DONDERDAG 3 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND DUITSCHLAND. JOODSCHE DOKTERS IN DUITSCHLAND De correspondent van de „Times" meldt uit Berlijn: Een Maandag j.l. gepubliceerd statis tiek bewijst, dat van de 6488 Joodsche dokters in Duitschland er, sinds de Nazi's de macht in handen kregen, nog 5900 de praktijk uitoefenen. Van deze 5900 geneesheeren mogen 3461 als verzekeringsarts werkzaam zijn, zoo dat 11.4 pet. van de verzekeringsartsen nog steeds „niet-Aricrs" zijn. In Berlijn is dit percentage zelfs 43. Vastgesteld is, dat 578 Joodsche artsen zijn geëmigreerd, omdat aan 1677 dokters is verboden, nog langer de praktijk als verzekeringsarts uit te oefenen, al mogen zij dan ook hun gewone praktijk blijven uitoefenen. SAARGEBIED. DE COMMUNISTEN ROEREN ZICH Nieuwe aanvallen op het Duitsche front Toen op Nieuwjaarsmorgen eenige leden van het Duitsche Front een café bezoeken wilden, werden zij door ongeveer vijf en twintig voor het meerendeel buitenland- sche aanhangers van den status quo met gummistokken, ijzeren stangen en revol vers ontvangen. De separatisten losten verscheiden scho ten, tengevolge waarvan een lid van het Duitsche Front levensgevaarlijk in den buik gewond werd en een ander aan zijn been. Drie communisten werden gearres teerd. Ook in Dudweile werden dóór separa tisten daden van terreur gepleegd. Daar werden op de woning van de leidster der vrouwenorganisatie, mevr. Sander, negen schoten afgevuurd. Een lid van het Duit sche Front werd door een aantal emigran ten overvallen en gewond. Op de St. Johannamarkt verbrandden communisten een hakenkruisvlag, welke zij tevoren met petroleum overgoten had den. Toen de politie verscheen, waren de daders reeds gevlucht. Beschonken orde-bewaarders In den afgeloopen nacht is in Beutlin- gen een botsing ontstaan tusschen natio- naal-socialisten, die strooibiljetten ver spreidden, en socialisten, waarbij van eerstgenoemden eenigen werden gewond. De chef van de politie in het Saarge- biea, Henessy, die direct ter plaatse was, stelde vast, dat van de zes agenten, die de nationaal-socialisten wilden helpen, er eenige beschonken waren. Alle zes agen ten zijn naar Saarbrücken overgebracht, waar een onderzoek wordt ingesteld. FRANKRIJK. LAVAL VANDAAG NAAR ROME Weenen gaf toe Uit inlichtingen, welke gisteren in den namiddag in gezaghebbende Parijsche kringen werden verstrekt, blijkt van wel ken aard de voornaamste moeilijkheden waren, welke de reis van de Franschen minister van Buitenlahdsche Zaken, La- val, naar Rome hebben vertraagd, en die thans uit den weg zijn geruimd. De Oostenrijksche gezant te Parijs, ba ron Pflügl, bracht namelijk in den loop van den dag een bezoek aan den Quai d'Orsay. Aangezien onmiddellijk daarop de mededeeling van Laval volgde, dat hij heden zijn reis naar Rome zou onderne men, ligt de gevolgtrekking voor de hand, dat het bezoek van den gezant ten doel had. den Franschen minister van Buiten- landsche Zaken er van in kennis te stel len, d%t de Oostenrijksche regeering haar bezwaren tegen het beoogde pact in zake de waarborging van Oostenrijks onafhan kelijkheid heeft laten vallen of deze be zwaren althans niet meer ten volle hand haaft. Weenen was er speciaal tegen gekant, dat het betreffende pact ook door landen zou worden onderteekend, die voorheen geheel of ten deele tot gebied der Oosten- rijk-Hongaarsche dubbelmonarchie hebben behoord. Speciaal golden deze bezwaren de medeonderteekening door de Staten der Kleine Entente: Tsjechoslowakije, Joego slavië en Roemenië. Laval zelf voegde aan zijn mededeeling omtrent zijn hedenavond te ondernemen reis nog toe, dat het program van zijn ver blijf te Rome nog niet definitief is vastge steld. Men neemt echter aan, dat dit in den loop van den dag alsnog is geschied. Laval heeft blanco volmacht gekregen om de onderhandelingen met Mussolini naar eigen inzicht te voeren. Van welken aard het politieke accoord zal zijn, dat thans te Rome tusschen Frankrijk en Italië tot stand zal komen, kan nog niet met zekerheid worden ge zegd. Men verwacht, dat er ook niets over zal worden gepubliceerd, alvorens het on derhoud tusschen Mussolini en Laval heeft plaats gevonden. Vast staat tot dusver slechts, dat de onderhandelingen over drie hoofdonderwerpen zullen loopen, t.w.: Ie. Koloniale vraagstukken, 2e. Oostenrijks onafhankelijkheid, 3e. Midden-Europa. Laval zal Vrijdag kwart over zeven te Rome arriveeren. De Fransche minister van Buitenlandsche Zaken zal tot Dinsdag in de Italiaansche hoofdstad vertoeven; Woensdag wordt hij dan te Parijs terug verwacht. Het hoogtepunt der besprekin gen tusschen de bende staatslieden zal de Zaterdag vormen. Maandag of Dinsdag zal Laval onder meer een bezoek brengen aan den Paus. Te Rome heerscht algemeen levendige voldoening over het feit, dat thans einde lijk de Fransch-Italiaansche vriendschap vasten vorm gaat aannemn. Men verwacht te Rome, dat de overeenkomst inzake het waarborgen van Oostenrijks onafhankelijk heid den vorm zal krijgen van een proto col, krachtens hetwelk zich bij de Fransch- Italiaansche samenwerking de overige continentale landen étappegewijs kunnen aansluiten. Naar het schijnt, streeft men er naar, het desbetreffende diplomatieke mechanisme binnen twee maanden in zijn geheel in werking te stellen. NIEUW BLOED IN DE AFFAIRE STAVISKY. De affaire Stavisky, gelijkt op een Ja- pansch ladekastje, met tallooze verborgen laadjes: als men meent, dat er geen meer zijn resten er toch nog. De Fransche politie heeft wederom een verborgen afdeeling gevonden van het inr genieuze kastje. Als „duiveltjes uit het doosje" springen er vier nieuwe personages uit satellie ten van den grooten Alexander Stavisky. Poulner, de vriend van Stavisky had de weduwe van den oplichter onder zijn be scherming genomen, en geïnstalleerd in een huis, dat het eigendom was van een maatschappij onder leiding van zekeren Pélissier tweede personage. Pélissier is failliet, en van alle kanten wordt hij be schuldigd van frauduleuze handelingen. Hij is gearresteerd te Casablanca, maar hij ontkent Stavisky gekend te hebben. Zijn strooman Popp, een Roemeen, die in tal van zaken voor Pélissier is opgetreden is te Parijs gearresteerd. Een andere helper is zekere Padovici of wel Davidovici; Pélis- seur en Popp zijn achter slot en grendel gezet. Davidovici en Poulner hebben zich beiden by de politie aangemeld. Geen van allen kan bogen op een blanco strafregis ter. Pélissier, wiens positie als leider van het troepje steeds duidelijker schijnt te blij ken, blijft in zijn nieuwe vacantieverblijf- plaats de gevangenis van Casablanca volhouden, dat hij van niets afweet. De zaak Stavisky wordt plotseling opgefleurd door het optreden van een nieuwe reeks fantastische personages. RUSLAND. DE AFSCHAFFING DER BROOD KAARTEN. Vanaf 1 Jan oar i zijn in Rusland de broodkaarten afgeschaft en is de vrije broodverkoop hersteld. De eerste dag van den vrijen broodver- koop is te Moskou niet zonder moeilijkhe den verloopen. Direct na de opening der winkels vorm den zich voor den ingang lange files van menschen. Uit een aantal plaatsen wordt gemeld, dat de vooraad brood niet toerei kend was. Er hadden daarop betoogingen van de koopers plaats tegen den hoogen broodprijs. Sterke afdeeltngen militie stonden ge reed om groote demonstraties in de kiem te smoren. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. WEER 150 DOODEN IN DE V. S. Het nieuwe jaar is in Amerika begonnen met een ontzettend groot aantal ongeluk ken met doodelijken afloop. Tot dusver worden 150 dooden gemeld. Zij kwamen meerendeels bij verkeersongeluken en wo ningbranden om het leven. AARDVERSCHUIVING VEROORZAAKT TREIN-ONGELUK. Op de lijn LyonMarseille heeft een aardverschuiving plaats gehad, waardoor de spoorlijn versperd raakte. Dé sneltrein ParysMarseille, die daar ter plaatse ipoest passeeren, derailleerde, waarbij de .locomotief, de bagagewagen en een restau ratierijtuig omvielen. Voor zoover bekend, is slechts materieele schade aangericht. 16 MIJNWERKERS IN VERDRINKENDE MIJN. Voortdurende vlucht voor het stijgende water. Voor een week had de mijnoverheid be vel gegeven tot stopzetting van de Baska- mijn bij Sosnowitz in Polen aangezien groo te hoeveelheden water de mijn binnendron gen hetgeen gevaar opleverde. Inmiddels is inderdaad de mijn verdronken. 16 van de 110 mijnwerkers echter weigerden, toen zij hoorden, dat het bedrijf stilgelegd zou worden, de myn te verlaten, teneinde hier mede een voortzetten van het bedrijf af te dwingen. Alle pogingen van de overheid de cngelukkigen te bewegen de mijn te verlaten, zijn tot dusverre vergeefs ge weest. Sinds zeven dagen zijn de mannen nu reeds in de my'n, voortdurend op de vlucht voor de binnendringende watermas- sas's die met groote snelheid de mijngan gen overstroomen. Sinds Maandag is de toestand der man nen vrijwel hopeloos. Zij zijn gevlucht naar de hoogst gelegen mijngangen, waar zij, zonder voedsel in volslagen duisternis, in het ijskoude water staan. De aanwezige lucht is bijna geheel verbruikt, en overi gens vol mijngas. De opwinding onder de bevolking is zeer groot. Het terrein van de mijn is door de politie afgezet, daar men onlusten vreest EERSTE SENSATIE IN HET HAUPTMANN-PROCES. Op den afpersingsbrief geen vinger afdrukken van den verdachte. In het volle licht van een ten top ge voerde publiciteit is gisteren te Fleming- ton in den staat New-Jersey het proces te gen den 34-jarigen Hauptmann begonnen, die er van verdacht wordt het kindje van kolonel Lindbergh te hebben ontvoerd en vermoord. Reeds om zeven uur gisterochtend had zich een groote menigte voor het gerechts gebouw verzameld, die met ongeduld het oogenblik afwachtte, dat zij tot de zittings zaal werd toegelaten. Toen eindelijk om tien uur de eerste zitting een aanvang nam moesten talloos velen wegens plaatsge brek worden teleurgesteld. Ongeveer 700 verslaggevers, fotografen, film-operateurs enz. woonden de eerste zitting bij. Even na tien uur werd Hauptmann uit zijn cel gehaald en, vergezeld van een hulp-sheriff, in de boeien geklonken de zaal binnengeleid. Hauptmann zag er zeer bleek doch kalm uit. Voordat Hauptmann naar de verdachtenbank werd gebracht, nam de sheriff hem de handboeien af. Kolonel Lindbergh schreed glimlachend naar zijn plaats, die zich achter den zetel van den ambtenaar van het openbaar mi nisterie bevond. De vrouw van den ver dachte zat op eenigen afstand van haar man. Samenstelling der jury. Kort na opening van de eerste zitting ging men onder ademlooze spanning over tot het aanwijzen der jury-leden. Als eerste jury-lid werd na een lange ondervraging door den verdediger en den ambtenaar van het Openbaar Ministerie de mecanicien Charles Walton aangewezen. Daarop ver liepen twee uren met het ondervragen van een twintigtal personen, die deel uitmaak ten van de lijst van eventueele jury-leden. Na heftige discussies tusschen den verdedi ger en den ambtenaar van het Openbaar Ministerie werden ten slotte vier hunner uitgekozen om als jury-lid te fungeeren en wel twee mannen en twee vrouwen. Be halve Walton werden als lid der jury aan gewezen Charles Snider, diens echtgenoote, en Rosie Pill. De meeste candidaten voor de jury wer den afgewezen met de motiveering, dat zij zich reeds een te stellig oordeel over het proces hadden gevormd; een oude vrouw mocht geen jury-lid worden, omdat zij zich tegen de doodstraf verklaarde. Kolonel Lindbergh volgde den loop der gebeurtenissen met groote belangstelling. Om 12 uur in den middag trad een lange pauze in, gedurende welke Hauptmann on der zwaar escorte naar zijn cel werd terug geleid. Intusschen heeft deze eerste dag van het proces reeds een sensatie gebracht. De deskundige Hudson, die belast was met het onderzoek naar de vingerafdrukken op den brief, die aan kolonel Lindberg was ge richt en waarin deze verzocht werd geld te sturen, indien hij zijn baby wenschte terug te zien, heeft aan persvertegenwoordigers het resultaat van zijn onderzoek medege deeld. Hij deed de opzienbarende mededee ling, dat hij onder de honderden vingeraf drukken op den afpersings-brief aan kolo nel Lindbergh, geen vingerafdrukken van •Hauptmann had ontdekt. „Ik ben wekenlang, geholpen door myn assistenten, met het onderzoek naar de vingerafdrukken bezig geweest", aldus de deskundige, „doch kon geen vingerafdruk ken van Hauptmann op den brief aan ko lonel Lindbergh ontdekken." LICHT ONDER DEN WATERSPIEGEL. Nabij Tours heeft gisteren een verschrik kelijk ongeluk plaats gehad. Een auto, waarin zich drie personen bevonden, o.w. een blinde zangleeraar, is tegen den avond nabij Montlouis in de Loire gereden. Het ongeval werd eerst een uur later bemerkt door eenige voorbijgangers, die een der lampen van den onder water lig- genden auto zagen branden. De drie inzit tenden bleken reeds te zijn overleden. OOK EEN LANGSLAPER. Een inwoner van het plaatsje Ratarima, nabij Smersvo, viel, op 19 December 1931 in slaap om eerst onlangs te ontwaken. Zelfs de gezamenlijke pogingen van den dokter en den dorpstoovenaar vermochten hem niet uit den slaap te doen ontwaken. Intusschen werd hij door een buis met melk gevoed. Op den avond van den moord op ko ning Alexander echter ontwaakte hij plot seling met de vraag: „Wat is er met den koning gebeurd?" Men wist toen nog niets van hetgeen er te Marseille was voorgeval len, zoodat ieder de beteekenis van deze vraag ontging. NED. OOST-INDIE AUTOBUS IN DE RIVIER. Zes personen verdronken. Aneta seint uit Medan: Nabij de tabaks onderneming Selajang is een autobus met 14 passagiers van de veerpont in de rivier de Wam poe gereden.. Een man, 3 vrouwen en twee kinderen zijn verdronken. De oorzaak is onvoorzichtigheid van den chauffeur, die in arrest is gesteld. De ly ken zijn nog niet gevonden. Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Eeremedaille Oranje Nassauorde. Bij kon. besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille in zilver aan: J. H. Granneman, meester knecht bij de N.V. Van Zanten en Co.'s Bloembollenbedryf, te Hillegom. LISSE. Staatspartij. Gisteravond hield de R.K. Kiesvereeniging een ledenvergadering in het Patronaatsgebouw. De opkomst had beter kunnen zijn. De 2e voorzitter, de heer J. Kortekaas, spreekt de wensch uit, dat het voor de vereeniging een voorspoe dig jaar moge zijn. De notulen werden ge lezen en onveranderd vastgesteld. Een in gekomen stuk, behelzende een kleine wijzi ging in het reglement inzake verkiezingen, werd voorgelezen. De voorzitter stelde aan de orde de candidaatstelling voor de gros lijst voor de a.s. verkiezing van leden voor de Prov. Staten. Het bestuur had als can didaten mr. Bolsius en H. Bader, terwijl nog een lijst was ingekomen voor den heer B. N. Loerakker te Hillegom. Alzoo zullen drie namen aan de Centrale worden toe gezonden. Aan de orde is voorts de benoe ming van een commissie tot herziening van het Reglement. Het bestuur had eenige personen aangezocht om zich in eene com missie te vereenigen om een gewijzigd con cept samen te stellen. Hiervoor waren aan gezocht de heeren J. C. de Haan, W. de Beus, J. Pijnacker, A. H. Schrama, J. Kor tekaas, A. van Zonneveld en mej. A. v. Schooten. Enkele leden meenden, dat eeni ge personen uit de groep A. in de commis sie zitting moesten hebben, hetgeen door den voorzitter werd bestreden aangezien alle leden medezeggenschap hebben in de vaststelling van bedoeld reglement. In hoofdzaak zal 't dan toch gaan over <3e ar tikelen welke betrekking hebben op de Ge meenteraadsverkiezingen, met alles wat er aan voorafgaat. Toezegging werd gedaan om een honderd exemplaren waarin vo rengenoemde wijzigingen zijn vervat voor de leden, welke er belang in stellen, be schikbaar te stellen. Bij de rondvraag stelden de heer A. H. Schrama voor iemand als spreker te doen' optreden, die de bevoegdheid van de Ged. Staten ten opzichte van de Gemeentepoli tiek uiteen zou zetten. De voorzitter stelde voor te wachten tot de officieele candi daatstelling voor de Prov. Staten zal heb ben plaats gehad, en daarna mr. Bolsius te verzoeken. Moch deze niet kunnen, dan prof. Steger uit te noodigen. Hiermee ging de vergadering accoord. Enkele leden maakten bezwaar tegen de te late inning van de contributie. Voor velen is het mo menteel een bezwaar. Echter merkte de voorzitter op, dat nieuwe leden niet meer in aanmerking komen om mede te kunnen stemmen voor de candidaatstelling, doch de oude leden kunnen alsnog hun schuld, in casu de contributie, aanzuiveren. Wie ech ter vóór de candidaatstelling deze niet heeft aangezuiverd wordt geroyeerd als lid en heeft dus geen medezeggenschap. Laat men dit in zijn ooren knoopen. De voorzit ter der propagandaclub, de heer Chr. v. d. Eist, deed in een mooi betoog uitkomen, dat de huidige propagandaclub uit te jonge krachten bestaat en deze noodwendig met eenige oudere politieke „rotten" moet wor den aangevuld. De voorzitter beval aan het slot de vergadering het politieke blad de „Opmarsch" bij de leden aan. Met een woord van dank sloot hij vervolgens de vergadering. St. Jos. Gezellen. Wegens het overwel digend succes, hetwelk de tooneelclub der St. Joseph-Gezellen „Guido Gezelle" on langs heeft gehad bij de opvoering van het blijspel in drie bedrijven „Sally wint de Sweepstake", zal zy dit stuk a.s. Zondag avond nogmaals opvoeren, thans in het Bondsgebouw. Met den voorverkoop van kaarten is men reeds begonnen en deze gaan vlug van de hand. NIEUWVEEN. Nic. Boys INieuwveen H, 24. Was het Zondag een sportevenement, voor Nieuwveen, op Nieuwjaarsdag waren een driehonderd toeschouwers, w.o. een hon derd kinderen, getuigen van de buitenge wone voetbalmatch op het veld van Nic. Boys, ten bate van een gewonden speler. Het gewenschte succes is daardoor bereikt, waarvoor bijzonderlijk aan de gasten een dankwoord toekomt. Al hebben de Nic. Boys zich kranig ge houden, tegen de Nieuwveen-spelers met hun ruimere ervaring moesten zij het af leggen. De rust ging in met 0—2 t.g.v. Nieuwveen. Na de rust was de winst voor- loopig nog voor de gasten, die het tot 04 brachten. De keeper van Nic. B. bleek niet vrij van ups en downs. Tegen het einde ging het vlotter en menige scrimmage lost- te hij gunstig op. Het doel van Nieuwveen werd na de rust wat meer bestookt. De achterhoede bleek echter goed. Twee te gen pun ten wisten de voormannen van N.B. toch nog te plaatsen. Met 24 kwam het eindsignaal. Nieuwveen, die overtuigend de meerdere was, legde tevens beslag op de medaille. De uitreiking moet evenwel nog plaats hebben. WARMOND. IJk en herijk. De herijk der maten en gewichten is voor dit jaar voor deze Gemeente vastgesteld op 1 April a.s. Landbouw-vcrslag. Uit het landbouw- verslag over 1934 blijkt, dat alhier in dat jaar beteeld zijn 2 H.A. peulvruchten en 8 H.A. granen, 10 H.A. grond werden be bouwd met knolgewassen. NOOTDORP. Kerst-Oratorium. Het Kerst-Orato rium, uitgevoerd door de R.K. Jonge Man- nen-Vereeniging en de Graal van Nootdorp, is voor beide vereenigingen een succes ge worden. De eerste der drie avonden toon den de Pastoor en de Burgemeester dezer gemeente hun belangstelling reeds, terwijl de zaal verder goed gevuld was met leden der vereenigingen, parochianen, en velen van elders. Met een woord van welkom en een korte uiteenzetting over de te vertoonen ta bleaux, opende de Weleerw. heer Kapelaan Duinisveld deze avonden, terwijl hij ook niet vergat er op te wijzen, dat dit geen avonden van luim en plezier waren, maar avonden welke een goede en ernstig Kerststemming in de aanwezigen moesten brengen. Alle drie avonden, is dan ook aan de woorden van de hierboven genoem den spreker gehoor gegeven, daar gedu rende de zang en de tableaux een groote stilte heerschte onder de belangstellenden. De coulisses, welke allen waren vervaar digd door den heer J. H. Groenewegen, kas sier der Boerenleenbank van Nootdorp, waren een weelde van het tooneel. Nimmer zag het publiek van Nootdorp dan ook een uitvoering met zulk een natuurgetrouw af gewerkt tooneel. Ook de tableaux, welke eveneens onder leiding van den heer Groenewegen en mej. Nellen uit Den Haag stonden, waren zeer zeker prijzenswaardig, met de keurige op stelling der personen, de bijpassende klee ding en ook niet te vergeten de grime, ver zorgd door den tooneelkapper Hoss uit Den Haag. Groot was de verbazing van de Nootdor pers, toen onder leiding van den heer L. van Hagen met begeleiding van vleugel en viool respectievelijk bespeeld door mej. M. Mooyman van Nootdorp en den'heer Heydt van Leidschendam, het gemengde koor de kelen opende. De koren nu eens smee- kend, dan weer jubelend brachten hét publiek in een echte Kerststemming. Ook de solopartijen, welke werden ver vuld door den heer Hazenbroek uit Den Haag en den heer van der Hoeven van Leidschendam, waren zeer goed verzorgd. Gedurende de veranderingen van het too neel en de tableaux, aorgde muziek met medewerking van den heer van der Meer op harmonium, dat de stille stemming in de zaal bleef gehandhaafd, door mooie kerst- muziek. De groote menigte belangstellen den van elders, welke de tweede en derde avond hun belangstelling toonden, is zeker te danken aan het succes, dait door koor en .tableaux op den eersten avond was be reikt. Aan het eind van de drie zeer goed ge slaagde avonden nam Kapelaan Duinisveld het woord, en dankte met eenige hartelijke bewoordingen, op de eerste plaats de lea ders. en spelers en zangers van de opvoe ringen en tenslotte allen, die gedurende de Kersttijd hunne belangstelling hadden ge toond, voor het werk der Graal en de Jonge Mannen Vereeniging. Deze avonden zijn zeer zeker, voor de parochianen en velen van elders dagen met een niet te vergeten Kerststemming ge weest, welke een blijde herinnering zal achterlaten. iOELOFARENDSVEEN. Propagandaclub. Hedenavond 7 uur zal in de St. Pancratiuszaal de Zeereerw. Zeergel. heer drs. Holthuizen een belang rijke lezing houden over het Katholicisme van de 20e eeuw, waarbij alle leden van de Gezellenver. verwacht worden. De le zing is ook toegankelijk voor alle mannen boven de 16 jaar. Wij hopen, dat er dezen avond in de zaal geen plaats onbezet zal blijven. Werkloosheid. In de afgeloopen week stonden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs ingeschreven in totaal 701 werkzoekende personen, t.w. 607 landarbeiders, 65 bouw vakarbeiders en 29 personen, behoorende tot andeer vakken. Gezonde plaats. In de maand Decem ber 1934 heeft binnen deze gemeente in het geheel geen sterfgeval plaats gehad. Dat dit eene bijzonderheid is kan worden aangenomen, omdat deze gemeente onge veer 8900 inwoners telt. Voor zoover be kend is dit in de laatste jaren nimmer voorgekomen. SASSENHEIM. Jubileum. Gisteren herdacht de heer A. van Dijk den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad als meesterknecht bij de Fa. B. D. Kaptein. Ter gelegenheid van dit feit, werd de jubilaris door den oudsten fir mant, den heer B. D. Kaptein, met toepas selijke woorden toegesproken en aan hem namens de firma een pendule aangeboden, vergezeld van een bloemstuk en een ver snapering, bestaande uit een kerstkrans. De jubilaris mocht van het vaste personeel een bloemstuk ontvangen, en van het losse personeel een schilderstuk. De dag werd verder in huiselijken kring doorgebracht, waar hij van alle zijden veel belangstel ling ondervond, en de drie firmanten hem een bezoek brachten. Geboren: Willem, z. van J. Spaargaren en J. ter Burg Nicolaas Petrus Maria, z. van B. N. Ruigrok en A. A. M. Verkleij Elisabeth Francina Apolonia, d. van J. A. Vugts en A. M. van Nobelen. Gevestigd: J. N. Matze en gezin van Haarlemmermeer A. N. de Rooij van Leiden A. J. en L. v. Klaveren van Anna. Paulowna T. G. Vos van Zuid- Beijerland F. K. v. d. Heuvel en gezin van Haarlem A. C. Prins van Ooster hout.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6