DONDERDAG 17 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Jan. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 780.6 te Stornoway. Laagste barometerst.: 754.4 te Ingö. Verwachting tot den avond van 18 Jan.: Meest matige Noor delijke tot Noord- Oostelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen neerslag. Kou der, wellicht lichte vorst des nachts in .het Oosten. Het gebied van hoogen luchtdruk breidde zich sterk naar het Noorden uit en ver plaatste zijn centrum naar Ierland en Schot, land. Een tweede kern vormt zich in Mid den-Zweden. Ook bij IJsland is de lucht druk nog stijgende. Daarentegen zijn de barometers dalende in CentraalEuropa en in Frankrijk. Deze veranderingen in de luchtdrukverdeeling zijn gunstig voor de ontwikkeling van winden uit het koude- gebied, waar de vorst weer toenam. De lucntmassa's die over de Alpen trekken, zijn iets minder koud en hebben minder groote snelheden. De Oceanische luohtstroomingen transporteeren nog steeds luchtmassa's van zer hooge temperatuur over IJsland naar de Poolzee, zoodat in het Oosten van IJs land de hoogste temperaturen van het ge- heele waarnemingsgebied worden aange troffen, terwijl het te Marseille 4 graden vriest In Lapland werd de vorst minder streng, de vorstlijn verplaatste zich verder naar het Oosten, doch zal spoedig weer naar het Westen teruggaan. Het is te voor zien, dat Noord-Oostelijke winden weder om koude zullen aanbrengen en terugkeer der vorst is in de eerste dagen niet onwaar schijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR: 6.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 4.48 uur tot Vrijdagmorgen 7.31 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 18 Januari voorm. 1.55 uur en nam. 2.15 uur. PROVINCIALE AANBESTEDING. De Rijkswaterstaat heeft heden aanbe steed het onderhouden van de werken, be- hoorende tot het kanaal door Voorne, ge durende 1935 Laagste inschrijver was P. de Pater te Waddinxveen voor 24900. VEE- EN VLEESCHZAKEN. Advies-commissies Ned. Veehouderij centrale ingesteld. De Minister van Economische Zaken heeft een zestal commissies van advies in gesteld en benoemd: in de commissie van advies voor den toe slag op vleeschwaren: tot lid en voorzit ter J. M. Hoogstraten, Deventer; tot leden: J. W. G. Huurman, Deventer; J. P. Nije, Rotterdam; H. W. Tieleman Jr., Leiden; I. van Zwanenberg, Nijmegen; in de commissie van advies voor aange legenheden betreffende de gemeentelijke keuringsdiensten: tot lid en voorzitter: J. P. van der Slooten, Utrecht; tot leden: F. van Hootegem, 's Hertogenbosch; M. Kar- semeijer, Nieuwveen, Felix Quaedvlieg, in de commissie van advies voor aange legenheden betreffende verbetering van de varkenshouderij: tot lid en voorzitter: G. J. van Poppel, Gilze; tot leden: prof. dr. D. L. Bakker, Wageningen; dr. E. Brou wer, Hoorn; prof. dr. G. Grijns, Wagenin gen; ir. D. S. Hinzinga, 's-Gravenhage; J. van Kampen, Spierdijk; O. M. J. Kirketerp, 's Gravenhage; ir. J. H. J. van Laarhoven, Raai te; ir. H. G. A. Leignes Bakhoven, Leeuwarden; N. C. Renken, Scheemda; ir. Th. C. J. M. Ryssenbeek, Utrecht; in de commissie van advies voor aan gelegenheden betreffende saneering en verbetering van den rundveestapel: tot lid en voorzitter: ir. W. de Jong, Arnhem; tot leden: prof. dr. D. L. Bakker, Wagenin gen; dr. E. Brouwer, Hoorn; prof. dr. Grijns, Wageningen; P. J. 't Hooft P.J.zn., 's Gravenhage; ir. H. G. A. Leignes Bak hoven, Leeuwarden; dr. G. M. van der Plank, Utrecht; ir. J. H. Timmermans, Roermond; ir. H. Wibbens, 's Gravenhage; in de commissie van advies voor de vaststelling van de prijzen der varkens, bestemd voor <fe vleeschwarenfabrieken: tot lid voorzitter: H. Meijeringh, Gieten; tot leden: J. W. G. Huurman, Deventer; H. Ruyter, Arnhem; Fr. Wellink Jr., 's Gra venhage; L van Zwanenberg, Nijmegen; in de commissie van advies voor de vast stelling van de prijzen der afvallen: tot lid en voorzitter: ir. W. de Jong, Arnhem; tot leden: J. G. van Eeden, Noordwijk; J. W. G. Huurman. Deventer; G. Saes, Weert; J. Udema, Gieten. PARTIJRAADSVERGADERING RJt. STAATSPARTIJ. Bespreking van den algemeenen staat kundigen toestand. Beteekenis der Prov. Staten- en Gemeenteraadsverkiezingen. De vijftiende vergadering van den Party- raad der R.K. Staatspartij wordt Zaterdag 9 Februari gehouden te Utrecht, des mor gens te 10 uur in de groote zaal van het J aar beurs-restaurant. Behalve verschillende punten van huis- houdelyken aard komen op de agenda nog voor eenige onderwerpen den algemeenen staatkundigen toestand betreffend. Behandeling van de nadere beschouwin gen van de Commissie ter bestudeering van het Pachtvraagstuk. Toelichting: Naar aanleiding van de be handeling van het eindverslag der studie commissie in de vergadering van den Par tijraad van den 21 Juli 1934 zyn een twee tal nota's ingekomen, afkomstig respect, van het Bestuur der Katholieke Vereeni- ging van Eigenaren en Beheerders van Landelijke Eigendommen (zetel: Den Bosch) en van het Comité van een aantal R.K. Limburgsche grondeigenaren en be heerders van landelijke eigendommen (ze tel: Roermond). Op voorstel van het Partijbestuur heeft de Partijraad in zijn vergadering van 21 Juli besloten, beide stukken ter fine van advies in handen te stellen van de studie commissie. Aan dit advies, dat tegelijk met de be treffende stukken zoo spoedig mogelijk zal worden toegezonden, zullen de hierbedoel- de nadere beschouwingen worden gewijd. Rede van den heer Mr. G. C. J. D. Krop man, wethouder van Amsterdam, over de beteekenis van de aanstaande Provincia le Staten- en Gemeenteraadsverkiezingen voor het werk en het streven der R.K. Staatspartij. Korte beschouwing over den algemeenen staatkundigen toestand en het parlemen taire werk, van den voorzitter van de frac tie van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal. Hierna bestaat gelegenheid tot het stel len van vragen, naar aanleiding van de ge houden beschouwingen:' Daarna heeft de behandeling en beant woording der eventueel schriftelijk inge diende vragen plaats, waarna mondelinge rondvraag. Hoofdbestuursvergadering van de Hanze in het Bisdom Haarlem. Dezer dagen kwam het Hoofdbestuur van de Hanze in het Bisdom Haarlem bijeen. De voorzitter, de heer Stumpel, opende met een terugblik op 1934 en hoopte, dat met meer succes en resultaat in 1935" zou kunnen worden gewerkt. Bij de diverse ingekomen stukken was o.m. een schrijven betreffende actie tegen het euvel van personeelscoöperaties. Na be spreking werd besloten de Ned. R.K. Mid denstandsbond te verzoeken zich, in onder ling overleg met de andere middenstands bonden, tot de Regeering te wenden om aan de grievende bevoorrechting van een bepaalde personeelscoöperatie een einde te maken. Vervolgens werd een schrijven behan deld, waarvan de strekking is, dat bevor derd wordt de totstandkoming van een wet, die het mogelijk maakt, dat een fabrikant van merkartikelen, behalve het merk, ver pakking enz., ook de prijs deponeert Ook aan dit verzoek zal worden voldaan door er bij de N.R.K.M. op aan te dringen stappen in een richting als bovenomschre- ven te willen doen. Als agendapunten werden o.m. behan deld de onderwerpen: Arbitrage voor den middenstand; actie tegen Rijksinkoopbu- reau; Inkoop Centrale Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten en van verschil lende provincies; Winkelweekmisère; Hoe crisiscrediet voor den middenstand moet worden toegepast; Regeering, Gemeente, en Personeele Belasting; en tenslotte de Voorjaars-Centrale Raadsvergadering. Over al deze punten werden besprekin gen gevoerd en wegen gezocht om tot een behoorlijk resultaat te komen. Na rondvraag sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Nienwe Burgemeesters. By Kon. besluit is benoemd tot burge meester der gemeente Wamel G. H. B. Dit- ters; benoemd tot burgemeester der ge meente Overasselt W. J. F. M. baron van Hugenpoth tot Aerdt. De nieuwe burgemeester van Overas selt, de heer J. F. M. baron van Hugenpoth tot Aerdt, werd 9 Mei 1904 te Boxtel gebo ren en is dus 30 jaar. Hij is thans Volon tair ter gemeente-secretarie van Renkum. De nieuwe burgemeester van Wamel. de heer G. H. B. Ditters, werd 21 Mei 1902 te Doetinchem geboren. 1 Januari 1921 werd hij volontair ter gemeente-secretarie van Eist, waar hij in 1922 tot ambtenaar aan de secretarie benoemd werd. Steun aan de riet- en griendcultuur. De Nederlandsche akkerbouwcentrale te 's Gravenhage maakt bekend, dat degenen, die in aanmerking wenschen te komen voor de navolgende steunmaatregelen aan de griend- en rietcultuur: a. Steun per H.A. bladrietveld, waarvan het gewas vóór 1 Maart 1935 zal zijn gesne den; b. overneming van matriet van het gewas 1934 door de Nederlandsche akker- centrale; c. overneming van eerste soort dekriei van het gewas 1934 door de Neder landsche akkerbouwcentrale; d. steun per H.A. met vierjarig griendgewas begroeid griendland, waarvan het gewas vóór 1 Mei 1935 zal zijn gehakt; e. steun voor het snij den vóór 1 Mei 1935 /an één-jarig teenge was van griendlanden, onder voorwaarde dat hiervoor in 1934 steun is verleend voor het wieden of op andere wijze schoonhou den, van welke voorwaarde in zeer bijzon-» dere gevallen door de Nederlandsche ak kerbouwcentrale ontheffing kan worden verleend; zich ten spoedigste schriftelijk tot deze centrale, afdeeling erkenningen, moeten wenden met het verzoek om als georganiseerde bij haar te worden aange sloten onder duidelijke vermelding voor welke der bovengenoemde steunmaatrege len aansluiting wordt gewenscht. Dr. Slegenbeek v. Heukelom hoogleeraar te Batavia. Dr. A. Siegenbeek van Heukelom is be noemd tot hoogleer aar aan de medische hoogeschool te Batavia in bijzondere ziek tekunde, diagnostiek en therapie. Dr. Siegenbeek van Heukelom was van 1921 tot '25 assistent van prof. Hymans v. d. Bergh te Utrecht. De laatste jaren was hij verbonden aan het Wilhelmina Zieken huis te 's-Gravenhage. In het najaar van 1934 vertrok hij uit zijn woonplaats Nij megen, om nu binnenkort zijn ambtelijke functie te aanvaarden. Omroeper K. R. O. De heer A. van Wayenburg is met ingang van 1 Maart opnieuw benoemd tot omroe per bij den K. R. O. Deze functie heeft hij ook reeds eenige jaren geleden vervuld. Wethouder Koemans te Gouda. Wethouder C. H. Koemans te Gouda heeft te kennen gegeven, niet voor herkie zing als raadslid in aanmerking te willen komen. Sedert 1923 is de heer Koemans, die reeds eerder voor de r. k. staatspartij in den raad zitting had, in het dagelijksch bestuur van de gemeente belast met de zorg voor de sociale zaken. Leeuwarder boternoteering. DeLeeuwarder boternoteering is heden vastgesteld op 0.60. SPORT ZWEMME!» OFFICIEELE RECORDLIJSTEN FJ.N.A. De Federation Internationale de Natation Amateur publiceert thans een lijst met Europeesche en Wereldrecords voor heeren en dames, die bijgewerkt is tot begin Janu ari 1935. Bij de recordlijst voor dames is bijzonder opmerkelijk, welk een fraai fi guur Nederland zoowel bij de Europee sche als bij de wereldrecords Slaat, dank zij zwemsters als Willy den Ouden en Rie Mas tenbroek, om Jennie Kasteln, Zus Braun en voor de estafette Jopie Selbaoh en An nie Timmermans niet te vergeten. Men mag gerust zeggen, dat Holland wat de dames betreft in de zwemwereld een domineerende positie inneemt, een positie, die zooveel jaar door Amerika is ingeno men. Europeesche records dames. 100 Meter vrije slag Willy den Ouden Nederland 1 min. 4,8 sec. 200 Meer vrije slag Willy den Ouden Nederland 2 min. 28,6 sec. 300 Meter vrije slag Willy den Ouden Nederland 3 min. 58 sec. 400 Meter vrije slag Willy den Ouden Nederland 5 min. 16 sec. 500 Meter vrije slag „Zus Braun" Ne derland 7 min. 18 sec. 800 Meter vrije slag Lilly Anderson De nemarken 12 min. /,8 sec. 1000 Meter vrije slag Yvonne Godard Frankrijk 15 min. 18,6 sec. 1500 Meter vrije slag Yvonne Godard Frankrijk 23 min. 32,4 sec. 100 Meter schoolslag Else Jacobson De nemarken 1 min. 25,8 sec. 200 Meter schoolslag Else Jacobson De nemarken 3 min. 3,4 sec. 400 Meter schoolslag Jennie Kaste in Nederland 6 min. 29 sec. 500 Meter schoolslag Jennie Kastedn Nederland 8 min. 12 sec. 100 Meter rugslag Rie Mastenbroek Ne derland 1 min. 16,8 sec. 200 Meter rugslag Fhyliss Harding En geland 2 min. 50,4 sec. 400 Meter rugslag Fhyliss Harding En geland 6 min. 12,4 sec. 4 X 100 Meter vrije riag estafette Neder land met Jopie SeLbach, Annie Timmer mans,, Rie Mastenbroek en Wiilly den Ouden 4 min. 33,3 sec. Nederland is op deze lijst dus 9 maal vertegenwoordigd, Deenmarken 3 maal» Frankrijk en Engeland elik 2 maal. RECHTZAKEN NASLEEP VAN DE RELLETJES TE AMSTERDAM. Verd. vrijgesproken. Het Gerechtshof te Amsterdam, sprak vandaag een 36-jarigen soldeerder, die er van werd verdacht tijdens de relletjes op dsn hoek van de Ribesstraat en de Ade laarstraat te Amsterdam, een straatlantaarn omver te hebben gehaald, vrij van het hem ten laste gelegde. De rechtbank had hem tot een maand ge vangenisstraf veroordeeld. Toen het vrijsprekend arrest door den president was voorgelezen, merkte verd. op: „en hoe staat het nu met m'n hamer, die zou ik wel graag terug hebben." De President stelde hem gerust, ook het voorwerp waarmee het feit zou zijn gepleegd, krijgt hij terug. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Uitvoering. Zondag geeft de dames- tooneelsectie der Maria Congregatie haar jaarlijksche uitvoering onder leiding van mevr. D. Spitzen Gubbi. Opgevoerd zal worden de komische drie-acter van Steph. van Cuyk, „Miss Holland". Is het nog wel noodig een aanbeveling te schrijven voor deze uitvoering, die al tijd in zoo'n ruime mate de belangstelling geniet van Roomsch Oegstgeest? We zouden deze vraag met een „neen" kunnen beantwoorden, omdat we overtuigd zijn, dat de zaal Zondag weer geheel bezet zal zijn. Immers, de damestooneelclub komt voor 't voetlicht met een blijspel en dat beteekent: „Speelt voor een volle zaal". Met de voorverkoop der kaarten vlot het dan ook goed. Wij raden ieder aan, die zich nog niet van een plaatsbewijs heeft voor zien, zich te haasten. Ook plaatsbespreking is ten zeerste aan te raden. VOORHOUT. Ontwikkelingsavond K.JJVI.V. Het was voor een goed bezette zaal, toen de voor zitter, de heer P. L. J. Prins de vergade ring opende met den K.J.M.V.-groet en een woord van weilkom toeriep speciaal tot den spreker van dezen avond, den wel- eerw. heer H. die Greeve uiit Haarlem, die zioh bereid verklaard had om ook voor de Voorhoutsche Katholieke Jongeren te komen spreken, hetgeen op zeer hoogen prijs werd gesteld. Vervolgens werden wel kom geheeten de in vrij groote getale opge- women donateurs otm tenslotte ook de leden, vrienden-K.J.M.V.-ers te begroeten op de zen avond. Spreker kwij'tte zioh van zijn taak door de diverse berichten van verhin dering voor te Lezen, o.a. van den penning meester H. H. Bots, die wegens zijn buiten- landsche reis niet aanwezig kon zijn, maar zyn absentie vergezeld liet gaan van een kameraadschappelijken groet. Inmiddeli waren de Moderator, de wel- eerw. heer G. P. Bakker, en daarna de zeereerw, heer Pastoor H. F. Heijtveldt de zaal binnengekomen, die eveneens onder applaus der vergadering voor het bewijs van sympathie en medeleven met deze ver eeniging, door den voorzitter werden ver welkomd. De notulen, voorgelezen door den twee den secretaris, P. v. d. Geer, werden on veranderd vastgesteld, waarna het woord was aan de eerw. spreker. Geen woorden, althans niet voldoende woorden zouden te vinden zijn, om te boek staven, zij het slechts in korte trekken, de inhoud van deze zoo bij uitstek leerzame, van humor niet geheel ontbloote lezing over: De Schatten van een Pharao": Allereerst werden de aanwezigen ge bracht in de sfeer der woestijn, waarbij de geprojecteerde lichtbeelden goede diensten konden bewijzen. In hoofdzaak handelde de lezing over de ontdekkingen van Lord Car narvon, die na 6 jaren zoeken tenslotte het graf met al zijn schatten van den Pharao Toet Ank Am on heeft gevonden. Onbeschrijfelijk interessant en boeiend is de geschiedenis, welke op de schoolban ken vaak zoc droog was, door dezen be gaafden spreker voorgedragen. Ook de uit eenzetting over het beeldenschrift was zeer interessant. Een langdurig applaus was aan het slot de unisone dank van de donateurs en K.J. M.V.-ers, voor het leerzame van dezen avond, waarna de voorzitter den dank van de geheele vergadering vertolkt. Nadait de klok van gehoorzaamheid aan de wet reeds geslagen had, ging eenieder, ongetwijfeld zeer voldaan huiswaarts, en zal de hartewenseh van den spreker zeker in vervulling zijn gegaan, ertoe te hebben bijgedragen tot verrijking van de kennis dar wetenschap en onze oogen te hebben geopend voor wat kunst is en beteekent. Loterijvergunning. Door Burgemees ter en Wethouders alhier is aan het Katho liek Jeugdwerk in deze gemeente vergun ning verleend tot het houden eener loterij op Woensdag 23 Januari as., terwijl aan de K.J.C. alhier voor het Katholiek Jeugd werk in de Parochie van den H. Bartho- lomeus vergunning werd verleend tot het aanleggen van 'een loterij met ten hoogste 1000 loten a 10 cents. Een aansporing om deze loterij te steu nen, zal wel overbodig zijn. WASSENAAR Aanbonding. Als verdacht van poging tot diefstal met braak tweemaal gepleegd ten huize van v. W. alhier, werd in het huis zijner ouders in den Haag aangehou den K. K. heeft bekend, bij het verhoor dat hem hier werd afgenomen. Geboren: Leonardus Petrus Maria d. van C. Th. van den IJsel en A. C. Romeijn Cornelis Simon z. van A. van der Bijl en F. Bles Willemina Christina d. van J Frederiks en T. Bakkenes Johannes Wilhelmus z. van J. A. van Steen en J. M. C. Lagerberg Maria Catharina Adriana d. van Jhr. A. C. A. Stern en IJ. F. Drost Ondertrouwd: D. F. Bentschop Knook en F. G. Heijkamp N. J. Hulswit en J. A. Vrouwenvelder. Getrouwd: G. A. van Leijenhorst en B. E. K. Rinke J. H. de Vet en M. H. Alkemade. Overleden: Lambertus Vermeer 69 j. echtgen. van A. M. C. Derksen Jacob Adriaan Kalff 65 j echtgen. van J. E. H. A. WichersHoelh Johannes Cornelis van Dongen 2d. Petrus van der Meu- len 72 j. wed. van W. Zandvliet Gevestigd: C. J. Aandewiel, N.-H., werkt, ir., uit Utrecht, L. Kerkdam 103. L. Bekkers en gez., N.-H., wachtmeester Kon. Marechaussee, uit Wageningen, Wass. weg 9c. A. T. B. Beijer, R.-K., kapper, uit Den Haag, Oostdorpweg 6. Wed. G. AGENDA LEIDEN. Donderdag. „Stille Omgang", Algem. Le den-jaarvergadering. Zaal St. Jos. Gez. Vereen., Rapenburg 52, te 8.15 uur, w.o. lezing te houden door den weleerw. Pater Evodius van der Snoek, O.F.M. Donderdag. Jaarvergadering van de R. K. Dioc. Vrouwenbond afd. Leiden. Kleine Stadszaal, 8 uur. Donderdag, Chr. Oratoriumvereeniging „Con Amore", uitvoering Han del's „Saul", Stadsgehoorzaal 8 uur. Vrijdag, R.K. Ver. van Handelsreizigers, jaarvergadering, waarop spreekt de bondsbestuurder G. C. Bekkering, over „Wat verlangt gij van St Christoffel?", Den Burcht 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Jan. a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807; E. B. de Metz, Kore- vaarstraat 51, tel. 3553 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Huisman, geb. J. H. Bouman en z., N.-H., uit Maartensdijk, Berkenhorstlaan 4. H. B. Branse, R.-K., vreemd, d.b., uit Havix- beck, Eikenlaan 35. B. Dekker, G.-K., d.b. uit Hoek van Holland, Konijnenlaan 25. Dr. O. Dreher en gez., Ev., vreemd, geoloog, uit Hannover, Gr. Haesebr.weg 55. S. P. van Ginkel, N.-H., kruidenier, uit Den Haag, Korenlaan 3. H. R. Gruhn, Ev., kellner, uit Den Haag, Park Oud Was senaar 1. M. F. Gunning, en gez., ing., uit Vlissingen, Wittenb.weg 146. H. Hesse, ambtenaar A. N. W. B., uit Amster dam, Schouweg 75. E. T. Hollestelle, G.K., onderwijzeres uit Krabbendijke, Hyacinthstraat 13, J. W. M. Huis in 't Veld, R.-K., kok, uit Almelo, Stoeplaan 20. H. W. van Huizum en vr., N.-H., kantoorbed., uit Den Haag, v. Z. v. Nstr. 257. E. A. Knuck, R.-K., uit Gaasterland, v. Z. v. N. straat 135. J. Mansinger, R.-K., d.b. uit Den Haag, O. Wassen.weg 8. J. ed Mooy, N.-H., d.b. uit Rijnsburg, Persijnlaan 3. J. Mraz, R.-K., vreemd, d.b., uit Amster dam, v. d. Doeslaan 1. Wed. D. M. C. van Wely geb. J. M. A. Mulder, R.-K. uit Voor burg, Schouwweg 72. C. P. v. d. Pyl, N.-H. uit Vlaardingen v. d. Oudermeulen- laan 2. F. J. Sillem en gez., assuradeur, uit Den Haag, v. Z. v. N. straat 108. W. T. Thomassen, R.-K. huisknecht uit Den Haag, Park O. Wassenaar 1. J. M. Vee- lenturf, R.-K. bakker uit Zegwaart, Lang straat 4. Wed. J. Aalders geb. G. Wil- lemse, R.-R., uit Den Haag, v. Z. N. str. 108. W. Witteveen, Rem., Ie luit. inf., uit Den Haag, id. L. Zaalberg en vr. Rem., hon- delsreiziger uit Leiden, Victorialaan 1. Vertrokken: A. Wanek, naar Den Haag,( Jacobastraat 2. A. Gandrass naar Bloemendaal, Spechtlaan 2. H. en P. J. Giel naar Den Haag, van Alkemadelaan 42. W. A. A. Kabel, naar Den Haag, Pau- linastraat 37. H. A. Holscher naar Zeist, Driebergscheweg 2. E. A. Bietgen naar Den Haag, Ant. Duyckstraat 140. M. H. Alkemade naar Voorburg, v. Duiven voord - sche laan 175. S. M. de Gans naar Den Haag, Pippelingstraat 153. W. H. Deijs en gez. naar Scheveningen, Schiermonnik- oogschestraat 21. M. F. J. v. d. Broek, naar Leiden, v. d. Brandelerkade 2. J. M. Kampmeinert en gez. naar Den Haag, 2de Schuytstraat 231. G. E. M. Gunder- mann, naar Oegstgeest, Fred. Hendrik laan 3. G. Szuscich, naar Den Haag, Ce- lebesstraat 19. C. A. Sijl naar Amster dam, Mozartkade 13. J. Niedbala naar Rotterdam, Kortenaerstraat 9. M. Hoole, naar Den Haag, Mariastraat 2a. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Voor de vischliefhcbbers. Wij ontvingen van de Oliefabrieken Cal- vé-Delft een voor de huisvrouwen aller nuttigst boekje. Een visch-boekje met een keur en eenige variatie van recepten. Als men 't aanvraagt, kan men het boek je gratis krijgen. Goedkooper kan 't niet. STADSNIEUWS „SANCTA VERONICA". Hartelijk dank voor het, op onze drin gende bede, ontvangen ledikant en kin- derledikantje! 't Heeft reeds zijn bestem ming gekregen, waar 't buitengewoon wel kom was. Tevens mochten w(j gisteren in een enveloppe een bedrag van 100.in ont vangst nemen! Onnoodig te zeggen, dat dit momenteel erg goed van pas komt en zij 't ons vergund den gullen onbekenden ge ver (of geefster) door bemiddeling van dit blad hartelijk dank te zeggen voor deze belangrijke bijdrage. Hiervan kunnen wij weder veel gezinnen van Stille Armen, van 't allernoodzakelijkste in kleeding voorzien! Wie helpt ons verder? God zal 't u loo- nen! „Lcihutento". Voor de in Maart a.s. te houden Leidsche Huisvlyttentoonstelling ontving het Be stuur nog de volgende ryzen: Groot zilveren medaille van H. M. de Koningin, groote Verguld zilveren me daille van mr. A. van de Sande Bakhuy- zen, burgemeester van Leiden, zilveren beker van het Hoofdbestuur van „Dennen heuvel" en van de heeren mr. Ligtenberg, Kantonrechter en mr. Pijnacker Hordijk, Dijkgraaf van Rijnland, een bedrag in geld.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2