MAANDAG 14 JANUARI 1935 OE LE'DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG Wielrijder gedood Op den onbewaakten overweg aan het Moleneind te Teteringen is Zaterdagavond te 6.20 de wielrijder S., afkomstig uit Te teringen en omstreeks 45 jaar oud, door den trein overreden en gedood. Toen de trein om 6.45 te Roosendaal aankwam, werden er op de machine en kele onderdeelen van een fiets aangetrof fen. Onmiddellijk werd langs de lijn een on derzoek ingesteld met vermeid resultaat. GEVANGENE SPRONG UIT DEN TREIN Tragisch lot van een zwerver Zaterdagavond omstreeks vijf uur ;s een arrestant, die van Nijmegen naar Rotter dam werd overgebracht, ter hoogte van Wolfheze uit den in volle vaart rijdenden sneltrein gesprongen. Hij werd met zware verwondingen langs de spoorbaan gevon den en is naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem vervoerd, waar hij in levensge vaarlijken toestand is opgenomen. Omtrent deze tragische gebeurtenis ver neemt de „Tel." dat de man, de 34-jarige H., eenigen tijd geleden in ons land zwer vende werd aangetroffen. Daar het ver moeden bestond, dat hij van Duitsche na tionaliteit was, en hy overigens zonder middelen van bestaan bleek te zijn en ook niet in het bezit was van de "ereischte papieren, werd hij over de Duitsche grens geleid. Hij heeft toen eenigen tijd in Duitschland rondgezworven en is daarna weer ons land binnengekomen, waar hij zich in het grensgebied ophield. Dezer da gen kwam hij in Nijmegen en zijn eerste werk was om te pogen in een juweliers- winkel in de Broerstraat zijn slag te slaan Hij poogde zich daar namelijk in het be zit te stellen van een aantal gouden rin gen, maar zijn toeleg werd tijdig door den juwelier bemerkt, die de politie waar schuwde. H. werd toen gearresteerd. Bij het onderzoek dal hierna volgde, kwam al spoedig aan het licht, dat ratn hier met den zwerver te doen had, die eenigen tijd geleden oved de grens was gezet. Met het oog op het voorgevallene in den juwelierswinkel leek het de politie gewenscht smans antecedenten wat nauwkeuriger na te gaan cn daarbij bleek ai spoedig dat men hier met een buiten gewoon ingewikkeld geval te doen had. Men kwam namelijk tot de ontdekking dat H. feitelijk geen nationaliteit bezat, daar zijn ouders zwervende waren toen hy werd geboren en vermoedelijk nimmer aangifte van zijn geboorte is gedaan. T°n einde deze puzzle tot oplossing te bren gen, werd verbinding gezocht met den Vreemdelingendienst te Rotterdam, waar men na onderzoek een beslissing over het lot van H. zou nemen. In verband hiermede werd aan een re chercheur opdracht gegeven den man naar Rotterdam over te brengen. Dat zou Za terdagavond geschieden. De arrestant be toonde zich gewillig en geen oogenblik kwam de gedachte op, dat hij een poging tot ontvluchten zou wagen. Toen de trein omstreeks vijf uur ter hoogte van Wolf heze was gekomen, vroeg H. aan zijn be geleider verlof zich even naar het toilet te mogen begeven Dit werd hem toege staan. In een oogwenk had H. echter o^ het toilet het raam geopend en tot groote ontsteltenis van de reizigers stortte hij zich uit den met groote snelheid rijden den trein.Direct werd de trein tot stil stand gebracht, waarna de spoorbaan werd afgezocht. Men vond den vluchteling eenigen afstand liggen. Hy bleek zware verwondingen te hebben bekomen en bloedde hevig. Direct werd hij naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem overge bracht. Zijn toestand was hoogst zorg wekkend. Nader vernemen wij, dat de Duitscher gistermiddag in het ziekenhuis te Arnhem aan de bekomen verwondingen is overleden Schoenmagazijn te Breda door brand verwoest Twee oude menschen gered. Zaterdagavond even voor acht uur is brand uitgebroken op de van Polanenkade te Breda in het groote schoenenmagazijn van den heer Broedders. Het is een der oude stadsgedeelten, waar zich dit maga zijn bevindt. Van alle zijden zijn hier oude huizen en groote magazijnen tegen dit schoenenmagazijn aangebouwd, zoodat de hoog oplaaiende vlammen werkelijk de geheele omgeving bedreigden. Reeds vrij kort na het uitbreken van den brand, kwam de brandweer ter plaatse. Zij was per radio-alarmsignaal gealar meerd en met volledig materiaal uitge rukt naar dit bedreigde stadsgedeelte. Opperbandmeester Korteweg, die de lei ding had, nam direct de noodige maatre gelen en weinige minuten later vielen zware waterstralen in de vuurzee. Het was echter niet gemakkelijk deze vuurzee van alle kanten te bestrijden. Hooge gebouwen er om heen verhinderden dit. Toch wist de opperbandmeester tenslotte een zestal slangen in werking te stellen, die het v ur moesten terugdringen in den vuurhaard. Een zeer groote hoeveelheid water werd gedurende een uur in de vuurzee gewor pen, die telkens opnieuw de kop opstak, maar toch ook weer werd teruggedrongen Reeds meende men den brand meester te zijn, toen opnieuw gevaar dreigde, door dat het ook van net hooge steenkolenma- gazijn van den heer Nijs vlam had gevat. De zeer groote voorraden briketten, hier aanwezig, deden het ergste /reezen, als het brandende dak zou instorten. Zoover kwam het gelukkig nie't. want direct werd een nieuwe slag op dit bedreigde gedeel te gericht en na een kwartier was ook hier vrijwel alle gevaar geweken. Ongeveer 9 uur was het gevaar, dank zy den watervloed, vrijwel voorbij en was het nu mogelijk eens >an dichtbij pols hoogte te nemen. Uit de magazijnen ge lijkvloers waren twee auto's van den heer Broeders en °en partij kisten, doozen en pakketten schoenen gered kunnen wor den. Op de bovenverdiepingen echter, waar de brand was ontstaan, was alles verloren gegaan. De zeer groote hoeveelheid schoe nen en aanverwante artikelen, waren een prooi der vlammen geworden, terwijl ook een voorraad sigaren en sigaretten, toebe- hoorende aan een winkelier, te Breda woonachtig, eveneens een prooi der vlam men werd. De heer Broeders vertelde, dat de voor raad slechts gedeeltelijk tegen brand ver zekerd was. De voorjaarszendingen waren reeds ont vangen, zoodat de magazijne voller waren dan ooit. Hij vertelde ons tevens, dat on geveer een uur, voerdat de brand uitbrak, een zijner bedienden nog in de magazijnen geweest was, maar niets verdachts had bemerkt. Van andere zijde werd echter vernomen, dat reeds in den middag door omwonen den een brandlucht was waargenomen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Dit had echter zeer gemakkelijk ge kend. Langs een der zy wanden van-het brandende magazijn staat een oude wo ning aangebouwd, waarin zich een stok oude blinde man en een doofstomme vrouw bevonden. Men vend bij het betreden der woning beiden reeds te bed op den zol der. Zij hadden niets van den brand be merkt en moesten in veiligheid worden gebracht. Tegen 10 uur kon een pedeelte van de brandweer indrukken. De belangstelling van het publiek was zeer groot., GROOTE FABRIEKSBRAND BIJ VENLO In de nabij Venlo gelegen grensplaats Duiken, is, naar het „Handelsblad" be richt, brand uitgebroken in de meubelfa briek van den heer Gerhards. De brand heeft meer dan twaalf uren gewoed en vond in de aanwezige voorraden materia len gretig voedsel, zoodat de brandweer, Bij Ruwe Gesprongen Handen die spoedig aanwezig was, niet opgewas sen bleek tegen deze vuurzee. Bovendien werd nog een groot aantal afgewerkte fabrikaten en werktuigen een prooi der vlammen. Dank zij het kracht dadig optreden van de brandweer heeft men weten te voorkomen, dat de groote fabrieksschoorsteen instortte. De schade wordt grootendeels door verzekering ge dekt KORTE VREUGDE VOOR BELGISCHE POLITIE, DIE ZIGEUNERSTROEP OVER DE GRENS ZETTE. Binnen een uur teruggebracht door Ned. politie. Gisteravond omstreeks vijf uur bracht de Belgische politie een troep zigeuners met een drietal woonwagens elk met twee paar den bespannen uit België op Nederlancbch goedgebied. Zoodra de zigeuners zich in Ne derland bevonden en een twintigtal me ters van de grens waren verwijderd, keer de de Belgische poliite hun met een „Het ga u goed in Holland" den rug toe, blijk baar in de veronderstelling, dat België voor goed van deze zigeuners, die nu eenmaal in geen enkel land welkom zijn, bevrijd zouden zyn. Zoo trokken de zigeuners dus, aan hun lot overgelaten, verder Nederland in. Inmiddels had blijkbaar de Nederland- sche marechaussee lont geroken, want toen de zigeuners ongeveer 500 meter van de grens waren verwijderd, naderden twee marechaussees, uit Ossendrecht, die dén troep zigeuners aanhield. Het bleek spoe dig. dat zij niet in het bezit waren van de vereischte papieren; zoodat de politieman nen hun gelastten terug te keeren vanwaar zy waren gekomen. Dit ging echter niet zoo gemakkelijk. Intusschen was ook de gemeente-politie gewaarschuwd en met vereende kracht ge lukte het, de zigeuners weer naar België terug te brengen. Hun verblijf in Neder land had selchts een uurtje geduurd. „De Crt." BRUTALE INBRAAK TE AMSTERDAM Geld en belangrijk bedrag aan effecten gestolen In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben inbrekers, die zich 'ermoedelijk hebben laten insluiten, zich toegang weten te verschaffen tot de kantoren van een handelmaatschappij aan de Heerengracht te Amsterdam. De dieven hebben laden opengebroken van bureaux en zijn er daarna in geslaagd twee brandkasten te forceeren. In deze brandkasten vonden zij veel van hun gading. O.a. werd ontvreemd •een bedrag van 1437 aan geld en verschil lende effecten, ter waarde van duizenden guldens. Zaterdagmorgen werd de dliefstal ont dekt en onmiddelijk werd aangifte gedaan aan het bureau Raampoort. Na een door de politie ingesteld onderzoek werd de inventaris opgemaakt. Daarbij bleek, dat verdwenen waren 1 stuk van 100 7 pet. Departement de Ie Seine B 5684, coupon per 1 Juli 1935; 5 stuks 1000 dollar Adj. Bonds Chicago Milwaukee 10518, 31641, 32137, 39908, 40995; 1 stuk 1000 dollar 4 pet. Koninklijke Olie 2326, coupon 1 April 1935; 2 stuks 1000 4 pet. Bataafsche Pe troleum 16296, 22913, coupon 1 Juli 1935. 1 stuk 1000 5 pet. Young-leening 4414, coupon 1 Juni 1935 en 1 stuk 1000 6 pet. Neckar A. G. 4118 zonder coupon. Tot nog toe is van de daders geen spoor ontdekt. De politie verzoekt iedereen, die een dezer effecten zou ontdekken, zich on middellijk te wenden tot het bureau Mar- nixstraat, Amsterdam. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag 15 Januari. H u i z en 301 M. K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenwijdiing. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KR O-orkest. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Afgestaan aan de H.I.R.O. 5.10 Het KRO-orkest en Gramofoonpl. 6.40 Es per an'.o-cursus. 7.15 Dr. E. Hermans over Geslachtsziek ten bestrijding. 7.35 Kamermuziek. 8.00 Vaz Dias. 8 15 Orkestmuziek m.m.v. Iren en Lucian (Aansluiting meit Heek te den Haag). 9.00 Internationale sportrevue. 9.15 Solistenconcert door hot KRO-Sym- phonie-orkest m.m.v. Nicolaii Orloff, kla vier. 10.10 Voordracht door Vincent Berg- hegge. 10.30 Vaz Dias en vervolg KRO-Sympho- nie-orkest. 11.15 Opnieuw aansluiting met Heek. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitz. 11.00 RVU, 5.30 VPRO, 6.30 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgemwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Lismonde. 11.00 RVU. Causerie. 11.30 Vervolg ensemble Lismonde. 12.30 Gramofoonplaten. I.30 Omroeporkest. 3.003.55 Kniples. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Jeugdhalfuur. 6.00 Wiener Bahme-orkest. 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Pianorecital. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest, mjn.v. J. Sorbier, chansons. 8.40 Voordracht Mr. A. W. Kamp. 9.00 Het Wiener Bohème-orkest mjn.v. de „Jungle Serenaders". II.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Uit „Atlanta", Rotterdam: Lily Gyenes en haar 20 Zigeunerinnen. Droit wich, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonplaten. 11.40 Orgelspel. 12.10 Troise en zijn Mandoline-orkest. 1.20 J. Muscant en zijn orkest. 2.20 E. Colombo en zijn orkest. 3.20 Hei Schotsche Studio Orkest. 4.20 Lezing. 4.40 Het Bronkhurst Trio. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.50 Handel-concert. 7.10 Fransche les. 7.40 Gramofoonplaten. 7.50 Lezing. 8.20 Dialoog. 8.35 Londensch Philh. Orkets. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 BBC-Theater-orkest 11.3512.20 Lew Stone en z(jn Band. „Radio Paria". 1648 li. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Symphonieooncert. 8.20 Declamatie. 9.05 Cabaretprogramma. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg 1261 M 11.201.20 Concert. 2.204.20 Omroeporkest. 7.20 Deensche muziek. 7.50 Gramofoonplaten. 7.55 Hoorspel. 8.50 „Die Zaubelflöte", van Mozart (2de actie). Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Blaasconcert. 11.20 Omroep kleimorkest. 3.20 Ge var. comcert uit Hamburg. 5.10 Gramofoonplaten. 6.20 Mozairt-concert. 7.30 Keulsch Cithertrio. 7.50 „Duell um Liebe", hoorspel. M.m.v. Omroeporkest en -koor. 9.20 Berichten en lezingen. Rome, 421 M. 8.05 Orkest concert. 8.50 Radiotooneel. 9.20 Vioolrecital. 9.5010.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Omroeporkest en Gramo foonplaten. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Salonorkest en Gramofoonplaten. 6.50 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Gevar. programma. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M 12.20 Salonorkest. I.30—2.20, 5.20, 6.35, 6.50 en 8.20 Gramo foonplaten. 9.35 Symphonieconcert, St. Saëns-pro gramma. 10.3011.15 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Rykszending. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20—11.20 PopuLair concert uit Bremen. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.00—12.20 Een der Duitsche zenders. 12.2014.20 Brussel (VI.). 14.2015.20 Kalundborg. 15.2016.45 Keulen. 16.4517.20 Weenen. 17.20—19.05 Brussel (VL). 19,0521.35 Beromünster. 21.3523.00 Brussel (Fr.). 23.00afloop Weenen. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.3511.05 Droitwiah. II.0511.20 Londen Reg. 11.2015.20 Droitwich. 15.2017.35 Londen Reg. 17.35_18.20 Drortwich. 18.20—18.50 Leipzig. 18.5020.35 Londen Reg. 20.35afloop Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). WILT U IETS WETEN? Vraag: Welk is de kortste weg per auto van Leiden naar Groningen. Hoeveel K M. bedraagt de afstand: Is het aan te raden over den afsluitdijk te gaan: of geeft u de voorkeur de route over Amersfoort te ne men. Hoe groot bedraagt dit verschil in K.M.? Antwoord: Beide routen zijn goed te berijden. De afstand over den Afsluitdijk is 241 K.M., over Zwolle 244 K.M. Dat maakt dus geen verschil. De route over den Afsluitdyk is: Lelden, Sassenreim, Haar lem, Velserpont, Beverwijk, Castricum, Hei- lo. Alkmaar,, langs Noord-Hollandsch Ka naal, de Kooi, Ewijcksluis, Den Oever, Zurich, Harlingen, Midlum, Herbayum, Franeker, Dronrijp, Marssum, Leeuwar den, Rijperkerk, Quatrebras, Buitenpost, Visvliet, Zuldhorn, Groningen. De route over Zwolle: Alphen. Woerden, Utrecht, de Bilt, Zeist, Soesterberg. Amersfoort, Nij- kerk, Putten, Harderwijk, Elburg, Zwolle, Staphorst, Meppel, Havelte, Hoogersmllde, Kloosterveen, Assen, Vries, De Punt, Ha ren, Groningen. FEUILLETON. Li-Weng-Ho, Je mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. (Nadruk verboden). 4) „Ik geloof dat een paar kerels u staan op te wachten daar in het donker." „Hoe komt u daar zoo bij?" klonk het ruw. „Ik zag, dat er een teeken gegeven werd toen u de fan-tan-tafel verliet. Ik veron derstel, dat u veel geld gewonnen hebt en het lijkt me toe, dat ze niet veel zin heb ben, u daarmee te laten vertrekken. Hoe dan ook, er houden zich in de schaduw van die donkere boot daar, minstens twee man nen schuil en ik durf er een eed op te doen, dat ze het u gemunt hebben." Barrington's oogen, zichtbaar in het schijnsel der lampen, glinsterden kwaad aardig. „Dacht u, dat Li Sing me te pakken wil nemen?" „Zooals ik zei, mr. Barrington, ik denk, dat die heeren daar u willen beletten met uw winst weg te komen. Dat op zichzelf kan me geen steek schelen, maar ik zou zeggen, dat u met het oog op Miss Bar rington beter doet langs een anderen weg naar huis te gaan." „Maar ik weet niet...." „Gaat u maar met mij mee", viel For syth hem in de rede. „Ik heb zes maanden in dit gedeelte van de stad gewerkt, toen ik hier als zendingsarts begon. Overigens Zonder nog een woord te verspillen, richtte hij zijn schreden verder naar den tegenovergestelden kant en Kathleen Bar rington en haar vader voegden zich naar zijn leiding. Toen zij buiten den lichtcir kel van de lantaarn /óór Li Sings boot tra den, keek Forsyth om zich heen Bar rington draaide zich om op hetzelfde oogenblik. „Ah!" hijgde de handelaar. „U had ge lijk, Zag u dat?" „Ja", was het gedempte antwoord. Ze hadden vier mannegestalten in den matten schijn zien opdoemen en dezelfde richting inslaan, als waarin zij gingen. „Dat ziet er beroerd uit", bromde Bar rington. „We moeten er maar een spurt in zetten, ten minste als dat in dit helsche donker mogelijk is." Zoo hard ze konden, liepen ze voort: half hollend. Forsyth wees den weg over een menigte wankele, smalle bruggetjes, dwars over een paar rijen booten, waar op dit uur alles in zwijgen en duister gehuld was, om ten slotte een planken brug te be reiken, rustend op een boot, die midden in een der vele waterwagen gemeerd lag. Op de schuit maakten ze even halt om te luis teren. Behalve een zacht gemurmel van water, was de stilte absocluut. Geen ge luid wees op vervolging. „We hebben ze lekker voor den mal ge houden", grinnikte Barrington voldaan. De woorden waren ternauwernood uit zijn mond, of de kreet van een zeevogel brak door de nacht vóór ons. Onmiddel lijk werd hy beantwoord de schreeuw kwam nu van achteren. „Dat is eigenaardig!" fluisterde Kath leen's vader. „Zeker", beaamde de dokter kalm. „Het u- -Jot wp in e^n val zit ten. DieHy viel zichzelf in de rede en vroeg: „Kunt u zwemmen?" „Zwemmen? Neen. Wat haal u in vre desnaam in uw hoofd?" „Ik had gedacht, dat het 't beste was in het water te springen en naar de volgen de brug te zwemmen." „Geef mij maar vasten grond onder de voeten", was het geprikkelde bescheid. „Ik voel er niets voor om onder water te worden gehouden als een kat, die ze wil len verdrinken." „Dan zit er niets anders op dan te ren nen. Als het niet gelukt „Het moet geluken. Bent u gewapend?" „Neen. Het is tegen de voorschriften van de zending om wapens te dragen." „H'm!" Barrington's toon liet geen twij fel aan zijn diepe minachting voor de mannen der zending 'en hun gewoonten. Daarop vervolgde hij kwaadaardig: »,We kunnen hier niet blijven wachten „Neen. Ik zal voorop gaan. Miss Barring ton tusschen ons in. En let u alsjeblieft goed op mogelijke aanvallen van achteren." Dick Forsyth zette zich weer in bewe ging. Hij had geen andere verdedigings middelen dan zijn handen: zelfs geen stok. Toen hü bij het brughoofd aan de andere zy'de kwam, spande hij zijn oogen tot het uiterste in om te ontdekken of er onraad was. Het was vrijwel pikdonker voor hem en eerst kon hij niets onderscheiden, maar haast direct werd het besef in hem leven dig, dat de aanwezigheid van hem en zijn metgezellen op de brug, door eer schcme- rigen lichtglans op het water, zichbaar moest zyn.voor iemand die hen bespiedde. Toen langzamerhand zijn blik meer inge steld was op 't doordringen van de duis ternis en in staat vage omtrekken waar te ""men, werd hij zi^h e°*i Daar schaduwige gedaanten op enkele meters afstand van het begin van het brughoofd, stonden te wachten. Een deel der vervol gers had blijkbaar een omtrekkende be weging weten uit te voeren en was er in geslaagd hen de pas af te snijden, de kre ten van de zeevogels vóór en achter hen, waren signalen geweest, dat de troepen hun strategische posities hadden ingeno men. Forsyth fluisterde den ouderen man een waarschuwing toe, dat deze de achterhoe de zou blijven vormen en wendde zich toen tot het meisje. „Blyf op de brug, miss Barrington, tot ik het sein geef weg te rennen." Kwasi-achteloos, als op z'n dooie ge mak, liep hy verder naar het begin van de brug. Maar toen hij de kade bereikt had, nam hy een plotselingen sprong, zijn arm schoot met kracht uit en op hetzelfde mo ment belandde een van de loerende figu ren met een plof op den grond. De tweede belager sprong op hem toe, toen hij zich omdraaide om die te grijpen. Even zag hij het bleeke glimmen van een mes; hij sloeg zyn rechterarm stevig om het middel van den aanvaller en met zijn linkerhand pak te hy de vuist vast, di> het moordwerk tuig omklemd hield. Terwijl hij worstelde, was de weg voor Kathleen Barrington en haar vader vrij, en hijgend riep hij het meisje toe: „Vooruit, Miss Barrington; nu hollen!" Al zijn spieren en zenuwen gespannen om den Chinees in bedwang te houden, was hij toch nog in staat vluchtig op te merken, dat het meisje zijn bevel gehoor zaamde en dat haar vader, onverschillig voor het lot, dat den man wachtte, die zich voor de veiligheid van zijn dochter in de waagschaal had gesteld, haar vo'gds. M^ar zeer duidelijk drong het klinken van stem men aan 't andere einde van de brug, tot- zijn bewustzijn door. Hij wist, dat nu Bar rington hem in de steek had gelaten, zijn toestand wanhopig was en dat er slechts luttele seconden en één kans op de dui zend, tusschen hem en den dood stonden. Het gele gezicht, vlak bij het zijne, was al in een grijns geplooid, in het vooruit zicht van triomf, want de twee andere ver volgers waren vlakbij. Maar het was juist deze duivelsche grijns, die Forsyth een haast bovenmenschelijke kracht gaf. En het gelukte hem de hand met het doodelyk mes er in, zoover achteruit te dringen, dat zijn aanvaller gedwongen was het wapen met een kreet van pijn los te laten. Bijna op hetzelfde oogenblik dat het kletterend op de steenen terecht kwam, had hij den Chinees reeds tegen den grond geslingerd, met zoo'n geweld, dat de man met een smak tegen zijn beide bondgenooten aanvloog, die in een draf te hulp schoten. De dokter hoorde de doffen slag van de botsing, toen het kraken van splinte rend hout. De houten brugleuning, niet be rekend qp het weerstaan van der gelijke aanslagen op haar zwakheid, was bezwe ken onder het gemeenschappelijk gewicht van de drie mannen en de luide plons, die Forsyth's ooren het volgende moment be reikten, liet aan duidelijkheid niets te wenschen over: de drie helden uit de Can- tonsche onderwereld spartelden in het water. Nummer vier, die weer een weinig was opgekrabbeld, staarde hem in zitten de houding verbouwereerd aan, die was voorloopig buiten gevecht gesteld! (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9