WOENSDAG 23 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ZICHZELF GETROFFEN. De Rijksveldwachter te Raalte schoot, op verzoek van den eigenaar, een hond op korten afstand dood. De kogel drong door den kop van het dier heen, en ketste op de steenen af, en kwetste den politieman zelf in den voet. De terstond gewaarschuwde geneesheer constateerde gelukkig slechts een niet gevaarlijke wond. HET ONGELUK IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Drie der slachtoffers begraven. Gisteren is onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van drie der slacht offers van het droevige auto-ongeluk in den Wieringermeerpolder ter aarde be steld. Op de Begraafplaats te Landsmeer had de begrafenis plaats, van het stoffelijk hul sel van C. Schreuder, in leven gemeente raadslid te Landsmeer. Aan het graf was de bijna voltallige gemeenteraad aanwezig en voorts een groot aantal vertegenwoor digers van corporaties, waarin de overle dene een bestuursfunctie vervulde. De baar was bedekt met een groot aantal kran sen, o.a. van den Nederlandsohen Bond van Veehandelaren. Burgemeester v. d. Sluys hield een toe spraak, waarna ds. Roelofsen een bijbel tekst las. Een familielid van den overlede ne dankte. Te Midden-Beemster vond de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van G. Kleiterp. Zeer velen volgden de met bloemen overdekte haar naar de laatste rustplaats. Een broer van den over ledene dankte voor de aan dezen bewezen laatste eer. Te üpendam geschiedde de teraardebe stelling van KI. Box Sr. Ook hier volgden velen den laatsten gang van het slachtof fer. De begrafenis van Hooyberg heeft heden, Woensdag, te Purmerend plaats gevonden. INBRAAK TE HEERLEN. De inbrekers gestoord. Maandag hebben inbrekers een bezoek gebracht aan de woning van den mijn ingenieur S. aan den Kempkensweg te Heerlen. De heer S., die dien avond afwezig was geweest, ontdekte bij zijn thuiskomst, dat het geheele huis overhoop was gehaïald en dat de daders zich toegang tot de woning hadden verschaft door een ruit van het keukenraam in te drukken, na 't op de gebruikelijke wijze met groene zeep en een krant te hebben bewerkt. De politie werd natuurlijk direct ge waarschuwd, waarna een uitgebreid onder zoek werd ingesteld. Door het geheele huls bleken de inbre kers te hebben gezocht. Kasten en andere meubels waren opengebroken, laden wa ren uitgetrokken en de inhoud was over den grond verspreid. Verschillende voorwerpen, hoofdzakelijk sieraden van de echtgenoote van ir. S., werden buitgemaakt. Naar alle waar schijnlijkheid zijn de mannen in hun be drijf gestoord, daar zij een vrij groote som gelds, die voor het grijpen lag in een open gebroken kast, onaangeroerd hebben gela ten en ook in een lade, welke zij zelf op een bed hadden geplaatst, een som gelds hebben laten zitten. Op het oogenblik, dat hun de gemakke lijkste vorm van buit in handen zou val len, zijn zij dus blijkbaar gestoord. GEHEIME RADIO ZENDINSTALLATIE IN BESLAG GENOMEN. Door de recherche te Maasssluis is in samenwerking met een ambtenaar van den radio-controledienst der P.T.T. uit Den Haag bij een inwoner te dezer stede een geheime radio-zendinsallatie in beslag ge nomen. SPORT De wereldkampioen schappen IJshockey. Nederland verliest ook in het troosttournooi. Gisteren werden de wedstrijden in het tournooi voor het wereldkampioenschap ijshockey te Davos voortgezet met de eer ste ontmoetingen der demi-finales. Ook voor het troosttournooi werden reeds twee wedstrijden gespeeld. Daarbij werd Neder land wederom geslagen, thans met 50 door Duitschland in een vrij slechten wed strijd. De vier wedstrijden der demi-finales wa ren zonder uitzondering fraai. In groep A, waarin Canada, Zweden, Italië en Tsjecho- Slowakije zijn ondergebracht, speelde Ca nada tegen Zweden en Tsjecho-Slowakye tegen Italië. Canada won niet zonder moeite van de zeer sterk spelende Zweden. De Winni{5eg Monarchs waren zoo tactisch om in het eerste kwartier een razend tempo aan te geven, waardoor de Zweedsche keeper zich driemaal zag gepasseerd. In het tweede kwartier ging het wat minder snel en in den derden speeltijd werd slechts 1 maal gescoord en nog wel door Zweden. Het einde kwam met 52 voor de Canadeezen. Tsjecho-Slowakije won niet dan na ver lenging van Italië. Na drie speeltijden was de stand 11 en eerst na verlenging wer den de Italianen volkomen overspeeld en wonnen de Tsjechen nog met 51. In het eerste kwartier van dezen wedstrijd werd niet gescoord, in den tweeden speeltijd gaf Cucera Tsjecho-Slowakije de leiding, maar in den derden speeltijd was het Dio- nisi, die voor Italië den gelijkmaker scoor de. In de verlenging scoorden Macel en Tocyka elk twee deelpunten. De stand in groep A is: Gesp.gew.gel.verL d.pnt. p. Tsjecho-Slowakije 1 1 51 2 Canada 1 1 52 2 Zweden 1 1 25 Italië 1 1 1—5 In groep B spande het al evenzeer. Zwit serland, die favoriet is voor deze poule kon het tegen Oostenrijk, dat heel wat beter speelde dan in de voorronde, niet verder brengen dan tot een gelijk spel. De drie speltijden verliepen met de doelpunten 10, 00, 01. Zwitserland scoorde den gelijkmaker slechts 2 minuten voor het ver strijken van het derde kwartier. Torriani was de maker. In de verlengingen van dezen wedstrijd wist geen van beide partijen meer te sco ren. De andere wedstrijd werd door Engeland met 10 van Frankrijk gewonnen in een ontmoeting, waarin *le krachten der teams zoo goed als niet uiteenliepen. De stand in groep B is: Engeland 1 1 lo 2 Zwitserland 1 1 11 l Oostenrijk 1 1 1l 1 Frankrijk 1 1 01 HET TROOSTTOURNOOL Nederland speelde zijn eersten wedstrijd voor het troosttournooi tegen Duitschland en verloor volkomen verdiend. Doelman Gerritsen was vervangen door den reserve keeper van Marie in verband met het feit, dat Gerritsen zeer zware wedstrijden ach ter den rug had. De opstelling van het team was: Doel: Van Marle. Achter: Van der Stok en Van der Vlugt. Eerste voorhoede: De Jong, Reyers en Dupon. Tweede voorhoede: Van der Mandele, Maas en Gerritsen Jr. De reactie op den zwaren wedstrijd van gisteren tegen Zwitserland deed zich ge ducht voelen. Eiken dag een zware ontmoe ting met nederlaag op nederlaag put het enthousiasme langzaam uit en de weinige routine die de Oranjehemden hebben deze kampioenschappen zijn het eerste zware tournooi voor Nederland doet zich meer en meer ten nadeele kennen. In het eerste kwartier wist men door verdedigen de score blank te houden, maar in den tweeden speeltijd werd van Marle vijfmaal gepasseerd. Direct na de hervat ting scoorde Lang voor Duitschland en de zelfde speler voerde den stand tot 20 op. Dit tweede punt had van Marle kunnen voorkomen. Ten slotte scoorden Lang, Or- banowski en Lang nog een keer. Gelukkig herstelden de onzen zich in den derden speeltijd en hoe de geroutineerde Jaenecke ook poogde de verdediging te passeeren, al zijn solorennen strandden op v. d. Stok en v. d. Vlugt Zoodat ook in den derden speel tijd niet gescoord werd. De eindstand was dus 50. In de andere groep voor het troosttour nooi werd België met 122 geslagen door Polen. Heden, Woensdag, heeft Nederland vrij. Het is verstandig te noemen, dat de vriend schappelijke ontmoeting NederlandZuos, welke zou worden gehouden, geen door gang vindt. Een rustdag voor de spelers is zeker noodig en verdiend. Donderdag is Roemenië de tegenpartij in het troosttournooi. De gedetailleerde uitslagen van heden luiden: CanadaZweden 52 (30, 21, 01). Tsjecho-SlowakijeItalië 51 (00, 10, 01, verlengingen 20, 20). ZwitserlandFrankrijk 10 (10, 00, 0—0). Troosttornooi. DuitschlandNederland 5—0 (00, 50, 0—0). Polen—België 12—2 (5—1, 4—1, 3—0). DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Junioren Competitie. De uitslagen van Zondag 20 Januari lul den: Afd. A: D.O.S. aTeylingen a 42; R.WD. aS.J.C. a 13; Lisse aN.V.C. a 5—0. Afd. B: St. Bernardus aS.N.A. a 11. Afd. C: K.R.V. b—Meerburg b 1—2; A.S.C. aS.M.C. a 10; Foreholte b V.V.L. b 2—0; N.V.C. c—Tellingen b 0—2. Afd. D: O.D.I. aNicolaas Boys a 16. Afd. E: N.V.C. d—1Tellingen c 1—9. Afd. D is reeds uitgespeeld en zullen wij met een op nieuw weer gaan beginnen. Het wedstrijdprogramma voor a.s. Zon dag luidt: Afd. A: K.R.V. a—D.O.S. a 12.30 uur J. Hoogduin; Foreholte aR.WD.' a 12.30 uur P. Th. v. Gijlswijk. Afd. B: Kolp. Boys aSt. Bernardus a 2 uur G. E. Bakker; Leiden aMeerburg a 12.30 uur G. E. Bakker. Afd. C: S.M.C. a—Foreholte b 12.30 uur F. Homan; Meerburg bV.V.L.b 12.30 uur G. v. Blijleven; A.S.C. aTeijlingen b 12.30 uur Ph. v. d. Mèijden; Kolp. Boys b K.R.V. b 12.30 uur Wisser. Afd. D: O.D.L a—V.C.H. a 12.30 uur H. Sassen; Nicolaas Boys aAdolf Kolp. a 12.30 uur H. v. Ruiten; Majella aD.O.S. b 12.30 uur N. Vonderbank. Afd. C: SJ.C. b—N.V.C. d 12 uur M. Heuzen. De Competitieleider. H.H. Scheidsrechters. Worden nogmaals er aan herinnerd om as. Donderdag op tijd aanwezig te zijn in Hotel Royal Doezastraat te Leiden, aan vang 8 uur precies tot het bijwonen van den eersten cursusavond. Deze avond is er lezing over speelveld en vrije- en straf schop. Deze avonden zijn alleen toeganke lijk voor Heeren scheidsrechters. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Donderdag 34 Januari. Huizen 301 M. 8.0010.00 KRO. 10.00—11.00 NCRV, 11.00—2.00 KRO, daarna NCRV. 8.00 Morgenwijding. 10.00 Leger des Heils en morgendienst. 11.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje doar pas toor Perquin. 12.15 Lunohorkest door KRO-orkest. 2.00 Cursus handwerken. 3.00 Vrouw en halfuurtje. 3.30 Gramofoonipjaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid. 5.30 Pianorecital. 6.30 Gramofoonplaten. 7.00 Christel. Persbureau en Gramofoon platen. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias. waarna gezellige avond. 10.00 Vaz Dias en Gramofoorepl. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Het Lyra Trio. 11.00 Knipcursus. 11.30 Vervolg „Lyra Trio". 12.00 Het Omroeporkest. 2.00 Orgelconcert. 3.00 Naaicursus. 4.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 4.45 Voor grootere kinderen. 5.30 Dinermuziek. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Radio-volkszang. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias en Caecilia-concert. 11.00 Vaz Dias en Avondmuziek. Brussel, 483 M. 12.50 Salonorkest. 8.20 Omroeporkest. 9.35 Salonorkest. Deutschlandsender, 1571 M. 9.35 Volksliederenconceri 11.20 Philh. orkest uit Dresden. I.05 Berichten, lezingen, gramofoonpL 7.S5 Volksliederenconceri en hoorspel. 10.20 Omroeporkest uit Frankfurt Droitwich, 1500 M. 12.10 Orkestmuziek. 5.05 Orgelconcert 6.50 Handelconcert. 8.20 Hoorspel. 10.35 Kwintet. II.35 Dansmuziek. Kalundborg, 1251 M. 11.20 Concert. 7.30 Radio-symphonie-orkest. 10.20 Dansmuziek. •„Radio Paris", 1648 M. 12.50 Pascal-orkest. 9.05 Het Nat. Orkest. Rome, 420 M. 4.20 Concert. 8.05 Orkestmuziek. Gemeentelijk Radiodlstrlbntiebedrtfl en de R.O.V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.0011.20 Een der Duitsche zenders. 11.20—12.20 Kalundborg. 12.2014.20 Luxemburg. 14.20—15.20 Kalundborg. 15.2016.50 Keulen. 16.5017.20 Londen Reg. 17.20—18.50 Brussel (VI.) 18.50—19.30 Brussel (Fr 19.3021.35 Leipzig of Luxemburg. 21.35—22.30 Boedapest 22.20afloop Leipzig of Weenen. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwich. 11.0512.40 Londen Reg. 12.4014.20 Droitwich. 14.20?15.20 Londen Reg. 15.20—18.20 Droitwich. 18.2018.50 Leipzig of Keulen. 18.5019.30 Londen Reg. 19.3020.00 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist). 20.0022.20 Londen Reg. 22.2022.35 Droitwich. 22.35afloop Londen Rog. (Wijzigingen voorbehouden). SAMENSTELLING ZWALUWEN-ELFTAL In verband met het feit, dat Lungen ge blesseerd is, is er een wijziging gekomen in het Zwaluwen-elftal, dat hedenavond op het V. U. C.-terrein te Den Haag tegen de Roode Duivels speelt. Het elftal ziet er thans als volgt uit: Hollenberg (Stormvogels) Weber (ex-ADO), Caldenhove (DWS). Pellikaan (LONGA), Van Gooi (Haar lem), Punt (DFC). Vrauwdeunt (Feijenoord), Volkers (Ajax), Lagendaal (Xerxes), Sterk (VSV) en Meinders (DFC). AUTOMOBILISME Sterrit Monte Carlo NEDERLANDSCHE RIJDERS TE STRAATSBURG. Na een zwaren nacht, vooral op het tra ject WeenenMunchen, zijn de verschil lende deelnemers aan de Rallye te Straats burg aangekomen. De wegen waren be dekt met sneeuw en ijzel en vroor 12 gra den. Door de gladheid van den weg zijn enkele wagens in een sloot terechtgekomen, w.o. twee Ned er lands oh e nl. de Fords van Van Beeck Calkoen en Vroom. Do andere deelnemers hebben bij die gelegenheid bij stand verleend, waarna de tocht door allen kon worden voortgezet. Drie Nederlandsche wagens arriveerden het eerst van alle deelnemers, die over Straatsburg hun weg naar Monte Carlo hebben, aldaar. Het waren de equipes van Beeck Calkoen, Vroom en Taets van Ame- rongen. Zij werden door een talrijke me nigte hartelijk te Straatsburg verwelkomd. De vierde aankomende te Straatsburg was een Fransche deelnemer. In totaal zijn 12 wagens te Straatsburg aangekomen. Dit zijn allen wagens gestart te Palermo, daar alle deelnemers, die te Athene of te Boekarest zijn gestart den strijd hebben gestaakt. Vijf Nederlandsche equipes zijn zonder strafpunlen te Straatsburg gearnveerd nl. van Beeck Calkoen met Ford, Vroom met Ford, Taets van Amerongen met Ford, van der Heyden met Studebaker en Polis met Ford. De Fordbus, die eergisteravond te Am sterdam voor de Rallye is gestart, is heden zonder strafpunten te Parijs aangekomen. De Ralley deelnemers, die te Folkestone over het Kanaal zijn gegaan, en te John O'Groats in Noord-Schotland zijn gestart, hebben gisteren hun tocht voortgezet. Zij rijden via Le Mans (controle), Nantes (controle), Bordeaux (controle), Bayonne (controle), Toulouse (controle) naar Avig non en komen daar samen rret alle andere deelnemers. Kruidt Uw sausen met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent FEUILLETON. Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. (Nadruk verboden). Ze maakte den zin niet af en haar blik volgend, zag hij wat daarvan de oorzaak was. Er kwam een processie de straat in, vergezeld van een hevig spektakel, het geluid van verwarde stemmen, het geknal van zweepen, het slaan van een tamtam. Terwijl de dokter keek, zag hij de men- schen plotseling naar de eene zijde uit wijken, de mannen, die de zweepen had den, sloegen deze tegen degenen, die niet vlug genoeg aan den kant gingen. Sommi gen vielen op hun knieën, anderen bogen eerbiedig en tusschen die rijen onderda nige menschen door, vier mannen, gekleed in de livrei van Li Weng-Ho. „De mandarijn", kondigde het meisje aan, „op weg naar zijn Yamen. We kunnen beter aan den kant gaan staan." Ze drukten zich tegen een winkel aan en wachtten. De stoet kwam nader en over de hoofden der kruiperige onderdanen zag de dokter Li Weng-Ho. Hij scheen een officieel bezoek gebracht te hebben, want hij was schitterend gekleed en droeg zijn kornalijnen halsketting, terwijl de waaier in zijn hand van het fijnste ivoor was. Zijn gezicht was onbeweeglijk als een masker. Onverstoorbaar en emotieloos als een Boeddahbeeld, hooghartig en trotsch. Plotseling scheen het, dat de strakke oogen haar voor den winkel ontwaar den. Eén moment lichtten zij op, toen rim pelde er even een kwaadaardige trek op het gele gezicht en Forsyth zag den feilen blik in de gitzwarte oogen, die eerst op hem en daarna op het meisje naast hem gericht werden. Li Weng-Ho begroette het meisje met zijn waaier; zij boog even en de stoet ging voorbij. „U ziet", zei het meisje veelbeteekenend, „de mandarijn is 'n belangrijk personage." „Zeker", klonk het luchtig, „maar dat brengt mij toch niet van mijn voornemen af." „O, ik weet het", riep ze, „maar toch wil de ik, dat ik u weerhouden kon...." „Als iemand dat zou kunnen, dan zou u het zijn. Miss Barrington." De woorden ont vielen Forsyth bijna voor hij het zelf wist Hij zag haar blozen en eer hij iets zeggen kon, antwoordde het meisje: „Dan zal ik het niet probeeren. Ik ge loof, dat het mij zou spijten als ik slaag de. Ik kan de mannen bewonderen, die edele motieven najagen zonder aan de ge volgen te denken." Een oogenblik keek hij haar verwonderd aan, vanwege de tegenstrijdigheid in haar houding van straks en nu. Toen begreep hij de beteekenis er van. „Ik geloof, dat ik het begrijp", verklaarde hij rustig. „U geeft er ten slotte toch de voorkeur aan, dat ik mijn plicht doe." „Ik wil er u ten minste niet van afhou den", antwoordde Kathleen impulsief. „Ga naar de Yamen als u moet, en vertelt u me daarna hoe het u gegaan is. Over een half uur ben ik thuis." „Als ik mag...." begon hij met een gretigheid, die haar niet ontging. „O", viel het meisje hem in de rede, „u moet dat niet te hoog schatten. Laat u ook een beetje vrouwelijke nieuwsgierigheid over." Maar hoewel ze luchtig sprak, schitter den haar oogen en toen hij de hare ont moette, straalden de zijne. „Dan zal ik gaan en den leeuw in zijn hol opzoeken; straks kom ik u vertellen, hoe hij gebruld heeft." „Zijn gebrul kan geen kwaad", ant woordde ze lachend, „als hij zijn klauwen maar niet uitsteekt. Blijf niet te lang weg, want ik ben ontzettend benieuwd. Tot ziens!" Ze vervolgde haar weg en Dick liep met een licht hart den heuvel op. Toen hij de Yamen bereikte, stonden de hekken open en den tuin doorloopend, kwam hij aan den ingang van het paleis, waar hij zijn kaartje aan een schitterend gekleede bediende gaf, die er een andere bediende mee wegstuurde. Na eeriige mi nuten verscheen de man weer en sprak even met den hoofddienaar, waarop deze Forsyth beduidde, dat de mandarijn hem wilde ontvangen. Hy werd in een statige kamer geleid, waarvan het meubilair nog kostbaarder was dan dat van de kamers in Canton, en ter wijl Forstyh zijn oogen over de kunstschat ten liet glijden, maakte hij voor zichzelf uit, dat de mandarijn onmetelijk rijk moest zijn. Voor verdere overpeinzingen had hij geen tijd, want een seconde later werd een gordijn aan het eind van het vertrek ter zijde geschoven en Li Weng-Ho verscheen, in 'n zijden gewaad, dat ruischte onder het loopen. Terwijl hij naderbij kwam, hief hij zijn hand op, die schuil ging in zijn wijde mouw èn keek naar het kaartje van den dokter, dat hij tusschen zijn vin ger en duim vasthield. Op een meter af stand van den zendingsarts bleef hij staan en wierp Forsyth een hooghartigen blik toe. „Dr. Forsyth?" vroeg hij met een ver toon van onwetendheid, dat werkelijk prachtig was. „Tot uw dienst, edelachtbare heer", ant woordde Forsyth, die niet kon nalaten de zelfbewuste houding van den Chinees te bewonderen. „Van de medische zending in Yong-Foo, zie ik", vervolgde de mandarijn, nogmaals een blik op het kaartje werpen. „Ja, edelachtbare heer!" De Chinees keek hem weer aan, liet toen opzettelijk het kaartje los, zoodat het op den grond fladderde. „U wenscht mij misschien een bijdrage te vragen voor uw zendingswerk?" „Daarvoor ben ik niet naar de Yamen ge komen", begon hij. „Neen?" De stem van den mandarijn klonk beleefd-nieuwsgierig. „Neen. Mijn bezoek betreft een zaak, die u nat^w raakt." „Zoo?" „Ja. Ik bedoel den vrijen handel in opium in Het Huis der Honderd Heerlijke Droomen en in andere opiumkitten in Yong-Foo." Li Weng-Ho's oogen bleven onbeweeg lijk, zelfs zijn gezicht verried zijn gevoe lens niet. Een moment zweeg hij en toen hij sprak, was er nauwelijks iets van ver rassing in zijn stem te bespeuren. „Opiumkitten, dr. Forsyth? Daar heb ik nooit iets van gehoord." „Het zou mij zeer aangenaam zijn, als ik ze u zou mogen toonen, excellentie." De mandarijn schudde het hoofd. „U vergt te veel van mij", gaf hy koel ten ant woord. „Ik regeer niet in Yong-Foo om op aanwijzing van een vreemdeling in alle hoeken en gaten te spionneeren. Daarbij ben ik er van overtuigd, dat u zich ver gist." „Vergissen!" riep Forsyth boos. „Alsof de toestand niet meer dan schandelijk is." „Dat is onmogelijk. Anders zou ik dat wel vernomen hebben." „Ik verzeker u. „Neen, neen!" Li Weng-Ho's stem klonk plotseling gebiedend. „Dr Forsyth, als een man beide partijen te vriend wil houden, zooals uw landgenooten dat noemen, dan hebben zijn verzekeringen geenerlei waar de." „Wat bedoelt u in vredesnaam?" vroeg Forsyth bruusk. „Precies wat ik zeg, mijn beste dokter", antwoordde de mandarijn op beleedigen- den toon: „en aangezien dat zoo is, wensch ik de rust van Yong-Foo niet te versto ren omdat u zegt, dat...." „Het zal toch moeten", viel Dick For syth hem in de rede. „Moeten!" begon de mandarijn, wiens onverstoorbaarheid plotseling week voor ziedende verontwaardiging. „Dat is onge wone taal in mijn Yamen. Ik verzoek u niet te vergeten, dat u mijn gast bent, an ders zal ik vergeten, dat ik uw gastheer ben." „Ik bedoel, dat Peking u v(/el zal dwin gen", zei de dokter onomwonden. „U weet, dat de Regeering besloten heeft te gen ieder verkeerd gebruik van opium handelen op te treden." „Peking zal mij dwingen!" De mandaryn was zichzelf weer. Zijn gezicht was even uitdrukkingloos als een stuk hout, zyn stem effen en zonder klank. Toen brak hij eensklaps in een spottend gelach uit. „Ze ker niet op aandringen van dr. Forsyth." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9