PUROL DONDERDAG 10 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONDER VRACHTAUTO GEDOOD. Gistermiddag is de 16-jarige fietsrijder Emons op de Servaesbrug te Nijmegen door een vrachtauto aangereden en op slag gedood. De jongen was «erst in botsing geweest met een fiets, waarop een dame gezeten was. Deze dame Is In haar val eveneens ern stig gewond en naar het ziekenhuis over gebracht. SLEEPBOOT NA AANVARING OP DE WAAL GEZONKEN. Uit Gent (bij Nijmegen) wordt gemeld: Gistermiddag omstreeks half vijf is het sleepschip „De Zeven Gebroeders", dat te Ouderkerk aan den IJssel thuisbehoort, op de Waal ter hoogte van de steenfabriek „De Zandberg" aangevaren door het sleepschip „Rhenus 47", dat vermoedelijk den verkeer den wal heeft gehouden. De aanvaring was zoo ernstig, dat de „De Zeven Gebroeders" onmiddellijk zonk. De „Rhenus" draaide bij en nam de beman ning aan boord. De knecht van het zinken de schip raakte daarbij te water, doch ook hij kon gered worden. De „Rhenus" kreeg averij aan den kop en maakte water. Het schip is voor anker gegaan. De plaats, waar de „De Zeven Ge broeders", die met grind geladen was, is gezonken, is door bakens aangegeven. BOERDERIJEN AFGEBRAND. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is door onbekende ooi-zaak brand uitge broken in de boerderij van den landbou wer P. D. te Hapert, op de Leemel. Het vuur greep snel om zich heen en weldra stond het geheele huis in lichter laaie. De bewoners, man, vrouw en kinde ren moesten zich in nachtgewaad in veilig heid brengen. De boerderij brandde tot den grond toe af. Vier koeien, een kalf, een paard en eenige varkens kwamen in de vlammen om, terwijl ook de geheele inven taris een prooi van het vuur werd. De schade wordt laag door verzekering gedekt Gisternacht omstreeks drie uur wer den de veehouder KI. de Boer en zijn huis- genooten te Wolvega opgeschrikt door een ongewoon lawaai. Al spoedig kwamen zij tot de onaangename ontdekking, dat de boerderij in brand stond. Tengevolge van het in de schuur aanwezige hooi en stroo vond het vuur gretig voedsel en weldra stond de boerderij in lichterlaaie. Aan red ding viel niet meer te denken. De uit Wolvega ontboden autospuit kon tegen de vlammen weinig uitrichten en de geheele boerderij werd dan ook een prooi der vlammen. Slechts een gedeelte van het vee kon worden gered. Inventaris en inboedel werden een prooi der vlam men. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. BRAND IN MEUBELFABRIEK. Gisterenavond ongeveer half zeven werd een uitslaande brand gemeld in de Van Ostadestraat 1, te Den Haag, in de meubel fabriek van den heer E. Knol en Zoon. Vermoedelijk door een vonk uit een lijmkachel, die terecht kwam in een hoop krullen, is de brand ontstaan. Dichte rook wolken sloegen uit de ramen, doch het bleef beperkt tot een binnenbrand. De motorspuit uit de Van der Venne- straat was spoedig aanwezig, die het smeu lende vuur met enkele stralen bluschte. Ter assistentie was een motorspuit van den Rijswijkscheweg aanwezig. SMOKKELEN VAN SIGARETTEN- PAPIER. Goede vangst der politie. Door de politie te Roosendaal werd deze week een vreemdeling gearresteerd, die 3700 boekjes sigarettenpapier frauduleus vervoerde. Denzelfden dag werden te Oudenbosch en gisteren ook weer te Bos- schenhoofd door de respectievelijke ge meentepolitie vreemdelingen telkens Rotterdammers aangehouden, die groote hoeveelheden sigarettenpapier vervoerden. Te Oudenbosch ontdekte het stationsper- soneel des avonds, dat een groot pakket onbeheerd in de wachtkamer was achter gebleven, waarom het by den stationschef werd gedeponeerd. Het onderzoek wees uit, dat het pakket een flinke partij sigarettenpapier bevatte. Dies werd de politie met het geval in kennis gesteld en men kwam overeen het pakket weer in de wachtkamer te depo- neeren, onder het waakzaam oog van de verdekt opgestelde politie. Eindelijk, na lang wachten, geviel het, dat, toen de trein voor Rotterdam binnen kwam, twee reizigers haastig binnen stap ten, om zich over het pakket te ontfermen. Een hunner nam het op en droeg het naar den treindoch voor hij de treeplank kon bestijgen, nam de politie „meneer" bij den arm. Er volgde procesverbaal en inbe slagname van het geheimzinnige pakket, dat 2400 boekjes sigarettenpapier bleek te bevatten. In Bosschenhoofd was het ook bij den trein, dat de politie een goede vangst deed. Hier trof zij een man op het perron aan met een koffertje van tamelijken omvang, waarmede de vreemdeling wel wat vreemd soortig omging. Zijn nieuwsgierigheid niet kunnende bedwingen, informeerde de po litieman naar den inhoud van de tasch en om zeker te zijn van hetgeen daarin ver borgen was, onderzocht de achterdochtige man zelf het zaakje. Met het resultaat, dat hij het koffertje met den inhoud van 1800 boekjes sigarettenpapier in beslag kon ne men en tegen den heer K., uit Rotterdam, met wien hij nu kennis gemaakt had, pro ces-verbaal opmaakte. SMOKKELSCHIP ONDER NEDERLANDSCHE VLAG? Stranding, die dubbelen strop beteekende. Het Nederlandsche stoomschip „Mila" op weg van Gdynia naar Kroonstad, met een lading spiritualiën aan boord, is dezer da gen in dè nabijheid van Hoborg op Gotland gestrand. De positie van het schip was zeer gevaarlijk, doch de opvarenden werden gered. Een nader Reuter-telegram meldt nu, dat het hier om een smokkelaffaire zou gaan. Het schip had 58000 liter alcohol aan boord en is, ofschoon het onder de Neder landsche vlag voer, waarschijnlijk eigen dom van Estlanders of Duitsdhers. Slechts de kapitein en de hoofdmachinist zouden Nederlanders zijn. De geheele bemanning bestaande uit 15 personen is gearresteerd. BERUCHT INDIVIDU VERSTOPTE VUURWAPENS. Toen de gemeenteveldwachter uit Berg- hem by Oss gisternacht op surveillance was, ontmoette hij op den Provincialen Weg een berucht type uit de Ossche onder wereld, zekeren V. (bijgenaamd De Sijp). Daar het optreden van V. een verdach ten indruk maakte, werd hij aangehouden. Bij fouilleering bleek de aangehoudene, in afwijking van zijn gewoonte, niet gewa pend te zijn. De veldwachter stelde de ma rechaussee te Oss van het geval op de hoogte en gezamenlijk werd een uitgebreid onderzoek ingesteld. Nabij de plaats, waar V. was aangehouden, ontdekten de politie man langs den weg een gordel met drie brownings, geladen met 32 scherpe patro nen. De nadering van den veldwachter is hoogstwaarschijnlijk aanleiding geweest, dat hij zich van zijn vuurwapens heeft ontdaan met de bedoeling, deze later weer terug te halen. Ruwe schrale huid i springende lippen OSSCHE MOORDENAAR VERDACHT VAN ROOFOVERVAL. Naar de „Telegraaf' verneemt, moet P. W. de B., die door de Bossche rechtbank wegens moord werd veroordeeld tot v(jf- tieA jaar gevangenisstraf op 22 Januari a.s. verschijnen voor de Rechtbank te Roer mond als verdacht van een roofoverval op den 73-jarigen landbouwer Van G. te Deur- ne in den nacht van 3 op 4 Juli 1934, sa men met J. P. C. uit Oss, die sinds Juli vorig jaar gedetineerd is in het Huis van Bewaring te Roermond. Als getuige in deze zaak is gedagvaard v. d. P. uit Oss, de kroongetuige uit de moordzaak-De B. SCHIETPARTIJ TE AMSTERDAM. Vier vrouwen licht gewond. Twee bewoners van de St. Jansstraat te Amsterdam kregen gistermiddag een twist over een zakenaangelegenheid. Na een zeer opwindende woordenwisse ling, waarbij het echter nog niet tot hand tastelijkheden kwam, snelde een der man nen zijn woning binnen om een oogenblik later terug te komen met een dubbelloops jachtgeweer. Zonder zich een oogenblik te bedenken, zette hij direct het geweer aan den schou der en loste in het wilde weg twee scho ten. De hagelkorrels vlogen naar alle rich tingen, waarop de menigte, die zich naar aanleiding van den twist verzameld had, naar alle richtingen uit elkaar stoof. Het bleek, dat vier vrouwen door de ha gelkorrels in het gezicht en in de beenen waren getroffen. Men slaagde erin den man het geweer te ontwringen, waarna hij aan de politie, die inmiddels gewaarschuwd was, werd over geleverd. De man werd in verzekerde be waring gesteld en het geweer in beslag ge nomen. De gewonde vrouwen werden naar een der gasthuizen vervoerd, waar bleek, dat de verwondingen niet van ernstigen aard waren. Zij konden na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. Zooals te begrijpen verwekte het inci dent groote opwinding in de omgeving. ALS KOKS AAN HET VECHTEN GAAN. Bloedig incident in stations-restauratie. In de keuken van de restauratie op het Centraal Station te Amsterdam hebben gis termiddag twee koks ruzie met elkander gekregen over hun werkzaamheden. Van woorden kwam het tot daden, waarbij zij elkander met allerlei keukengerei zoo danig toetakelden, dat de een, een 33-jarige Amsterdammer, snijwonden aan hoofd en handen opliep, en het achterhoofd van den ander, die in Zandvoort woont, door een buil en een diepe snij wonde wex-d gesierd. Beide slachtoffers bloedden zoo hevig, dat de G.G.D. er aan te pas moest komen. Zij werden naar het Binnen-Gasthuis ver voerd, vanwaar zij na verbonden te zijn, naar het bureau Warmoesstraat werden overgebracht, waar proces-verbaal is op gemaakt. FAILLISSEMENTEN UIT DE RADIOWERELD U itgesproken: H. de Jong, winkelier, Alphen aan d e n R ij n, de Gnephoek 5. Cur. mr. H. P. van Heijst te Alphen. H. J. D. Brandes, zonder beroep, Was senaar, van Zuylen van Nijeveltstraat 155. Cur. mr. J. K. Schellenbach, Leiden. D. Vrezaal, koopman in groenten, Aals meer, Oosteinderweg 478. Cur. mr. C. L. VisSanders, Haarlem. Opgeheven: T. Kuyk, Hoofddorp. M. J. Molenaar, Rijk Haarlemmer meer. Programma's van Vrijdag 11 Januari. Huizen, 301 M. Alg. Programma, verzorgd door den KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Het KR O-orkest, afgewisseld door Gramofoonplaten. 2.30 Zang- en klavierrecital door Sophie Brautigam-Ides, sopraan en Agnes Lu us, klavier. 3.00 Het KRO-orkest en GramofoonpL 4.15 Vervolg zang- en klavierrecitaL 5.00 Land- en tukibouwhalfuurtje. 5.30 Gevarieerd programma door de KRO-boys afgewisseld door Gramofoonpl. 7.15 Pater H. Breukers over Ceykxn, de parel van Indië. 7.35 De Kon. Zangvereenlglng „Roer- monds Mannenkoor". 8.00 Vaz Dias en GramofoonpL Daarna de KRO-boys. 9.00 L. Aber over de postzegeL 9.15 Solistenconcert door het KRO-sym- phonie-orkest m.m.v. Renée Chemet, viool. 10.45 Vaz Dias en Gramofoonplaten. Hilversum 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht. 10.35 OrgelspeL 11.00 Voordracht. 11.20 Gramofoonplaten. 12.00 dito. 12.30 Omroeporkest. 2.30 Voordracht en zang. In de pauze Gramofoonplaten. 4.00 Pauze. 4.05 Kniples. 4.50 Gramofoonplaten. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 5.45 De Zonnekloppers. 6.15 Orvitropia. 7.00 Gramofoonplaten. 7.30 Causerie. 7.57 Herh. SOS-ber. 8.00 Lezing. 8.30 Concert 9.00 Lezing. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias. Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.15 O. v. Tussenbroek: Moderne Wo ninginrichting. 11.00 Jazzmuziek (GramofoonpL). 11.3012.00 Gramofoonplaten. D r o i t w i c h, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Orgelspel R. New. 11.50 Trocadero-cinema orkest. 12.50 BBC-dansorkest. I.35 Birmingham strijkkwartet. 2.20 Sohotsche studio-orkest 3.05 Gramofoonplaten. 3.50 Imperial Hydro Hotel orkest 4.35 Hotel Metropole orkest. 5.35 Troise and his Mandollera. 6.20 Berichten. 6.50 Lezingen, 7.30 Flëndel-concert 7.50 Fred Hartley en zijn NoveAty kwin tet. 8.35 Lezing. 8.55 BBC-orkest 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 Hungaria Zigeunerorkest. II.3512.20 Harry Roy en zijn orkest R a d i o-P a r i s, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 Goldy-orkest. 8.20 „Résurrection" spel van Bataille. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest. 2.20 Concert uit Rest. „Wivex". 4.204.40 Grieg-concert (znag en piano). 7.25 „Die Zauberflöte", opera van Mo zart. 8.55 Gramofoonplaten. 9.35 Vioolrecital. 9.55 'Balalaika-muziek. 10.2511.50 Dansmuziek. Keulen, 458 M. 5.20 en 6.35 Gramofoonplaten. 10.00 Concert. 11.20 Orkest concert 3.20 Uit Frankfort Omroeporkest o.I.v. Merten. Hierna dansmuziek. 7.35 Rijkszending. 9.50 Uit Stuttgart: Omroeporkest 11.20 NS-Rijkssymphonieorkest 12.20—1.20 Concert R o m e, 421 M. 8.05 „Primaxosa", operette van Pietri. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. 2.002.20 Gramofoonplaten. 5.20 Salonorkest. 6.20 Gramofoonplaten. 6.35 en 7.35 SaLonorkest 8.20 Zang. 8.50 HoorspeL 9.40 Symphon.ieconcert 10.3011.20 John Rutten's orkest. 484 M.: 12 20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 2.002.20 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieooncert 6.35 Gramofoonplaten. 7.35 Pianorecital. 8.20 Uitzending voor Oud-etrijders. 12.30 Gramofoonplaten. 11.45—11.20 Populair ooncert. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 RUkszending. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Dansmuziek. 11.201.20 NS-Rijkssymphonie orkest Gramofoonplaten. Gemeentelijk Radiodlstrfbntiebedrijf en de R.O.V. Radio-Centrale. 3e Programma. 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.2014.20 Luxemburg. 14.20—14.50 Londen Reg. 14.50—15 20 Kalundborg. 15.20—17.20 Keulen. 17.2017.50 Beromünster. 17.50—18.45 Brussel (VI.). 18.45—21.40 Ween en. 21.40—23.00 Leipzig. 23.00afloop Weenen. 4e Programma. 8.05—8.50 Par(js Radio. 10.35—11.05 Droit wich. 11.05—11.20 Londen Reg. 11.20—18.35 Droitwioh. 18.35—18.50 Brussel (Fr.)., 18.5020.00 Loc. uitzending. (20.30 uur) Piano-recital door mevrouw R. Sch. Batenburg (Liszt-programma). 1. Consulations (no. 3); 2. Nocturne no. 2; 3. Twee legendini (a) St. Francis- cus, Die Vogelpredigt. (b) Dor H. Franciscus auf der Wogen sdhreitend. Mevrouw Batenburg zal van de wer ken onder 3 vermeld, een korte ver klaring geven. Dit programma wordt voorafgegaan en gevolgd door Gramo- foonmuziek. 23.00afloop Droit wich. (Wijzigingen voorbehouden). NICOLAI ORLOFF BIJ DE KJLO. Dinsdagavond, 15 Januari te 9.15 uur treedt by de K.R.O. als solist op: Nicolai Orloff. Deze beroemde pianist zal met het K.R.O. Symphonie-Orkest U.S.O. het klaviercon cert in Bes kl. terts van P. Tschaikowsky uievoeren. Het orkestprogramma vermeldt onder meer van denzelfden componist de Sym phonic No. 6 in B. kL terts (Pathêtique). FEUILLETON. Li-Weng-Ho, de mandarijn. Uit het Engelsch, door BEN BOLT. (Nadruk verboden). I „Het paleis der tienduizend zaligheden". Terwijl Richard Forsyth, diep in gedach ten, zich voortspoedde door de smalle straat, slechts verlicht door papieren lan taarns, die een schemerig licht wierpen over haar walgelijke morsigheid, botste hij plotseling tegen een meisje, dat met snelle passen van den anderen kant kwam. Oogenblikkelijk vlood een excuus in vloeiend Chineesch hem van de lippen en een seconde later stond hij stijf van ver bazing, want het meispe antwoordde in hetEngelsch. „Het was gedeeltelijk myn schuld. Door mijn haast lette ik niet op, mijnheer". Hij keek haar lichtelijk verbijsterd aan. Het zachte licht der lant_arn viel net op het gezicht vóór hem, een gezicht, mooi en aantrekkelijk als een bloem, met diepe, donkere oogen, die al heel weinig over eenkomst hadden met de kraaloogjes der Chineesche vrouwen. De huid leek in het gedempte schijnsel donziger en fijner blo zend dan perzik-bloesem. „Bent u een Engelsche?" riep hy uit. „Ja", klonk het vlugge antwoord. „Maar...." Hij zweeg abrupt na dat ééne woord en keek de straat, die zich in Canton niet be paald in een gunstigen roep verheugde, in beide richtingen af. Zoo duidelijk alsof hij haar onder woorden had gebracht, drukte zijn blik de vraag uit, wat zij hier op dit late uur deed, wanneer het uitvaag sel der inboorlingen uit zijn holen gekro pen was en zelfs een man zich niet geheel veilig voelen kon. Het meisje voldeed aan het onuitgesproken verzoek om een ver klaring. „Er is niets aan te doen, dat ik hier ben en ik kan u de reden ook niet uitleggen. Ik heb vreeselijke haast. Neemt u me niet kwalijk, maar ik heb geen tijd om hier te blijven praten." Het oogenblik daarop had ze haar weg vervolgd en toen haar buigzame gestalte de open deur van een kleinen winkel pas seerde, zag hij een andere gedaante zich losmaken uit de schaduw der straat en door de streep van licht slippen, die uit de deur scheen. Forsyth kreeg den indruk, dat het een koelie was en de manier van doen van den man wees er op, dat hij het meisje achterna liep. Haar figuurtje was al bijna niet meer te onderscheiden in den vagen matten gloed der papieren lampen, maar Forsyth aarzelde niet. Oogenblikke lijk stond zijn besluit vast haar te bescher men en met groote stappen keerde hij terug in de richting waaruit hij gekomen was. Bij het licht van een groote lantaarn, die boven den ingang van een theehuis hing, zag hij het meisje links afslaan. Geen toen meter achter haar aan wandelde de koelie en hij volgde haar blijkbaar nog steeds, want ook hy sloeg links af. „Naar de bloemenbooten!" mompelde de Chinees. „Dat meisje De rest van zijn alleenspraak ging voor Forsyth verloren. Maar H(j kende de wel verdiende slechte reputatie van de Bloe menbooten en het ging hem aan het hart, dat een meisje van zijn eigen volk en ras zich in de nabijheid daarvan bevinden zou alleen en zonder mannelijke begelei ding. Toen hij de wankele brug over ging, die uitkwam op een iets ruimen verkeers weg, het water, waarop de ontelbaar kleurige lantaarns der Bloemenbooten glommen in den nacht, liep er langs hoorde hij de plotselinge kreet van een vrouwenstem de avondlijke stilte verscheu ren. Hij rende in de richting, waaruit het geluid kwam, en de kreet werd herhaald de angstkreet van iemand in nood en of schoon hij haar niet zien kon, twijfelde hij geen moment, of het was het Engelsche meisje. Met een ruk hield hij zijn vaart in vlak by haar. Ze worstelde in de omklem ming van den koelie, die haar gevolgd was en die zeker niet veel goeds in den zin had. Geen fractie van een seconde bedacht For syth zich. Hij sprong op den kerel toe, pakte hem stevig beet en terwijl de greep van het slachtoffer verslapte onder den on- verhoedschen aanval, slingerde hij hem met kracht van het meisje af. Aan den rand van het water recht gekomen, kon de Chi nees zijn evenwicht niet houden, hij plons de in de rivier en begon geen vijf tellen la ter naar de overzijde te zwemmen. Forsyth bekommerde zich niet verder om het ongure heerschap en wijdde zijn aandacht' aan het meisje. „Bent u ongedeerd?" vroeg hij vol deel neming. „Ja", antwoordde zij en tegelijk wierp ze een onrustigen blik in de richting van de bloemenbooten met hun menigte van veelkleurige lichten. „Het was maar gelukkig, dat ik u ge volgd ben...." „Mij gevolgd ben?" echode het meisje verschrikt. „Ja, ik zag, dat die schooier, die u aan viel, u achterna ging en daar het me niet aanstond, ging ik op mijn beurt hem ach terna". „Het is heel vriendelijk van u", ver klaarde het meisje merkbaar gereserveerd; „ik ben u erg dankbaar, maar Haar woorden braken af en weer schoot haar blik naar de lange lijn van bloemen booten. Impulsief sprekend, niet heelemaal op zijn gemak, hernam hij: „U moet het mij niet kwalijk nemen als ik brutaal lijk, maar 't is onverantwoorde lijk voor een Europeesche jongedame om op dit uur alleen in deze buurt rond te loopen. Dat de gevaren niet denkbeeldig zijn, hebt u zooeven aan den lijve onder vonden en dit deel van de Chineesche stad is wel het slimste „Ik weet het", viel ze heim in de rede, „maar ik moet naar een van de bloemen booten." „Naar een van de bloemenbooten?" her haalde hij onthutst. „Maar daar kunt u toch onmogelijk alleen heengaan!" „Ik...." Hij liet haar niet aan het woord ko men. „Vergeef me, dat ik misschien opdringerig schijn, maar ik kan geen landgenoote toe staan, een dergelijk verschrikkelijk risico op zich te nemen. U moet me eenvoudig veroorloven u te begeleiden. Ik ken hier de buurt op mijn duimpje ik behoor tot de zending..,." Nu was het haar beurt om hem verbaasd in de rede te vallen. „Tot de zending? Bent u zendeling?" Critisch uitvorschend rustten haar oogen op zijn tweed-pak, zijn slappen boord, zijn Panama-hoed. „Neen, ik zie er niet naar uit", lachte hij. „Ik ben dan ook geen zendeling, maar zendings-arts. In die hoedanigheid heb ik alle hoeken en gaten van Canton leeren kennen en daarom weet ik beter dan iemand anders, dat het pure krankzinnig heid zou zijn, om niets ergers te zeggen, wanneer ik u onbeschermd verder liet gaan. Waar moet u precies naar toe?" „Naar het Paleis der Tienduizend Zalig heden." „Ik ken die fraaie gelegenheid", was het wederwoord, „het speelhol van Li Slng, heelemaal achteraan bij de booten. Een geliefkoosd plekje bij de rijke Chirfeezen, kooplui en mandarijnen, en bij tijd en wijle ook van Europeanen, die gek genoeg zijn daar hun zuur verdiende geld te wa gen!" „Ik moet naar mijn vader", vertelde ze, terwijl ze tezamen verder liepen. „Er is een bericht voor hem, een heel belang rijk bericht, waarop hij den heelen dag heeft zittenwachten. Hij zei, dat ik 't hem als het kwam, direct moest komen bren gen." „Dat is me ook wat", bromde Forsyth en zijn verontwaardiging was duidelijk in zyn stem te hooren. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9