VRIJDAG 18 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 15 NOOTDORP Missienaaikring. De Missienaaikring St. Franciscus Xaverius" alhier, komt op Zondag 27 en Dinsdag 29 Februari a.s. de belangstelling nog eens vragen voor de door hen georganiseerde uitvoering, welke wordt gehouden in het R.K. Verenigings gebouw aan den Veenweg. Het programma vermeldt de opvoering van een drama in drie bedrijven getiteld: Tilly", en: „De ontevreden Waschvrouw", komisch zangspel in drie bedrijven door Zuster Ma. Teresia, op muziek gezet door L. A. Dobbelsteen, Pr. De avonden worden opgeluisterd door zang van dames en hee- ren, terwijl onder de pauze een gratis-ver loting zal worden gehouden. Zeer velen zullen ongetwijfeld hun belangstelling too- nen voor het werk van den Missienaai kring, welke een der voornaamste plaat sen inneemt onder de vereenigingen in Nootdorp. RIJNSBURG Tuinbouw. Het ging deze week aan merkelijk flauwer in den handel. Dit was merkbaar aan de prijs der uien, peen, an dijvie, boerenkool. Andijvie kon niet meer opbrengen dan 3554 ct. per kist. Selde- rieknollen gingen voor 2.503.20, uien per 100 K.G. f1.90—2.60, roode kool per 100 6.107.80, gele kool 4.605.80, v/aschpeen per fcist van 20 K.G. f 0.80 1.05, groene kool p 100 f 2.303.50 ZOETERMEERZEGWAART Notaris-benoeming. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris ter standplaats Zoe- termeer, de heer M. Th. H. M. Goossens, candidaat-notaris, ter voorziening m de vacature, ontstaan door het overlijden van notaris J. W. van Hamersveld. De nieuw benoemde notaris is geboren te Maastricht en woonachtig te 's Gravenhage. Sedert 16 Juli 1931 is de heer Goossens waarne mend notaris alhier. HIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. Alg. Ziekenfonds. De jaarvergadering van genoemd fonds had plaats in „Irene". De voorzitter, de heer G. v. d. Beek open de, waarna de notulen werden gelezen die onveranderd werden vastgesteld. Uit het versl-ag van den penningmeester bleek dat de inkomsten hadden bedragen 3722.47 en d-e uitgaven 333.33." Het voor- deelig saldo was alzoo 389.44. Per. 1 Jan. 1935 was in kas een bedrag van 4153.78. Tot leden van de kascómmissie voor 1935 werden herbenoemd de heeren K. de Jeu en H. de VogeJ met aLs reserve de heer J. P. Vervark. De aftredende voorzitter, de heer G. v. d. Beek, werd als zoodanig herbenoemd. Eveneens werden herbenoemd de aftre dende bestuursleden de heéren J. de Jong en W. Hoger vorst. Een bestuursvoorstel een gift van 50 te verstrekken aan het Sanatorium fonds werd aangenomen. Bij de rondvraag gaven enkele leden in overweging het boetestelsel jn te voeren. Na bespreking werd over dit punt gestemd en bleek de meerderheid tegen. Een voorste] van een der leden de con tributie te verlagen, werd niet gesteund. Hierna sluiting. WOERDEN. Brandweer met muziek. Gisteravond ihad in café Neuf de huldiging plaats van de heeren H. Smorenburg en P. Klomp, die dezer dagen de zilveren medaille moch ten ontvangen der Oranje Nassau Orde. Beide heeren zijn 40 jaren aan de Brand weer alhier verbonden, resp. als brandweer- meester en assist ent-opper brandmeester. Met muziek voorop trok te ongeveer half negen de stoet, waarin de feestelingen zich bevonden, naar hotel Neuf. Hier werd o.m. het woord gevoerd door den tegen woordigen -Opperbrandimeester, den heer Slager, en anderen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Feestavond Mobilisatiekruis. Over het algemeen trekken de ledenvergaderingen van den Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis" een groote belangstelling. Gisteravond was de belangstelling echter wel bijzonder groot. Het was daarom een gelukkige ge dachte van het bestuur dat men de Nuts- zaal had gehuurd, want reeds bij de ope ning bleek deze door de leden met hun vrouwen en dames geheel bezet. Onder de talrijke aanwezigen zagen wij o.a. be stuursleden van het kringbestuur. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer C. Koren, die de aanwezigen in bijzonder bestuursleden van het kringbe stuur en den spreker Kap. Bordewijck har telijk welkom heette. Door den heer J. G. v. Schaik, secre taris der afd., werden notulen der vorige vergadering en jaarverslag uitgebracht, waaruit wij kunnen berichten dat het le den aantal stabiel is gebleven en ook het afgeloopen jaar weer verschillende leden eenige ondersteuning kon worden ver leend, waarvoor een bedrag van pl.m. 300.— werd uitgegeven. Beide verslagen werden onder dankzegging onveranderd vastgesteld. De penningmeester leverde hierna zjjn financieel verslag. Bij den aanvang van het boekjaar bleek een batig saldo van 127.34 dat inmiddels nu was geslonken tot een bedrag van f 75.99. De ontvang sten bedroegen 196.03 en de uitgaven f 247.38. Door de kascommissie de heeren v. Vonderen en Verheul waren boeken en financiën in orde bevonden, zoodat de pen ningmeester onder dankzegging décharge werd verleend. Tot leden der kascommissie voor dit jaar werden benobmd de heeren W. J. v. Vonderen en Prins. Alvorens tot verdere afwerking van het programma werd overgegaan, werd door het duo P. 1 Koren, viool en P. v. d. Stoel, piano, ver schillende Nationale liederen ten gehoore gebracht, waarbij door de aanwezigen op spontane en instemmende wijze werd mee gezongen. Dit zelfde duo, dat ook het ver dere van den avond opluisterde, wist de goede stemming onder de aanwezigen nog belangrijk te verhoogen. Het geheel ken merkte zich in een eensgezinde sfeer. Bij vervolging van het programma wer den bij acclamatie de aftredende bestuurs leden herkozen. Terstond hierna werd de rondvraag aan de orde gesteld. Door een der leden werden bezwaren gemaakt dat de Oranje Garde op de gehouden Landdag propageerend was opgetreden; dat de be waking van auto's was opgedragen aan de Nachtveiligheidsdienst uit Leiden, door wie ook de andere controlewerkzaamheden waren verricht, zoomede de wijze waarop deze vergadering was bekend gemaakt. De voorzitter antwoordde dat hij de eerste klachten kon passeeren, daar deze het kringbestuur regardeerden, terwijl het laat ste gemaakte bezwaar bij het bestuur zal worden overwogen. Nog door een ander lid werd ook in deze richting bezwaren ge opperd die liever leden- en feestvergade- ring gesplitst wenschte te zien.» Als spre ker trad hierna op de Res. Kapt. Borde wijck, die op de hem eigen wijze dan eens komisch en dan eens ernstig talrijke frag menten uit de Mobilisatiejaren schetste. Spr. wist hiermede de aanwezigen zeer te boeien en zijn humor vooral ontlokte veel bijval. Aan het slot komende tot de betee- kenis van het Mobilisatiekruis en de een heid wist hij de oud-gemobiliseerden en aanwezigen op vurige en pvertuigende wijze op te wekken tot eenheid en die paraat heid die zich ook in 1914 heeft gekenmerkt, om als het moet, wederom op te trekken en zich te scharen rondom ons geliefd Oranjehuis. Een overweldigend applaus volgde hierop, terwijl aan spreker door den voorzitter een plaquette werd aange boden van den oud-opperbevelhebber van L'and- en Zeemacht, Gen. Snijders, ver vaardigd door het Tegelhuis alhier, wat spr. bijzonder apprecieerde. Nadat vervol gens de koffie werd geserveerd werd in middels een verloting gehouden, waarvoor een groot aantal prijzen was beschikbaar gesteld, welke men exposeerde op het po dium. Deze talrijke prijzen deden denken aan een St. Nicolaastafel. En weldra zette de muziek in rpet begeleiding van de aan wezigen „Het heerlyk avondje is geko men". De stemming wgrd hoe langer hoe beter en vooral met deze verloting, waarbij de bekende heer de Goede zich niet on betuigd liet, heeft het bestuur een zeer groot succes gehad. Na deze verloting wer den vervolgens nog een tooneelstukje en eenige voordrachten opgevoerd. Het hoofd nummer was wel het stuk „De Luitenant en zijn oppasser". De uitvoering hiervan van de spelers die zeer goed af ging en waarbij tooneelaankleeding zeer goed was, ontlokte een aanhoudend applaus; vooral de oppasser en het keukenmeisje, vol brachten hun rol meesterlijk. Niet verge ten willen wij echter ook den bekenden humorist, den heer Haus, die reeds van te voren met zijn repertoire de aanwezigen met zijn dolzinnige liedjes deed schater lachen. Het mooiste nummer was echter wel het welkomstlied door hem bezongen van de afd., vervaardigd door den heer Noordermeer alhier op de wtfs van „wij leven vrij". Eerst laat in den avond togen allen huiswaarts. Velen zullen met genoe gen aan dezen avond terugzien en het be stuur kan dan ook met zeer veel succes op dezen avond terugzien. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. POELAU TELLO (uitr.) vertr. 16 Jan van Belawan. TJANDOEN (thuisr.) pass. 15 Januari Perim. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. OBERON vertr. 17 Januari van Vigo naar Lissabon. ORPHEUS vertr. 17 Jan. van Bilbao naar Santander. SATURNUS, Setubal naar Amsterdam, 17 Jan. 's midd. 12 uur 175 mijl Z. W. van Oucssant. THESEUS arr. 17 Jan. van Vigo te Am sterdam. TIBERIUS arr. 17 Jan. van Oran te Bar celona. VAN RENSSELAER (uitr.) vertr. 17 Jan. 's midd. 12 uur van Madeira naar Parama ribo. BAARN (thuisr.) vertr. 14 Jan. v. Coral. CALYPSO vertr. 17 Jan. van Amsterdam naar Rotterdam. GANYMEDES vertr. 17 Jan. van Amster dam naar Rotterdam. MEROPE vertr. 17 Januari van Amster dam naar Glynia. STELLA vertr. 17 Jan. van Amsterdam naar Rotterdam. HOLLAND AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK vertr. 15 Jan. van Van couver naar Rotterdam. LOCHKATRINE, Rotterdam-Vanc. 16 Jan. van Gravesend vertr. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO uitr.) arr. 17 Jan. te Southamp ton. INDRAPOERA (thuisr.) vertr. 17 Jan. INDRAPOERA (thuisr.) vertr. 17 Jan. van Gibraltar, van Tanger. KERTOSONO (thuisr.) arr. 17 Jan. te Suez. STOOMVAART MIJ. OECEAAN. ANTENOR, Japan—Rotterdam vertr 16 Jan. van Honkong. LAOMEDON, Java-Amsterdam vertr. 17 Jan van Belawan. PATROCLUS, Japan-Rottrrdam arr. 17 Jan. te Marseille. PERSEUS, JapanRotterdam arr. 17 Jan. te Sjanghai. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY, Rott.-Penarth. pass. 16 Jan. Dungeness. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 19 Jan. a.s. H j i z e n. 301 M. K.R.O.-programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon. 12.45 Het K.R.O.-orkest. I.30 Gramofoon. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd, waarna gramofoon. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 K.R.O.-orkest, afgewisseld door gramofoon. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht, waar na K.R.O.-orkest. 7.15 Alph. Chorus over „Wijsbegeerte en experimenteele Psychologie", waarna gra mofoon. 8.00 Vaz Dias en de Bossche Revellers. 8.15. De K.R.O.-boys. 8.35 Pater J. Thewissen S.J. „Tusschen twee werelden", waarna gramofoon. 9.15 Accordeon-soli door H. Vredebregt. 9.25 De K.R.O.-boys en de Bossche Re vellers. 10.00 Accordeon-soli. 10.10 De K.R.O.-boys. 10.30 Vaz Dias en de Bossche Revellers. 10.45 De K.R.O.-boys. II.00 Gramofoon. HM ve. sum 1875 M. V.A.R.A.-uitzending. 8.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding (V.P.R.O.). 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.: Ge varieerd programma (gr.pl.), 12.00 De Notenkrakers. 12.45 Orgelspel. I.00 De Zonnekloppers en Orvltropia. 2.15 Filmpraatje. 2.30 De Flierefluiters. 3.10 Reportage uit Klankfilmstudio's. 3.30 R'damsch Philh. Orkest m. m. v. Rosa Spier (harp), J. de Stuers (alt) en J. Versloot (fluit). 4.30 Pauze. 4.35 Causerie. 4.55 Vervolg concert. 5.35 Gramofoonpl. 5.40 Letterkundig overzicht. 6.00 Eddy Walis en zijn orkest. 6.30 Fragm. uit de film „Op Hoop van Zegen" naar Heyermans' spel. 7.30 Orgelspel. 8.00 S.O.S.-berichten. Gramofoonpl. 8.20 Zaterdagavondfilmpje. 8.30 Orkestenparade, gevar. concert. 10.15 Vaz Dias. Vara-Varia. 10.30 „De Puzzle", hoorspel. Vara-tooneel 10.45 Vervolg orkestenparade tot 12.00. D r o 11 w i c h, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. II.20 Gramofoonpl. 12.05 BBC-Northern Orkest. I.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Gramofoonpl. 2.40 Verslag rugbywedstrijd Engeland— Wales. 4.20 G. Parkington's kwintet 5.05 Orgelspel. 5.50 Ambrose en zijn band. 6.50 Berichten en Causerie. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 Interview. 7.50 Orkestconcert 8.50 Gevar. programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-orkest II.2012.20 BBC-dansorkest m. m. v. solisten. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 GramofoonpL 12.20 Symphonie-orkest 8.20 „Au temps des merveilleuses", van Christiné Richepin, m. m. v. orkest Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.504.50 L. Preil's orkest 7.5011.20 Dansmuziek voor de oudere generatie. Keulen. 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Omroepkleinorkest uit Breslau. 11.20 Omroepkleinorkest uit Breslau. 12.35 Luitmuziek. I.35 Gramofoonpl. 3.20 Gevar. concert m. m. v. Omroepor kest, solisten enz. 6.20 „Rokoko", suite van K. Ramrath m. m. v. Radiokwintet. 7.30 „Musikalisches Kreuzwortratsel", gevar. programma m. m. v. Radiokoor, or kest en solisten. 9.20 Berichten. Causerie. 9.5512.20 Dansmuziek uit Hamburg. R o m e. 421 M. 8.05 Onbekend. 9.20 Gevar. concert. 9.5010.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.202.20 Salonorkest en gra mofoonpl. 6.35 Salonorkest 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert. 9.20 Salonorkest 10.3012.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.202.20 GramofoonpL 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Zang. 7.20 en 8.20 GramofoonpL 8.35 Gevar. concert 9.05 GramofoonpL 9.50 Omroeporkest 10.05 GramofoonpL 10.3512.20 Dansmuziek. Deutachlandsender. 1571 M. 7.30 Populair concert door Hans Bund en Ilja Livschakoff met hun orkesten. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Dansmuziek uit München. Gemeentelijk RadiodlstrlhutiebedrUf en de R.O.V. Radio-centrale Derde programma 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.2014.20 Luxemburg. 14.2014.40 Droitwich. 14.40>15.20 Kalundburg. 15.20—17.20 Keulen. 17.20—19.50 Brussel Fr. 19.5020.05 Beromünster. 20.05—21.50 Weenen. 21.50—22.20 Brussel Fr. 22.20afl. Leipzig. Vier de programma 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwich. II.0513.20 Londen Reg. 13.2014.20 Droitwich. 14.2016.20 Londen Reg. 16.2018.00 Droitwich. 18.0019.05 Deutschl. zender. 19.0520.30 Londen Reg. 20.3021.50 Droitwich. 21.5022.20 Londen Reg. 22.20afl. Droitwich. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ (Holland—Afrika Lijn). NIJKERK (uitr.) pass. 15 Jan. Perim. (HollandOost Azië Lijn). GAASTERKERK (thuisr.) vertr. 17 Jan. van Dairen. SEROOSKERK vertr. 16 Jan. van Ant werpen naar Hamburg. INRIJ VERBODEN Een roode cirkel met wit veld beteekentt gesloten voor alle ver keer in beide richtingen FEUILLETON. Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. (Nadruk verboden). 8) Halt houdend trok hij het heele gezel schap tegen een winkel aan, waar ze goed in den schemer stonden, want hij was lang genoeg in China geweest om te weten, dat de bevolking, wanneer ze in feeststem ming is, tot allerlei baldadigheden ge neigd is. Kathleen Barrington wist dat ook, ze was lich bewust, dat een menschenmenigte, zoo als zich nu door de straten drong, korte metten met de „vreemde duivels" zou ma ken. „Neem zoo min mogelijk notitie van wat er gebeurt", fluisterde ze de Engelsche meisjes toe, terwijl ze tusschen hen in ging staan. Gelukkig was de menigte te zeer verdiept in de groteske kronkelingen van der draak om de vreemdelingen op te mer ken. Toen het tromgeroffel, het geknal en gespetter van het vuurwerk en het la waai der menschelijke stemmen vermin derde, 't monster verdwenen was en de straat leeger werd, vervolgden de vreem delingen hun weg. Ze kwamen plotseling in 'n rustige straat die heel donker was na de straat met al die lantaarns; Forsyth bleef voor een hooge schutting staan en klopte luid op de deur. Even daarna hoorden ze het geluid van zachte voetstappen op 'het grint en toen de dokter weer klopte, vroeg een stem in het Chineesch: „Wie is daar?" Forsyth antwoordde, de stem zei iets te rug, daarna verwijderden de voetstappen zich weer. Een van de anderen fluisterde: „Uw vriend is een voorzichtig man, dok ter. „Hij is verstandig op een avond, dat er feest is! De menschen hier zijn nogal vijandig. Hij.... maar wie komt daar?" Een draagstoel werd door twee mannen de stille straat binnengedragen, voor en achter bungelde een lantaarn. Naast den stoel liep een derde man, die iemand van gezag bleek te zijn, want, nu de kleine stoet bij de poort van het ziekenhuis kwam gaf hij een bevel, waarop de dragers den stoel neerzetten. Terwijl zij dit deden, hoor den de Engelschen een klaaglijk gekreun. Forsyth ging een stap naar voren. „Wat is er?" vroeg hij in de taal van het land. „Mijn dochtertje Nang-Kung", ant woordde een beschaafde Chineesche stem. „Ze is erg ziek. Haar voetjes zijn gebon den. Forsyth liet een uitroep van ergernis hooren, haakte vlug een der lantaarns los en hield die boven den open draagstoel. Hij zag, dat de inzittende 'n Chineesch meisje was van een jaar of zeven. Ze was rijk in zijde gekleed, maar haar gezicht was doodsbleek en onder haar oogen wa ren donkere kringen. Terwijl het licht op haar viel, openden zich de oogen, die don ker waren en vol tr&nen stonden, en weer kwam er een pijnlijk gekreun over de witte lippen. „Och, dat arme kind!" fluisterde een van de Engelsche meisjes. „Het is zeker erg ziek!" „Er zijn duizenden kinderen in China, die er zoo aan toe zijn", vertelde Kathleen Barrington. „Hallo, Forsyth!" kwam een stem van over den muur. „Ben jij daar, kerel?" „Ja, Burritt— met gezelschap." Een houten afsluitboom werd terugge schoven, de poort ging open en een lange magere man met een lantaarn in zijn hand, werd zichtbaar. Voor hij hem goeden dag kon zeggen, kwam Dick Forsyth tusschen- beide. „Bekommer je niet om ons, kerel. Hier is iemand anders met een kind, waarvan de voeten gebonden zijn. 't Schijnt een autoriteit te zijn en het kind is er naar aan toe. Schenk daar eerst je aandacht aan; wij gaan onzen weg wel." Hij sprak met de meisjes en ging een groot huis binnen, waarvan de beneden vensters verlicht waren. Hij wilde juist vertellen, dat Burritt ongetrouwd was, toen de Amerikaan hem achterna kwam. „Ik heb je noodig, Forsyth. Wat een ge luk! De man, dien je zag, is een manda rijn en heel gezien in deze streek. Meer dan eens heeft hij gedreigd het hospitaal met den grond gelijk te maken, nu brengt hij me zijn eenigst kind, zijn oogappel, dat voeten heeft, die wegrotten. Als we ze konden redden „Dat moet eenvoudig!" zei Forsyth, ter wijl hij naar de deur liep: „U moet ons ex- cuseeren, dames „Misschien kunnen wij helpen", stelde een van de Engelsche meisjes voor. „Kent u de taal?" vroeg de Amerikaan bruusa. „Ik wel", antwoordde Kathleen Barring ton rustig. Dr. Burritt wierp haar een stuggen, goedkeurenden blik toe en sprak: „Mooi. Als u dan dat arme meisje probeert te kalmeeren, maken wij alles klaar. Kom mee." Door de twee doktoren vergezeld, liep ze naar een kamer, als ziekenzaaltje inge richt, waar vier bedjes stonden, in een waarvan het kleine patiëntje lag te kreu nen van pijn. Burritt wees naar het bedje en fluisterde Kathleen toe: „Praat wat met haar. Doe wat u kunt. Ze heeft ontzettende pijn en is bang van ons. We zijn over tien minuten klaar". Alleen gelaten met het kind, begaf Kath leen zich naar het bedje. Het meisje had de oogen gesloten. Haar wonkere wimpers waren nat van tranen en een klaaglijk ge kreun kwam over haar lippen. Kathleen stond een oogenblik stil, door medelijden bewogen; toen ging ze op een bankje zit ten en nam de hand van het kind in de hare. „Kleine bloem!" zei ze met rustige stem. Het meisje opende de oogen, die vol ver wondering op Kathleen gericht werden, maar eensklaps kromp ze weer ineen door de hevige pijn. „Mijn voeten", fluisterde ze. „Ze bran den zoo". „Ja, ik weet het. Maar de dokter komt. Hij zal ze losmaken van de windsels, dan branden ze niet meer. Je moet niet bang zijn, kleintje!" „Neen als u bij me blijft. Ik weet niet wie u bent, maar ik houd van u." Ze gaf Kathleen's hand een drukje en sloot de oogen weer. Zonder verder iets te zeggen, bleef Kathleen het handje vast houden, ze keek met medelijdende oogen naar het kleine figurtje, dat gekleed was in een blauw jakje en rose zijden broek, met de zielig gebonden voetjes, die kreupel waren door de barbaarsche gewoonte, die jaarlijks duizenden kinderen het leven kost en de jeugd van een halve natie tot een vreeselijke nachtmerrie doet zijn. Terwijl ze zoo zat, kwamen de dokters weer binnen en na een kort onderzoek, waarbij Kathleen het kinderhandje bleef vasthouden, bracht Forsyth het meisje on der narcose. Toen legden ze het kind op een tafel en terwijl ze de arme verminkte voet jes ontzwachtelden, wendde Kathleen haar oogen af. Ze hoorde Dick Forstyh zeg gen, dat het een geluk was, dat het ver band er niet meer zoo vast omheen zat en ving het geluid van water op, toen dr. Bur ritt de windsels nat maakte om te verhin deren, dat het vleesch meegetrokken werd. Na een heelen tijd hoorde ze de stem van den Amerikaan, die van verontwaardiging trilde: „Alle teenen van den rechtervoet en twee van den linker. Arm kind! De idioten, die dat gedaan hebben, moesten gestraft wor den!" „Zullen we de voetjes kunnen redden, Burrit?" „Wie zal het zeggen?" Het werd weer een poos stil; zoo nu en dan klonk een korte aanwijzing; toen sprak Dick Forsyth: „Klaar, gelukkig! Vreeselyk vind ik zoo iets en dan te moeten bedenken, dat er millioenen zijn, die in hetzelfde geval ver- keeren, als deze peuter." (Wordt v _J).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 15