ZATERDAG 29 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 IMTERPAROCHIEELE GEZELLEN! Wij gaan beginnen met onze actie voor 't gouden feest. Juist omdat de tijden voor velen zoo moeilijk zijn, is 't wijs bijtijds te beginnen met onze actie. Het 25-jarig feest en 't 40-jarig jubileum zijn luister rijk gevierd, daarvoor behoeft men de verslagen maar te lezen, de ouderen onder ons herinneren zich nog wel 't zilveren feest en de meesten uwer hebben 't 40-ja rig feest medegemaakt. Gij weet hoe dat alles toch ook tot stand is gekomen door de Gezellen zelf. Hoe allen spontaan heb ben medegewerkt om de viering van 't lustrum van hun vereeniging zoo goed mogelijk te doen slagen. De tijden zijn voor heel velen veranderd en toch gij zoudt niet willen dat onze vereeniging haar gouden feest bijna onopgemerkt zou laten voorbij gaan. Daarom 'n voorstel: La ten wij nu reeds beginnen met kleine bij dragen, welke wekelijks geïnd wordt te gelijk met de contributie onzer vereeni ging. Natuurlijk, gij zijt vrij, 't is niet een moe ten, een dwang, men kan lid blijven van onze Gezellen vereeniging, zonder dit klei ne offertje te brengen, maar wie, die er toe in staat is, zal dat willen. Een voorstel, laten de gehuwden vanaf Jan. 12 cent en de ongehuwden 20 cent per week betalen. 't Is een voorstel, maar ik vertrouw, dat allen, zooals dat toch ook in 't verleden ge beurde, spontaan zullen beantwoorden aan onze oproep en wekelijks hun offertje zul len brengen voor de viering van ons gou den feest. V.-PRAESES. „TROUW AAN KOLPING". (Voor ons District). Nog enkele dagen en 1934 behoort tot het verleden en staan we in het nieuwe jaar. Geen mensch weet, wat het brengen zal; maar één ding is zeker, er komen weer dagen van zorg en leed in afwisseling met blijheid en zegening. Dat is zoo 's-levens- loop. Voor ons, Kolpingszonen, bag bij de in trede van het nieuwe jaar de vraag ge steld worden: Wat doen -we in 1935? Eerstens onze persoonlijke vorming met kracht doorzetten. We zullen in de massa niets beteekenen, als we zelf mislukkin gen zijn. Maar daarbij zette elk Gezel zijn volle capaciteit onder zijn beweging, want de Gez. Ver. is dan pas een levens beweging, als de rustelooze werker zijn hart en zijn handen geeft. We praten wel van een rijk program en een Kolpings- geest, maar al die dingen moeten in ster keren ijver gedragen worden in en bui- te n de vereeniging. Daartoe dan zij elk Gezel een bewust Christen, zonder dweperij; een werker, die den arbeid weet als een roeping van God. Godsdienst en arbeid, vrienden, is de gouden bodem van elk menschenleven. Vroolijkheid in gepaste mate en eerlijke eendracht zijn ons door Kolping eveneens voorgehouden. En ze zijn zoo noodig in onze vereenigingep, waar allerlei karak ters bijeen zijn. Beleeft uw deviezen en de nobele geest van kameraadschap is uw zeker resultaat. Gezellen van ons Leidsche district, weest voor 100 procent lid en trekt an deren tot onze beweging, die volop van en voor onzen tijd is. Een nieuw jaar gaat wentelen, weest pa raat. Dan groeit uw afdeeling èn ons dis trict, dan waait de Kolpingsvlag in alle steden en dorpen. „Zalig Nieuwjaar", vrienden. En ook in 1935: trouw aan Kolping! DISTRICTS-SENIOR. WAT 1934 BRACHT IN ONZE GEZ. VER. De algemeene indruk van het bijna voor bije jaar is goed, dat mogen we van te voren wel vaststellen. Er is hard ge werkt door menig gezel, zoodat meerdere onderafdeelingen mooi vooruit zijn gegaan. De tooneelclub wist zich te handhaven, Liedertafel en Muziekgezelschap gingen sterk vooruit. De Retraitenclub alsmede de Studie- en Debatingclub hebben ons meer dere mooie en leerzame avonden geschon ken, en ook onze „Kolpings Boys", de voet balclub, ging opwaarts. Noodzakelijke maatregelen deden de hoofdvereeniging beter worden, hoewel de maandvergaderingen door meerderen be zocht kunnen worden. Dat daaraan meer aandacht gegeven moet worden is zeker. Dit jaar kwam ook de verbouwing van het Gezellenhuis tot stand. Nu hebben we dan ook een keurig huis, dat gezien mag worden. En de sceptici hebben gelukkig ongelijk gehad, want voor ontspanning en vergadering is het een „huiselijke zaal" gebleven. De diverse feiten uit de vereeniging heb ben we per maand gerangschikt en waren als volgt: Januari werd frisch ingezet door de 'cursus voor de aspiranten. Een groot aan tal bestuursleden nam deel aan den socia len Zondag van Kath. Leiden. De oprich ting had plaats van een wandelclub. Februari bracht het vastenavondfeest in kapel, eigen huis en Stadsgehoorzaal. De biljartclub A. B. C. werd gesticht; de kernvorming werd aangevat in „De Pala dijnen". Maart, toegewijd aan onzen Patroon, St. Joseph. In deze maand werden 20 nieu we leden geïnstalleerd. Op Zondag 18 Maart kwam een groot aantal leden naar de St. Joseph's-kerk, waar we een algemeene H. Comunie hielden. Ook de verjaardag van den vice-Praeses is blij gevierd. April brengt wat hij wil, maar bracht voor de Gez. Ver. niets bijzonders. Maand vergaderingen en clubwerk is van gewoon genre. 1 M e i hield de Studieclub een „slot- avond" van haar winterwerk en sprak kap. Dorbeck over: De Bartholomeusnacht. De commissarissen gingen den 13den naar Noordwijkerhout voor den „Leidersdag", welke geen „lijdersdag" was. En Zondag 27 Mei, de speldjesdag voor de jongere werk- loozen. In Leiden plaatsen we er 1400. J u i was als steeds de maand der jaar vergaderingen. De Retraiteclub begon er mee en nog wel met H. Missen en feeste lijk ontbijt. Op Zondag 10 Juni werd deel genomen aan den Eucharistischen dag. By den Ned. Katholiekendag was onze ver eeniging door ruim 30 Gezellen vertegen woordigd. Wat was een goede propaganda in Den Bosch. Juli. In deze maand werd de verbou wing van het Gezellenhuis begonnen. In samenwerking met den R.-K. Volksbond kwam tot stand de commisie voor de R.-K. jongere werkloozen, voor uitzending naar de werkkampen. Augustus, de vacantiemaand. Be halve voor hen, die ons- huis verniewden. Want volop werd er gewerkt, of niet te lang gesloten te zijn. September werd dan ook een feest maand. Op Donderdag den 13den is ons „Kolpingsgezin" toegewijd aan het H. Hart; en hield de Centraal-Prases een tin telende feestrede. Op 16, 17 en 18 Sept. was er kermis en Zondag den 30sten vond de Districtsdag plaats te Lisse. In October kwam er weer actie in de clubs en is het 47ste Stichtingsfeest goed geslaagd. Een nieuwe club verscheen, t.w. de propagandaclub „Dr. Nolens". November leverde volop werk. Be halve veel clubwerk, werd aan 24 aspiran ten de cursus gegeven over het wezen van Kolping's werk. December gaf het Installatiefeest, de loterij voor de Retraitenclub, de lezing over: Hongarije, de Kerstretraite en als keurig slot de kerstuitvoering van Lieder tafel en Muziekgezelschap. Een en ander getuigt toch wel van actie. En de besturen van de vele clubs uit onze vereeniging zijn we dankbaar voor hun ijver, waar in de leden ook volop betrok ken werden. De goede geest is gehand haafd en qualitatief zijn we gewonnen. Nu vasthouden! We hadden ook onze droeve dagen. In Febr. stierf een lid der afd. Gezellen, in Maart een der afd. Gehuwden. En nog pas geleden werd in groote piëteit onze nestor grafwaarts gedragen. Vermeldenswaard is ook, dat drie Gezel len dit jaar in het klooster getreden zijn. Veler gebed heeft hen vergezeld, want voor zulke resultaten heeft een Gezel zijn gebed over, als vriend en als broeder. Leidsche Gezellen, blijft trouw aan uw vereeniging. Geeft in nog grooter liefde uw medewerking. Wordt lid van minstens één Onderafdee- ling. En steunt de eigen instellingen. Vooruit, vol goeden moed! SEVERUS. VERLOOFDEN-CURSUS. In 1935 zal er voor ons district een ver loofden-cursus worden gehouden. De data zijn: Zondag 20 Januari. Zondag 10 Februari Zondag 28 April. Zondag 19 Mei Wij hopen te mogen rekenen op een flink bezoek van de verloofde Gezellen uit ons district en zeker uit onze eigen afdee ling. H. SCHRAMA, Districts-praeses. KERSTUITVOERING. Morgenavond wordt den leden een Kerstavond aangeboden door onze onder afdeelingen voor zang en muziek Er is stevig gerepeteerd, zoodat het zonder twij fel een zeer mooie avond wordt. Leden met huisgenooten (geen kinderen s.v.p.) zijn welkom en worden dan ook verwacht. Aanvang te 8.30 uur. JAARBOEKJES. Bij den huismeester zijn a 25 cent onze keurige jaarboekjes verkrijgbaar. Besturen en leden, ja allen dienen het te koopen. De pers ontving dit boekje zeer gunstig. Koopt ons Jaarboekje. ZEG, LET EENS OP. Als ge verhuist, wil dan het nieuwe adres opgeven aan den secretaris van het Commissariaat. Vaak komt iets als onbe stelbaar terug. Voorkom dat en meld een veranderd adres. PENNINGMEESTER R. v. BESTUUR. Met 1 Jan. a.s. zal de heer P. J. v. Lis als penningmeester der Gez. Ver. fungee- ren, als opvolger van den heer O. Bik, die wegens werkzaamheden de financiën niet langer kon behartigen,. SOCIALE ZONDAG, KATH. LEIDEN. Kath. Leiden houdt Zondag 6 Jan. een socialen morgen. Commissarissen en be sturen van onderafdeelingen, gij wordt daar verwacht. Alle opgaven moeten ge schieden bij P. Oostdam vóór a.s. Donder dag. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Daarna werd begonnen met de artikels- ge wij ze behandeling der gemeentebegroo- ting. Bij volgnummer 97 werd besloten den post te verhoogen met f 35 in ver band met het besluit tot verhooging van de jaarwedden dei wethouders. Bij volgn. 117 stelde de heer Meijdam voor aan de leden van de stembureaux een presentiegeld toe te kennen van 5.50 per lid, hetgeen voordeeliger is dan de thans bestaande regeling waarbij de ge meente de kosten van ververschingen be taalt. De voorzitter vond dit bezwaarlijk mede met het oog op de ambtenaren en de politie die aanwezig moeten zijn. Wet houder de Graaf was ook voor handha ving van de bestaande regeling en stelde voor ƒ60 op dezen post minder te ramen en te trachten op deze wijze te bezuini gen. De heer Meijdam trok daarna zijn voorstel in, waarna het voorstel van den heer de Graaf werd overgenomen door B. en W. en door den Raad aanvaard. Bij volgn. 119 vroeg de heer Berg of de hoogere ambtenaren niet gratis de be trekking van ambtenaar van den burger lijken stand kunnen vervullen, waarop de voorziter antwoordde dat hij dacht dat deze zulks, met het oog op de verant woordelijkheid die aan het ambt verbon den is, niet zullen doen. Bovendien bestaat er een regeling dienaangaande die er op gebaseerd is dat in de toekomst alle amb tenaren onbezoldigd worden. De heer Berg trok daarop zijn voorstel tot schrapping van dezen post in. Bij volgn. 136 stelde de heer Meijdam voor het rooken in de vergaderingen af te schaffen, waardoor 100 bezuinigd kan worden. Dit voorstel werd ondersteund door de heeren van Velzen en van Ben- nekom en bij stemming aangenomen met 5 tegen 4 stemmen (tegen de heeren Berg, van Haastregt en beide wethouders). Bij volgn. 139 stelde de heer Berg voor den post „belooning volontair ter secreta rie" te schrappen, aangezien gebleken is dat deze persoon 5 maanden gemist kan worden. De voorzitter antwoordde dat be doelde volontair aangenomen is op een maandelijksche toelage van 25; dat deze een volslagen ambtenaar is en zijn mili taire dienstplicht moet vervullen en dat gedurende diens verblijf onder de wape nen door overwerk diens 'erkzaamheden zijn en worden verricht. Er is nog ge tracht vrijstelling van dienstplicht te ver krijgen, doch de minister heeft zulks af gewezen, terwijl hij er nog speciaal op aangedrongen heef' om den volontair, na volbrachte eervie oefening, wederom werkzaam te stellen, hetgeen is toegezegd. De volgende posten van hoofdstuk II geven geen aanleiding tot het maken van op- of aanmerkingen, waarna besloten werd de vergadering te ongeveer half één te schorschen tot 's avonds 7 uur. Alsdan werd met de behandeling van de begroo ting voortgegaan en zijn alle leden, behal ve de heer Tijssen aanwezig. Bij volgn. 163 werd gestemd over een voorstel Paardekooper om ƒ300 te bezui nigen op de verlichting. (B. en W. namen genoegen met ƒ200) over welk voorstel de stemmen staakten, zoodat in een vol gende vergadering daarover opnieuw ge stemd moet worden. By volg. 170 stelde de heer Meijdam vo:r de geraamde subsidie ad ƒ300 voor dc burgerwacht over te brengen naar on voorzien. Dit voorstel werd niet gesteund en kwam derhalve niet in stemming. De heer Berg stelde voor ƒ400; de heer van der Krogt ƒ350, terwijl het voorstel-Berg, gesteund door van Haastregt en Wessel in stemming kwam en werd aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Tegen de heer Meij dam, Paardekooper (die voor het voorstel v. d. Krogt was) en de beide wethouders. Bij volgn. 178 stelde de heer Paardekoo per voor de belooning voor den vaccina teur en doodschouwer te brengen van 250 op 100, terwijl de heer Meijdam een verlaging voorstelde van ƒ100. Het voor stel Paardekooper gesteund door de hee ren Berg en van Haastregt kwam in stem ming en w^rd aangenomen met 6 teaen 4 stemmen, de heeren Meijdam, Wessel en beide wethouders. By volgn. 179 stelde de heer van Ben- nekom voor ƒ60 te ramen voor subsidie voor vereenigingen tot uitzer.Jlng van KALENDER DER WEEK kinderen naar vacantiekolonies. B. en W. ware tegen subsidieering. Het voorstel- van Bennekom, gesteund door de heeren Paardekooper en Berg werd in stemming gebracht en de stemmen staakten met 5 tegen 5. Tegen de heeren Meijdam, van Velsen, Wessel en de beide wethouders. Bij volgn. 185, subsidie Wit-Gele Kruis voor t.b.c. stelde de heer Meijdam voor overbrenging naar onvoorzien. De heer Paardekooper stelde 75 verhooging voor, werd gesteund door de heeren B;rg en van Haastregt en aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Meijdam en Wessel en beide wethouders. Bij volgn. 20 kosten overdracht weg aan Provincie ad ƒ2700 stelde de heer Meijdam voor het besluit tot overdracht in te trekken, welk voorstel niet werd ge steund en derhalve niet in behandeling kwam. Bij volgn. 218 onderhoud opzichterswo- inng werd na eenige discussie met 8 tegen 2 stemmen (beide wethouders) besloten den post met ƒ90 te verlagen Bij volgn. 260, vergoeding gymnastiek lokaal Hooge Rijncfijk ad ƒ300 stelde de heer Meijdam voor overbrenging naar on voorzien, welk voorstel niet werd gesteund en niet behandeld werd. Bij volgn. 265 werd conform een voor stel van B. en W. besloten voortaan in plaats van 1/3 gedeelte 1/4 gedeelte te vergoeden van de reiskosten van kinderen die een school voor buitengewoon l.o. be zoeken. Bij volgn. 266 stelde de heer Paardekoo per voor om de subsidie der bewaarscho len die door B. en W. was teruggebracht van 600 op 400 op 600 te handhaven. Dit voorstel gesteund door de heeren v. d Krogt en Berg werd aangenomen met 6 tegen 4 stemmen, de heeren Meijdam, Wessel en beide wethouders. Bij volgn. 274 stelde de heer Paardekoo per voor wederom een subsidie te ramen ad 30 per leerling voor kinderen uit deze gemeente die een bijzondere H.B.S. bezoeken. (B. en W. hadden die subsidie geschrapt). Dit voorstel werd gesteund door de heeren Berg en van Bennekom en aangenomen met 6 tegen 4 stemmen (Als voren). Bij volgn. 280 stelde de heer Paardekoo per voor de door B. en W. geschrapte subsidie voor de sportvereeniging A.S.C. ad 150 weer op de begrooting te bren gen. Met dezelfde stemverhouding als vo ren aangenomen. Bij 299 en 302, resp. subsidie voor ont wikkeling en ontspanning werkloozen en geitenfokvereeniging stelde de heer Meij dam voor overbrenging naar onvoorzien, welke voorstellen wegens niet voldoende ondersteuning niet in stemming kwamen. Bij volgn. 304 stelde de heer Berg voor de subsidie voor de autobus met 50 te verhoogen (B en W. hadden 100 verla ging toegepast). Dit voorstel gesteund door de heeren Paardekooper on van Ben nekom, werd aangenomen met 6 tegen 4 stemmen (de heeren Meijdam, Wessel en beide wethouders). Een voorstel Meij dam om over te brengen naar onvoorzien kon niet in stemming komen. Hierna werden de ontvangsten behan deld. Bij volgn. 20a invoering straatbe lasting werd lang geredeneerd over hef fing op bebouwde eigendommen alleen (voorstel Paardekooper), terwijl tenslotte werd aangenomen met algemeene stem men het voorstel van B. en W.: heffing van 2 pet. op de gebouwde en pet. op de ongebouwde eigendommen. De desbe treffende verordeningen werden onver anderd vastgesteld. Bij volgnr. 66 vestigde de heer Meijdam de aandacht er op dat door heffing van 200 opcenten op de hoofdsom der Pers. belasting (niet progressief) de kleine man het zwaarst werd getroffen. Bij stemming werd het voorstel van B. en W. aangeno men met 7 tegen 3 stemmen (de heenn Meijdam, Wessel en van Velsen). De pro gressieve heffing zou 3000 minder op brengen. Hierna, was de begrooting afgehandeld, doch kon niet worden vastgesteld in ver band met de 2 voorstellen waarover de stemmen staakten. Op een nader te be palen dag zal over die voorstellen als mede over de begrooting opnieuw worden gestemd. Hierna rondvraag en sluiting. VAN M'N BOEKENTAFEL Onze Kinderen. Tijdschrift voor R.-K. ouders en opvoeders. Dec.-aflevering. Uitgave N.V. Het Nederlandsche Boekhuis, Tilburg. Abonnementsprijs populaire editie 2.50, luxe-editie 5.per jaar fr. p. p. De December-aflevering met haar zeer gevarieerden inhoud vormt een waardige afsluiting van den jaargang. Wel zeer te recht zegt de redactie in haar openend ar tikel, dat zij in de elf afleveringen van het herboren tijdschrift „de schijn op zich geladen heeft, bij voorkeur platgetreden paden te vermijden, en dat velen aan den moed waarmee het blad, steeds blijvend binnen het kader eener ingeschokte katho lieke overtuiging, sleur en verdufte tradi tie heeft durven aantasten, 't motief ont leenden om het een eigen en aparte plaats toe te kennen. A v. d. Griendt draagt bij- „Voor het eerst naar de verplichte Zondagsmis" wel ke beschouwing zich met treffende intuïtie verplaatst in de mentaliteit der kleine kerkgangers; Dr. Zijerveld schrijft over: „Sport en zorg voor de gezondheid"; de Londensche medewerker vertelt over „Democrtiseering en talenonderricht"; „Een vader" belicht het door Quos Ego aangesneden standenschool-probleem van een andere zijde. Zeer rijk aan afwisseling is ditmaal weer de rubriek „Uit de Pers"; aan de ouders zoowel van babies en loo- pertjes als van opgroeiende en volwassen kinderen biedt ze „elck wat wils". Bijzonder treffend is de teekenpagina van Boost, die ditmaal de militairiseering der Italiaansche jeugd tot onderwerp koos. De rubrieken „Puntjes op de i", „Vraag en Antwoord", ,,'n Greep uit feiten en cij fers", en de uitgebreide „Boekbesprekin gen" verdienen weer alle aandacht. Wanneer de vele vrienden, die dit mooie en veelzijdige blad zich in het afge- loopen jaar wederom heeft weten te ma ken, allen hun waardeering toonen door het nemen en werven van abonnementen, lijdt het geen twijfel of het zal crescendo blijven gaan met wat „Onze Kinderen" vermag te bieden! WILT U IETS WETEN? Vraag: Bestaat de N.V. Handelsmij. „De Ster" Apeldoorn? Is het een ver trouwd adres? Antwoord: Omtrent de soliditeit van ondernemingen kunnen we U niet inlich ten. Bedoelde maatschappij is ons volko men onbekend. OCTAAF VAN KERSTMIS. Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria en Credo. Prefatie van Kerst mis. Tot en met Dinsdag eigen „Communi- cantes". Vanaf Woensdag weer de gewone. ZONDAG 30 Dec. Zondag onder het octaaf van Kerstmis. Mis: Dum medium. 2e gebed van het Kerstoctaaf (uit de dagmis van Kertsmis). Kleur: Wit. Het verheven Geheim der Menschwor- ding van Christus is nog steeds het voor werp van overweging voor de H. Kerk. Herhaaldelijk wijst zij ons er op, dat de Kleine van Bethlehem, op Wiens lippen bevalligheid ligt uitgespreid (Graduale), de groote God is van hemel en aarde (In- troitus; Graduale; Offertorium; Alleluja vers). Wijden wij met de Kerk aan dat Kind, mensch geworden om ons te maken tot kinderen Gods, ons hart en onze wer ken (Graduale). Offeren wij ons hooghei lig Offer, opdat ter wille van Zijn mensch- geworden Zoon, God, na reiniging van oude smet, ons moge bezielen met god vruchtige verlangens, vooral om alles te doen overeenkomstig Gods heilig welbe hagen (Gebed; Postcommunio). Dat toch is ware godsvrucht welke ons zal geven eeuwig geluk. (Stilgebed). MAANDAG 31 Dec. Mis v. d. H. Silves ter I, Paus en belijder: Sacerdotes. 2e ge- gebed v. h. Kerstoctaaf. Kleur: Wit. Den H. Silvester was het gegeven onder het bevrijdend bestuur van keizer Con- stantijn de Groote de Kerk uit de verbor genheid, waarin zij tijdens de vervolging geleefd had, binnen te leiden in het open bare leven. Hij maakte heilzame wetten en bepalingen om leiding te geven aan de heil zame groei-naar-buiten van de Kerk. Vrij geworden van de vijanden van bui ten, moest de Kerk nu gaan strijden tegen de innerlijke vijand, n.l. de ketterij. Maar Silvester was de trouwe wachter. Hij be streed den vijand krachtig. Onvermoeid strij der is hij geweest tegen de ketterij van Arius, die Christus' Godheid loochende. Op de Algemeene Kerkvergadering van Ni- cea veroordeelde Paus Silvester deze dwa ling. Na een bestuur van bijna 22 jaren overleed de heilige in 335. DINSDAG 1 Januari. Feestdag van de Besnijdenis des Heeren. Octaafdag van Kerstmis. Dag van devotie. Mis: Puer. Kleur: Wit Worden wij bij ons H. Doopsel aan God toegewijd, bij de Joden geschiedde die toe wijding bij elk mannelijk kind door de be snijdenis. Dan ontvingen die kinderen ook een naam. Ook aan den Goddelijken Zalig maker werd de godsdienstige plechtigheid van de besnijdenis verricht. Want daar Hij in alles aan ons gelijk werd, behalve in de zonde, wilde Hij zich niet aan die Joodsche wet onttrekken, ofschoon Hij natuurlijk niet onder maar boven die wet was. Het Goddelijk Kind ontving toen ook Zijn H. Naam, n..l Jesus, d.i. Verlosser. Want, al dus had de Engel tegen Joseph gezegd: „Gij zult Zijn Naam Jesus noemen; Hij immers zal Zijn volk verlossen van de zon de". WOENSDAG 2 Jan. Feestdag v. d. Zoe ten Naam Jesus. Mis: In Nomine: 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. octaaf dag v. d. H. Stephanus. Kleur: Wit. „Alle volkeren, die Gij geschapen, hebt, zy zullen komen en aanbiddend voor U nederknielen en Uwen H. Naam verheer lijken.... Want geen andere Naam is ons gegeven, waarin wij zalig moeten worden, dan de H. Naam Jesus". (Kerk-Getijden). DONDERDAG 3 Jan. Octaafdag v. h. feest v. d. H. Joannes. Mis: In medio, (als op 27 Dec.); 2e gebed ter eere van Maria (uit de Votiefmis van Maria van Kerstmis tot 2 Febr.); 3e voor Kerk of Paus. Prefa tie v. d. Apostelen. Kleur: Wit. „Hieruit blijkt Gods liefde voor ons, dat Hij Zijn ééniggeboren Zoon in de wereld heeft gezonden, opdat wij zouden leven (het genade-leven) door Hem. Allerliefsten, als God ons zóó heeft lief gehad, dan moeten wij elkander liefhebben. Maar.... beminnen wij elkander niet en kel met het woord of met de tong, maar met de daad en in waarheid". (Uit de le brief v. d. H. Joannes). VRIJDAG 4 Jan. Octaafdag v. d. feest v. d. H.H. Onnoozele Kinderen. Mis: Ex ore (als op 28 Dec.) 2e en 3e gebed als giste ren. Geen Credo. Kleur: Rood. „De onschuldige kinderen zijn gedood voor Christus door een goddeloozen koning. Nu volgen zij het Lam zonder vlek en zingen: „Glorie zij U, o Heer". N.B. Wegens de eerste Vrijdag is geoor loofd een gezongen Votiefmis v. d. H. Hart van Jesus. Genoemen moet worden de Mis: Puer. (als op 30 Dec.) Gloria en Credo. Pre fatie van Kerstmis. Kleur: Wit. ZATERDAG 5 Jan. Vigiliedag voor het Feest van de Openbaring des Heeren of Driekoningen. Mis: Dum medium. 2e ge bed v. d. H. Telesphorus, Paus en Marte laar; 3e ter eere van Maria. Kleur: Wit. IN DE KERKEN DER E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Margarita Colonna en Matthia van Nazzarei, Maag den; 3e v. h. Kerstoctaaf. WOENSDAG. 2e gebed v. d. Z. Z. Ben- tivolius de Bonis en Gerardus Cagnali, Be lijders; 3e v. d. octaafdag v. d. H. Stepha nus (alleen in stille H.H. Missen). Sequens. VRIJDAG. Mis v. d. Z. Angela van Folig- no, Weduwe: Cognovi. 2e gebed v. d. octaafdag v. d. H.H. Onnoozele Kinderen; 3e ter eere van Maria. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK pr.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14