Y BALAVOND S. P. WIELINGA VPMP*'? 11 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MUZIEK. f RESIDENTIE-ORKEST. Op het vierde abonnementsconcert, waarop de Fransche pianiste Marcelle Meyer haar gewaardeerde medewerking gaf. voerde dr. van Anrooy de „Symphonic no. 7 in C gr. t." van Schubert uit, speelde de pianiste „Concert voor piano en orkest in Es gr. t." van Liszt en besloot de diri gent, den avond met „de Akademische Fest- cuverture" van Brahms. Van dit merkwaardig programma, welker keuze wij maar ten deele kunnen toejui chen, was het eerste werk verre uit het meest interessant. Schubert's laatste groot symphonisch werk (de Symphonie in C. gr. t. no. 7) dat hij nooit heeft hooren uit voeren, vinden wij een prachtig stuk mu ziek in elk opzicht, hoewel de lengte wel ietwat afmattend is. Evenals de „Unvol- lendete" ligt de mooie C dur Symphonie uitnemend aan dr. van Anrooy en het or kest. 't Is wederom een van die zeldzame muzieken, die zoo heilzaam inwerken op den mensch en omdat deze muziek geheel in de karakteristieke geaardheid van den dirigent ligt, kon hij als van nature van binnen uit, de fijn aangevoelde dingen weergeven en idealiseeren. Eenvoudig, eerlijk en zonder eenige charge geeft hij de verborgenheden van zijn innerlijk weer. In deze streng afgesloten zienswijze, dè groote e;"enschan d'e wü b'i dr. van An rooy onderdennen, doorleefde en bem°di- teerde hu Schuberts onvolprezen muziek. Los geraakt en bevrijd kwam deze met p^aehM^e lr1ank tot ons. in de zachte wij- dm" der aff;oiteit, die den toehoorder te- vr,v' °n steTof. Dat de jonge pianiste Marcelle Meyer Liszt's ..Klavierconcert es gr. t." ten hoog ste Srtist'°k zou intomreteeron was te v^r- wa"hten. Mant* hoe zij pesoeeid heeft? Zeld zaam natuurlijk. Dit is een groot woord, maar h°t terugnemen zouden wij niet mo gen. want: of zij om haar techniek uit te werken eeni<*e octaven-ruimten behoeft of otd lut+°len s'mT>ei°o afstand een zangtoon ontwikkelt, 't is alh'd in de perfecties. F.n de enkele melodie die tusschen al die hals brekende toeren af en toe milddadig op treedt, doet de zaal vol klank staan. Zij davert, dreunt met klanken en accoorden, met passa^esnel en trillers. De aanslag van Marcelle Meijer is grootsch, glashelder en bondig. Haar voordracht doorvoeld, knap en uitbundig. De pianistiek voortreffelijk. Vandaar dan ook waarschijnlijk, dat zij dit werk koos, meer omdat zij overtuigd is, dat zij beschikt over de immense techniek, die vereischt wordt om Liszt goed te spe len, dan wel om den diepgang van het werk. Zij heeft dit concert, dat wij niet anders kunnen apprecieeren, dan om zijn brille en pompe, zooals boven gezegd, bui tengewoon gespeeld, geweldig technisch, muzikaal en evenwichtig van inzicht en met veel bravour. Dr. van Anrooy en hét orkest hebben haar slagvaardig en ftiet veel virtuositeit ten dienste gestaan, somtijds hebben wij de begeleiding iets minder sterk gewenscht. Onder daverend applaus werd de begaafde pianiste herhaaldelijk teruggeroepen. Ook Brahms is een van de componisten, wiens composities door dr. van Anrooy met voorliefde worden gedirigeerd, wat aan de leiding op te merken valt. Hij besloot met de „Akademische Festouverture" Waarvan (door de groote ervaring, verkregen door veelvuldige interpretatie) ook ditmaal een perfecte uitvoering gegeven werd. Wat bij Brahms o.a. wil zeggen, dat wat voor ve len minder, of niet aannemelijk is, beman teld werd en wat er mooi is, verrijkt naar voren gebracht werd. Aan het slot een ova tioneel applaus voor dirigent en orkest. J. K. UIT DE OMGEVING LEID SCHEND AM. Studieclub K. J. M.' V. Onder voorzit terschap van den heer Wim Bleijs hield de studieclub der K. J. M. V. te Leidschen- dam Donderdag 10 Januari wederom een zeer goed geslaagde bijeenkomst. De voorzitter opende met den K. J. M. V.- groet en heette allen hartelijk welkom. De voorzitter deelt mede, dat wegens de te houden verkiezing dc kroniek van dezen avond vervalt. De notulen werden gelezen en onder dank en applaus goedgekeurd. Aan de orde komt de bestuursverkiezing wegens bedanken van den voorzitter, den heer Verkleij. De voorzitter deelt mede, dat het de bedoeling is alleen een bestuurs lid te kiezen. Door de leden is candidaat gesteld de heer Nota en door het bestuur de heeren Van Berkel en L. v. d. Meer. Bij de eerste stemming werd door geen der candidaten de volstrekte meerderheid be haald, terwijl bij tweede stemming werd gekozen de heer Van Berkel. Volgen enkele mededeelingen de Vereeni- ging betreffende, waarna de voorzitter Kap. Vugt, die intusschen is binnengekomen, hartelijk welkom heet. Kap. Vugt ver krijgt dan terstond het woord. Op duide lijke en leerzame wijze wordt door den Eerw. spreker uiteengezet en met bewijzen gestaafd, dat de Katholieke Kerk de ware Rechterfiel't J v.h. bord: witJ linkerhelft l str. p) Aan de linker- J zijde d. straat J de cechtei s parkeeren J straalhelH i vei boden. J dus vrij. Kerk is. Vol aandacht werd deze mooie uiteenzetting gevolgd, waarin door spreker op klare wijze het sluitende bewijs werd aangetoond, dat inderdaad de Katholieke Kerk de ware Kerk is. Een hartelijk ap plaus en een dankwoord van den voorzit ter beloonde spreker voor zijn werk. Enkele vragen werden door den eerw spreker op duidelijke wijze beantwoord. Na de improvisialie, welke gehouden werd door Jan Weerdenburg, sloot de voor zitter, na dank gebracht te hebben voor de belangstelling, dezen welgeslaagden avond met den K. J. M. V.-groet. STOMPWIJK. St. Josephgezellen. Donderdagavond 8 uur had in de kolfbaan van het café „Het Blessepaard" de installatie plaats van een 13-tal aspiranten tot gezellen. De eerw. vice- praeses, kap.-C. Klaver, opende de bijeen komst met den Kolpingsgroet en sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot den zeereerw. heer Pastoor Floor en ver dere genoodigden, niet te vergeten het trio dat de avond zal opluisteren met hun mu ziek, waarvan men al een paar stukjes ge hoord had. Tevens Ledankte spreker allen voor de groote opkomst en hoopte, dat een ieder zich zal amuseeren. Hierna werden door den secretaris de na men der aspiranten afgelezen, waarop zij zich naar voor in de zaal begaven, waar hun door den senior enkele vragen gesteld werden. De nieuwe leden werden volgens de in het reglement opgenomen formule aangenomen als leden der St. Josephgezel- lenvereeniging, waarna Pastoor hun het insigne op de jas stak. Door de aanwezigen werd onder deze handeling het lied ge zongen „De Gezellenvader". Het laatote couplet werd door de nieuwe gezellen me degezongen, terwijl men elkander kruis lings de hand gaf. Nadat de installatie had plaats gehad, werdei de gezellen door den pastoor gewezen op de plichten, die zij als gezellen moesten vervullen. Zij moeten geen gezellen zijn in naam, maar met de daad. Ook moeten zij niet zeggen „wij zijn zoo weinig in getal wat kunnen wij berei ken". zij behooren in ieder geval tot het groote Kolpingsgezin. Na deze sobere doch mooie plechtigheid werd door eenige gezellen een klucht op gevoerd in twee bedrijven „De nieuwe Burgemeester" van Steph. van Cuyck, wat bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. Van de verschillende tooneelen werd dan ook genoten. Het geheel was goed verzorgd en er werd mooi gespeeld. Er werd onder de pauze door den vice- praeses medegedeeld, dat er een verande ring had plaats gehad, nl. dat de ver plichte vergadering gehouden wordt op Woensdagavond en niet zooals voorheen op Donderdagavond, daar zijn eerw. op laatst genoemde avond meest verhinderd is te genwoordig te zijn. Ook werd er nog een verloting gehouden, waarvoor de gevers der prijzen dank mochten in ontvangst Bij het einde bedankte de vice-praeses allen, die hadden meegewerkt dezen avond te doen slagen en sloot de bijeenkomst op de gebruikelijke wij--\ WARMOND. Waterbedrijf. Gedurende de maand December, werd door het gemeente water leidingbedrijf Hillegom, aan deze gemeen te geleverd 2800 M3. water voor 544 ver bruikers tegen 3650 M3. in 1933, in dezelfde maand met hetzelfde aantal verbruikers. Hinderwet. Door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland is aan de N.V. Ba- taafsche Import Mij. te 's-Gravenhage ver gunning verleend tot het oprichten van een benzineinstallatie met bovengrondsche aftapinrichting bij de jachthaven van den heer Berkhemer aan de Kagerplassen, waartegen door het gemeentebestuur van Warmond bezwaar was ingediend als lig gende binnen haar eendenkooi-recht. van de omslagplichtigheid van ingelanden ten behoeve van het waterschap, dat de uitoefening van die bevoegdheid rechtens niet wordt beperkt door van ouds bestaanden vrijdom van omslagplichtig heid, onverschillig wat onder vroegeren rechtstoestand de oorsprong van dien vrij- dam is geweest. Dit ware slechts anders zegt de Hooge Raad indien zoodanige beperking van de macht van het thans ter zake bevoegd gezag grondslag vond in de thans geldende wetgeving, wat niet het geval is. De Staten waren dus niet gebonden, met de aan spraak op vrijdom van Rijnlands bunder- geld in verderen vorm rekening te houden dan hun wenschelijk is voorgekomen. Het cassatieberoep is mitsdien verwor pen. LAATSTE BERICHTEN RECHTZAKEN BETALING VAN RIJNLANDS BUNDERGELD. De kwestie met den polder Nieuwkoop en Noorden. De Hooge Raad heeft heden arrest ge wezen in de volgende zaak: Het Hoogheemraadschap Rijnland heeft het bestuur, van den polder Nieuwkoop en Noorden aangeslagen in zijn aanslag over 1922 voor 4.20 per H.A. en te dier zake een dwangbevel uitgevaardigd. Het be stuur van dien polder kwam in verzet op grond dat de betreffende perceelen niet onderhevig zouden zijn aan eenige ver plichting tot betaling van Rijnlands bun- dergeld zulks krachtens overeenkomst, in de 14e eeuw tot stand gekomen tusschen Baljuw en hoogheemraadschap eenerzijds en de vrije ambacht Nieuwkoop ander zijds. Rijnland erkent dit accoord niet aange zien de Provinciale Staten van Zuid-Hol land in 1921 het vervallen hebben ver klaard. Rechtbank zoowel als Gerechtshof heb ben Prov. Staten gerechtigd geacht tot deze vervallenverklaring, waarop het pol derbestuur in cassatie kwam, aanvoerende, dat de Prov. Staten niet de bevoegdheid hadden, bedoeld accoord vervallen te ver klaren, ook al houdt het in een regeling van den omslagplicht der ingelanden, daar een zoodanige regeling niet behoort tot de „inrichting van een waterschap", waarom trent de Staten het recht hebben, krach tens art. 192 der Grondwet regelen te stel len en dat het accoord van privaatrechte lijken aard is. De Hooge Raad heeft nu overwogen, dat de bevoegdheid tot regelen van water schapsaangelegenheden, welke Provinciale Staten ontleenen aan de Grondwet en de Provinciale wet, mede omvat de regeling EXTRA-HEFFINGEN OP DEN EXPORT VAN ZUIVELPRODUCTEN. Uitkeering uit de opbrengst. Reeds in Augustus 1934 werd door den tegenwoordigen minister van Economische Zaken in verband met een toezegging van zijn ambtsvoorganger, beslist dat uit de totale opbrengst der extra-heffingen op den uitvoer van zuivelproducten een be drag van 1 millioen gulden direct aan pro ducenten der desbetreffende producten zou worden uitgekeerd. Thans zal binnenkort, nu de- door het Crisis-Zuivel-Bureau aan den Minister ge richte voorstellen betreffende de verdee ling der gelden door dezen zijn goedge keurd, een aanvang worden gemaakt met de uitkeering van een totaal bedrag ad 1.000.000 aan de producenten van boter en kaas. Voor de producenten van deze ar tikelen zullen respectievelijk ter beschik king worden gesteld 605.766.31 en 394.233.69., behoudens een geringe ver mindering voor de aan de verdeeling ver bonden kosten. DANK VOOR MEELEVTNG. Na de ramp met de „Uiver". De Directie der K.L.M. verzoekt ons het volgende te plaatsen: Bij de ramp van de „Uiver" hebben wij van zoo vele zijden hartelijke betuigingen van deelneming ontvangen, welke in de eerste plaats uitgingen naar de nagelaten betrekkingen van passagiers en bemanning. Door den omvang van deze deelneming is het ons, helaas, onmogelijk een ieder persoonlijk hiervoor dank te zeggen. Wij zijn echter zéér dankbaar, dat wij door middel van de Nederlandsche en Ne- derlandsch-Indische pers hiervoor onzen oprechten dank mogen betuigen aan al len, die in deze moeilijke uren met de K. L.M. medeleefden en zulk een warme be langstelling aan den dag legden. Uit al deze brieven en telegrammen is ons gebleken, dat Nederland en Indië niet alleen in de uren van welslagen, doch ook in tijden van rouw de K.L.M. steunen. BAKFIETS-BESTUURDER GEDOOD. Door automobilist te laat bemerkt. Gisteravond reed de 24-jarige gehuwde magazijn-bediende Chr. Biemans uit Breda op zijn bakfiets uit de richting Roosendaal huiswaarts. Nabij de kom van het dorp Etten werd hij door een eveneens uit de richting Roosendaal komende personen auto, bestuurd door den reiziger D. A. D. uit Vught, van achteren aangereden. Met een zware hersenschudding werd hij naar het .St. Elisabeths-gasthuis te Etten ver voerd, waar hij in den nacht is overleden. Uit het voorloopige onderzoek is geble ken, dat de bestuurder van de auto de bak fiets te laat heeft opgemerkt, doordat hij even voor het ongeluk zijn lichten had ge dempt, daar er van de andere zijde een vrachtauto naderde. De marechaussee te Etten zet het onderzoek voort. ARBEIDERSWONING AFGEBRAND. Hedenmorgen brak brand uit in de ar beiderswoning van den heer M. Schuur man aan den Breedeweg, te Rosmalen. De woning brandde tot den grond toe af. Ook van den inboedel kon niets worden gered. De brand is ontstaan in den schoorsteen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. BRANDSTICHTING IN EEN HOTEL. Verscheidene vuurhaarden ontdekt. Uit Bilthoven wordt gemeld: Gistermid dag bemerkte een voorbijganger, die over den Soestdijkerstraatweg liep, dat in hotel „Centraal", gelegen op den. hoek van de Nachtegaallaan en Soestdijkerweg, brand was in de serre. Hij waarschuwde onmid dellijk de politie die door middel van een sirene de brandweer alarmeerde. In een minimum van tijd waren de manschappen ter plaatse. Met enkele slangen op de wa terleiding bestreden zij het vuur, dat spoe dig gebluscht was. Op hetzelfde oogenblik ontstond brand op de eerste en tweede verdieping, hetgeen aanleiding voor den commandant was, een onderzoek in te stellen in samenwerking met de politie. Men kreeg den indruk, dat hier van brandstichting sprake was. Het resultaat van het onderzoek was verbluf fend. Onder bet tapijt v^n het café vond men een biervat met benzine gevuld, die was aangestoken. Op de beide verdiepingen ontdekte men nog een drietal vuurhaar den. Op een der kamers werd een bed met ZATERDAG 12 JANUARI a.s. 9 UUR STADSGEHOORZAAL 2 BANDS 2 BANDS PLAATSBESPREKING *s MIDDAGS VAN 2-3 UUR IN DE GEHOORZAAL AANGEVRAAGDE KAARTEN AF TE HALEN: NIEUWE RIJN 28. benzine begoten, gevonden. Onder de de kens lag een electrische broodrooster, .waar van de snoer in het contact was gestoken. Eveneens vond men hier een openstaande bus benzine, waarvan de inhoud nog niet geheel verbrand was. Op een plaats in een andere kamer bleek ook benzine te zijn gegoten. Ook hier stond een electrische straalkachel te branden. Naar aanleiding van deze feiten werd de heer Eshuis direct gearresteerd. Na het voorloopig onderzoek werd hij naar het hoofdbureau van Politie te De Bildt over gebracht en opgesloten. Laat in den avond, na een langdurig verhoor, heeft de man bekend den brand te hebben gesticht. Hij zal voor den Officier van Justitie te Utrecht worden geleid. De vermoedelijke oorzaak, waarom de eigenaar den brand heeft gesticht, is dat hij zich in financieele moeilijkheden bevond. Dank zij het krach tig optreden van de brandweer, is de schade aan het hotel slechts gering. TELEGRAMMEN UIT HET SAARGEBIED. Stembureau-voorzitters beëedigd. SAARBRüCKEN, 11 Jan. (V.D.) De voorzitter van de kiescommissie in het Saargebied Rohde heeft de buitenlandsche voorzitters van de stembureaux beëedigd. Hij wees op de beteekenis van de stemming en op de verantwoordelijkheid van ie voorzitters van de stembureaux. Hij sprak de hoop uit, dat alles in rust en orde zal verloopen. Negen treinen met Saarlanders zijn hedenmorgen uit Duitschland te Saar- brücken aangekomen. De communistische „Arbeiterzeitung" had de leden van het Eenheidsfront aangespoord naar het sta tion te gaan om de 50.000 aangekomenen te begroeten en hun plicht te doen als te genstanders van Hitier. Bij het station had de politie uitgebreide ordemaatregelen ge nomen. Nieuwsgierigen mochten het station niet naderen. Incidenten van eenige betee kenis hebben zich niet voorgedaan. ONTSLAGEN TEMPELWACHTER VERMOORDT PRIESTERGEZIN. TOKIO, 11 Jan. (V.D.). Een ontslagen tempelwachter heeft bij Nara, ten Oosten van Osaka, in den tempel de uit vier per sonen beslaande priesterfamilie vermoord, waarna hij den tempel in brand stak en zichzelf bij de politie meldde. ALSMAAR SABOTAGE IN RUSLAND. MOSKOU, 11 Jan. (V.D.). Te Moskou, Kief, Leningrad, Charkow en andere plaat sen zijn 90 personen gearresteerd, die be hoorden tot de levensmiddelentrust en er van worden beschuldigd de voorschriften tot afschaffing van de broodkaarten te heb ben gesaboteerd en daarmede de brood voorziening van de bevolking hebben be dreigd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Jan. Vee. Aanvoer: 635 run deren, 221 kalveren, 1007 schapen, 784 var kens 4 paarden, 3 bokken en geiten. Prijzen: 7 stieren f 90225: schoon aan de haak 30 —42 cent, handel flauw; 131 kalf- en melk koeien f 80—220, handel stroef; 318 vare koeien f 60—125, handel vlug; 165 vette ossen en koeien f 85230, schoon aan de haak 32—60 cent, handel matig; 14 pinken; 43 graskalveren; 25 vette kalveren f 35 65, schoon aan de haak 4070 cent en 153 nuchtere kalveren ff 69, handel vlug; 200 vette schapen f 1217 en 450 weidesqhapen f 9—12, handel matig; 357 vette lammeren f 1114.50, handel tamelijk; 427 mestvar- kens f 13—18, handel tamelijk; 357 biggen f 7—10, handel goed. Kaas. Aangevoerd 78 partijen. Goud- sche kaas 61 en Leidsche kaas 17 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche f 18 29, 2e soort f 1617. le soort Leidsche f 1820 en 2e soort Leidsche f 1617 per 50 kg. Handel voor GVoudsche en Leidsche kaas kalm. ALKMAAR, 11 Jan. Kaas. Aangevoerd 37 stapels zijndes 59.000 kg., Fabriekskaai kleine f 18 per 50 kg. Handel goed. LEEUWARDEN, 11 Jan. Vee. 28 enter stieren f 4080, 126 Twenter f 80250; 220 vette koeien f 11085 per stuk, 3052 cent per kg.; 479 melk- en kalfkoeien f 80120, 65 pinken f 2079 per stuk, 349 nuchtere kalveren f 36.50, 484 vette schapen f 9 17, 54 weideschapen f 6—11, 274 vette var kens f 2575 per stuk, 2833 cent per kg., I 25 magere varkens 1235 een per kg, 38 kleine biggen f 510 per stuk, 21 bok ken en geiten, 37 paarden. Totale aanvoer 3127 stuks. Kaas. Sleutelkaas f 15—18, Nagelkaas f 15, Goudakaas f 16—28, Edammerkaas f 15—23. Aanvoer 30085. Boter. Mijnboter f 1.48—140—1.36, Vei- lingboter f 1.401.29 per kg. Aanvoer 1 derde, 12 zesde en 1 twaalfde vaten. Com missie 60. Eieren. Kippeneieren, aanvoer18.000 kg. prijs 2.54 cent per stuk, handelsprijs 5055 cent per kg.; eendeneieren aanvoer 200 kg. prijs 33 1/4 cent per stuk, han delsprijs 4045 cent per kg. NIEUWKOOP, 10 Jan. Eierenvelllng. Op ,de eierenveiling alhier werden aangevoerd 2306 eieren. De pryz^u bedroegen: kippen eieren 2.553.25 en eendeneieren f 2.85 per 100 stuks, kaas 20 cent en boter 60 cent per pond. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK NV., LEIDEN 11 Jan. 1935 V. K. lloilen I Industrie: Aig. Kunstz. Unie SO»/. 81 Berkels Patent 40% 41 Calvè Delft c v A 46% 491/4 Kuchenm Acc. Ned Ford 244% 242 Philips Gem. Bez 224 224 Uni Lever «0% 80'/« Petroleum: Kon Olie 137% 1371/4 Periak «5% 66 Rubber: A dam Rubber 96% 96% Deli BaL Ruübei 73% 71. Vico 13 2 U3% Serbadjadi 65 661/, Scheepvaart: Dude Vaart N Scheepv. Unie 31% 31 Oude B.>ot Mijnbouw: Boeton 49 47 Alg. Explor. Mü 137 100% Suiker: H.V A dam 153 155 Vorstenland*"* '3V4 14 Java Cultuur 77% 78 NIS.U. 72% 72 Tabak: Deli MU. 133 138 Sonembah 13«>/4 1381/, Deli Bat Tabak 145% 1451/, Jostk ust 31 31 Am Fondsen: Am Smel'ing 231/g 23 Anaconda 7''4 7%8 Ass Gas en Elec 7/l6 7/l« BethJehem Steel 20/« 20'/, Jities Service 1%« l'/w JentraJ Public. Jont.tnentai on 10% 10% jen Aviation 2|;,/10 Int. Nickel 14% Kennec. Copper 11 107b Milwaukee l'/lfl ld. Pref. 2--4 2% Keesport Tin PI 69% 58 North American ötylG 8% Nevada Shell Union 47/10 4U, Unit St Leather 3lo/io 65 3% Union Pacific 661/, Wabash 1% United St Steel 5% Tidew. Am. OiJ 28% 23%o VVISSfc'LN!>TfcliK>NC.EN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen Berlijn New York Parus Brussel Zwitserland Milaan Madrid üslo Kopenhagen atockholra Weenen Praag Boedapest Prolongatie 1 pet. 7 253/8 09 36 1.470% 9.76114 34 66 47.92 12.66 >/2 20.25 36 471/2 32.40 37.40 6.18 BEURSOVERZICHT De berichten betreffende het Saarplsbis- ciet en de weigering van de Duitsche regee ring, de Volkenbondszitting bij te wonen, waar het resultaat der stemming zal wor den besproken, hebben op de Amsterdnm- sche beurs een ongunstigen invloed uit- geofend. De ondernemingslust was weer zoo goed als geheel verdwenen en hieraan was het toe te schrijven, dat de notee ring hier en daar eenige neiging tot reac tie vertoonde. Ook de minder geanimeerde tendenz in Wallstreet deed de tendenz eenigszins afbreuk. Van de Industrieelen waren Unilevers nauwelijks prijshoudend, doch Philips waren ongeveer 1 pet. lager. Aku's bleven op peil, Amerikaansche kunstzijde trokken aan op de verhooging der Amerikaansche kunstzijdeprijzen. Olie waarden bewogen zich op de laatste prij zen van gisteren. Kon. Olie daalden er echter onder, doch herstelden zich later. De Amerikaansche oliesoorten waren iets luier. Rubbers waren aan den vasten kant. A'dam Rubbers stegen tot 97 pet. De ove rige soorten kwamen op iets hooger peil. Tabakken waren verdeeld, doch de koers verschillende waren van weinig beteekenis Suikers hadden een kleine markt, de ten denz was vrij gunstig. H. V. A.'s waren 1 1/2 pet. beter. Ned. Scheepv. Unies lagen op de hoogste koersen van gisteren. Ned. Handel Mij. stegen tot boven 27 pet. Duit sche obligaties lagen gedrukt in verband met het Saarplebisciet. Amerikanen wa ren meerendeels lager, al bleven de verlie zen tot fracties beperkt. De Nederlandsche en Ned. Indische Staatsfondsen waren over het geheel genomen prijshoudend. Al leen 2 1/2 pet, N. W. S. gold een fractie be neden de koers van gisteren.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3