DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE AGENDA VRIJDAG 11 JANUARI 1935 lr TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Jan. 1935, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Inat. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 778.3 te München. Laagste barometerst. 738.5 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 12 Jan.: Krachtige tot storm achtige afnemende Zuidelijke tot Wes telijke wind, betrok ken tot zwaar be wolkt, regen of natte sneeuw. Lichte tot matige dooi. De plotselinge stijgingen van het diepe daalgebied over Schotland en Ierland, ter wijl het hooge drukgebied op het vasteland nog weinig afnam, brengen zware stormen over de Britsche eilanden, die ook hier te lande stormachtig weer zullen brengen en voor de eerste dagen de vorstkansen ver drijven. Het gebied van strenge vorst in Midden-Zweden is weggevaagd en door lichte dooi vervangen, te Sarna steeg de temperatuur 31 graden Celsius! In Polen nam de vorst wel iets af maar bleef streng, in Frankrijk is de vorst in het Zuiden nog toegenomen. Aan de Noorsche kust viel zware regen, meer dan 20 milimeter. Het doordringen van de depressie in die rich ting zal de temperatuur tot boven normaal doen stijgen. De drukstijgingen op IJsland en in het Zuid-Westen maken mogelijk dat weer spoedig ruimende winden en afkoeling volgen. LUCHTTEMPERATUUR: 1.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS C4L Van Vrijdagnamiddag 4.39 uur tot Zaterdagmorgen 7.36 uur. Storm waarschuwingsdienst. Geseind van de Bilt hedenmorgen te 8.45 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede." „OP EEN KEERPUNT". Rede van Pater Henricus". Voor de A.R.K.A., de Algemeene R. K. Ambtenaren vereern ging te Amsterdam, heeft Pater Henricus O.M. Cap. Woensdag avond in het St. Wilübrordushuis gespro ken over het onderwerp: „Op een keer punt". Wij staan beslist bij een van de histori sche, economische en sooiale keerpunten, die te vergelijken zijn bij de naweeën van de geboorte van een nieuwe maatscnappij. Wij staan voor een dosis leed, maar te- gelijKertijd voor veel Liefde, wij staan voor veel lafheid en ook weer voor veel moed. Het is een tyd van vree en onvree, van wil en onwil, het is een tijd van spanning, een tyd waar gevochten wordt tusschen conser vatisme en radicalisme, tusschen verschil lende krachten. blik wel heel sterk uit elkaar. Want uiter sten leven er veel te veel, die vergroeid zyn met dezen totaal vergroeiden tijd. Waarom moeten wij, die in het buiten land zoo bekend staan om onze vaderland- sche katholiciteit, in de koloniën enkele duizenden bekeerlingen maken, maar hier veel meer duizenden aan het geloof verlie zen? Is het alleen maar dwaasheid, dat men van den tot nu toe gevolgden weg afgaat, of zou daar niet een ander gevoel aan ten grondslag liggen? Een gevoel van wrevel bijvoorbeeld? Op den dag van vandaag staan wij Ka tholieken, voor een reuzen-verantwoorde lijke taak en als wij voortgaan niets te blijven doen, zal men over enkele tiental len jaren op ons spuwen. Als wij echter onszelf vergeten en alleen aan het algemeen belang denken, dan zal men ons over enkele jaren kronen. Er moet gebouwd worden en nog eens gebouwd worden en om te bouwen is het noodig naar den troffel. Wij moeten den moed hebben van ons heidensch Europa weer een christelijk Europa te maken en hebben we dien moed riet, dan verdienen we door de „rooden" onder den voet te worden geloopen. Negentienhonderd jaren geleden liepen de armsten Christus na, nu loopen ze van hem weg. Waarom? Er moeten dus wel grieven zijn! Wij zijn, de een zoowel als de ander, «laaf van het geld- Moeten wij bij dit allies aarzelend blijven staan, altijd maar blyven manoeuvreeren met het woord: „kalmpjes aan"? Bij alle Katholieken van alle landen zit nog veel te veel economisch liberalisme. Maar de groote sprongen van het geld raken uit. Doen wij het niet, dan doet de overkant het wel. Een andere schimmelplant, die ook bij ons nog woekert, is een ziekelijke behoud zucht, een onbehoorlijk vastzitten aan oude routines en oude praktijken. Het schijnt nu en dan of wij appelen, die ean het rotten zijn. willen bewaren en lij- iken willen galvaniseeren. Geen huiver moeten we hebben voor wat nieuw is en geen vrees voor een snel ler tempo. Er is onder ons een piëtisme, dat fnui kend is; velen willen zoo vlijtig den hemel stoffeeren, dat zij het voorportaal van den hemel de aarde vergeten; die zoozeer ver vuld zijn van de glorie der hemelsche za len, dat zy de krotten op aarde laten be staan. Er is een ziekelijk piëtisme dat kazuifels geeft welke stijf staan van goud en aan den medemensch de noodige kleeren ont houden, dat een kind een boterham in de hand geeft, maar vergeet er voor te zor gen, dat de vader zelf van dit kind zelf die bo^rham verschaffen kan. Met vele, degelijke, goed-gekozen beel den versterkte de eerwaarde spreker zijn met eroote aandacht aangehoorde voor dracht. Onze maatschappij is verworden tot een monster-wals, die velen, uit alle standen, verplettert, tot een moloch, die alles en allen verslindt. E~rst dan a's e;een Katholiek slapen kan zonder een rustig geweten te hebben op het sociale recht, zal het katholicisme eerst echt ka4b«1{*»k zijn. Het moest een groote Roomsche werke lijkheid zijn, dat wanneer iemand een vin ger uitstak naar den economisch zwak kere, dat dan alle millioenen katholieken ter wereld zich tegen dezen mensch zou den keeren. Men moet niet schuw zijn van een rake, Roomsche daad en onze bonden vooral moeten daar niet bang voor wezen. Werk moet er worden gedaan om te zamen met alle fatsoenlijke Nederlarders de zaak in de goede bedding te krijgen. Tot de ouders zegt spreker: voedt uw kinderen goed, sociaal op, leert hun dat de wereld niet een glijbaan maar een harde dorschvloer is. Het geven van een kleinigheid aan den medemensch moet beter voldoening geven dan de beste fuif. Toen Christus zei: „Armen zult gij altijd bij u hebben", heeft Hij de rijken niet aan gesteld tot leveranciers van armen. God is de groot-architect maar hij bouwt door menschen-metselaars. God is de groo te Historie, maar de menschen zijn dege nen, die de pennen hanteeren, waarmee deze geschiedenis geschreven wordt. De charitas krijge vooral geen onsociale allures en de aalmoes moet alleen blijven een hoogst-noodzakelijk hulpmiddel voor die gevallen, waarin de normale sociale voorziening niet voorziet. Geen hooge bergen van welvaart aan den eenen kant, geen diepe ravijnen van armoede elders; geen groote electrische lampen hier en ellendige donkerte daar. Die tegenstellingen moeten worden opge heven. Dat is Katholiek! Handen moeten geen ruiten Ingooien, maar in elkaar geslagen worden om tot iets goeds, tot iets beters te komen. Het klasseverschil moet verdwijnen, d. w. z. de waardeering naar iemands bezit aan goud, maar het cultuurniveau moet maatstaf zijn. Spr. besloot zijn voordracht met een op wekking tot grootere ontwikkeling van ons volk, opdat dit ook op de politiek, zooals zij wordt gevoerd, mede door onze stem men meer invloed hebben kan dan het thans heeft. De politici bouwen het huis, maar de bewoners hebben toch het recht op inspec tie om te verhinderen, dat het lekken of tochten gaat. «Tijd". UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Volksbond. Donderdagavond hield de Volksbond alhier zijn maandelijksche ver gadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg, onder voorzitterschap van den heer M. Heiman. De bijeenkomst was zeer goed bezocht. De voorzitter liét in 't kort de werkzaam- helen in 't afgeloopen jaar de revue pas- seeren. Na de notulen, welke werden gele zen en goedgekeurd, behandelde men en kele ingekomen stukken van „Herwonnen Levenskracht", „Concordia", enz. Bekend werd gemaakt, dat dit jaar periodiek aftre dend zijn de heeren Th. Verhagen, A. Hinout, M. Heiman, en Jac. Aartman, waar van Jac. Aartman zich niet weder herkies baar wenschte. Tot aan den laatsten Zondag voor de eerste maandvergadering bestaat er gelegenheid nieuwe candidaten in te die nen. Ook is aftredend, aLs lid der kascom- missie, de heer J. Poelwijk. Hierna volgde de hegrooting voor 1935 waarbij de Penningmeester, de heer Ho- nout, toelichting gaf. De begrooting werd door de vergadering geaccepteerd. Als volgende punt kwam in bespreking een gezamenlijk reisje te maken en daarbij te bezoeken de oud-geestelijk adviseur, Pas toor Hoogeveen, thans te Nibbixwoud. Hier voor gaven zich verschillende leden op. Dat de vergadering uitermate goed bezocht was, vond eenigzins hierin zyn oorzaak, dat voor de aanwezige leden een gratis-tombola werd gehouden. Alleen zij, die afwezig wa ren met schriftelijke kennisgeving, en ouden van dagen hadden aan deze tombola deel. Voor deze tombola was door het be stuur een collectie practische prijzen aan gekocht: huishoudelijk gerei, brandstof, aardappelen, eenige dekens enz. Dat deze tombola bij de leden in de smaak viel be hoeft geen betoog. Bij de rondvraag gekomen, dankte de G. A. namens de leden 't bestuur voor de nut tige prijzen. Ook de voorzitter bracht nog met enkele woorden dank aan de leveran ciers dezer prijzen, cmdat zij 'n extra prys daaraan toevoegden, in 't voordeel der le den. Daar niemand meer het woord ver langde sloot de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze en maakte nog bekend, dat op de eerstvolgende vergade ring de prijzen zullen verloot worden, wel ke bij deze tombola zijn overgeschoten. De Raad kwam Donderdag In openbare vergadering bijeen. Voorzitter was de heer C. W. Lieverse, loco-burgemeester. Aan wezig alle leden. Na opening der vergade ring met gebed worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Medege deeld wordt, dat Ged. Staten de verorde ning op de heffing van besmettelijke ziek- tegelden hebben goedgekeurd; idem geld- leening ten behoeve van de verbetering van den Achterweg. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een verzoek van den heer N. van Zaal om den bij hem in huur zijn- den tuingrond weder te huren voor drie achtereenvolgende jar-n. Weth. Boot stelt voor om dezen grond van jaar tot jaar te verhuren in verband met een mogelijke andere bestemming van den grond. Het ligt niet in de bedoeling van het gemeentebe stuur dezen grond aan den tegenwoordigen huurder te ontnemen. Z. h. stv. aldus be sloten. Mede is ingekomen een brief van Ged. Staten, waarin verzocht wordt het salaris van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand te verlagen en te brengen op 40.— en voor elk huwelijk op 1.De voor zitter zegt, dat gemiddeld 20 huwelijken worden gesloten per jaar, zoodat de bezol diging zal bedragen 60.Thans be draagt deze 100.Na eenige bespre king z. h. st. goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt daarna eenstemmig dool" den Raad eervol ontslag verleend aan den chefbrugwachter H. Schijf wegens het bereiken van den pen sioen-gerechtigden leeftijd; zijn zoon C. Schijf, thans brugw., wordt in de plaats van zijn vader benoemd en de tijdelijk aange stelde brugwachter C. van 't Wout wordt vast aangesteld. Benoeming gemeente-secretaris. Alsr.u komt een voorstel van den voor zitter in behandeling om de functie's van burgemeester en secretaris in het vervolg niet meer te combineeren. Het toenemende werk voor den burgemeester eischt den ge- heelen mensch, zegt de voorzitter, en nu de tc-gen -'oordige burgemeester, die tevens secretaris is, tot burgemeester van Naar- den is benoemd en daarom, onze gemeente gaat verlaten, acht spr. het tijdstip gunstig hierover te beslissen. In de vergadering van B. en W. kon hierover niet eenstemmig worden beslist. Spr. is tegen cumulatie als I het geldt salarissen welke een bestaan bie den. De heer Noordam wijst erop dat indien deze ambten vereenigd blijven het salaris van secretaris aanmerkelijk kan worden STADSNIEUWS Installatie Herbarium-commissie. Rede van den president-curator Hedenmiddag heeft in de kamer van Cu ratoren der Leidsche Universiteit de in- stallatie plaats gehad van de Commissie van Advies voor Curatoren der Rijksuni versiteit alhier inzake het Rijksherbarium. De president-curator, burgemeester A. van de Sande Bakhuyzen, heeft daarbij de volgende rede gehouden. Mijne Heeren, De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft mij opgedragen uit zijn naam te installeeren de Commissie van Advies voor Curatoren der Rijksuniversi teit te Leiden inzake het Rijksherbarium. Ik heet u hier allen welkom en dank u voor de bereidwilligheid, waarmede gij ge volg hebt willen geven aan de uitnoodi- ging van Zijne Excellentie om in deze Commissie zitting te nemen. Prof. Lam, krachtens zijn ambt als voorzitter aange wezen, benevens den heer Henrard, door Curatoren aan de Commissie ais secretaris toegevoegd, ben ik erkentelijk voor de me dewerking, die zij zullen verleenen. Elke universiteit en hoogeschool in Ne derland kan voorzeker bogen op instellin gen, die dank zij de voortreffelijkheid hunner bestuurders en de hooge trap van volmaking hunner inrichting, in de we tenschappelijke wereld een eerste plaais innemen. Speelt nu echter de ijdelheid van den president-curator, die over zijn eigen instelling spreekt, mij parten, wanneer ik zeg, dat de Leidsche Universiteit my in dit opzicht boven alle anderen bevoorrecht schijnt? Welk Leidsch academieburger toch zwelt niet het hart van trots, wanneer hij, na zooveel belangrijke universitaire instel lingen aan zijn geestesoog te hebben doen voorbijgaan, zyn blik ten slotte richt op het vijftal, aan elk waarvan hier te lande de hoedanigheid van centraal museum is toegekend. Mét het Rijksherbarium zijn in derdaad de Rijksmusea van Oudheden, van natuurlijke historie, van Geologie en Mineralogie en voor Volkenkunde vijf kost bare parels aan de kroon der Leidsche Mi nerva. Door hen treedt de universiteit, reeds alomvattend in haar innerlijk we zen, buiten haar eigen sfeer; in heil is haar de zorg opgedragen voor belangen die haar engere begrenzing te buiten gaan, die zich uitstrekken over het geheele land en ver daarbuiten: over de geheele wereld! Deze bijzondere bevoorrechting legt evenwel, ik ontveins my dit niet, aan hel Curatorium bijzondere plichten op. Wat de onder zijn beheer vallende vijf centrale musea aangaat, draagt het een moreele verantwoordelijkheid van hooger orde. Im mers zyn het niet slechts universiteitsbe- langen, die bij die beheer op het spel staan, neen, het geheele land en de weten- verlaagd wat in het belang van de ge meentekas is. Weth. Boot zegt niet voor splitsing te zijn doch wenscht zyn motie ven in geheime vergadering uiteen te zet ten. De heer Tondu brengt naar voren dat het principe in de Gemeentewet is de amb ten gesplitst te houden. De huishouding der gemeente ligt vast bij den secretaris. Nu we niet weten wie als burgemeester zal worden benoemd acht deze spr. het tijdstip gunstig de ambten te splitsen. Voor ge heime vergaderingen voelt spr. niet veel. Mochten er bijredenen zijn van politieke of godsdienstige strekking en moeten we soms afwachten of er een burgemeester zal ko men van die of die parlij, laat het dan maar openlijk gezegd wordtn. Zes jaar geleden sp.'iK ik met de A. fractie ook zoo. Sa laris als burgemeester acht spr. van geen belang. Plaatsen zooals Woubrugge zijn toch voor vele burgemeesters leerscholen. Het voor tel van den "oorzitter wordt daar na i.i stemming gebracht en aangenomen met 43 stemmen. Tegen de heeren Boot, Now dam en Anker. Eenstemmig wordt aan den heer Boddens Hosang eervol ontslag verleend als secreta ris wegens diens benoeming tot burgemees ter van Naarden. B. en W. stellen daarna voor tot benoe ming van een secretaris over te gaan en drager.ter benoeming voor de heeren J. van Retren en H. E. M. Schaminee. Ter bespreking van lit punt gaat de Raad over in geheime zitting. Na heropening verkrijgt de heer Schaminee 4 stemmen, 3 stemmen worden uitgebracht op den heer J. van Reenen. De heer Schaminee wordt daarna ter vergadering geroepen waarna de voorzitter hem geluk wenscht met zijn benoeming en den wensch uitspreekt dat hij zijn beste krachten zal aanwenden in het belang van de gemeente. De benoemde wordt daarna door de raadsleden gefelici- teert en dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Gekomen aan de rondvraag vraagt de heer Anker of er sollicitanten zul len worden opgeroepen voor derde brug wachter, waarop de voorzitter antwoordt dat dit een zaak is van het college van B. en W. Sollicitanten worden niet opgeroe pen. De heer Tondu vraagt inlichtingen over het door de gemeente geplaatste stortebed in de wegsloot, gelegen in den polder Ou dendijk. De voorzitter antwoord dat per abuis is nagelaten hiervoor bij den polder vergunning aan te vragen, wat alsnog zal geschieden. Besloten wordt, evenals vori ge jaren, tuingrond aan werkloozen in bruikleen af te staan. Hierna volgde slui ting der vergadering. schappelijke wereld daarbuiten, zouden re kenschap kunnen verlangen over de mate van zorg, aan onvervangbare museum schatten besteed. Deze verantwoordelijk heid zou onder bepaalde omstandigheden ook te zwaar kunnen drukken en het is daarom, dat het Curatorium met instem ming het denkbeeld begroet heeft het ter zijde te doen staan door een Commissie van advies, waartoe het zich alle aangele genheden, het lypemateriaal van het Rijks herbarium betreffend, om voorlichting kon wenden. En van wie, Mijne Heeren, zou den wy betere voorlichting kunnen ver wachten dan van u, die in Nederland op dit gebied d e deskundigen zijt. Het Herbarium der Rijksuniversiteit is waarschijnlijk zeer oud. Juiste gegevens staan my hieromtrent op dit oogenblik niet ten dienste, doch ik neem aan, dat reeds de oude bekende botanici plantenpraepa- raten zullen hebben bewaard en dat daar uit, evenals bij andere onderwijsvakken het geval was, langzamerhand een verza meling is ontstaan. Tenslotte zal deze met den naam „herbarium" zijn aangeduid. Het is bekend, dat b.v. Lodewijk Napoleon deze verzameling door een belangrijke gift verrijkt heeft, desalniettemin zou zij waar schijnlijk niet aan het kader eener ver zameling voor onderwijsdoeleinden zijn ontgroeid, indien niet in 1830 het één jaar te voren te Brussel gestichte Rijksherba rium naar Leiden ware overgebracht en met dat der Universiteit ware vereenigd. Artikel 1 van de in 1832 bij ministerieele beschikking vastgestelde instructie voor den directeur luidde: „Het Rijksherbarium, bij Koninklijk Be sluit te Leyden gevestigd, zal voortaan „slechts ééne verzameling uitmaken met „het Herbarium der Leydsche Hoogeschool „en voorloopig geplaatst blijven in het lo- „kaal van het laatst gemeld Herbarium". Sedert dien heeft het Herbarium der Universiteit den van hoogeren rang getui- genden titel „Rijksherbarium" gevoerd. Er kan wellicht verschil van meening heerschen over de wijze, waarop het Rijks herbarium in de verschillende tijdvakken van zijn bestaan zyn taak van centrale in stelling heeft waargenomen. Bij de beoor deeling daarvan mag evenwel niet uit het oog worden verloren, dat een instelling, die in het belang der samenleving moet wer ken, slechts dan wat zal kunnen praestee- ren, wanneer die samenleving ook van haar kant voldoende belang in dat werk stelt. In de eeuw, verloopen sedert het tijd stip waarop het universiteitsherbarium lot Rijksherbarium is geworden, heeft aan die belangstelling wel eens iets ontbroken. Te genwoordig, ik constateer het met voldoe ning, is dit niet meer het geval. Deze com missie dankt haar tot stand koming aan de herleefde belangstelling, welke zich op velerlei wyze, in woord en schrift heeft geuit. Het is onder deze gunstige auspiciën, dat ik thans de „Commissie van Advies voor Curatoren der Rijksuniversiteit in zake het Rijksherbarium" voor geïnstalleerd ver klaar. LEIDEN. Woensdag. R.K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 7 tot en met Zondag 13 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: C B Duyster, Nieuwe Riin 18, telef. 523; en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Anthonia Johanna dochter van J. F. G. Versteijnen en H. E. Verhaar Nicolaas, zoon van J. J. v. d. Walle en M. C. van Weizen. Overleden: J. F. Kouwenhoven m. 48 jaar. HET LEVENDAAL. Zooals reeds gemeld, is het bezwaar by de Kroon ingediend door een aantal eige naars van perceelen van het Levendaal, om de met het oog op de demping van het Levendaal vastgestelde baatbelasting niet goed te keuren, een der voornaamste oor zaken, waarom alsnog niet met de dem ping kan worden aangevangen. Naar wij thans vernemen heeft met het oog op behoud van oud stadsschoon de mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen zich tot B. en W. van Leiden ge richt met het verzoek hem zoo uitvoerig mogelijk te willen inlichten of het uit een verkeersoogpunt beslist noodzakelijk is, dat het Levendaal wordt gedempt. Naar ons ter oore kwam houdt dit ver zoek om inlichtingen verband met de be zwaren, welke uit een oogpunt van stads schoon in 1923 te berde zijn gebracht bij voorstellen tot demping van de Mare en het Levendaal. Het is derhalve mogelijk, dat, aangeno men dat binnenkort de Kroon de tegen de invoering der baatbelasting ingediende be zwaren ongegrond zal verklaren, dan toch niet eerder tot de demping van het Leven daal zal kunnen worden overgegaan al vorens de minister van O., K. en W. zal hebben beslist, dat met het oog op de eischen van het verkeer het noodzakelijk is, dat het oude stadsschoon daaraan moet worden opgeofferd. DERDE LUSTRUM LEIDSCH POLITIE- MUZIEKGEZELSCHAP. Op 23 Januari a.s. zal het vijftien jaar geleden zijn, dat het Leidsch Politie Mu ziekgezelschap werd opgericht. Dit derde lustrum zal wonden herdacht door het ge ven van twee feestuitvoeringen op 23 en 25 Januari. Hieraan vooraf gaat een mu zikale rondwandeling door de stad op Maandag 21 Januari, 7 uur nam., terwijl op Dinsdagavond 22 Januari van 79 uur in den foyer van „Den Burcht" een receptie zal worden gehouden. R. K. KAMER-CENTRALE LEIDEN. De Secretaris van de R. K. Kamer-Cen trale Leiden brengt teir kennis van de aan gesloten kiesvereenlgingen, dat binnenkort een model plaatselijk reglement zal worden verstrekt. In verband hiermede zal niet worden vastgehouden aan den datum van inzen ding vóór 15 Februari, doch zal een andere datum worden vastgesteld. De Stadhuisbouw. Naar wij vernemen is hangende de ont eigeningsprocedure overeenstemming ver kregen tusschen den eigenaar van het perceel Vischmarkt 17 waarin het Boorden- huis is gevestigd, en de gemeente Leiden betreffende het bedrag hetwelk de gemeen te zal hebben te betalen voor het in eigen dom verkrijgen van genoemd perceel voor den bouw van het nieuwe stadhuis, zoo dat deze procedure geen verderen voort gang zal hebben. Arbeidsbeurs. Op den lOden Januari waren 4502 (v. j. 3535) werkzoekenden ingeschreven. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 6556. Eer ste Algemeene Begrafenis Associatie. Lei den, Haagweg 50. Venn.: A. P. van der Luit en P. van der Luit, Leiden. W ij z i g i n g. 6469. Meyer. Leiden, Stad houderslaan 8. Expeditiebedrijf. Het uitge oefend bedrijf is niet een expeditiebedrijf, doch uitsluitend een meubeltransportbe- drijf. De wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Czn., is verhinderd morgen spreek uur te houden. Op verzoek van den Commissaris van Politie te Alkmaar is hier ter stede aange houden de 32-jarige J. J. Z., verdacht van het plegen van rijwieldiefstal aldaar.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2