instanties ter verzending aan de rechthebbenden. Vast is komen te staan, dat hij thans tracht die poststukken hier te lande te verkoopen. Eventueele koopers worden echter ge waarschuwd, dat deze door hen van Ire land te betrekken poststukken waarschijn lijk van misdrijf afkomstig zijn. Tevens verzoekt voornoemde commissa ris van politie in gevallen verband hou dende met deze mededeeling, hiervan ten spoedigste in kennis te worden gesteld. „TRIANON" TE AMSTERDAM SLUIT ZIJN DEUREN. Naar wij vernemen heeft als gevolg van financieele moeilijkheden het bekende café-restaurant „Trianon" aan het Leidsohe- plein vandaag zijn deuren voor het publiek gesloten. Het uit ongeveer vijftig personen bestaande personeel, van wie verscheidenen van de opening in 1912 bij dit bedrijf werk zaam waren, is hierdoor werkloos gewor den. In een onderhoud, dat het persbureau V.D. naar aanleiding van deze kwestie ge had heeft met den directeur van „Trianon", den heer Th. Meerman, die mede door zijn bestuursfunctie bij „Horecaf" in het café- en restaurantbedrijf veel bekendheid ge niet, deelde deze mede, dat de hooge las ten, die op het bedrijf rusten, niet meer op gebracht kunnen worden. Ik heb mijn personeel zoo eindigde de heer Meerman het onderhoud vanmor gen met het feit van de sluiting in kennis gesteld en U zult zich kunnen indenken, hoe zwaar deze taak voor mij is geweest. Het eenige, dat ik voor hen heb kunnen doen, was, hun een getuigschrift te geven met de toezegging dat, mocht onverhoopt een oplossing gevonden worden, welke voortzetting van het bedrijf mogelijk maakt, allen onmiddellijk weer zullen worden aan genomen. Valt een bloembollenteler onder het bloembollensaneeringsplan? De Hooge Raad wees heden arrest in de zaak van C. H. van der S. te Haarlem, die zich wegens het telen van bloembollen zender vereischte vergunning te verant woorden heeft gehad. Van der S. beweerde, dat hij geen ver gunning noodig had, omdat hij geen bol len- maar bloementeler is. De Rechtbank ie Haarlem heeft hem ont slagen van rechtsvervolging, doch niet op principeele gronden. Hij teekende daarop cassatie aan, omdat hij een uitspraak wenschte over de vraag, of een bloemente ler ook kan vallen onder het bloembollen saneeringsplan. De Hooge Raad heeft heden op grond dat het vonnis niet behoorlijk met reden is omkleed, dit vernietigd en de zaak verwe zen naar het Gerechtshof te Amsterdam. LUCHTVAART DOUGLAS-MACHINES VOOR DE K. L. M. Alle worden voorzien van automatische besturing. Naar wij vernemen, is de levering van het eerste exemplaar der 14 door de K. L. M. bestelde Douglas-vliegtuigen vier weken uitgesteld. Er bevinden zich op het oogenblik ze ven Nederlandsche luchtvaart-deskundigen n.L van den luchtvaartdienst, den rijksstu diedienst voor de luchtvaart, van de K. L. M. en van Fokker, op de Douglas-fabriek in Californië voor het doen van besprekingen en om de sterkte-berekeningen van de Dou glas DC-2 na te gaan. Aanvankelijk bestond het plan alleen de laatste der 14 Douglassen met automati sche besturing uit te rusten. Thans is be sloten, dat alle toestellen hiervan worden voorzien. Verder is besloten, het electri- sche systeem te wijzigen, terwijl ook de ca bine-aankleeding van die van den „Uiver" zal afwijken. De vliegtuigen zullen via Cherbourg naar ons land worden gezonden, in verband met de betere en snellere verbinding die tus- schen Amerika en genoemde Fransche ha venplaats bestaat. Verwacht wordt, dat de K. L. M. de eerste Douglas in de eerste week van April in dienst zal kunnen stellen. POLITIE-STOl'TEEKENS DE MOORDENAARS WIERPEN HET LICHAAM BUITEN DE DEUR De Hooge Rijndijk onder Zoeterwoude is gisteravond in beroering gebracht door een moord, welke te ongeveer acht uur ge pleegd werd in een woning aan de Hooge Rijndijk. Het slachtoffer, de ongeveer 25-jarige los-werkman, Van Polanen, uit Leiden, werd door een broer van het meisje Van Klaveren, met wie hij sedert eenigen tijd tegen den wil van haar familie omgang had, in de gang der woning van de familie v. K. door een twaalftal messteken zoo ernstig gewond, dat hij tijdens het transport naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen is overleden. Te ongeveer 8 uur vervoegde v. P. zich aan de woning van zijn meisje, dat hij te Leiden, waar zij als dienstbode in betrek king is, had leeren kennen. Zijn kloppen aan de deur werd eerst niet beantwoord, v. P., die wist, dat de familie thuis was, bleef in de nabijheid van de woning en probeerde nog eenige malen toegang tot het huis te krijgen. Inmiddels had de fa milie v. K. van zich laten hooren en nadat over en weer scheldwoorden waren ge wisseld, werd v. P. toegelaten. In den gang van de woning werd hij door den vader van K. met een gaspijp op het hoofd geslagen en daarna door den 23- jarigen broer van het meisje, die zich ach ter de deur had opgesteld, met een slagers mes overvallen. Den ongelukkige werd een diepe steek tusschen de ribben toegebracht. Toen hij op den grond neerzeeg werd hem nog een steek in het hart gegeven en een groot aan tal in de borst. De onverlaten wierpen het zieltogende lichaam buiten de deur. Een autobestuur der, die passeerde, waarschuwde den rijks veldwachter De Waard, dat in het z.g. Lage Rak (de buurtschap nabij de N.V. Oost hoek) een man lag dood te bloeden. De veldwachter waarschuwde onmiddellijk dr. de Bruijne en begaf zich in allerijl naar het huis, waar de moord was gepleegd. Ook veldwachter Vliet door omwonenden ge waarschuwd was toen reeds aanwezig. Het slachtoffer werd wederom in het huis van de moordenaars gedragen. Daar werd door de politie een noodverband gelegd. Spoedig kwam dr. de Bruijne, die een twaalftal verwondingen constateerde en overbrenging naar net Acad. Ziekenhuis te Leiden gelastte, doch onderweg stierf de man aan de bekomen verwondingen. De beide aanvallers gedroegen zich uiterst cynisch. Terwijl het noodverband werd gelegd, dronk de vader een kop kof fie en rookte de zoon een sigaretje. Op het oogenblik van de moord bevon den zich in het huis ook de moeder en het meisje en een zekere B. Het meisje heeft geschreeuwd: P. niet „af te slachten". De verslagene stond niet gunstig bekend. Eenigen tijd geleden had de jongeman, die veel aan boksen deed, twist gehad en in het huis van K. de boel kort en klem geslagen. Hij werd wegens huisvredebreuk door de Rechtbank veroordeeld. Voor zoover kan worden nagegaan, be stond tusschen den dader en zijn slachtoffer alleen vanwege diens omgang met het meisje v. K. oneenigheid. De vermoorde was 's middags nog bij de politie geweest en had gezegd, dat hij naar Van K. ging om eenige voorwerpen, die z.i. hem toebehoorden, terug te halen. De politie had hem dat sterk afgeraden. P. heeft naar dezen raad niet geluisterd, doch is. na een paar glazen bier gedronken te hebben, naar het huis van zijn meisje gegaan, met het noodlottige gevolg. De twee aanvallers, de 52-jarige vader Van Klaveren en de 23-jarige zoon wel ke laatste domicilie had te Leiden, doch veel al thuis verbleef zijn nog denzelfden avond verhoord en hebben een bekentenis afgelegd. Zij werden door de politie op transport gesteld naar Leiden en daar in gesloten. De Officier van Justitie heeft den Com missaris van Politie te Leiden met het on derzoek belast. Het huis, waar de moord heeft plaats gehad, is verzegeld. Er werden vele photo's genomen. Hedenmorgen heeft dr. Hulst uit Leiden sectie op het lijk verricht. Ook heeft heden morgen confrontatie van de beide Van K.'s met het lijk plaats gehad. Hedenmiddag te 3 uur werden de ver dachten voor de hu.p-officier van Justitie, burgemeester Wap, geleid, om opnieuw ver hoord te worden. STADSNIEUWS Voor verkeer, lat den agent van achteren nadert. Voor verkeer, dat Voor verkeer, dat den agent DE KRO-BOYS MET THOLEN EN VAN LIER Dat de KRO-boys na hun eerste optre den te Leiden in October van het vorig jaar de harten der Leidenaars hadden ge wonnen, is gisteravond overduidelijk ge bleken: De groote Stadsgehoorzaal was tot de laatste plaats bezet. Het zal zelden voorkomen, dat een concert zooveel men- schen trekt, doch de KRO-boys met Tholen en van Lier weten dit te bereiken. En het moet gezegd worden, dat zij die belang stelling dan ook ruimschoots verdienen. De KRO-boys hebben een programma ten gehoore gebracht, dat in één woord „af" was! Alle leden van het orkest traden op den voorgrond. Allen, zonder uitzondering, dragen bij tot het succes van het orkest. De hulde die wij hier brengen aan de K.R. O.-boys, geldt in het bijzonder ook voor het duo Tholen en van Lier. Deze twee hebben zichzelf gisterenavond overtroffen. Hun kwinkslagen, hun liedjes, de aankondiging der verschillende muziek nummers brachten gezelligheid en vroo- lijkheid onder de aanwezigen, terwijl zij het enthousiasme wisten ten top te voeren. De avond werd geopend door kapelaan Hessing, die de aanwezigen, waaronder zeer vele eerw. heeren geestelijken uit Leiden en omgeving, hartelijk welkom heette, in het bijzonder den hoogeerw. heer deken Homulle, eerevoorzitter van de Ver. R.K. Kinderuitzending, alsmede dr. M. D. Horst, dir. van den Gem. Geneeskundigen Dienst, wiens sympathieke medewerking zeer gewaardeerd wordt. Spr. twijfelde er niet aan, of 99 pet. van net succes is voor de KRO.-boys, doch hoopte dat de 1 pet. zou overblijven voor de Ver. R.K. Kinderuitzending. Vervolgens heette spr. de KR.-boys har telijk welkom. Hij bood aan de leden van het orkest, in afwijking van de gewoonte om een krans te geven, een kist Leidsche sigaren. Hierna werd een aanvang gemaakt met het uitgebreide programma, wat begon met „Stemt af op de KRO." en het nieuwe Ju bileum-lied: „Dit jaar is het KRO.-jaar". En de stemming was er. Er werd uit volle borst meegezongen. Vervolgens „Aether-coctail" en Little man you've had a buty day" met refrein zang «van Jack Mossel. In deze nummers kon men de vaardigheid der orkestleden bewonderen, terwijl Piet Lustenhouwer op humoristische wijze de piano bespeelde. Fred Burckhardt, de slagwerker, toonde hierna zijn vaardigheid als xylophonist, waarmede hij een uitbundig succes had. Vervolgens was het de beurt aan Tholen en van Lier in hun repertoire. Dit optreden was een groot succes. Voorgedragen wer den het bekende „Cissy", „Blijft Nederlan der" en „Geen regen, geen zorgen". Bij dit laatste nummer moesten de aanwezigen „inhaken", d.w.z. men moest elkaar een arm geven en op de maat der muziek heen en weer schommelen. Hieraan werd da delijk gevolg geeven (wat een klaar be wijs is, dat de stemming er in was) en het AGENDA LEIDEN. Maandag, Jaarvergadering 3 Octoberver- eeniging, Den Burcht, 8.30 uur. Woensdag, R.K. Bond van Transportarbei ders, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag, K.J.M.V. „St. Peter Kanis", le zing Piet Kasteel over „Actueele Politieke Vraagstukken", „Eigen Huis", Breestraat 147, 8.30 uur. De a.vond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Jan. tot en met Zondag 3 Febr. as. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, Tel. 1313 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. R.K. Ver. v Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 ▼erleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte Inlichtingen, aanmeicen van contnbueerende leden en aanvragen voor kraamhulp -Telet. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 was een aardig gezicht de volle zaal te zien heen en weer golven. Zeer uitstekend sloeg in het refrein: „Geen regen van zorgen, die mij overwon. Want achter de wolken schijnt toch de zon. De een heeft geen stuiver, de ander een ton. Maar achter de wolken schijnt altijd de zon'. Als laatste nummer voor de pauze „Bel op en het komt in orde". Hierin imiteerde Tholen 7 personen, die de Studio opbellen en om een speciaal nummer verzoeken o.a. een oud heertje, een paarden„mepper", een moderne dame enz. Dit was een vroo- lijk slot van de eerste helft. Dit nummer was heel bijzonder geslaagd, echt geestig. De heer Paul de Waart sprak voor de pauze nog een propagandistisch woord voor de KRO., waarin hij de kracht van een katholieken omroep bewees. Een omroep die dit jaar zijn 10-jarig bestaan herdenkt, boewei tegenstanders geen 2 jaar hadden voorspeld. Na de pauze werd eerst verloting ge houden, waarna Jack Mossel met begelei ding van orkest zong „Zeilen, zeilen, in 'n botter op de zee", terwijl Tholen bij het laatste refrein „inhaken" commandeerde, en de geheele zaal „zeilde" mee, Het volgende nummer was „le Canari", een viool-solo, gespeeld door de concertmeester van het orkest, Heinrich Scholl. Dit nummer werd met een ongelooflijke vaardigheid gespeeld en prachtig imiteerde de violist het fluiten van een kanarie op de viool. Hij oogstte hiermede een stormachtig, applaus. Als 10e nummer van het programma: „Een kijkje in onze studio", waarin men op humoristische wijze een voorstelling gaf, hoe een hoorspel in de studio wordt opgevoerd. Geestig was ook „Per aetherschip de wereld rond", waarbij verschillende landen werden bezocht. Wij gingen met het or kest mee naar Parijs, Tirol, Hawaii, Ame rika, waarbij een neger jazz werd ten ge hoore gebracht, vervolgens naar Rusland, Tndië en tot slot van dit nummer een Ko ninginnedag in Nederland, waarin voor kwam de bekende imitatie van een Am- sterdamsch straatorgel. Hierna declameerde Tholen met veel de clamatorisch talent „De Bouwers"; een ge dicht op de te bouwen nieuwe studio, waar voor een nationaal comité is opgericht. Een aardige attentie volgde nu. De heer v. Lier vertelde, dat de KRO. jubileert, doch dat vele luisteraars mee jubileeren, n.l. zij die van den beginne af lid van den omroep zijn. Velen waren er in de zaal aanwezig. Het was natuurlijk niet te doen ieder persoorlijk geluk te wenschen of een klein aandenken aan te bieden. Hij verzocht daarom of een der aanwezige da mes als vertegenwoordigster wilde optre den en bood haar namens den KRO. een bouquet bloemen aan. Een luid apnlaus be loonde deze attentie. De dame dankte spon taan voor de bloemenhulde, den wensch uitsprekend dat de KRO. steeds meer zou groeien en bloeien. Het laatste nummer was de „Jubileum finale". Dit stelde voor hoe de KRO-boys er bij een 50-jarig jubileum zou uitzien. Zij waren allen als oude heertjes vermomd, terwijl de muziek in een zeer langzaam tempo speelde, waarom zeer hartelijk werd gelachen. Een stemmig gespeelde en gezonden „Goenacht" bracht het slot van dezen uit stekend geslaagden avond, die, zooals ka pelaan Hessing in zijn openingswoord had voorspeld, den aanwezigen had geschonken vroolijkheid in hart en geest. Het applaus groeide aan het slot aan tot een ovatie. Het was een prachtig succes èn voor de KRO-boys en voor de Ver. R.K. Kinderuit zending. De collecte die gehouden werd ten bate van de R.K. werkloozen bracht 33 op. TOONEEL. KON. VER. LITTERIS SACRUM. De titel van het blijspel, dat Zaterdag avond door de Kon. Ver. Litteris Sacrum is gespeeld en Woensdag- en Zaterdagavond a.s. herhaald zal worden, klinkt vrij grieze lig, „Blauwbaard's achtste vrouw". Er ko men evenwel geen lijken en gruwelkamers in voor, 't iè geen drama, maar een verma kelijke geschiedenis. Kost voor jonge ooren is het niet, maar voor wie de dingen des levtns kent. zit er een zeker sooit natuurl lijke moraal in, welke z'n nut kan hebben in een wereld, welke echtscheidingen heel gewoon schijnt te vinden. Een milliardair uit Amerika is niet minder dan zeven maal getrouwd geweest en even zoovele malen gescheiden. Zijn achtste vrouw, de dochter van een berooiden markies, wil hem echter genezen van het waandenkbeeld, dat een echte vrouw voor geld te koop is. Zij trouwt slechts met hem om direct daarna een scheiding af te dwingen, welke ditmaal niet van den milliardair uitgaat. Zoodra deze scheiding echter is uitgesproken en zij met de haar toegekende jaarrente van 400.000 francs onafhankelijk is geworden, is zij be reid zijn achtste vrouw te worden en „de laatste", zooals de vernederde en verbe terde geldmagnaat zegt. Daarin zit de gevoelige les, dat liefde niet gekocht kan worden en een huwelijk met een scheiding op den achtergrond een onding is. Deze waarheid is ernstig, maar dringt ook door als men ze lachende zegt en dat doet het blijspel van Alfred Savoir. „Litteris" speelde het stuk wederom op een uitstekende wijze, dank zij het echt paar Hageman, dat de twee hoofdpersonen uitbeeldt, de achtste vrouw en de Ameri kaan. De rol van verstandige vrouw, die noog spel speelt met den inzet een leven maar in zich de zekerheid voelt van te zul len winnen in het belang van beide par tijen, ligt mevr. Hageman-Verhagen uit muntend en men merkt reeds vanaf het eerste oogenblik, dat zij de situatie be- heerscht. De wonderlijke figuur van den ietwat excentrieken Amerikaan was in de handen van den heer Hageman eveneens zeer aannemelijk, hoewel hij aanvankelijk in het eerste bedrijf niet dat autoritaire optrKlen had, dat men in een geldmagnaat verwachten mag en dat indertijd ook zoo kostelijk werd weergegeven door Johan Gobau, toen het beroepstooneel dit stuk verscheidene jaren geleden bracht. In de twee andere bedrijven, als meer de mensch in de milliardair op den voorgrond komt, was de uitbeelding veel beter. Naast dit tweetal moeten wij direct noemen de meer dan vermakelijke „creatie" van den heer de Wilde, als de' graaf de Linancourt. die speciaal ln het eerste tafreel van het 3e be drijf onverbeterlijk was. De overigen zorg den op keurige wijze voor een gesloten ge heel. speciaal bej. v. Oortmerssen als Lu- cienne en de heer v. d. Heuvel, die een markies was om door een ringetje te halen. En bijzondere vermelding verdienen de schitterende décors in het 2e en 3e bedrijf, die de weelderige woninginrichting van een milliardairsvilla moeten suggereeren en daarin volkomen slagen. De heeren Adama en Nieuwenhuizen, die daarvoor hun Kerst- vacantie spendeerden, hebben alle eer van I hun werk, dat dan ook blijkbaar het ap- j piaus bij het opgaan van het doek. door I het publiek zeer werd gewaardeerd. De I meubileering stelde de firma Auping te Deventer welwillend ter beschikking. I De Kon. Ver. „Litteris Sacrum", waar van wij onder regie van den heer B. Hage- man uiterst verzorgde opvoeringen gewend zijn, heeft ons ook ditmaal niet teleurge steld. zoodat wij benieuwd zijn naar de too- neelgebeurtenissen welke thans reeds ge heimzinnig aangekondigd worden voor het volgende seizoen, als het 80-jarig bestaan zal worden gevierd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2