leder pak HONIG's VERMICELLI ^Ohio's Bouillonblokje GRATIS WOENSDAG 16 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT ÜEKUE BLAD. - BAU. 9 jfgfe Openl V IP! L rekening-courant VERZOEK OM KWITANTIE EEN BLIJK VAN WANTROUWEN? De postambtenaar T. te Eindhoven, dde een boete van 1 gulden niet wilde betalen, zonder daarvoor een ontvangbewijs terug te krijgen, is ruim een uur in een col van de marechaussee-kazerne opgesloten, meld-t het „Volksblad", en vervolgens onder be waking van een brigadier naar het kantoor der registratie overgebracht. Toon eerst kreeg hij een kwitantie.en zijn vrijheid terug. In April van het vorige jaar reed T. op oen weg in de gemeente Vught; hij fietste echter niet op het rijwielpad, doch op den grooten rijweg. Hij werd dan ook door een marechaussee uit Vught aangehouden, en kreeg „een bonnetje". Na eenigen tijd werd het zaakje behandeld voor het Bossche Kantongerecht; T. ging er expres niet heen, en wérd bij verstek tot' vijf gulden veroor deeld. Deze boete moest uiterlijk 8 November 1934 betaald zijn. Door verschillende om standigheden daoht T. er te laat aan en eerst op 9 November dus inderdaad één dag te laat gireerde hij de vijf gulden en dacht niet meer aan de zaak. Dinsdag kwam iemand van de mare chaussee aan T's woning om één gulden te halen, die nagevorderd werd, omdat de boete één dag te laat was gegireerd. T. was bij dit bezoek niet thuis. Toen hy er van hoorde, vond hij het wel vreemd, dat de registratie hem van deze navordering geen bericht had gestuurd, maar in elk geval: Vrijdagmiddag tegen één uur begaf hij Zich naar de marechaussee-kazerne aan de Tuin straat om te betalen. Hij vroeg den wachtmeester, die het geld in ontvangst nam, om een kwitantie. Deze werd hem echter geweigerd; men beschouw de dat als een bewijs van wantrouwen! T. zeide, niet te betalen tenzij tegen ontvang bewijs. De wachtmeester bleef eveneens op zijn stuk staan. Het eind van het liedje was, dat T. werd ingesloten. Iets meer dan een vol uur bracht hij in de cel door. Om twee uur ging de celdeur open. T. moest er uit komen en werd in uniform door een brigadier der marechaussee van de kazerne overgebracht naar het kan toor der registratie op het Begijnenhof. Daar kon hij eindelijk den gulden, voor welks navordering hij nooit bericht gekre gen had, kwijt worden. Tegen een behoor lijk ontvangbewijs. We hebben ons gewend, aldus het „Volks blad", tot den opperwachtmeester-brigade commandant. Deze wensohte over de zaak geen inlichtingen te verstrekken. Daarop stelden wij ons in verbinding met den districtscommandant, kapitein Den Beer Poortugael. Deze zeide ons, niet van oor deel te zijn, dat de bewuste wachtmeester buiten zijn boekje was gegaan. In de eerste plaats had T. den gulden dan maar eerder moeten betalen waartegen wij opmerk ten, dat hij dat niet kon, omdat hij daar geen bericht van had ontvangen. De ma rechaussee, aldus de districtscommandant, had hem zelfs van huis kunnen halen en aangezien dat niet was gebeurd, noemde de kapitein hun optreden nog „vriendelijk en lankmoedig". Op onze vraag, waarom hij bij betaling geen ontvangbewijs kreeg, en als men daar naar vraagt wordt opgesloten, antwoordde de districtscommandant, dat het verzoek om een kwitantie een blik van wantrou wen is. „Dan zou het zijn alsof zoo'n wacht meester een oplichter is en het geld in z'n zak stopt". Tenslotte was hij dan ook van meening, UIT DE RADIOWERELD Programma's van Donderdag 17 Januari. Huizen 301 m. 8.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.0011.30 NCRV. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 en 11.00 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert «n Gramofoonpl. 2.00 Cursus Fraaie Handwerken. 3.00 Zang. 4.00 Bij beilezing. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelconcert. 6.30—7.00 cn 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Vaz Dias. 8.05 „Saul", oratorium van H&ndel, bew. Ohrysander. M.m.v. Ohr. Oral. Vereen. „Con Amore" te Leiden, Solisten, Jon genskoor en het Ned. Kamerorkest. Om 9.20: Causerie. 10.30 Vaz Dias. 10.3511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voordracht en zang met viool en piano. 12.00 Omroeporkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00—3.45 Naailes. 4.00 Voor zioken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonplaten. 4.45 Hoorspel voor de jeugd. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7«U0 Kamermuziek. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. E. v. Beinum, m.m.v. A. Rubinstein, piano en Damesléden van Toonkunst. In de pauze: Gramofoonplaten. 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Uit „Carlton", Amsterdam. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.25 Gramofoonplaten. 12.05 Rutland Square en New Victoria Orkest. I.20 Gramofoonplaten. 2.20 Fr. Stokes en zyn orkest. 3.20 Vesper. 4.10 Gramofoonplaten. 5.05 Orgelconcert. 5.35 A. Campoli en zijn orfcest. 6.20 Berichten. 6.50 Handelconcert. 7.10 Duitsche les. 7.40 Gramofoonplaten. 7.50 Causerie. 8.20 Radio-Militair orkest. 9.05 Voordracht. 9.20 „I've got to have music", gevar. con cert. 9.50 Berichten. 10.20 Korte Dienst. 10.35 BBC-orkest. II.3512.20 Jack Jackson en zijn Band. dat het afgeven van een kwitantie over bodig is en dat derhalve de marechaussee volkomen correct gehandeld heeft. T. is niet van plan het hierbij te laten zitten. BRUIDSPAAR VAN 143 JAAR. GEMENGDE BERICHTEN NOODLOTTIG SPEL. Klein meisje in vlammen. Een tragisch gebeuren heeft zich Maan dagmorgen afgespeeld in een woning aan de Nachtegaalstraat in Plan Oost, te Gro ningen, meldt „Ons Noorden". De heer K. had de kachel aangemaakt en hierbij, zooals hij gewoon was, petro leum gebruikt. Terwijl hij zich bulten de kamer begaf, om andere brandstof voor de kachel te halen, kwamen de twee kinde ren nog in hun nachtkleertjes beneden. De oudste van hen, een jongetje van zes Jaar, begon direct met zijn vierjarig zusje te spélen. Ongelukkigerwijs had de vader de bus petroleum en het doosje lucifers naast de kachel laten staan. Het knaapje nam de bus en heeft waarschijnlijk er zoo mee geslingerd, dat het borstrokje van het meis je doordrenkt werd van petroleum. De ge volgen laten zich denken, toen de jongen daarna met de lucifers begon te spelen. Reeds was de omgeving doordrenkt van petroleum en toen dan ook de jongen een lucifer aanstak, stonden de vlammen in een oogwenk van tijd rond de kinderen. De jongen zelf kwam er met enkele lichte brandwonden af, doch met het kleine meisje liep het minder goed af. Doordat zij nog in haar borstrokje stond en dit met petroleum in aanraking was gekomen, was zij direct in vlammen gehuld. Op het gegil der .kinderen liep de moe der toe en in haar angst trachtte zij de brandende kleertjes van het kind af te rukken. Hierbij liep zij zelf ernstige brand wonden aan haar handen op. Vreeselijke brandwonden had het kindje opgeloopen aan haar borstje en aan den buik. De vader nam het kind en snelde er mee naar een nabijzijnde drogisterij, waar de eerste hulp werd verleend. De inmid dels ontboden geneesheer achtte overbren ging naar het Academisch Ziekenhuis noodzakelijk. Haar toestanad is zeer zorgelijk. BOERDERIJ MET STALLEN AFGEBRAND. Gisteren is brand uitgebroken in de boer derij vam den heer B. te Bladel. Het gtroo- tenxteels met stroo gedekte huis èn de aan gebouwde stal stonden weldra in lichter laaie. Het geheele gebouw ging verloren, evenals verschillende landbouwwerktuigen. Eenig vee kwam in de vlammen om. Ver zekering dekt de schade. 0 DE AANHOUDING VAN DEN DIRECTEUR VAN MEELFABRIEK TE ROTTERDAM. Zooals wij gisteren reeds meldden, is op last van de Justitie te Rotterdam Zater dag de directeur van de N.V. Meelfabriek der Nederlandsche Bakkerijen aldaar aan gehouden en rechtstreeks naar het Huis van Bewaring overgebracht. De directeur, zekere C. K,, is aangehouden op vermoe den vain vaiLschheid in geschrifte en poging tot oplichting. Later is hij echter tegen dau- tiesteliling op vrije voeten gesteld. Het be treft hier een kwestie van te veel door het Rijk gerestitueerde monopolde-winst op par tijen bloem, ten gevolge van onjuiste op gaven. De meelfabrieken moeten aan het rijk opgave verstrekken van haar geheelen voor raad. Deze regeling geldt sedert Augustus 1933 en over dien termijn heeft de N.V. Meelfabrieken der Nederl. bakkerijen meer dan twee millioen gulden aan monopolie- winst betaald. Van haar verkochte voorver- FEUILLETON. Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. (Nadruk verboden). 6) Toen hij aldus aangesproken werd, was er even een schittering in de oogen van den mandarijn. „Als u mij dan volgen wilt, dokter...." Zich omkeerend, ging de Oosterling naar een deuropening, die door een zijden gor dijn afgesloten was en nadat Forsyth er was doorgegaan, trof de schoonheid van de kamer hem. Het was één kleurenpracht. Uit een twintigtal Chineesche afgodsbeel den steeg een scherpe zoete geur omhoog. Zijn oog viel op een bonte mengeling van kleurige bloemen. Een prachtig 'dik tapijt bedekte den vloer, terwijl het meubilair uit kostbaar gebeeldhouwd ebbenhout be stond: een tafel, diep zwart van kleur, bankjes, maar geen stoelen, 'n paar kabi netten, gevuld met onschatbare snuiste rijen en Chineesch porcelein. De mandarijn zag Forsyth's verrasten blik en begreep dien. „U bent verwonderd zoo'n kamer te zien, Dr. Forsyth?" „Ja," lachte de arts", in een hotel...." „Dit is mijn eigen kamer", verklaarde Li Weng-Ho. „Ik ben veel in Canton en heb deze kamers gereserveerd voor mijn privé- gebruik. Ik vind het prettig mooie dingen om mij heen te hebben en heb een gedeelte van mijn kostbaarheden hier." koopen wordt een restitutie verleend. De directie heeft aan de betrokken crisis-bu reaux verkoopstaten ingeleverd en aan de hand van die verkoopstaten zijn de bedra gen terugbetaald. Nu zijn die verkoopstaten opgemaakt oveT verkoopen, d'ie nog hangende zijn, maar omdat de markt verandert, zijn ver schillende dezer verknopen niet doorge gaan. Daarvan is geen opgave aan het Rijk gedaan, zoodat er voor een aanzienlijk be drag teveel restitutie is ontvangen. Omtrent de grootte van het te veel ont vangen bedrag worden verschillende cijfers genoemd, mledit de „Tel". De leiding van de N.V., die zich op het standpunt stelt, dat hier sprake is van een verzuim en geens zins van opzet om het rijk te benadeelen, noemt een bedrag van rond 30.000. De valschheid in geschrifte, waarvan de directeur wordt verdacht, zou gelegen zijn in de foutieve opgave in de verkoopstaten, althans in het feit, dat men heeft nagela ten de in deze staten te vermelden verkoo pen, welke niet tot stand zijn gekomen, bij den Rijksdienst op te geven. De poging tot oplichting zou hierin bestaan, dat verkoo pen aan het Rijk zijn opgegeven, die niet tot stand zijn gekomen. De aanhouding van den directeur was voor ingewijden in de graan wereld geens zins een verrassing. Men weet daar immers reeds gedurende vele weken, dat door rijks- accountants een onderzoek werd ingesteld naai' fraudes die zouden zijn gepleegd. Twee accountants hebben eenige maanden lang de boeken onderzocht. Toen zij j.l. Zater dag met him onderzoek zoo ver waren ge komen, dat vast stond, dat de verdenking van fraude gegrond was, is men tot on middellijk arrestatie overgegaan. De ver dachte werd naar het Huis van Bewaring overgebracht, mede om te voorkomen, dat er nog wijzigingen in de boeken zouden kunnen worden aangebracht. STUURMAN EN MARCONIST ZONDER KENNIS. Het einde van een zwerftocht. Eenigen tijd geleden maakten wij mel ding van een brutaal stukje dat een 23- jarige Hollandsche varensgezel, M. H., uit haalde. De jongeman wist zich in Londen een plaats als stuurman te verzekeren op een boot, die naar Marseille vertrok. Op zee bleek echter, dat al de capaciteiten waar over hij verteld had te beschikken, voor gewend waren en dat hij noch van de stuurmanskunst nog van de taak van een marconist eenig benul had. Te Marseille werd hij aan land gezet en hij stelde zich daar in verbinding met den Hollandschen consul, dien hij wist te be wegen hem geld voor de reis naar Holland te geven. Hij kwam echter hier niet aan en de po litie raakte een tijd lang zijn spoor volko men zoek. Dezer dagen is men er eindelijk in ge slaagd hem te arresteeren. Het onderzoek had namelijk uitgewezen, dat hij van Marseille naar Antwerpen was gereisd, waar hij gemonsterd had op het Hollandsche s.s. „Tara" waarmee hij naar Buenos Aires voer. Daar deserteerde hij, maar de politie wist hem al spoedig te ar resteeren en zette hem op de Hollandsche boot „Tela". Dit schip is dezer dagen in Antwerpen aangekomen. Voor het echter deze haven binnenliep heeft de Vlissing- sche politie H. met een boot van boord gehaald, waarna hij op transport naar Rot terdam is gesteld, waar hij thans op het bureau van de rivierpolitie in bewaring is gesteld. Zoowel in ons land als in het buitenland heeft H. zich aan verscheidene oplichtin gen schuldig gemaakt. Hij ging naar het einde van de kamer en sloeg op een antieke gong, die daar opge hangen was. Onmiddellijk daarna ver scheen een Chineesche bediende, die orders kreeg, verdween en een moment later te rugkwam met een blad, waarop twee kop jes, dun als een eierschaal en een potje met naar jasmijn geurende thee. De man schonk de thee in, waarna hij verdween. Toen be gon de mandarijn te spreken. „Vertrekt u-morgen naar Yong-Foe, Dr. Forsyth?" De Engelschman was verbaasd. „Hoe weet u dat?" Eem"(rliichtige glimlach trok over het ge zicht van den Chinees. „Het is in mijn provincie gelegen", legde hij uit. „Het be hoort tot mijn werk dingen te weten, die er mee in verband staan, wie komt en gaat, in het bijzonder welke vreemdelingen dat gebied bezoeken". Hij zweeg een oogenblik, als om deze woorden goed tot zijn gast te laten doordringgen; toen voegde hij er aan toe: „De menschen in Yong-Foe houden niet van vreemde duivels." Hij uitte deze verklaring op kalmen toon, onverschillig of de woorden als een opzet telijke beieediging zouden worden opgevat, en wachtte. De zendings-arts, dronk 'n paar slokjes geurige thee voor hij ant woordde. Daarna sprak hij glimlachend: „Ik kan het vooroordeel begrijpen. Het is niet meer dan natuurlijk. Maar ik ben een dokter, geen prediker. Ik kan uw zieken genezen, hun lijden verzachten en...." „Hun heilig geloof schenden; hun ge bonden voeten bevrijden; hun leeren, dat het verkoopen van huwbare meisjes uit den booze is. Is dat niet zoo?" „Och", gaf Forsyth goedmoedig toe, „u zegt het nogal grof, geachte heer, maar dat ongeveer is het programma." „Dus u zult die dingen in Yong-Foo, dat in mijn provincie ligt, uitvoeren?" De mandarijn zweeg en staarde zijn gast onverstoorbaar aan, toen vroeg hij: „Ik veronderstel, dokter, dat u daar al leen met mijn toestemming 'handelen kunt?" „Die zal mij hoop ik, niet onthouden worden," antwoordde Forsyth rustig. Li Weng-Ho waaide zich koelte toe. Toen de Chinees weer sprak, was de Engelsch man «verbaasd, want zijn gastheer veran derde plotseling van koers. „Kent u Leiand Barrington goed, Dr. Forsyth?" „Neen", gaf de dokter direct ten ant woord. „Ik heb hem vanavond pas voor het eerst in mijn leven gezien." ,Ah!" Na dien uitroep bewaarde de man darijn een oogenblik het stilzwijgen; daar na vroeg hij abiupt: „En de charmante miss Kathleen, is zij voor u ook een vreemde?" „Zij was een vreemde, mijnheer. Ik hoop dat we nu vrienden zijn". Het gezicht van den Chinees was even on beweeglijk als een masker, maar toch scheen er na de vurige woorden van den ander een schaduw over te zijn gevallen en hij vouwde met vlugge bewegingen zijn waaier dicht. Toen sprak hij met effen stem: „Dr. Forsyth, in Yong-Foo zal er geen tijd zijn om vriendschap te sluiten." „Maar...." begon Forsyth impulsief, doch een' gebiedend gabaar met de ivoren waaier deed hem zw.jgen. „Ik zei: geen tijd. Ik zou er aan toe willen voegen geen gelegenheid als u ten In het tehuis voor protestantsche ouden van dagen, de stichting „Avondvrede" te Hou them (Zuid-Limburg) zal dezer dagen het huwelijk worden voltrokken tusschen de 71-jarige mej. D. en den 72-jarigen heer S. minste van uw werk houdt, dat, vergeet het niet, geheel van mijn genade afhanke lijk is". Dick Forsyth was zich ineens bewust wat de ander bedoelde en begreep waarom de uitnoodiging geschied was. Hij herinnerde zich wat hij gevoeld had, toen hij den Zoon van het Hemelsche Rijk met het meisje had zien praten in het Paleis der Tienduizend Zaligheden, en wist dat hij zich niet ver gist had. Hij begreep drommels goed, dat er achter die effen woorden een nauwelijks verborgen dreigement lag; dat de manda rijn met een een eigen doel zijn vriendschap met Kathleen Barrington verbood; en dat hij, indien hij niet instemde met de wen- schen van den Chinees, dat duchtig in zijn werk voelen zou. Een gevoel van veront waardiging, dat Li Weng-Ho veronderstel len zou dat hij zich tot zulk een gemeene overeenkomst verlagen zou, greep hem aan; maar hij hield zich in, deed alsof hij het bedekte dreigement niet begreep en ant woordde bedaald: „Ik heb die geneigdheid wel en ik hoop dat ik tijd zal hebben een vriendschap te onderhouden, die mij aantrekt." De mandarijn vouwde met een klap zijn waaier dicht en stond plotseling van zijn zitplaats op. Forsyth begreep, dat het on derhoud een einde had genomen en voelde bij instinct, dat de man voor hem voortaan zijn vijand zou zijn. Li Weng-Ho's gezicht echter was even onbeweeglijk als steeds en zijn stem klonk effen toen hij met een licht accent sprak: „U moet mij exueuseeren, Dr. Fors>th. Ik heb een langen dag achter mij en ik ben vermoeid." Hij liep naar de gong, luidde, en zei, toen de bediende binnenkwam: „We zullen „Radio Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 Pascalorkest. 5.20 „Le légataire universel", hoorspel. 9.05 Nat. Orkest. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20 Concert uil rest. „Wivex". 2.00 Pianorecital. 2.204.05 Concert uit rest. „Ritz". 7.30 Symphonieconcert. 9.5011.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoon platen. 6.35 Werag-Kanierorkest. 11.20 Omroepklctnorkest. 1.35 Muzikale causerie. 3.20 Omroepkleinorkest uit Koningsber gen. 5.20 Kamermuziek. 7.30 Pianorecital. 8.05 „So fast as Dürpem", programma in dialect. 9.20 Berichten. Lezing. 9.50 Gramofoonplaten. 10.2011.20 Voordracht. Rome, 421 M. 8.05 Concert m.m.v. orkest en plano. 9.5010.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.; 12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 Salonorkest. 5.20 en 5.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Cabaret. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonplaitcn. 8.20 Salonorkest. 9.35 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 „Boacacoio", operette van Fr. van Suppé. 10.20 Weerbericht. 10.5011.20 Gramofoonplaten. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radlo-centralc. 3e Programma. 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.20—14.25 Luxemburg. 14.2515,20 Kaiundiborg. 15.2016.20 Londen Reg. 16.2017.20 Beromünstcr. 17.20—18.45 Brussel (VI.). 18.45—21.20 Praag. 21.2022.50 Parijs Radio. 22.50afloop Weenen. 4e Programma 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwich. II.0511.25 Londen Reg. 11.2518.20 Droitwich. 18.20—19.30 Stuttgart. 19.3020.00 Sportpraatje door den heer J. G. A. Jamssen (journalist) o.a. Vraag gesprek met mevrouw M. Dieben-Ko- nin-gs, presidente v. d. Damesgymnas- tiekver. „Brünhilde" over: „25 jaren damesgymnastiok in de Sleutelstad.' 20.0022.20 Londen Reg. 22.20afloop Droitwioh. (Wijzigingen voorbehouden). Een prachtig staaltje van honden- dressuur, (Gringoire). elkaar, zonder twijfel, in Yong-Foo terug zien." Hij boog ernstig. Forsyth beantwooidde de buiging en nadat de bediende de zijden voorhangsels iel zijde geschoven had ver dween hij uit dat rijke vertrek om naar zijn eigen kamer te gaan. Maar toen hij in btd lag. wi'd3 de slaap eerst niet komen. En toen hij eindclyk sliep, droomde hij van een groote spin met een koel, uitdrukkingloos gezicht als dat van den mandarijn, die in een geweldig groot web op zijn slachtoffer zat te wach ten. Hij zelf sloeg de spin ademloos gade en toen hij op den rand van het web Kath leen Barrington ontdekte, riep hij haar toe en wilde haar waarschuwen; hij werd wakker van zijn eigen stem. Het was morgen. De geluiden op s.raat zeiden hem, dat het tijd was om op te staan, aangezien hy dien dag per sampan naar Yong-Foo zou reizen. Hij kleedde zich aan en pakte de handtasch in, die hij bij zich had. Den geheelen tijd waren zijn ge dachten vervuld van Kathleen Barrington. Zou hij haar zien? Zou hij gelegenheid hebben haar te spreken, voor hij weg ging? Zijn tweeledige vraag werd kort daar op, juist toen hij naar het restaurant ging om te ontbijten, beantwoord. Hij wilde juist de met gordijnen afgesloten dour- opening passeeren, toen Li Weng-Ho uit het restaurant kwam. De Oosterling groet te hem ernstig; hij beantwoordde den groet en liep het restaurant binnen, waar Kath leen Barrington de eenige gast was. Ze zat aan het verste eind van de groote raai, in gedachten verdiept en met een verontruste uitdrukking op haar knap gezichtje. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9