VRIJDAG 11 JANUARI 1935 DE LEJDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Botsing tusschen auto en tram Twee dooden en twee gewonden. Uit Zeist wordt gemeld: Gistermiddag omstreeks half vyf heeft op den Amers- foortschen weg nabij het station Huis ter Heide een ernstig ongeluk plaats gehad. Een personen-auto, die uit de richting Utrecht kwam, werd daar in de flank gere den door een tramtrein van den electri- schen tramdienst Zeist-Amersfoort, die op deze plaats den weg oversteekt. De auto werd zeven of acht meter medegesleurd en aan de linkerzijde geheel ingedrukt. Toen de tram tot stilstand was gekomen, schoot onmiddellijk van alle zijden hulp toe. Het bleek, dat de gevolgen van de botsing buitengewoon ernstig waren. Van de vier inzittenden waren de ruim 40-jarige H. van Twillert en de ruim 20-ja- rige G. van Goor, beiden uit Spakenburg, op slag gedood. De beide anderen, G. Vas- tenhouw, die den auto had bestuurd, en A. de Graaf, eveneens beiden uit Spakenburg, bleken gewond te zijn. Spoedig waren verschillende artsen, o.a. dr. Tjeenk Willink Jr. en dr. Jansen ter plaatse om de eerste hulp te verleenen. De politie van Zeist arriveerde met twee zie kenauto's. Met deze ziekenauto's werd het stoffe lijk overschot der beide slachtoffers over gebracht naar het ziekenhuis te Zeist, waarheen ook de gewonden zijn vervoerd, die vermoedelijk een schedelbasisfractuur hebben bekomen. Intusschen is hun toe stand niet ernstig. Hoe het ongeluk zich nauwkeurig heeft toegedragen, kan nog niet gezegd worden. Zooals gezegd steekt de tram even voor den spoorwegovergang den Amersfoort- schen weg ovgr. Er zijn geen afsluitboo- men en geen signalen, maar anderzijds kan* niet beweerd worden, dat het uitzicht van af den weg op de trambaan slecht is. Het is nog niet bekend, of de bestuurder de tram te laat heeft bemerkt dan wel of er iets aan den wagen haperde, waardoor de chauffeur hem wellicht niet tijdig tot stil stand heeft kunnen brengen. Merkwaardig is, dat, ofschoon de auto aan de linkerflank werd. ingedrukt, de aan deze zijde achterin zittende De Graaf slechts gewond werd. terwijl de rechts van hem zittende Van Goor gedood werd. Men vermoedt dan ook, dat het het geweld van den slag geweest is, die zoo noodlottige ge- vplgen heeft gehad. Het feit, dat de slacht offers uit den mond bloedden, wijst op in wendige kneuzingen. De auto, die door de tram, welke uit de richting Amersfoort kwam, vrijwel geheel vernield was, is in beslag genomen. Auto het trottoir opgereden. Dochter gedood, moeder gewond Gisteravond omstreeks acht uur Is op den Amsterdamschen Straatweg ter hoogte van de Ned. Herv. Kerk te Abcoude, een auto, bij het uitwijken voor een andere auto, het trottoir opgereden, waar juist de ongeveer 20-jarige mej. K. v. d. Roest uit Abcoude, met haar moeder wandelde. Zoo wel het meisje als haar omstreeks 60-jarige moeder werden door de auto gegrepen. De moeder werd slechts licht gewond en kon na verbonden te zijn naar huis worden ver voerd. Haar dochter evenwel werd de borstkas ingedrukt, tengevolge waarvan zij bijna onmiddellijk overleed, terwijl de moeder beenkneuzingen bekomen had. Beiden zyn naar huis overgebracht. Kind voor moeders oogen gedood. Tragisch ongeval te Beek Het niet goed uitkijken bij het overste ken van den weg heeft gisteren te Beek een menschenleven gekost. Omstreeks vier uur gistermiddag stapte de vrouw van H. ir.et haar 6-jarig zoontje op de Stations^ straat tegenover haar huis uit de autobus van de onderneming Brouns te Stein. Zij liep met het kind achter de bus om ten einde den weg over te steken, toen juist de vrachtauto van Van Gend en Loos te Sittard passeerde. De bestuurder kon on mogelijk nog stilhouden; het kind werd door den vrachtwagen gegrepen, waarna een der wielen hem over het hoofd ging. Het jongetje was op slag dood. De moeder werd door den auto op zijde geworpen en bekwam lichte inwendige kneuzingen. Zij was begrijpelijkerwijze zeer overstuur en moest naar haar wo ning gebracht worden. Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld. Het lijkje en de vrachtauto werden in beslag genomen. Daar de wagen echter in orde bleek te zijn, is hij kort daarop weer vrijgegeven. JONGEN DOOK KOLENTREIN OVERREDEN. In 't Ziekenhuis overleden. In de havenwijk te Rotterdam is gister middag te 5 uur een ernsetig ongeval ge schied. De 10-jarige jongen C. van Geffen uit de Jasmijnstraat was in de Putschelaan ter hoogte van de Chr. de Wetstraat op de treeplank van een der wagons van een ko- lentrein, die op weg was naar de Waal haven geklommen. Door de gladheid - het had even te vo ren wat gesneeuwd is de jongen van de treeplank gegleden en op de rails terecht gekomen. De wielen der drie achterste wagons gingen hem over beide beenen. De machinist merkto /an het ongeluk niets, doch twee wielrijders, die het zagen gebeuren, haalden de locomotief in en waarschuwden den machinist, waarop deze den trein tot stilstand bracht. Toen was het echter te laat. De geneeskundige dienst vervoerde den jongen naar het zieken huis aan den Coolsingel. Het rechterbeen was hem afgereden, terwijl het linkerbeen verbrijzeld was. Eenige uren na zijn opneming in het zie kenhuis is de jongen aan zijn verwondin gen bezweken. TERNAUWERNOOD DEN DOOD ONTSNAPT. Woensdagavond is de 47-jarige mej. A. C. H.R., bij het passeeren van de spoorbrug over de Schie nabij Schiedam bijna over reden door den sneltrein uit Rotterdam. De blokwachter W. B.. vertelt de ,.N. R. Crt.", die de boomen by den Overschiescheweg had gesloten, zag op het oogenblik, dat de sneltrein met een vaart van ongeveer 60 K.M. per uur naderde, iemand op de spoor brug loopen, op dezelfde baan als de trein reed. Hij trachtte door roepen de aandacht te trekken en gaf met rood licht signalen aan den machinist, die deze echter niet zag, omdat hij te dicht bij de brug was. De vrouw, die het gevaar zag, is op de ijzeren rand van de brug gaan zitten en daar afgevallen.. Toen de trein gepasseerd was, vond men haar in den 2 1/2 M. diepen draaiput. De juffrouw is later met een hoofdwonde in de dr. Noletstichting te Schiedam ter observatie opgenomen. ZWERVERSDOOD? Een kapitein van een sleepboot van P. Smit, die aan de „Boompjes" te Rotterdam gemeerd lag, ontdekte by zyn aan boord komen, dat op het dek een kreunende man lag. De inmiddels gewaarschuwde politie liet den man per auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoe ren. Onderweg is den man echter overle den. De politie is er nog niet in geslaagd, zyn identiteit vast te stellen. Man te Rotterdam door politie-agent doodgeschoten Woesteling bedreigde den politeman. Gisteravond te omstreeks half elf heeft zich in de Mauritsstrait te Rotterdam een drama afgespeeld. Een agent van politie heeft in een por taal /an een woning op een 52-jarigen man een revolverschot gelost, waardoor deze man op slag is gedood. De agent handelde uit zelfverdediging. Met dezen man was tevoren op straat herrie geweest en in het portaal heeft hij den agent bedreigd met een bijl of met een mes. De doode is de 52-jarige P. Hermsen, die in pand 91 in de Mauritsstraat woonde waar zich ook het bloeddrama heeft afge speeld. De man was gehuwd en voedde met zijn vrouw en een kleinkind op. Gisteravond is H die als hij iets gedron ken heeft doorgaans zeer woest optreedt, de straat op geweest. Vermoedelijk heeft hij een café bezocht en daarna heeft hij op den hoek van Maurits- en Van Oldenbar- neveldtstraat, vlak by zijn woning een ruil van een slagerij ingeslagen. Twee vrouwen zagen dit en zij maakten hierover een op merking. De man wond zich op en gaf een der vrouwen een zeer harden slag. Er is toen een voorbijganger bijgekomen, waar- by een kleine vechtpartij ontstond. Een agent van politie schoot toe, die den opgewonden H. tot kalmte aanmaande. Dit baatte evenwel niet. H. rende naar zyn woning gevolgd door den agent. In het por taal, dat nauw en donker is. heeft H. den agent toen bedreigd. Deze trok daarop zijn revolver en loste een schot, dat doodelijk bleek te zijn geweest. De agent heeft toen een paar naar buiten gekomen buren ge vraagd assistentie te roepen, zoomede den geneeskundigen dienst te waarschuwen. Gisteravond laat was het lyk nog niet vervoerd. De dokter van den G. G. D. die de schouwing verrichtte, verklaarde, dat de dood zeer spoedig moet zijn ingetreden. De commissaris der afdeeling, de heer Snippe heeft persoonlijk een onderzoek in gesteld, dat tot ver na middernacht voort duurde. De politie heeft van de situatie een paar foto's gemaakt. Nader vernamen wij nog. dat er aanvan kelijk twijfel bestond, dat Hermsen door een revolverkogel is gedood. Ook hartver lamming zou nl. de doodsoorzaak kunnen zyn. De Commissaris van Politie, de heer Snippe, gaf ons omtrent het gebeurde de volgende lezing: H. heeft op straat ruzie gehad met twee vrouwen. Hij ging terug naar zijn huis, roepende: „De bijl, geef mij de bijl!" Kort daarop kwam hij weer buiten, doch zonder den bijl, maakte weer ruzie met de vrouwen en gaf een harer een paar zeer harde klappen. Bij oeze vechtpartij sneu velde ook de ruit van de slagerij. Een voor- bijgangex trok party voor de vrouwen en diende H. een paar stevige klappen toe. H. ging naar huis terug, klaagde over pijn in den rug en bloedde uit neus en mond als gevolg van de opgeloopen klappen. Vlak hierop kwam de politiegent voorby. Deze hoorde van de omstanders van een en ander en ging naar de woning van H., waarvan de voordeur openstond. In het portaal is links de deur van de 'huiskamer der familie H. De agent klopte aan deze deur en opende haar vervolgens. In de kamer was het schemerig. Er brandde een petroleumlamp. H. zat aan tafel. Toen de agent binnenkwam stond H. op, schold en riep weer om den bijl. De man was zeer opgewonden, liep naar een kast, waarop de agent, zijn revolver trekkend sommeerde: sta stil! H. deed dat niet en toen heeft de agent een schot ge lost. De man viel en bleek even later over leden te zijn. Goed een uur later is het lijk naar het ziekenhuis Coolsingel overge bracht voor sectie. Het was nl. mogelijk, dat H. aan een hart verlamming was overleden. H. was een hartlijder en was-den gehee- kUIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 12 Januari. H u I x e n 301 M. 8.00 Morgen concert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon. 1.00 Het K.R.O. orkest en gramofoon. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2-.30 Gramofoon. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 Gramofoon en K.R.O. orkest Te 5.30 Esperanto-nieuws. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht waarna gramofoon. 7.15 Alph. Chorus over Wijsbegeerte en experimenteele psychologie. Waarna gra mofoon. 8.00 Vaz Dias en de K.R.O.-boys. 8.35 Pater J. Thewissen S.J. „Tusschen twee werelden". 9.05 „Malaise? Ik lach erom", groteske in 1 bedrijf. 9.40 De K.R.O.-boys en gramofoon. Te 10.30 Vaz Dias. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Hobo en piano. 12.15 De Notenkrakers. 12.45 Eddy Walis en zijn orkest 1.15 Viool en piano. I.301.45 Orgelspel. 2.00 Verkorte opera „Faust" van Gounod (gr.pl.). 2.50 Causerie. 3.10 XX-ensemble, Strijkorkest, Schal mei, Flierefluiters, De Zonnekloppers en Orvitropia. 5.30 Causerie. 5.30 Pianorecital en De Wielewaal. 6.30 Gramofoonpl. 7.00 Groningsch uurtje. 8.00 SOS-berichten. GramofoonpL 8.20 Zaterdagavondfilmpje. 8.30 Orgelspel. 9.00 Vaz Dias. VARA-Varia. 9.15 Eddy Walis en zyn orkest 10.00 Saxofoon en piano. 10.15 De Notenkrakers. 10.45 Henriëtte Davids: Mijn broer en Ik. II.45—12.00 Gramofoonmuziek. Droit wich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonpl. 12.05 BBC-Northern Orkest I.20 Commodore Grand-orkest 2.20 Belfaster Omroeporkest. 3.50 Schotsch Studio-orkest. 4.35 John MacDonnell's Tea Party. 5.35 BBC-dansorkest 6.20 Berichten. 6.50 Lezing. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 Voordracht. 7.50 Radio-Mannenkoor. 8.20 BBC-Symphonieorkest en solisten. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Theaterorkest. II.20—12.20 Ambrose en zijn Embassy Club Orkest. len avond zeer opgewonden geweest. In de kamer is een huls en een kogel terugge vonden. Bij de eerste beschouwing van den kogel zou kunnen worden gezegd, dat deze den man niet heeft geraakt. De lijkschouwing in het ziekenhuis aan den Coolsingel heeft aangetoond, dat de dood van H. veroorzaakt moet zijn door een revolverkogel. De kogel moet aan de linkerzijde van den borst het lichaam zijn binnengedrongen en het lichaam aan de rugzijde hebben ver laten. Daarna moet de kogel via een muur op den grond zijn terecht gekomen. Van hartverlamming blijkt dus geen sprake te zyn. „Radio Pari s". 1648 M. 7.20 en 8.20 GramofoonpL 12.20 Orkestconcert. 5.20 Assoc. des Concerts Pasdeloup. 9.t)5 Zang. 9.50 Harmonieconcert. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 11.20—1.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.504.50 Omroeporkest m. m. v. piano solist. 7.30 Oude dansmuziek. 9.10 Viool- en violarecitaL 8.20 Zang en declamatie. 9.45 Cabaretprogramma. 10.3011.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Rührland-orkest. 11.20 Orkestconcert. I.35 Gramofoonpl. 3.20 Omroeporkest, -koor en solisten. 6.50 Volksliederenconcert. 7.30 „Der Deutschlandsender spielt auf\ II.20—1.20 Concert. Rome, 421 M. 8.05 GramofoonpL 8.20 „I Capuletti e i Montecchi", spel van BellinL Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 GramofoonpL 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 GramofoonpL 6.35 Salonorkest. 7.40 GramofoonpL 8.20 Koorconcert. 9.20 Cabaretprogramma. 10.3012.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 GramofoonpL 12.50 Salonorkest. I.502.20 GramofoonpL 5.20 Dansmuziek. 6.20 Zang. 6.50 Pianorecital. 8.20 Gevar. concert. 9.25 Hoorspel. 9.50 Omroeporkest 10.3011.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Berichten. „Der Deutschlandsender spielt auf", gevar. programma. Berichten uit het Saargebied. II.201.20 Concert Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.00—12.20 Een der Duitsche zenders. 12.20—14.20 Brussel Fr. 14.20—17.20 Keulen. 17.20—19.40 Parijs Radio. 19.40—22.20 Beromlinster. 22.20afloop Weenen. 4e Programma. 8.058.30 Luxemburg. 10.35—11.05 Droitwich. 11.0513.20 Londen Reg. 13.20—18.00 Droitwich. 18.00—19.00 Brussel Fr. 19.00—19.50 Londen Reg. 19.50—21.50 Droitwich. 21.50afloop Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). „MIE UIT DE HUT". Bekend Larensch dorpstype overleden. Op 72-jarigen leeftijd is te Laren (N.H.) overleden mejM. SchaapherderRigter, meer bekend onder den naam „Mie uit do hut". Reeds meer dan 40 jaren bewoonde Mie de bij alle Gooiers en bij vele niet- Gooiers bekende „Hut van Mie" aan het Mauvezand, genoemd naar den schilder An ton Mauve, die daar steeds placht te schil deren en welke hut destijds eigenhandig door eenige Larensche kunstschilders werd gebouwd. Meerdere malen diende zoowel de hut als de bewoonster als model voor vele schilderstukken. Met het overlijden van „Mie uit de hut" verdwynt één van de zeer bekende en po pulaire dorpstypen, aldus de „Msbd." FEUILLETON. Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. (Nadruk verboden). 2) De eerste der bloemenbooten lag in duis ternis gehuld, maar de tweede was met hon derden gekleurde lantaarns geillumineerd, in het licht waarvan een papieren draak met zilveren schubben blonk. Terwijl zij het heldere schijnsel passeerden, keek Forsyth van terzijde naar het gezicht van zijn gezellin. Zijn eerste indruk werd ver sterkt; het was een wondermooi gezicht, zonder ook maar een zweem van iets, dat met kwaad in verband kon worden ge bracht. Het was alsoof het meisje zijn blik voelde, ze keek op en hun oogen ontmoet ten elkaar. In die van Forsyth werd een plotseling licht geboren, dat in geenen deele een weerspiegeling was van het licht der bloemenboot. Het meisje zag het en over haar oogen trok snel de sluier van haar lange, donkere wimpers, terwijl een roode golf over het zachte gezichtje sloeg. Een poosje zetten zij in stilzwijgen hun tocht voort, een stilzwijgen, dat spoe dig beklemmend dreigde te worden. For syth gaf er zich rekenschap van en haastte zich het te verbreken. „Het komt me voor, dat het langzamer hand tijd wordt om me eens behoorlyk voor te stellen", verklaarde hij luchtig „Forsyth is mijn naam, Richard For syth, zendingsarts, zooals ik u al meege deeld heb. Mijn intieme kennissen noemen mij Dick." Het meisje liet 'n zilveren lachje hoo- ren. „Houdt deze laatste informatie een uit- noodiging in om mij bij die intieme kennis sen te voegen?" „U zult buitengewoon welkom zyn!", antwoordde hij opgewekt. Ze lachte weer. „Ik vind, dat ik eerst een proeftijd be hoor door te maken, Anders is de schok van den overgang te groot!" „Nu, u kunt de eerste stappen doen", meende hij vroolijk. „Goed". Nogmaals was er die verrukke lijke lach van zooeven. „Mijn naam is Kathleen Barrington en mijn vader heet Leiand Barrington; hij is handelsman. Het bericht, dat ik hem brengen moet, staat in verband met zijn zaken." „Leiand Barrington?" herhaalde de dok ter bedachtzaam. „Leiand Barrington?" „Ja. Klinkt de naam u bekend in de ooren? Kent u mijn vader misschien?" Forsyth schudde het hoofd. „Ik gèloof niet, dat ik hem ken", beant woordde hij haar laatste vraag eerst. „Maar het lijkt me toe, dat ik den naam meer ge hoord heb; hij heeft een bekenden klank." Een kabbeling muziek baande zich een weg t.aar buiten, toen links van hen een deur openging: het getinkel van gitaren ge mengd met het geluid eener zachte, me lodieuze stem. Een groepje pleiziermakers passeerden onder het licht der bonte lam pen en kwam de straat op; Fortsyth, de mogelijkh' .«en van de situatie overziend, dreef het meisje tot spoed aan. Ten slotte bereikten zij het einde van de lange linie van woonschepen en bleven stilstaan voor de deur van de laagste boot. Forsyth liet even den blik rusten op de vergulde Chi- neesche letterteekens boven den ingang, om zich te vergewissen, dat zij waren, waar zij woesten. Toen zei hij: Dit is de boot van Li Sing. „Het Pa leis der Tienduizend Zaligheden.". „Het is vrijwel zeker, dat myn vader daar is. We moeten naar binnen en hem zien te vinden." Dick klopte zachtjes op de deur en na een kort wachten werd deze geopend. Een zoon van 't Hemelsche rijk met een aller ongunstigste tronie kwam te voorschijn en nam hen scherp op in het licht, dat uit de ruimte achter hem stroomde. Een moment toert hij zijn kleine, loerende varkensoog jes op het meisje gericht hield, flikkerde er iets ondefinieerbaar gemeens in die oogen; het volgend oogenblik was zijn ge laat en zijn lichaam in volmaakte rust hij was het toonbeeld van de alle inner lijke emoties verbergende passiviteit, die de kracht van z^jn ras vormt. Dr. Forsyth sprak hem in vlug Chineesch toe, maar het scheen niet tot den Ooster ling door te dringen. De lippen van den Engelschman krulden in een even spot tend glimlachje; toen dook zijn hand in zijn zak en kwam er met een paar zilveren dol lars weer uit. De geldstukken rinkelden toen ze van de ééne hand in de andere overgingen, de Cerberus stapte terzijde en de weg naar het „Paleis der Tienduizend Zaligheden" lag open. Ze gingen samen binnen en toen ze de drempel overschreden hadden werd de deur onmiddellijk achter hen gesloten. De portier schoof een houten s'-'itboom op zyn plaats en zette hem vast met een pin, eveneens van hout, die door een gattin den sluitboom heen, in het deurkozijn gesto ken werd. Bij het geluid van het verschui ven van de staaf, wendde Dick Forsyth snel het hoofd om, om te zien wat er ge beurde; hij keek aandachtig naar het be vestigen van de pin, nam toen den arm van het meisje en liep met haar verder. Ze bevonden zich in een groot vertrek. Eigenaardig snijwerk en een overdaad van verguldsel overheerschten in de decoratie. Zyden voorhangsels, met zwaar gouden borduursel, onttrokken een reeks kleine alcoven, die langs de waden waren afge timmerd, aan het oog en het schijnsel van vele wonderlijk gekleurde lampen, waar in het goud der versieringen er gordynen een tooverachtig spel dreef, gaven aan het geheele interieur een kaleidoscopische as pect, dat nog verhoogd werd door het merkwaardig inconsequente feit, dat alom in het rond en ook al in gulden letters, hartverheffende uitspraken van den wyzen Conficius prijkten! In het midden van de zaal stond een groote tafel, met een menigte sierlijk uit gedoste Chineezen, blijkbaar lieden van fortuin en aanzien, er omheen gedromd. Aan de tafel zelf zat een man met een sla- pel geld voor zich en met een langen stok in de hand; aan zijn zijde zat een ander met een niet minder begeerenswaardige hoeveelheid bankpapier en zilver vlak bij zich. Op de tafel lag 'n vierkante looden plaat, waarvan de zijden van 1 tot 4 waren ge nummerd en ook in die genummerde af- deelingen lag een fiksche voorraad geld. Toen Dick Forsyth naar de tafel keek, zag hy direct, dat er fan-tan gespeeld werd, 't beroemds Chineesche gokspel. Toen li~t hij den blik rondgaan om de vader van het meisje te ontdekken. Behalve hijzelf en Miss Barrington, was er maar een Euro peaan aanwezig, een man met een brutaal, hard, onsympathiek gezicht en krachtige, haast wreede kaken, die zoo verdiept was in de verrichtingen van den Chinees aan 't hoofd der tafel, dat het binnenkomen der beide andere blanken hem scheen ontgaan te zijn. Ook de Oosterlingen hadden alleen aandacht voor het spel; slechts één had opgekeken toen zij naderbij kwamen de oogen van de anderen waren ^als gehecht aan den croupier met den stok, die net twee handen vol koperen munstuken tel de, welke een van de omstanders op ta fel had gedeponeerd. Over het gezicht van den eenen Chinees die had opgekeken, vloog een uitdrukking van hevig geïnte resseerd zijn; hij maakte zich los van de groep en kwam langzamerhand hun kant op. Forsyth letter, ternauwernood op hem. Hij keek naar den Europeaan met het harde gezicht, die, zooals hij bij zichzelf had uitgemaakt, niemand anders dan de vader van het meisje kon zijn en Leiand Barrington had op zijn beurt voor mets anders oog dan voor de snel verminderen de stapeltjes kopergeld, die de croupier bij vier tegelijk aftelde en waarvan het over schot den winnaar zou aanwijzen. Eens klaps schreeuwde Barrington: „Voor mij! Alle drommels Drie muntstukken bleven liggen en drie was het winnende nummer. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9