Leidsch Crisis-Comité VRIJDAG 18 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND VOLKENBOND. 1 Maart Saaroverdracht. GISTERAVOND BESLISSING VAN DEN RAAD. Wederzijdsche concessies. De volkenbondsraad heeft gisteravond toch nog het Saarvraagstuk geheel en al kunnen afhandelen. De laatste moeilijkheden betroffen de demilitariseering van het Saargebied. De Fransche generale staf had gewenscht, dat de volkenbondsraad in de resolutie, waar bij het Saargebied aan Duitschland zou worden toegekend, uitdrukkelijk Duitsch- lands verplichtingen van het Verdrag van Versailles tot demilitariseering van dit a3n den linker Rijnoever gelegen gebied zou wijzigen en daarbij zelfs ook eenige maat regelen zou voorschrijven, die Duitschland ter uitvoering van deze verplichtingen zou hebben te treffen, zooals de vernietiging van een bestaande spoorlijn, waaraan de Fransche generale staf militair-strategische beteekenis toekende, de uit-den-weg-rui- ming van de op 't station Saarbruecken be staande gelegenheid om gemakkelijk troe pen te kur.nen ui daden enz. De Duitsche regeering betwistte haar plicht tot naleving van de de demilitarisee ring-bepalingen van het Verdrag van Ver sailles ir. het Saargebied geenszins, doch achtte het met het prestige van Duitschland in strijd, indien de volkenbondsraad hier over nog preciese voorschriften zou geven. De Duitsche regeering was ook ertegen, dat Laval in een interpretatieve verklaring die de raad stilzwijgend zou aanvaarden, de Fransche eischen zou opsommen. Het standpunt van de Duitsche regeering heeft tenslotte gezegevierd. De resolutie van den volkenbondsraad zegt niets over de demilitariseerings-ver- plichtingen van het Verdrag van Versailles en Laval heeft gisteravond ook niet erover gesproken. De Duitsche regeering heeft zich echter bereid verklaard door directe besprekingen met de Fransche regeering deze kwestie te regelen. Deze rechtstreeksche besprekingen hebben reeds gistermiddag te Berlijn plaats gevonden tusschen de Duitsche re geering en den Franschen ambassadeur te Berlijn. Het schijnt, dat de Fransche generale staf daarbij de lijst van de noodig geachte maat regelen belangrijk heeft verkleind en dat de Duitsche regeering zich toen bereid heeft verklaard, de overgebleven Fransche wenschen in te willigen. Terstond nadat te Genève het bericht ontvangen was, dat in Berlijn hieromtrent overeenstemming was verkregen, kwam de volkenbondsraad weder bijeen om de zaak af te doen. De raad heeft in zijn resolutie het ge- heele Saargebied. zooals natuurlijk te voor zien was, aan Duitschland toegekend en heeft besloten, dat Duitschland reeds op 1 Maart het bestuur over het Saargebied zal overnemen. Deze beslissing is niet meer afhankelijk, zooals vanochtend nog de bedoeling was, van het verkrijgen van overeenstemming in de commissie-Aloisi over de nog han gende technische kwesties. De Duitsche regeering zal in ieder geval den lsten Maart weder de volle souvereiniteit en het onbeperkte bestuur over het Saargebied bezitten. Indien op 15 Februari de nog hangende technische kwesties zooals de methode van betaling door Duitschland van de afkoop som voor de Fransche mijnen, de kwestie van ie sociale verzekeringen en die van de waarborging der belangen van de tegen woordige ambtenaren in het Saargebied, nog niet geheel en al door de commissie- Aloisi in overeenstemming met de Fransche en Duitsche regeeringen zouden geregeld zijn, dan zal de volkenbondsraad de noodi- ge beslissingen hieromtrent treffen. In geen geval zal dit echter de overdracht van het Saargebied aan Duitschland kunnen vertragen. SAARGEBIED. OP DE VLUCHT. Saar-emigranten naar Frankrijk. Volgens mededeelingen van de Fransche emigratie-autoriteiten zouden in het Saar gebied tot dusver, in totaal vierhonderd ptr- sonen een paspoort voor Frankrijk hebben verzocht. Van hen hebben imiddels 230 de Fran sche grens overschreden. Slechts 40 hunner hebben huisvesting in het emigrantenkamp gevraagd. In Fransche kringen verwacht men hoog stens 10.000 emigranten uit het Saargebied. Uit Forbach wordt gemeld, dat zich bij de grensposten eenige honderden Saarlanders hebben aangemeld, die in het geheim uit het Saargebied wilden vertrekken. De meesten hunner werden echter niet toege laten, daar zij niet in het bezit van het verelschte visum waren. Heden worden 60 emigranten te For bach verwacht. Saarlandsche joden naar Warschau. Volgens berichten in de avondbladen van Warschau zijn 40 Joodsche Saarlanders, die reeds verscheiden jaren in het Saargebied verblijf hadden gehouden, uit vrees voor nationaal-socialistisch antisemitisme, naar Warschau uitgeweken en alhier aangeko men. Men verwacht te Warschau nog meer Saarlandsche vluchtelinge*' DUITSCHLAND. DR. LET VOORSPELT EINDE DER WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. Eind 1935 iedere Duitscher een betrekking. In een te Hamburg gehouden rede heeft dr. Robert Ley, de leider van het Arbeids front, het einde van de werkloosheid in Duitschland voorspeld. Aan het einde van dit jaar, aldus dr. Ley, zal elke Duitscher die wil werken, een betrekking hebben. „Wy beloven dit niet alleen, maar wij weten het positief. Er zullen altijd elementen blij ven, die niet willen werken, maar die tellen niet mee." Aantal huwelijken en geboorten in Duitschland stijgt. In het jaar 1934 zijn in de Duitsche steden met 100.000 inwoners en meer in totaal 248.559 huwelijken gesloten tegen 203.363 In de eerste 51 weken van 1933 en 163.416 in hetzelfde tijdvak van 1932. Het aantal levend geborenen beliep in 1934 voor dezelfde steden 284.766 tegen 208.787 in de eerste 1 weken van 1933 en 206.988 in de overeenkomstige periode- van 1932. OOSTENRIJK. OPNIEUW PAPIEREN BOMMEN Uit vreugde over den uitslag van het plebisciet hebben de Oostenrijksche natio- naal-socilaisten op de heuvels by Triesting, in de omgeving van Weenen, vuren in'den vorm van hakenkruisen ontstoken en pa pieren bommen tot ontploffing gebracht. Een dergelijke bom is ook ontploft tijdens het bezoek van minister NeustadterStür- mer aan Baden, doch verder is de rust niet verstoord. Om den nationaal-socialisten den wind uit de zeilen te nemen, heeft het vader- landsche front zelf in eenige provincie-fees ten georganiseerd, doch de belangstelling was gering. Te Linz betoogde de gouver neur Gleissner, dat thans de weg vrij is voor een duurzamen vrede tusschen Duitschland en Oostenrijk. De bladen zijn van oordeel, dat Oostenrijks onafhankelijk heid door de verdragen van Rome thans voldoende gewaarborgd is. RUSLAND. UITSPRAAK IN HET PROCES TE LENINGRAD ZInoview tot 10 Jaar en Kamenew tot 6 jaar tuchthuisstraf veroordeeld Het vonnis in het Leningradsche proces tegen de leden van het z.g. „Moskousche centrum" is gisteren door de militaire afdeeling van het Opperste Gerechtshof geveld. Van de hoofdbeklaagden werden Zino- view tot tien jaar tuchthuisstraf en Ka menew tot zes jaren tuchthuisstraf veroor deeld, terwijl de overige aangeklaagden eveneens tot gevangenisstraffen van ver schillenden duur veroordeeld werden. AMERIKA. DE SOCIALE POLITIEK VAN ROOSEVELT Speciale Boodschap aan het Congres. President Roosevelt heeft gisteren het Congres zijn voorstellen, betreffende de sociale hervorming, voorgelegd. Volgens zijn opdracht diende senator Wagner gelijktijdig een wetsontwerp in, dat de practische doorvoering van de voor stellen van den president beoogt. Tegelijk met zijn boodschap bracht Roo sevelt tevens een rapport ter kennis van het congres van de door hem geïnstalleer de commissie voor economische beveiliging. De commissie verlangt een uitgebreide systematisch doorgevoerde organisatie ter verschaffing van werk bij ondernemingen van de bondsregeering. Vervolgens eischt ze een werkloozensteunregeling van af 1 Januari 1936, maar telkens voor korten tijd en in den vorm van een verzekering, waarin de werkgevers en naar gelang van den wensch van de afzonderlijke staten, cok de werknemers moeten bijdragen. Deze steun zal worden uitbetaald 4 we ken nadat de betrokkene werkloos is ge worden. Het steunbedrag zal niet boven 15 dollar per week mogen stijgen en na 10 weken ophouden. Daarna zullen de werkloozen door de bondsregeering, volgens het voor genoemde arbeidsprogram worden tewerk gesteld. Op de derde plaats stelt de commissie een ouderdomsrente voor, welke moet wor den opgebracht door afzonderlijke staten en de bondskas, elk voor de helft, terwijl ze niet meer dan 30 dollar per maand zal bedragen. Deze rente zuller personen boven de 65 jaar ontvangen, die niet in tehuizen voor ouden van dagen verblijven, wier vermo gen niet meer dan 5000 dollar bedraagt en die vijf jaren in een gemeente wonen. Tegelijkertijd stelt de commissie een verplichte ouderdomsrenteverzekering voor arbeiders beneden de 65 jaar voor, die niet pensioengerechtigd zijn en minder dan 250 dollar per maand verdienen. De middelen daarvoor zullen «door bij dragen van 1 pet. van het Icon, om de 5 iaren stijgend tot een bijdrage van 5 pet. ^an het loon is bereikt, opgebracht wor den. Werkgevers en werknemers hebben elk de helft van deze bijdragen te betalen Ten vierde stelt de commissie voor het WIJ K0MCM W0CM5DAG BIJ U UN! U STELT ons TOCH MICT TELEUR verleenen van kindertoeslagen aan wedu wen, wier familie op de lijst van armlas tigen staat. Aan deze kindertoeslagen zal de bondskas een derde bijdragen. Het vijfde voorstel van de commissie be helst financieele ondersteuning uit de bondskas aan gemeenten bij de doorvoe ring van groote programma's voor de be vordering der volksgezondheid. BUITENLANDSOHE BERICHTEN. ACHT VISSCHERS BEVROREN. Acht visschers uit het plaatsje Ino, in het Zqid-Oosten van Finland, hebben hun leven verloren in de bevroren Oostzee. Sedert zij eenige dagen geleden.van land waren vertrokken, werd niets meer van hen vernomen, totdat het lijk van een hunner geheel bevroren op de ijsschots werd aangetroffen. De schots moest naar de kust gedreven worden, alvorens het lijk er uitgezaagd kon worden. De visschers hebben klaarblijkelijk den weg verloren tijdens een hevigen sneeuwstorm en zijn aan de hevige koude bezweken. Nasporingen worden thans verricht naar de overige zeven lijken. VIER KINDEREN OMGEKOMEN. Bij bioscoopbrand in Canada. Tijdens een filmvoorstelling in besloten kring in een van de bioscooptheaters te Montreal is brand ontstaan ten gevolge waarvan vier kinderen levend verbrand den, terwijl er twaalf ernstige verwandin- gen opliepen. ONGERUSTHEID OVEP IJSBREKER DER ELLSWORTH-EXPEDITIE. In de Wendellzee in het ijs gevangen. Men is zeer ongerust over den ijsbreker Wyatt Earp van de expeditie Lincoln Ells worth. Het schip is gevangen in een ijsveld in de Wendell-zee. Sedert het vertrek van de Wyatt Earp, in September j.l., heeft de expeditie bericht meer ontvangen. GEVANGENEN NA GEVECHT UITGEBROKEN. Achtervolging met auto's en vliegtuigen. In het tuchthuis te St. Quentin (Califor*- nië) hebben zes gedetineerden een aantal gevangenisbeambten overvallen. Na een kort handgemeen werd de directeur neer geslagen. Drie leden van het bestuur der gevangenis werden door de oproerlingen overweldigd en als gijzelaars meegevoerd. De vluchtelingen verdwenen in een auto, dien zij echter spoedig verruilden voor een anderen wagen. De uitbrekers werden achtervolgd door een sterke afdeeling politie en gevangenis cipiers. Ook vliegtuigen werden gerequi- reerd. Een der gijzelaars sprong uit de auto, maar hij viel en liep een schedelbreuk op. Zijn toestand is hopeloos. Intusschen had een wilde schietpartij plaats tusschen de bandieten en de vervolgers. Ook de vluch telingen maakten gebruik van machinepis tolen. Zij wisten te ontkomen, doch eenige uren later was men hun opnieuw op de hie len. Na een nieuw hevig vuurgevecht wer den zij gearresteerd. Nader wordt gemeld, dat ook de direc teur als gijzelaar was meegenomen. SLUITING VAN KOLENMIJNEN IN BELGIE. Voorraden zijn te groot. Aan meer dan zes honderd mijnwerkers te Luik, Herstal en Wandre is ontslag aan gezegd als gevolg van het feit, dat de ko lenmijnen Bon Espérance en Batterie haar poorten zullen sluiten, omdat de voorra den te groot zijn. Vorig jaar werd de mijn Violette oe Jupille gesloten, waardoor vyf honderd arbeiders werkloos werden, EEN LACH-AUTOBUS. Een autobusonderneming te Lublin, een der grootste Poolsche steden op. ongeveer 150 K.M. afstand van Warschau, heeft een heel nieuwe aantrekkelijkheid uitgedacht. Om de lange reis door het eentonige Pool sche landschap te veraangenamen, reist in iedere bus een conferencier mee, die de passagiers onthaalt op de nieuwste anecdo- ten en grappen. F.en teekenend verschijnsel mag het wel genoemd worden, dat zich onder de solli citanten naar deze betrekking ook eenige doctoren in de letteren bevonden. SPORT AUTOMOBILISME Ralley Monte Carlo. Het was bitter koud in het zonnige Zui den toen wij 's morgens na het ontbijt te Aix ons hotel verlieten on den wagen te gaan halen. Het water van een grooten fontein hing ir bevroren kristallen naar beneden, een ijskoude wini blies door de droge straten en de arme zuiderlingen lie pen snel met hoog opgeslagen kragen en dikke wollen halsdoeken om den nek. In de garage vroor het en een paardedeken over den radiateur van onzen wagen gelegd scheen maar een zeer primitieve beschut ting voor onzen armen Ford. Maar toen Cal- koen op den starter drukte en de" motor ter stond aansloeg, toen had me.j hem eens moeten zien: onmiddellijk kwam hij uit den wagen, trok ons beiden er heen, alsof hij bang was dat wij den geruischloos loopen den motor niet zouden hooren, en zijn heele gezicht straalde van vreugde. Hij was bijna warm van geestdrift, terwijl wij stonden te bibberen van koude. Wij hadden zoo gehoopt in het Zuiden de lente-en warmte en zon te vinden, maar de zon was de eenige die aan onze ver wachtingen beantwoordde. Die scheen uit een strakblauwen hemel over een onder rijp verstard landsch .p, waar een koude wind het droge stof over de wegen deed dwarrelen. Het Esterelgebergte lag zelfs onder de sneeuw, zelfs te Gannes, de liefe lijke badplaats aan de Azuren Kust, von den wij er sneeuwvlokken op de mimosa en een dun vlies ijs op de sloten. Wij dachten aan Bakker Schut, aan Mutsaerts en Cou- wenberg, aan Koopman en aan al die an dere Rallye rijders die op dat oogenblik door Europa reden op weg naar het hooge Nooxden Wij hadden tenminste de hoop dat het beter zou worden hoe meer wij naar het Zuiden afzakten, al was die hoop dan ook al van Lyon af teleurgesteld. Maar zij? Arme kerels! Te Nice gingen wij nog even in de Ford garage aan, ons zoo bekend van voorgaan de Alpenritten en Rallyes. De wagen had nu 1500 km. geloopen, zoodat het tijd werd om de olie te verwisselen. Dit was in een oogenblik gebeurd en daarna reden wij verder on) te Monte Carlo onze bagage in 't hotel af te geven, waar wij deze na afloop der Rallye terug hoopten te vinden. Door al 'dit oponthoud was het reeds 4 uur geworden toen wij eindelijk koers zet ten naar Italië. Het verlies van al die baga ge was een ware opluchting. De derde man achter in den wagen zat nu niet meer tus schen koffers en valiezen ingemetseld, maar kon zich vrij bewegen, en met een paar de kens en kussens voorzagen wij zelfs de mogelijkheid om gedurende de rit een slaapgelegenheid daar in dat achterhok te improviseeren. Calkoen ging onmiddellijk aan het experimenteeren en de proef lukte wonderwel. Een verleidelijk rustbed, met sneeuwkettingen, gereedschap en stalan sleepkabel als matras bracht ons visioenen van slaap en rust na vermoeiende inspan ningsuren voor oogen. De Italiaansche Douane duurde vrij lang, maar schonk aan v. d. Krol gelegenheid zijn kennis van het Italiaansch te verrijken met noodzakelijke uitdrukkingen op benbine en motorgebied, en toen het reeds donker was reden wij weg langs de overdag zoo ver rukkelijk mooie kust der Italiaansche Ri viera, thans zagen wij niets dan hier en daar wat lichtjes op de bergen en af en toe het witte schuim der golven dat zich af- teekende op de donkere glanzing van de zee. Een enkele maal in de verte een feëerieke straling van licht als wij een visschersdorpje of een dier vele badplaat sen langs de Italiaansche kust naderden, maar verder niets dan donkere duisternis rondom den zich voortdurend in tallooze kronkelingen over de rotsen slingerenden weg. „Ik zie de zee niet meer, wij zyn ver keerd!" riep Calkoen opeens, die het rich- tingsgevoel van een postduif schijnt te heb ben, en inderdaad toen wij een aankomen de auto aanhielden om den weg te vragen, bleken wij verdwaald te zijn en ons mid den in de bergen van het binnenland te bevinden. Op den smallen bergweg, waar een ijswind ons om de ooren floot moest gedraaid worden, hetgeen Calkoen blij moedig aanvaardde, omdat dit hem gele genheid gaf te demonstreeren hoe verras send weinig ruimte een Ford noodig heeft om te draaien, en toen gingen wij weer te rug, vele kilometers ver naar het dorpje waar wij op den verkeerden weg waren geraakt. Te Sarona namen wij in een sneeuwstorm benzine in, en daar merkten wij dat de Italiaanschen tijd een uur later dan de Fransche is, zoodat wij besloten om dien dag niet verder te reizen dan Genua, waar wij 's avonds tegen 10 uur aankwamen. Door al dat oponthoud was het een korte dag van 409 km. geworden, maar den vol genden dag hoopten wij den verloren tijd in te halen en in ieder geval tot Rome te gaan. De wagen was nu ingereden, maar Calkoen, die een uiterst zorgzaam leider is, wilde de bemanning sparen, opdat wij alle drie over een week geheel frisch aan den start zouden kunnen verschijnen. Mr. P. L. H. LAMBERTS HURRELBRINCK Heden ontvingen wij uit Palermo het volgende telegram van h et equipe van Beek Calkoen, Lamberts Hurrelbrinck. „Zijn hier gisteren aangekomen. Door ge heel Italië groote sneeuwmassa's en enorm druk verkeer van karren met ossen en ezels, zoodat wij slechts langzaam vorder den, Polis (Ford) en Taets van Amerongen (Ford) worden morgen verwacht. Door enorme sneeuwval had Stenfeld Hansen (Ford) 7 uur noodig voor een afstand van 36 km." SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De wedstrijd V. S. C.Deliclae Nostrae. Wij laten hieronder op verzoek nog vol gen den volledigen uitslag van den wed strijd Voorschotensche SchaakclubDeli- ciae Nostrae (Zoeterwoude). V.S.C.D.N. (Zoeterwoude) J. v. Os Jr.W. Demmendaal 01 K. A. WaasdorpTh. de Bruin 10 J. J. Braggaar—F. J. de Bruyn 1—0 A. OudshoornW. J. van Niekerk 01 A. C. v. ter TooienB'. J. Wittenberg regl. 1—0 N. J. van der EistH. Staats 10 Mr. LemmensH. v. d. Poel 10 R. J. OostergoW. Hoogzaad 01 P. Kaaijt—H. R. Stipdonk 10 A..VolkersF. Grimbergen 01 Uitslag 6—4 HAAGSCHE SCHAAKBOND. De Competitie. Gisterenavond is in het Nationaal Schaak gebouw te 's Gravenhage een wedstrijd ge speeld tusschen de eeïste tientallen der Residentie Schaakclub en het Leidsch Schaakgenootschap. De uitslag, die hieron der volgt, was, dat de Leidenaars voor de derde maal de overwinning' behaalden en nu de eerste plaats in deze groep innemen Hier volgt de volledige uitslag: LeidenResidentie Sch. Mr. J G. v. Eijbergen—H. H. Kamstra 0—1 W. DemmendalM. Epstein 10 G. Bosscha—A. A. Gordijn x—x Ir. J. J. G. v. HoekJ. C. Lippe 10 Mr. J. WestraJ. Caminada xx Mr. A. G. de Blécourt—P. B. J. Kreetz 0—1 W. H. v. d. NatW. Masdorp 10 L. J. RuttenJ. A. P. Muurlink 10 S. P. Ouwerkerk—C. Parlevliet 1—0 M. KoertL. Ringer io Totaal 6xx2xx Twee partyen moeten worden beslist. De vermoedelijke einduitslag is 6.5—3.5. Alleen de Chr. Schaakvereeniging is met twee gewonnen wedstrijden ook nog on geslagen. HULDIGING DR. EUWE. Veel belangstelling. Gisteravond had onder groote belang stelling t« Amsterdam de huldiging plaats van den Nederlandschen schaakmeester dr. Max Eu we im verband met diens fraaie prestaties in het onlangs te Hastings ge houden internationale sohaaktournooi. Als een der eerste sprekers, die op de zen avond in het Caifoton Hotel tot dir. Max Eu we het woord richtte, voerde de wet houder van Onderwijs, dr. I. H. L. Vos het woord, die namens het gemeentebestuur van Amsterdam den schaakmeester geluk wenschte voor het zeer bijzondere resul taat dat hij te Hastings had behaald. We derom hebt U, aldus dr. Vos, Nederlands naam in den vreemde hooggehouden. Maar het is slechts een aanloop tot een andere niet minder belangrijke sohaakmatch, n.l: die om het wereldkampioenschap tegen Aljechin. De Nederlandsche schaakwereld in het algemeen en die van Amsterdam in het bijzonder hebben groot vertrouwen in den afloop van deze komende match en wij hopen, dat het U gelu'kiken zal, het top punt van Uw aspiraties te bereiken. De president van de FI.D.E., mr. A. Rueb uit Den Haag ging in korte "trekken de ontwikkeling na van de organisatie van den wedstrijd om het wereldkampioen schap, De komende match luidt een nieuwe periode voor den titelstrijd in, immers meer en meer zal de organisatie van een dergelijke match zich ontwikkelen in die riohting zooals de Internationaile Schaak bond die wenscht. Sprekend over den tweekamp Aljechin Euwe gaf mr. Rueb aan dr. Euwe den raad, dat men kerngezond een dergelijke match moest beginnen. Men moet sterk van wil zijn en karakter, niet overmoedig zijn, tegenslag kunnen verduren, karaktereigen schappen die de hoogste eischen stellen aan lichaam en geest. Nadat vertegenwoordigers van het Ver- eenigd Amsterdamsch Schaakgenootschap, den Noord-HoHandschen Schaakbond en den Amsterdamsch en Schaakbond nog hul digende woorden tot dr. Euwe hadden ge sproken, voerde als laatste spreker de voorzitter van het Comité Aljechin—Euwe, Mr. M. Levenbach, het woord, die een krans aan Euwe aanbood en de hoop uitsprak, dat men vooral door financieelen steun het mogelijk zou maken, dat de wedstrijd om het wereldkampioenschap inderdaad door gang zou kunnen vinden. Tegenover den radioreporter den heer H. Hollander heeft Capablanca, die mede aan wezig was, zich uitgelaten over de kansen van den wedstrijd Aljechin—Euwe. Deze achtte de kansen van Euwe lang niet denkbeeldig. Euwe zelf noemde daar entegen de tournooiresuiltaten van Al jechin uit de laatste jaren beslist beter dan de zijne. Maar de resultaten tusschen Al- jchin en Euwe onderling zijn volkomen ge lijkwaardig, ter wij] Euwe er tenslotte sterk den nadruk op legde, dat hij zich in de ko mende maanden volkomen kon voorberei den op de komende match, zoodat hij hoop te geheel klaar te zijn, wanneer da match zou aanvangen. Euwe wilde zich niet op timistisch maar tcch ook niet pessimistisch over den strijd uitlaten. In het verloop van den avond vertelde dr. Euwe nog enkele aardige psychologi sche momenten uit het Hastingstournooi. Tenslobte analyseerde dr. Euwe een drie tal interessante partijenuit het toumooi, ni. de partijen tusschen NormanCapa blanca, LilienthalCapablanca en een par tij van Euwe zelf.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6