VRIJDAG 11 JANUARI 1935 DE LE'iïSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 UIT DE OMGEVING LISSE. Loop der bevolking. De loop der be volking in deze gemeente is over het jaar 1934 als volgt geweest: Op 1 Januari be stond de bevolking dezer gemeente uit 4486 mannen, 4358 vrouwen, totaal 8844 perso nen. In 1934 is dit aantal vermeerderd door geboorten: met 111 mannen, 120 vrouwen, totaal 231 en door vestiging met 148 man nen, 201 vrouwen totaal 349. Derhalve be draagt in 1934 de totaal vermeerdering 259 mannen, 321 vrouwen, totaal 580. Dit be volkingsaantal verminderde door overlij den met 31 mannen en 29 vrouwen, totaal 60 en door vertrek met 189 mannen, 263 vrouwen, totaal 254. Derhalve bedraagt in 1934 d etotaal vermindering 220 mannen, 292 vrouwen, totaal 512. In 1934 is tenslotte in bevolking toegeno men (verschil tusschen totale vermeerde ring en totale vermindering) met 39 man nen, 29 vrouwen totaal 68 personen, zoo dat op 1 Januari 1935 de bevolking dezer gemeente bestond uit 4525 mannen, 4387 vrouwen, totaal 8912 personen. In 1934 zijn 39 kinderen buiten de ge meente geboren, terwijl in deze gemeente zijn geboren 194 kinderen, waarvan 2 kin deren, behoorende tot de bevolking van een andere gemeente. 10 kinderen zijn als leven loos aangegeven. Binnen de gemeente zijn 56 personen overleden, waarvan 2 perso nen behoorende tot een andere gemeente. Elders zijn in 1934 overleden 6 personen behoorende tot de bevolking der gemeente Lisse. In 1934 werden 47 huwelijken ge sloten, terwijl geen echtscheidingen plaats hadden. Geboren: Petrus Maria, z. v. M. Ver molen en S. M. Assendelft. Petrus Hu- bertus Johannes, z. v. J. C. Slobbe en A. J. Olijhoek. Jacob Stoffel, z. v. Chr. de Vreede en R. L. van Iwaarden. Rosetta Apollonia, d. v. J. Geerling en Th. Goede- mans. Gevestigd: P. Groenhart en gezin uit Leiderdorp; M. Steinmeier uit Haarlem. Vertrokken: A. van Zonneveld naar Heemstede; J. J. de Wilde naar Bloemen- daal; G. Bledermann naar Heemstede; P. M. Verwer naar Haarlemmermeer. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Was er vorige jaren In de zen tijd van het jaar geregeld tweemaal per week veiling, de aanvoer is thans nog zoo groot, dat nog steeds driemaal per week wordt geveild. En het meest belang rijke product, de waschpeen, brengt steeds redelijke prijzen op, varieerend van f 0.95 1.40 per kist van 20 K.G. Een enkele maal brengt een extra partij nog iets meer op. Ook andijvie is geregeld goed gevraagd en brengt een extra prijs op als men hier in dezen tijd van het jaar voorheen niet ken de. Per kist van 6 K.G. in de beste soort van f 0.560.76. Ook het afwijkende gaat nog vlot weg voor f 0.400.45 per kist. Uien blijven in dezelfde prijs, de beste kwaliteit van f 1.902.30 per 100 K.G. Het is geen beste winter om dit product te be waren. Idem wat betreft de gele en roode kool, waarvan veel afwijkend wordt aan gevoerd en dat niet veel opbrengt, va- neerend van f 0.702.10 per 100. De goede kwaliteiten brengen van f4.405.60 voor de roode en f3.905.10 voor de gele kool op. Dit is momenteel geen loonende prijs. Selderieknollen blijven in prijs stationair, van f2.203.30 per 100 stuks. Nog zelden zijn de producten zoo binnengekomen als dit seizoen. Dit is ook wel een van de re denen. dat de omzet aan de veiling aan merkelijk hooger is dan vorig jaar. Ook heeft hiertoe bijgedragen het feit, dat door de verschillende regelingen die ten gunste der tuinbouw zijn getroffen, enkele die voorheen nog op een afstand van de vei ling stonden, thans ais lid zijn toegetreden. NOORDWIJKERHOUT. Bouwen. Burgemeester en Wethou ders hebben vergunning verleend aan W. van Panera, alhier, tot het bouwen van een winkelhuis langs de Kerkstraat. L.T.B. In café Gouwenberg vergader de Woensdagavond om 8 uur de. L.T.B., af- deeling Noord wij kerhout. In tegenstelling met andere vergaderingen van dezen bond, was er een talrijk publiek opgekomen, daar de vergadering ook bijgewoond kon wor den door niet-leden. De groote opkomst van het publiek hield verband met het feit dat dezen avond zou spreken de heer van der Weijden, lid vam de Tweede Kamer, over het onderwerp: „Waarom is organisa tie noodig?" en over „Devaluatie". De vergadering werd met den Christe- lijken groet geopend door den voorzitter, den heer E. Hogervorst. Deze heette allen hartelijk welkom, inzonderheid den spreker van den avond en de aanwezige leden van den L.T.B. Hij wenschte de leden een Za lig Nieuwjaar toe en het beste voor hunne gezinnen. Hierna verleende hij het woord aan den heer v. d. Weijden. Spreker zeide dat het hem genoegen deed hier in Noordwijker- hout door den L.T.B. uitgenoodigd te zijn om te komen spreken over de monetaire politiek van de regeering en over de Ka tholieke organisatie. Spreker besprak het recht van vereeni- ging en vergadering gewaarborgd in den grondwet, hetwelk ds laatste jaren in groote practijk is gebracht. Hij liet uitkomen dat vooral op het platte land de belangstelling voor aller lei problemen zeer is toegenomen hetgeen vooral te danken is aan de pers, radio en onderwijs op velerlei gebied. Hij toonde op duidelijke wijze aan dat het voor de katholieken beslist noodzakelijk is zich in katholieke vereenigingen te or- ganiseeren, omdat het zeer gevaarlijk is voor geloof en zeden zich als katholiek neutraal te vereenigen. Aan het einde van deze inleiding kwam de heer v. d. Weijden op voor den L.T.B. als d e R. K. organi satie waarin feitelijk alle tuinders, bollen - kweekers en Landbouwers georganiseerd moeten zijn. Hierna ving de spreker aan met zijn in leiding over de monetaire .politiek. In den breede werd het vaste-lasten-probleem en de hypotheek-kwestie besproken, doordat deze beide onderwerpen in het brandpunt van de belangstelling komen te staan. Be sproken werden verscheillende saneerings- maatregelen welke in andere landen den laatsten tijd zijn getroffen en waarover men in ons Land zelfs nog niet denkt. Op duide lijke wijze werden vervolgens behandeld de deflatie, inflatie en devaluatie. Spreker behandelde vooral dit laatste op actueele wijze en volgens zijne meening was de zui verste uitdrukking van devaluatie: munt- correctle. Zoowel van juridische zijde als van den socialen kant werd de devalutie bekeken. De heer van der Weijden zeide dat het een volkomen vrije meening is en trachtte de aanwezigen aan te toonen dat men de uitkomsten 'van onze bodempro ductie alleen op kan voeren door over te gaan tot een matige devaluatie van den Nederlandsohen gulden. Hij noemde het een groot onrecht dat het geld in den tegen- woordigen tijd een woekerfunctie vervult. In geen enkel land hebben zooveel execu ties plaats als hier in Nederland zeide spreker en noemde het een schande dat men hiermede bleef voortgaan. Aan het einde van zijn betoog mocht de spreker een dankbaar applaus van het aan wezige publiek in ontvangst nemen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een matig gebruik gemaakt. De heer Hogervorst, voorzitter, sloot op de gebruikelijke wijze de vergadering onder dankzegging aan den spreker voor het ge- bodene. RIJNSBUKG. Tuinbouw. Nu het iets meer op winter gaat gelijken is er ook wat meer vraag ge komen voor de grovere win terproducten als uien, goeed kool, enz. De uien liepen op tot f2.30—2.90 per 100 K.G. Ook selderie knollen gingen vlug weg voor f 2.703.40 per 100. Waschpeen heeit nog goede vraag en brengt van f 4.606.30 per 100 K.G. op. Roode kool in de beste kwaliteit brengt van f 5.106.20 per 100 op, geel kool van f 4.105.30. Er is echter van deze pro ducten veel tweede soort, waardoor de uitkomst voor de tuinders niet loonend is. Andijvie is iets in prijs gezakt. Toch is een prijs van f 0.46—0.57 per kist van 6 K.G. nog goed. ROELOFARENDSVEEN. IJsclub „WUhelmina". Traditie ge trouw gaf de ijsclub op Dinsdagavond weer haar feest en jas-avond om carbonade. Er was flinke belangstelling en 72 liefheb bers wierpen zich met enthousiasme in den strijd. Als steeds werd aan de aanwezigen door het bestuur koffie met speculaas en janhagel aangeboden, en de stemming was er spoedig in. Er werd stevig doch sportief gespeeld, de einduitslag was als volgt; le prijs C. v. Zanten en J. Heemskerk, 2de pr. L. A. v. d. Meel en H. BakkerJr., 3de pr. H. van Veen en H. v. Beek, 4e prijs J. v. Beek en C. v. Klink, 5e prijs Jac. de Ko ning en Leo Turk. Troostprijzen 1ste prijs H. de Prie en A. v. Egmond, 2e prijs P. v d. Meer en E. Koek, 3e prijs D. van Ha meren en H. v. Ruiten, 4e prijs, Nic. v. Berkel en B. Hoogeboom. Na afloop wer den onder de verliezers nog enkele pon den verloot, waarna de voorzitter met een felicitatie aan de prijswinnaars de prijzen uitreikte, waarmee deze alleszins ge slaagde avond weer tot het verleden be hoorde. SASSENHEIM. Ijsbaan. Nu de vorst is ingetreden rijst bij velen de vraag, waar 2ullen we het eerst kunnen rijden? Zooals reeds ge meld, heeft het bestuur van de Sassen- J heimsche IJsclub niet stil gezeten om zoo spoedig mogelijk geld bijeen te krijgen voor een ijsbaan. Het bestuur heeft ver schillende plannen gemaakt om dit zoo goedkoop mogelijk gedaan te krijgen. Het plan om in Ter Leede een baan te maken is inmiddels weer afgelast. Een „oud- nieuw" plan is in wording, n.l. de Kooij. De ouderen weten nog wel wat een schitte rende gelegenheid het daar vroeger is ge weest. Het plan is nu weer aan de orde. Er wordt nu onderhandeld over de huur; het'perceel weiland is eigendom van het Seminarie Warmond. Ook is het wachten op bevestiging van de Gem. Warmond in verband met kooirecht enz. We hopen dat dit plan spoedig tot verwezenlijking komt. TER-AAR. Loop der bevolking. Geboren 65 m. en 52 vr., totaal 117 personen. Gevest'gd 48 m. en 80 vr., totaal 128 personen. Toe name 133 m. en 132 vr., totaal 245 perso nen. Overleden 23 m. en 15 vr., totaal 38 personen. Vertrokken 83 m. en 123 vr., to taal 206 personen. Afname 100 m. en 138 vr., totaal 244 personen. Bevolking 1 Ja nuari 1934: 4034 personen! Vermeerderd in 1934 met 1 persoon. Bevolking op 1 Ja nuari 1935: 4035 personen. Er werden in 1934 in deze gemeente 26 huwelijken ge sloten. Werkloosheid. Op 1 Januari j.l. ston den ingeschreven bij de arbeidsbemidde ling als werkzoekenden: 123 personen, te gen 154 op 1 Januari 1934, en 167 op 1 Ja nuari 1933. ZOETERMEER. Personalia. Op 7 Januari behaalden in het St. Nicolaasgesticht te Zoetermeer de volgende leerlingen het diploma Lin- gerienaaien: Marie Boonekamp, Nolda van Dijk, Louise Kamps, Nellie Knijnenburg, Johanna Kramer, Marie van Leeuwen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ingebroken. Tijdens afwezigheid der bewoneirs heben ongenoode gasten zich gis teravond toegang weten te versohaffen in het woonhuis van J. B. aan den Steekter- weg. Als gewoonlijk hebben de bezoekers in huis alles overhoop gehaald, kasten en laden werden opengebroken en doorzocht. Een bedrag van plm. 24.wordt vermist. Een portefeuille, inhoudende 165.— aan bankpapier, bleef onaangeroerd. De po litie stelt een onderzoek in. Geboren: Hillegonda Jacoba Corne lia d. van Gerardus Johannes Wijfje en Aafje Klijn. Carolina Hantje, d. van Jo hannes van Leeuwen en Ella Erdloff.. Bertus z. van Hendrik Hoeflak en Geer- truida Dockum. Christianus Johannes Maria z. van Petrus Kempen en Wilhel- mina Maria van Leeuwen. Josephus z. van Nicolaas Bosman en Johanna Clazina Burger. Jacob z: van Hendrijnus Door nekamp en Janigje Zuidam. Margje Neltje d. van Adrianus de Gans en Geer- truida Kalshoven. Adrianus z. van G(js- bertus Marinus Wolvers en Engelbertha Zaad. Engelbertha d. van Gijsbertus Ma rinus Wolvers en Engelbertha Zaad. Ma ria Theodora Wilhelmina d. van Cornelia Wilhelmus van der Louw en Hendrica Maas. Jacob z. van Pieter van Egmond en Dirkje Boer. Ingekomen: Dirk Nap, veehouders- necht, Zuideinde 20, van Barwoutswaar- der. Joannes N. Groen in 't Wout, vee houdersknecht, Noordeinde 51, van Bode graven. Heintje Rietkerk, hulshoudster, Visserstraat 44, van Renkum. Lena C. Mesman, dienstbode, Westkanaalweg 10, van Nieuwveen. Pieter de Kleer en ge zin, veldarbeider, Grijpesteinstr. 59, van Ter Aar. Paulina C. IJssellng, kinder juffrouw, Raadhuisstraat 44, van Loenen a.d. Vecht. Anna M. Zwetsloot, zonder beroep, Emmalaan 35, van Voorschoten. Siger Seinen en gezin, schipper, aan boord, van Hoogeveen. Sijtjes M. Kapteijn, dienstbode, H. de Grootstraat 56, van Er- melo. Cornelia Peters, dienstbode, Kort- Steekterweg 32 van Lekkerkerk. Wilhel- mina B. Swart, huishoudster. Noordeinde 26, van Akersloot. Leendert van Roosen daal, ass. bedrijfsleider drukkerij, Hoorn 11, van Assen. Vertrokken: Cornelia A. Maas. zon der beroep, naar Hazerswoude. Bertus Schuurman en echtgenoot, onderwijzer, naar Woerden. Aart J. J. Naber en ge zin, sierkunstenaar, naar Leiden. C. Hendrikse, broodbakkerskn., naar Amster dam. Tjalke de Jong, typograaf, naar Hilversum. Gijsbertha Goudkuil, dienst bode, naar Bodegraven. Wilhelmina van Zwieten, dienstbode, naar 's-Gravenhage. Jacobus van Bemmel, onderwijzer, naar Ede. Cornelia de Boer, fabrieksarbeid ster, naar Woubrugge. Willem H. van Oordt, fabrikant, naar Leiden. Jan Vrie- sema, veehoudersknecht, naar Ferwerde- radeel. Pieter Vriesema, id., id. Jan H. van 't Wout, logementknecht, naar Lel den. Agatha G. van 't Wout, dienstbode, naar Stopmwijk. Arie Bol, zonder be roep, naar Eindhoven. Cornells Pama, zonder beroep, naar Zeist. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad vergadert Woensdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Opening; 2. Onderzoek ge loofsbrieven en na toelating beëediging van den heer C. de Groot, benoemd lid van den Raad; 3. Vaststelling der Notulen; 4. Ingekomen stukken; 5. Stemming inzake adres van de plaatselijke drankbestrijders- vereeniging van de Internationale Orde der Goede Tempelieren om een subsidie uit de gemeentekas; 8. Advies van B. en W. om trent heit adres van den Centralen Bond van Transportarbeiders inzake verbeterin gen in den werkloozensteun7. Benoeming Gemeente-Ontvanger en Administrateur van het Eleotriciteiitsbedrijf; 8. Benoeming Gemeentegeneesheer en aanwijzing leve- ranoier van geneesmiddelen \)oor 1935; 9. Voorstel tot het aangaan eener geldleening van 181.5000.ter conversie van loopende leeningen; 10. Voorstel tot aanvulling van het Ambtenarenreglement; 11. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan Mej. A. M. van Miert als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de Openbare School voor U.L.O.; 12. Voorstel tot het verleenen van ontheffing van aanslagen in het schoolgeld; 13. Voorstel tot vaststelling eener verordening tot afwijking van bepa lingen der Winkelsluitingswet 1930; 14. Be handeling van het adres van de voorloopige Commissie voor de stichting van een nieuw zwembad om een renteloos voorschot van de gemeente; 15. Behandeling van de Ge meente-Begrooting en de Begrooting van het Electriciteitsbedrijf voor 1935. Slachthuis. Gedurende de maanden November en December zijn in het gemeen telijk slachthuis alhier geslacht: November: 80 koeien, 71 varkens, 272 graskalveren, 1585 nuchtere kalveren, 108 schapen, 4 geiten en 72 varkens welke thuis zijn geslacht. December: 89 koeien, 195 varkens, 186 graskalveren, 1621 nuchtere kalveren, 70 schapen, 1 geit en 133 varkens welke thuis zyn geslacht. Een wieg gevraagd. Bij het plaatselijk Crisiscomité is voor een groot arm gezin, dat eerstdaags weder vermeerdering staat te ondergaan, een aanvrage binnengekomen voor een wiegje. Aangezien het comité zeer zuinig moet zijn met de ten dienste staande geldmidde len, doet het langs dezen weg een oproep aan de ingezetenen der gemeente, om, wan neer een dusdanig voorwerp in een gezin aanwezig mocht zijn, dat als afgedankt naar zolder is verhuisd om daar te verwaarloo- zen, te willen overwegen of het mogelijk zou zijn dit aan het CC. af te staan voor de zen medeburger. Staatspartij. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging „Onze Plicht" haar Jaarvergadering in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer E. A. Bogaart, opent de vergadering met den chr. groet en heet allen hartelijk welkom. Spr. wenscht de leden eey Zalig nieuwjaar en geeft vol gaarne het woord aan den plaatsvervan gend secretaris, den heer H. J. v. d. Poll, voor het lezen der notulen, welke onder dank aan het adres der secretaresse onver anderd worden vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van den heer R. Kelfkens, waarin hij mededeelt, dat hij heeft bedankt als lid van den Raad. Er is intusschen een schrijven gericht aan j den heer Kelfkens, met dank voor de ver- richte werkzaamheden in 't belang der katholieken van Bodegraven. Op 23 Januari zal de zeereerw. pater Henricus een inleiding komen houden over „Waar het stormt". Een schrijven is bin nengekomen, waarin mej. v. Benten be dankt als secertareses der vereeniging. En tenslotte deelt de voorzitter mede, dat de heer C. de Groot, als opvolger van den heer R. Kelfkens, is benoemd tot lid van den Gemeenteraad. Uit het Jaarverslag van den penning meester, den heer C. de Groot, ontleenen we, dat de inkomsten over 1934 bedroegen 142.77, terwijl er een uitgave was van 133.98, alzoo een batig saldo van 8.79. De kascommissie verklaart de boeken in orde te hebben bevonden. Voorgesteld wordt een reglementswijziging in verband met het in overeenstemming brengen van dit reglement met het Reglement R. K. Staatspartij voor verkiezingen Prov. Sta ten, Gemeenteraad en Tweede Kamer, riet bestuur meent echter, dat de voorgestelde wijziging alreeds in het reglement staat, en stelt voor, het alzoo op te zenden ter goedkeuring. Aldus besloten. De heer A. Aengenent brengt 'n beknopt verslag uit van de gehouden vergadering der Staten-Kieskring Gouda. De heer Joh. Vernooy brengt verslag uit van de werk zaamheden over 1934 van de Propaganda- club „Dr. Schaepman". Bij de gehouden bestuursverkiezing, waarin aftredend zijn de heeren H. J. v. d. Poll, G. v. Veldhuyzen en A. Wolswijk Azn. (allen herkiesbaar) en mej. J. M. van Benten (niet herkiesbaar) worden herkozen de heeren H. J. v. d. Poll, A. Wolswijk Azn., G. v. Veldhuyzen en geko zen de heer Jac. Verlaat, terwijl ook hun benoeming en herbenoeming aanvaarden. Tot afgevaardigden naar de Kamer- Centrale Leiden en Staten-Kieskring Gou da, worden bij acclamatie herkozen dezelf de heeren, die in 1934 als zoodanig be noemd waren. Tot candidaten voor de Provinciale Sta ten worden gekozen de heeren M. P. v. d. Weijden, Von Fisenne, Deerenberg, Ruys uit Woerden en Boeren uit Alphen aan den Rijn. Bij de rondvraag wordt in den breede de tamelijk penibele financieele toestand der kas van de plaatselijke kiesvereeni ging besproken en verschillende voorstel len ter tafel gebracht, teneinde deze toe stand te saneeren. De heer v. d. Poll stelt ten voorbeeld de N. S. B. De leden daar van betalen soms tot 20.contributie per jaar. Er moet meer liefde bestaan voor het lidmaatschap der millioenen-partij, de R. K. Staatspartij. Men moet hiervoor ook offers brengen, ook finantieele offers. Het bestuur stelt dan voor, de jaarlijksche bij drage halfjaarlijks te maken. Aldus wordt besloten. De heer Aengenent vraagt, waarom niet op de agenda geplaatst is: behandeling beleid der R. K. Raadsfractie. De voorzit ter zegt, dat gezien de elf punten tellende agenda, er stof in overvloed was voor een avond te vullen. Vervolgens omdat de be grooting nog zwevende is en men niet van de R. K. Raadsfractie mag verwachten, om hun beoordeelingen nu al reeds te ver tellen. Hierna sluiting. Personalia. Woensdag 9 Jan. j.l. slaag de onze plaatsgenoot de heer C. H. v. Vel- zen te Schoonhoven voor het examen nieuwe techniek Hasconeeren In de afd. uitmuntendheid. „Crescendo". Dinsdag 15 Jan. zal de Muziekvereeniging „Crescendo" een uit voering geven in Hotel v. Rossum. Deze uitvoering is uitsluitend toegankelijk voor donateurs. Geboren: Huibert, z. v. Arie Huibesrt Oosterom en Aagje Oosterom. Jannigje, d. v. Gerrit Heemskerk en Maartje Kals hoven. Overleden: Jacob Gaastra, 94 Jr. Vertrokken: N. Slappende! naar Waddinxveen; A. van Wageningen, naar Zegveld; J. A. de Jong naar Noondwljk; C. P. Verlooij naar Haarlem; J. Zwanen burg en gezin naar Noord wijk. Gevestigd: L. Hebly, van Bergam bacht, NIEUWKOOP. Geboren: Aart, z. v. W. Stigster en G. Ver we ij. Getrouwd: J. G. Vroonhof, 26 jaar en C. W. A. Leliveld, 26 jaar. WOERDEN. Botsing. Gistermorgen kwam een vrachtauto over de Rozenbrug in de rich ting Bodegraven, bestuurder J. G. E., in botsing met een luxe auto komende uit de richting Utrecht. De luxe auto werd bij deze botsing tamelijk vernield. Persoonlijke ongelukken hadden wonder boven won der niet plaats. ZOETERWOUDE. Loop der bevolking. Aantal inwoners op 1 Jan. 1934 2041 m., 2208 vr„ totaal 4249; op 1 Jan. 1935 2000 m., 2221 vr, to taal 4281. Vooruitgang 19 m., 13 vr., to taal 32. Aantal geborenen 51 m., 38 vr., totaal 89; geboren elders 5 m„ 7 vr., totaal 12; gevestigd 160 m., 193 vr., totaal 353. Ver meerdering dus van 216 m., 238 vr., to taal 454. Aantal overledenen 10 m., 7 vr., totaal 17; overleden elders 4 m., 4 vr., totaal 8; vertrokken 183 m., 214 vr., totaal 397. Ver mindering dus van 197 m.^ 225 vr., tot. 422. De totale vermeerdering der bevolking bedraagt dus 19 m., 13 vr., totaal 32. In totaal werden er dit jaar 2 kinderen levenloos aangegeven. Echtscheidingen kwamen dit jaar niet voor. Landbouwvcrslag. Blijkens het land- bouwverslag over 1934 heeft de gemeente een totale oppervlakte van 2784,17 H.A. Hiervan werden in het afgeloopen jaar 32,14 H.A. als bouwland gebruikt, terwijl 2389,36 H.A. als grasland in gebruik was. Er werden verbouwd 9.12 H.A. peulvruch ten; 13,09 H.A. granen; 9,43 H.A. knol-, wortel- en bolgewassen en 0,50 H.A. groen- voedergewassen. Rotkreupel. Onder de achapen van den veehouder de W. is bij een koppel van 15 stuks rotkreupel geconstateerd. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN DE WITT (uitr.) vertr. 8 Jan. van Belawan. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, (uitr) arr. 10 Jan. te Southampton. SALEIER Amst.-Rangoon pass. 9 Jan. te Dungeness. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. BAARN (uitr.) arr. 9 Jan. te Valparaiso. DEUCALION arr. 10 Jan. van Genua te Palermo. ORION arr. 10 Jan. van Gibraltar te Lis sabon. PLUTO arr, 10 Jan. van Gothenburg te Aarhus. SATURNUS arr. 9 Jan. van Alicante te Malaga. THESEUS arr. 10 Jan. van Coruna te Oporto. TELAMON vertr. 10 Jan. van Alexan- drië naar Jaffa. TIBERIUS, Rotterdam-Gibraltar pass. 9 Jan. Ouessant. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. N. HOLLAND arr. 6 Jan. van Melbourne te Batavia. ROGGEVEEN arr. 6 Jan. van Manila te Batavia. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. DINTELDIJK RotterdamVane., vertr. 8 Jan, van Cristobal. KON. BOLL. LLOTD. URUGAY (uitr.) arr. 9 Jan. te Monte video. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA (thuisr.) vertr. 10 Januari van Suez. KOTA AGOENG (thuisr.) arr. 9 Jan. te Belawan. STOOMVAART MIJ. OECEAAN. DEUCALION Japan-Rotterdam arr. 9 Jan. te Londen. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ (HollandBr. Indië Lijn). HOOGKERK (uitr.) pass. 9 Jan. Glbralt. (HollandOost Azië Lijn). ARENSKERK (thuisr.) arr. 9 Januari te Dairen. GAASTERKERK (uitr.) arr. 10 Jan. te Sjaenghai. ZUIDERKERK (thuisr.) arr. 9 Jan. te Suez. FAILLISSEMENTEN Surséance van betaling: Verzocht door C. van Veen Gzn., boom- kweek er en handelaar in tuinbouwartike- len te B oe koop, Zijde 71 en 75. Verhoor: Donderdag 7 Februari e.k. des v.m. 11.30 uur in het Gerechtsgebouw te Den Haag, Bewindvoerder mr. C. M. Loef, Boskoop. De stratosfeermethode, ofwel de meest radicale manier om den huisheer die met de quitantie komt, te verschalken. (Tout A Vous)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11