WOtNSDAG 2 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD, - PAC. 7 KON. NED. VOETBALBOND. AMSTERDAM—BOTTERDAM 3—3. Ge^tdrift houdt een Rotterdamsche technische meerderheid in bedwang. De onaangename gebeurtenissen der laat ste dagen, zwevend om de keuze van het terrein, waarop de steden wedstrijd Am sterdamRotterdam zou moeten worden gespeeld en alle gevolgen vandien, hebben niet nagelaten haar stempel te drukken op deze ontmoeting. Degenen, die den wed strijd op dezen eersten dag van het jaar met een lentetemperatuurtje! hebben bijgewoond zullen niet kunnen ontkennen, dat er inderdaad een reserve Amster- damsch elftal in het veld stond.. Het niet uitkomen der 9 gekozen Ajaxieden was duchtig te merken en het spel, dat ver toond werd, was zeker niet beter dan dat men eiken Zondag in de tweede klas-com- titewedstrijden krijgt voorgezet. Het was een niet te ontkennen feit, dat dit Amsterdamsche team met de gedachte in het veld kwam tegenover een veel ster kere tegenpartij te staan. Men was reeds bij voorbaat geslagen! Deze idee werd nog versterkt, toen Rotterdam nauwelijks 5 minuten na het begin reeds een 20 voor sprong had verkregen, welke zoo gemak kelijk was ontstaan, dat een inmaakpartij kon worden verwacht. Maar juist deze zoo gemakkelijke wijze verkregen voorsprong had een ongunsti- gen invloed op het spel der Rotterdam mers. Zij deden het op hun gemak aan, spanden zich niet uitermate in en vooral hun technische mèederheid was zop groot, dat men de zaken kalm ging opvatten. Maar men had ditmaal gerekend buiten de geestdrift van het Amsterdamsche elftal. De „reserves" hadden niets te verliezen en veel te winnen en hun enorme dosis enthousiasme verzette bergen werken. Die geestdrift nivelleerde niet alleen de tech nische en ook tactische meerderheid der R'dammers, doch er werd nu en dan voor namelijk in de tweede helft een veldmeer- derheid verkregen, waaruit ten slotte en kele doelpunten zijn ontstaan die een uit eindelijk gelijk spel tot resultaat hadden. Dat Rotterdam, die met rust een 31 voor sprong had, in de iweede helft de bakens niet verzette, is ons onverklaarbaar. Vond men het aan Rotterdamsche zijde, nu men tegenover de Amsterdamsche reserves stond, niet meer de moeite waard? Amster dam streed of het een compeitiewedstrijd betrof, waar het kampioenschap van af hing. Rotterdam stelde daartegenover een meerendeels lusteloos spel, vooral in-de middenlinie en in de voorhoede deed men het kampjes aan. Tien minuten voor het einde zag Amsterdam haar zwoegen be loond met twee doelpunten, beiden van den linksbuiten Fiedler en zoo kreeg deze ontmoeting toch nog een pakkend slot. Am sterdam wist door het gelijk spel den Maas- en Amstelbeker te behouden, maar een zui vere krachtmeting van wat Amsterdam en Rotterdam op voetbalgebied heden ten dagè presteeren, is deze ontmoeting niet geweest. Kon het ook niet zijn. Maar te loven valt het enthousiasme en de wil der Amsterdammers, om het in de gegeven om standigheden zoo goed mogelijk af te bren gen. Zij zijn daarin geslaagd en het was de eenige frissche noot, die wij gistermiddag mochten ontdekken. In het Amsterdamsche elftal stak eigen lijk maar één speler, die staaltjes voetbal liet zien, die hem tot een voetballer van klasse stempelden. Dat was de AFC'er Lungen, die een voortreffelijke partij op de midvoorplaats vertolkte en een voort durend gevaar vormde voor de Rotterdam sche defensie. Met zijn schot had hy pech, diverse malen vlogen de ballen juist over de lat of naast de palen. Zijn eerste doel punt was een fraai staaltje individueel werk, doch ook zijn spelverdeelen was voortreffelijk. Jammer was het, dat' zijn medevoorwaartsen hem te weinig begre pen. Stuk voor stuk waren de Rotterdam mers betere voetballers dan hun tegenstan ders, maar het gebeurde alles dan ook met een dergelijk meerderheidsbesef, zoo zon der pit en energie, dat geestdrift en goede wil der Amsterdammers het evenwicht weer konden herstellen. Omtrent den wedstrijd h et volgende: Voor 12.000 toeschouwers laat de heer Grootmeyer beginnen. De volgende ploegen staan Amsterdam: Doel: Oerlemans (Spar taan). Achter: Caldenhoven (DWS) en Slot (Blauw Wit). Midden: De Lange (Blauw Wit), Slot (DWS), Huisman (DWS) Voor: Burger (OWO), van Nol, (Blauw Wit), Lungen (AFC), Brands (WA) en Fiedler (WA). Rotterdam: Doel: Cohen (Sparta). Achter: Verploegen (Xerxes) en Pettinga (Hermes DVS). Midden: Bas Pauwe (Feyenoord), Smaal (Excelsior) en van Heel (Feyenoord). Voor: Manssen (Excel sior), Vrauwdeunt (Feyenoord), Voormo len (Sparta), Drok (RFC) en Seton (Sparta). Binnen vijf minuten hadden Voormolen en Vrauwdeunt aan Rotterdam een 20- voorsprong gegeven. Aan den anderen kant was Lungen zeer actief, één maal schoot hij uit een handige pass van Burger juist in Cohen's hadden, maar toen hij even later wederom het leder van Burger kreeg toegespeeld wrong hij zich alleen door de Rotterdamsche verdediging heen en pas seerde den vallenden Cohen met een scherp schot in den hoek (21). Rotterdam behield voorloopig het beste van het spel, waarin vooral de technische meerderheid der Maasstadbewoners sterk op den voorgrond trad. Bij Amsterdam dreigde alleen gevaar van Lungen, maar zijn medespelers begrepen den handigen AFC'er niet. Toen Drok na ongeveer een half uur spelen dan stand op 3—1 bracht het schot leek ons wel houdbaar was elkeen van meening, dat het pleit beslecht was. Maar Lungen c.s. bleven enthousiast doorspelen en dank zij het harde werken van den AFC'er viel aan Amsterdamsche zijde weer een punt te noteeren, dat echter niet kon worden toegekend wegens buiten spel. Een schot van Vrauwdeunt kwam bo ven op de lat terecht. Slot geraakte even geblesseerd en trainer Reynolds van Ajax wie lacht daar? moest hem weer op knappen. Eenige minuten voor rust kreeg de Amsterdamsche voorhoede nog enkele haast, niet te missen kansen, maar geen der insidespelers bleek in staat tot scoren. In de tweede helft speelde Rotterdam zonder energie verder. Amsterdam daaren tegen speelde geestdriftig, maar voor doel ging het zoo onbeholpen, dat de Rotterdam sche verdediging gemakkelijk meester van het terrein bleef. Cohen stelde zich bo vendien uitstekend op en de schoten, die nog op het Rotterdamsche doel werden ge lost, belandden allen in zijn veilige han den. Ook Rotterdam benutte de talrijke kan sen niet en langzamerhand verstreek de tijd, zonder dat verandering in den stand werd gebracht. Vooral het plaatsen, nu bij beide -partijen, liet zeer veel te wenschen over. Tot tien minuten voor het einde de links buiten van Amsterdam, Fiedler, die tot dat moment weinig had gepresteerd, een be vlieging kreeg en tweemaal voor de Am sterdammers scoorde. De eerste maal ver raste Fiedler den Rotterdamschen keeper met een hoog schot in den hoek, direct daarop kopte Fiedler een voorzet van Bur ger onhoudbaar voor Co-hen in (33). Aan beide zijden wordt in de laatste mi nuten hard gewerkt om het winnende doel punt te scoren, waarbij Amsterdam nog het gevaarlijkste was. Het einde kwam met ge lijken stand 33.. OEFENWEDSTRIJD VOOR HET NED. ELFTAL. Op 23 Jan. en 6 Febr. a.s. Naar de „Sportkroniek" meldt, zal het Nederlandsche elftal op de Woensdagen 23 Januari en 6 Februari twee oefenwedstrij den spelen. Op den eersten dag wordt des middags te Rotterdam tegen Queens Park Rangers gespeeld, terwijl voor 6 Febr. een Engelsche prof-club uit de 2e of 3e divisie zal worden uitgenoodigd. Het Nederlandsche elftal komt, te be ginnen met Donderdag 10 Januari, weke lijks weer op het V. U. C.-veld te Den Haag bijéén. ROODE DUIVELS—AUSTRIA 5—6. De heden in het Union Stadion te Brussel gespeelde wedstrijd tusschen Roode Duivels en Austria is door de gasten gewonnen met 65, nadat zij bij de rust met 31 voor stonden. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De resultaten van de gisteren gespeelde Leaguewedstrijden luiden: Eerste afdeeling. Blackburn RoversTott. Hotspur 20 EvertonDerby County 22 MiddlesboroughLiverpool 20 Sheffield Wedn.West Bromw. Alb. 21 Tweede afdeeling. BarnsleySheffield United 00 Manchester UnitedSouthampton 30 New-Castle UnitedBury 51 OM DEN BALKANBEKER. Joego-Slavië winnaar. Het tournooi om den Balkanbeker is gis teren beëindigd. In den beslissenden wed strijd won Joego-Slavië van Roemenië met 40, nadat de rust reeds was ingegaan met een 20 voorsprong voor de Joego-Slaven. Griekenland bezette in den eindstand de tweede plaats. Het verloor den laatsten wedstrijd met 21 van Bulgarije. Indien Griekenland gewonnen had zou het land een goede kans op den eersten prijs gehad hebben. Gisteren werd nog de ontmoeting RoemeniëBulgarije gespeeld, waarin Roemenië met 32 won. LAWNTENNIS HELEN MOODY WILLS. Mrs. Helen Moody Wills heeft verklaard, dat haar dokter haar heeft toegestaan deze maand weer in wedstrijdtennis uit te ko men. Het is 18 maanden geleden, dat een bles sure aan den rug de tenniskampioene dwong het spel voor onbepaalden tijd te staken. Het was tevens om dien reden, dat Helen Jacobs er in slaagde het Ameri kaansche kampioenschap in 1933 te Forest Hill te behalen. Of Helen Moody-Wills ooit nog die hoog te van destijds zal weten te bereiken, zal wel heel spoedig blijken. Een ster zooals zij was, is intusschen nog niet verschenen. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Het veld compleet. 8 Nederlanders rijden mee. Niet minder dan 18 koppels zullen deel nemen aan den Zesdaagschen wielerwed strijd van Brussel, v elke van 1 tot 7 Fe bruari a.s. wordt gehouden. Hiervan zijn er drie Nederlandsche. terwijl Braspenning met een Belg en ook Vluggen met een Belg is gekoppeld. De samenstelling van het veld is nls. volgt: Pijnenburg—Wals, Nederland; Jan van KempenSlaats, Nederland; Gebroeders Vroomen, Nederland; BraspenningAnhes, Nederland—België; Vluggen—Duray, Ne- derland-België; Hürtgen—Ippen, Duitsch- land; Schön—J. Aerts Duitschland—België; EhmerBonduel DuischlandBelgië; Di Paco—Piemontesi. Italië: A. Ma«ne—Buys- se FrankrijkBelgië; CharlierDeneef, LonckeBuys, HamerlinckBilliet, Van Vlockhoven—Van Buggenhout, De Pauw Van Nevele, SmetsMartin, BalwireHae- gelsteens en HaezendonckxVerreycken, allen België. 25-UURS WED STRIJD TE ANTWERPEN. Ernstige val van Pijnenburg. Op Oudejaarsavond en Nieuwjaarsdag vond in het Sportpaleis te Antwerpen een 25-uurswedstrijd plaats om den Bol d'Or. Daarin werd o.m. gereden door de Hollan ders Pijnenburg, Pelienaars, Slaats, J. van Hout, C. Bogaert, van Hoek, v. d. Reydt, v. Oers en van Schijndel. Met nog 7 uur te rijden, waren nog 15 renners van de 22 in de baan: alle Belgen nog, vier van de negen Nederlanders en de andere buitenlanders Thierbach en Le Calvé. Het gaat nu in een gang van 10 km. per uur en er knappen onrustbarend veel bandjes.... de eenige gelegenheid om zich straffeloos even uit de baan te verwijde ren. Dan ineens staan allen in het velodrome recht overeind. Pijnenburg is weg mèt Van Oers! Pijnenburg en Van Oers nemen een ronde en gaan direct weer door en ne men een tweede ronde. En gaan weer door en nemen een derde ronde. Applaus davert door het gebouw. En het striemt als een geesel op de ruggen van Pijnenburg en Van Oers, die revanche gaan nemen op Huys en Dictus. Het is voor Van Oers de groote kans en het is voor Pijnenburg om te bewijzen dat hij weer zijn topvorm te pakken heeft. En weer zijn Pijnenburg en Van Oers weg. Het is alsof allen, zelfs de ongelooflijk taaie Belgen stilstaan. Zij nemen hun vierde ronde en beginnen on middellijk aan de vijfde.die Van Oers aan den kop kan brengen en Pijnenburg op de tweede plaats. Zij hebben al weer twintig meter voor sprong als Van Oers het wiel van Pijnen burg raakt. Hij valt en Van Oers smakt over hem heen. Arme van Oers, die zoo moedig strijdt en zooveel in de beenen had, als niemand had kunnen verwachten. Arme Pijnenburg, die naar het ziekenhuis ver voerd moest worden om te laten onderzoe ken, of hij inderdaad zijn schouderspier gescheurd had en men was het al over eens, dat als Pijnenburg in het 25ste uur bij de eerste zes geweest was hij met zijn tempe rament de race gewonnen zou hebben. Toen er 24 uur gereden waren, hadden verschillende rijders zulk een grooten ach terstand dat besloten werd een aantal uit den strijd te nemen en moesten de zes overgebleven renners het laatste uur ach ter tandem rijden. Onder de afvallers be hoorden de Duitscher Thierbach en onze landgenooten Van Schijndel en Hoek. Bij de zes overgebleven renners was ook onze landgenoot van Oers, die echter we gens vermoeidheid nadat hij vijf minuten achter den tandem gereden had, den strijd moest staken. Hetzelfde geschiedde na negen minuten ook bij den Belg Meerschaert. De einduitslag van den 25-uurswedstrijd luidde: 1. Dictus, afgelegd 793.250 km., 2. Verdeyck op 1 ronde en 125 m.; 3. Huys op 11 ronden; 4. Mertens op 11 ronden en 30 m. Voordat deze duur-wedstrijd een aanvang nam vond nog een koppelwedstrijd over 30 km. plaats die gewonnen werd door de Belgen De Kuysscher en Raes in 39 min. 5.4 sec.; tweede werd het koppel Van Clock- hovenVan Buggenhout. Onze landgenoo ten v. d. Horst en v. d. Broek werden zesde. Pijnenburg heeft een schouder blad gebroken. Uit Antwerpen wordt aan de „Courant" nog gemeld: De Röntgen-foto, welke Pij nenburg onmiddellijk na zijn val tijdens de 25-uursrace in het Sportpaleis alhier, op advies van den geneesheer heeft laten ma ken, heeft aangetoond, dat hij niet alleen zijn schouderspier heeft gescheurd, doch dat ook zijn linkerschouderblad is gebro ken. Pijnenburg zal de eerste weken rust moeten houden en hij kan o.a. niet deelne men aan den nacht van Dortmund van 5 op 6 Januari a.s. BILJARTEN EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP. In totaal acht deelnemers. Naar wij vernemen is het achttal spelers, die deel nemen aan het Europeesch kam pioenschap, dat van 10 tot 13 Januari te 's-Gravenhago zal worden gehouden, thans compleet. De samenstelling is als volgt: Frankrijk: Albert en Cóte; België: R. Gabriels en Th. Moons; Oostenrijk: E. Reicher; Nederland: J. H. Sweering, P. de Leeuw en J. Domme- ring. SCHAKEN HET TOURNOOI TE HASTINGS. Euwe slaat G. Thomas. De vierde ronde van het schaaktournooi te Hastings gaf de volgende resultaten: Capablanca wint van Millner Berry. NormanLilienthal afgebroken. Nor- man staat slecht. Botwinnik wint van Miss Menchik. Dr. Max Euwe wint van Sir G. Thomas. Mitchel verliest van Flohr. Voorts behaalden de andere Nederlanders de volgende resultaten: Premiereserves: StaceyPrins afgebro ken in gelijke steilling. Major a 1: Shoobridgede Jong afgebro ken. De Jong staat beter; SchefferMorry afgebroken. Major a 2: Diemer verliest van Van Seters Major b: MorrysonDoyle afgebroken. Major c: HoenselaarRanday afgebro ken. Hoenselaar staat beter. Euwe remise met Miss Menchlck. Gisteren werd de vijfde ronde gespeeld. De resultaten waren: Miss Menchick remise met Euwe. Millner Barry verliest \an Botwinnink. Lilienthal wint van Capablanca. FlohThomas afgebroken ingelyke stel ling. Mitchell wint van Norman. Door dit remisespel heeft Euwe thans met Lilienthal de leiding in dit tournooi. De resultaten der Nederlandsche spelers in de andere afdeelingen waren: Prins remise met Kaltanowski; ScnefferArthur Eva afgebroken in ge lijke stelling; De Jong verliest van Dr. Seltz; Hoenselaar verliest van Miss Musgrave; Morrison verliest van Wood. Voorts werden nog enkele afgebroken partijen der vorige dagen uitgespeeld. Deze hadden tot resultaat: Scheffer wint van Ritsen Morry; De Jong wint van Shoobridge; Hoenselaar wint van Ramsay; Morrison verliest van Doyle. AUTOMOBILISME Het aantal automobielen Begin 1934 gaf „The American Automo bile 'n leidend Amerikaansche tijdschrift op automobielgebied een niet oninteres sante statistiek omtrent'de verdeeling van de auto's over de wereld. Vanzelfsprekend moet men deze cijfers als ruwe schattingen aannemen, doch voor ons doel zyn ze vol doende. Er liepen begin 1934 1931 in Afrika 382.000 352.000 Amerika zonder Ver. St. 1.854.000 2.097.000 Azië 510.000 551.000 Europa 5.989.000 5.287.000 Australië 761.000 806.000 9.496.000 9.093.000 Vereen. Staten 23,772.000 26.691.000 Totaal 33.268.000 35.784.000 eenheden (auto's trucks). Uit deze cijfers kunnen wij twee con clusies trekken. Ten eerste, dat de andere werelddeelen dan de Vereenigde Staten nog een gering autoverkeer hebben en dat te dezen opzichte dus een groote uitbrei ding mogelijk is. Ten tweede dat het aan tal auto's in de Vereenigde Staten met een 3 millioen eenheden is achteruitgegaan, ge volg van de conjunctuur. Nu er alle aan wijzingen zijn, dat men in Amerika in een opwaartsche welvaartsbeweging is geraakt, is het niet boud gesproken door te zeggen, dat de achteruitgang in betrekkelijk ge ringen tijd zal worden ingehaald en ver moedelijk overtroffen. Men mag dan ook als vrij zeker aannemen, dat indien er geen onverwachte calamiteiten geschieden, de auto-productie een óngekende toename zal vertoonen ook zal moeten vertoonen. De voortschrijding van de auto is door geen enkel middel te stoppen, vooral nu de klei ne wagen zijn intrede meer en meer gaat doen. De berichten uit Amerika wijzen op een grooten stroom nieuwe orders op de 1935-modellen. De Chrysler schijnt al 100.000 stuks te hebben verkocht. De drie leidende Amerikaansche auto-maatschap pijen, de General Motors, de Ford en de Chrysler zouden op een Januari 1935 ver koop rekenen van ongeveer 270.000 wa gens en waar deze concerns circa 91% van de geheele Amerikaansche auto-productie leverden, komt dit kwantum dus op een totale productie van 300.000 wagens uit. Het zou ons niet verwonderen, wanneer dit aantal zal worden overschreden en dat in 't geheele jaar 1935 ongeveer 3 k 3.5 millioen eenheden, alleen in Amerika worden gefa briceerd. Deze hoeveelheid mag zelfs niet hoog genoemd worden en zij steekt ook niet zoo bijzonder van 1934 af, toen onge veer 2.700.000 wagens werden gemaakt (de December-statistiek is vanzelfsprekend nog niet bekend). Neemt men den levensduur van een wa gen op maximaal 5 jaar aan, houdt men rekening met de achter ons liggende cri sis, waarin de oude wagens onvoldoende werden vervangen en is men optimist om trent de uitbreiding van het autoverkeer in de wereld buiten de Vereenigde Staten, dan mag zelfs een wereldproductie van 6 k 7 millioen eenheden niet hoog worden genoemd. Nu is de productie buiten Ame rika niet bekend; de Europeesche fabrieken leveren ook een aardig aantal cars af, ter wijl Japan zich ook op het auto-pad heeft begeven. Binnenkort zullen de eerste Ja- pansche auto's naar het Continent worden verscheept. Men kan zich een voorstelling maken van de groote vlucht, die ook het bandenver- bruik zal vertoonen. Want hier heeft men niet alleen met de autoproductie te maken (een nieuwe auto wordt met vijf banden afgeleverd) maar ook met de bandenver nieuwing in het gewone autoverkeer. Hoe meer de auto in de wereld gebruikt wordt, hoe grooter de vraag naar banden zal wor den. Bij rubber heeft men met twee factoren te maken n.l. de restrictie, die ten slotte in handen van de commissie ligt, welke commissie het beperkingspercentage naar eigen inzicht kan regelen (na goedkeuring natuurlijk der betrokken regeeringen) en met het feit, dat een geplante rubberboom eerst na zes jaar circa tapbaar wordt. Dit laatste is niet door menschen-intellect noe menswaardig te wijzigen. De laatste jaren is betrekkelijk weinig bijgeplant. De restric tie bepaalt een uitbreidingsverbod tot mins tens 1938. Eventueele nieuwe uitbreidin gen kunnen dus eerst in 1944, dus over tien jaar in tap komen. De wereld heeft dus ge durende tien jaar rekening te houden met een ongewijzigde rubber-potentialiteit. Zal de techniek deze potentialiteit gaan inha len? Dan krijgen wij nieuwe rubber„boom" jaren! ZALIG NIEUWJAAR. Wij hebben d' eersten dag van 1 Jaar Weer allemaal oprecht Het „Zalig Nieuwjaar" duizend keer Zoo ongeveer gezegd. Wij hebben dat ook echt gemeend Den eersten dag van 't jaar. Wij wenschten heusch op dezen dag Het beste voor elkaar. Maar denk eens aan verleden tijd, Oók Zalig Nieuwejaar, Hoe deden na dien eersten dag Wij toen weer met elkaar? Er was direct weer haat en nijd En laster vrij en blij, Geniepigheidjes, diefstal en Zeer veel kwaadsprekerij. Al zaten wij den tweeden dag Elkander weer in 't haar, Toch wenschten wij den eersten dag Een Zalig Nieuwejaar. Ik wensch dit niet. Ik wenscfh alleen Bij dezen eersten stap In 't Nieuwejaar voor allemaal Een Zalig.... beterschap. i TROUBADOUR. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 2de Ityst Trekking: van Woensdag 2 Januari 1935 Hooge Prijzen 25.000.— 2773 5.000.7088 2.000.— 784 1.000610 8475 14040 400.— 2625 9911 200.2562 20132 21561 100.— 158 0320 7169 11473 12442 13304 14243 18191 21014 Prijzen van 65.— 9 62 93 114 129 148 205 271 272 299 353 396 455 491 503 513 546 560 565 586 614 657 661 758 763 765 789 804 825 850 854 906 957 958 1009 1045 1056 1073 1096 1133 1143 1174 1186 1289 1304 1362 1363 1381 1398 1409 1480 1493 1520 1571 1084 1693 1735 1745 1754 1804 1832 1932 2003 .2072 2123 2148 2165 2252 2273 2288 2304 2309 2395 2422 2479 2489 2498 2547 2577 2011 2689 2780 2784 2793 28S9 2846 2887 2993 3034 3088 3109 3128 3155 3165 3238 3297 33C9 3327 3371 3382 3402 3409 3419 3427 3440 3505 3519 3563 3568 3576 3602 3605 3617 3721 3746 3748 3775 3794 3808 3815 3876 3893 3919 3934 3973 4028 4076 4115 4169 4198 4205 4269 4286 4292 4345 4404 4450 4462 4474 4502 45G9 4593 4611 4624 4631 4069 4673 4089 4817 4860 4865 4872 4933 4938 5007 5018 5033 5098 5145 5215 5279 5339 5356 5378 5445 5446 5522 5526 5534 5558 5594 5622 5636 5C99 5704 5707 5711 5744 5828 5857 5866 5882 5884 5911 5924 5974 5980 5992 6001 6054 6089 6119 6154 6167 6168 6173 0180 6188 6203 6234 6273 0313 6316 6410 6429 6454 6460 0488 0506 6603 6626 6715 6721 6749 6764 6798 6840 0875 6902 6053 6991 7001 7072 7032 7085 7147 7154 7158 7218 7220 7270 7278 7303 7383 7443 7440 7500 7507 7515 7531 7536 7561 7564 7622 7630 7672 7677 7739 7753 7879 7917 7980 8026 8034 8095 8097 8099 8106 8114 8142 8144 8165 8262 8282 8333 8361 8401 8450 8479 8,507 8587 8592 8598 8603 8047 8656 8735 8757 8838 8914 8971 9027 9107 9174 9175 9180 0210 9226 9229 9231 9238 9248 9274 9276 9454 9435 9497 9553 9613 9687 9730 9789 9897 9952 9995 10086 10139 10147 10182 10235 10253 10278 10322 10333 10363 10391 10457 10497 10504 10521 10529 10580 10613 10614 10017 10619 10626 10633 10683 10781 10787 10860 10862 10906 10924 10946 11052 11075 11097 11109 11163 11186 11189 11197 11202 11212 U219 11256 11286 11348 11385 11417 11459 11508 11577 11581 11613 11041- 11649 11693 11719 11755 11805 11966 11967 12010 12114 12181 12186 12194 12204 12258 12261 12306 12310 12330 12364 12367 12401 12461 12481 12501 12555 12558 12575 12603 12604 12629 12660 12662 12078 12702 12714 12743 12747 12863 12903 12911 12914 12930 12935 12973 13011 13042 13121 12128 13149 13204 13315 13333 13390 13393 13402 13408 13409 13432 13446 13472 13492 13540 13570 13005 13693 13764 13795 13868 13879 13881 13883 13892 14009 14023 14088 14097 14234 14245 14204 14300 14314 14347 14446 14449 14507 14531 14009 14620 14717 14728 14742 14801 14824 14828 14856 14884 14929 14959 14960 15001 15027 15055 15100 15151 15159 15172 15328 15375 15380 15439 15488 15532 15533 15534 15554 15591 15615 15672 15688 15703 15799 15800 15915 15943 15968 10002 16031 16051 16085 16116 16143 16156 16189 16206 16243 10276 16286 16324 16354 16393 16394 16395 16414 16436 16438 16447 16505 16524 16534 16581 16591 16660 16684 10741 16761 16788 16813 16823 16835 1GÖ20 16931 16956 16973 17057 17001 17068 17077 17122 17125 17143 17145 17147 17201 17248 17249 17275 17290 17294 17319 17333 17362 17367 17377 17548 17649 17682 17724 17726 17737 17813 17815 17819 17867 17887 17909 18004 18012 18035 18050 18101 1«13G 18178 18182 18193 18237 18240 18258 18273 18340 18436 1849Ö 18526 18527 18547 18556 18567 18598 18605 18608 18641 18728 18755 18822 18844 188G4 18808 18873 19093 19098 19123 19155 19228 19259 19272 19350 19351 19390 19410 .19455 19461 10468 19488 19533 1S670 19683 19686 19771 10034 19847 19907 20041 20104 20109 20111 20207 20212 2u278 20351 20367 20369 20469 20539 20580 20027 20629 20644 20647 20723 20771 20801 20344 20904 20952 21023 21025 21063 21136 21269 21270 21301 21309 21315 21369 21407 21414 21439 21449 21527 21543 21558 21560 21585 21623 21626 21642 21630 2*736 21765 21801 21826 21900 21966 21996 22019 22022 22061 22064 22106 22109 22137 22i43 22167 22197 22203 22218 22256 22392 22403 22406 22417 22459 22511 22536 22537 22538 22565 22603 22607 22615 22641 22692 22754 22761 22773 22786 22802 22839 22947 22989 22909 23038 2o062 23105 23130 23144 23250 23269 23280 23310 23397 23401 23429 23450 23590 23626 23646 23672 23722 23748 23771 13774 23858 23880 23890 23952 23^55 23978 2PP79 24000 Verbet. 4e kl. le Ujsf 4759 m.z. 4757: 14834 m.z. 14833; 21603 mz. 21683; 22172 nu. 22177.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7