ZATERDAG 26 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT ÊERSTE BLAD - PAG. 3 BEZOEKERS VAN K. R. O.-AVOND. wordt medegedeeld dat de zaal om 7.30 uur geopend wordt en om 8.15 uur begonnen wordt. Daar de zaal uitverkocht is zijn er geen plaatsen meer te krijgen. De bezoekers behoeven zich niet onge rust te maken over beminlijke aanvallen, op hun beurs ten bate van het goede doel. Er worden geen bloempjes noch bonbons verkocht! Een vorige maal, werd bij het optreden van de K. R. O.-Boys een geel wit strikje te koop aangeboden, dit ging toen en gaat ook nu niet uit van een Katho lieke vereeniging. Het eenigste, wat te koop geboden wordt, is, wat hoort bij de uitvoering: nl. een pro gramma! 10 cent is de prijs, wilt u iets meer geven voor de Kinderuitzending, we zul len het dankbaar aanvaarden! Voor die 10 cents ontvangt u: le. Het K. R. O.-programma, zonder ad vertenties, gedistingeerd uitgevoerd in 2- kleurendruk. Hierin staat vermeld wat die avond te beleven valt. 2e. het refrein van de Schlager van het Jubileum-tournee, dat door de geheele zaal wordt meegezongen. Noodig om niet met zijn mond vol tanden te staan. 3e. Ieder programma is tevens een lot. Op ieder program staat een nummer waar door u meedingt naar verschillende keu rige prijzen. Om ons te beperken tot en kele: een verchroomd rookstel (cadeau van de K. R. O. aan onze Kinderuitzending ter verloting), een hyper-modern thee-servies; een naar het oordeel van kensters: „snoes van een pop". De kunstige vingeren van de Zusters van Elisabeth maakten dit kinder sprookje. Eenige doozen bonbons. Dit alles voor een dubbeltje! Dus zooveel programma's zooveel loten; zooveel loten, zooveel kansen op een van de uitgelezen prijzen. Ten slotte mogen we de heeren verzoeken, wat ook in de tram staat: „Niet met bran dende sigaar, sigaret of pijp binnen te gaan!" Een prettige avond! KAP. W. HESSING. KONINGIN EMMA-HERDENKINGS- FONDS. Onder eere-voorzitterschap van den bur gemeester, mr. A. van de Sande Bakhuijzen en onder voorzitterschap van den heer ir. A. G. Bosman, is hier ter stede een plaat selijke afdeeling van het Nationaal Konin gin Moeder-Herdenkingsfonds in oprichting. Gelijk bekend, beoogt dit fonds het ver- leenen van hulp aan on- en minvermogende t.b.c.-lijders. De Minister van Sociale Zaken, mr. Steenberghe, zal Maandagavond van 8.05 8.20 uur over beide zenders hierover een propaganda-rede houden. Het secretariaat der Leidsche afdeeling is gevestigd bij den heer dr. M. D. Horst, Directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst, Breestraat 119. Raad van Arbeid. Bij beschikking van den Minister van Sociale Zaken is benoemd tot werkgever lid van den Raad van Arbeid alhier, de heer W. Schrandt, alhier, zulks in verband met het tusschentijdsch uittreden als zoodanig van ir. F. H. E. Guljé. Afscheid Mr. A. van der Eist Op de strafzitting van het Kantonge recht van a.s. Woensdag zal mr. A. van der Eist voor de laatste maal, na een ambtstijd van 36 jaar, als ambtenaar van het Openb. Ministerie fungeeren. Na afloop van deze Rechtszitting zal er "een officieel afscheid plaats hebben. Ned. Reisvereeniging voor Katholieken Door den Deken van Leiden is aange steld als geestelijk leidsman van de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken te Lei den de weleerw. heer A. Leenders. Geveilde perceelen Ten overstaan van notaris B. J. J. N. Troost alhier: de perceelen weiland en wa ter alhier in den Bosch- en Gasthuizer- polder groot 4.40.95 H.A. in bod: 4.550; kooper de heer J. J. van Mastrigt alhier q.q. voor f 5.650. Ten overstaan van den notaris B. H. Stumpel alhier: Het woonhuis en erf met koestal aan het eind van de Os- en Paar- denlaan 43 alhier met open grond en land tezamen groot 1.27.15 H.A. in bod ƒ16.200, kooper de heer K. L. van Duuren alhier qq. voor 16.200. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 398. Maatschappij tot exploitatie van het Grand Hotel en Pen sion Rembrandt. Noord wijk, Beethovenweg 8. De gedel. commissaris W. de Ruyter is benoemd tot waarnemend-directeur (vol gens besluit vergadering v. commissarissen dd. 28 Dec. 1934, zie art. 8 der statuten). 266. P. J. Mulder Zoon, Leiden, Bree straat 70. Steen- en boekdrukkerij. De zaak is met ingang van 1 Jan. .1935 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: P. J. Mulder Zoon (B.P.). Venn.: J. P. Mulder Sr., Leiden; en J. P. Mulder Jr., Leiden (H.V.). 817. H. L. Speel, Leiden, Oude Singel 128. Tapperij en slijterij. De volmacht van H. Th. de Marie is gewijzigd. In den afgeloopen nacht tusschen gister avond half zeven en vanmorgen half acht is ingebroken in een pakhuis en kantoor, Levendaal 166. Voor zoover nagegaan kon worden, is er echter niets vermist. Concert Luthersche Kerk Het programma van het concert in de Luthersche Kerk op Donderdag 31 Ja nuari a.s. luidt als volgt: een tweetal „Cho ral-Vorspiele" van J. S. Bach, gevolgd door VAN ONZE ADVERTEERDERS. DE DRANK-AUTOMAAT De heer C. S. Boom (fa. P. B. Erades), Kraaierstraat 1, vestigt er onze aandacht op, dat hij reeds eerder een automaat in zijn zaak heeft voor den verkoop van drank, zoodat die van den heer Coster niet de eerste in de stad is. Dit hebben wij ook niet bedoeld. De automaat van den heer Coster, volgens uit voering van den heer Groenewegen een verbeterde editie van de vroegere, welke ook te Rotterdam in gebruik zijn is de eerste in de stad. gezongen Koraal; orgelwerken van D. Bux- tehude en F. Couperin en tenslotte de can tate „Der Ostermorgen" van S. Neukomm. Hieraan zullen medewerken het Chr. Gem. Koor „Hallelujah" te Oestgeest, en de ho- listen Jo Stallinga (sopraan), Leiden, Henk Borkent (tenor), Den Haag, K. Hulsbos (Bas), Lisse, Organist is de heer Hennie Schouten, terwijl het vocale gedeelte gaat onder leiding van Henri Welbooren alhier BIOSCOPEN. Luxor. De film „Op hoop van Zegen", naar het bekende werk van Herman Heyermans, heeft door tooneel en stomme film reeds zulk 'n algemeene bekendheid gekregen, dat we voor de nieuwe Hollandsche film eigenlijk niets meer behoeven te schrij ven. Regiseur A. Benno heeft met de mach tige hulp van de onvergetelijke Kniertje (mevr. Esther de Boervan Rijk) dit boeiend verhaal in 'n nieuw licht geplaatst en men komt ongetwijfeld telkens weer on der den indruk. Zij draagt de film van be gin tot einde en vooral haar scènes met haar zoon Barend, dien zij smeekt naar boord te gaan en als zij van Kaps voor schot op het loon van har zoon ontvangt, dienen vermeld. Het stormweer op zee, het vergaan der wrakke „Hoop", alles wordt tot in de fijnste details weerpegeven. 't Is een van de best geslaagde Hollandsche films, die we volwassenen kunnen aanbe velen. Het hoofdnummer voor de pauze is een interessant-komische Ufa-film „Schept vreugde in het Leven", waarin de geschie denis in beeld wordt gebracht van 'n dienstmeisje in een café, dat carrière maakt In het voorprogramma behalve het uitge breide journaal een film uit Hollandsch Hollywood met iFentje de la Mar. Trianon. Het is goed, dat de menschen in een tijd, waarin zij te veel moeten denken aan de zorgen van iederen dag, eens gelegenheid krijgen hun geest volkomen te verzetten. In Trianon hebben we deze week een twee tal films, welke ons totaal wegrukken uit de gedachte aan dagelijksche beslommerin gen. De film „De Geheimzinnige gast" draait voor de pauze. Een rondsluipende man, meerdere geheimzinnige moorden, in een dikke Londensohe mist, ziedaar de fac toren, welke aan deze film ten grondslag liggen. Het gegeven is zeer goed uitgewerkt en wij konden werkelijk niet raden wie de eigenlijke dader van de moorden was. De oplossing was buitengewoon verrassend. De hoofdfilm „Evergreen" is een film- wsrk, dat een kijk geeft op hetgeen zich achter de schermen van een moderne revue afspeelt. De film plaatst ons terug naar het jaar 1909. Harriet Green, de favoriet van het Londensche publiek, geeft haar af- scheidsvoorstelling, omdat zij in het huwe lijk zal treden met markies van Staines. Kort voor haar huwelijk verbreekt zij haar verloving en besluit naar Zuid-Afrika te gaan. De film blijft hier niet stilstaan, maar verplaatst ons tot op den dag van heden. Door toedoen van Tommy Thompson, wordt de dochter van Harriet voorgesteld aan een filmregisseur. Deze bemerkt de treffende gelijkenis tusschen de dochter en Harriet Green en laat haar in zijn muzikale show optreden onder den naam van haar moeder. Het publiek, dat Harriet nog niet vergeten is, is vol bewondering en brengt haar aan het eind van de voorstelling een uitbundige ovatie. Een der eersten, die haar feliciteeren is de markies, de vroegere verloofde van haar moeder. Deze film kunnen wij slechts onder voorbehoud goedkeuren. LAND- EN TUINBOUW Opbrengst van jonge Boomgaarden. In het Belgische vakblad „Onze Ploeg" lazen we eenige gegevens over de opbrengst van jonge boomgaarden, waaromtrent nog wei nig is gepubliceerd. De vermelde cijfers be treffen een boomgaard in gras, groot ruim IK Hectare, aangelegd in Belgisch Lim burg in 1904-'05. De kosten van beplanting en onteigening bedroegen in Hollandsch geld ƒ725. Er werden geplant 110 kerse en 33 pereboomen, van verschillende varië teiten n.l. 60 Eisdensche, 22 Late en 14 Vroege Krakers, 2 Biggarreau, 1 Kerniel- sche, 6 Poolsche en 5 Kastanjekersen, voorts 19 Double Philipse, 11 Kriekpeer, 2 Wijnpeer en 1 Clapp's Favorite. De jaar- lijksche bemesting was 22.000 K.G. stal mest, terwijl om de 3 jaar werd gegeven 300 K.G. beste kalk, 100 K.G. slakkenmeel en een ruime stikstofbemesting; kali werd niet gegeven. De jaarlijksche stikstofbe mesting bestond in de eerste 10 jaren in 500 K.G. zw. ammoniak, in de volgende 25 jaren in 700 K.G. van die meststof. De boomen ontwikkelden zich goed; het gras werd voor de helft gehooid, voor de an dere helft door koeien afgegraasd. In de laatste 2 jaren werd bespoten met Bor- deauxsche pap en werden lijmbanden aan- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Anna Marie d. v. A. M. de Graaf en M. W. Zaalberg. Elisabeth d. v. D. v. Houten en M. Siera. Gerardus Jo hannes z. v. W. H. Abrahams en M. Ver ver. Adriana d. v. Th. Wensel en A. Ver hoeven. Rolf Johannes z. v. J. J. Ro- zier en M. Mallmann. Johannes z. v. A. de Koning en P. J. v. Klooster. Maria Louisa Gerarda Catharina d. v. L. F. M. Timmerman en J. F. Bentz. Ondertrouwd: J. G. Kardol jm. 29 j. en J. M. Goedhart jd. 22 j. Overleden: A. J. Goejee m. 53 j. C. Uljee wedn. 72 j. Chr. v. d. Holst m. 77 j. W. KooteBoers vr. 55 j. J M. v. d. Bloem d. 15 mnd. A. Bultje d. 27 j. gelegd, terwijl van 1920 af tijdens den bloei 815 bijenvolken in den boomgaard werden geplaatst. De eigenaar noteerde geregeld de opbrengsten en prijzen, die we niet weergeven, omdat in de verschil lende jaren de waarde van de franc zeer uiteenliep. Maar de slotsom, waartoe de eigenaar kwam, laten we hier volgen: Eerst na 18 jaar, in 1923, kan van een loonende teelt bij de kersen gesproken worden: vóór dien tijd was de gemiddelde opbrengst slechts 1.7 K.G .per boom, welke in de volgende 12 jaren steeg tot 33.7 K.G. Over de 30 jaren was de gem. opbrengst per boom 14.5 K.G. Bij de peren kwam het rendement spoediger op peil, hoewel de opbrengsten zeer afwisselden: na 12 jaar oogstte de eigenaar gemiddeld 40 K.G. per boom, over al de jaren was de gem. oogst 24.7 K.G. In geldswaarde brachten de pere boomen echter per boom slechts 35 pet., dus ruim één derde, op van de bruto op brengst der kersen; hiervan ging dan nog het plukloon af, dat in de laatste jaren voor de peren per 100 K.G. slechts 4 francs bedroeg, maar voor de kersen 50 fr. Humuswaardeering. In Duitschland wordt op landbouwgebied geijverd door méér waardeering van de humus. Wij wil len er even op wijzen, hoewel we niet van meening zijn, dat hier, in ons land, de hu mus te weinig gewaardeerd wordt, gelijk in Duitschland het geval schijnt te zijn. Wij achten hier geen campagne noodig ten gunste van de humus. Dc meesten onzer landbouwers zijn er wel van overtuigd, dat de humus de oogsten zekerder maakt en de nadeelen van droogte sterk ver kleint. Toch kan het geen kwaad de waar de van de humus voor land en tuinbouw nog eens in het licht te stellen. Prof. dr. G. Buschmann wijst op de groote beteekenis van de humus als voedingsbodem voor de bacteriën en op het groote belang eener rijke bacteriënflora voor de opname van het anorganische voedsel, dat in den vorm van de verschillende kunstmeststoffen wordt aangebracht. Prof. dr. Th. Roemer stelt in het licht de groote beteekenis van de humus als bodembestanddeel in droge tijden. Hij geeft ter illustratie een staatje van de opbrengsten van rogge, verkregen op het gedurende 55 jaren bestaande rog- ge-proefveld, in 1879 door Julius Kuehn aangelegd. Op dit proefveld gaven de per ceelen die volledig kunstmest hadden ge kregen, in jaren met normalen regenval een hoogere opbrengst dan de stalmestper- ceelen, maar in het droge jaar 1934 was het andersom, en was de verhouding der opbrengsten: stalmest 100, kunstmest 85. Conclusie: een flinke humusvoorraad in den bodem maakt de oogsten zekerder en verkleint de jaarlijksche schommelingen in de opbrengsten. Met het pleidooi van den schrijver voor een betere stal mest be waring en voor bemesting der akkers met humus- leverende meststoffen wij denken hier ook aan groenbemesting kunnen onze landbouwers zeer zeker ook instemmen. ACADEMIEMIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Electrische weer standsmetingen tusschen lo k en 20o k", de heer J. de Boer, geboren te Utrecht. Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heeren M. W. C. de Jonge, Voorscho ten; G. M. Hovingh, Schiedam; J. E. R. R. Mannaerts, Leiden, en mej. J. A. M. Fernhout, Scheveningen; doctoraal examen Klassieke Letteren: de heer C. Vreede, Den Haag. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Brand in timmerfabriek, In de timmerfabriek van de firma v. d. Jagt alhier is Vrijdagavond brand uitge broken. Alleen de werkplaats en de ver dieping daarboven zijn uitgebrand. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. OEGSTGEEST. Voorgevel door auto ingedrukt. He denmorgen reed een tractor van de Dorps straat het huis binnen van de wed. van Rijn De voorgevel werd ingedrukt; ook bij het naastliggende perceel werd een kozijn in gedrukt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. LEIDSCHENDAM. St Josephgezellen. Zondag 27 Jan. te 11.30 uur en te 7.45 uur bijeenkomst in het Patronaat. Dinsdag 29 Jan. Mar ia-Congregatie, jubi- lé-aflaat, waarna bijeenkomst. Donderdag 31 Jan. geen biljartclub. Za terdag 2 Febr. na het Lof gelegenheid tot ontspanning. Op Zondag 3 Febr. is er algemeene ver gadering. Komt allen zonder uitzondering en neemt anderen mee om ook hen in de Gezellenvereeniging in te leiden. K. J. M. V. Maandagavond 28 Jan. te 7.30 uur laatste les Oriëntatiecursus In structie XI en XII, daarna installatie nieu we leden door den weleerw. Moderator. Te 8.30 uur precies spreekt ir. J. J. A. de Groot over de „Heilige Don Bosco" met film (projectie). Alle K. J. M. V.'ers wor den verzocht aanwezig te zijn bij deze zoo bijzonder interessante lezing; tevens wor den den leden de toegangsbewijzen voor den knalavond van den 31sten, Donderdag a.s., uitgereikt. Dinsdagavond 29 Jan te 7.30 uur Maria- Congregatie. Zondagmorgen van 11 tot 1 uur gelegen heid voor het reserveeren van plaatsen voor leden en donateurs in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw voor Donderdagavond en Maandagavond van 7 tot 8.30 uur plaats bespreken voor belangstellenden in de club zaal boven. Donderdagavond de groote feestavond, opening der zaal te 7.45Ó uur. Aanvang 8.15 uur precies. Medewerkenden: De Ver. Haagsche Spelers en verder de „Funny Boys". Verschillende attracties. Prachtige décors. Programma's aan de zaal ver krijgbaar. Brand. Vrijdagmiddag te ongeveer 2 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand aan den Veurschen Straatweg 81 te Veur. Ofschoon de brand reeds gebluscht was en de spuit dus geen dienst behoefde te doen, werd de schoor steen door de brandweerlieden geraagd. Het was een goed begin voor de bewo ners, die het huis eerst Donderdag betrok ken hadden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Schuit gezonken. In de Spoorhaven is gisterenmorgen een schuit, geladen met steenkolen, gezonken. Het vaartuig, be- hoorende aan de fa. Jongenburger, werd door de fa. Kempers en Zn., scheepsbou wers alhier, gelicht. Weggestormd. Door den storm is gis terenmorgen op den Gouwsluische weg een handwagen, geladen met verpakte kruide niersartikelen van J. B., in een langs den weg gelegen sloot geraakt. Begrijpelijk was de schade belangrijk. HAZERSWOUDE L.T.B. Op Dinsdag 29 Jan.' zal, nadat eerst een H. Mis zal worden opgedragen tot intentie der overleden en levende le den der afdeeling door den zeereerw. heer pastoor J. Ruiter, geestel. adviseur der afd. in het Vereenigingsgebouw de algemeene jaarvergadering gehouden worden, waar als spreker zal optreden de heer M. P. van der Weyden, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Alle leden, maar ook niet-leden, zijn welkom op deze belang rijke vergadering. De aanvang der verga dering is plm. 10 uur. NOORDEN. Ziekenfonds „St. Martinus". Het Zie kenfonds „St. Martinus" heeft zijn jaarver gadering gehouden. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet en heette allen welkom, vooral den weleerw. heer Kapelaan. Ook memoreerde de voor zitter nog het overlijden van het trouw bestuurslid R. Knaap. Hierna werden de notulen gelezen, welke onder een woord van dank werden vast gesteld. Volgde het jaarverslag van den se cretaris hetwelk met applaus werd goedge keurd. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat we dit jaar weer vooruit ge gaan zijn: ontvangsten 542.02, uitgaven 491.55, saldo 31 Dec. 1934 51.27. Het totaal bezit bedroeg 31 December 1934 2104. 97 1/2. Uitgekeerd werd aan 18 leden een be drag van 397.30. Verslag financieele commissie. De heer J. Tersteeg brengt verslag uit; hij heeft de boeken in orde bevonden. Benoeming financieele commissie. De volgende heeren werden benoemd: R. Baas, D. Hogerwerf, H. Pieterse Sz. Het bestuur stelde voor om een Mis te laten lezen voor het overleden lid R. Knaap en in het vervolg voor al onze overleden leden, hetwelk door alle leden werd goed gekeurd. Bestuursverkiezing. Aftredend waren J. Pieterse Sr., J. Baas, N. de Jong en vraca- ture R. Knaap. Bij stemming verkreeg J. Pieterse Sr. 49 st., J. Baas 47 St., N. de Jong 50 st. Voor de vacature R. Knaap werd her stemming gehouden tusschen S. Splinter en Herm. Knaap, waarbij de heer Herm. Knaap met 31 stemmen werd gekozen. Voorstel om de contributie een maand niet op te halen. De heer Vermeij stelde voor een toeslag van 10% te geven bij ziek ten. Deze twee voorstellen werden in stem ming gebracht. Het voorstel-Vermeij werd aangenomen. Hierna sprak de eerw. heer Kapelaan nog een woord tot de vereeniging. Spr. hoopte, dat alle katholieken van Noorden spoedig mochten toetreden. Gratis verloting. Er werden verloot een krentenbrood, drie worsten, tabak en si garen. Onder groote belangstelling ging dit gepaard. De heer A. Notenboom was de gelukkige winnaar van het krentenbrood! Hierna sluiting. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. r i i i i ii i ij LAATSTE BERICHTEN DOODELUK VERKEERSONGELUK. Uit Ede wordt ons gemeld: In den afge loopen nacht is de 36-jarige R. R. Royer uit Utrecht, die als bestuurder van een per sonenauto van Arnhem in de richting Ede reed, ter hoogte van de uitspanning „Plan ken Wambuis" door onbekende oorzaak te gen een boom gereden en op slag gedood. Het lijk is naar Ede overgebracht. TELEGRAMMEN BLOEDIG DRAMA IN BUREAU VOOR MAATSCHAPPELIJKEN STEUN. CHICAGO, 26 Jan. (V.D.) De moeder van een 25-jarige invalide vermoordde in haar woning een ambtenares van maat- schappelijken steun, aangezien haar uit- keering zou worden ingehouden. Moeder en zoon begaven zich naar het bureau voor de crisisregeling en losten verscheidene schoten in het dichtbezette lokaal, tenge volge waarvan drie ambtenaren werden gewond, waarvan één doodelijk. Met de beide laatste kogels maakten moeder en zoon toen een einde aan hun leven. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 0.80—6.70, savoye- kool f 0.80—3.60, groenekool f 0.60—3.20. pieterselie f 1.50—1.80. prei f 0.60—2.20, sel derie f 0.904.40, knolselderie f 0.802.90, per 100 kg.: kroten f 1.30—1.60, kroten gc- koopt f 2—4, witloof f 2—13, boerenkool f 2—5, uien f 1.00—2.70, wortelen f 2.30— 6.70, spruiten I f 3.00—9.00, spruiten II f 1.504.00, andijvie f 18—28, nero f 5. LEIDEN, 26 Jan. Boter. Aanvoer 400 kg. Fabrieksboter f 1.57 en prima boerenboter f 1.451.55 por kg. Turfmarkt van 21 Januari tot en met 26 Januari. Aanvoer 330.000 stuks langeturf. prijzen f 8—9 per 1000 stuks. BOSKOOP, 25 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Butterfly 40— 65 cent, Wilh. Kordes f 1.80—2.20, Ste ward 40 cent, Aug. Noack 80110 cent, An jers 70 cent, Calla 110 cent, Tulpen 15 cent. Cerasus rosea f 2.002.80, Seringen 3560 cent. Prunus triloba 4070 cent, Azalea f 0 60—1.00, Mahonia 7—15 cent, Andro meda 912 cent. TER AAR, 25 Jan. Centrale Veiling. Spruiten f 3.00—6.00, uiene f 2.00—2.60. breekpeen f 1.00, postelein per kg. 10 cent, andijvie per 100 kg. f 2.10—11.00, per bak 3346 cent, prei f 3.30, selderie f 2 10. knol selderie f 0.802.40, witlof per 100 pond f 1.104.10. groenekool f 2.10, boerenkool per kist 58 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 25 Jan. Groenten - veiling. Wasrhpeen per kist van 20 kg. f 0 901.15. kroten per kist 3040 cent, uien per 100 kg. f 2.10—2 80, roodekool por 100 f 5.90—8.10, gelekool f 4.806.10. andij vie per kist 4568 cent, groenekool f 2.10 3.20. ALPnEN a. d. RIJN, 25 Jan. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spruitkool f 3.2010. kroten f 2.402.60, uien f 3.203.50, per 100 bos: selderie f 1.603.40, andijvie kg. f 13—18. Eierenvciling. Aanvoer 2400 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.703.30 en een deneieren f 2.per 100 stuks. VINKEVEEN, 25 Jan. Groentenveiling. peen 28 cent per bos, witlof I 710 cent. II 36 cent en III 2 cent. Aanvoer witlof 5000 kg. DEN HAAG, 25 Jan. Grossiersveiling. Appels: Goudreinetten extra 2128 cent, I 1721 cent. II 1216 cent, III (en stek) 512 cent, Bellefleur I 1724 cent, II 5 16 cent, Kaneelzuur 1016 cent, Jasappels 1218 cent, Rabojwen 310 cent. dubb Huismanzoet 1418 cent, zoete Paradijs 1116 cent, Gerrit Roelofs I 1213 cent, II 812 cent. Peren: Brederode's I 1115 cent, II 510 cent, Winterjannen 410 ct. IJsbouten 612 cent; IJzendijkers 515 cent. Diversen: Holland Witlof I 1012 ct., II 79 cent, Belgisch Witlof I 1112 cent, II 78 cent, grove wortelen f 1.001.50 per 100 kg., uien f 1.502.00 per 100 kg,, roode kool f 78, gelekool f 3.505.50 per 100 stuks. WlbSELNOI f 'ISitKUAMt (Niet officieel) Londen 7.27 Berlijn 59.371 New York 1.491/^ P*rUs 9.751/2 Brussel 34.50 Zwitserland 47 861 Milaan 12.63 Madrid 20.22 Oslo 36.85 Kopenhagen 32.45 Stockholm 37.50 Weenen Praag 8.I8I/4 Boedapest Prolongatie 1 pet LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3