HOE LAAT HET BS TWEE Abonnés VRIJDAG 18 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEtDE BLAD. - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND De Zaterdagmiddag-competitie Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: le klasse: A.R.C. INoordwyk I; Quick B I—F. Pacta I; S.L.F. I—Rijnsb.BI 2 e klasse A: S.C.O. IIKatwijk I; O. Clubje I—A.R.C. II. 2e klasse B: Ter Leede IIRijnsb. B II; Katwijk IIQuick B III; Sleutels I S.L.F. II. 3e klasse A: Noordwijk IIIKoude kerk II; Woubrugge IIQuick B IV; F. Pacta IIIWeter. B I. 3e klasse B: Weter. B nQuick B V. 4 e klasse: L R.C. IV—Weter. B III; Koudekerk IIINoordwijk V; Katwijk IV Kagia (bijterrein). Juniores: NoordwijkS.C.O. (bijter- rein); Rijnsb. B.—Ter Leede; Quick B. F. Pacta (bijterrein). Alle wedstrijden vangen aan om 3 uur. ZWEMMEN DE OFFICIEEL E RECORDLIJSTEN Voor Europeesche en wereldrecords Gisteren vermeldden we reeds de dames records, door de Federation Internationale de Nation Amateur gehomologeerd. De recordlijsten der heeren zien er als volgt uit: Europeesche recordlijst. 200 M. vr. sl.f Taris (Frankr.) 2 m. 12.2 s. 300 M. vr. sl., Taris (Frankr.) 3 m. 27.6 s. 400 M. vr. sl., Taris (Frankr.) 4 m. 47 s. 500 M. vr. sl., Taris (Frankr.) 6 m. 1.2 s. 800 M. vr. sl., Taris (Frankr.) 10 m. 15.6 s. 100 M. vr. sl. Taris (Frankr.) 12 m. 57.6 s. 1500 M. vr. sl., A. Borg (Zw.n) 19 m. 7.2 s. 100 M. sch.sl. Cartonnet (Fr.) 1 m. 12.4 s. 200 M. sch.sl., Cartonnet (Fr.), 2 m. 42.6 s. 400 M. sch.sl., Rademacher (D.) 5 m. 50.2 s 500 M. sch.sl., Schwarz (D.) 7 m. 33.1 sec. 100 M. rugsl., Kueppers (D.) 1 m. 8.8 sec. 200 M. rugslag, Simon (D.) 2 m. 38.3 sec. 400 M rugsl., Besford (Engel.) 5 m. 41.8 s. 4 x 200 M. vr. sl., estafette, Hongarije met Aay Nemes, Meszoly, Wannie en Szekely, 9 min. 27.7 sec. Wereldrecordlijst 100 yards vr. sl.. Weissmuller (Am.) 51 s. 100 M. vr. sl., Firk (Am.) 56.8 "Sec. 200 M. vr. sl., Weismuller (Am.) 2 m. 9 s. 220 yards vr. sl. Weissmuller (A.) 2 m. 9 s. 300 yards vr. sl. Gilhula (Am.) 3 m. 6,8 s. 300 M. vr. sl. Gilhula (Am.) 3 m. 24,4 sec. 400 M. vr. sl. Makino (Japan) 4 m. 46,4 s. 440 yards vr. sl. Gilhula (Am.) 4 m. 48,6 s. 500 yards vr. sl. Medica (Am.) 5 m. 26,6 s. 500 M. vr. sl. Medica (Am.) 5 m. 57,8 sec. 800 M. vr. sl. Makino (Japan) 10 m. 1,2 s. 880 yards vr. sl. Medica (Am) 10 m. 15,4 s 1000 yards vr. sl. Medica (A.) 11 m. 37,4 s. 100 M. vr. sl. Negami (Japan) 12 m. 41.8 s. 1500 M. vr. sl. A. Borg (Zw.) 19 m. 7,2 s. 1609 M.: Arne Borg (Zweden) 21 m. 6,8 s. 4 x 200 M. vrije slag estafette: Japan m. Miyazaki, Yusa, Toyoda en Yokohama, tijd 8 min. 58,4 sec. 4 x 200 yards vrije slag estafette: Yale University Amerika met Hoyt, Corroon, Wilcon en Livingstone 8 min. 38,8 sec. 100 M. sch.sl. Cartonnet (Fr.; 1 m. 12,4 s. 200 yards sch. Cartonnet (Fr.) 2m. 25,6 s. 200 M. sch.sl. Cartonnet (Fr.) 2 m. 42.6 s. 400 M. sch. Rademacher (D.) 5 m. 50,2 s. 500 M. sch.slag Schwarz (D.) 7 m. 33,1 s. 100 M. rugslag Kojac (Am.) 1 m. 8.2 sec. 150 yards rugsl. Kojac (Am.) 1 m. 37,4 s. 200 M rugslag Kojac (Am.) m. 32,2 sec. 400 M. r.sl. Kawazoe (Japan) 5 m. 37,6 s. IJSHOCKEY OVERWINNING VAN HET ZWALUWEN-TEAM. Arosa II geklopt met 32. Het Zwaluwenteam, dat gisteren een match heeft gesipeeld tegen de tweede ploeg van Arosa heeft meer geluik gehad dan den dag tevoren. Hoewel de Nederlandsche spelers een slechten dag hadden, waren zij toch de meerderen van hun tegenstanders welke zij mét 32 wisten te kloppen. De samenstelling van de Zwaluwenploeg was dezelfde als die van gisteren, op de keepersplaats na, die gisteren door Van Marle werd ingenomen. Er werd wederom zwaar gespeeld. Arosa nam in het eerste kwartier spoedig de lei ding door Essig. Bij een der tegenaanval len lukte het De Jong den gelijkmaker te scoren. Maraezi gaf de zijnen daarna ech ter opnieuw de leiding (21). In het tweede kwartier maken de onzen wederom gelijk, thans door v. d. Mandele, na goed werk van Maas. Hierbij blyft het dan iin dit spelgedeelte. (01). Het derde en laatste kwartier bracht de beslissende goal voor de Zwaluwen door een fraai schot van Dupon (01). Het weer was niet al te best met sterke bewolking, doch er viel geen sneeuw. r~" ...jSjsri elnsc" Ar M-sp0 aan ftU e „„nullas- dus n»wi5'°s oete° t «e6'\ D>oes-\ Gy rt* De Raad dezer gemeente kwam 16 dezer in openbare vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden. Voorzitter de Burgemeester, tevens se cretaris. Na opening en lezing van het ambtsge bed, dankt de voorzitter alle leden voor gezonden gelukwenschen bij de jaarwisse ling en wenscht hen wederkeerig voor hen zelf en gezin alle goeds toe; hij vraagt weder dezelfde goede samenwerking als in het afgeloopen jaar; een Nieuwjaarserede zal hij niiet houden, omdat het geen doel heeft een bepaald feit te memoreeren, om dat alles door de raadsleden zoodanig is meegevoeld, dat dit geen doel zou hebben. Wethouder v. d. Weijden dankt en spreekt eveneens de beste wensohen uit. Hierna wordt de geloofsbrief van het hieuw benoemd raadslid Kool onderzocht en in orde bevonden en wordt tot diens toeLating besloten. Kool, ter vergadering geroepen, legt m handen van den voorzitter de vereisohte eeden af, waarna hij wordt gelukgewenscht met de benoeming. Wethouders-verkiezing. Allereerst wordt overgegaan tot verkie zing van een Wethouder, in de vacature- Brunt (die vertrokken is). Bij de eerste stemming waren de stemmen -over 3 leden verdeeld (1 blanco), terwijl van Baren bij de tweede stemming 5 stemmen verwierf en Slingerland twee; v. Baren verklaart de benoeming aan te nemen; hy wordt door alle leden gefeliciteerd, en daarna door den voorzitter, nadat hij de wethouderszetel heeft ingenomen. Hierna worden gelézen de notulen der laatste vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Naar aanleiding daar van deelt de voorzitter mede, dat het sohooLhuis nog steeds niet is verhuurd, dat ook het contract met de Gekro nog niet is gesloten, dat de kaasdistributie slechts 4 heeft gekost en dat de werkloozen deze week hun ontspanning in het schoollokaal voor het eerst zijn gaan zoeken. Aan de besturen der beide bijz. scholen wordt op verzoek voorschot op de vergoe ding ingev. art. 101 der L.O.-wet toegekend. Schrijven Ged. Staten inzake toepassing art. 246 der gemeentewet (gemeente-be- grooting) wordt voor kennisgeving aange nomen. Inzake eventueel opheffing van de spoorlijn wordt besloten het gemeenschap pelijk schrijven, te stellen door de Kamer van Koophandel, mede te teekenen. Wat betreft de door Ged. Staten voorge nomen weddenverlaging van den Ambte naar v. d. Burg. Stand wordt besloten zich niet met hun voorstel te vereenigen, doch slechts aan te dringen op'een gelijke ver laging als voor den Burgemeester enz. Voor de ambtenaren wordt niet in het reglement opgenomen de bepaling dat leden van den B.V.L. bij eventueelen op roep door de Regeering, geacht worden in ambtelijken werkkring te zijn. Van den Minister van Sociale Zaken is ingekomen de mededeeling, dat de voor gestelde huurverlaging van 25 cents per week, wordt goedgevonden; dit betreft de arbeiderswoningen, met Rijks voorschot gebouwd; thans moet nog ds goedkeuring van Ged. Staten worden afgewacht. Begrooting. De gemeentebegrooting voor 1935 komt ter behandeling ter tafel; in concept is deze ingezonden geweest aan Ged. Staten met een geraamd tekort van 6300.een ver zoek om Rijksbijdrage moet vóór 31 dezer worden ingezonden; daartoe wordt beslo ten. Het schrijven van Ged Staten wordt ge- UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Stille Omgang. Donderdagavond ver gaderde het genootschap van den Stillen Omgang onder presidium van den heer J. J. de Groot. In zijn .openingswoord heet hij allen hartelijk welkom, niet in het minst Pastoor Lühn. De notulen, welke verzorgd waren door den secretaris, den heer H. J. Beyk, wor den onveranderd onder dank vastgesteld. Dezelfde spreker leest een uitgebreid jaar verslag voor, waaruit ontleend wordt, dat de vereeniglng momenteel 142 leden telt. Een kort gebed wordt gebeden voor de zielerust van den voorzitter van den Stil len Omgang van Amsterdam. De penningmeester, de heer P. Scheen, doet meded'?eling, dat in 1934 ontvangen werd 74.70 en uitgegeven 41.85, alzoo een batig saldo van 32.85. Ingekomen is een schrijven van de twee heeren die vorig jaar te voet de reis naar Amsterdam gemaakt hadden en een reis beschrijving (ter aanmoediging) over deze reis gaven. De voorzitter geeft voorts de vergadering gelegenheid zich uit te spre ken over de reis van vorig jaar. Algemeen was men van meening, dat veel te hard geloopen was en te lang achter één stuk. Voorgesteld wordt om taxi's bij het sta* tion gereed te laten staan, of dat men van af het station eerst een half uurtje moet loopen en dan naar de kerk, zoodat het dan de lange reis wat breekt. Het bestuur zegt de volUe medewerking toe, teneinde hierin goede verbetering te brengen, opdat allen, die vorig jaar meegingen, ook dit jaar weer meegaan plus al degenen, die zich er weer bij aansluiten. Hierna sluiting. Vrouwenbond. De R. K. Vrouwen bond deelt bij deze mede, dat op Zondag 27 Januari de jaarvergadering zal worden gehouden eri op Woensdag 20 Februari uit voering van de Graal en de Zang. lezen. Hieruit noemen wij de eisch tot ver hooging der hondenbelasting en van school geld; dit laatste in dezen zin, dat by een inkomen van 3000.en daarboven mins tens één procent wordt geheven; de hon denbelasting wil men gesteld zien op 2.50 voor waakhonden en op 5.voor luxe honden. Verder wordt in overweging ge geven invoering van een z.g. straat- of ver- iichtingsbelasting; presentiegeld en ver tering voor leden van het stembureau mag niet hooger zijn dan 4.per lid en per zitting; presentiegeld voor leden der Com missie tot wering van schoolverszuim mag niet worden gegeven; verschillende posten moeten verlaagd worden o.a. die betreffen de onderhoud van doktershuis, arbeiders woningen, raadhuis en kantoor. Deze laat ste posten worden verlaagd voor zoover dit mogelijk wordt geacht, daar de Raad zich, op het standpunt stelt, dat het noodzake lijke onderhoud niet verwaarloosd mag worden, daar dit toch zich wreekt. Wat de verhoogi-ng van de hondenbe lasting en het schoolgeld betreft, wordt be sloten dit nader te overwegen zoodfa een good becijferd en afgerond voorstel van B. en W. zal zijn ontvangen, omdat nu on mogelijk (wegens gebrek aan tijd van voor bereiding) te zeggen is, wat het gevolg van verhooging in den door Ged. Staten bedoelden geest, zal zijn. De voorzitter geeft hetzelfde overzicht als voor 1934 ten aanzien van de z.g. straat- belasting; B. en W. hebben reeds aan Ged. Staten geschreven, dat invoering van deze belasting een nieuwe last oplegt, die niet te dragen is, waarnaast staat, d-at het niet gemotiveerd is, omdat de weg zoo buiten gewoon slecht is; medegedeeld is dan ook reeds, dat B. en W. beTeid zyn, toch invoe ring aan den Raad voor te stellen, indien wegverbetering daarmede kan samengaan; daartoe bestaat wel eenige kans; de vraag is echter, wanneer dit het geval zal kunnen zijn; zou dit in 1935 niet meer gaan en zou I toch de belasting worden geheven, dan wordt ons doel daarmede gesteld, niet be reikt. Bij heffing van 4% van gebouwd wordt een opbrengst verkregen van 520; belasting van ongebouwd is niet wel moge lijk, omdat grondbelasting en waterschaps lasten reeds genoeg daarop drukken. Besloten wordt nog eenigen tijd af te zien, en eerst zekerheid omtrent wegverbe tering te verkrijgen. De begrooting wordt daarna vastgesteld met 1000.onvoorzien, en een uiteinde lijk tekort van ongeveer 1700. De aftredende leden van het stembu reau, de heer Blom en de Groot, worden bij eerste stemming herkozen; met de plaatsvervangende leden v. Baren en Slin gerland is dit ook het geval. Tot plaatsvervangend lid voor de water leiding wordt bij eerste stemming v. Baren benoemd. Eerste bij herstemming tusschen Blom en Slingerland wordit eerstgenoemde' be noemd tot lid van de Beheerscommissie voor het G.E.B. Besloten wordt in de vacature-Brunt geen derde ambten, v. d. Burg. Stand te benoe men; de verordening tot verdeeling der werkzaamheden wordt zoodanig gewijzigd, diat in de plaats van Brunt wordt gelezen Elsensohn. Een in-concept aangeeboden begrootings- wijziging 1934 wordt vastgesteld. Voor den A. v. d. B. St. wordt een reglement op diens rechtstoestand vastgesteld, terwijl I de reglementen voor secretaris en ontvan ger worden aangevuld met bepalingen om trent het zg. vlag- en uniformverbod. De pensioensgrondslag voor den Ontvan ger wordt op 600.— bepaald. Bepaald wordt, dat alleen werkloozen boven 18 jaar toegang hebben tot het ont span ningslokaaL Graalwacht. Woensdagmiddag 3 uur was er in het clubhuis bijeenkomst van de kinderen van de 3 hoogste klassen van de school en de voorbereidende klassen van de Mulo, om te komen tot oprichting van een groep Kruisk inde ren. De samenkomst werd geleid door mej. Van Noort, hoofd van het Graalwacht Centrum Leiden. Zij hield aan de kinderen op duidelijke en prettige wijze voor wat eigenlijk de Graal bedoelt met kruiskinderen en wat de kinderen moeten doen om kruiskind te zijn. Met groote aandacht werd alles door de kinderen aangehoord. Daarna was er voor de kinderen, die van hun Ouders toestemming gekregen hadden om kruiskind te worden, gelegenheid om hun naam op te geven aan mej. Verver. 32 kinderen gaven zich reeds op. Voorloopig werd besloten om een Reidansclub te doen plus handenarbeid onder leiding van mej. C. Stolwijk en een tooneelolubje op te rich ten onder leiding van mej. M. Kuipers. Deze beide clubs zullen gegeven worden op Woensdagmiddag van 34 uur (om de 14 dagen). Nadat de zeereerw. heer Pastoor door zijn tegenwoordigheid zijn belangstelling had getoond en de kinderen nog eenigen tijd onder vroolijke zang bij elkaar waren gingen ze omstreeks 4 uur prettig en op gewekt huiswaarts. Hallelujah! In Rehoboth gaf genoem de Zangvereeniging (meisjeskoor) haar tweede zanguitvoering. Voor een geheel gevulde zaal opende de voorzitter met ge bed en was verblijd, dat er in dezen tijd van inzinking voor het zangersleven zoo veel animo bestond voor deze uitvoering. Van de twee eerste nummers die gezon gen werden, voldeed ons bijzonder: O, Gij mijn Troost. De solisten voldeden goed, alsook de orgelbegeleiding van den heer W. de Jong en de vioolsolo van den Direc- tueur, den heer J. M. Kouwehoven. Het was een mooi en dankbaar geheel. Het glanspunt van den avond was wel de can tate „Vacantie". Wat ons ook opviel was de bijzondere zuivere toon, waarin alles gezongen werd. Na de pauze kregen we een vijftal voor drachten te zien en te hooren. Het sdot- nummer was 'n pittig marschje. Zeer terecht werd dan ook opgemerkt, dat dit koor geen groote, maar wed een glasheldere toon heeft. Na een opwekkingswoord van den voor zitter om als lid toe te treden, werd deze bijeenkomst met gebed gesloten. B.V.L. Vrijdage 25 Januari hoopt de Bijz. Vrijwillige Landstorm ,afd. Bodegra ven, in Hotel van Ross urn een propaganda- avond te organiseeren. Evenals vorige jaren zal dit weer een echte gezellige B.V.L.-avond worden, waar o.a. eenige sprekers het woord zullen voeren, afge wisseld door het muziekgezelschap „Musik muss sein", het optredeen van den declama tor, den heer Vincent Bergihegge uit den Haag, terwijl de heer Kuiper uit Alphen enkele nummers zai zingen. Tevens het uit reiken van prijzen en brevetten aan de winnaars van de jaariijksohe schietwedstrij den door Majoor Boots. Donateurs en leden worden verwacht, om wederom hun medeleven te toonen voor den B.V.L., het Instituut tot steun aan het wettig gezag. Ruilverkaveling. Met op één na alge- meene stemmen is de nieuwe grenswijzi ging in verband met de ruilverkaveling aangenomen. Geboren: Margaretha Maria Barbara d. v. G. G. Pijnacker en A. B. de Koning. Albert z. v. G. Postma en A. Heslinga. Theodora Maartje d. v. D. de Vlieg en M. Hagen. O v e r 1 e d e n: J. P. van der Zwaan 34 j. A. Costerus 69 j. L. Herrewyn, wed. van J. van Leeuwen 67 j. Vertrokken: A. W. J. van der Heij den, banketbakker, naar Delft. Gevestigd: C. J. Visser, dienstbode, van Waarder. Q. Oorschot, boeren knecht, van Hoenkoop. D. Hiddinga en gezin, inspecteur melkcontrole-station, van Wonseradeel. C. M. Lamboo, dienstbode, vah Barvvoutswaarder. S. Kuiper en ge zin, vischhandelaar van Alphen aan den Ryn. A. D. Stouthart, dienstbode, van Gouda. J. van Brienen, dienstbode, van Waar der. NIEUWKOOP. Benoemd. Aan mej. M. C. Lans Is op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Christelijke School alhier en is in haar plaats benoemd mej. M. A. Veldhuijzen uit Voorburg. Geboren: Willem z. van A. van der Louw en M. Timmerman. Maria Corne lia d. van M. Leliveld en J. van den Haak. Antonius Cornelis zoon van G. J. van der Arend en E. M. Verwoerd. Overleden: W. Verburg 67 j., echt genoot van N. Verburg. Ondertrouwd: A. de Beer 25 j. en M. D. Hoogeveen 20 j: te Alphen aan den Rijn. ZEVENHOVEN. Allen present. Op Maandag 21 Jam. a-s. des avonds om 7 uur in het Bondsge- bouw komt het Kamerlid Loerakker op uit- noodiging van" de R. K. Kiesvereenigimg en den R. K. Volksbond spreken. Toegang vrij voor personen boven de 18 jaren. Een aansporing om te komen luisteren is over bodig. ZWAMMERDAM. Loop der bevolking. Geboren: 26 m., 24 vr., totaal 50. Gevestigd 78 m., 112 vr., totaal 19. Vermeerdering: 104 m., 136 vr., totaal 240. Overleden: 11 m., 9 vr., totaal 20. Ver trokken: 71 m., 115 vr., totaal 186. Ver mindering: 82 m., 124 vr., totaal 206. De bevolking is over 1934 dus vermeer derd met 22 m., 12 vr., totaal 34. Bevolking op 31 December 1933: 1223 m., 1252 vr., totaal 2475. Stand der bevolking op 31 Dec. 1934: 1245 m., 1264 vr., totaal 2509. Levenloos geboren: 1 m. en 1 vr. Gesloten huwelijken: 13. Echtscheidin gen: 2. WILT U IETS WETEN? V r a a g J. J. v. L. te B. inzake K. S. A.- lcenirfg. Antwoord: Wend u tot dc K. S. A., Steenschuur, Leiden. Vraag: Wie vervulde de rol van por tier in het tooncelstuk „Het eeuwige kind" onlangs in den Lcidschcn Schouwburg ge speeld. Antwoord: Dat was de heer Pis> Bron. V r a a g A. B. te W. Inzake uitkeering krachtens de Invaliditeitswet aan een ach terlijk kind. Antwoord: Daarvoor dient de Inva liditeitswet niet. Deze verzekert arbeiders tegen arbeidsongeschiktheid, welke het ge volg is van ouderdom, ziekte of ongeval, geen verband houdende met de uitoefe ning der dienstbetrekking. U kunt zich wenden tot het gemeentebestuur, dat u wel licht helpen kan bij het plaatsen van het kind in een inrichting. Vraag inzake het bekomen van trek- kingslijsten "oor Rotterdamsche Schouw- burgloten. Antwoord: Ons onbekend. Misschien weet een onzer lezers een adres. Vraag: J. N. te H. Inzake het afleg gen van een getuigenis. Antwoord: Een bepaalde afstand is nergens vastgesteld. De waarde van een getuigenis hangt af van hetgeen door den getuige is waargenomen en deze waarne ming kan natuurlijk sterk afhankelijk zyn van den afstand, maar dat moet in ieder afzonderlijk geval afzonderlijk beoordeeld worden. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot hot verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. i 'i MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Januari Vee. Totale aanvoer: 576 runderen, 246 kalveren, 636 schapen, 805 varkens, 374 biggen, 6 paarden, 2 veu lens, 6 bokken en geiten. Pryzen: 5 stieren f 75200, handel matig; 156 kalf- en melk koeien f 85225, handel matig; 174 vare koeien f 65135, handel vlug; 215 vette os sen en koeien f 80225, schoon aan de haak 3460 cent, handel stroef; 26 pinken; 34 vette kalveren f 4060, schoon aan de haak 4268 cent, en 194 nuchtere kalveren f4-- 8, handel matig; 120 vette schapen f 1217 en 216 weideschapen f 912, handel zeer matig; 1 lam; 300 vette lammeren f 1114, handel tamelijk; 431 mestvarkens f 1329 handel tamelijk; 374 biggen f 7—9. Kaas. Aangevoerd 44 partijen, w. v. 27 partijen Goudsche en 17 partijen Leid- sche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 1819, 2e soort f 1617, le soort Leidsche f 1820, 2e soort f 1617 Handel voor Goudsche en Leidsche kaas traag. NOOTDORP, 18 Jan. Eierenveiling. Aan. voer 3468 suks. Pryzen: kippeneieren f 3.05 4.10, eendeneieren f 2.353.10 per 100 stuks, kippen 5090 cent, kaas 1825 cent per pond. Volgende week, zal de veiling worden gehouden op Donderdagavond 24 Januari op de gebruikelyke tijd. ZOETERMEER—ZEGWAART, 16 Jan. Eierenveiling. Aangevoerd 4000 stuks. Prij zen kippeneieren f 2.503.50, eendeneieren f 2.75—3.00 per 100 stuks. ZEVENHOVEN. 16 Jan. Eierenveiling. Pryzen kippeneieren f 2.453.75, eenden eieren f 2.703.00 per 100 stuks, sinaas appelen 10 cent per 5 stuks, bananen 17 cent per 5 stuks. ZEG ZE MAAR GERUST IEDER KATHOLIEK behoort abonné ta zijn op een Katholiek Dagblad, en dit Is voor LEIDEN en OMGEVING „De Leidsche Courant'. Een leder die ons drie abonné's (vcor minstens drie maanden) aanbrengt, zullen wij gelegenheid geven te kunnen zien hoe laat het is. Aan hem (haar) zenden wij een armbandhorloge als hieronder afgebeeld. Vanaf heden tot 31 Januari zenden wij het reeds bij aanbreng van

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7