ZATERDAG 26 JANUARI 1935 DE LEJDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 16 UIT DE OMGEVING STOMP WIJK K.J.C.-uitvoering. Donderdagavond had in de zaal van het café „Het Blesse Paard" van den heer v. Esveld, de uitvoe ring plaats van de K.J.C. De weleerw. heer kapelaan Klaver opende den avond met een woord van welkom aan allen, vooral aan den zeereerw. heer pastoor, alsook aan het bekende Stompwijksche trio, dat op dezen avond zorgde voor het muzikale ge deelte. Vervolgens werd op duidelijke wijze een verklaring gegeven over de verschil lende jeugd-instellingen. Na deze verkla ring werd door de K.J.C.'ers een tooneel- stuk opgevoerd, wat tot titel had: „Een jongen van karakter". Na het eerste be drijf werd de uitspraak der jury, welke de werkstukken van de figuurzaagclub had beoordeeld, bekend gemaakt. Door den heer Floor werd de jongens gewezen op de fouten, welke zij gemaakt hadden en ook wie de prijzen hadden gewonnen. Het werk was verdeeld -in twee groepen, groot en klein werk; 1ste prijs groot werk met toegekend aan Jacob Caspers, die tevens de 1ste prijs voor het kleinwerk mocht veroveren, 2e prijs Adrie v. Manen, 3de prijs Gerard Waaijer, tevens 3de pr. klein werk. 2e prijs kleinwerk Adrie Bou. De ander jongens ontvingen een troostprijs. Tevens sprak de heer Floor nog een kleine opwekking tot de jongens, om nu niet te zeggen: „ik win toch geen prijs". Er moe ter. de volgende keer niet 7 jongens deel uitmaken aan de zaagclub, doch 17 of 27, zoodat er een volgend jaar geen zaal in heel Stomp wijk is, welke al de werkstuk ken en stukjes kan bevatten. Na het derde bedrijf werd een volledige Kerststal verloot en 'n castusstandaard met castussen, welke gewonnen werden door mej. M. Janson en den heer F. v. Rijn. Volgde nu het vierde en laatste bedrijf. Het geheele stuk heeft een ieder aange naam bezig gehouden. De jongensachtige daden en gezegden werkten bij een ieder de lachlust op. Er is mooi gespeeld. Alle lof aan de tooneelisten en niet minder aan degenen, die zich de moeite hebben ge troost de jongens dit te leeren. Aan het slot gekomen van dezen avond dankte ka pelaan Klaver een ieder, in het bijzonder degenen, die had meegewerkt dezen avond tot een succes te maken. Een apart woord van lof aan den heer J. Groeneweg, die de joingens het tooneelstuk had geleerd. Verder nog een woord van dank voor de groote opkomst. De avond werd gesloten op de gebruikelijke wijze. Tevens werd nog een opmerking ge maakt, n.l. deze. Verschillende personen blijven tijdens de uitvoeringen achter in de zaal staan, wat hinderlijk is voor een ieder. Verzocht werd bij een volgende uit voering dit niet te doen, doch plaats te nemen op de stoelen. Kolfwedstrijd. De kolfclub „De Baan- bal" heeft j.l. Woensdagavond haar jaar- lijksche wedstrijd in het prijs-kolven ge houden in de van ouds bekende kolfbaan „Het Blesse Paard" van den heer J. van Esveld. Moge het wekelijksche spel wat vermin deren, voor de jaarlijksche w.edstrijd is al tijd nog veel animo, want het ledental wordt elk jaar grooter. Het is tot zestien leden gestegen. Er is buitengewoon goed gespeeld, voor al in de eerste ploeg. Daar werd de eer ste prijs gewonnen door den heer Cor Waaijer met 149 punten, tweede prijs Th. Wilting met 140 punten. In de tweede ploeg werd de eerste prijs gewonnen door Jac. van Santen met 137 punten, tweede was M. Waaijer met 96 punten. Derde ploeg: eerste prijs A. Waaijer met 74 punten, tweede was J. van Esveld met 61 punten, ten slotte de vierde ploeg, daar ic de eerste prijs gewonnen door Theo Jansen met 29 punten en de tweede prijs door B. den Elzen met 6 punten. Alles had een prettig verloop, zoodat een ieder, na gebruik van een dinertje, voldaan huis waarts keerde, in de hoop tot een volgend jaar. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Woensdag 30 Januari, des namiddags 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; Voor stellen van Burgemeester en Wethouders inzake: 2. Opkomst personeel, dat lid is van den Bijz. Vrijw. Landstorm; 3. Wijziging verordening verdeeling werkzaamheden ambtenaren van den Burgerlijken Stand; 4. Ontslag en benoeming ambtenaar van den Burgerlijken Stand; 5. Advies over jaarwedden ambtenaren van den Burger lijken Stand; 6. Wijziging verordening op centen Gemeente-fondsbelasting; 7. Vast stelling pensioengrondslag Burgemeester, Secretaris en Ontvanger; 8. Benoeming leden commissie van toezicht op de arbeids bemiddeling en werkloosheidsverzekering; 9. Opruimen van vuilnis; 10. Wijziging elec- triciteitstarieven; 11. Ontheffingen school geld; 12. Besluiten comptabiliteit. VOORHOUT. Katholieke Jongens Centrale. Het was voor de K.J.C. alhier een onvergetelijke en belangrijke feestdag, toen voor het eerst een groep van 24 jongens als Kruisvaar ders officieel werden geïnstalleerd. De plechtige installatie vond plaats des mor gens in de Parochiekerk, door Kapelaan G. P. Bakker. Directeur der K.J.C. Het was indrukwekkend. Des avonds ging deze feestdag haar hoogtepunt bereiken, toen de verschillen de kerngroepen der K.J.C. ten tooneele verschenen, om voor de ouders, donateurs en genoodigden een uitvoering te geven, waarbij het Dameszangkoor „St. Agnes" onder leiding van haren Directeur, den heer E. van Niekerk, hare gewaardeerde medewerking verleende. Allereerst mochten we eenige zeer goed gekozen declamaties aanhooren, waarna door alle Kruisvaarders der K.J.C. een Kruislied werd voorgedragen. Tenslotte volgde het ontroerend spel: „Epiphania", of „De reis der Drie Koningen", door Henri Ghéon. Natuurlijk viel er nog wel wat af te din gen op de voordracht-kunst van de nog jeugdige debutanten. Het was echter ver rassend te zien, hetgeen het K.J.C.-bestuur in zoo'n korten tijd met deze betrekkelijk ongeschoolde krachten heeft weten te be reiken, waarvoor een woord van hulde voor hun moed en taaie volharding zeker op zijn plaats is. De ensceneering was uitstekend en de volle zaal volgde met spanning en in de- voot-aanhooren, het verloop der bedrij ven. Het is vast geen gemakkelijke taak voor de leiders geweest, om dit jeugdige en speelsche volkje, de begrippen bij te bren gen welke noodig waren om dit prachtige Drie-Koningenspel op een dusdanige wijze te vertolken als zij dezen avond hebben gedaan. Hierna werd nog door een der K.J.C.- leiders een demonstratie gegeven van een z.g. banuur, om zoodoende de toehoorders een kijk te geven op de wijze waarop hun jongen de tijd als Kruisvaarders in hun ban-uur passeeren. Op waardige wijze zijn op dezen avond de Kruisvaarders in deze parochie naar buiten getreden, en hebben daarmede een zeer gunstigen indruk in de gedachten van him ouders achtergelaten. De liederen van het Congregatie-zangkoor vonden bij het publiek dankbare instemming. Een verheffend spel in al zijn geledin gen, een avond van hoogstaande ontwik keling behoort hiermede tot het verleden, en met graagte zal men het tweede optre den der Katholieke Jongens-Centrale hier tegemoet zien. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP Boom- en Plantenbeurs. Woensdag avond hield bovengen, vereen, haar jaar vergadering in het veilingsgebouw alhier. De voorz., de heer C. v. Veen, opende de vergadering en memoreerde, dat evenals vorig jaar de toestand niet erg rooskleu rig is en sprak de hoop uit, dat 1935 gun stiger zal zijn. Hierna gaf hij het woord aan den heer Rosbergen, tot voorlezing der verslagen, allereerst het jaarverslag, wat keurig was samengesteld en, behoudens een opmer king betreffende het request, dat wel met meerderheid maar niet met algem. stem men was aangenomen, werd goedgekeurd, onder dank van den voorz. Vervolgens nog verslagen van de rozen- commissie, het scheidsgerecht en de beurs- commissie, welke alle werden goedge keurd. Uit het verslag van den penningmeester den heer Beekenkamp, bleek dat er een nadeelig saldo was van 210.87. Als kasnazieners waren aangewezen de heeren Reinbeek en Mesman, welke de boeken en bescheiden in de beste orde be vonden, waarna de voorz. dank bracht aan den secretaris en de penningmeester voor hun werk. Hierna volgde bestuursverkiezing. Aftre dend waren de heeren De Ruyter, Bee kenkamp en Kromhout, welke allen her kiesbaar waren en dan ook met groote meerderheid werden herkozen. Vervolgens kwamen de voorstellen in behandeling: le. voorstel om de contributie te brengen op 2.50 per paar en het inleggeld te hand haven. Hoewel de tijdsomstandigheden dringen in de richting van verlaging ziet het be stuur zich toch genoodzaakt een contribu tie-verhooging voor te stellen. De regee- ringsmaatregelen maken meerdere verga deringen en reizen noodzakelijk, waardoor aan de kas meer eischen worden gesteld. De heer v. d. Willik is er tegen en meent dat men de tering maar naar de nering moet zetten. De voorz. zegt, dat in Den Haag rekening wordt gehouden met de Boom- en Planten beurs; er zijn 5 vergaderingen gehouden, behalve de jaarvergadering en dat kost al lemaal geld en er is reeds een tekort van 200. Men vertegenwoordigd 480 leden, wier belangen moeten behartigd worden en om dat goed te doen, moet men over kas middelen kunnen beschikken. De heer Bunschoten wil boven de 2.50 en, als het noodig is om meer vergaderin gen te houden, 5 cent per lid per vergade ring te laten betalen, zoodat men niet, om te bezuinigen, minder vergaderingen zou krijgen en de belangen van 480 leden niet door 20 of 30 leden te laten behartigen, aangezien er overleg moet zijn met alle leden. Na nog enkele discussies stelt de voorz. de vraag of men stemming verlangd, waartoe wordt overgegaan en waarbij het voorstel van het bestuur met 10 stemmen tegen werd aangenomen. Hierna werden de vergoedingen van het bestuur vastgesteld, n.l. de voorz. 25, de secretaris 60 en de penningmeester 30. Een voorstel om voor het lidmaatschap van den Ned. Bond van Boomkweekers te bedanken is aan de orde. Het is in het af- geloopen jaar gebleken dat de voordeelen van aansluiting niet opwegen tegen de fi- nancieele offers. De voorz. zegt, dat heden alles over de sierteelt-centrale gaat in Den Haag, en men daar ook rechtskundig advies kan krijgen. Ten slotte stelt hij voor, ^an te sluiten bij een algem. administratie-bureau, waar bereids de secretaris reeds een ver gadering heeft bijgewoond en als lid in dat bestuur heeft plaats genomen, en waarvan HOOREN EN... ZIEN. Den bezoekers van den KJt.O.- avond wordt dringend aangeraden in de zaal een programma te koo- pen. 'k Moet u eventjes iets raden, 't Is mij speciaal verzocht, Een verzoek tot ieder, die een Inkomkaartje heeft gekocht. O, ik weet, dat zijn er velen, 't Wordt dan ook een reuzelol Voor het feest van morgenavond Is de Hoorzaal nu al vol. Nee, die zaak is wel in orde, Daarvoor dient niet dit gezang, Ik behoef niet aan te dringen. Morgen wordt het tóch gedrang. En dat is dan ook geen wonder, Want nu komen ze gezwind, Niet om die muziek te hooren, Maar terwille van het kind. 'k Moet u dus alleen maar zeggen, Dat u, bij wie er mee loopt, Aan 't begin van dezen avond Netjes een programma koopt. Dus niet bij uw buurman kijken, Stiekum als hij het niet ziet, Pa en Ma gaan samen hooren, Samen kijken doen ze niet. Gerrit, da's die vrijt met Mientje, Koopt ze ook met gulle hand, Twee koopt hij er, een voor Mientje, Een voor Mientje d'r galant. En zoo doen we nou eens allen, Niemand koopt zich daar een strop, Want er staat nou doen ze 't zeker 'n Heele fijne prijsvraag op. TROUBADOUR. de kosten f 15 per jaar bedragen. Dit voor stel werd na eenige besprekingen aange nomen. Het bestuur treft maatregelen om de ver slaggevers uit te noodigen op de alg. ver gaderingen, teneinde het behandelde in de groote pers te doen opnemen, aangezien de practkijk heeft geleerd dat de publieke opi nie ter bevoegder plaatse meer kracht bij zet aan de wenschen der vergadering, waar door deze meer in overeenstemming met de vergadering worden behandeld. De heer Bunscheten licht dit nog nader toe en zegt, dat mer er niet veel aan heeft als het alleen in vakbladen komt, aange zien deze niet door iedereen gelezen wor den, wel echter de groote pers. Voorts overweegt het bestuur de moge lijkheid om ieder maand of iedere 2 maan den een algemeene vergadering te houden. Den laatsten tijd is gebleken dat de ver gaderingen verloopen, doordat er teveel te behandelen is, waarvan het gevolg is dat er besluiten worden genomen, welke niet goed overwogen zijn en aan vele kweekers schade en moeite hebben ge bracht. Het bestuur ziet er echter geen voordeel in om op gezette tijden verplicht te ver gaderen, daar dan ook de agenda overvol kan zijn; bovendien geeft art. 14 der sta tuten zoowel aan de leden als aan het be stuur de bevoeedheid zoo dikwijls als noo dig is te vergaderen. De heer Bunschoten meent toch te moe ten opmerken, dat het niet aangaat met de belangen der leden te spotten en men maar niet naar den Haag mag gaan om te pra ten, zonder eerst de leden te hooren, wat of deze er van denken. Er moet meer saamhoorigheid zijn en er siaan in sommige gevallen te groote be langen op het spel. De voorz. zegt dat het soms onmogelijk is, daar men 's morgens om 7 uur een ex pres ontvangt en men direct moet hande len, maar zegt toe dat er zooveel moge lijk vergadert zal worden. Voorstel om de leden der vereeniging, die als afgevaardigden benoemd worden in verschillende commissie, geen betaalde functies te doen aannemen. Na hetgeen door den voorz. is gezegd in de Centrale Commissie en hetgeen we kun nen beluisteren en zien in andere Commis sies waarmede de leden der vereeniging direct te maken hebben, is het noodzake lijk, wil de afgevaardigde het prestige der vereeniging kunnen handhaven, dat deze door die Commissie of uitvoerende Com missie niet betaald wordt. Het bestuur acht dit voorstel onaan vaardbaar, daar de leden dan steeds voor pen benoeming zouden bedanken of de ver eeniging zou alle kosten moeten dragen waarvoor zelfs na de verhooging de contri butie veel te laag is. ,De voorz. zegt-, dat men te weinig krijgt om behoorlijk rond te komen, slechts 5 per vergadering. De heer Bunschoten verdedigt het voor stel en meent dat men vrij moet staan en niet moet vragen: geef mij ook een baan tje, daar men dan de belangen van de cen trale moet dienen, en niet de belangen der lecien kan behartigen. Hierover ontspon zich een lange discus sie met als gevolg, dat het advies van het bestuur werd aangenomen. Tot slot deelde de voorz. nog mede, dat er in samenwerking met andere organisa ties zal worden getracht het surplus uit de markt te nemen en dat van hun het initia tief zal uitgaan. Ten slotte werd nog be sproken het verschil in prijzen dat be taald wordt door de koers der sierteelt- centrale, men sprak van f 200 per H.A. met een korting van 40 pet. en dit moet 20 pet. worden waarvoor het bestuur zijn uiterste best zal doen. Na de rondvraag waar nog een zeer druk gebruik van gemaakt werd, sloot de voorz. de vergadering. WOERDEN. Crisis-comité. Gisteravond vergaderde ten stadhuize het Plaatselijk Crisis-comité, onder voorzitterschap van den Burgemees ter. Onmiddellijk na opening las de voor zitter het rapport voor, uitgebracht door het werkzame sub-comité. Op dit rapport komen we verder terug. Na voorlezing bracht de voorzitter harte lijk dank aan de samenstellers van het rap port, waarna op een door hem gestelde vraag, de secretaris mededeelde, dat het damescomité weer is aangevuld met de dames Weyers, Knoppers en Blok. De heer v. Breukelen en Zon, die de be scheiden van den penningmeester hebben gecontroleerd, brachten verslag uit. Alles was keurig in orde! Bijzondere dank werd gebracht aan de twee onvermoeide, stoere werkers, de heeren v. Beek en Weltevrede. Tot nieuwe leden van het Hoofdcomité, als vertegenwoordigers van den R. K. Volksbond, de Diaconie v. d. Hervormde Gemeente en het Burg. Armbestuur wer den na stemming aangewezen resp. de heeren P. J. Borst, Oskam en T. Koetsier. De secretaris deelde nog mede dat de uit gaven over 1933 en '34 resp. bedroegen 3030.43 en 213.89. Na eenige besprekingen werd besloten een bazar te houden. Uit het rapport over 1934, uitgebracht op de comité-vergadering van het Plaatse lijk Crisiscomité, brengen wij het volgen de naar voren. De heer L. Burger, die reeds zeer veel voor het comité heeft gedaan, hetgeen ten zeerste op prijs wordt gesteld, zag zich ge noodzaakt te bedanken als penningmeester. Het aantal aanvragen om steun bedroeg op 31 Dec. 1934 115, waarvan 4 gevallen werden afgewezen. Aan financieele steun werd in 1934 een bedrag verleend van 2263.89. Van de 15 ton eierenkolen, beschikbaar gesteld door het N.C.C., werd aan 38 gezin nen ieder 6 H.L. verschaft. Eveneens kon een groot aantal kleedingstukken worden verschaft. Omtrent de distributie van rundvleesch wordt in het rapport aangegeven, dat in het geheel 713 bussen werden uitgegeven, terwijl eveneens 1 kilo kaas per gezin kon worden verstrekt. Tot deze laatste uitdee- ling werd het comité gedeeltelijk in staat gesteld door het N.C.C. en een welwillend ingezetene onzer stad. Voor A-steun werd aan bovengenoemde goederen tot een be drag van 414.68 verstrekt. Het rapport maakt met erkentelijkheid, melding van giften in verschillende vor men door meerdere firma's hier ter stede. Betreffende de financiën wordt opge merkt, dat steeds naar middelen moet wor den gezocht om de kas op peil te houden. De opbrengst van een door V.E.P. ge houden wedstrijd bedroeg 40, de baten van de verkochte crisispostzegels 143.89, van speldjes 109.08 en van wapens 67.62. De openschaalcollecte bracht op f 707. Het aantal aanvragen voor steunverlee- ning B bedroeg 224. Tenslotte spreekt het rapport nog over het dames-comité, dat zich ook zeer ver dienstelijk heeft gemaakt. De commissie kan deze dames niet genoeg haar dank be tuigen, aldus besluit het rapport. E.H.B.O. Donderdagavond had in hotel „Bodega" 'n besloten vergadering plaats, uitgaande van de E.H.B.O., voor le den en genoodigden. Dr. W. v. d. Giessen leidde dr. de Bruin uit Zegveld in, die 'n interessante lezing hield met lichtbeelden over gasvergifti ging en de behandeling van vergiftigden. In korte trekken gaf dr. Bruin de geschie denis van het gasmasker van 'n primitief ste vorm tot 't huidige moderne legermas- ker. Daarna werden de verschillende soor ten van vergiftiging besproken en wat de Eerste Hulp daarbij moet doen. De oor- lcgsgassen kunnen we in 6 groepen ver- deelen: 1. vergiftige gassen, b.v. koolmono- xyde, 2. verstikkende gassen, o.a. phosgeen, chloorpikrine, 3. prikkelende gassen, b.v. traangassen en niesgassen, 4 blaartrekken de gassen, die de huid vergiftigen, o.a. mos terdgas, gasbommen, aldus de spr., wor den verspreid door middel van gasbommen handgranaten en granaten. Vervolgens werden verschillende typen van gasmaskers gedemonstreerd. Een vol- ciende serie plaatsjes liet zien hoe de pas sieve bevolking zich bij 'n luchtaanval te gedragen heeft. Spr. beoogde met deze lezing een leer zame avond voor de E.H.B.O., maar hield ook 'n warm pleidooi voor 'n goede orga nisatie tijdens uchtaanvallen, waaraan he laas in de meeste gemeenten wel iets aan hapert. Dr. v. d. Giesen dankte, onder applaus, dr. Bruin voor de leerzame avond. ZOETERWOUDE. Burgerwacht. Donderdagavond was door de Burgerwacht een propagandaver- gadering belegd, waartoe in zeer ruimen kring uitnoodigingen verzonden waren. Er was voor deze vergadering een buitenge- wone belangstelling. De eerste rijen waren I bezet door de autoriteiten. Aanwezig wa- I ren de Burgemeester van Zoeterwoude, Wethouder Onderwater en vele leden van den Raad, de Gemeente-secretaris, Deken Jonckbloedt, Pastoor Klaverweijden en de Kapelaans Brans en Sym. Ook van buiten de Gemeente was er veel belangstelling o.a. door aanwezigheid van den Burgemeester van Leiderdorp, als Bal juw van den Kring Rijnland, Wethouder Splinter van Leiderdorp, den voorzitter en commandant van de Leiderdorpsche Burgerwacht. Verder merkten wij op de oud-commandanten van Heteren en M. van Leeuwen. De voorzitter, de heer G. van Leeuwen A.zn., opende de bijeenkomst en sprak zijn groote voldoening uit voor zooveel belang stelling, vooral de zeer gewaardeerde me de werking van wereldlijke en geestelijke J autoriteiten. De vele aanwezigen stonden van hunne zetels en forsch klonk daarna het Wil helmus door de zaal. Het woord werd nu verleend aan den heer J. A. van Swinden Koopman, gep. luit. Art., tot het behandelen van het on derwerp Luchtbescherming, 't Was vooral voor dit onderwerp, dat de belangstelling zoo hoog gespannen was, doch eerlijkheids halve moeten wij mededeelen, dat de be handeling voor velen een teleiustelling is geweest. De heer Swinden Koopman zou het vraagstuk zeer goed behandeld hebben als dit voor een klein auditorium van eenigszins onderlegden zou zijn geweest, maar de rede van den spreker miste den populairen vorm, waardoor het voor de meesten moeilijk was aandacht te houden. Bovendien was het geheel nogal technisch en kwamen er vele bijzonderheden naar voren, die voor het groote publiek met be langwekkend zijn. Wel prijzen wij het in deze rede, dat de gevaren niet grooter wer den voorgesteld als deze in werkelijkheid zijn en is het een groot nut geweest van dezen avond, dat aan het publiek de ge ruststelling is bijgebracht, dat de gevaren niet zoo groot zijn en dat in vele gevallen het gevaar voorkomen kan worden. Spr. behandelde allereerst de mogelijk heid voor ons land bij een nieuwen oorlog betrokken te worden en schetste voor het geval de manschappen onder de wapenen zouden zijn, de taak van de overige bevol king tegen de gevaren van luchtbombarde menten. Spr. gaf een omschrijving van de ver schillende soorten van bommen, de scherf- bommen, de mijnbommen, brandbommen en gasbommen. Vooral ter voorkoming van brand werden vele wenken gegeven, die ons vooral voor het platte land zeer theoretisch voorkwamen. Betreffende gasaanvallen gaf spr. na eerst over de werking van de gassen iets verteld te heb ben eenige wenken en raadgevingen wat aan elke burger te doen staat als er gas aanvallen gealarmeerd zullen worden. Onder de pauze werden eenige zakelijke vragen gesteld en spreker begon met de volledige beantwoording aan het tweede gedeelte, waarbij de organisatie van de Luchtbeschermingsdienst in den breede werd aangegeven. De heer Swinden Koopmans had zich met den Commandant der Burgerwacht plaatselijk op de hoogte gesteld en o.a. een bezoek gebracht aan het Gesticht „De Goede Herder". Op drie groote kaarten, door den commandant gemaakt, kon spr. een overzicht van de Gemeente geven. Het bleek echter nog niet mogelijk te bepalen hoe en wat er in deze gemeente zou moe ten gesteld worden en de behandeling was dan ook één groote algemeenheid en steeds maar opsommen van mogelijkhe den, die dienstbaar zouden kunnen zijn voor het doel: de luchtbescherming. Aan het einde gaf spr. eenige inlichtin gen over te verkrijgen lectuur en het lid maatschap van de Vereeniging, die tot dat doel werkt. Meer dan twee uur had de behandeling van dit onderwerp geduurd. De voorzitter dankte spr. voor de groote studie, die spr. over dit gevaar had gemaakt en voor de vele belangrijke mededeelingen. Nu kwam commandant van Remmen aan het woord, die in forsche bewoordin gen nog eens het doel en wezen van de Burgerwacht uiteenzette en een omschrij ving gaf van de taak van dit instituut. Onder daverend applaus werden toen de brevetten uitgereikt als scherpschutters aan de leden Jac. van Bennekom, P. Mo lenkamp, Th. van Es en J. Q. Onderwater. Aan Th. van Gent werd de medaille voor de hoogste serie overhandigd. De Baljuw van den Kring Rijnland, de heer K. Brug, burgemeester van Leider dorp, hield nu een begeesterende rede tot de Burgerwachters en sprak zijn groote te vredenheid uit over de Zoeterwoudsche Burgerwacht. Het officieele gedeelte werd daarna door den voorzitter gesloten, waarna het tweede couplet van het Wilhelmus werd gezongen. Op het podium verscheen nu ter verzor ging van het vroolijk gedeelte de heer Jan Laman, geaccompagneerd door den heer W. van Heusden. Deze heeren slaagden er in de doffe stemming, die na die gas-narig- heden gekomen was, te verjagen en er de vroolijke lach bij het publiek in te krij gen. Tot twaalf uur klonk er nog de lach en de zang van vroolijke refreintjes, die de conferencier er goed in wist te houden. ZEVENHOVEN Eierenveiling. De Eierenveiling „De Leghorn" hield Woensdagavond om 7 uur in café Smit haar jaarvergadering. De \oorz., deh eer J. Konst, opende de ver gadering met een welkom tot de aanwezi gen (dat waren er niet veel) en verzocht den secretaris, den heer C. v. Veen, de notulen te lezen, welke werden goedge keurd. Thans was het jaarverslag van den secr. aan de orde, waaruit bleek, dat het ledental is gedaald. Rekening en verant woording van den penningm.: aanvoer eieren was 164.000s tuks, veel groente, fruit en pluimvee. Er zijn over de 43 veilingen gehouden. De omzet was ongeveer f 5000. De gemiddelde prijs was voor de eieren 2.69. Het eindcijfer van deze lange staten gaf als kasgeld aan de som van 25.12. De voorz. dankte den penningm. voor zijn ac curaat beheer en was dankbaar dat wij nog zoo goed uit de put zijn gebleven. Tot verificateurs voor 1935 werden aangewe zen de heeren A. de Groot Az. en M. Blom, I die de benoeming aannamen. Bij de perio- I dieke aftreding van de heeren W. Blom- I burg, J. Konst en C. v. Veen werden deze I met meerderheid herkozen. Bij de rondvraag werd door een lid ge- klaagt, over het wegraken van eigen kis ten. De voorz. zegt, dat dit moeilijk is na te gaan. Maar spr. zal zijn uiterste best I doen om dit te voorkomen. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 16