ASPIRIN MAANDAG 14 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 BUITENLAND BELGIE. HET AFTREDEN VAN v. CAUWELAERT Sympathie-betuigingen De katholieke Vlaamsche fracties - voor de Kamer en den Senaat hebben Zater dagmiddag een vergadering gehouden te Brussel, naar aanleiding van het ontslag van minister van Cauwelaert. Door verschillende sprekers werd hulde gebracht aan den persoon van den Vlaam- schen leider. De beide groepen besloten vervolgens, dat uit solidariteit met den mi nister geen enkel lid van de beide fracties de portefeuille van den afgetreden minis ter zou aanvaarden. De beide R.K. demo cratische Vlaamsche ministers van Isacker en Rubbens blijven in functie, daar de houding der partij ten opzichte der regee- ging ongewijzigd blijft. Men spreekt thans van een extra-parle mentaire personaliteit in landbouwkringen om den heer van Cauwelaert als minister op te volgen. De heer van Cauwelaert ont ving van den minister-president een schrij ven, waarin deze hem zijn groote spijt uit drukte, dat hij zijn medewerking aan de regeering moest missen en hem andermaal de volledige sympathie van alle leden der regeering betuigt. Het parket van Antwerpen heeft experts aangesteld, om de boekhouding en de an dere in beslag genomen documenten van de Antwerpsche Depositobank te onder zoeken. De gedelegeerde commissaris, Emile van Cauwelaert, is door het gerecht onder vraagd. Een blad had medegedeeld, dat het op verzoek van de regeering was, dat hei. parket een actie tegen deze bank heeft ingesteld. De regeering laat thans dit be richt tegenspreken Het bestuur van de Antwerpsche Depo sito-bank harerzijds laat mededeelen, dat alle beleggingen veilig zijn en dat alle deposito's aan hen, zonder de minste moei te zijn terugbetaald, eventueel zullen wor de terugbetaald. DUITSCHLAKD. VERDEELING DEP S. S. IN KEURCORPS EN RESERVE - Twintigduizend man voor actieven dienst Omtrent de verwachte reorganisatie van de S. S. troepen, wordt vernomen, dat een keurcorps van 20 000 man gevormd zal worden, min of meer zwaar bewapend, om politieke vijanden in Duitschland te be strijden. Dit corps zal in vier afdeelingen worden verdeeld, n.l. Muenchen, Berlijn, Keulen en Koningsbergen. Verder zal gevormd worden een reser ve-corps no. 1 bestaande uit de overige S S lieden, die hun opleiding voltooid heb ben. Zij zullen slechts voor actieven dienst worden opgeroepen als dit noodig is en ter onderscheiding van het keurcorps een wit ten band om Jen arm dragen. De jongere S.S.-mannen, die hun trai ning nog niet voltooid hebben, zullen wor- der ondergebracht in het reserve-corps no. 2 en blauwe banden om den arm dragen; behalve een revolver zullen zij geen wa pens dragen. In verband met deze reorganisatieplan nen zou de S.S.-chef Himmler verschillen de steden in Duitschland hebben bezocht. ENGELAND. BRITSCH PLAN VOOR RECHTS^ GELIJKHEID OP BEWAPENINGS- GEBIED Een proefballon Het voorstel van de „Times", dat de overwinnaars uit den wereldoorlog afstand zullen doen van de voordeelen der mili taire clausules van het verdrag van Ver sailles, vormt slechts een gedeelte van een plan, dat op het oogenblik door de Engel- sche diplomatie wordt bestudeerd. Dit ontwerp houdt o.m. in, dat de over wonnen landen, om van dit afstand doen te, kunnen profiteeren, een desbetreffend verzoek moeten richten aan den. Volken bond, waarvan zij lid zouden moeten zijn. De voorstanders van dit plan zijn van oordeel, dat men op die wijze zoowel de aan Duitschland gegeven belofte van ge- lijkgerechtigheid zou inlossen, als Duitsch- lands terugkeer in den Volkenbond ver krijgen. Hierdoor zou het mogelijk zijn, met deelneming van het Duitsche rijk on derhandelingen te voeren over het 3luiten van een conventie tot beperking der be wapeningen. Op het oogenblik heeft men bij een en ander nog slechts met een proefballon te doen, maar de mogelijkheid bestaat, dat het plan vasten vorm aanneemt. SPANJE. NAAR POLITIE KEN VREDE IN SPANJE. De premier knoopt besprekingen aan. De Spaansche premier Lerroux heeft een langdurig onderhoud gehad met Gil Ro bles, den leider der katholieke volksactie, aangezien Lerroux van oordeel was, dat te genstellingen niet kunnen blijven voortdu ren. Naar de premier verklaarde, is de ontmoeting zeer hartelijk verloopen. Beide hebben wij, aldus Lerroux, uiting gegeven aan onzen wensch, het regeeringsblok te handhaven, dat alleen in staat is het voort bestaan der republiek te verzekeren. Ik zal trouwens nog meer besprekingen voe ren, niet slechts met Gil Robles, doch ook met andere persoonlijkheden en vrienden der radicale partij. Ik ben reeds tot de overtuiging gekomen, dat ik niet op moei lijkheden zal stuiten. Natuurlijk zullen van beide zijden concessies gedaan moeten worden. Men mag b.v. het feit niet uit het oog verliezen, dat aan de partij der katho lieke volksactie geen enkele gouverneurs post is toegewezen. Naar voorts wordt ge meld, is de oud-premier Azana voor den specialen rechter verschenen, die belast is met het onderzoek in de kwestie der wa- penvoorraden. AMERIKA. OUDERDOMSPENSIOEN IN DE VER. STATEN. 40 dollar per maand aangekondigd. Omtrent de boodschap op het gebied der sociale politiek welke president Roosevelt de volgende week tot het Congres zal rich ten, zijn de volgende tot dusver nog on bevestigde bijzonderheden bekend ge worden. Behoeftige Amerikanen van 65 jaar en ouder zullen een ouderdomspensioen krij gen van 40 dollar per maand. Het pensioen zal worden verstrekt uit een openbaar fonds, dat voor de helft zal worden bijeen gebracht door de federale regeering en voor de andere helft door de schatkisten der verschillende staten, waarvoor een al- gemeene belasting geheven zal worden. Het aandeel van de federale regeering over het eerste jaar wordt geschat op 75 mil- lioen dollar. Gemeld wordt, dat het ontwerp tweeër lei strekking heeft, namelijk een gedwon gen ouderdomspensioen en een werkloos heidsverzekering. Wat het laatste deel van het voorstel betreft, dit zal geheel worden gefinancierd door bijdragen van werkge vers en werknemers. Beide stelsels zullen onder algemeene controle staan van het departement van Arbeid. MEXICO. NIEUWE GEVECHTEN IN MEXICO-STAD De politie trachtte een priester uit de kerk te verdrijven. In de voorstad Tacubavc hebben zich Vrijdagavond nieuwe ernstige onlusten voorgedaan, toen de politie trachtte een priester uit de kerk van den Heiligen Geest te verdrijven. Het gerucht verspreidde zich, dat de Roodhemden met steun van de politie de kerk waren binnengedrongen, en in een minimum van tijd verzamelden zich drie honderd mannen en vrouwen, die de poli tie met geweld trachtte te verdrijven. Er ontspon zich een bloedig gevecht, waarbij ettelijke honderden schoten, voor het meerendeel door politiemannen werden gelost. Vier personen werden hierbij ge dood en veertien gewond. De verdedigers van den priester wier pen barricaden op en bekogelden de politie met steenen. Ook na de hulp van de brandweer te hebben ingeroepen, bleef de politie machteloos. De politiechef, generaal Gonzales, trok daarom ten slotte de politie terug, die op grooten afstand een cordon om de kerk vormde. Het aantal Katholieken was inmiddels tot tweeduizend gestegen. Zij bleven den geheelen nacht door binnen het politiecor- don in de kerk en op df barricaden. Een vertegenwoordiger van de „United Press" slaagde er in door het cordon heen te dringen en de kerk te bereiken. Hij kon de kerk evenwel niet binnenkomen. Door de ramen zag hij, dat ook veel vrouwen en kinderen zich in het kerkgebouw bevon den. In den loop van den nacht heeft de poli tie geen nieuwe aanvallen meer onderno men maar getracht de Katholieken naar hun woningen terug te drijven. Na het aanbreken van den -'ag zou door de politie een onderzoek worden ingesteld. De politie gelooft, dat het aantal slacht offers grooter is dan is aangegeven, daar vermoedelijk ook in de kerk nog een aan tal gewonden en wellicht ook dooden ge vallen zyn. Onder de vier geborgen dooden be vindt zich ook het lijk van een persoon, die bij de onlusten niet betrokken was maar die in zijn huis, dat zich dicht bij de plaats van den strijd bevindt, door een verdwaal den kogel getroffen werd. 6UITENLANDSCHE BERICHTEN. OVERSTROOMING IN CANADA GEVOLG VAN DOOL Vele boerderijen door het water ingesloten Ten gevolge van den plotseling ingeval len dooi en regenval zijn op vele plaatsen in Canada groote overstroomingen ont staan. Verscheiden bruggen zijn door het opstuwende water, dat in sommige rivie ren wel tot acht meter boven het normale peil is gestegen, vernield. Vele boerde rijen te Sherbrooke in het district Quebec zijn van de buitenwereld afgesneden. Uit gestrekte landerijen staan onder water. In de straten van Truro in Nieuw-Schotland stroomde het water binnen, groote ijsblok ken met zich mede voerend. Daar de verbinding met eenige plaatsen geheel verbroken is ontbreken nog nadere gegevens omtrent den omvang van het on- heiL Dat dodr het product van vertrouwen. DESKUNDIGEN-DAG IN HET HAUPTMANN-PROCES. Verraderlijke spelfouten. De hoofdrol in de zitting van Vrijdag van het proces tegen den ontvoerder van Lindbergh's baby werd gespeeld door ver schillende deskundigen die voor het mee rendeel voor Hauptmann zeer bezwarende verklaringen aflegden. De eerste getuige, Frank Wilson, ver klaarde by zijn verhoor o.m., dat het geld voor den losprijs onder zijn toezicht was ingepakt in het bureau van J. P. Morgan, en dat 14.600 dollar van dit bedrag in de garage van Hauptmann is aangetroffen. Vervolgens deed zich een incident voor tusschen den officier van Justitie, Wilentz, en den eersten advocaat der verdediging, Reilly. Willentz vroeg n.l. plotseling aan Wilson: „Denkt u, dat Hauptmann schuldig is?" Nog voordat getuige had kunnen ant woord, kwam Reilly tusschenbeiden en protesteerde tegen een dergelijke vraag. Nadat Wilentz gezegd had dat Reilly zelf destijds ook een soortgelijke vraag aan ko lonel Lindbergh had gesteld legde hij er zich bij neer en trok de vraag in. Ook Fisher, Hauptmann's tweede verde diger, stelde een vraag aan Wilson, n.l. of hij wist, dat 2900 dollar van den losprys in de Federale Reserve Bank van New York was gedeponeerd. Wilson gaf ten ant woord, dat dit een bedrag van 2.980 dol lar moest zijn en dat het door een zekeren J. J. Faulkner was gedeponeerd, die heeft medegedeeld, dat de herkomst van het geld niet was na te gaan. „Is het waar, vroeg Fisher vervolgens, dat Faulkner zelfmoord heeft gepleegd door van het Chrysler Building te New York, een hoogte van ca. 350 meter, te springen?" Wilson antwoordde ontkennend. Wilson deelde verder mede, dat 18.800 dollar van den losprijs was teruggevon den, en dat ruw geschat 31.000 dollar nog niet terecht was gekomen. Eenige biljet ten waren buiten New York gevonden, maar de meeste waren toch van New York afkomstig. Er is geen enkel bankbiljet te Philadelphia, Chicago of Washington opge spoord. De volgende getuige was de 75-jarige Osborn, die by meer dan 200 rechtszaken als handschriftkundige is opgetreden. Os born heeft in een lang betoog, aan de hand van teekeningen en foto's, uiteengezet, hoe hy tot de conclusie is gekomen, dat de man, die de brieven met betrekking tot het losgeld aan kolonel Lindbergh en „Jafsie" Condon geschreven heeft, geen ander kan zijn dan degene, die onder den naam van Bruno Richard Hauptmann is gearres teerd. Osborn verklaarde, dat hij 36 maanden lang het handschrift heeft bestudeerd, cn dat hij zijn conclusie eerst heeft getrokken, nadat de handschriften van 150 personen waren getoetst. Als het belangrijkste punt van overeenkomst tusschen het handschrift van den briefschrijver en dat van Haupt mann noemde Osborn de openingen der letters. Deze zijn overal gelijk en een na bootsing is onmogelijk, zoo mechanisch juist zijn zy gezet. Hij wees voorts op de overeenkomst van de Duitsche letter „T" in de brieven en in Hauptmann's hand schrift. Verder liet getuige zien, dat New York overal met een koppelteeken was ge schreven. Ook was het volgens Osborn merkwaardig, dat karakteristieke fouten voorkwamen in het schrijven van de woor den „light" als „lihgt" en „ringht" als „rihgt". Tevens was er eenmaal „gute" in plaats van „good" geschreven, hetgeen wederom op Duitschen invloed wijst, ter wijl er hier en daar een „n" aan een woord was toegevoegd, die er niet in thuis hoorde. Ten slotte werd het gerechtshof een in teressante mededeeling gedaan over het feit, dat het ontvoerde kindje misschien toch niet in denzelfden nacht van de ont voering in den ondiepen kuil, waarin men het later vond, gelegd werd. Hauptmann's verdediger, Reilly, vroeg n.l. aan dr. Con don, of het juist was, da* hij in December 1934 gezegd zou hebben, dat het lijkje van het kind op de plaats waar men het gevon den heeft, door den ontvoerder omge bracht is. In zijn antwoord zeide Condon, dat hy zich hiervan niets kon herinneren; hy wilde echter ook niet bestrijden, dat hy dit gezegd zou hebben. In verband hiermede zij er aan herin nerd, dat, ofschoon een groot aantal per sonen om Lindbergh's farm heen gezocht hebben, indertijd geen spoor van het kind of zelfs van het grafje is gevonden. Later, toen het graf niet ver van Lindbergh s huis ontdekt werd, heeft men aangenomen, dat men de plaats over het hoofd had gezien. MISSIONARIS VERMOORD IN DEN SAMOA ARCHIPEL. Uit Salamoa (Samoa-archipel) wordt ge meld: Op het eiland Upolu, waar in De cember jJ. ook reeds een missionaris werd vermoord, zijn thans wederom een missio naris en twee inlanders gedood. BRANDCATASTROFE IN JAPAN. De stad Sakaimatsjl voor een derde in asch gelegd. Door een reusachtigen brand ls de in het Zuidelijke deel van het Japansche hoofd eiland Hondo gelegen stad Sakaimatsji grootendeels in asch gelegd. Door de vlam men, welke, ondanks de urenlange pogin gen der brandweer niet tot staan konden worden gebracht, werden meer dan vijf honderd huizen, ofwel ongeveer een derde van alle huizen der stad volkomen vernie tigd. Vele duizenden personen zyn dak loos geworden. In de stad heerscht een dergelijke opwin ding en verwarring, dat tot nog toe niet kon worden vastgesteld, of en hoeveel menschen bij deze catastrofe om het leven gekomen zijn. TROTZKI IS ONTDEKT. Op een klein landgoed in Auvergne. Men heeft de verblijfplaats van Trotzki gevonden. De vroegere Sovjet-functionaris vertoeft op 'n klein landgoed buiten Tulle, in het Hoogland van Auvergne. Men weet, dat een klein jaar geleden Frankryk moeite heeft gedaan Trotzki kwijt te raken, maar dit zulks niet is ge lukt. De Fransche autoriteiten hebben hem toegestaan in Frankrijk te blyven, onder scherpe bewaking wel te verstaan. Deze maatregel werd door de regeering geno men, om zoowel zichzelf als Trotzki voor overlast te sparen. LUCHTVAART Mrs. EARIIART VOLBRENGT HAAR WAAGSTUK. Geslaagde solo-vlucht over Stille Zuidzee. Mrs. Amelia Earhart, „de vrouwelijke Lindbergh", heeft het waagstuk, geheel al leen ovei de Stille Zuidzee te vliegen, vol bracht. Na Zaterdagochtend om kwart over drie te Honoloeloe, op Hawaï, te zyn ge start, is de aviatrice Zaterdagmiddag 16.31 New Yorkschen tyd te Oakland bij San Francisco behouden gedaald, waar 50.000 personen de heldhaftige vrouw hartstoch telijk toejuichten In deze daverende toejuichingen vond de intense spanning een uitweg, die zich gedurende het laatste uur van de wachten de menigte had meester gemaakt, die reeds niet anders had gedacht, dan dat Amelia Earhart hetzelfde lot had getroffen, als dat hetwelk den onfortuinlijken Ulm nog maar zoo kort geleden achterhaalde, toen hij by een vlucht in omgekeerde richting jammer lijk om het leven kwam, loen hij nog maar honderd kilometer van Honoloeloe verwy- derd was. Alles liep bij de vlucht van mrs. Earhart aanvankelijk prachtig, ook al moest zy op een gegeven oogenblik seinen, dat zy in een mistbank terecht was gekomen. Regel matig volgden de radioberichten elkaar op en geen enkele maal maakte de aviatrice melding van vermoeidheid, welke steeds de gevaarlijkste vijand is bij het maken van solovluchten over groote afstanden. Terwijl mrs. Earhart aldus met groote snelheid en zonder eenige hapering de Amerikaansche kust naderde, stroomde op het vliegveld van Oakland een menigte van tienduizenden samen, om de moedige vrouw bij haar aankomst te huldigen. Het door luidsprekers over het veld verbreide bericht, dat zoo juist een radiobericht van mrs. Earhart was ontvangen, waarin zy mededeelde, op 10 K.M. ten Zuiden van Oakland de kust te hebben bereikt, deed de menigte in een waar vreugdegehuil los barsten. Nog slechts enkele minuten en de aviatrice zou zich weer in hun midden be vinden. Maar het toestel van mrs. Earhart kwam niet opdagen en in angstige spanning be gon men zich af te vragen, wat te elfder ure nog kon zijn gebeurd. Een diepe ont goocheling maakte zich van allen mees ter, toen twintig minuten na het telegram, waarin de vliegster had medegedeeld, de Amerikaansche Westkust te hebben be reikt, een nieuw radiobericht binnenkwam mrs. Earhart had zich vergist. Een dikke mistbank, die zich tusschen haar en den oceaan uitstrekte, had zij voor beganen grond aangezien. Zij was dientengevolge den koers kwijt geraakt en verzooht drin gend opgaven van positie, aangezien zij zich niet meer wist te oriënteeren. Dat was voorloopig het laatste radiobericht, dat men van haar ontving. Reeds waande men, dat zij haar stout moedige poging met den dood in de golven had moeten bekoopen en een diepe neer slachtigheid maakte zich van de wach tenden meester, totdat plotseling van het ss. „President Pierce" een bericht was ont vangen, dat mrs. Earhart's toestel op 280 mijl van San Francisco boven het schip had gecirkeld. Onmiddellijk gaven nu de autoriteiten aan de kustbooten opdracht naar de plaats, die de „President Pierce" had opgegeven, op te stoomen, terwijl bovendien 24 marine vliegtuigen opstegen om naar de vliegster te gaan zoeken. Bij de Farallone-eilanden ontmoetten zij het toestel van mrs. Ear hart en in triomf werd nu „de vrouwelijke Lindbergh" naar Oakland geëscorteerd. BINNENLAND RAADPLEEGT vóór Uw inkoopen de advertenties IN U W DAGELAD VERKIEZING PROV. STATEN. Kieskring Leiden. In den Statenkieskring Leiden zijn can- didaat gesteld voor de Prov. Staten: H. Bader, Sassenheim, gesteld door Hil- legom, Katwijk, Koudekerk, Leiden, Lei derdorp, Lisse, Noordwijkerhout, Oegst geest, Sassenheim, Voorhout, Warmond, Zoeterwoude-dorp en Zoeterwoude-Hooge Ryndljk. H. G. de Boer, Noordwijk, gesteld door Noordwijk, Noordwijkerhout. Mr. E. J. M. H. Bolsius, Leiden, gesteld door Hillegom, Katwijk, Koudekerk, Lei den, Leiderdorp, Lisse, Noordwijk, Noord wijkerhout, Oegstgeest, Sassenheim, Voor hout, Warmond, Wassenaar, Zoeterwoude- Dorp en Hooge Rijndijk. J. P. Creyghton, Leiden, gesteld door Leiden. H. L. van Delft, Warmond, gesteld door Warmond. P. Heemskerk, Leiden, gesteld door Lei den, Leiderdorp, Koudekerk. A. A. C. M. van Iersel, Noordwijkerhout, gesteld door Noordwijkerhout, Oegstgeest. J. H. Kimman, Wassenaar, gesteld door Wassenaar. W. J. Kriek, Leiden, gesteld door Leiden. G. P. G. van Leeuwen, Wassenaar, ge steld door Leiden, Katwijk, Wassenaar. F. C. van Lierop, Hillegom, gesteld door Hillegom, Koudekerk, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Voorhout. B. N. Loerakker, Hillegom, gesteld door Hillegom, Katwijk, Leiderdorp, Lisse, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Sassenheim, Voorhout, Warmond, Wassenaar. H. Simonis, Leiden, gesteld door Katwijk. M. P. van der Weijden, Zevenhoven, ge steld door Hillegom, Leiderdorp en Zoe- terwoude-dorp. De heeren A. J. Verkleij en Th. B. J. Wilmer hebben hun candidatuur niet aanvaard. Advies: Het Bestuur, gebruik makende van zijn reglementaire bevoegdheid, advi seert de aftredende leden, de heeren H. Bader en Mr. E. J. M. H. Bolsius, als nos. één en twee. Stemmateriaal: Voor elke stemming wordt het benoodigd materiaal tijdig aan den Secretaris toegezonden. Data: De eerste stemming voor de nos. 1 en 2, heeft plaats op Zondag 10 Februari 1935. De tweede stemming voor de nos. 3 tot en met 6, op Zondag 24 Februari 1935. De processenverbaal der uitslagen met bybehoorende stukken, moeten zijn inge zonden: van de eerste stemming uiterlijk 12 Fe bruari e.k.t uiterlijk tot 4 uur ten huize van den Secretaris, de heer G. Bulten te Voorhout, óf tusschen 5y, en 6 uur in Ho tel „Den Burcht" te Leiden; van de tweede stemming uiterlijk 26 Fe bruari e.k., eveneens tot uiterlijk de hier- voren genoemde uren. Zittingen: De zittingen voor het opma ken van den uitslag hebben plaats voor de eerste en tweede stemming, op respectie velijk 12 en 26 Februari e.k., te 6 uur des namiddags in Hotel „Den Burcht" te Lel den. ONTSLAG ALS EERSTE KAMER LID. Baron De Vos van Stcenwyk's plannen. Aan een beschouwing in de „Tyd" over het vertrek van het lid der Eerste Kamer, baron De Vos van Steenwijk naar het bui tenland, ontleenen wij, dat het onjuist is, „dat de heer De Vos van Steenwijk, ver stoken van het gevoel voor hetgeen een Kamerlid betaamt, een vertegenwoordi gende functie zou willen blijven waarne men en zich aan de fiscus onttrekken". Spoedig kan de ontslagneming als Eerste- Kamerlid verwacht worden. De heer De Vos van Steenwijk zal zich na reizen naar Hongarije en Canada vermoedelijk in Oos tenrijk vestigen, zoo deelt het blad in aan sluiting op het bovenstaande mee. PLUIMVEE EN EIEREN. Crisismaatregelen voor 1935 vastgesteld. In aansluiting op de onlangs in de pers versohenen mededeelimgen omtrent de cri sismaatregelen voor 1935 ten aanzien van pluimvee en eieren kan thans worden be richt dat een dezer dagen in de Staatscou rant zal verschijnen de Crisis-Pluimvee houderij beschikking 1935 I, bevattende de voornaamste uitvoeringsmaatregelen van het Crisis-Pluimveehouderijbesluit 1935 I, hetwelk op 1 Januari 1935 in werking is ge treden. In deze beschikking is geregeld hoeveel eieren een kuiikenbroeder aan wien op grond van het bepaalde in het Crisis-Pluim- veehouderijbesluÜ 1935 I een broedvergun ning is verstrekt, dit jaar in zyn broed machines zal mogen inleggen. De toewijzing is voor alle kuikenbroe ders, die in 1934 hun bedryf uitoefenden, gebaseerd op percentages van de hoeveel heid iereen, die zij in 1934 vóór 13 April 1934 in hun broedmachines hebben inge legd. By de toewijzing dezer percentages is in de eerste plaats onderscheid gemaakt tusschen kuikenbroeders die ten gonoegc der Nederlamdsche Centrale voor Eieren en Pluimvee kunnen aantoonen, dat zij gewoon zijn de uit de door hen in hun broedmachines ingelegde eieren geboren kuikens uitsluitend te bestemmen voor ver jonging van den pluim veestapel op eigen bedrijf en kuiken broeders, die dit niet kunnen aantoonen. Voorts is een verschillend percentage toe gekend naar gelang kuikenbroeders zich al of niet tegenover genoemde Centrale verbonden hebben uitsluitend eieren in hun broedmachines in te leggen, welke recht streeks betrokken zijn van fokkers en/of houders van venneerderingsbedryven.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11