DE SAAR DEED UITSPRAAK ZONDAGSBLAD MAAND 1 14 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Een ordelijk verloop van den stemmingsdag DINSDAGMORGEN VROEG UITSLAG BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Jan. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 770.7 te Valentia. Laagste barometerst.: 748.3 te Ingö. Verwachting tot den avond van 15 Jan.: Zwakke tot matige later wellicht toene mende Zuid-Weste lijk tot Noord-Weste lijke wind. nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenige re gen, zachter. De depressie, die Zaterdag over de Noor- sche Zee lag, en een strooming van arcti sche lucht over het gcheele Westen veroor zaakte, is thans nog als een kern van wei nig beteekenis in het Oostzeegebied terug te vinden. Een diepe depressie -trok hoog door het Noorden. Langs haar Zuidrand bewegen zich zware warme luchtmassa's, die met Noord-Westelijke winden over Ier land en de Britsche Eilanden stroomt. Deze warme strooming vindt haar Oostelijke be grenzing langs onzen kust. In Duitschland is de atmospheer blijkens vliegtuigwaar nemingen nog geheel gevuld met in de laat ste dagen in Centraal Europa zeer vochtige polaire luchtmassa's en is de atmospheer- temperatuur nog geheel onder het vries punt. In Midden-Zweden keerde de stren ge vorst terug. De zeer lage temperaturen in het Oosten zijn geheel verdwenen en al leen in Oostenrijk heerscht nog strenge vorst. In het Westen is de temperatuur ver boven normaal. De veranderingen in de luchtdrukverdeeling en in de temperatuur der luchtmassa's maken terugkeer der vorst in de eerstvolgende etmalen zeer on waarschijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR: 7.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ej. Van Maandagnamiddag 4.43 uur tot Dinsdagmorgen 7.34 uur. Weekabonné'8, die geabonneerd zlfn op het Zondagsblad, worden er aan herin nerd, dat dit vanaf heden ad 50 cent betaald moet worden. DE ADMINISTRATIE. te lossen is, doch waaraan minister Kalff zijn volle aandacht gaf en dat hij mede door zijn vroeger positie volkomen be- heerschte. Het vraagstuk van verkeers-economie, van ordening in den chaotischen toestand, dwong voorts meer en meer tot ingrijpen en het was ook minister Kalff, die er op dit terrein naar gestreefd heeft iets te be reiken. Ook de Luchvaart had zijn levendige belangstelling. Zeer enthousiast toonde hij zich over het succes van de „Uiver" en hij gaf daaraan openlijk blijk. Niet minder hartelijk was zijn medeleven toen de „Uiver" verongelukte en hij was een der eersten, die persoonlijk op het K.L.M.-kan- toor de directie zijn deelneming kwam betuigen. De regeering verliest in ir. Kalff een aangenaam en kundig medewerker, wiens stem ook in den Ministeraad groot gezag had, het Departement van Waterstaat zal een krachtig en humaan chef missen, die aller sympathie had en het Nederlandsche volk heeft in hem een man verloren, die zijn leven lang getracht heeft de belangen welke aan hem toevertrouwd waren, naar beste kunnen en met groote bekwaamheid en toewijding te behartigen. Ir. Kalff was groot-officier in de Orde van Oranje Nassau en ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Naar wij vernemen heeft H.M. de Ko ningin gisteren langs telegrafischen weg aan de familie van wijlen minster ir. J. A. Kalff, te Wassenaar, deelneming met diens overlijden betuigd. De minister-president, dr. H. Colijn, en de minister van Justitie, mr. Van Schaik, hebben gisteren bezoek en van rouwbeklag ten sterfhuize afgelegd. Voorts hebben de ministers Deckers en Oud, alsmede ver schillende ander autoriteiten, telegrammen van deelneming doen toekomen. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van minister Kalff zal Donder dag op de begraafplaats te Westerveld ge schieden na aankomst van den trein van 14.14 uur aldaar. In overeenstemming met den wensch van den thans ontslapene zal de begrafe- r-is een eenvoudig karakter dragen dus ook zonder militaire eerbewijzen en er zullen geen toespraken worden gehouden. ZWIJGENDE STEMDE DE BEVOLKING. Het Saargebied heeft gisteren zijn hou ding bepaald inzake de toekomstige rege ling van het bestuur over dit kleine maar belangrijke stukje grond. Er is druk gestemd, men schat de op komst der stemgerechtigden ver over de 90 pet. Gedurende de stemming deed zich ner gens een incident voor, alles verliep orde lijk. Saarbrücken lag onder de sneeuw, in de binnenstad was het een modderpoel, cn voor de stembureaux stonden de menschen zwijgend in lange file's te wachten. Slechts een enkele politie-man hield de wacht en deze had het nog zeer gemakkelijk, daal de stemmers zich zeer gedisciplineerd ge droegen. De buitenlandsche troepenmacht liet zich in 't geheel niet zien. In de stem lokalen heerschte over het algemeen een diepe stilte. De waarschuwingen van de Plebiscietcommissie, dat stemmen ongeldig verklaard kunnen worden, wanneer de stemgerechtigden door uitlatingen of gedra gingen (Duitsche groet b.v.) van hun poli tieke gezindheid blijk geven, hadden hun doel niet gemist. Bijna zonder een woord te spreken iets of wat nerveus de meesten overhandig den de stemmers den voorzitter van het stemhureau hun passen of legitimatiebe wijzen en namen in ruil daarvoor het stem- biltje in ontvangst. Na het uitbrengen van een stem door het plaatsen van een kruis in een der drie open hokjes met een zwart potlood brachten zijn hun stembiljet in ge sloten enveloppe terug aan den voorzitter, die dan weer de passen en legitimatiebe wijzen terug gaf en de enveloppe in de stembus wierp. Het viel op, dat velen vrij lang in het geheel gesloten stemhokje ble ven. De meesten verlieten even srtil als zij gekomen waren het stemlokaal, velen naar het scheen opgelucht, als zy hun plicht volbracht hadden. Om zeven uur was de bedrijvigheid in de stembureaux geheel ten einde. In bureau I, dat in het stadhuis van Saarbrücken is gevestigd, kwamen na acht uur gisteravond eenige journalisten en fotografen bijeen, om het historische oogenblik der sluiting van de stemming bij te wonen. De voor zitter van dit bureau, de Luxemburger Johann Peter Martin, griffier bij de recht bank in Luxemburg, sloot om acht uur het bureau. Er werden geen personen meer toegelaten. Van 6 uur 55 n.l. af was niemand meer het lokaal binnengekomen om te stemmen. Van de 629 stemgerechtigden in dit district hadden slechts 17 niet hun stem uitge bracht. 97,3 pet. der kiezers was dus in dit district naar de stembus gegaan, het geen overeenkomt met de gegevens van andere bureaux. De uitslag van de stemming. Naar gistermiddag in Saarbrücken werd medegedeeld, zal de uitslag van de volks stemming Dinsdag 15 Januari des morgens te zeven uur Midden Europeesche tijd (6.20 Amsterdamschen tijd), worden bekend ge maakt. Nadat de stembussen gesloten en verze geld waren, werden alle stembussen naar de Wartburg te Saarbrücken gebracht, waar zij hedenavond geopend en de stem men geteld zullen worden. Tegen middernacht kwamen de eerste zendingen stembussen te Saarbrücken aan. De vrachtauto's, waarop de bussen werden vervoerd, waren bezet met en werden ge ëscorteerd door manschappen der interna tionale troepen. De Wartburg wordt streng bewaakt. Uit de verderaf gelegen streken komen de stembussen per extra-trein. Er is nog bekend geworden, dat de vertegenwoordi gers van de buitenlandsche pers pas Dinsdagochtend om vier uur in den Wart burg zullen worden toegelaten. Morgen zal niet worden gewerkt. Het Duitsche Vakvereenigingsfront en de Algemeene Organisatie van Werkne mers aan de Saar hebben Zondagavond aangekondigd, dat Dinsdag het werk zal worden neergelegd om een „Duitsch volks- en familiefeest" te kunnen vieren. Het Duitsche Front is voornemens als politieke organisatie Dinsdagavond een groot feest te arrangeeren. PERSCONFERENTIE BIJ MAX BRAUN. Hij voorspelt een burgeroorlog. Laat in den avond noodigde de leider van het Eenheidsfront, Max Braun, de verte genwoordigers der buitenlandsche pers uit op een bijeenkomst, waar hij verklaarde, dat de politie, de plebiscietcommissie en de Volkenbond te kort zijn geschoten. Hij voor spelde binnen 24 uur een burgeroorlog voor het geval geen wyziging in den toe stand komen zou. TOCH NOG INCIDENTEN. Laat in den avond, tegen middernacht, zijn twee incidenten bekend geworden, welke zich na de sluiting der stembureaux hadden voorgedaan. Te Neunkirchen werd een bom ge worpen tegen het bureau van het Duitsche Front. De aangerichte schade schijnt niet veel te beteekenen te hebben. Vier perso nen zijn gearresteerd. Twee dezer zouden communisten geweest zijn, de beide ande ren waren aanhangers van de status quo- partij. Te Saarbrücken hebben ongeveer j 150 communisten gedemonstreerd in de Bahnhofstrasse. Toen ae politie de menigte wilde verspreiden ontstond eenig tumult. Ook in dit geval zijn eenige personen ge arresteerd. Het incident bleek ten slotte niet van ernstigen aard te zijn geweest. ALS DE VLUCHTELINGEN KOMEN. De Lotharingsche grens gesloten. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat naar de regeeringscommissie van het Saar gebied mededeelt de Fransche regeering besloten heeft, dat van 13 Januari des n.m. drie uur af de houders van Saarlandsche reispassen voor Duitsche onderdanen voor de overschrijding van de grens in het bezit moeten zijn van een bijzonder visum. Door dezen maatregel zijn alle door de regeeringscommissie verstrekte visa voor Frankrijk ongeacht hun geldigheidsduur verloopen. Zij moeten worden vervangen door een visum van het Fransche consu laat. Ieder die probeert de grens te over schrijden zonder in het bezit te zijn van een geldig visum, stelt zich bloot aan het gevaar teruggestuurd te worden. De rege ling der grensverkeerkaarten blijft nog be staan. Aan deze mededeeling wordt de conclu sie vastgeknoopt, dat de uitslag der stem ming in Frankrijk geen twijfel laat en dat Frankrijk de grens tusschen het Saarge bied en Lotharingen thans als zijn grens beschouwt. Ook Nederland zal ongewcnschte vreemdelingen weren. In verband met de mogelijkheid, dat naar aanleiding van den uitslag van de Volksstemming in het Saargebied, via de Belgische grens vluchtelingen uit het Saar gebied Nederland zouden willen binnen komen, is 'opdracht gegeven, deze te weren, tenzij zij niet als ongewenschte vreemde lingen kunnen worden beschouwd. EEN ONDERHOUD MET KAPT. DE BRUYNE. Den commandant der Nederlandsche troepen. Een speciale V. D.-verslaggever hee^t een onderhoud gehad met kapt. M. R. de Bruyne, den commandant der Nederland sche mariniers in het Saargebied. De commandant wees er op, dat de Ne derlandsche militairen, van militair stand punt bezien, gedurende hun verblijf in het Saargebied zwaren dienst hebben gedaan. In den korst mogelijken tijd was het noo- dig, een betrekkelijk groot gebied in vele dag- en nachtoefeningen zoo goed te leeren kennen, dat 'officieren en manschappen zich in het gebied volkomen vertrouwd voelen. De commandant wijst er daarbij op, dat er in dit mooie land weliswaar tal van hoofdwegen zijn, doch weinig dwars wegen. Vooral door de nachtelijke oefenin gen hebben de manschappen het gebied echter zeer goed leeren kennen. Het was hem bij de oefeningen opgevallen, dat de bewoners vooral van dit gedeelte van het Saargebied vriendelijke menschen zijn, die steeds bereid bleken, de noodige inlichtin gen te verschaffen, wanneer de troepen zich omtrent verbindingen op de hoogte wilden stellen. Kapitein de Bruyne vertelde, dat zijn manschappen volkomen er van overtuigd zijn, voor welke belangrijke zaak zij in het vreemde land zijn en welke delicate, doch ook eervolle missie zij hebben te vervul len. Hij kon niet mededeelen, hoe lang deze missie zou duren. „Wij zijn slechts soldaten", merkte hij lachend op, ,,en hebben onze bevelen op te volgen. Overigens hebben wij in deze politiek zoo opwindende dagen onze man schappen zooveel mogelijk terug gehou den. Zij en de officieren zijn nauwelijks in aanraking gekomen met de civiele bevol king, omdat wij alles wilden vermijden, wat tot ordeverstoringen aanleiding zou kunnen geven. Wanneer echter eerst de volksstemming achter den rug is en de op winding is gaan liggen, hopen wij ook met de bevolking in vriendschappelijk verkeer te komen en het mooie gebied te leeren kennen, waarin wy ons op hoog bevel be vinden". Kapitein de Bruyne gaf vervolgens nog eenige inlichtingen omtrent het verblijf van het andere deel van zijn troepen in het slot Kraemer in St. Ingbert. Hij ver telde hoe vervallen dit verblijf er bij aan komst uitzag en hoeveel werk noodig was, om het voor het verblijf van de officieren en manschappen geschikt te maken. Alles zat dik onder het stof. De troepen die er liggen, zijn thans echter zeer tevreden. Over de betrekkingen tot de troepen van de andere landen verklaarde de comman dant, dat de internationale troepen een uit stekenden opperbevelhebber in generaal Brind en zyn medewerkers hebben, zoodat een zeer goede verhouding tusschen de op perste leiding en de territoriale comman danten bestaat. Ook bij de Engelschen, in wier sector kapitein de Bruyne zijn zetel heeft, verklaarde hij zeer goede vrienden te hebben gevonden. Deze uitstekende ver houding tusschen de verschillende troe pen, vergemakkelijkt natuurlijk de taak en zal ook op de bevolking een prettigen indruk maken. Onder leiding van een der officieren kon ik daarna de verblijven der manschappen bezichtigen, waarover reeds eerder is ge meld. De zalen, waar vroeger de machines stonden, en waar de mannen thans op een voudige veldbedden met stroozakken sla pen, zien er keurig uit. Alles is eenvoudig, doch goed verzorgd. Het is er behagelijk warm en de soldaten zullen, naar het zich laat aanzien, zeker later met genoegen aan hun „oorlogstocht" naar de Saar terug den ken. NA DE VOLKSSTEMMING. Fransche persstemmen. PARIJS, 14 Jan. (V. D.). De Fran sche bladen publiceeren kolommenlar.ge artikelen van hun speciale corresponden ten over de stemming in het Saargebied. Algemeen wordt er de rust en discipline erkend waarmee de bevolking naar de stembus is gegaan. De bladen wijzen bijna allen echter op den moreelen terreur, die door het Duitsche front is uitgeoefend en niet heeft nagelaten velen angst in te boe zemen voor het stelling nemen voor den status quo. Uit verschillende berichten blijkt, dat vele journalisten in de omge ving van den Wartburg of alvorens daar te worden toegelaten gevisiteerd zijn. Niettemin twijfelt ook de Fransche pers niet aan de overwinning van Duitschland. Volgens een bericht van de „Matin" rekent men in Frankrijk op 24.000 emigranten. Het blad is van meening, dat Frankrijk deze echter niet allen zonder onderscheid zal kunnen opnemen en degenen, die zullen worden toegelaten zullen in elk geval moe ten worden ondergebracht in de Weste- lijkp Fransche repartementen. De buitenlandsche medewerker van het „Journal" meldt uit Genève dat men in Volkenbondskringen van meening zou zijn, dat een groote meerderheid voor terugkeer van het Saargebied tot Duitschland een voor de algemeene Europeesche verstand houding gunstige atmosfeer zou scheppen •en eventueel gelegenheid zal bieden, Duitschland naar Genève terug te brengen. Wat Frankrijk aan emigTanten verwacht. PARIJS, 14 Jan. (V. D.). Volgens de „Matin" verwacht men in Frankrijk onge veer 24.000 emigranten uit het Saargebied en wel 3000 in het Saargebied wonende El- zassers, drieduizend genaturaliseerde Saar- landers. ongeveer honderd leiders van so cialistische en communistische partijen, 1500 Saarlanders uie in nauwe relatie tot de Fransche mijndirectie stonden, 1200 emigranten die na de omwenteling in Duitschland naar het Saargebied waren uit gewezen en 4500 Joden. Daarnaast rekent men nog op 1200 andere emigranten. Het blad meent, dat Frankrijk niet onvoorwaar delijk al deze emigranten kan opnemen en dat hun de depart. Tarn en Garonne, Avignon en de Pyreneeën tot verblijfplaats moet worden aangewezen. KERKNIEUWS BENOEMING IN HET BISDOM VAN HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Secretaris van het Bis dom: den Zeereerw. Heer F. J. Bank, die assistent was te Venhuizen. STADSNIEUWS 1272-jarig pastoraat vari pastoor Th. M. Beukers Klokken voor de nieuwe kerk als teestgeschenk Pastoor Beukers wilde van feestelijkheid ter gelegenheid van zijn koperen pasto- raatsfeest niet weten! Maatregelen had hij getroffen, om „huldebetoon" te weren. Wij „aan de courant" weten daarvan! Maar nu er tóch feest is gevierd, beschei den in vorm, doch groot in hartelijk heid, nu willen wij, voordat we van die feestelijkheden een verslag plaatsen, begin nen, constateeren, dat gisteren weer 'ns op ondubbelzinnige wijze is gebleken, hoe Pastoor Beukers in alle rangen en standen, in alle kringen van zijn parochianen wordt gerespecteerd, wordt bemind. En ook bui ten de parochie. Over de parochie-grenzen heen is gegroeid de hoogachting, de op rechte, hartelijke sympathie voor Pastoor Beukers. Pastoor Beukers mag er stelling van over tuigd zijn, dat geheel Katholiek Leiden hem eert en hem dankbaar is voor 't vele goeds, door hem als mensch en als priester ver richt, altijd en overal waar hem daartoe de gelegenheid werd geboden; op een vaak onbegrijpelijke wijze woekerend met zijn tijd! Wij herhalen hier, wat de schrijver van een artikel in onze courant van Zaterdag wenschte, en wat de Deken van Leiden gis teren als zijn wensch uitsprak: Pastoor Beukers nog héél vele jaren in Leiden! Gistermorgen te 10 uur droeg de jubila ris aan het smaakvol versierde altaar der St. Lodewijkskerk een plechtige Hoogmis op, daarbij geassisteerd door zijn kape laans: kap. G. Mudde als diaken, kap. H. Schrama als subdiaken en kap. A. Leen- ders als ceremoniarius. In het priesterkoor hadden voorts plaats genomen prof. P. Juffermans, leeraar aan het Seminarie Hageveld, kap. A. Kramer uit den Haag, oud-kapelaan der parochie, rector H. van de Ven, Centraal-praeses der St. Joseph Gez. en rector L. Beune, rector van het St. Liduinagesticht. Het kerkge bouw was zooals begrijpelijk ge heel en al gevuld met geloovigen. Te 12 uur was het huldigingscomité, ge vormd uit de parochianen met aan het hoofd de oudste der kapelaans, de weleer waarde heer G. Mudde, in de receptieka mer van de pastorie aan de Breestraat bij eengekomen. Een schat van bloemen, in gezonden door allerlei parochieele corpo raties of stedelijke vereenigingen, washier van hoog to laag opgesteld en gaf het ge heel toch een feestelijk aanzien. Namens het comité werd het woord ge voerd door den heer P. Hueber, die zeide geen lange rede te zullen houden, wat wel geheel in den geest van den jubilaris zou zijn. Als spr. den pastoor jubilaris noemde, dan vroeg hij zich af, of zulks wel juist was. Want, aldus* spr., wie heeft er meer reden tot jubelen: degene, die 12% jaar lang de zware zorgen van zijn ambt heeft te dragen gehad, of zij, die al dien tijd de heilzame gevolgen van die zorgen ge noten hebben. Spr. zou daarom tot de parochianen wil len zeggen: dankt God, dat Hij u dezen pastoor heeft gegeven en bidt, dat hij nog lang voor u gespaard mag blijven. Spr. wilde niet geheel overeenkom stig den geest van den pastoor uitwei den over zijn arbeid in en buiten de kerk, zijn zorg voor het onderwijs, zijn liefde voor het arme, het verwaarloosde en het zwakzinnige kind en voor nog zooveel meer, dat zijn belangstelling heeft. Wel wilde hij zeggen, dat die arbeid, hoe be scheiden ook gedaan, gevoelens van dank baarheid en genegenheid heeft opgewekt. Nu is 't een gewoon verschijnsel, dat ge negenheid en dankbaarheid zich niet al leen in woorden uiten, maar dat men ze niet altijd in daden weet om te zetten. Om nu te zorgen, dat daden hier een minder door den jubilaris gewenschte uitwerking hadden, had zich een comité gevormd, waarvan de grootste acteur Is geweest kap. Mudde. Dank zij zijn activiteit is ge bleken, hoe uit het kleine het groote kan voortkomen. Dat beteekende niet een in sinuatie aan het adres van kap. Mudde, maar een andere manier van zeggen, dat vele kleintjes een groote maken. De vraag, waarmede de parochianen hun pastoor een genoegen konden doen, was spoedig beantwoord. Wat toch zou hem aangenamer kunnen zijn dan in staat te worden gesteld in den toren van de nieuwe St. Petruskerk een stel klokken aan te brengen, die in allerlei toonaarden zouden verkondigen, dat daar was een centrum van katholiek leven, klokken, die zouden uitluiden vreugde en droefheid, maar er tegelijkertijd aan zouden herinne ren, dat daar in de kerk de beste plaats is om dankbaarheid bij zegen en onder werping in lijden aan God te brengen. Namens de parochianen bood spr. dan het in een daad omgezette bewijs van hun genegenheid en dankbaarheid aan in den vorm van een enveloppe met 'nhoud, waarbij spr. den wensch voegde, dat God den pastoor in een steeds meer bloeiend parochie-leven de belooning moge schen ken voor alles, wat hij daarvoor tot nu toe gedaan heeft. Dankwoord pastoor Beukers De zeereerw. pastoor Beukers zeide in de weken en maanden, die aan dezen dag voorafgingen, steeds zijn oogen en ooren te hebben gesloten voor hetgeen zich rond om afspeelde. De laatste 2 uur heeft hij echter de feeststemming zelf niet kunnen onderdrukken. Nu spr. heeft ondervonden wat de paro chianen gedaan hebben, gevoelt spr. dank baarheid. Dankbaarheid voor de schoone versiering van het altaar, voor de opkomst tijdens de H. Mis en ook nu weer. Spr. weet niet hoe hij die dankbaarheid zal uitdrukken, nu de parochianen aan zijn wensch, klokken te ontvangen, gehoor heb ben gegeven. De pastoor weidde hierna ^enigszins uit over de beteekenis der klok in het kerke lijk leven en wees erop, hoe de klok is de stem des Heeren, die de geloovigen roept om te komen bidden, om te toonen, dat Hij er is en wie Hij is. De klokken bestrijden de booze geesten m de lucht, zij weren rampen van ons af. Daarom is spr. blij de klokken te kunnen hangen in den nieuwen toren. De parochianen mogen weten, dat dit geschenk welkom is en van groot gewicht voor de nieuwe kerk. En nog vuriger ver langt spr. nu, dat met Kerstmis de kerk klaar moge zijn en de klokken haar vreug detonen zullen kunnen laten hooren. Spr. kon zijn nieuwsgierigheid verder niet bedwingen en opende de enveloppe, waarna hij aangenaam verrast werd door de groote som van ƒ2700, waarvoor hij allerhartelijkst dank zegde. Toespraak deken Homulle. De hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Homulle, die tijdens de toespraak van den heer Hueber reeds was binnengekomen, vervolgens het woord verkrijgend, zeide dat hij gaarne bij de Hoogmis aanwezig zou geweest zijn, doch dat de collecte voor de Arme Kerken zulks verhinderd had. Deken Homullen wees er vervolgens op, dat pastoor Beukers gedurende zijn 12 %- jarig opastoraat ontzettend veel gedaan heeft. Eiken dag ongetwijfeld denken de parochianen aan dat prachtige werk, maar feestdagen als deze zijn als mijlpalen, waar bij wij terugzien, op hetgeen voorbijging en dan zal pastoor Beukers opnieuw her halen: Non nobis, Domine, non nobis. Spr. besloot met den wensch, dat pas toor Beukers zijn zegenrijk werk ook in de nieuwe St. Petruskerk moge voortzet ten en niet maar 12%, doch veel meer jaren. Pastoor Beukers dankte deken Homulle voor zijn woorden en wenschen en deelde vervolgens mede, dat er dus vier klokken in den nieuwen St. Petrus-kerktoren zul len komen, wijl hij" van een Maria-vereer- ster reeds /500 had ontvangen voor een Angelus-klok. Hierna ving de receptie aan en een roote schare geestelijken uit stad en om geving, parochianen en tal van vooraan staanden uit de burgerij en afgevaardig den van verschillende organisaties uit de stad kwamen blijk geven van hun belang stelling. Onder de geestelijken, die den pastoor kwamen complimenteeren, noe men we nog den hoogeerw. heer mgr. H. J. M. Taskin, president van het Groot- Seminarie te Warmond.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2