VRIJDAG 11 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 GROOTE DIEFSTAL VAN BONT. Vier daders gearresteerd- Voor eenigen tijd geleden werd in de St. Nicolaasstraat te Amsterdam een partij bont gestolen, ter waarde van circa 4000 gulden. Deze party bont is door recher cheurs van het bureau Warmoesstraat een paar dagen geleden opgespoord en een der vermoedelijke daders werd tevens aange houden. Deze man is gisteren overgebracht naar het Huis van Bewaring en heeft daar he den een bekentenis afgelegd. Hij heeft ver klaard dat zij met zijn drieën den diefstal hebben gepleegd. Een van hen had de sleutel van het huis die hij, naar hij be weerde, had gevonden. Twee van hen zijn toen naar de St. Ni colaasstraat gegaan. Door middel van den sleutel konden zij toen gemakkelijk bin nenkomen. Het bont bestond uit mantels, jassen en garnituren. Zij hebben alles in gonjezakken gepakt. De derde man is toen met een auto gekomen. De gonjezakken met bont zijn daarop ingeladen en des nachts nog gebracht naar een vierden man, een opkooper op het Waterlooplein. Met dezen hadden zij afgesproken, dat zij zou den komen met goed. dat gestolen was. In een achterkamer is het bont uitgepakt en de opkooper heeft het gekocht voor 860. Naar aanleiding van deze bekentenis heeft de recherche van de Warmoesstraat gistermiddag nog een van de daders gear resteerd en gisteravond den derden man, benevens den opkooper. Het zijn allen mannen tusschen de 30 en 35 jaar. Drie van hen hebben een volledige bekentenis afgelegd. De opkooper alleen beweert, dat hij niet heeft geweten, dat het gestolen goed was. 9e eigenaars van den bonthan del in de St. Nicolaasstraat hebben het bont herkend als hun eigendom. SPORT VOETBAL BILJARTEN Ned. elftal samengesteld Voor den wedstrijd tegen Queens Park Rangers. De Keuze-Commissie heeft het Neder- landsch Elftal samengesteld, dat op 23 Januari op het Sparta-terrein een oefen wedstrijd zal spelen tegen de Engelsche club uit de derde divisie Queens Park Ran gers. Het volgende elftal zal dan worden opsesteld: Doel: Halle (Go-A^ead). Achter. Van Diepenbeek (Ajax) en Van Run (P. S. V.). Midden: Bas Paauwe (Feijenoord), An- deriestn (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Voor: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Bakhuys (Z. A. C.), Smit (Haarlem), en Van Gelder (V. U. C.). Als reserves zijn aangewezen: Cohen (Sparta). Pettinga (H. D. V. S.), Graafland (H. B. S.), Berg (A. D. O.), Voormolen (Sparta) en Seton (Sparta). NEDERLAND—DUITSCHLAND. De Zweedsche scheidsrechter Olssoo leidt. De landenwedstryd NederlandDiutsch- land, welke op Zondag 17 Februari a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam ge speeld wordt, zal worden geleid door den Zweodschen scheidsrechter Olsson. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddagcompetitie. Het wedstrijdprogTamma voor morgen middag luidt als volgt: le k 1 a ss e: F. Pacta 1SLF I; SCO 1 —-Quick B. 1; Ter Leede 1LRC 1. 2 e k 1 a s s e A: Koudekerk 1Quick B. 2; Woubrugge 1—F. Pacta 2. 2e klasse B: Noordwijk 2Sleutels 1; Quick B. 3Rijnsb. B. 2; Katwijk 2SLF 2. 3e klasse A: ARC 3—Quick B. 4; O. Clubje 2F. Pacta 3; Katwijk 4Weter. B. 1 (bij terrein). 3e klasse B: LRC 3Noord wyk 4; Quick B. 5Weter. B. 2 (bijterrein); Rijns- burgsohe B. 3Ter Leede 3; SLF 3SCO 3. 4 e klasse 5LRC 4 (bijterrein); We ter. B. 3Katwijk 4; KagiaKoudekerk 3. Alle wedstrijden vangen aan om kwart vóór 3. WANDELSPORT Europ. kampioenschap 45/2 Het tournooi te Den Haag aangevangen. In een der tuinzalen van den Dierentuin te Den Haag is gisteravond een aanvang gemaakt met de wedstrijden om het Euro- peesche biljartkampioenschap groot biljart, cadre 45/2 Ancre 17,8 c.M., in partijen van 400 punten. Aan dit tournooi wordt deelgenomen door P. de Leeuw, J. Sweering en Dom mering voor Nederland, door J. Albert en C. Cote voor Frankrijk, door J, Cabra 'Spanje), R. Gabriels en Th. Moons voor Belgie, ir. Reicher (Oostenrijk). Deze negen deelnemers hebben gezamenlijk een rooster te verwerken, dat dus 36 partijen bevat. De wedstrijden werden georganiseerd door de 's Gravenhaagsche Biljartclub, welker voorzitter, de heer J. Sanders een openingswoord sprak. Dit is aldus spr. het tiende kam pioenschap van Europa waarvan de zes best geplaatsten aan het wereldkampioen schap zullen deelnemen. Spr. memoreerde, dat er een negende speler was bijgekomen, om welke reden ook Maandag zal moeten worden gespeeld. De voorzitter van den Nederlandschen Biljart Bond, Jhr. Mollerus, zeide, dat de .B-B. gaarne de organisatie van dit kam pioenschap aan de 's Gravenhaagsche had opgedragen, waarna hy zich richtte tot de spelers der verschillende nationaliteiten. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de beide eerste partyen Gabriels- Moons en Recher—Cabra. Gabriels—Moons. Moons begon van acquit met een poedel, waarop Gabriels antwoordde met een mooie 123, waarby hij tal van moeilykheden had op te lossen en eenmaal door een zeer fortuinlijken klots aan stoot bleef. Een mooie moreele steun voor den aanvang, te meer, omdat de wijze, waarop de serie gespeeld werd, fenome naal was. De 100 werd met luid applaus begroet. Op 123 strandde Gabriels op een eenvoudige massée. Na drie beurten was de stand 9—144 In de vierde beurt herstelde Moons zich iet- wat met een goede 50, waarbij vele mas- sees en piqués, de een al mooier dan de andere. Veel hielp het echter niet, want m de vulde beurt volgde weer een mooi opgebouwde serie van Gebriels, welke op 09 op een eenvoudige tweebands-stoot w^sfg?^°kenSUnd na V'J' beurten zoodal Gab'iels met een ge middelde van 42 speelde. Na een 8 van Moons voegde Gabriels 51 aan z«n score toe, waardoor hü bjjna 200 punten voor was. Twee beurten later zette hü oDnieuw fraaia sa»o OP- Ten tweede male gingen de honderd op en het ging er naar muien, dat Gabriels met een moyenne van 50 zou eindigen. Hy had nog 138 noodig maar door zeer moeilijk spel strandde hn op 133 op een trekstoot, terwijl luid ap plaus wqprklonk. Na een 15 van Moons be- partij Gobriels in de negende beurt de De uitslag luidt: r> v pnt' brt- h-serie gem. Gabriels s00 9 133 44,44 Moona 93 9 50 10,33 Reicher—Cabra. Het begon met een i ge zwakke beurten totdal Reicher in de vier de beurt een zeer vlotte 28 scoorde, zonder echter groote dingen te doen. Trouwens, beide toonden reeds direct, tot de zwakke boertjes van dit tournooi te behooren. Het bleet zwak, zoodat na zes beurten de stand 58—22 was. Toen volgde een zeer vlot ge speelde 67 van Reicher met mooie rappels van korte en langen band, waarbij hn een beteren indruk vestigde als in den aan vang. De Oostenrijker kwam er steeds te- la en ■speeWe meer en meer onbevan gen. Hu moge dan niet zijn heil zoeken in bnJIante dingen, zijn spel is vooral over band zeer vast, zoodat hü al spoedig zyn moyenne tot boven 15 opvoerde. Cabra u daarentegen zwak spelen, zoodat Reicher meer en meer kon uitloopen. Toch scoorde Cabra in zijn vijftiende beurt een zeer goed gespeelde 45, welke op groot spel strandde. We zagen van Reicher in de 16de beurt een goede 53, doch hooge series KfÜÜrn "t Na 17 beurtan wai de stand 270—133. Toen maakte Cabra in de 21e beurt een zeer mooie 72 om verder lang zaam in te loopen. De eindstand werd- wordt een verwoede eindstrijd waarin Dommering zegeviert Domemring 400 28 65 14.28 De Leeuw 374 28 167 13,35 Cóte—Albert. Van veel belang was ook de partij tusschen de beide jeugdige Fransche vertegenwoordigers Cóte en Al- bert, twee veelbelovende spelers, waarvan verrassingen niet buitengesloten worden geacht. In de vierde beurt b.v. zagen we van Albert een zeer mooie zij het ietwat traag gespeelde 143, waarby hij vele moei lijkheden had op te lossen, welke hij alle glansrijk overwon. Hij strandde tenslotte doordat hij „dedans" bleef. By Cóte luk'e het niet en na 6 beurten was de stand 13 227. Cóte liet van tijd tot tyd wel mooie stooten zien, doch Albert speelde veel sterker en won gemakkelijk. Albert Cóte 400 13 143 77 13 22 30.76 5,92 30 K.M. MARSCH VAN „DE BATAVEN". Op Zondag 27 Januari 1935 organiseert de R. K. S. V. „De Bataven" een afstands- marsch over 30 km. door de buitengewoon mooie omgeving van Leiden. De inschrij ving voor deze marsch is opengesteld voor alle R. K. wandelaars, hetzij in vereeni- gingsverband, hetzij individueel, mits zy zyn boven de 14 jaar! Allen die deze marsch binnen de 6 uur volbrengen, ontvangen een keurig uitge voerd Bataven kruisje. Vereenigingen die met minstens 10 per sonen en een leider inschrijven, en de marsch binnen de vastgestelde tyd zonder uitvallers volbrengen, ontvangen een ver- eenigingsprijs. Bovendien is beschikbaar gesteld: Een beker voor de grootste groep. Een beker voor de grootste K. J. C.,- Jonge Wacht- of Verkennersgroep, en Een beker voor de verstkomende Ver- eeniging. Verder zyn er nog eenige medailles be schikbaar voor de netst gekleede groep, voor de verstkomende deelnemer enz. Het inschrijfgeld bedraagt 55 cents de persoon; de inschrijving sluit 20 Jan. Inschrijvingen na die datum worden met 0.13 verhoogd. •Inschrijvingen kunnen geschieden by het secretariaat van de Bataven. SCHERMEN K. N. A. S. B. COMPETITIE. Succes op sabel voor „Zaal Gysberti". In scnermzaal Spronk te Utrecht trok voor de 2e klas competitie van den K. N. A. S. B. op degen en sabel een équipe van „Zaal Gijsberti", bestaande voor de beide wapens uit de heeren Treffers en Swaan (de derde équipier was niet opgekomen) tegen een équipe van de Utrechtsche Schermvereen. „Excelsior". Een bepaling van het wedstrijdreglement van uen K. N. A. S. B. luidt, dat, wanneer één der schermers van een équipe niet op komt, de partijen welke deze had moeten schermen, als verlies zullen worden aange merkt. Van deze bepaling werd, hoewel dit niet steeds de gewoonte is, door de Utrechtsche heeren een dankbaar gebruik gemaakt, zoodat de beide Leidenaars hier voor een zware taak .stonden, daar zy op degen met 9 en op sabel met 3 verliespar- tijen moeten beginnen. Op degen kwamen voor Excelsior uit de heeren Gerritsen, Randwijk en van Malke- ren. De einduitslag werd: Excelsior wint met 18 gewonnen en 9 verloren partyen. Treffers won 5 en Swaan 4 partijen. Op sabel mocht de voorsprong van 3 partijen den Excelsior-mannen t. w. de heeren Bosch, Berlemon en Mater niet ba ten. Hier wisten de Leidenaars een éclatante overwinning te behüen. Treffers won el zijn partijen met 4 ontv. treffers. Swaan eveneens met slechts 2 ontv. treffers, zoo dat de uitlag luidde: Zaal Gijsberti wint met 63, 24 gegeven en 18 ontvangen tref fers. De beide matches stonden onder de uit stekende leiding van'den heer Reede. automobilisme Reicher Cabra 400 275 25 86 25 72 16.00 11.00 De LeeuwDommering. Een voor Ne derland zeer belangrijke partij, vooral na het 71/2 tournooi te Amsterdam was de ontmoeting De LeeuwDommering. Het begin was zwak doordat er veel carotte gespeeld werd. Veel moois kregen we dan aanvankelijk ook niet te zien, uitgezonderd een aantal mooie groote stooten. In de vier de beurt krygt Dommering een goede po sitie. Met zyn degelijke spelopvatting toch open voor snelheid en souplesse stijgt de score snel. Op 63 blijft hij vastliggen in het middenveld. De acquit lukt, doch op 65 mist hij een bands toot. Langzaam voert de Arn hemmer daarna zijn score op, waar De Leeuw vrijwel niets tegenover stelt. Na de negende beurt is de stand 44170. Na 13 beurten is het 48227. Dommering krijgt gelegenheid kalm zyn voorsprong te ver- grooten. In de 25e beurt volgt een serie van De Leeuw. De 100 gaan onder luid applaus op. Hij gaat verder. Moeilijke rappels ge lukken, een enkele fout wordt snel her steld, doch op 167 mislukt een zware trek stoot. Een fraaie serie voor den eersten dag. Dommering antwoordt met een goede 40, vrij goed spel latende, waaruit De Leeuw 28 maakt. De Amsterdammer loopt geleidelijk in en na 26 beurten is de stand 346370, met De Leeuw aan stoot. Het VERGADERING VAN DE K. N. A. C. Verhouding tot den handeL De Koninklijke Nederlandsche Automo bielclub kwam gisternamiddag in een der zalen van den Dierentuin te 's Gravenha- ge in buitengewone algemeene vergadering bijeen onder presidium van mr. J. Linthorst Homan. De voorzitter verzo:ht vóór den aanvang der vergadering de leden zich van hunne zetels te verheffen om ook hier eerbiedig te gedenken den overleden Beschermheer den Prins der Nederlanden, aan wiens na gedachtenis hij eenige woorden wijdde. Hierna werden eenige oogenblikken stil te in acht genomen. Spr. maakte dankbaar gewag van het feit, dat H. K. H. de Prinses der Nederlan den de Club met haar toetreding heeft vereerd. En tevens wilde hij nu ten over vloede herinneren aan het vele, dat de af getreden voorzitter, ir. E. L. C. Schiff, thans eere-lid der K. N. A. C., voor de K. N. A. C. heeft gedaan, hetgeen hij nader uiteenzette. Vervolgens schetste de voor zitter de positie van het automobilisme in het verkeer, economisch en technisch, waar- bij hij tot de conclusie kwam, dat het de plicht der K. N. A. C. is de reeds voor een deel ingetreden en deels nog op handen zijnde economische verkeerspolitiek tege moet te treden met gezonde kritiek. Tech nisch is het verkeer thans hoogst verward. De bestuurders van het rich zoo snel ont wikkelde verkeersmiddel, dat de automo biel is, mogen voor zich rechten opeischen, nu andere weggebruikers blijken zich niet of niet voldoende bij de eischen van een geordend en dus veilig verkeer te kunnen of willen aanpassen. Met het oog hierop dringt de K. N. A. C. met nadruk aan op het tot stand komen van een Algemeene Verkeerswet, gelijk het buitenland die kent. Na de mededeeling van ingekomen stuk ken was aan de orde het rapport van de commissies inzake de verhouding van de K. N. A. C. tot den handel en tot het week blad „De Auto" De heer Hooykaas zegt met genoegen het rapport te hebben gelezen, doch hij acht het nog niet voldoende, althans nog te mild. Spr. meent, dat de K. N. A. C. een filiaal van de R. A. I. is geworden en dat zij eigen lijk aan de R. A. I. is verkocht. Spr. acht de combinatie van het lidmaatschap van h-n bestuur der K. N. A. C. tezamen met het voorzitterschap der R. A. I. in den persoon van den heer J. Leonard Lang verkeerd en hij is van oordeel, dai deze laatste niet in het bestuur van de K. N. A. C. thuis be hoort.. Wanneer de voorzitter van de R. A. I. buiten het bestuur van de K. N. A. C. staat, dan kunnen wy aldus spr. met hem samenwerken. De voorzittei protesteert met kracht te gen de uitlatingen van den heer Hooykaas, ten opzichte van den heer Lang, in wien het geheele bestuur ten volle vertrouwen omschreven, dat de „Auto" voortaan onder lid den heer Lang op dezelfde aangename wijze als altijd te mogen blijven samen werken. (Langdurig applaus). Van een filiaal of een verkocht zijn aan de R. A. I. is in de verste verte geen sprake. Indien een der ledeil hieraan twijfelt, dan verzocht spr. diengene(n) op te staan. Spr. zal er dan zijn consequenties uit trekken. Er staat niemand op. De vergadering vereenigt zich geheel met den inhoud van het rapport, waarin o. m. is omschreven, dat de „Auto" voortaan ondar volle verantwoordelijkheid van de K. N. A. C. zal worden geredigeerd. De commis sie blijft voorloopig gehandhaafd, terwijl het bestuur verder zal doen wat noodig is om de verhouding tot den handel zuiver te houden. Statuten en huishoudelijk reglement wer den na eenige discussie zonder stemming aanvaard. Aan het einde van de vergadering sprak de oud-voorzitter, de heer Schiff, woorden van lof aan het adres van mr. Linthorst Ho- man voor diens krachtige leiding. Bij de rondvraag deelde de voorzitter, in antwoord op 'n desbetreffende opmer king van den heer Sweerts de Jong mede, dat voor de startplaats te Amsterdam van de Nederlandsche deelnemers aan de "Ral- lye Monte Carlo thans is gekozen het plein voor het Amstel-hotel. De voorzitter sloot daarop de vergade ring met woorden van dank aan de leden en in het bijzonder aan majoor Jhr. Laman Trip en hoofdinspecteur Bakker als politio- neele autoriteiten en ir. van Goor, den af getreden secretaris-ingenieur van de we gencommissie K. N. A. C.—A. N. W. B. HILLEGOM. Zilveren jubilé T-B.C.-V-reen. Het comité T.B.C.-bestrijding, dat met de eer ste uitvoering van „Tropenadel" zoo'n groot 1 succes heeft gehad, deelt ons mede, dat. daardoor aangemoedigd een nieuwe uit voering wordt voorbereid. Ook nu wordt de netto-opbrengst in het Jubileumfonds gestort om bij het a.s. zilveren jubileum aan de Hillegomsche Vereeniging tot be strijding der Tuberculose te worden aange boden. Door de zeer welwillende medewer king der artistieke leiding van het De Boer—Van Ryk-ensemble te Amsterdam is het opvoeringsrecht verkregen van de beide laatste stukken van Jaap van der Poll: „Tante Roosje", blijspel en „Levensavond", comedie, beide in 3 bedrijven, welke beide stukken door dit ensemble momenteel nog met den grootsten bijval overal in het land wroden opgevoerd. Binnenkort zal allereerst „Tante Roos je" worden opgevoerd met mevr. Paling in de titelrol. Met het oog op de tijdsomtsandigheden is besloten zoo mogelijk een tweetal op voeringen te geven, waarvan één tegen gereduceerden prijs, ten einde ieder in de gelegenheid te stellen, de opvoering bij te wonen. Tot dit doel zullen lijsten worden aan geboden, tevens zal op deze lijsten gele genheid zijn, bij te dragen voor directe stor ting in het fonds. Verder vernemen wij, dat met andere vereenigingen ook op sportge bied, onderhandelingen zijn aangeknoopt om iets te doen en zullen alle baten voor hetzelfde doel bestemd zyn. NOORDWIJK. Ijsbaan. Door B. en W. is aan het be stuur der Noordwijksche IJsclub toestem ming verleend het gedeelte van de Woens- dagsche Watering, gelegen tusschen West- einderbrug en Barnabrug, gedurende een eventueele vorstperiode te exploiteeren als ijsbaan o.m. door het aanbrengen van een verlichting op voorwaarde, dat het door gaand verkeer per schaats niet wordt be lemmerd en de aanwijzingen der politie worden opgevolgd. Landbouwverslag. Blijkens het Land- bouwverslag over 1934 is de totale opper vlakte onzer gemeente 3558 H.A., waarvan duin of woeste grond 1834.90 H.A., bouw land 87 H.A., wei en hooiland 685 H.A., bloembollengrond 755 H.A., bosch, exclu sief beboschte duinen 79.60 H.A., warmoe- zerijgronden voor den handel 10 H.A., bloemkweekerijen 3 H.A. Kaas-uitdeeling. De door de Crisis Zuivel Centrale aan het gemeentebestuur beschikbaar gestelde kaas, n.l. 260 K.G. is dezer dagen gratis uitgedeeld aan de daar voor in aanmerking komende werkloozen en armlastigen. WASSENAAR. Hanze. Gisteravond te 8.15 uur werd onder leiding van den 2den voorzitter, den heer Jac. Parlevliet, in het R. K. Vereni gingsgebouw een spoedeischende vergade ring gehouden van de plaatselijke afdee- ling der Hanze. Na een kort openingswoord volgde le zing der notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was o.a. een schrijven van den heer A. de Smit waarin deze, om gezondheidsredenen, be dankte, terwijl de heer G. Kroon wegens drukke werkzaamheden had bedankt als bestuurslid. Bovendien was de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. S. M. Wubben nog steeds niet aange vuld, zoodat er totaal 3 vacatures waren. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden gekozen de heeren G. P. G. van Leeuwen, H. G. Hendriks en A. C. van Berkel. Na een korte rondvraag volgde reeds te ongeveer 9.15 uur sluiting der goed be zochte vergadering met den chr. groet. WILT U IETS WETEN? Abonné J. S. te Leiden: Aan uw verzoek kunnen we voorloopig niet vol doen. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Roelofarendsveen naar Leeuwar den? Hoeveel K.M? Antwoord: Sassenheim, Lisse, Hille- gom. Heemstede, Haarlem, Velserpont, Be verwijk, Castricum, Heilo, Alkmaar langs het Noord-Hollandsch Kanaal naar de Kooi, Ewyksluis, Den Oever, Zurich, Har- lingen, Midlum, Herbayum, Franeker, Dronrijp, Marssum, Leeuwarden. Afstand 178 K.M. Vraag: Waar en bij welke boekhandel kan ik bekomen een trekkingslijst van de verloting ten bate van het Holland Huis Brussel. Antwoord: Ons niet bekend. Vraag: Wie is Directeur van het Aca demisch Ziekenhuis en van het Diacones- senhuis? Antwoord: De Directeur van het Acad. Ziekenhuis (dr. Maas) houdt spreek uur Maandags en Donderdags van half 2 tot kwart over 2. Evenwel is de directeur tot Donderdag a.s. afwezig. De directrice van het Diaconessenhuis houdt spreekuur iederen dag van 1112 uur. Vraag: Hoe moet men schorseneeren klaar maken? Antwoord: Hiervoor heeft men noo dig: 1 1/2 K.G. schorseneeren, 10 gr. zout per L. water, 3 d.L. melk, 25 gr. boter, 25 gr. bloem (nootmuskaat). De schorseneer en afwasschen, by gedeelten schrappen, de geschrapte stukken afsnijden en direct in wa ter met een scheutje azijn leggen. Ze op zetten met ruim kokend water, een scheutje melk en zout en vlug gaar ko ken. Kooktijd pl.m. 3/4 uur. De schorsenee ren afgieten (afspoelen) en mengen door de saus die op de gewone wijze van boter, bloem en melk bereid is. De groenten 5 min. stoven en bij het opdoen wat noot muskaat er over raspén. DE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA. 107. Na twee dagen hard werken slaagden ze er in het toestel zoo goed en zoo kwaad als het ging te herstellen en ze maakten eerst een proefvlucht boven de plantages, die gelukkig goed afliep. Ze stapten dus maar weer in en ver trokken, na een hartelijk afscheid, in de richting van Wobosoekoe. 108. Na eenige uren vliegen zagen ze een groot, uitge strekt meer en ze besloten hierop neer te strijken. De drij vers, onder aan het vliegtuig werden weer omlaag gelaten on in een mooie glijvlucht kwamen ze op het water neer.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10