BEGROOTINGSDEBATTEN IN DEN LEIDSCHEN RAAD WOENSDAG 23 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 DE TWEEDE DAG BRENGT WEINIG VOORUITGANG. VEEL ECONOMISCHE CRISIS BESCHOUWINGEN. Objecten van bezuiniging:. De heer Lombert (R.-K.) vervolgt: Wat het intensief werKen betreft, daar aan kan bij sommige diensten nog wel wat verbeterd worden. Meer spoed kan in vele gevallen verwacht worden. Speciaal Ge meentewerken wordt door spr. aan critiek onderworpen. Gevoelt men wel voldoende, dat het gemeentebestuur en de ambtena ren er zijn ten dienste van de burgerij en niet omgekeerd? Spr. wil geen blaam wer pen op B. en W.. Hij komt daarna op de politie, die z.i. onvoldoende is. Speciaal is meer toezicht in de buitenwijken dringend gewenscht. Ook is meer toezicht noodza kelijk op het bezoeken van de bioscopen door personen beneden de toegelaten leef tijd. Verder vraagt spr. zich af, of er niet bezuinigd kan worden op de onderhouds kosten van gemeente-eigendommen; hij legt B. en W. een staatje over van z.i. te hoogee ramingen. Door zulke bezuinigingen zou vermindering van subsidies voorkomen kunnen worden. Waarom moeten alle verslagen in druk ver schijnen; dat is zi. in vele gevallen over bodig. Verder zou wat minder royaal kun nen worden omgesprongen met gemeente materiaal. Het is spr. bekend, dat dienst auto's ook buiten dienstverband worden ge bruikt. Spreker dringt verder aan op betere maatregelen voor de huisvesting van a-so ciale gezinnen. Verschillende leveranties komen van buiten de stad, kan niet de voorkeur wor den gegeven aan Leidsche leveranciers? Spr. komt nog eens terug op de gisteren ter sprake gebrachte publicatie van pater Henricus. Het is wel opvallend, dat de de mocraten zoo buitengejvoon blij zijn, als een Katholiek priester eens iets zegt of schrijft, dat schijnbaar in strijd is met de Katholieke Staatspartij, terwijl uitlatin gen van het Episcopaat nimmer genade in hun oogen kunnen vinden. Pater Henri cus geeft slechts een verschil in tempo aan, terwijl er in socialistische kringen vaak meeningsverschil is op essentieele punten, zooals spr. demonstreert aan de hand van een artikel in de „Vooruit". Wanneer de socialisten verwachten, dat de Katholieke arbeiders in massa naar de S. D. A. P. zullen overloopen, dan zullen zij in hun verwachtingen bedrogen uitko men. A.-R. tegenover Liberaal. De heer Beekenkamp (A.-R.) heeft met den heer v. Eek tegen het economisch liberalisme van den heer Bosman deze grief, dat de heer Bosman te veel denkt in geld. Hij huldigt nog te veel het hei- densche oud-Romeinsche begrip van het ar beidscontract. Het liberalisme schakelt zich zelf uit, door niet te willen meedoen met de ordening der maatschappij, zooals alle andere partijen willen. Ook spr. neemt de brochure van den heer Bosman onder de loupe en neemt o.a. stelling tegen de pas sage, dat werkverschaffing practisch geen nut heeft. Werkverschaffing is een middel om de moreele gevolgen van de werkloos heid in te perken. De rede van den heer v. Eek heeft op spr. een matte indruk ge maakt, correspondeerend aan den alge- meënen teruggang van de sociaal-democra tische ideeën. Met den heer Vallentgoed zal spr. niet debatteeren, noch met andere leden van de S. D. A. P. zoolang de hee- ren, die bij het bewuste incident zich scheldwoorden veroorloofd hebben, hun excuus niet hebben aangeboden. Omtrent het werkverruimingsvoorstel zegt spr., dat dit een onnoodig voorstel is. Al de genoem de werken zijn reeds door B. en W. van alle kanten bekeken. Bovendien wekt het den indruk alsof er op gemeentewerken heelemaal niets gedaan wordt. In tegen stelling met den heer Lombert heeft spr. alle lof voor de werkzaamheid van Ge meentewerken. Er wordt genoeg gedaan, maar men kan nu eenmaal geen ijzer met handen breken. Aan het voorstel der S. D. A. P. ont breekt verder elke financieele basis. De heer Verweij wil er voor leenen. Dat zal nu nog wel gaan, omdat Leiden nog steeds credietwaardig is, maar hoe komen wij aan de rente en aflosing. Aankloppen bij den Staat? Hoe kan de heer Verweij dat ern stig meenen. Reserves aanspreken? Maar daaruit kan men maar eenmaal putten en dan is het gauw op. Maar gesteld, dat het voorstel werd aangenomen, dan zou het nog geen enkel effect sorteeren. Spr. kan in het voorstel niets anders zien dan par tij-propaganda. Doch ook daarvoor is het onnuttig. Het jeugdige geslacht is tegenwoordig wars van veel gepraat en als strak de S. D. A. P. ter verantwoording wordt geroe pen, zal niet gevraagd worden, hoelang de S. D. A. P. gepraat heeft, maar wat zij ge daan heeft. Ook de arbeiders zijn thans be wust genoeg, om in te zien, dat men op die manier nog tientallen werkverrui- mingSobjecten kan aanwijzen. De A.R.- fractie heeft steeds haar best gedaan en zal dat blijven doen in het belang van de gemeente en de gemeentenaren. Als de S. D. A. P. eens de leidende partij in Lei den zou worden, zou wel eens kunnen blij ken, dat Leiden dan de lijdende partij werd. Het Sovjet-paradijs. De heer v. W e 1 z e n (C. P.) meent, dat geen verbetering te verwachten is, zoo lang het productie-appraat in particulier bezit blijft. Ook hij bestrijdt de brochure van den heer Bosman, speciaal wat be treft zijn denkbeelden over loonsverla ging en zet de crisis-theoriëri van Marx uiteen. Men heeft aan verschillende kan ten gesproken van „ordening der maat schappelijke krachten", maar wat verstaat men daar precies onder? Wat is daarbij het reëele? Men heeft er geen concrete voorstelling van. Tegenover de aangepre zen „ordening" stelt spr. het communisme, zooals het in Rusland wordt toegepast. Het verwerpen van de voorstellen der linker zijde door de rechterzijde schrijft spr. toe aan den druk, welke het fascisme uit oefent op de rechtervleugels der partijen. Ook by de regeering is een fascistische nei ging merkbaar, zich uitend in een toene mende inmenging in de gemeente-politiek. Daartegen moet in adressen geprotesteerd worden. Z.i. is he+ fascisme niet anders dan de uitdrukking van het groot-kapitalisme. Hij bespreekt vervolgens zijn voorstel len om de gas- en electriciteitstarieven met 50 pet. en om de huren der gemeentewo ningen met 25 pet. te verlagen. Om het verlies te dekken, stelt spr. o.a. voor de aflossing der leeningen een tijdje stop te zetten! Ten slotte bepaalt spr. zijn stand punt tegenover verschillende voorstellen van andere leden De heer v. Stralen heeft thans toegege ven, dat hij geneigd is, om zijn stem te ge ven aan werkverschaffing omdat het noo- dig is. De heer v. E ck (S. D. A. P.): Dat is zijn persoonlijke meening. De heer v. W e 1 z e n (C. P.): Dergelijke meeningsverschillen op zulke essentieele punten bewijzen dan in ieder geval, dat de S. D. A. P. hier zoowel als elders uit eenvalt. Criisis-beschouwingen. Werk in plaats van steun. De heer M anders (R.-K.) meent, dat het hog tijd is, om alles in het werk te stellen om het hoofd boven water te hou-' den. Voortgezette bezuiniging en versobe ring, wil het college, maar spr. moet waar schuwen, dat het op die manier in een vicieuze cirkel ronddraait. Er zijn andere wegen om uit het moeras te geraken, die evenwel niet gemakkelijk zijn, doch begaan moeten worden in nau we samenwerking met de regeering. De ge- dachtengang van den heer Bosman deelt spr. niet. Z.i. is de crisis kunstmatig in het leven geroepen door het overdreven op voeren van de productie buiten elk verband met de behoefte. Er zal een rechtvaardige verdee ling moeten komen van den arbeid en van de producten. De arbeidstijd zal moeten worden ingekrompen en daaruit zal van zelf een rechtvaardige verdeeling der producten volgen. Er heerscht thans een be lachelijke toestand; er is werk in overvloed en men steunt massa's werkloozen. Geld moet men niet te veel bewaren, het geld is slechts ruilmiddel en hoe meer men het gebruikt, des te beter is het. Spr wijst verder opvele dwaze wantoestanden en breekt een lans voor devaluatie van het geld, die z.i. dringend noodzakelijk is. Spr. beveelt verscheidene maatregelen aan, zoo als organisatie en rechtvaardige verdeeling van den arbeid, afschaffing van steun, voor welk bedrag men werk moet ver schaffen. Leiden zal in 1935 wel voor 2 mil- lioen steun uitgeven, voor dat bedrag moet men werk laten uitvoeren. Inzake het weren van gehuwde vrouwen uit betrekkingen, zegt speker, dat hij daar van voorstander is, maar er kunnen uit zonderingsgevallen zyn, zooals bijv. aan het bestuur van een meisjesvakschool. Hij bespreekt vervolgens het werkverruimings voorstel van de S. D. A. P., beveelt eeni- ge werkobjecten daarvan aan, doch betoogt dat het plan in zijn geheel onuitvoerbaar is. Spr. laat verscheidene manieren om de werkloosheid te bestrijden de revue passee- ren en beveelt samenwerking met andere gemeenten aan. Daarna wordt de vergadering verdaagd tot Woensdagmiddag 2 uur. LUCHTVAART ZIEKENVERVOER DOOR DE LUCHT. Ambulance-vliegtuig voor de K.LJVL De practijk heeft de behoefte bewezen aan een ambulance-vliegtuig, in staat zie ken over groote afstanden te vervoeren, zonder dat de patiënten er hinder van on dervinden. De K.L.M. heeft daarom niet geaarzeld een „F. 7a"-toestel speciaal daar voor te laten inrichten. De installatie is zoodanig, dat men des- gewenscht deze over kan brengen naar een grooter toestel wanneer de afstand het noodig maakt over een vliegtuig met wij der actie-radius te beschikken. „Het ideaal zou zyr een speciaal voor ziekenvervoer gebouw toestel", aldus dr. K. M. Slotboom, leider van den genees kundigen dienst van de K.L.M., toen wij hem nadere bijzonderheden vroegen over dit nieuwe vliegtuig. „Wij moeten nu nog genoegen nemen met een vliegtuig, dat fa cultatief daarvoor kan worden ingericht. Het ligt in de bedoeling voor niet al te groote afstanden de ..F 7a" tot dit doel te bezigen. De toegangsdeur werd wijder ge maakt om het inbrengen van de brancard te vergemakkelijken. Maar heeft men een groote reis voor den boeg, dan kan de ge- heele voorziening, welke voor de „F. 7a" is vervaardigd, worden overgebracht in een WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN ONJUISTE BEWIJSVOERING. De Utrechtsche Courant schrijft: „Nu nog over de stemming in het Saar- gebied te schrijven zou mosterd na den maaltijd zijn. We zouden er dan ook niet op terugkomen, ware 't niet, dat een ka tholiek correspondentie-bureau, waarvan we de verdiensten overigens hoogelijk waardeeren, een Brief uit Berlijn aan de aangesloten bladen had doen toekomen, die tot een slotsom leidt, waartegen o.i. nogal bedenking valt in te leggen. Daarin wordt n.l. uit den uitslag der stemming de conclusie getrokken, dat het nationaal-socialisme onder de katholieken veel meer aanhang vindt, dan velen zich voorstellen, en dat buitenlandsche hier onder dan te verstaan niet-Duitsche bla den „hier gelegenheid hebben tot zelf onderzoek over te gaan". „en zich de vraag te stellen, in hoe verre zij hun lezers over de Duitsche verhoudingen goed ingelicht hebben, of in hoeverre zij hun kolommen ge bruikten om hun gevoelens van wrok en animositeit door het verspreiden van onjuiste berichten lucht te ver schaffen". •Want zie eens aan, zoo luidt het: in het Saargebied heeft Hitier eveneens 90 pro cent der stemmen gehaald als by zyn laat ste verkiezingen in Duitschland. Toch heerschte in het Saargebied de volle vry- heid. Deze voorstelling der feiten is niet juist. Niet Hitier heeft in het Saargebied 90 percent der stemmen gehaald, maar de va derlandsliefde. Indien de toestand in Duitschland een ander regeerings-systeem hadde bestaan dan het geldende, zou on getwijfeld het percentage nog hooger ge weest zijn. Duizenden katholieken in het Saargebied hebben in tweestrijd gestaan voor de keuze: trouw aan het vaderland, of protest tegen Hitler? By nagenoeg al len heeft de vaderlandsliefde den door slag gegeven en hen over een groot be zwaar doen heenstappen. Zeker, er heerschte volle vrijheid in het Saargebied voor wat betreft het uitbrengen van de stemmen. Maar de stemming zelve was in zooverre niet vrij, dat aan de stem mers slechts de keus tusschen drie moge lijkheden werd gelaten: Duitschland, Frankrijk of Volkenbond. Er was geen mo gelijkheid om voor het vaderland en te gen het nationaal-socialisme te stemmen. Men had Duitschland te nemen, gelyk het was. De uitslag der stemming in het Saarge bied bewijst dan ook evenmin iets voor de opinie der Saarlanders over Hitiers sys teem, als de onderworpenheid der Duitsche katholieken daaraan iets voor hunne ge hechtheid eraan zou bewijzen". driemotorige Fokker, een F. 12. Men heeft alleen de stoelen uit het toestel te verwij deren. Het voornaamste is het onderstel, waar de brancard op wordt bevestigd. Dat is een vinding van den heer Frans Winter te Den Helder, die aanvankelijk zyn mechaniek voor autobussen had geconstrueerd. Het on derstel heeft een veering in drie richtingen en leent zich uitstekend voor de vlieg machine. Wij zijn er van uitgegaan dat 't mogelijk moest zijn den patiënt op dezelfde bran card te vervoeren waarmee hij van 't zie kenhuis naar het vliegveld wordt gebracht, zoodat overbedden gedurende de geheele rei onnoodig wordt. Om den patiënt de reis te veraangenamen is er een spiegel in het toestel, waardoor hij naar buiten kan kijken, indien zijn toestand zulks toelaat. Voor de verpleging is gerekend op een ge neesheer of ziekenverpleger en een lid van de familie. De ruimte moet overigens zoo veel mogelijk gebezigd worden in het be lang van den patiënt. Er gaat een kastje mee, waarin zich alles bevindt wat voor de verpleging tijdens de reids noodig is, benevens een zuurstof-ap paraat. Het groot aantal aanvragen, dat de K.L.M. den laatsten tijd kreeg voor ziekenvervoer heeft bewezen, dat er voorzieningen moes ten worden getroffen. In anderhalve maand hebben wij driemaal op groote trajecten zieken vervoerd, o.m. uit Denemarken en Dij on. Nu wy er op ingericht zijn, zal er naar onze meening meer dan vroeger ge bruik worden gemaakt van de gelegenheid om indien noodig, de zieken door de lucht te transportèeren". Binnenkort zal de als ambulance vliegtuig ingerichte „F. 7a" op Schiphol worden ge demonstreerd. Zelfs leen zaalruimer wil wel eens vyf minuten di rigent zyn. (Life)* Urr DE OMGEVING WARMOND. Hanze. Onder zeer groote belangstel ling vond in hotel „De Stad Rome" de jaarvergadering plaats van de R. K. Mid- denstandsvereeniging de Hanze, afdeeling Warmond. Toen te ongeveer half negen de heer Slager, voorzitter der vereeniging de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, sprak hij een nieuwjaarswensch uit. Nadat de voorzitter nog een woord van welkom had toegeroepen tot den heer Cl. Zwetsloot, wethouder, die op verzoek van het bestuur deze vergadering bijwoonde, werd overgegaan tot afwerking van de agenda. De door den secretaris voorgelezen notulen werden onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Vervol gens werden door den voorzitter eenige ingekomen stukken voorgelezen, welke uit sluitend betrekking hadden op de interne aangelegenheden der vereeniging. Uit het op keurige wijze door den Secre taris samengestelde jaarverslag mogen wy constateeren, dat het organisatieleven der vereeniging bloeiende is. Het aantal leden beweegt zich nog steeds in stijgende rich ting. In het afgeloópen jaar werden 8 be- stuurs- en drie ledenvergaderingen gehou den. Verschillende conferenties hebben plaats gevonden met het College van B. en W. ter behartiging van de belangen der leden. Verlaging der personeele belasting en verscherping van het ventverbod zyn nog steeds twee verlangens, waarvoor de vereeniging stryd. Tot heden mocht te de zer zake nog geen succes geboekt worden. Uit het hierna uitgebracht verslag van den penningmeester bleek dat de vereeni ging ook financieel in een gunstige positie verkeert. Het afgeloopen jaar kon worden gesloten met een batig saldo. De penning meester had een woord vaa bij zonderen dank in ontvangst te nemen voor zyn keu rig en accuraat beheer en een woord van lof komt het toe voor de wijze, waarop 't het klaar gespeeld heeft alle contributies voor 1 Januari binnen te krijgen zoodat de vereeniging op dezen datum geen enkele vordering meer had. Voor de belasting autoriteiten om te watertanden. Ook de heer G. Paardekooper had een woord van dank in ontvangst te nemen voor de wijze waarop door hem het jaarverslag van het Santosfonds was verzorgd. De kapelaan spoorde nogmaals de leden aan dit fonds, dat zoo heilzaam werkt naar vermogen te steunen en betreurde het, dat er nog zoo weinig contribueerende leden waren. Ook maakt de geestelijke adviseur van deze gelegenheid gebruik een woord van hulde en waardeering te richten tot den voorzitter, in wien spreker zag de groote stuwkracht der vereeniging, den onvermoeiden werker, aan wien de ver eeniging zeer veel te danken heeft. De begrooting voor 1935 leverde geen stof tot discussies zoodat dezelve met al- gemeene stemmen werd vastgesteld, con form het door het bestuur ingediende ont werp. Waar geen candidaten waren inge diend werden de aftredende leden de hee- ren Slager en" Schavemaker met algemeene stemmen herkozen. Aan de orde kwam hierna een voorstel tot een bijdrage aan het Comité voor Crisis Credietsteun aan den Middenstand. Op verzoek van den voorzitter gaf wet houder Zwetsloot een overzicht van de be doeling en de werking van dit fonds. In het kort komt déze aangelegenheid hierop neer. Door het Rijk is voor dit doeleinde een bedrag beschikbaar gesteld van 2 mil- lioen, waarbij als eisch is gesteld dat een waarborgfonds aanwezig moet zijn van 50.000. Deze gemeente ressorteert onder het crisisborgstellingfonds Rijnland. Dit fonds stelt voor dat door de Hanzevereeni- gingen in hun district per lid zal worden bijgedragen 0.50 per jaar hetgeen voor de afdeeling Warmond een kosten met zich mede zou brengen van 30.per jaar. Daarenboven moet door het plaatselijke crisiscomité worden bijgedragen een be drag van 0.06 per inwoner. Zij die mee nen dat zij voor een crediet in aanmerking kunnen komen kunnen zich dan tot het desbetreffend comité te Leiden wenden. Aansluiting aan dit comité geeft voor be langhebbenden geen recht op crediet. Ieder geval zal onderzocht en nagegaan worden. Het bleek dat een dergelijk fonds zeer werd toegejuicht want de discussies waren zeer beperkt en het eindresultaat was, dat met algemeene stemmen werd besloten tot het comité toe te treden. Behandeling van het ventverbod gaf meer stof tot discussie en het bleek dat de leden het over deze materie onderling ook niet eens waren. Er bleken verstokte vrij handelaren en voorstanders van contigen- teering aanwezig te zijn. Vastomlijnde plannen werden niet ingediend, of het mocht zijn dat het bestuur werd verzocht er bij het gemeentebestuur op aan te drin gen wanneer een ventvergunning werd af gegeven hiervoor een zoo hoog mogelijke leges te heffen. De gebruikelijke rondvraag werd geheel in beslag genomen door critiek op het be staande crisis-comité meer met betrekking tot de werking van dit comité. Het werd in hooge mate betreurd dat in het dage- lijksch bestuur van dit comité niemand zitting had van den georganiseerden mid denstand. De voorzitter deelde mede dat hij vroeger lid was geweest van dit comité, doch als zoodanig heeft bedankt omdat hij zich niet kon vereenigen met de wijze waarop dit comité meent de haar toever trouwde belangen te moeten behartigen. Het gaat niet aan, aldus spreker om zit ting te hebben in een comité, waarvan men alleen maar weet dat men lid is en waar van men eenmaal in een jaar een uitnoo- diging krijgt om te mogen vernemen wat gedaan en niet gedaan is. Dit strookt niet met mijn inzichten, aldus spreker, en als Mljnhardt's Zenuwtabletten. 75 et Mljnhardt's Laxcertabletten60 ct. Mijnhardt's Maagtabletten 75 ct Mljnhardt's Hoofdpijntabletten 60 ct. „Wat Mijnhardt maakt U goed." ornament wil spreker niet in deze ver eeniging zitten. Door nog andere sprekers werden ver schillende grieven naar voren gebracht waarna de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze onder dankzegging werd besloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met een groote aan voer werden de volgende prijzen besteed. Tulpen per dozyn: Prins van Oostenrijk 0.14—0.20; Kink of the Yellow 1 0.13—0.19 Victoire d' Olivierre 0.200.28; Prospe rity 0.090.13; Porsperity 0.100.13; Vermilion Brillant f 0.130.17; Fred. Moo re 0.120.17; Couronne d'or 0.170.22; Max Havelaar 0.150.19; Gele Prins 0.140.20; Goudvink 0.200.24; Tulpen met bol per 100 0.300.55; Narcissen per bos 0.120.23; Hyacinthen per 100 4.50 —6.80. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 7de HJst Trekking ran Woensdag 23 Jannarl 1935 Hooge Prijzen 10.000— 9738 10007577 8t>56 400.— 514 5071 5363 7015 18375 19265 200.— 971 4077 -.372 8338 10716 13150 16398 100617 12350 12397 13725 18841 19422 22823 Pryzen van f 70. 31 253 281 325 357 430 445 448 461 473 646 723 731 760 974 1128 1132 1138 1335 1606 1638 1670 1930 2049 2174 2180 2247 2255 2261 2416 2618 2693 2766 2889 2971 2992 3048 3090 3178 3363 3364 3377 3381 3426 3479 3522 3561 3611 3702 3716 3985 3986 4111 4116 4246 4311 4343 4394 4417 4428 4472 4533 4693 4711 4853 4903 4952 4958 5012 5316 5581 5729 5750 5881 5919 6077 6105 6150 6418 6450 6492 6494 6560 6611 6811 7003 7081 7227 7339 7365 7371 7387 7517 7757 7840 7942 7964 8027 8221 8241 8316 8448 8520 8632 8702 8737 8764 8855 8884 9011 9217 9384 9429 9544 9815 0842 9908 10270 10414 10552 10588 10649 10812 10899 11014 11043 11155 11107 11190 11191 11403 11568 11814 1'.815 11959 12014 12162 12373 12381 12459 12526 12633 12696 12907 13126 13198 13294 13407 13439 13457 13746 13787 14132 14195 14280 14336 14706 15032 15043 15277 15448 15468 15539 15633 15914 16123 16200 16287 16406 16471 16556 16676 16727 16740 10840 16902 16906 17039 17112 17133 17142 17166 17316 17400 17415 17547 17603 17650 17978 18111 18153 18337 18364 18459 13477 18520 18690 13732 18875 19148 19214 19464 19531 19595 19638 19748 19843 19865 20026 20069 20152 20301 20439 20528 20718 20734 20761 20795 20949 21092 21210 21276 21447 21533 21579 21619 21669 21761 22030 22056 22081 22332 22351 22442 22515 22527 22602 22600 22720 22866 22977 23140 23181 23252 23361 23438 23538 23814 23866 23944 Nieten 37 123 169 277 354 383 424 473 507 508 569 641 648 662 696 704 785 831 840 1020 1053 1114 1142 1160 1279 1295 1359 1369 1459 1557 1560 1600 1619 1628 1641 1671 1742 1792 1849 1865 1940 1954 1957 1968 1978 2028 2077 2211 2221 2245 2248 2281 2350 2356 2396 2420 2451 2508 2578 2579 2609 2614 2714 2762 2768 2775 2825 2872 2918 2928 3062 3085 3095 3100 3115 3126 3146 3147 3164 3186 3214 3226 3267 3233 3359 3365 3398 3412 3467 3434 3490 3510 3518 3565 3575 3649 3670 3725 3760 3786 3845 3860 3868 3873 3905 3936 3950 4007 4075 4098 4170 4252 4299 4353 4356 4371 4383 4387 4407 4554 4567 4608 4617 4621 4659 4672 4806 4856 4867 4879 4886 4900 5058 5123 5135 5323 5395 5415 5405 5481 5506 5528 5536 5571 5597 5629 5635 5646 5677 5688 5769 5776 5796 5805 5809 5877 5878 6890 5950 5957 6040 6090 6149 6177 6179 6186 6212 6216 6252 6263 6272 0275 6304 6355 6470 6481 6409 6523 6543 6574 6599 6638 6759 6766 6801 6846 8869 0871 6890 6908 6943 6955 7024 7117 7176 7192 7271 7319 7331 7337 7382 7405 7468 7475 7658 7678 7686 7707 7719 7725 7795 7812 7933 7911 7957 8113 8205 8222 8245 8372 8438 8505 8529 8556 8662 8706 8744 8774 8825 8842 8845 8879 8906 8921 8951 8954 8967 8981 8989 9032 9039 9110 9169 9178 9215 9247 9290 9313 9339 9340 9344 9369 9412 9427 9435 9446 9592 9594 9684 9711 9851 9867 9963 9964 9976 10016 10018 10060 10091 10200 10240 10265 10318 10368 10380 10420 10490 10514 10668 10712 10713 10741 10751 10802 10809 10890 10931 10938 10967 11002 11055 11073 11091 11118 11127 11140 11171 11267 11272 11338 11346 11361 11389 11390 11401 11408 11411 11436 11443 11548 11560 11561 11597 11598 11699 11720 11721 11733 11741 11803 11818 11861 11879 11942 11956 12020 12039 12129 12133 12141 12176 12280 12360 12363 12423 12-.92 12498 12507 12511 12530 12542 12565 12641 12G68 12692 12703 12725 12741 12771 12772 12837 12848 12936 12965 lz977 13019 130Ö1 13075 13083 13090 13122 13142 13158 13166 13203 13254 13279 13308 13312 13377 13425 13462 13506 13510 13545 13546 13566 13592 13603 13604 1366o 13680 13634 13698 13718 13772 13774 13784 13803 13821 13847 13855 139u0 14070 14083 14237 14368 14379 14432 14486 14492 14500 14504 14509 14545 14642 14684 14732 14780 14890 1*930 15026 1506o 15039 15171 15314 15444 15483 15490 15571 15632 15676 15691 15692 15701 15702 15737 15743 15752 15779 15783 15789 15808 15814 15875 15904 15950 16161 16216 16227 16293 16296 16299 16308 10320 16341 16384 16407 16419 16478 16533 16560 16562 16574 16589 16632 16665 16667 lb790 16805 16801 16569 16910 16976 16578 17120 17)32 17179 17242 17303 17315 17388 17517 17598 17669 17677 17681 17732 17817 17829 17839 17908 17982 1/988 17986 18016 18026 18102 18x13 18120 18130 18134 18130 18189 18191 18209 18300 18338 18351 18360 18389 18427 18509 18523 18589 18599 18625 18636 18643 18656 18661 18666 18667 18685 10718 18733 18738 18784 18816 18876 18512 18913'18523 18965 19038 19095 19097 19103 19121 19128 19135 19146 1915i 19202 19229 19258 19279 19345 19436 10463 19469 19520 19562 19566 19599 19613 19618 19619 19647 19694 19710 19732 19762 19765 19813 19815 19950 19961 19971 19988 20C24 20071 20141 20140 20179 20215 20221 20256 20359 20378 2U398 20450 20507 20581 20605 20610 20623 20726 20814 20825 20830 20869 20914 20047 20975 21017 2i019 21032 21035 21038 21080 21111 21145 21158 21162 21209 21256 21277 21328 21329 21349 21360 21372 21462 21470 21517 21582 21607 21624 21636 21651 21710 21717 21768 21780 21797 21817 21841 21892 *1896 21898 21908 21918 21927 21956 22039 22060 22155 22173 22187 22190 22297 22354 224G7 22485 22488 22489 22493 22569 22601 22604 22625 22689 22789 22931 22945 22000 23010 23017 23020 23027 23028 23035 3038 23111 23117 23129 232G2 23440 23455 23476 3485 23503 23528 23537 23624 237% Z3708 23717 23778 23820 22828 23830 23904 23946 23953

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7