ZATERDAG 29 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 ROELOFARENDSVEEN Staatspartij. In café van der Geest alhier werd de jaarvergadering 'gehouden van de R.K. Par. Kiesvereeniging. De ver gadering was slechts matig bezet, en werd geopend door den voorzitter, 'en heer de Koning. De notulen werden door den secretaris gelezen en goedgekeurd, waar na het jaarverslag werd uitgebracht. Uit dit verslag bleek duidelijk de teruggang van het ledental, en het opwekkings woord van den secretaris om in verband met de a.s. verkiezingen lid te worden van de R.K. Kiesvereeniging was zeer zeker op zijn plaats. Weehopen, dat na de nog deze week in te stellen actie nog velen zich als lid zullen opgeven. Het woord was nu aan den penningmeester voor het uitbrengen van zijn financieel verslag. Er kon een batig saldo worden geboekt van ƒ26.30. De heeren van Egmond en Rietbroek, die periodiek moesten aftreden, werden bij acclamatie herkozen, terwijl de heer P. Huigsloot werd benoemd tot nazien van de rekening van den penningmeester der cen trale kiesvereeniging Alkemade. In be spreking kwam de candidaatstelling voor de groslijst voor de verkiezing der Prov. Staten, kieskring Gouda. De aftredende heeren voor dit district waren jhr. von Fisenne, Deerenberg en P. de Jong Czn. alhier. Bij het bestuur was evenwel be richt ingekomen, dat de heer P. de Jong zich niet meer als candidaat beschikbaar stel. De heer de Jong die ter vergadering aanwezig was, deelde nog ten overvloede, mede, dat hij niet tot andere gedachte was te brengen. Tijdens de vergadering werd de volgende candidatenlijst opgemaakt: de heeren Jhr. von Fisenne, en Deeren» berg aftredend en als derde candidaat het Tweede Kamerlid van der Weiden uit Nieuwkoop. De contributie voor 1935 werd vastgesteld op 35 ct. per lid. Hierna hield de heer de Koning een uiteenzetting van het financieel beheer der gemeente, ver band houdend met den huidigen crisis toestand. Op aangename wijze wist spr. de vergadering bezig te houden. Spr. wierp een terugblik op den tijd voor 25 jaar en ging na wat er in die laatste jaren alzoo veranderd was. Uitvoerig bleef spr. staan bij de financieele lasten welke de gemeen te door de crisis op de schouders zijn ge legd. De financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten, de totale wijziging in het belastingstelsel met als gevolg dat de gemeente Alkemade aan belasting minder ontving een bedrag van ïuim ƒ8000. Voorts werden verschillende baten door de laatste wetswijziging aan de gemeente kas onttrokken waardoor de gemeente van hoogerhand werd gedwongen tot invoering van een straatbelasting, een belasting die wederom zwaar drukt op de toch al zoo zwaar beproefde bevolking. De Raad heeft dan ook deze belasting onder protest aan- avard, zoodat volgens spr. men het ge meentebestuur niet ten kwame moet dui den dat zij tot invoering dezer belasting heeft besloten. Aan het einde van zijn uiteenzetting spoorde hij de leden aan ver trouwen te blijven stellen in de onze tegen woordige regeering. Een dankbaar applaus bewees hoezeer het gesprokene door den voorz. op prijs was gesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer Huig- sloot naar de motieven waarom de loonen voor de landarbeiders op 16 waren f - steld. De voorz. deelt als antwoord hier op mede, dat uit een ingestelde enquette gebleken is, dat de gemiddelde loonnorm niet hooger is dan 16, welk loon volgens ministerieel voorschrift aangehouden moet worden ter bepaling van den steun. De heer van der Zwet besprak de onrecht vaardig lange wachttijd voor de werkloo- zen. Hij was van meening, dat deze lange wachttijd oorzaak is dat vele loonsopga- ven foutief zijn. De heer van Klink be sprak de uitbetaling van geleverde goede ren door middel van het algemeen bur gerlijk armbestuur. Met het uitbetalen van de rekeningen wordt z.i. te lang ge stagneerd. De heer van Emmerik sprak zijn ontevredenheid uit over de werkloo- zensteun. Door de organisaties werden wel iswaar met het gemeenebestuur conferen ties gehouden, doch van eenig resultaat is nog nimmer iets gebleken. De heer de Jong, wethouder, diende van antwoord omtrent de wachttijdregeling, welke rege ling in overleg met de bonden is getrof fen. De gemeente is nu eenmaal aan de voorschriften van het rijk verbonden, en de acties van de organisaties om verbete ring te krijgen moeten bij het departe ment worden ingediend. Na een dankwoord aan den heer de Jong voor hetgeen hij gedurende de ja ren van zijn lidmaatschap der Prov. Sta ten in het algemeen belang heeft gedaan, werd de vergadering gesloten. SASSENHEIM. Kerst-oratorium. Zy, die Donderdag j.l. geen gelegenheid hadden het Kerst oratorium bij te wonen, dat uitgevoerd werd door de gem. zangvereeniging St. Ambrosius worden er aan herinnerd, dat a.s. Zondag deze uitvoering wordt her haald. De eerste avond is schitterend ver- loopen al was de opkomst niet zóó als ver wacht werd. Behalve het gewone koor van 75 léden, waaronder ook solisten zijn, wordt ook medewerking verleend door den recitatief-zanger, den heer Steenbrink, terwijl de begeleiding met pianospel ver zorgd wordt door mevr. BergRotteveel. Men verzuime niet dit schoone oratorium te gaan beluisteren. WASSENAAR Roode Kruis. In het Dorpshuis hield de afdeeiing Wassenaar van het Ned. Roode Kruis onder voorzitterschap van Jhtr. W. K. von Weiier een ledenverga dering. Na opening werden door de secre taresse, mej. E. Henny, de notulen voor gelezen die aldus worden vastgesteld. Tot leden der controle-commissie wor den benoemd de heeren Bakker, Boisse- vain en Westhoff en tot hun plaatsver vangers de heeren Holle, mr. de Blécourt en prof. Kan. Naar aanleiding van een genomen be sluit in de vorige jaarvergadering geno men op initiatief van het lid Fogteloo, om ter plaatse een magazijn tc stichten, opdat bij een onverhoopt massa-ongeval over voldoende materialen te beschikken, zoo als brancards, enz. en waar toen aan ge noemde heer Fogteloo opdracht en mach tiging werd verstrekt daartoe de benoodig- de geldmiddelen bijeen te brengen, zegt deze dat hij tot zijn vreugde kan mede- deelen volkomen geslaagd te zijn. Werd hem door de vereeniging een voorschot verstrekt van 250, spreker heeft kans gezien bij particulieren ditzelfde bedrag bijeen te brengen, zoodat hij die 250 we der in handen van den penningmeester kan stellen. Spreker heeft veel medewerking onder vonden en volgens hem is het medeleven en enthousiasme onder de burgerij voor het Roode Kruis zeer groot te noemen. Den heer Fogteloo wordt hierop door den voorzitter hartelijk dank gebracht voor zijn vele bemoeiingen, welke dank woorden met en warm applaus door de vergadering werden onderstreept. De voorz. deelt voorts mede, dat de aan te schaffen materialen door de doctoren Bergsma en Baart de la Faille in overleg met den heer Fogteloo zullen worden aan geschaft. Door den penningmeester wordt hier op de begrooting voorgedragen van on- komsten en uitgaven. Ook al tengevolge van de slechte tijdsomstandigheden is deze begrooting aan den soberen kant; de in komsten en uitgaven voor 1935 worden geraamd op 630, terwijl het saldo ad 759.77 onaangetast zal blijven. De rondvraag leverde enkele huishou delijke zaken ter bespreking, waarna deze vergadering door den voorz. werd gesloten ZOETERMEER—ZEGWAART. Missie-naaikring. Dinsdag en Woens dag 27 December heeft de Naaikring voor missie, armen en kerk de jaarlijksche ten toonstelling gehouden van de door de ver eeniging vervaardigde voorwerpen ten dienste van kerk, armen en missie. De rijke verzameling van de door de vereeniging vervaardigde sieraden voor de kerken in de missie en kleedingstukken voor armen en voor de missie werd door een overgroot aantal parochianen bezich tigd. Vooral voor de kasuifels, vaantjes en an dere artikelen voor kerkelijk gebruik werd groote bqlangstelling aan den dag gelegd. Aan de tentoonstelling was ook een lote rij verbonden van allerlei voorwerpen, wel ke door de parochianen vervaardigd wa ren en gratis ter beschikking van de ver eeniging waren gesteld om haar in de toe komst weer in de gelegenheid te stellen een goed en nuttig werk voort te zetten. Onder de voor de verloting beschikbaar gestelde prijzen waren zeer mooie artike len o.a. vijf spreien, een zeer fraai kinder ledikant, een mooi duivenhok enz., te veel om op te noemen. Beide avonden werd in de zaal van den heer A. van Well een missie-avond gege ven, waar door de leden der naaikring en ook door jongere meisjes aardige voor drachten werden gegeven en mooie liede ren werden gezongen. De voordrachten der kleintjes met reidansen bleken het publiek ten zeerste te voldoen. De liederen werden onder de grootste stilte met belangstelling beluisterd. De zeereerw. pater Remachis Boelaers van de Orde der Benedictijnen, procurator van de missie in Noord-Transvaal sprak een kort woord over de missie en bedankte de aanwezigen en de leden der Naaiver- eeniging voor de belangstelling en het prachtige werk voor de missie. Aangenaam zijn deze dagen weer en de parochie v. d. H. Nicolaas te Zoetermeer Zegwaart verloopen en met verlangen zien de parochianen weer de prettige dagen van het volgend jaar tegemoet. ZEGWAART. Inbraak. Donderdag 1.1. werd door bu ren ontdekt, dat onbevoegden in de woning van de familie M. aan de Stationsstraat wa ren geweest, terwijl deze familie afwezig was. De politie werd met een en ander op de hoogte gebracht, die op haar beurt de buiten de gemeente vertoevende familie M. met het voorgevallene in kennis stelde. By haar thuiskomst bleek, dat onbevoeg den door een raam waren binnengekomen, een in een kamer staande kast hadden ge opend en den inhoud daarvan over den grond verspreid. Er werd niets vermist. De politie stelde een onderzoek in GEMEENTERAAD VAN WARMOND George, 't ig tyd om wakker te wor den! (Vart Hem) Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, Burgemeester, kwam de Raad dezer gemeente gisteren bijeen tot het hou den van een openbare vergadering. Nadat de voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen, die zonder op- of aanmerkingen onder dankzegging werden vastgesteld. De ingekomen stukken worden alle voor kennis geving aangenomen. Jaarwedden wethouders. Vervolgens kwam in behandeling: wed den wethouders en presentiegeld raads leden. De heer Weyers hierover het woord ver krijgende zegt van meening te zijn, dat, gezien de vele werkzaamheden voor de beide wethouders zi. niet tot verlaging kan worden overgegaan; ook wat betreft het presentiegeld der raadsleden was niet zoodanig, dat dit verlaagd kan worden, mede gezien het feit, dat voor de vele com missie-vergaderingen geen belooning in welke vorm ook, genoten wordt. Weth. Oudshoorn brengt den heer Weyers dank voor zijn waardeerende woorden ge richt tot het College van B. en W. bij wel ken dank weth. Zwetsloot zich aansluit. Gezien evenwel het feit dat overal verla ging plaats vindt, stelt de voorzitter na mens het College van B. en W. voor aan H.H. Ged. Staten te berichten, dat met de voorgestelde regeling wordt accoord ge gaan. Na eenige bespreking wordt aldus be sloten. Wat betreft de presentiegelden der Raadsleden werd na eenige bespreking besloten Ged. Staten te berichten, dat vol gens het oordeel van den Raad het pre sentiegeld te bedrage van 280.per jaar en waarop vrijwillig een tijdelijke korting van 5% is gedoogd, niet van dien aard is, dat het presentiegeld verlaging kan onder gaan. Wijziging garanties electriciteitsverbruik. Volgens het Prae-advies van B. en W. zijn de Lichtfabrieken te Leiden bereid, de diverse loopende garanties samen te voegen, waardoor de overschotten van de eene ga rantie het tekort helpen aanvullen van an dere garanties. Daar dit in het belang der aangeslotenen is aan de kabels waarvoor afzonderlijke garantie moet worden be taald, wordt, op voorstel van B. en W., be sloten van het aanbod van de Lichtfabrie ken gebruik te maken. Wijziging leges-verordening. Op voorstel van B. en W. werd besloten de leges-verordening in dier voege te wij zigen, dat aan kampeerders vergunnings- kaarten worden verstrekt ad 0.50 voor eiken kampeerende en niet meer per tent, zooals tot heden plaats vond. Op het verzoek van N. van Schie tot plaatsing van 'n vast schuitenhuis aan den Zijl, wordt afwijzend beschikt, in verband met het in bewerking zijnde uitbreidings plan voor het piassen-gebied, wijl het schuitenhuis, thans geplaatst op tonnen en dus een tijdelijk karakter dragende, ver anderen zou in een vaste vestiging, waar van het al of niet wenschelijke thans nog niet te overzien is. Besloten werd tot aankoop van een stuk je grond nabij de aschschuur van den heer A. C. de Vroomen voor de som van 200. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot overneming van den Kerpsdam en sloot van de diverse eigenaren onder ze kere voorwaarden. Na bekomen goedkeu ring van H.H. Gedeputeerde Staten zal deze sloot worden gerioleerd, gedempt en verhard, terwijl de daaraan grenzende per- ceelen aan het riool zullen worden aange sloten. Het werk zal worden uitgevoerd in contra-prestatie. Vervolgens werd vastgesteld een nieuwe bouw-verordening waaromtrent het oor deel was ingewonnen van H.H. Ged. Staten en waarop een gunstig antwoord was ont vangen. Een paar kleine wyzigingen wer den op verzoek van de Commissie van on derzoek der bouw-verordening, aange bracht. De gemeente-begrooting 1935 zoomede die van het Waterleidingbedrijf werden on veranderd vastgesteld. Een suppletoir-ko hier hondenbelasting over het tweede half jaar 1934 werd vastgesteld, tevens werden goedgekeurd eenige comptabiliteitsbeslui- ten dienstjaar 1934. Het ambtenaren-reg lement werd aangevuld met betrekking tot opkomst onder de wapenen bij een eventu- eelen oproep der Regeering van Gemeente- personeel, dat lid is van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm. Op diens gedaan verzoek werd, wegens opvolging van zijn zoon in de praktijk, aan Dr. Walenkamp op de meest eervolle wijze ontslag verleend als geneesheer belast met de Vaccinatie, doodschouw en verloskun dige belast met de arm en-prakt ijk, zoomede als schoolarts en werd voorloopig voor den tijd van drie maanden benoemd zijn zoon Dr. H. J. A. Walenkamp. Besloten wordt aan de H.H. Ged. Staten machtiging te vragen op grond van art. 248 der gemeentewet, om de noodige be talingen voor werken aan den Heerenweg te mogen doen. Deze posten moeten wor den betaald uit een aangegane geldleening, waarop nog geene goedkeuring is ontvan gen. Alsnog deelde de voorzitter mede, dat het Raadsbesluit tot aankoop van den z.g. Milsdam is verdaagd, dat goedkeuring is ontvangen op het besluit tot aankoop van een perceel sloot, berm en grond nabij den spoorweg-overgang van den heer M. Kou- wenhoven voor verbreeding van den Hee renweg ter plaatse. Deze mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Eveneens werd mededeeling gedaan van een schrijven van H.H. Ged. Staten met betrekking tot den straataanleg nabij de in aanbouw zijnde huizen van de heeren de Greef en Leenen. Op voorstel van B. en W. wordt dit schrijven gerenvoyeerd naar hun College van advies. Van den Kerkraad der N.H. Gemeenten was alsnog bericht ingekomen, dat de heer C. Breedijk is aangewezén als candidaat voor het Hervormd armbestuur, welke mededeeling voor kennisgeving werd aan genomen. Oudejaar. Aan het einde der vergadering, sprak de voorzitter woorden van dank tot de H.H. Wethouders en Raadsleden voor de pretti ge wijze van samenwerken in het afgeloo- pen jaar, daarbij de hoop uitsprekende, dat al heeft 1934 ons geen voordeel gebracht, alle met vertrouwen 1935 tegemoet zien, daarbij biddende, dat God ons allen de kracht geeft met den zelfden moed en de zelfden prettige verstandhouding te mogen samenwerken tot welzijn der gemeente. (Applaus). Hierop sprak de heer Breedijk als volgt: Was het mij gegeven U Burgemeester bij den aanvang van dit jaar namens de Raads leden de beste wenschen aan te bieden, thans, M. d. V., wil ik U namens den Raad danken voor alles wat U in 1934 voor War mond hebt gedaan. Wij hebben in U gezien een stuurman, die met vaste hand het scheepje stuurt in de eene hand het compas en in de andere hand het roer. Wij hopen, dat het U gegeven zij het denzelfden ijver, dezelfde toewijding en dezelfde krachtige hand ook in de toekomst het scheepje te blijven sturen voor het welzijn onzer ge meente. (Teekenen van bijval). De voorzitter dankte den heer Breedijk voor zijn hartelijke toespraak, doch meent te moeten opmerken, dat hierin deelen de beide wethouders en de secretaris, die hem bij al zijn werken dagelijks terzijde staan en met wien spr. op de meest prettige wijze en in de beste verstandhouding mag samen werken. Daarna werd de vergadering ge sloten en ging de Raad over in geheime zit ting. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter: E. Vernède, Burgemeester. Aanwezig 10 leden. Afwezig met kennisge ving W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van den Oye. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een procesverbaal en kas opname bij den Gemeente-ontvanger op 10 December 1934 door het centraal bu reau. Boeken en bescheiden zijn in orde bevonden en een tweeal missiven van Ge deputeerde Staten, meldende goedkeuring van genomen raadsbesluit. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor een besluit te nemen om kasgeld ter leen te verstrekken aan Gemeentn of pu bliekrechtelijke lichamen tot een maximum bedrag van ƒ50.000 tegen een rente van 2 y, pet voor 1935 (in 1934 was de rente 3J/j pet.). Wordt aldus besloten en aan B. en W. de machtiging verleend. Een missive van Ged. Staten, meldende, dat bij dit college het voornemen bestaat met ingang van 1 Januari 1935 de jaar wedden van de Wethouders definitief te regelen. Zij vragen het gevoelen van den raad. Het aantal inwoners is de 6000 over schreden, waardoor de Gemeente per 1 Januri 1935 wordt geplaatst in een hoo- gere klasse en zullen deze jaarwedden vol gens het ontwerp-besluit, zooals Ged. Sta ten thans voorstellen 400 per jaar bedra gen en dus 50 meer dan de tegenwoordige jaarwedden. Volgens hun missive willen Ged. Staten niet tot een afwijking van de gestelde norm besluiten, weshalve B. en W. den raad voorstellen voornoemd college te melden zich met dit voorstel te kunnen vereenigen. Het praeadvies van B. en W. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO wordt met algem. stemmen aangenomen. Ook wenschen Ged. Staten thans defini tief vast te stellen het presentiegeld van de Raadsleden. B. en W. stellen den raad voor het presentiegeld vast te stellen op 2 per vergadering, zijnde een matige ver goeding. Aldus aangenomen. Punt 5 der agenda vermeldt wijziging verordening heffing opcenten op personeele en de vermogensbelasting. Ged. Staten wenschen, dat uit de bestaande verorde ning in artikel I de volgende woorden wor den geschrapt n.l.: „met ingang van 1 Mei 1935 tot en met 30 April 1936" en nog een enkele kleine wijziging, wat slechts een re dactiewijziging is. Aldus besloten. Vervolgens komt aan de orde het prae advies op het verzoek van de heeren ir. W. P. van Lammeren en c.s. Adressanten ver zoeken bij eventueele wijziging van het uitbreidingsplan de naby gelegen percee- len van hunne woningen, deze perceelen niet voor den bouw van huizen op te ne men, daar de eigenaar hun heef verzekerd dat niet verder zou worden gebouwd. B. en W. merken op, dat deze toezegging alleen moreele waarde heeft en de Ge- meene niet gebonden is door die toezegging. Het gaat niet aan aan adressanten de ver zekering te geven, die zij vragen. Komt te gelegenertyd de vraag aan de orde of deze omliggende terreinen in het uitbreidings plan zullen worden opgenomen en zoo ja, met wélke bestemming, dan kunnen adressanten of hun opvolgers voor hun be langen opkomen. Thans is de tijd daarvoor nog niet gekomen en stellen B. en W. den raad voor adressanten in te lichen in den zin van het bovenstaande. Aldus besloten. B. en W. deelen den raad ipede een circu- BETER EEN UUR LA- TER, - OM TWAALF UUR - THUIS DAN REEDS OM ELF UUR IN EEN ZIEKEN HUIS I IS OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO laire te hebben ontvangen van den Minister van Sociale Zaken d.d. 13 December j.l. betreffende het verstrekken van een Kerst- gave aan ondersteunde arbiders en aan hen, die een uitkeering genieten uit de werkloo- zenkas. Wij hebben gemeend, aldus B. en W., daartoe te moeten overgaan en verzoe ken den Raad zijn goedkeuring te verlee- nen. Wordt aldus goedgevonden. Aan de Z.-O.-zijde van den Leidschen weg wordt een trottoir aangelegd en zyn verschillende perceelen reeds aan de Ge meente in eigendom toegezegd, doch enkele eigenaren waren nog niet bereid hun grond voor dit doel af te staan, waardoor voor sommige woningen nog niet tot den aanleg kon worden overgegaan, doch thans zijn alle eigenaren bereid de voor hunne per ceelen liggende gronden om niet aan de Gemeente voor dit doel jif te staan. Wes halve B. en W. den raad voorstellen ook deze perceelen over te nemen en aldaar het trottoir aan te leggen en te betegelen om aldus één geheel te verkrijgen. De kosten van overdracht zijn voor rekening van de Gemeente. Zonder eenige discussie of hoof delijke stemming wordt dit voorstel aan genomen, zoodat nu een trottoir zal worden aangelegd vanaf de villa van Wethouder Eggink tot aan het Burgemeester Vernède- park, waardoor een uitstekende oplossing voor de voetgangers wordt verkregen en de Gemeente een mooi aanzien zal geven. Ontwikkeling jonge werkloozcn. Naar aanleiding van een circulaire van den Minister van Sociale Zaken inzake ont wikkeling en ontspanning van werkloozen, hebben B. en W. deze zaak nogmaals over wogen. In 1932 is door het college van B. en W. een dergelijke poging aangewend en in samenwerking met het Gemeentebe- van Leiden, waai- verschillende cursussen zijn georganiseerd, getracht de jeugdige werkloozen te doen doeelnemen aan die aan die cursussen, doch al deze pogingen om jeugdige werkloozen op te wekken tot deelname hebben gefaald, ondanks de me dewerking van den directeur van den Ge meentelijken dienst te Leiden voor sociale zaken. Wij hebben moeten melden, dat niemand zich had aangemeld. Thans, nu wij wederom een dergelijke circulaire hebben ontvangen, zijn wij gaarne bereid mede werking te verleenen, doch huiverig over de resultaten, gezien de resultaten in 1932 en 1933. Daarom wenschen B. en W. voor te stellen te benoemen een commissie ad hoe uit den raad. Deze benoeming over te laten aan den voorzitter, die daarvoor zou willen aanwezen, de heeren: J. Braggaar, D. Limburg en L. van Leeuwen onder voor zitterschap van Wethouder Mens en, zoo gewenscht, bijgestaan door een ambtenaar ter secretarie, om een rapport uit te bren gen omtrent de mogelijkheid den ontwik kelingsarbeid te dezer plaats te organisee- ren, eventueel vergezeld van een begroo ting van kosten, zooals door den Minister van Sociale Zaken is verzocht. De heer J. Braggaar kan zich het stand punt van B. en W. indenken, gezien het re sultaat van de vorige circulaixe. Het lokt niet erg aan om daaraan wederom te be ginnen. Toch is de zaak van veel belang. De weg gevolgd door B. en W. was goed en de commissie zal denzelfden weg moe ten bewandelen. Spr. zal zich dan ook niet onttrekken als lid dier commissie, al is het ira dit geval niet erg bemoedigend. Met algemeene stemmen wordt dit praeadvies van B. en W. aangenomen. Daarna wordt het besluit genomen de post „Ondersteuning van behoeftigen en armen (in geld) te verhoogen met ƒ1000, idem in natura met 500, daar er meer is uitgegeven, dan waarop is gerekend. Aldus aangenomen. Hierna gaat de raad over tot een beslo ten vergadering ter behandeling van de re clames schoolgeld en wordt de openbare vergadering gesloten. Jullie hebben een keukenmeid en je staat zelf de yaat te waaschen? Helaas. Ik ben namelijk met m'n keukenmeid ge trouwd. (Lustige Köln.),

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7