UIT DE OMGEVING VRIJDAG 18 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN HILLEGOM Personalia. Voor het examen Engel- sche Handelscorrespondentie Mercurius en Ver. voor Leeraren slaagde de heer L. Oudshoorn; hij werd opgeleid door den heer P. J. J. Bakker, leeraar alhier. Gehuwden voor. Voor enkele maan den kreeg een tijdelijk ambtenaar in ge meentedienst eervol ontslag. In zijn plaats werd een gehuwde gesteld. Thans doet zich het omgekeerde voor: een gehuwde is ontslagen, een ongehuwde neemt zijn plaats in; vermoedelijk is bezuiniging het motief dezer inconsekwentie. Uit de Missie. De eerw. Frater Teofri- dus (in de wereld de heer C. van Stave ren) is uit de Missie van Curasao gerepa trieerd en heeft zijn intrek genomen bij rijn broer aan de Burgemeester Wentholt- straat. Frater Teofridus is eerst 22 jaar en daarna 11 jaar in dat Missiegebied ge weest, een gewichtige praestatie. De mis sionaris is rhet vacantie, zoodat het niet uitgesloten is, dat hij zich na wat rust opi.ieuw nkar de West begeeft. R.K. Vrouwenbond. De afd. Hillegom van den Ned. R.K. Vrouwenbond heeft haar jaarlijkscne feestvergadering gehou den, j.l. Woensdag in „Flora". Onnoodig te zeggen, dat de belangstelling groot was. Na de gebruikelijke opening door de pre sidente. mej, van den Donk, en het zingen van het bondslied, werden eenige zang nummers uitgevoerd onder directie van mej. Rie Kruijdenberg, met begeleiding aan den vleugel mej. A. v. d. Meii. Het be hoeft niet gezegd, dat deze nummers een succes waren, wat uit het gemeend applaus rondom bleek. Na den zang werd door de tooneelclub opgevoerd: „Miss Holland", hetgeen best werd vertolkt. De pauze gaf een prettig babbeltje en wat dies meer zij, waarna de tooneelclub nog ouvoerde: „Overwonnen". Ook thans weer alles in de puntjes. Het was een mooie avond, her haald ten bate der kas. Vcrkooping. Gisteravond had in hotel Sistermans ten overstaan van notaris D. Lodder de verkoop bij inzet plaats van: V. Het heerenhuis ,.Mare Zate" aan de Van den Endelaan 32, met bijbehooren, groote 4 A. 1 cA. Hoogste bieder W. v. d. Laan te Voorhout 7 5500. 2. De bloembollen- schuur achter sub 1,. grootte 6 A. 13 cA. Hoogste bieder dezelfde 7 8000. 3. Een per ceel open grond ten Oosten van sub 2, grootte 2 A. 90 cA. Hoogste bieder de zelfde 250. 4. Eenig perceel idem met houten loods etc., grootte 8 A. 40 cA. Hoogste bjeder dezelfde 7 750. 5. Een perc. idem groot 13 A. 10 cA. Hoogste bieder dezelfde 7 3000. 6. Een woonhuisje, grootte 3.41 A. Hoogste bieder de heer P. v. Till Lzn., ƒ2700. Afslag en combinaties vol gende week. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Was er in het laatst der vorige week voor bijna alle producten v^r- hooging van prijs waar te nemen, begin deze week bleek het al spoedig dat zulks slechts van korten duur was, want toen reeds was de inzinking er weer. De han del was flauw. Uien, die vorige week nog waren verkocht tot ƒ3.80 per 100 K.G., konden deze week niet meer dan 1.90 2.60 per 100 K.G. halen. Voor kleine uien, (drielingen) wordt maar van 0.500.60 per 100 K.G. betaald. Ook het artikel waschpeen, ging aanmer kelijk lager, waardoor de hoogste notee ring werd 0.901.05 per kist van 20 K.G. Voor grove peen wordt slechts van 4050 ct. per kist betaald. Boerenkool waarvan door het vorstvrije weer meer wordt aan gevoerd dan ooit, werd van 817 ct. per kist van 5 K.G. betaald. Andijvie, tot he den een zeer gevraagd artikel liep ook naar beneden en liep van 5673 tot 44 57 ct. per kist. Spruiten brachten van 8 11 ct. per K.G. op Roode kool, waarvoor aanvankelijk goede vraag was en waar voor tot 7 8.40 per 100 was betaald, liep weer naar de gewone prijs van ƒ4.90 6.10 per 100 terug. Met gele kool in nog erger mate. Thans wordt hiervoor van ƒ3.304.80 per 100 betaald, doch dan moet de kwaliteit zeer goed zijn. Selderie- knollen, het winterproduct, alhoewel niet duur. bleef op prijs en ging van 7 2.70 8.40 per 100 knollen, ongewasschen. De aanvoer is nog steeds aanmerkelijk groo- ter dan zulks tot heden in dezen tijd van het jaar het geval is. Men gaat zich de laatste jaren en schijnbaar meer en meer op toeleggen om door het telen van hier voor geschikte producten, ook dan eenige inkomsten te hebben. Het veilingwezen werkt dit ook in de hand. Niemand be hoeft bevreesd te zijn met z'n producten te blijven ziten. Het vorig jaar was zulks al goed merkbaar, doch thans in nog meerdere mate. LISSE Verkeersongeval. Gistermorgen had op het kruispunt HeerewegStationsweg Kanaalstraat een verkeersongeval plaats. Een auto komende uit de richting Haar lem, een auto komende uit de richting Lei den en een auto komende vanaf de Kanaal straat botsten op den Heereweg, nabij het post- en telegraafkantoor, tegen elkaar. Vermoedelijk zijn de bestuurders vn de diverse auto's, doordat daar ter plaatse een auto geparkeerd stond, het gezicht op den weg kwijt geraakt met gevolg, dat zij te gen elkaar reden. Gelukkig kwamen er geen persoonlijke ongevallen voor en be perkte het ongeval zich enkel door mate- rieele schade. Het verkeer werd hierdoor enkele oogenblikken opgehouden, totdat de politie, die spoedig ter plaatse was, den weg -weer vrijmaakte. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer C. J. F. van der Lans alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een trekkast voor bloem bollen op betonvoeting op het perceel ka dastraal bekend gemeente Lisse in sectie E. no. 711, gelegen in den Roversbroek. Geboren: Adriana Jacoba d. van W. J. van der Lans en W. J. van der Slot Johannes Bastiaan z. van P. Nieuwenhuis en H. Abbink. Overleden: Wilhelmina Petronella van Kampen 80 j. wed. van P. van Zon neveld. Gevestigd: P. M. J. Berkhout uit Rotterdam K. Willemstein en gezin uit Hillegom G. L. van Beek uit Hillegom M. de Vos uit Beverwijk C. C. A. Breed uit Haarlemmermeer. Vertrokken: C. Hendriksen naar de Bilt J. C. P. Elstgeest en gezin naar Sassenheim W. Nieuwenhuis naar Haar lemmermeer M. H. Verdoes naar Hil versum A. Boot naar Leiden P. Bliek naar Aalsmeer. NOORD WIJK Gemeenteraad. Naar wij vernemen zal de Raad dezer gemeente bijeen komen o.a. voor de behandeling van de begrooting 1935 op Vrijdag 25 Januari in den voor middag. Loop der bevolking. Op 31 December 1933 bedroeg de bevolking: 5191 m., 5938 vr., totaal 11129 pers. Vermeerderd door geboorte: 125 m., 118 vr., tot. 243; vesti ging: 151 m. 455 vr. tot 606 pers.. Totale vermeerdering 276 m., 573 vr. tot. 849; wordt: 5467 m., 6511 vr., tot. 11978 pers. Verminderd door: overlijden 39 m., 80 vr., tot. 119 pers. Vertrek: 186 m., 422 vr. tot 608 pers. Totale vermindering: 225 m., 502 vr., tot. 727 pers. Totaal op 31 Dec. 1934: 5242 m.. 6009 vr. 11251 pers. Aantal hu welijken 68, levenloos aangegeven 3 m., 4 vr., tot 7; aantal echtscheidingen 3. NOORD WIJKERHOUT. Middenstandsvereeniging. In café „De Zwaan" vergaderde de R.-K. Middenstands- vereeniging alhier. De voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette alle aanwezigen hartelijk welkom en wenschte hun een zalig nieuwjaar toe en het beste voor hun gezinnen in 1935. Hij sprak de hoop uit, dat 1935 zich van den zonnigen kant zou laten zien en dat het vereenigingsleven in het nieuwe jaar in bloei moge toenemen. Hierna werden door den secretaris dc notulen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelde vervolgens het vertrek van den geest adv., kapelaan Dekker, mede en zeide dat namens de Middenstandsvereeniging een enveloppe met inhoud tot afscheid was aangeboden. De vergadering kon zich hier mede geheel vereenigen. Bericht was ingekomen, dat een geweste lijke vereeniging van R.-K. Bakkerspa troons is opgericht. De voorzitter sprak de hoop uit, dat elke bakker zich als lid zal opgeven. Eenige reglementen zijn ingeko men, doch worden in de volgende verga dering behandeld. Voorgelezen werd wat het W. V. L. is en hoe het werkt. De heer H. Buschman bracht hierna verslag uit van een vergadering door den Kamer van Koop handel gehouden. Deze Kamer werkt voor den Middenstand om gedaan te krijgen, dat ook kleine middenstanders voor crisis- crediethulp in aanmerking kunnen komen. Een bijdrage van 0.50 per lid wordt ech ter hiervoor verzocht. De voorzitter dankte den heer Busch man voor het keurige verslag. In een vol gende vergadering zal worden beslist of deze ƒ0.50 per lid zullen worden bijgedra gen. Daarna volgde bespreking van een feest avond. Op bescheiden voet zal een feest avond voor de leden met hun dames wor den gearrangeerd. In de commissie van voorbereiding voor dit feest hebben zitting genomen de heeren: J. v. d. Berg, J. Pe ters en J. v. Parera. Zoo spoedig mogelijk zal een avond georganiseerd worden. De heer P. P. v. Denzen zag gaarne uit gemaakt wie er lid is en neemt alleen ge noegen met een schriftelijke indiening. Daarna kwam punt 6 aan de orde: Con tributie-inning per week. Dit wordt aange- nomen. Te beginnen met Februari wordt ƒ0.20 per lid geheven. Een nieuw lid wordt voorgedragen. Hierna volgde de rondvraag. De heer J. v. d. Burg wil regelmatig le denlijsten toezenden aan rekenplichtge be sturen en instellingen. De heer van Denzen bracht dank aan de vergadering, voornamelijk aan de nering doenden voor de spontane medewerking on dervonden bij het laatst gehouden St. Ni- colaasfeest. De heer L. Meeuwissen wijst op het gevaar van den hoek Julianastraat Koninginneweg als men deze straat berijdt in het donker. Met een wit paaltje is dit gevaar te verhelpen. De heer C. Geerlings wees op de actie tegen V. en D, welke Dinsdag in Hotel Brinkman te Haarlem is gehouden. De actie is ingezet tegen het feit, dat genoem de firma in verschillende plaatsen van het land levensmiddelenafdeelingen aan de za ken gaat verbinden. Het resultaat is, dat vele fabrikanten en leveranciers niet aan V. en D. willen leveren. De heer Buschman vroeg een offer van elk lid om te trachten een vaandel voor de middenstandsvereeniging te krijgen om dit voornamelijk te gebruiken bij processies zooals o.a. gehouden worden bij het 40- uren gebed. Alle vragen werden door den voorzitter beantwoord. De vergadering werd gesloten met den chr. groet WARMOND Werkloozen. Aan de werkloozen de zer gemeente is gisteren 280 liter, erwten soep uitgedeeld, een tractatie die zeer in den smaak viel. Hier komt dan ook een woord van dank toe aan de winkeliers in deze gemeente, die geheel belangloos de ingrediënten hebben verstrekt NAAIMACHINES. Hansa f 37.50, Brennabor t 42.50, Unie groot model Singer f49 50, Victoria f52 50, Rast Gasser t 59 50, Gazelle f 60.—, Vesta t 65.-, Gritzner 165.-, Gazelle Inlaad- machire 197.50. 8330 Machines zijn hagelnieuw met prima garantie. Vertrouwd en vakkundig adres. Reparatie goedkoop en afdoende. Haarl.straat 159 bij Janvossensteeg SASSENHEIM Eerste lustrum St. Josephsgezellen. Het is thans 5 jaar geleden, dat in onze parochie een afdeeling werd gesticht van de St. Josephsgezellen, welke werd begon nen met een klein aantal jongelieden, en thans een vereeniging is welke meer dan 50 leden telt. Reden was er aan ook om dit feit te herdenken. De eerste helft van de viering van dit lustrum bestond uit een triduum voor de leden. Het triduum werd gegeven door prof. Cleophas, van War mond, in de kapel van de eerw. Zusters van „St. Anna", *s morgens H. Mis en 's avonds Lof. De regeling "rerd door de Gezellen zelf verzorgd; de gezangen wer den gezamenlijk uitgevoerd; een van hen bespeelde het orgel. Dit eerste programmapunt wat zeker een niet onbelangrijk was! heeft bij de gezellen een ruime plaats ingenomen. Hier na volgde het tweede gedeete, n.l. de open bare viering van het lustrum. Hiervoor was een keurig programma opgesteld. Er bestond voor deze uitvoering groote be- lar.gstelling. De zaal van het K.S.A.-ge- bouw was tjokvol. Verschillende autoritei ten waren aanwezig, o.m. de burgemeester, ne Centraal-praeses, de zeereerw. heer v. d. Ven, prof. Cleophas, de geestelijkheid van de parochie, afgevaardigden van alle parochiale vereenigingen enz. De opening geschiedde door den vice- praeses, kap. Westerkamp, die de aanwe zigen, bijzonder den centraal-praeses, wel kom heette bij de installatie der nieuwe leden. Spr. bracnt tevens dank aan de do nateurs, die de contributie voor de werk- looze gezellen betaald hebben en zet ver der het doel der Gezellenvereeniging uit een. Tenslotte vraagt spr. de aandacht voor een opvoering door het tooneelgezelschap der gezellen, hetgeen spr. met eenige woor den toelicht. Hierna werd door de Gezellen, als inzet van den avond, het Vlaggelied gezongen. Daarna had de installatie plaats van zes nieuwe leden, hetgeen met eenige nlechtig- heid gepaard ging door den Centraal- praeses. Na deze plechtigheid hield de Centraal-praeses een korte toespraak, waar in hij wees op den vooruitgang in Sassen heim van de Gezellen in deze 5 jaren. Spr. herinnerde zich den tijd, dat met 8 jonge mannen werd begonnen. Spr. feliciteert de vereeniging, welke onder de beste ge noemd kan worden, met dit heugelijk feit en hoopt dat het getal van ruim 50 mag aangroeien en dat velen mogen bezield worden met denzelfden Kolpings-geest als hun vroegere makkers, en hun lidmaat schap zullen bsschcuwen als een roeping van God. Daarom hoopt spr. dat dit lus trum door vele gevolgd mag worden en dat Gods zegen op het werk van de Ge zellen moge rusten. Hierna werd oor den pastoor een woord van felicitatie gesproken. Zijneerw. sprak een geestig woordje over den moeilijken tijd, welke meestal de eerste 5 jaren zijn. Spr. merkte hierbij op, dat onder het jeugdwerk de St. Josephsgezellen een rui me plaats innemen in onze parocchie. Spr. hoopt, dat velen zich zullen scharen onder Kolpings-vlag, opdat bij het volgende lus trum het dubbele aantal zal zijn ver kregen. Door den vice-praeses werd vervolgens een felicitatie voorgelezen van den eer sten vice-praeses, pater Verhaar, thans ka pelaan te Weert, en ook een van den oud- vice-praeses, pastoor Velthuijse van Tuitje- hom. Deze beide gelrkwenschen werden met applaus beantwoord. Hierna werd het scherm opgehaald voor een opvoering van „De roman van den Krantenjongen", spel in vier bedrijven, door Peter Meeuwissen. Dat dit spel door de Gezellen is aangedurfd, getuigt van ondernemingszin. Het succes was zeer groot. Dit succes is, behalve aan de Ge zellen, voor een groot deel te danken aan den regisseur, den heer Driessen, onderwij zer alhier, die de jongens tot goede dilet tanten heeft gevormd en daarvan ook zeer veel voldoening aan hebben. Over de opvoering van het stuk niets dan lof, want de spelers hebben de span ning er in weten te brengen bij de aan wezigen, tot het einde toe. Vooral komt De vergadering van den Raad werd Woensdagavond te halfacht voortgezet. Thans was ook de heer Beijen, die door familie-omstandigheden verhinderd was, aanwezig. De heer Lugtenburg stelt voor tot uiter lijk halfelf te vergaderen en dan ev. vol gende week te vervolgen. Dit voorstel wordt voorlopig aangehouden. De begrooting. Overgegaan wordt terstond tot de behan deling van de begrooting voor 1935. Na mens de financieele commissie brengt de heer Baars rapport uit. Er werden geen op merkingen van beteekenis gemaakt. Bij de nu volgende algenjeene beschou wingen voerde de heer Baars het woord namens de A.-R. fractie. Hij betoogde, dat het voorschrift van Ged. Staten om te gaan reserveeren toch al heel slecht uitkwam nu de begrooting toch al zoo sterk geleden heeft. Ook de andere wenschen van dat college zijn hem niet heel duidelijk, zoodat hij graag de correspondentie zag. Liever had hij dan ook dat de bezuinigingsvoor stellen door B. en W. werden overgenomen, inplaats dat dit ingediend worden namens Ged. Staten. Overigens kunnen B. en W. op de fractie rekenen voor de noodzakelijke bezuiniging. De hooge opcenten op Perso neel, die worden voorgesteld moeten terug gebracht worden. Onaangenaam is het dat de gemeente nu geen enkel voordeel heeft van de vroegere zuinigheid. De fractie zal voortaan adressen, zooals 's middags zijn behandeld van de S. D. A. P. negeeren. Dat is politieke propaganda. Spr. voelt niet voor een Burgerlijk Armbestuur. In ieder geval moeten de diaconiën voorop gaan. Ten slotte bespreekt hij de verhoudingen in B. en W., die {liet gelukkig schijnen te' zijn en die opgehelderd bullen moeten wor den. Volgende spreker is de heer W. Boer na mens de C.-H. fractie. Deze spreekt ook over den zorgvollen tijd en is zeer veront waardigd over de houding van hoogere be sturen, die alles maar van de gemeenten afnemen, zonder onderscheid te maken tus- schen hen, die zuinig waren en de royalen. Echter wil spr.'s fractie meewerken om er van te maken wat er van te maken is. Ook spr. wil de verhoudingen in B. en W. op gelost zien. Namens de R.-K. fractie spreekt de heer H. J. v. d. Poll, die eveneens begint" met ernstige critiek op de houding van Ged. Staten. De houding van dat college acht hij zeer bedenkelijk en gevaarlijk. Hij spreekt over de werkloosheid en hekelt sterk het optreden van wethouder Huytkar, die me dewerkte aan de contra-prestatie, maar die na een paar maanden al in stukken in de bladen klaagde over het lanterfanten van de werkloozen, zonder nu te komen met een voorstel om die contra-prestatie op te heffen en te veranderen in werkverschaf fing. Spr. heeft critiek op de wijze waarop de Kerkstraat is aangelegd en wil tegen over de houding van B. en W. blijven aan dringen op het behoud van de bevoegdhe den van den Raad. De Raad is „het gemeen tebestuur" en niet B. en W. Vervolgens be spreekt ook deze heer de verhouding in B. en W. en klaagt dat er een „lek" moet zijn in het college, zoodat alles wat daar behandelt wordt, over de straat komt. De heer Lugtenburg houdt uitvoerige politieke beschouwingen, waarin hij de ka pitalistische maatschappij in gebreke stelt en opwekt om te streven naar een socialis- ticshe. Over de begrooting is hij slecht te een woord van lof toe aan de rol van den krantenjongen, hoewel wij hierbij het spel der anderen niet tekort willen doen. De keurig verzorgde grimeering was in han den bij den heer P. v. d. Pijl uit Leiden. Niemand zal zich bij zulk spel verveeld hebben, en ongetwijfeld spijt hebben ge had dat het einde was gekomen. Zoo heeft de St. Josephsgezellen het 5-jarig bestaan op waardige wijze herdacht. Wij zien met belangstelling de volgende lustrumviering tegemoet! Tijdens de pauze werd een klei ne verloting gehouden ter bestrijding van de gemaakte kosten. Bouwvakarbeidersbond. Deze ver eeniging hield gisteravond zijn jaarverga dering in het K.S.A.-gebouw. De voorzit ter opende deze eerste vergadering in dit jaar met een toepasselijke wensch tot alle leden. In verband met de nog steeds groo te werkloosheid onder onze leden, en de stoffelijke ontbering welke daarvan het gevolg is, wekt spr. op den moed niet te verliezen. Niemand kan zeggen waar we in de toekomst met onze samenleving naar spreken. Ged. Staten leggen alles maar op. Hij bespreekt achtereenvolgens de woning bouw, de contraprestatie, de armenzorg, waarover hij veel klachten heeft, de steun- verleening, de werkverschaffing, klaagt over het uitblijven van voorstellen inzake de Zuidzijde. De heer Vreeken wijst er op, dat geen der leden de oorzaak van de crisis heeft aangewezen, n.l. de Godsverlating. Men mag het niet van stoffelijke maatregelen verwachten. Verder klaagt hij over onbil lijke lasten, over het niet-werken in de con tra-prestatie, pleit voor een Burgerlijk Armbestuur, bespreekt de Kerkstraatver betering, noemt klachten over steun en vraagt om goedkoope levensmiddelen. De heer Beijen klaagt ernstig over de toestanden in B. en W. en vooral over het ..lek", waarvan hem zeer onaangename dingen ter oore zij'» gekomen. De voorzitter antwooordt: Hij verdedigt Ged. Staten, die zoo wel moeten handelen, omdat vele gemeenten veel te lichtzinnig zijn geweest. De goeden lijden nu met de kwaden. De reserveering is noodig voor de 10-jarige afloopende korting in de gemeen tefondsbelasting. De klachten over de contra-prestatie zijn overdreven. Het meerendeel der menschen wil heel goed. maar enkele werken tegen en hinderen de anderen. Door een andere werkverdeeling wordt er nu heel goed ge werkt en bovendien is er voor hen, die goed werken willen goedbetaald werk in het verschiet. Het uurloon is verlaagd, nadat maanden tevoren reeds telefonisch de goedkeuring van het plan van den Raad was toegezegd. Het werk in de Kerkstraat is goed uitge voerd. De Armenzorg brengt groote moei lijkheden mee, omdat men zoo vaak om den tuin geleid wordt. De genoemde geval len kunnen zoo niet zijn geschied. Het „ge meentebestuur" is B. en W. en de raad kan geen inzage krijgen van de corresponden tie van B. en W. Levenspeilverhooging moet de heer Lugtenberg maar eens gaan bezien in* Amerika. Een vastrechttarief voor electriciteit wordt in uitzicht gesteld. De subsidies zullen met 25 pet. moeten worden verminderd. Wat de samenwerking in het Dagelijksch bestuur betreft zegt spr. dat de wethouders wel eens willen treden in de bevoegdheden van den burgemeester. Hierbij ontstaat een vrij sterk incident. Wethouder v. d. Marei beschuldigt den burgemeester er van dat hij de wethouders overal buiten wil houden. Deze zegt hen juist hèel veel in te lichten. Wethouder v. d Marei gaat door met klachten te uiten, die meerendeels niet van groote beteekenis zijn, maar blijk geven van achterdocht. De burgemeester bestrijdt dat ten sterkste en gispt de achterdocht. Daar is geen sprake van. De wethouder zegt, dat hij, als het zoo doorgaat de heeren deze publieke dis- cusie te eindigen. Hij is bereid in besloten kring alle gevallen te bespreken. Weth. Huytkar wil tot driemaal toe aan een speech beginnen, maar krijgt niet het woord. Op voorstel van den- voorzitter wordt besloten deze zaken nader te be spreken. Bij de verdere replieken voeren nog de heeren Baars, v. d. Poll en Lugtenburg het woord. De voorzitter antwoordt. Veel be langrijks wordt niet meer genoemd, slechts deelt de voorzitter mede, dat verdere plan nen voor de Zuidzijde wachten op den af loop van het tegenwoordige werk in con tra-prestatie. Te half twaalf wordt de vergadering ge schorst tot Donderdagavond 7 uur. toe gaan, maar dit weten we wel, dat veel van de kracht en de invloed der arbeiders beweging zal afhangen, hoe de maatschap pij er zal gaan uitzien. Door de secretaris werd een keurig ver zorgd jaarverslag uitgebracht, wat werd gevolgd door een financieel verslag door den penningmeester. Hieruit stippen we aan, dat in het afgeloopen jaar ruim 7 2700 is uitgekeerd aan kastrekkers. De boeken en bescheiden waren in de beste orde be vonden. De voorz. dankt beide functionaris sen voor het door hen verrichte werk in het afgeloopen jaar. De aftredende bestuursleden, de heeren de Groot en Vugts, werden met algemeene stemmen herkozen, terwijl in de plaats \ran den heer Gerrits, de heer v. d. Zwet werd gekozen. Bij de rondvraag werd er op gewezen, dat vooral nu de bepalingen van het L. C. C. moeten worden nagekomen, omdat de georganiseerde patroons dit van ons verlangen. Hierna sluiting. DE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA. 119. Hij kwam in een wel luchtige, maar toch erg onge makkelijke gevangenis terecht: een kooi van rechtopgaan de bamboestokken, waar hij maar net gehurkt in kon zit ten en nauwelijks een hand tusschen de tralies door kon steken. De stokken waren met taaie vezels aan elkaar verbonden en er was geen denken aan, dat onze Piet die los kreeg, hoe hij er ook aan rukte en trok. 120. Van zijn vrienden zag noch hoorde hij iets. Zoo werd het nacht en Piet zat daar nog altijd in zijn kooi, uitgehon gerd en wel, en hoorde allerlei vreemde en angstwekkende geluiden om zich heen. Maar opeens voelde hij een hand tusschen de spijlen en in die hand een scherp voorwerp.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14