ZATERDAG 5 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 gen, wil men eenigermate loonend kunnen exporteeren. De Engelsche kweekers, die buiten al de ze belemmeringen:# staan, kunnen tot de zen prijs ruim concurreeren. En toch bla ken zij hiertoe niet in staat te zyn. Het bestuur der CCWS zeide ons dan ook, dat hieruit wel blijkt, dat de Engel- sche kweekers op dit gebied der tulpen teelt ook zeker achter staan met hun Hol- landsche collega's, die bij zulk een op brengst in een gouden tijdperk zouden le ven. Geleidelijk begint nu de stroom van tul pen te komen. Eerst in het Westland, waar langzamerhand de z.g. „door-gekoelde" tulpen d.w.z. waarvan de bollen in koelhui zen zijn geforceerd, ten einde raken, maar vervangen worden door de voor gekoelde tulpen, die dus minder sterk zyn gefor ceerd. En dan komt de gewone aanvoer. Doch ook in de 'omgeving van Rijnsburg komen dan de vele duizenden tulpen aan de veilingen, en ook daar zal men getrof fen worden door de nieuwe verhooging van de Engelsche invoerrechten. „Waar er nu algemeen een streven is tot verlaging der invoerrechten, doen de plan nen van Engeland thans weinig prettig aan", concludeerde het bestuur der West- landsche Bloemenveiling. „Tijd". CONTINGENTEERINGEN MET BELGIE. De besprekingen beginnen a.s. Maandag. Naar de „Msbd." verneemt, zullen de be sprekingen tusschen Nederland en België over de contingenteeringsarrangementen a.s. Maandag aanvangen. De onderhande lingen worden te Brussel gevoerd. UITKEERING AAN DE BOUW ARBEIDERS Maandag a.s. gaat de kas weer open Het geschil tusschen de regeering en den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond inzake de werkloosheidskas van deze organisatie is, r.aar men verneemt thans in zooverre op gelost, dat het hoofdbestuur de stopzetting der uitkeeringen aan de werkloozen heeft opgeheven. Maandag a.s. zullen de uikeeringen, met Inachtneming van de thans goedgekeurde wijzigingen in de -egeling, weer -beginnen. KALVEREN EN SPEK De Nederlandsche Veehouderycentrale maakt bekend, dat ten aanzien van de kalveden, waarvoor een identiteitsbewijs 1934 vereischt is, met ingang van 1 Jan. 1935 als gewichtsgrenzen zullen gelden: a. voor mannelijke, al dan niet gecas treerde, dieren: 140340 K.G. b. voor vrouwelijke dieren: 160270 K.G De prijzen voor het door de Veehouderij centrale in te nemen versche spek blijven tot 12 Januari 1935 ongewijzigd. Opheffing stations. Naar wij vernemen zullen de stations Beekbergen en Laag-Soeren, gelegen aan den locaalspoorweg Apeldoorn-Dieren, ook worden opgeheven. Een en ander laat zich wettigen, daar op beide stations totaal geen reizigers- of goe derenvervoer meer te bespeuren is. De stations Eerbeek en Loenen zijn de eenige, waar een druk en omvangrijk rei zigers- en goederenvervoer is, hetgeen zijn oorzaak vindt in de tal van papierfabrie ken die hier gevestigd zijn. UIT DE OMGEVING VOORHOUT. OPENING PLUIMVEE- KONIJNEN TENTOONSTELLING. „Door Veredeling, Verbetering". Onder tal van genoodigden en belang stellenden, vond hedenmorgen de opening plaats van de tot nu toe, de grootste, expo sitie van konijnen en kleinvee welke te Voorhout werd gehouden. De zaal was met een paar honderd hokken gevuld. De ten toonstelling had veel bekijks. Het was te circa elf uur vanmorgen, toen de voorzitter der vereeniging, de heer H. Zuidhoek, in opgewekte bewoordingen, in het bijzonder een woord van welkom toe riep aan den edelachtbaren heer Burge meester en echtgenoote, die door zijn aan wezigheid blijk gaf zijn sympathie te be tuigen met de vereeniging, waarvan hy beschermheer is, terwijl spr. in welgeko zen woorden dank bracht aan Z.Edel Achtb. voor de betoonde bereidwilligheid om deze tentoonstelling te openen. Ook wethouder P. L. v. d. Hulst werd tevens welkom ge- heeten en dank gebracht voor zijn aanwe zigheid. Hierna was het woord aan den edelachtb. heer Burgemeester Bult°n, die dank bracht aan het bestuur voor de groote activiteit en werkzaamheid, de stoere energie, waar mede zij hun plannen in dezen tijd hebben durven ten uitvoer leggen. Tot groote vreugde kon spr. constateeren, dat de ten toonstelling in Voorhout, zich in steeds grootere belangstelling mag verheugen, hetgeen wel een bewijs is van de goe de or ganisatie der vereeniging. Spreker felici teerde het bestuur bij de opening van deze tentoonstelling en sprak de hoop uit, dat de vereeniging zich in steeds grooter groei mag vooruitgaan en moge bloeien tot heil en groot nut der ingezetenen. Want de ver edeling van het kleinvee, draagt in zich een opvoedende kracht, welke ook het moreel peil van Voorhouts ingezetenen zeker zal opvoeren en verheffen. En hiermee heettte de Burgemeester deze derde Pluimvee- en Konijnententoonstelling voor geopend. De eerewijn werd hierna rondgediend, terwijl ook een rookertje hierbij niet ach terweg bleef. Nadat dit officieels gedeelte was beëindigd, werd mevr. Bulten de schaar overhandigd, tot het doorknippen van het lint, dat toegang gaf tot de werke- lijke expositie, waarna de tentoonstelling ook officieel een feit geworden was. Vele pracht inzendingen werden hierna getoond, terwijl per gramofoonversterker, muziek door de zaal weerklonk, door de zorgen van den heer P. J. IJselmuiden al hier. Wij twijfelen geenzins, of deze zoo goed opgezette tentoonstelling, zal zich in een overgroote belangstelling verheugen, hetgeen natuurlijk noodig is ter dekking van de aan deze tentoonstelling verbonden kosten. Vermelden wij nog dat de zaal van den heer Jac. Angevare, smaakvol was versierd, en er in één woord keurig uitzag. STADSNIEUWS STILLE ARMEN DER VINCENTIUS- VEREENIGING. Oudejaarsavond werden wij verrast door een milden geefster die onze voor het te kort '34 de negen en zeventig gulden te huis bracht onder N. N. Hartelijk dank en God loone U! Tevens daarbij om in '35 ons lijstje Stille Armen opnieuw te beginnen ƒ1.00 Uit dankbaarheid N. N,1.00 Ter eere van Maria N. N„1.00 Aan huis gebracht N. N2.50 Vriendelijk dank en God loone U. Zeer gaarne zullen wij meerdere giften ontvangen daar het nog dringend noodig is. JAC. CREYGHTON, Pres. bijz. raad der St. Vincehtiusvereeniging. Rijnsburger weg 149, Giro 71164. „Stille Omgang". Langs dezen weg worden de leden er aan herinnerd, dat statuair in de maand Januari de contributie-(deelnemers)-kaarten wor den aangeboden; gaarne wordt de mede werking van de leden gevraagd om deze by eerste aanbieding te willen voldoen. R. K. Operette Zangkoor „Ruim Baan". Daar de zaal Maandagavond bezet is, heeft de repetitie van het dameskoor plaats op Dinsdagavond 7 uur Gymzaal, school Levendaal. Verfilming van „Het Ontzet van Leiden". Naar wij vernemen heeft de filmmaat schappij „Monopole", welke op het oogen- blik bezig is met de verfilming van „De Big" bij het gemeentebestuur alhier het verzoek ingediend haar medewerking te willen verleenen tot het maken van een historische film over „Het Beleg en Ontzet van Leiden". Niet onmogelijk is het, dat de directie der filmonderneming met den bekenden Duitschen regisseur G. W. Pabst, die thans uit Hollywood terugkeert, overleg zal plegen en hem vragen eventueel een regie-aanbod te overwegen. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 3191. Leidsche Suikerwerk en Conservenfabriek P. A. Bril. Leiden, Haarlemmerweg 57. Wijziging. 398. Maatschappij tot ex ploitatie van het Grand Hotel Rembrandt. Noordwijk, Beethovenweg 8. Uittr. Dir.: H. Zelle, Noordwyk, dd. 1 Jan. 1935. Door de politie alhier is op verdoek van den Officier van Justitie aangehouden de 37-jarige L. J. v. d. K., alhier woonachtig, die nog 45 dagen hechtenis moest onder gaan. Gistermiddag te half vijf is ten huize van J. V., Doezastraat 20, begin van brand ontstaan, doordat een flesch vloeibare was, die de bewoner op de brandende kachel had geplaatst, sprong. Het vuur werd door de bewoners met een slang op de water leiding gebluscht. De schade is gering. De brandweer, die met een motorspuit was uit gerukt, behoefde geen dienst te doen. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Maan dag 21 Januari a.s., des namiddags te 2 uur in de benedenzaal van het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steenschuur 21. In deze vergadering, welke op nader be kend te maken volgende dagen zal wor den voortgezet, zal o.a. aan de orde wor den gesteld de begrooting voor het jaar 1935. Door B. en W, is het maken van riolee- ring, straatwerken enz. bij de Zeemans laan voor de somma van 25.000 opgedra gen aan den aannemer G. A. Koning te Voorschoten. Voor de hoofdklasse van het Koninlijk Conservatorium voor muziek, te Den Haag is geslaagd mej. D. Somerwil, leerlinge van den heer Abr. Martijn. De Commissaris van Politie alhier brengt in herinnering de verordening, regelende het toezicht op in Leiden vertoevende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrich ting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bu reau Vreemdelingendienst Zonneveldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het Bureau van de Be volking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt ook voor dienstper soneel, voor logé's enz. van vreemde na tionaliteit. Gistermiddag hield de Leidsche Meccano Club een vergadering, waarin de voorzit ter den ouden leider, den heer D. ten Cate Brouwer, welkom heette in de club en den leden het doel dezer vergadering uiteen zette. De waarnemend leider, de heer G. Starre Jr., moest deze functie wegens werkzaamheden neerleggen, terwijl de eigenlijke leider, D. ten Cate Brouwer Jr., door verblijf buitenslands niet in functie kan treden. Er werd besloten per adver tentie een anderen leider op te roepen en het bestuur der club voorloopig in handen te geven van een commissie tot instand houding der club, bestaande uit het oude bestuur en enkele leden. We verwijzen verder naar een advertentie in dit blad. BIOSCOPEN. Luxor. 'n Sterke speelfilm mag het hoofdnum mer van het Luxor-programma deze week zeker wel genoemd worden. Want de Ufa- film „In Diplomatieken Dienst" is een product, dat er wezen mag in de Karl Rit- ter-poductie. Zelden zagen we Willy Fritsch, van wien we meestal vrij luchthar tige rolprenten aanschouwden zoo ernstig als in de film „In Diplomatieken Dienst". De vroolijke noot ontbreekt hem ook thans niet en in Brigitte Helm heeft hij zooals niet anders te verwachten was hier een voortreffelijk tegenspeelster, maar ook in het meer ernstige gedeelte van de film doen zij voor elkaar niet onder. Zij wor den echter bijna nog overtroffen door het karakteristieke spel van Heinz von Vieve, die op prachtige wijze de rol vervult van een gezant, die wijl een der legatie-se cretarissen een valschen chèque geteekend heeft van een collega zijn moeilyke po sitie schitterend weet door te komen,, om de politie buiten het geval te houden. Het slot evenwel is onbevredigend. Dat de on schuldige gezantschapssecretaris Willy Fritsch noodgedwongen ontslag neemt, als de schuldige zich niet meldt, dat kon den we nog aannemen, maar we hadden ze ker verwacht, dat de schuldige bij het ver trek van den onschuldige dezes plaats op de boot had ingenomen. Intusschen doet dit aan het vertoonde spel niets af en de vele bezoekers zullen het ongetwijfeld jam mer hebben gevonden, dat het einde daar was en 't was reeds half twaalf. In het voorprogramma een Ramon No- varro-film van Oostersch sentiment en Oos- tersch temperament, waarvoor voorbehoud voor volwassenen zeer noodzakelijk is. Trianon. •Een charmante Fransche film wordt deze week in Trianon vertoond. De oorspronke lijke titel is: On a volé un homme (Er is een mensch gestolen), die heel wat beter bij het verhaal past dan de filmische titel „Vrouwenoogen". Het is anders niet zoo erg als de titel wel zou doen veronderstellen, want de man, die gestolen wordt is een bankier, nog wel een jeune premier, hij wordt slechts gestolen voor vijf dagen, de dievegge is een zeer $an zeer aanminnige jongedame en de ge vangenis een zeer luxueus ingerichte villa, bijna een paleis. Dus dat schikt nogal. En wat de bedoeling ook moge zijn, Jean de Laf aye kan het steeds betér met zijn schoone bewaakster vinden en het einde is natuurlijk, dat hij zich voor altijd aan haar gevangen geeft. Zooals gezegd, is het een charmante film, waarnaar men met stijgend genoegen zit te kijken. Het spel van Lila Damita en Henry Garat is van een aangename beko ring, het zijn niet de traditioneele filmi sche charmes, het is niet de traditioneele make up, het heeft een geheel eigen char me. Bovendien heeft Erich Pommer niet alleen van de aankleeding, maar ook van de bijfiguren bijzondere typen gemaakt, zoodat het geheel van deze film op hoog peil staat en een aangename verpoozing is. Voor de pauze gaat weer eens zoo'n ge zellige Duitsche soldaten-film. Zoo een van een dochter van een chocolade-koning, die verliefd wordt op een ritmeester en daar om.... soldaat wordt. De hoofdrollen zijn in handen van Harry Liedtke en Ery Bos, gesecundeerd door de geestige Halmay Ti- bor en Fritz Kampers, Paul Heideman en Hans Junkerman. Een genoegelijke film met veel amuse ment. Vooraf gaan Journaals en een Bety-Boop- cartoon. Lido. Wegens de groote toeloop wordt de film „Het Meisje met de Blauwe Hoed" voor de derde week geprolongeerd. KERKNIEUWS BISSCHOPPELIJK RETRAITENHUIS „DE THABOR", ROTTERDAM. Zondag 1316 Jan. Meisjes 6.50 P. Do minicaan. Maandag 2124 Jan. Gehuwden 6.50 P. Franciscaan. Maandag 2831 Jan. Meisjes 6.50 P. Capucijn. Maandag 47 Febr. Gehuwden 6.50 P. Passionist. Zaterdag 912 Febr. Jonge dames 8.50 P. Jezuïet. Dinsdag 1922 Febr. Meisjes 6.50. Zondag 2427 Febr. Ziekenverpleegsters 8.50. De vergoeding kan vooruit, doch ook tijderis de Retraite voldaan worden. Op de toegangskaart, welke op aanvraag wordt toegezonden, staan vele inlichtingen vermeld, die van nut kunnen zijn. De Besturen van Congregaties, Graal, Re- traiten-Clubs, Vereenigingen enz. kunnen zelf een Geestel. Leider aanwijzen bij aan vraag van geheele of gedeeltelijke Retrai- ten van 15 personen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN, 5 Jan. Botermarkt. Fabrieks- boter f 1.58; Boerenboter f 1.481.55 per K.G. Handel goed. Turfmarkt. Geen aanvoer. Prijzen 8.009.00 per 1000 stuks. Groentenveiling. Bloemkool I f 8.40 9.00; Roode kool f 0.703.30; Savoye kool H BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido; Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. f 1.20—3.70; Groene kool f 0.90—4.80; Pie terselie f 0.40—3.30; Prei f 0.80—2.50; Sel derie f 0.30—1.20; KnoLselderie f 0.90—4.10 per 100 stuks. Kroten f 0.902.20; Kroten, gekookt f 25; Witloof f 212; Boerenkool f 2—3; Tomaten f 10.20—26.00 Uien f 1.10 2.40; Wortelen f 1407; Spruiten I 210, idem II f*25; and f 4—13; nero f 2.90—5.20 VINKEVEEN, 4 Jan. Groentenveiling. bloemkool 210 cent per stuk, peen 47 cent per bos, witlof 210 cent per kg. Aan voer witlof 7500 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Jan. Groenten- veiling Waschpeen per kist f 0.901.35, kroten per kist 2540 cent, selederieknollen f 2.30—3.10, roodekool per 100 f 4.30—5.50 gelekool f 3.104.80, andijvie per kist 53— 76 cent TER AAR, 4 Jan. Centrale Veiling. Spruiten f 1.60—9.70, uien f 2.00—2.70, peen per bos 5 cent, breekpeen f 2.703.00. an dijvie per kist 2656 cent per kg 512 cent. boerekool per kist 1516 cent, selde rie 3060 cent, witlof per 100 pond f 4.30 bloemkool 516 cent NIEUWKOOP, 4 Jan. Elerenveiling. Op de elerenveiling alhier werden aangevoerd 3791 eieren. De prijzen bedroegen: Kipeie ren f 2.503.40; Eendeieren f 3.00 per 100 stuks. Kaas f 0.20 per pond; Kippen f 0.50— 0.55 per stuk; Duiven f 0.25 per paar. ZEVENHOVEN, 4 Jan. Eierenveillng. Aanvoer 3811 stuks. Kipeieren f 2.05—3.85 Eendeieren f 2.50 per 100 stuks. Konijnen f 0.401.35; kippen f 0.52; sinaasappelen f 0.02; bananen f 0.03 per stuk; appelen f 0.25 per K.G. NOOTDORP, 4 Jan. Elerenveiling. Aangevoerd 2937 stuks. Kippeneieren f 2.95 4.15, Eendeneieren f3.103.45 per 100 stuks, Hanen f 0.85, Kippen f 0.500.60, Duiven f 0.13 per stuk, Kaas f 0.200.23 per pond- DEN HAAG, 4 Jan. Haagsche Veiling. Appels: Goudreinetten extra 2130, I 16—20, II 10—15, III 5—10, Bellefleur extra 20—25, I 14—20, II 8—13, Zoete Appels (di verse soorten) I 816, II 37, Klumkena 1018, Peren: Winterjannen 812, Brede- rodes 914, IJsbouten I 913, II 38, Comtesse de Paris I 812, II 57. Diver sen: Hollands Witlof I 812, II 58, Bel gisch Witlof I 10—12, II 7—9, Andijvie 50— 65 p. kist. Spruiten 2060 per kist, Roode Kool f 2.20—3.— per 100 stuks. BOSKOOP, 4 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 3050, Cladius Pernet 601.10, Columbia 3045, Butterfly 40—80, Wilh. Kordes 1.30—1.80, Rosalandia 3060, Else Poulsen 2040, Steward 3050, Florex 3060, Aug. Noack 6090, Briarcliff 4075, Freesia 7, Anjers 70LCer as us rosea 11.30, Seringen 2550, Peuvettia 1016. ALPHEN a. d. RIJN, 4 Jan. Groenten- veiling. Spruitkool I f 6.1013.10, Kroten f2.20—2.40, Uien f2.60 per 100 K.G. Selde- ry f 13.20, Andijvie f 11.30 per 100 bos. Eierenveillng. Aanvoer 2100 stuks. Kippeneieren f 2.503.30, Eendeneieren f 2.402.50 per 100 stuk$. WISS ELNOTEE KING EN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7 25i/2 Berlyn 59.35 New York 1.47 Parijs 9.76 Brussel 34 62 Zwitserland 47.92, Milaan 12.66 Madrid 20.22 Oslo 36.50 Kopenhagen 82.42'/2 Stockholm 37.45 Weenen Praag 6.18 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSO VERZICHT De rede van Roosevelt heeft op de Am- sterdamsche beurs geen overweldigenden indruk gemaakt en op vele punten, waar van men gaarne opheldering had gezien, is de onzekerheid blijven bestaan. De stem ming ter beurze, weerspiegelde dit. Bij uiterst kalmen handel was de koersbewe- ging eenigszins onregelmatig, doch over wegend tot reactie geneigd. Vooral was dit met Cultuur-aandeelen het geval. Rub bers hadden weer een uiterst rustig voor komen en golden meerendeels iets lager. A'dam Rubbers daalden ruim 1 pet. Ook Suikers worden beneden de koersen van gisteren verhandeld, terwijl de omzetten weer een vermindering hadden ondergaan. H.V.A.'s verloren ruim 1 pet. Tabakken werden op kleine schaal verhandeld; de noteeringen liepen terug met uitzondering van Senembali's, de verliezen hadden ove rigens weinig te beteekenen. Oliewaarden waren ongeanimeerd in verband met de teleurstelling op de 'markt, dat de benzi- ne-prijzen in Engeland niet zyn verhoogd. Kon. Olies openden 1 pet. lager, doch her stelden zich later eenigszins. Industrieelen waren overwegend vaster. Aku's en de Amerikaansche kunstzijde-aandeelen wa ren aan den vasten kant, terwijl ook Uni- levrs een fractie beter waren. Philips wa ren prijshoudend. Scheepw. en Mijnw. wa ren verwaarloosd. Amerikanen waren nagenoeg onveranderd. Er was eenige be weging in dollar-obligaties Antwerpen in verband met de uitspraak in het proces. De vasttelling van de noteering leverde eenige moeilijkheden op. De stemming op de Nederlandsche Staatsfondsenmarkt was vast, speciaal voor Oude Schuld, die op nieuw op hooger peil kwamen, vooral ten gevolge van het feit, dat er hier bijna geen aanbod meer bestaat. LEIDEN. Geboren: Cornelia Johannes, z. v. K. Vermeer en C. J. Wielders. Jacob, z. v. J. Erades en W. Gawrosch. Nicola us Paul z, v. H. P. Klöckner en G. M. A. Egert. Margaretha, d. v. L. Lancel en J. Karei. Ida Johanna, d. v. P. D. Haamke en J. v. Egmond. Johannes Cornells, z. v. C. J. Duijndam en Th. M. C. de Groot. ELsje, d. v. M. Verhaar en M. v. d. Heul. Wil lem, z. v. J. W. v. Drunen en A. Olie. Antonia Sdphia Cornelia, d. v. L. v. Zand wijk en N. Beurze. Eva, d. v. H. N. Smit en M. v. Eijgen. Wilhelmina, d. v. W. Potters en C. Jong. Johan Paul, z. v. J. P. Fasel en J. Stikvoort. Overleden: M. Vlasveld-v. d. Bos, wede 79 j. A. R. Verleun dr 9 mnd. M. E. Mouwen-Haasse wede 87 j. LAATSTE BERICHTEN FELLE BRAND TE ZAANDAM Bescheiden der Omzetbelasting grooten- dcels verloren gegaan Hedenmorgen heeft een felle uitslaande brand gewoed in het gebouw van de in spectie der invoerrechten en accijnzen aan de Stationsstraat te Zaandam. De brand is vermoedelijk ontstaan door het heet wor den van een kachelpijp in een kamer, waar een der ambtenaren bezig was met de ad ministratie der Omzetbelasting. Het vuur breidde zich snel uit, zoodat het gebouw grootendeels uitbrandde. Een groot deel der bescheiden is verloren gegaan, terwijl het overige materiaal zeer veel heeft gele den van het bluschwater. Ook het woon huis van mr. D. Aten, dat met het andere perceel onder één dak is gebouwd, liep veel waterschade cp. DOOR DEN STROOM GEDOOD Uit Enschedé wordt gemeld: De 33-ja- rige wever de Bont was gisteravond bezig met het aanleggen van een electrische lichtleiding naar een broeikas, waarin hij dahlia's kweekte. Hierbij is ie man in aanraking gekomen met den stroom. De man werd op slag gedood; hij was ge huwd en vader van 3 kinderen. TELEGRAMMEN LIEBERIMANN VEROORDEELD Het Larcnsche uitwijzigingsgeval BERLIJN, 5 Januari (V.D.) Het Volksgerecht te Berlijn heeft gistereh den 31-jarigen Kurt Liebermann uit Dresden wegens voorbereiding van hoogverraad, welke hij ten deele in het buitenland zou hebben begaan, veroordeeld tot 6 jaar tuchthuisstraf en 6 jaar eerverlies. Liéber- mann die een belangrijke functie innam in de leiding der Soc. Arbeiderspartij, werk te, nadat Hitier aan de macht kwam, eeni ge maanden illegaal in Duitschland en be gaf zich vervolgens naar Praag en Parijs, waarheen de leiding der S. A. P. was ver plaatst. In Februari 1934 nam hy deel nan een internationale jcugdconferentie in Nederland te Laren (N.H.), waar echter alle buitenlandsche deelnemers werden ge- aresteerd en Liebermann met drie andere jonge Duitschers over de Duitsche grens werden gezet, vanwaar zy naar de gevan genis der Gestapo te Bèrlyn werden over gebracht. ZEVEN SKI-LOOPERS DOOR LAWINE BEDOLVEN Vier lijken geborgen BOLZANO, 5 Jan. Bij een skitocht op oe Marmolata in de Dolomieten is een g< zeischap van zeven skiloopers uit Muen- chcn onder leiding van den skileeraar Lu- ber door een lawine bedolven. Vier hun ner werden onder een zeer zware sneeuw massa begraven. Een Italiaansehe skiloo- per. die toevallig passeerde, verleende de eerste hulp en waarschuwde de boeren uit de omgeving en de fascistische militie, die een hulpexpeditie uitrustten. Bij fakkel licht konden vier lyken, o.a. van de ski leeraar en van twee dames, geborgen worden. Zij werden naar het dorp Rocca Pietore overgebracht. ENGELSCH TANKSCHIP VERMIST HONOLULU, 5 Jan. (V.D.). Alle schepen op de scheepvaartroutes in den Stillen Oceaan hebben het verzoek ont vangen uit te kijken naar het Britsche tankschip „Le Crescentia", dat sedert twee weken vermist wordt. ERNSTIGE WORSTVERGIFTIGING WARSCHAU, 5 Jan. (V.D.) Te Soll- low bij Lublin werden negen personen, die een huis bewonen na het gebruik van worst ziek. Zij toonden ernstige vergif tigingssymptomen en moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. Onder de vergiftigden bevinden zich eenige kin deren. Een hunner is inmiddels overleden. DE HUISINSTORTING TE MILAAN MILAAN, 5 Jan. Volgens de laatste berichten zijn tengevolge van de instor ting van een in aanbouw zijnd huis Don derdag j.l, in totaal tien arbeiders om het leven gekomen. MARKTBERICHTEN

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3