WOENSDAG 16 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT OERDEBLAD. - PAG. 10 SPORT ZWEMMEN Nieuw Ned. record 100 M. schoolslag. Door Van Kalken (D.J. K.) bij de A'damsche Kampioen schappen gevestigd Onder goede belangstelling van de zijde van het publiek vonden gisterenavond in het A. M. V. J.-zwembad te Amsterdam de kampioenschappen van Amsterdam plaats, georganiseerd door den Kring Am sterdam van den IC. N. Z. B. Het programma bestond uit diverse baan- nummers, zoowel op ien vrije-, rug- en schoolslag voor dames en heeren, estafet tes en schoonspringen terwijl de avond be sloten werd door den polowedstrijd tus- schen Het Y en het Amsterdamsch Zeven tal. De sportieve prestaties van dezen avond waren van goed gehalte en reeds vroeg op den avond moest een Nederlandsch record er aan gelooven. Het was dat van de 100 m. schoolslag voor heeren. Het was de D. J. K.'er A. van Kalken die het bestaande record van Kruithof met 0.6 sec. verbeterde en het bracht op 1 min. 17.8 seconden. De D. J. K.'er kwam op gemakkelijke wijze aan dit record. Van zijn concurrenten v. d. Kamp (Dolfijn) en Rijninks (Y), die met hem in dezelfde serie lagen had hij niet veel te vreezen. Van begin tot eind lag hij voor. Alles was bij hem tot in de puntjes verzorgd, zijn slag, zijn keeren het ging allemaal van een leien dakje. Ook op schoolslag gaan onze heeren langzamer hand vooruit en beginnen zij eenigszins op internationaal peil te komen. Het zal ons benieuwen wat deze zwemmer bij de wed strijden op Zaterdag en Zondag a.s. in het Sportfondsenbad op de 200 m. zal prestee- ren. Bij de 100 m. vrije slag voor dames, die in twee series verzwommen werd, was de tweede de snelste. Hierin bonden Helm (Y) Wagner (Y) en van Voorst (ADZ) den strijd tegen elkaar aan. Aanvankelijk ging het gelijk op doch dan gaat mej. Wagner van "Het Y er vandoor en weet zij in den tijd van 1 min. 13.8 sec. het nummer en dus ook het kampioenschap te winnen. Om de tweede en derde plaats werd door de an dere dames hard gestreden en het verschil tusschen hun beiden was dan ook maar zeer gering. Hetzelfde nummer voor heeren bracht een overwinning aan den D. .T. K.'er Kref- fer. Hij werd kampioen van Amsterdam in den tijd van 1 min. 2.8 sec. Als tegenstan ders had hij in zijn serie zijn jeugdige club genoot Winckel, de nieuwe ster van Het Y, W. Geerling en een oude bekende op zwem- gebied, Brink van Dolfijn. Hoewel Kreffer niet op zijn best zwom we zijn betere tijden van hem gewoon en zullen hopen dat het den volgenden maand in Aken en Düsseldorf sneller g?at dan vanavond, won hij toch met behoorlijken voorsprong in den tijd van 1 min. 2.8 sec. Brink van Dolfijn was goede tweede in 1 min. 5.2 sec. Een zeer spannend nummer was de 100 m. rugslag voor heeren. We kragen hier een spannenden strijd te aanschouwen tusschen den D. J. K.'er Scheffer, record houder op dit nummer en den Y-man Met man, die reeds in den laatsten tijd meer van zich had doen hooren en van wien geble ken was dat hij tot goede prestaties op dit nummer in staat was. Het werd een zware strijd en tot op het laatste oogenblik lagen beide zwemmers gelijk. Het viel voor de toeschouwers niet waar te nemen wie een was. Het oordeel van de jury moest dus af gewacht worden. Deze besliste dat Metman als eerste aangetikt had zij het dan ook met bijna niet waarneembaar verschil. Scheffer was dus op dit nummer geslagen en hierbij is dus weer gebleken welk een hinder deze zwemmer van zijn militairen dienst ondervindt, hij was nl. zoo uit zijn garnizoen naar Amsterdam overgekomen en had pas een zwaren marsch achter den rug. Beide zwemmers maakten een tijd van 1 min. 13.2 sec. De uitslagen waren als volgt: 100 m. vrije slag dames: 1. Wagner, Het Y, 1 min. 13.8 sec.; 2. L. van Voorst, ADZ, 1 min. 15 sec.; 3. N. C. Helms, Het Y, 1 min. 15.2 sec. Idem heeren: 1. C. A. Kreffer, DJK, 1 min. 2.8 sec.; 2. J. Brink, Dolfijn, 1 min. 5.2 sec.; 3. F. Winckesl, DJK, 1 min. 5.4 sec. 100 m. schoolslag dames: 1. J. Stroom- berg, Het Y, 1 min. 28.4 sec.; 2. B. Brom- melkamp. Het Y, 1 min. 31 sec.; 3. J. Waal- berg, ADZ, 1 min. 32.2 sec. Idem heeren: 1. A. van Kalken, DJK, 1 min. 17.8 sec.; 2. G. v. d. Kamp, Dolfijn, 1 min. 22.2 sec.; 3. H. Rijninks, Het Y, 1 min. 24.6 sec. 100 m. rugslag dames: 1. N. Senff, ADZ, 1 min. 21.8 sec.; 2. J. Baars, HDZ, 1 min. 24.2 sec.; 3. C. v. d. Laar, Het Y, 1 min. 27 sec. Idem heeren: 1. J. Metman. Het Y, 1 min. 13.6 sec.; 2. J. C. Scheffer, DJK, zelfde tijd; 3. N.N., AMVJ, 1 min. 17 sec.; 4. J. P. Senff, DJK, 1 min. 17.6 sec. 3 x 50 m. wisselslag dames: 1. Het Y in 1 min. 54.2 sec.; 2. A. D. Z. in 1 mina 54.4 sec.; 3. H. D. Z. in 1 min. 58.6 sec. Idem heeren: 1. D. J. K. in 1 min. 37.2 sec.; 2. Het Y in 1 min. 40 sec.; 3. Dolfijn in 1 min. 44 sec.; 4, A. Z. 1870 in 1 min. 44.8 sec. Schoonspringen dames: 1. L. Tholen, HDZ 67.59 pnt.; 2. N. Levy, HDZ, 55.15 pnt.; 3. P. Kerste, ADZ, 54.90 pnt. Idem heeren: 1. W. Schatens, AZ, 70.45 pnt.; 2. A. Denneboom, AZ, 69.66 pnt.; 3. R. Schmalz, Het Y, 58.90 pnt. 5 x 50 m. vrije slag dames: 1. A. D. Z. in 2 min. 47.4 sec.; 2. Het Y in 2 min. 51.6 sec. Idem voor heeren: 1. D. J. K. in 2 min. 24.6 sec.; 2. Het Y in 2 min. 26.4 sec.; 3. A. Z. 1870 in 2 min. 34 sec.; 4. Dolfijn in 2 min. 34.4 sec. Zooals reeds gezegd werd het slot van den avond gevormd door een polowedstrijd tusschen een zevental van Het en De Rest van Amsterdam. Deze eindigde in een 32 overwinning van De Rest van Amsterdam, nadat zij bij rust met 20 voor hadden ge staan. Hiermede behoorden ook deze kam pioenschappen weer tot het verleden. NIEUW WERELDRECORD 100 M. SCHOOLSLAG. Door Hanni Hoelzners gevestigd. Het internationale zwemfeest te Kopen hagen is voor de Duitschers een groot suc ces geworden. Op alle nummers waarin zij tegen de Denen uitkwamen wisten zij te winnen. Een zeer fraaie prestatie leverde de Duit- sche zwemster Hanni Hoelzner uit Plauen door niet alleen het nummer 100 m. school slag te winnen, doch tevens een nieuw we reldrecord te vestigen. Zij zwom de 100 m. in 1 min. 24.5 sec. Tweede werd de Deensche zwemster Christens enin 1 min. 29.7 sec. Ook de 200 m. schoolslag nam deze zwemster voor haar rekening. Zij won in 3 min. 10.7 sec. met 1.5 m. voorsprong van Inge Kragh die er 3 min, 13.1 sec. over deed. Fischer uit Bremen ging op het nummer 100 m. vrije slag voor heeren alleen over de baan en deed er 59.1 sec. over. Op de 200 m. won hij met armlengte in 2 min. 22.7 sec. van Nuesske die er 2 min. 23.4 sec. over deed, terwijl de Deen Chris- tensen derde werd in 2 min. 29.3 sec. Een recordpoging van Schwarz op de 200 m. schoolslag mislukte. Hij had niet vol doende eindspurt meer. Hij deed er 2 min. 46.2 sec over en won het nummer met een voorsprong van ongeveer 25 m. op den Deen Welin die er 3 min. 8.6 sec. over deed. Een gemengde estafette-ploeg bestaahde uit Frl. Hoelzner, Schwarz, Nuesske en Fischer won de 4 x 50 m. estafette vrije slag in 1 min. 59.3 sec. De Deensche ploeg deed er 2 min. 1.7 sec. over. GYMNASTIEK NIEUW BRUNHILDE. Het bestuur van „Nieuw Brunhilde" heeft besloten de uitvoering, welke dit jaar Za terdag 16 Februari zal gegeven worden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan, ook te geven voor verpleegden van de Leidsche Instellingen van Liefdadigheid, en wel op 15 Februari a.s. in de Stadsgehoorzaal. Alle uitnoodigingen zijn verzonden, doch mochten er nog instellingen zijn, die geen uitnoodiging ontvingen, kunnen zij deze nog aanvragen aan het Secretariaat, Wil lem de Zwijgerlaan 21, Oegstgeest. De uitvoering wordt gegeven in den vorm van een Gymnastisch Kijkspel, genaamd: „Weert je Wakker". Alle leden der Vereeniging werken in dit kijkspel mede, terwijl de muzikale leiding verzorgd wordt door de L. O. V. „Musika". SCHAKEN HULDIGING DR. M. EUWE. Nader vernemen wij, dat de huldiging van Dr. M. Euwe, naar aanleiding van zijn succes in Hastings, plaats zal vinden op Donderdag 17 Januari a.s. des avonds om 8 uur in het Carlton Hotel te Amsterdam. Op dien avond zal het woord worden gevoerd namens de F. I. D. E. (de wereld schaakbond), den Nederlandschen Schaak bond en de organiseerende bonden, waar na door den radio-sportreporter, den heer H. Hollander een interview zal worden af genomen van de heeren Dr. Euwe en Capa- blanca, den oud-wereldkampioen. Vervolgens zal Dr. Euwe een voordracht houden over het tournooi te Hastings. LUCHTVAART BELGISCH SPORTVLIEGER ERNSTIG GEWOND. De heer De Looz Corswaren, die met zijn sportvliegtuig van Brussel naar Leopolds- ville is gevlogen en ook den terugtocht per vliegtuig zou maken, is op het traject Oran- Perpignan, te Aldcante, tegen een paal ge vlogen en neergestort. De piloot werd zwaar gewond. OFFICIER VLIEGT IN BRANDEND VLIEGTUIG. Een Japansehe officier-vlieger bemerkte tijdens een dienstvLucht tot zijn schrik, dat zijn machine in brand stond. Zijn eerste ingeving was zioh met behulp van zijn parachute te redden, doch eens klaps bedacht hij, dat het vliegtuig dan wellicht op het munitiedepot terecht zou komen, hetgeen zonder twijfel talrijke men- schenlevens zou eischen. De vlieger besloot derhalve aan den stuurknuppel te blijven en met stoïcijnsohe kalmte slaagde hij erin, het vliegtuig veilig op den grond te zetten, waarna de vlam men konden worden gebluscht. l'/ife ffi&S [fo RECHTZAKEN KANTONGERECHT ALPHEN. Kantonrechter Mr. J. W. H. NdcotLai. In totaal stonden 44 zaken ter rolie, terwijl de zitting die 's morgens om 10 uur aanving, duurde tot 's avonds 7 uur. Allereerst was aan de orde de uitge stelde zaak tegen Wed. H. geboren K. te Woubrugge, terzake het slach ten van een kalf waarvan geen aangifte was gedaan en zonder dat zij in bezit van een slaohtvergunning was. Deze zaak was reeds 5 a 6 keer in behandeling geweest. Thans verscheen verdachte zelf. Door de betrokken verbalisanten den gemeente veldwachter T. en rijksveldwachter D. was positief verklaard, dat verdachte had gezegd dat het haar kalf was. Door ver- daohte's verdediger Mr. H. E. La Gro van Bodegraven was zulks ontkend, ook ver dachte ontkende dit tegen verbalisanten te hebben gezegd. Zij verklaarde, dat zij huis houdster bij haar zoon was en sinds enkele jaren de boerderij, vee en inventaris aan haar zoon in eigendom was overgegaan. De kantonrechter vroeg verdachte of zij dan misschien dit kalfje van haar zoon had gekregen, wat zij eveneens ontkennend be antwoordde. De veldwachter T., nogmaals als getui ge gehoord, bleef bij zijn verklaringen. Verdachte deelde voort nog mede, dat haar zoon ziek was geweest en het kalfje best aangegeven zou zijn geworden, ware het niet dat door de knechts de binnenboed en afval was begraven. Mr. La Gro meende, dat hier mogelijk bij verbalisanten een vergissing in het spel was, daar verbalisanten echter bij hun ver klaringen bleven, werd de zaak nogmaals aangehouden thans om den zoon van ver dachte te hooren. J. M. Kr. had op 21 October 1934 de vis- sCherij wet overtreden en was te dier zake verbaldseerd door den veldwachter T. van Woubrugge ,die thans als getuige werd gehoord. Verdachte had ter vorige zitting de ten laste gelegde feiten ontkend en voorgege ven dat hij met een Indisch man uit vis- schen was gegaan, die echter over de vangst teleur was gesteld en zijn hengel had neer gelegd. Deze had echter met aas gevisch, terwijl verdachte met deeg had gevisoht. De verbalisant verklaarde evenwel dat ver dachte met aas had gevisoht. De ambtenaar van het O.M. achtte door deze getuigenverklaring het feit bewezen en vorderde een geldboete zonder het vis- schien van een visohacte van 5.en id.- zonder in bewijs te zijn van een schrif telijk bewijs van den eigenaar van het wa ter eveneens 5.- sub. 2 x 2 dg. met ver beurdverklaring v,an het inbeslaggenomen visohtuig. Veroordeeling conform. A. v. V. uit Nieuwerbrug had zich als hoofd der zuivelfabriek „De Globe" te verantwoorden wegens overtreding der hinderwet n.l. het ndet hebben van een roef- vanger op de fabrieksschoorsteen. Uit de verklaringen van verbalisant dien rijksveld wachter N. bleek ondermeer dat het publiek en omwoners der fabriek zeer veel last hadden ondervonden van het roet van deze schoorsteen. De omgeving bleek dikwijls bijna zwart te zien. Het aantal klachten was dan ook legio. Een technische puzzle bleek het evenwel te zijn geweest of een roetvanger het euvel al of niet zou verhel pen. Verdachte gaf de feiten toe en deelde mede, dat men een roetvanger had aange bracht en het toen nog veel erger was ge worden. Men heeft dan ook de roetvanger van de schoorsteen weggenomen en toen verschillende proeven genomen met aller lei soort steenkolen. Inmiddels heeft men het goede soort gevonden en het euvel is verholpen. Verdachte meende echter niet in overtreding te zijn geweest en beriep zioh om een verordening óf vergunning van B. en W. der gemeente Bodegraven, waarin volgens hem zulks niet stond voorgeschre ven doch wel kon worden gevorderd. De ambtenaar van het O. M. overwoog in zijn requisitoir dat verdachte niet aan de gestelde voorwaarden had voldaan en vorderde een geldboete van 10.— subs. 5 dg. De verdediger Mr. La Gro betwistte de bevoegdheid van den rijksveldwachter om procesverbaal op te maken. Zi. was het een zaak tusschen B. en W. en verdachte. Voortdurend is onderhandeld met B. en W. en overleg gepleegd. Men heeft van alles geprobeerd, terwijl bleek, toen een roet vanger was aangebracht, het euvel nog er ger werd. Hij achtte een boete van 10. zwaar en indien de kantonrechter meende dat verbalisant wel bevoegd was geweest, bepleitte hij een uiterste clementie. De ambtenaar repliceerde dat verdachte dan wijziging der voorwaarden had moeten vragen. De kantonrechter achtte verbalisant wel bevoegd en was van meening dat ver dachte niet aan de gestelde voorwaarden der Hinderwet had voldaan en veroordeel de verdachte tot 5.subs. 2 dg. Dezelfde verdachte had zich hierna te verantwoorden wegens overtreding der ar beidswet. Een viertal arbeiders hadden ge welkt in de aangegeven rusttijd van 122 uur. Verdachte gaf een en ander toe doch deel de mede dat een en ander was geregeld door den bedrijfschef, daar hij veel van huis was. De verdediger Mr. L. Gr. voerde aan dat de uitvoering der arbeidswet in dit bedrijf dikwijls zeer moeilijk is, gelet op het be derf, doch intusschen maatregelen waren genomen om den bedrijfschef verantwoor delijk te stellen iin het vervolg. Gelet op vroegere overtredingen vorderde de ambte naar 4 X 1 dag hechtenis. De verdediger vond de straf zeer zwaar en bracht naar voren dat door onkunde geen register was bijgehouden Hij hoopte voorts dat de kantonrechter er overigens rekening mede wilde houden met de moei lijke omstandigheden waaronder verdachte deze fabriek weer rendabel had moeten maikerf. Uitspraak 4 X lsubs. 4 X 1 dg. C. B. had een kalf laten slachten door den slager de L. zonder aangifte te doen of in bezit te zijn geweest van een slachtver- gunning. De agent van politie A. K. als verbalisant bevestigde deze feiten. Ver dachte had gezegd ter vorige zitting dat haar zwager opdracht tot slachten had ge geven, terwijl zij naar de kerk was. Deze zwager verklaarde evenwel dat verdachte zelf opdracht had gegeven, bovendien deel de hij mede dat verdachte het financieel bard had te verantwoorden. Eisch 8. subs. 4 dg. Uitspraak 12.subs. 6 dg. L. N. P. E. van beroep slager was verba ldseerd omdat zijn slachtplaats niet aan de bepalingen en voorschriften der vleesch- keuringswet voldeden. Als getuige-deskun- dige werd gehoord de r ij kskeurm eest er en rijksveearts M. K. uit Nieuwveen. Deze die een zeer uitvoerig en gedocumenteerd rap port uitbracht was tot de conclusie geko men, dat de slachtplaats een behoorlijke ruimte biedt voor het slachten van 1 rund of 2 varkens tegelijk. Ook verlichting en hygiëne waren volkomen in orde bevon den. Benevens een paar kleine afwijkin gen die door verdachte in orde zouden wor den gemaakt, kwam deskundige tot de con clusie dat de slachtplaats aan de eischen voldoet. De ambtenaar achtte dan ook het bewijs niet geleverd en daar de slachtplaats aan het Kon. Besluit van 1931 voldeed, vorder de hij ontslag van rechtsvervolging.. De kantonrechter dezelfde meening toegedaan, sprak verdachte vrij. J. Dr. en Br. uit Boskoop hadden de oris is-zuivel wet overtreden. De betrokken ambtenaar-verbalisant gehoord, bleek een verkeerd rapport bij rich te hebben zoodat hij zich niet kon verklaren, waarop deze zaak werd aangehouden. Als volgende overtreder der orisis-zuivel- wet had zich daarna te verantwoorden W. D. uit Rijnzaterwoude die een hoe veelheid boter in voorraad hadgehouden, hetwelk in beslag was genomen daar hij hiertoe niet gerechtigd was. Verdachte voer de ter verdediging aan de boter in voorraad te hebben gehad voor eigen gebruik. Hij karnde nimmer anders dan voor eigen ver bruik. Wekelijks werd door hem een rap port opgezonden en reeds meer waren ambtenaren bij hem wezen conitroleeren, waarbij nooit een opmerking was gemaakt, hij kon zicih dan ook moeilijk begrijpen in overtreding te zijn geweest. Zoowel in 1933 als in 1934 had hij geen boter verkocht. De betrokken verbalisant, een ambtenaar der crisis-zuivelwet, meende evenwel dat verwachte boter had verkocht aan zekere E. bovendien had hij vergunning moeten hebben om voor eigen gebruik te karnen of beter in voorraad te houden. Verdachte ontkende dit en beweerde: ik had wat hooi- boter, soheiboter en grasboter. De twee eerstgenoemde soorten had hij eerst wilden gebruiken en dan de grasboter willen hou den voor wintervoorraad. De ambtenaar vorderde evenwél een geldboete van 20.subs. 10 dagen met verbeurdverklaring van de opbrengst der inbeslaggenomen boter, omdat verdachte geen vrijstelling of vergunning had gehad. Verdachte beriep zich op goeder trouw en zette nogmaals zijn meening uiteen, daar hjj meende onschuldig te zijn. Wat de amb tenaar deed opmerken: zoo onschuldig ziet U er toch niet uit. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 10.subs. 5 dg. eveneens met ver beurdverklaring van de opbrengst dier in beslaggenomen boter. Verdaohte vroeg dan aan den kantonrech ter of hij de inbeslaggenomen potten en pan terug kon krijgen, ook dit bleek evenwel niet te gaan. Een langdurige behandeling verdorde de zaak tegen G. te Boskoop, die ten laste was gelegd het verkeer over den openbaren weg te hebben belemmerd. Het ging hier over een gedeelte weg tusschen het ach terste gedeelte van de Burgemeester Co- lij nstraat en Badhuisweg. Verdachte be weerde dat dezen weg zijn eigendom was en wel een openbaar voetpad was doch. geen openbaren rijweg. Verschillende ge tuigen a dieoharche bevestigden deze bewe ring. Na ampele besprekingen werd ver dachte dan ook vrijgesproken. Een tweetal personen uit Nieuwkoop en Zevenhoven was ten laste gelegd niet te hebben gekroosd. Verdachten berie pen er zich op dat zij dit niet verplicht wa ren. Deze polderschouw had men hen op willen leggen blijkens een verordening dier gemeente, dateerende uit 1850 omstreeks. De kantonrechter ontkende de bevoegd heid der gemeente en overwoog dat een. dergelijke schouw alleen kon worden gere geld door een verordening van den desbe- treffenden polder. Beide verdachten wer den dan ook vrijgesproken. Waar geen woonplaats is vermeld wonen, veroordeelden te Alphen aan den Rijn. Verstekvonnissen. Door het Kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen ge wezen: wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet: G. B. te Boskoop f2 subs. 1 wk. en f 1 subs. 1 wk. tuchtschool; M. H. G. te Zegwaart f 3 subs. 2 dg.; J. v. B. te Leiden f2 subs. 1 dg .;B. P. te Utrecht f4 subs. 2 dg.; Overtreding Visscherijwet: A. N. H. te Amsterdam f 3 subs. 1 dg.; met verbeurdverklaring inbeslaggenomen visch- tuig; C. P. te Amsterdam f 0.50 subs. 1 dg.; L. C. H. L. den Haag f 4 subs. 2 dg. met verbeurdverklaring hengel of f 1 subs. 1 dg.; D. S. te Woubrugge f 1.50 subs. 2 dg.; P. v. d. M. te Amsterdam, idem; J. H. V. te Zevenhoven f3 subs. 2 dg.; Leerplichtwet- overtreding: G. L. v. R. te Woubrugge f 2 subs. 1 dg.: C. J. V. te Ter-Aar f6 subs. 4 dg.; Art. 453 Wetboek van Strafrecht D. v. d. H. zonder bekende woon- of verblijf plaats hier te lande f 10 subs. 5 dg.; G. B., idem f 6 subs. 3 dg.; G. B., idem f 7 subs. 4 dg.; B. v. S., idem f 7 subs. 3 dg. Waar geen woonplaats is vermeld wonen ver oordeelden te Alphen aan den Rijn. VERDUISTERING BIJ DE ALKMAAR- SCHE MIDDENSTANDSBANK. De Alkmaarsche rechtbank veroordeelde gisteren den 23-jarigen wissellooper A. G., die in November van hét vorige jaar met gebruikmaking van een valsche handtee- kening ten nadeele van de Middenstands- bank te Alkmaar een bedrag van ruim 7000 had verduisterd, conform den eisch tot 2 jaar gevangenisstraf. Het verzoek van den verdediger om een. psychiatrisch onderzoek, werd van de hand gewezen. DIEFSTAL VAN VEE UIT DE WEIDE. Voor de rechtbank te Arnhem had zich gistermorgen te verantwoorden de 24-ja rige rijwielhandelaar G. J. Schl. te Ewijk, voor het feit, dat hij zich te Valburg en Ewijk aan diefstal van vee uit de weide had schuldig gemaakt. Verdachte, die bekende, was hierbij als volgt te werk gegaan. Hij bond des avonds de koeien, die hij wilde stelen vast en kwam des nachts met een wagen, waarin de dieren werden ge laden. Full speed ging het vervblgens naar Rot terdam, waar de beesten op de markt wer den verkocht. De officier van Justitie mr. baron J, Speyaart van Woerden meende, dat ver dachte, die zeer geraffineerd was te werk gegaan, de zwaarste straf moest worden opgelegd, die de wet kent. Spr. eischte 4 jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. Brinkert pleitte cle mentie. Uitspraak over 14 dagen. BFn ouwelui verieJlen sprook jes. Ze beweerden, dat dit on breekbaar speelgoed was. (Ballyho). DE LUCHTR00VERS VAN HOITIKA. 115. De vliegenier noemde een naam, een paar van de kerels liepen in de richting der hutten en na eenig wachten kwam een oude, dikke man, met twee ringen door zijn neus en een witte jurk aan, langzaam aanwaggelen. Dit is zeker het opperhoofd? vroeg Piet, die al genoeg jongens boeken gelezen had om zooiets te vermoeden. 116. Er volgde een onderhoud, waar Piet weinig van begreep en daarna hielpen eenige mannen met uitladen van de wijnzakken, en verdwenen, achter elkaar loopende, als een lange karavaan naar het dorp. De dikke meneer keek vol verbazing naar het blanke jongetje en grijnsde zoo vriendelijk, dat Piet niet kon nalaten eens aan de ringen in zijn neus te trekken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10