MAANDAG 28 JANUARI 1935 DE I.E'DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 UIT DE OMGEVING HILLEGOM Gem. Arbeidsbeurs. Aan de gemeente lijke Arbeidsbeur staan thans 788 personen als werkzoekend ingeschreven; vorige week was dit aantal 10 lager. KATWIJK AAN DEN RIJN. In memoriam. Zaterdagavond is, na een ongesteldheid van 14 dagen alhier overleden de heer A, Korpelshoek, een door zijn functies in wijde omgeving be kende persoonlijkheid. De heer Korpels hoek die den leeftijd van 65 jaren bereik te, was gedurende een reeks van jaren be stuurslid der Tuinbouwver. Katwijk en Omstr. en sinds Mei 1928 secretaris-veiling leider. Na eenige jaren deel uitgemaakt te hebben van de Raad van Toezicht der Coöp. Boerenleenbank, werd hij ongeveer 6 jaar geleden gekozen tot voorzitter van het bestuur der Bank. Ook was de overle dene lid van het bestuur der Katwijksche Spaarbank. LISSE. SUCCES VAN DE K. J. C. Uitvoering viermaal herhaald. Nu de uitvoering van de K. J. C. reeds driemaal een volle zaal heeft getrokken, heeft het bestuur besloten nogmaals een uitvoering te geven, nu alleen voor genoo- digdcn, op Woensdagavond 30 Jan. des avonds te half 8. Degenen, die de voorstel ling met als hoofdnummer „Epiphania" nog niet hebben bijgewoond, en gaarne te genwoordig zouden willen zijn, kunnen nog een uitnoodiging aanvragen. Het is nu onherroepelijk voor de laatste maal. Komt daarom allen. Feestavond K.J.M.V. Gisteravond was de jaarlijksche feestavond voor donateurs en leden en verdere genoodigden van de Kath. Jonge Middenstandsvereen. „St. Tar- cisius". Onder de genoodigden waren af gevaardigden van Sassenheim en Voorhout. Laatstgenoemde afd. luisterde deze avond op door vroolijke muziek. Voorts merkten we op de feestelijkheid der parochie en de bondsvoorzitter der K-J-M.V. De avond werd geopend met woorden van welkom In het bijzonder werd verwelkomd rector Mol, algemeen moderator. Spr. hoopte, dat dezen avond in alle opzichten moge slagen. Hierna trad de tooneelvereeniging voor het voetlicht met het spel in drie bedrij ven „Contanten", van James Montgomery, onder regie van den heer F. v. Paassen. Het stuk speelde te New-York in den te- genwoordigen tijd op de apartementen van Sam Weleh, een jong millionnair in het Biltmore Hotel. Het stuk werd zeer vlot en goed gespeeld. Een woord van lof aan den ijverigen regisseur en spelers voor de in studeering van het zeer moeilijke stuk. Het was een zeer mooie avond, welke in alle j opzichten is geslaagd. Tusschen het eerste en tweede bedrijf sprak de bondsmoderator een propagandis- tisch woord. Een groot enthousiasme is in j dezen tegenwooqrdigen tijd onder de le- den merkbaar. Met elkander wordt ernaar gestreefd deg oede katholieke geest te be vorderen in deze beweging. Laat men nooit, riep spr. uit, als dona teur of donatrice, deze beweging verlaten, doch helpt en steunt het werk en toont uw sympathie. Houdt de K.J.M.V. hoog! Een dankbaar applaus beloonde zijneerw. voor het korte propagandistisch woord. Aan het einde van dezen avond werd door allen het vereenigingslied gezongen. „Adolf Kolping". Gisteravond gaf de R.K. harmonie „Adolf Kolping" een con cert in de groote zaal van den Ned. R.K. Volksbond. Dit concert werd gegeven voor versterking van de kas, welke er niet fleu rig voor staat. Het doel van dezen avond was, een kort concert, en daarna een ge amuseerd bal, met medewerking van de „Musicmakers", onder leiding van den heer Reeuwijk. Het concert stond onder leiding van den heer Dik uit Leiden. Het was een zeer gezelige avond en de belangstelling viel ditmaal niet tegen. LEIDSCHENDAM. St. Joseph's-gezellen. Vrijdag hield de St. Joseph's-Gezellen-Vereeniging te Leid- schendam haar ontwikkelingsavond, waar op de heer W. M. Boekraad een lezing hield met als onderwerp: „Eenige beschouwingen over den huidigen wereldnood". De heer Boekraad zegt te willen trachten in zijn betoog een inzicht te geven van den toe stand in de belangrijkste landen en in ons eigen land. Besproken werden de maatre gelen, welke men hier en daar genomen heeft om de crisis het hoofd te bieden en plannen, die hiertoe aan de openbaarheid worden prijsgegeven. Langen tijd staat spreker stil bij de oorzaken van de crisis, er op wijzend, dat dr. Colijn reeds in 1927 de wereld voor deze catastrophe heeft ge waarschuwd. De verschillende feiten wer den door spreker duidelijk toegelicht, waarna hij tot de conclusie kwam, dat, zoo lang er geen vertrouwen weerkeert tus schen de volken onderling en men alles tracht op te lossen met buitenlating van den Bestuurder van het Heelal, wij niet uit dezen toestand geraken. Nadat spreker een zeer verdiend en dankbaar applaus en een hartelijk dank woord had ontvangen voor zijn keurige lezing en nog een zeer interessante ge- dachtenwisseling was gevolgd, sloot de Vice-praeses deze welgeslaagde vergade ring. NOORDWIJK Bouwen. B. en W. stellen aan den Raad voor 30 pet. 2e hypotheek te verlee- nen overeenkomstig de 2e hypotheekrege ling 1934 van het rijk voor den bouw van 9 woonhuizen en 1 woan-winkelhuis op 't Bevea-terrein te Noord wijk aan Zee van de fa. Haak en Ouwehand. Gemeente-geneesheer. De jaarwedde van den gemeentegeneesheer bedraagt 250, waarvan de helft wordt genoten als gemeentegeneesheer en de andere helft als doodschouwer-vaccinateur. Tot voor en kele jaren werden bijna alle kinderen ge vaccineerd en thans bijna geen enkel meer, in 1934 b.v. niet meer dan 3. Tegenover werkvermindering op dit punt staat een groote werkvermeerdering op een ander punt, n.l. als gemeente-geneesheer. Kwam tot voor enkele jaren gratis geneeskundige behandeling bijna niet voor, thans neemt dit erg toe voor werkloozen, die niet of niet meer in een ziekenfonds zijn. Na over leg met de geneesheeren in de gemeente, die mo beurt per jaar gemeentegeneesheer zijn, stellen B. en W. aan den raad thans voor de vaste belooning van f 250 per jaar geheel in te trekken en een vergoeding te betalen per te behandelen gezin van 15, welk bedrag als regel op den steun van belanghebbenden zal worden verhaald, om dat anders werkloozen, die zich niet bij een ziekenfonds verzekeren zouden worden be voorrecht bij anderen, die dit wel doen. Het openbaar onderwijs. In de memo rie van antwoord van B. en W. op het rap port der Commissie tot onderzoek van de begrooting 1935 blijkt, dat B. en W., die reeds herhaaldelijk tevergeefs aan den Raad hebben voorgesteld de kweekeling aan de openbare school op te heffen thans in de beduidende daling van den kostprijs van het openbaar onderwijs aanleiding vinden den raad voor te stellen het salaris van den kweekeling weer op de begrooting 1935 te brengen. ROELOFARENDSVEEN. Gezellen-Vereeniging. Morgenavond half 7, zal in den St. Pancr.-zaal de jaar vergadering gehouden worden, waarbij te vens installatie der nieuwe leden. Gezellen; Kent uw plicht, komt allen ter vergadering en zorgt er voor op tijd aanwezig te zijn. Mocht men soms verhin derd zijn deze vergadering bij te wonen, geeft dan hiervan even schriftelijk kennis bij den Eerw. Vice-Praeses of Commissa rissen. WARMOND. Onderlinge Glasverzekering. Onder leiding van den heer L. Oudshoorn, had in Hotel „de Stad Rome" een vergadering plaats van de Onderlinge Glasverzekering „Draagt elkanders lasten". Nadat de waarnemend voorzitter de aan wezigen hartelijk welkom had toegeroepen, herdacht hij den overleden voorzitter, den heer J. H. van Egmond. Het woord was hierna aan den penning meester tot het uitbrengen van het finan cieel verslag. Hieruit bleek, dat het vermo gen der vereeniging op 1 Januari 1934 be droeg 781.In 1934 bedroegen de ont vangsten 133.26, terwijl de uitgaven be droegen 23.90, zoodat per 31 December 1934 een batig saldo te boeken viel van 890.36. Tot het nazien van boeken en be scheiden werd een commissie benoemd be staande uit de heeren C. Breedijk en C. Zandbergen, welke commissie de beschei den in orde bevond. Aan de orde was hier na de bestuursverkiezing. Het aftredende bestuurslid de heer J. Uit den Boogaard werd met algemeene stemmen herkozen. In de vacature ontstaan door het overlij den van den heer J. H. van Egmond werd voorzien door de benoeming van den heer F. Slager. Bij de hierna gehouden stem ming voor voorzitter werd als zoodanig ge kozen de heer F. Slager, die de benoeming aanvaardde. Na gehouden bespreking werd besloten de jaarpremie evenals het vorig jaar op 15 cent per M.2 te bepalen. Na rondvraag sluiting. Christelijke Besturenbond- Onder overweldigende belangstelling had in de groote zaal van Hotel de Zon alhier een bijeenkomst plaats van de ouders en kin deren der leden van den Christelijken Be sturenbond, welke ten doel had de kinde ren der leden een prettige en aangename middag te bezorgen. Na het zingen van enkele psalmen en voorlezing van enkele gedeelten uit den Bijbel, opende de voorzitter de heer C. Wilbrink de bijeenkomst met een woord van welkom tot aanwezigen waarbij hij inzonder welkom heette het College van B. en W. Door hunne tegenwoordigheid, aldus de voorzitter, geven zij blijk het werk en streven van den C. B. B. te waar- deeren, wat door het bestuur op hoogen prijs wordt gesteld. De Burgemeester, thans het woord verkrijgende, zegt gaarne gevolg gegeven te hebben aan de uitnoo diging deze *bij eenkomst bij te wonen. Het werk uwer vereeniging, aldus spreker, wordt door mij ten zeerste gewaardeerd en de vereeniging kan zich overtuigd hou den van de sympathie van het Gemeente bestuur. Op deze woorden volgde een krachtig applaus. Het feestprogramma dat hierna werd afgewerkt was keurig ver zorgd en in deze mag een woord van hul de niet onthouden worden aan de commis sie van voorbereiding bestaande uit de heeren v. d. Heijden, Wilbrink en Nieu- wenhuis, welke commissie geen moeiten en zorgen heeft ontzien om dezen middag schitterend te doen slagen. WASSENAAR. Ongeluk tengevolge van den sneeuwstorm De wielrijder F. de J. is in de Kerk straat bij de Torenlaan tegen een achter uitrijdenden auto gereden, dien hij in den sneeuwstorm niet had gezien. De bestuur der van den auto, J. H. V., had den wagen achteruitgestuurd om de bocht van de Torenlaan in de Kerkstraat te maken. De wielrijder werd door de botsing te- geen den grond geslagen; hij is met een dijbeenfractuur en ernstige inwendige kneuzingen overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. ZILK I Feestavond Maria-Congregatie. Van wege de beide afdeelingen der Maria Con gregatie werd gisteravond in het parochie huis alhier een feestavond gehouden. In de I Vroegmis gingen alle leden ter H. Tafel, getooid met koord en medaille. Des avonds werden eenige tooneelstukjes opgevoerd, j genaamd „Een meid voor drie zusters", en I „De doode erftante of het wonderinstru- I ment" beiden blijspel in één bedrijf. Er werd vlot gespeeld en dikwijls har- i telijk gelachen om de verschillende uit- drukkingen enz. Tusschen de stukken door zong een dameskoortje eenige fraaie zangstukjes, terwijl de heer v. d. Steen eenige vroolijke stukjes muziek op de j piano speelde. De avond, die alleen voor genoodigden toegankelijk was, Kan als zeer goed geslaagd worden beschouwd. I Prijsjassen. In café „Zilk" van de Wed. de Groot werd eveneens gejast om carbonade. Er waren veel deelnemers. Na een aangenamen strijd werden de prijzen gewonnen door: 1ste R. BakkerC. v. Strealen; 2de P. OkkerseP. de Groot; 3e Th. v. MarisJ. Bakker; 4e C. Duiven voorden en J. Zuiderduin. UIT DE RIJNSTREEK ALPIIEN AAN DEN RIJN. Aanbevolen! Ten bate van de R. K. leesbibliotheek wordt Dinsdagavond in de St. Josephzaal een tooneel- en zangavond gegeven. De verspreiding van goede lectuur verdient zeer zeker ieders aandacht, en daarom willen we een bezoek aan dezen avond gaarne aanbevelen. BOSKOOP. Volksbond. Vrijdagavond 25 Januari hield de R.-K. Volksbond zijn laatste apo logetische cursus in het R.-K. Ver.gebouw alhier. De voorz., de heer G. van Capelle, opende met den chr. groet en heette alle aanwezi gen van harte welkom in het bijzonder den spreker van dezen avond, den centraal ad viseur van den Volksbond, rector Bots, en den weleerw. kap. Hofstede. Spr. gaf ver volgens het woord aan Rector Bots die zou spreken over: „De gebruiken in het katho lieke gezin". Op deze laatste van de serie apol. cur sussen, aldus spreker, mag ik zeker wel op de eerste plaats spreken over het huwelijk vooral in dezen tijd, waar het huwelijk meer en meer als iets menschelijks en bur gerlijks beschouwd wordt, waarbij men de neus optrekt voor menschen met groote ge zinnen en waar het in stand blijven van een huwelijk als iets onzedelijks beschouwd wordt. 1 De 20ste eeuw, waarin wij thans leven, wordt geregeerd door het materialisme, waarvoor alles moet wijken. Het gezond verstand spreekt niet meer en de naasten liefde kent men niet. Men erkent geen op perste macht meer en alles denkt men te bereiken door kracht en geweld. De liefde, welke noodig is voor een hu welijk, wordt geheel uit het oog verloren, cm plaats te maken voor de materie (de straf). Vele huwelijken worden gesloten voor het genot en om vrij te zijn en worden beschouwd als een verbintenis van twee lichamen in plaats van twee zielen. 'Dat een huwelijk twee, zielen moet ver eenigen, is een feit, dat reeds de heidenen erkenden, hetgeen spr. met een sage uit de oude mythologie duidelijk naar voren bracht. Op het oogenblik spreekt iedereen over de toestanden in Rusland, vooral wat be treft het huwelijk, maar dit is iets. dat niet door Rusland zelf is uitgevonden maar dat is overgenomen uit de andere landen rond om ons en uit ons land zelf, waar zelfs op de universiteiten dor getoogde professo ren aldus gesproken wordt. In Rusland vertoond men het echter openlijk, terwijl men het in de andere len den meer huichelachtig tracht te verber gen, hoewel het net zoo erg is als in Rus land. Het huwelijk moet gebaseerd zijn op de liefde voor elkander, op de offervardigheid j en de vergevingsgezindheid, hetgeen in de meeste huwelijken door de groote zelfzucht onmogelijk is Dit is slechts een beeld van het gewone burgerlijke huwelijk. Bij het christelijke huwelijk, komt echter op de eerste plaats de lietue tot onzen Schepper en Heer, wel ke de grondslag is voor een goed Christe lijk huwelijk. Het Christelijk huwelijk is als een band tusschen God en de Kerk, zooals God zijn overgrootte liefde en vergevingsgezindheid geeft aan de Kerk en zichzelf hiervoor heeft opgeofferd, zoo geeft de Kerk zich al le moeite en offers om God de hoogste eer en liefde te bewijzen. Het Christelijk huwelijk moet evenzoo zijn, het moet een liefde opoffering en ver gevingsgezindheid zijn van de man en de vrouw onderling en voor hunne kinderen, weTke dan op hun beurt hun ouders zul len eeren en hoogachten en zelf ook groote cffervaardigeid en liefde zullen leeren. Van jongsaf aan moeten de kinderen ge leerd worden weldadig te zijn en offers te brengen en worden opgevoed in de groote liefde tot God. De huiskamer moet een heiligdom op zich zelf zijn, waarin de ouders de priesters zijn. Hier moet op de eerste plaats het Kruis beeld een plaats hebben en langs de wan den voorstellingen van Heiligen. De kinde ren moeten geheel opgevoed worden in de katholieke leer en moeten alle kerkelijke feesten leeren meevieren. Zoo had een moeder reeds voor de ad venttijd in de huiskamer een ledige kribbe geplaatst met 4 kaarsjes en zei tot haar kinde'en, dat gedurende de vier weken voor de komst van Christus iederen Zon dag een kaarsje zou worden aangestoken om de kinderen maar zooveel mogelijk te laten meeleven en naar de Geboorte van Christus te laten uitzien. Het ledige krib betje zou met stroo gevuld worden en hier voor zou ieder kind des avonds voor het avondgebed een strootje in het kribbetje mogen leggen, ten minste als het dien dag braaf was geweest en een offertje had ge bracht. Met Kerstmis legde de moeder dan het Christuskind in de kribbe welke geheel be reid was door de lifefde en de offervaar digheid der kinderen. Hieruit ziet men hoe de kinderen reeds van jongsaf de groote liefde tot God en de naastenliefde wordt bijgebracht, welke lief de zij later niet meer verliezen en welke de grondslag zal vormen voor hun eigen hu welijk. Spreker sprak tot slot nog de hoop uit, dat alle ouders hun kinderen zouden opvoeoen in deze groote liefde tot God en de naastenliefde, zoodat wij in de toe komst degelijke en krachtige katholieke gezinnen krijgen, waarin alle zelfzucht wordt uitgesloten. Kapelaan Hofstede sprak vervolgens nog een woord van dank tot Rector Bots voor zijn mooie en gloedvolle rede. De voorz. sloot zich aan bij de woorden van kap. Hofstede en meende dat door deze laatste avond wel de kroon was gezet op den geheelen cursus. Spr. dankte vervol gens alle aanwezigen voor hun trouwe op komst, eveneens de beide kapelaans, die geen cursus onbezocht hadden gelaten en die allen hadden medegewerkt om deze cursussen tot zoo'n schitterend einde te brengen. Na nog een woord van opwekking om toch allen lid te worden van deze organi satie en zich bij de eerstvolgende propa ganda aan te sluiten bij den R.-K. Volks bond, sloot de voorzitter dezen avond met den chr. groet. Gehuwd: P. G. Kroesmeijer 25 j. en M. Rodenburg 25 j. NIEUWKOOP. Begin van brand. .Gisteravond ont stond een begin van brand op den zolder van het woonhuis bewoond door A. A. al hier. Een kapokbed en twee stroomatrassen hadden door onbekende oorzaak vlam ge vat en verbrandden gedeeltelijk. Door den bewoner en omwonenden, die te hulp scho ten, werd met emmers water het vuur ge- bluscht en het bed naar buiten gewerkt. De motorspuit die spoedig ter plaatse was be hoefde geen hulp meer te verleenen. De brandschade wordt door verzekering ge dekt. NOORDEN. Diefstal van aardappelen. Bij den ge meenteveldwachter alhier is aangifte ge daan van diefstal van 9 zaken aardappelen. Blijkens ingesteld onderzoek zijn van die aardappelen 3 zakken teruggevonden ih de woning van H. D. /Een zoon van H. D., ze kere F. D., heeft bekend zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt waar bij een zekere P. v. d. L. uit Zevenhoven hem. behulpzaam is geweest. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: H. de Jong, Alphen. J. Steenbergen, Leiden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg per rijwiel van Nieuwkoop over Aalsmeer naar Zeist en terug over Harmeien? Hoe veel K.M? Antwoord: Nieuwkoop, Mij drecht, Uithoorn, Aalsmeer, Amstelveen, Ouderkerk aan den Amstel, Abcoude, Baambrugge, Loenersloot, Vinkeveen, Loe- nen, Breukelen, Zuilen, Utrecht, de Bildt, Zeist. Afstand 67 K.M. Terug: Zeist, de Bildt, Utrecht, Harmeien, Kamerik, Koc- kengen, Noorden, Nieuwkoop. Afstand 36 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per rijwiel van Bodegraven naar Loosduinen? Hoeveel K.M? Antwoord: Bodegraven, Alphen, Zoe- terwoude (Weipoort-Dorp), Stompwijk, Veur, Voorburg, Den Haag, Loosduinen. Afstand 35 K.M. V r a a g: D. v. d. H. te ter A. inzake ont slag van een dienstmeisje. Antwoord: De mevrouw moet een opzegtermijn van één week in acht nemen. Over deze week moet haar het loon wor den uitbetaald. Vraag: v. B. te ter A. inzake ziekte in dienstbetrekking. Antwoord: U zult het antwoord reeds gelezen hebben op een vraag, welke veel gelijkenis vertoonde met uw geval. De werkgever is verplicht in geval van ziekte of ongeval van een bij hem inwonenden arbeider (of dienstbode), zoolang de dienstbetrekking duurt, doch uiterlijk tot een tijd van zes weken, voor diens behoor lijke verpleging en geneeskundige behan deling zorg te dragen, voor zoover daarin niet uit andere hoofde is voorzien. De kos ten kan hij op den arbeider verhalen, doch niet voor wat betreft de eerste vier weken. Vraag: A. K. te L. inzake handteeke- ning van gehuwde vrouw. Antwoord: Omtrent de geldigheid van deze handteekeningen zijn reeds vele processen. Teekenen zoowel met de mans naam als met den meisjesnaam voorkomt alle moeilijkheden. Vraag: v. d. M. te Z. inzake overgaan van borgtocht. Antwoord: Borgtocht gaat over op de erfgenamen, dus op de vrouw en alle kinderen, voorzoover zij tenminste de er fenis niet verwerpen. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN DE WITT (thuisr.) vertr. 25 Jan. van Singapore. MAP IA (thuisr.) vertr. 25 Jan. van Be- lawan. KON HOLL. LLOYD. AMSTELLAND arr. 25 Jan. van Amster dam te Hamburg. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. N. ZEELAND vertr. 25 Jan. van Brisbane naar Singapore. SWARTENHONDT vertr. 24 Jan. van Hongkong. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BEEMSTERDIJK, New Orleans naar Rotterdam vertr. 25 Jan. van Londen. DRECHTDIJK arr. 25 Jan. van Seattle te Portland (O.). ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOT A GEDE (uitr.) 26 Jan. Wlissingen gep. van Antwerpen. KOTA NOP AN (uitr.) pass. 26 Jan. Point de Galle. KEITOSONO (thuisr.) vertr. 25 Jan. van Marseille. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. ALWAKI (thuisr.) arr. 25 Jan. te Santos. STOOMVAART MIJ. OECEAAN. AJAX, Japan-Rotterdam arr. 25 Jan. te Sjanghai. ANTENOR, Japan-Rotterdam vertr. 25 Jan. van Penang. CALCHAS vertr. 24 Jan. van Yokohama naar Rotterdam. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ (HollandAfrika Lijn). NTJKERK (thuisr.) vertr. 25 Jan. van Zanzibar. SPRINGFONTEIN (uitr.) pass 25 Jan. te Dover. (HollandAustralië Lijn) AAGTEKERK (thuisr.) arr. 26 Januiari te Duinkerken. (HollandOost Azië Lijn). GAASTERKERK (thuisr.) vertr. 24 Jan. van Osaka. DE IUCHTRQ0VERS VAN H0ITIKA. 135. Even later zat een reuze dikker* op de neus van Pie., en hij sloeg hem tot moes! Hup.daar kronen er een paar in de hals van de vliegeniershet werd lastig hoor! Er viel gewoon niet tegen te vechten. Ze zouden wer kelijk moeten probeeren, ergens te landen.... Na eenig rondzoeken, waagden ze het er op en toen werd het een slaan met takken en met bladeren van wat-ben-je-me, om de beesten van het toestel af te krijgen. i.ju. jongens von^n net na., letje, dat slaan met de bebladerde takken en ze sprongen rond of ze zelf sprinkhanen waren geworden. Pats. daar had Piet een slag van zijn vriend te pakken. Het negertje lachte en zijn tanden glinsterden in zijn donkere snuitje. Dat kunstje kende Piet ook en 't werd een formeel gevecht tus schen de jongens, terwijl de bladeren in het rond vlogen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10