SPORT VRIJDAG 28 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MOTOR TEGEN SPOORWEGBOOM GEBOTST. Bestuurder en duorijder zwaar gewond. Gisteravond had op den overweg Heu vel—Koestraat te Tilburg een ernstig on geval plaats. Volgens verklaringen van getuigen wilde een motorrijder, met op den duo een passa gier, vanuit de richting Heuvel den over weg oprijden. De spoorwegboom aan die zijde was juist zakkende. Vermoedelijk door den regen heeft de motorrijder niet voldoende zicht gehad en is hij tegen den zakkenden spoorwegboom opgereden. De motorrijder en de duozitter werden over den weg geslingerd. Beiden bekwamen een zware hersenschudding en andere verwon dingen aan hoofd en gelaat. In hoogst ern- stigen toestand werden ze per auto van den G.G. en G.D. naar het ziekenhuis over gebracht. De motorrijder bleek te zijn J. Klots uit Den Haag. De naam van den duorijder (zeer waarsohijnlijk een Tilburger) was nog niet bekend. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Dieseltrein rijdt op vrachtauto. Gistermiddag reed een Dieseltrein op den onbewaakten overweg, even vélor het sta tion Schalkwijk, tegen een vrachtauto, be laden met zand. Gelukkig kwamen geen persoonlijke on gelukken voor, daar de inzittenden bijtijds van de auto konden springen. Van den Dieseltrein die direct stopte en voldoende signalen moet gegeven hebben, waren eenige treeplanken beschadigd. De auto werd ernstig beschadigd. BEKNELD GERAAKT EN GEDOOD. De 31-jarige arbeider G., die bij de firma H. te Amersfoort bezig was met een ma chine, waarmede lijnkoeken worden gebro ken, raakte plotseling tusschen de machine bekneld. De ongelukkige, wiens arm vrijwel ge heel werd afgerukt, is kort daarop aan de gevolgen overleden. HULPBESTELLER VERDRONKEN. Gistermorgen geraakte de 61-jarige hulp besteller G. R., uit Haastrecht, in de buurt schap Vlist in een baggerslooj. Toen men den ongelukkige vond, waren de levens geesten reeds geweken. DE SCHOUWBURGBRAND TE ARNHEM. Kortsluiting vermoedelijk niet de oorzaak. De oorzaak van den brand van den Arn- hemschen Schouwburg is vooralsnog onbe kend. Er is in den loop van den dag een uitvoerig onderzoek ingesteld, waarbij uit verklaringen van personen, die kort na het uitbreken van den brand ter plaatse waren, kon worden vastgesteld, dat de brand zijn ontstaan vond op het tooneel, waar in den aanvang het vuur het hevigst woedde. Aanvankelijk niet op den tooneel- vloer, maar daarboven. De commandant van de brandweer, de heer Jonker, acht het zeer onwaarschijn lijk, dat koi-tsluiting de oorzaak zou zijn, 'aldus het „Hbld." Immers de technisch prima gebouwde electrische installatie in het gebouw was nog kort geleden door een deskundige onderzocht en volkomen in orde bevonden. Daarbij komt, dat toen de tooneelmees- ter Huussen Donderdagmorgen brandlucht in zijn woning in het schouwburggebouw waarnam, hij allereerst licht trachtte te maken. Het electrische licht was overeen komstig de voorschriften uitgeschakeld. Toen Huusseg den hoofdschakelaar van het schakelbord omzette, sloegen alle stop pen door, door welke handeling kortslui ting ontstond. Het is daarom moeilijk aan te nemen, dat reeds eerder kortsluiting was ontstaan in het net. In het stuk dat op den, avond van den Tweeden Kerstdag door 't gezelschap van mevrouw De BoerVan Rijk was opge voerd, werd veel gerookt op het tooneel. De brandwachts hebben evenwel zorgvuldig de brandende sigaren ingenomen en veilig ge deponeerd. Er zijn evenwel ook cigaretten op het tooneel gerookt. De schouwburgcontrole na afloop van de voorstelling, is geheel volgens de voori schriften verricht. Tijdens de voorstelling zijn er drie brandwachts in de zaal. Twee van hen blijven tot het publiek de zaal heeft verlaten. De derde maakt dan een ronde door het gebouw en gaat serieus na of alles in orde is. Dit is ook Woensdagavond geschied. De betrqkken brandwacht werd daarbij ver gezeld door den tooneelmeester en den electricien van den schouwburg. Men be speurde niets bijzonders. Zorgvuldige controle. Na afloop van de ronde meende men evenwel brandlucht waar te nemen. Dit gaf aanleiding tot een nieuwe controle, welke werd uitgevoerd door den tooneel meester en den brandwacht. Men dacht, dat de brandlucht van de centrale verwarming afkomstig was. Het nieuwe onderzoek le verde echter niets op dat tot verontrusting aanleiding gaf. De aanwezigheid van het ijzeren brand- scherm, dat de toone-lruimte van de zaal afscheid, is oorzaak geweest, dat het meer dan drie kwartier geduurd heeft alvorens de vlammen hun weg vonden naar de zaal. Ware de brand tijdens de voorstelling uit gebroken, dan zou het publiek ten volle in de gelegenheid zijn geweest de zaal te ver laten al heeft men dan in dergelijke ge vallen steeds met de mogelijkheid van pa niek rekening te houden. De muren, waartusschen het brand- scherm zich bevindt, reiken tot aan de be kapping, maar daarboven bevindt zich een houten balklaag. Deze balklaag is tenslotte doorgebrand en door de smalle opening, welke ontstohd, vonden de vlammen een weg naar de zaal. Indien de muur tot even boven het dak was doorgetrokken, zou het vuur zeer waarschijnlijk tot de tooneelruimte zijn be- p "coieven. Het brandscherm heeft het nu niet kun nen houden; hét is na een uur weerstand te hebben geboden, omgeslagen en in de tooneelruimte terecht gekomen. Arnhem zonder schouwburg. Het verdwijnen van den schouwburg brengt een leegte in het Arnhemsche stads leven. De Stadsschouwburg was een stuk van de stad, geliefd en gewaardeerd om 1e goede inrichting en de prettige intieme zaal. Alle Nederlandschè tooneelgezelschap- pen kwamen graag nair Arnhem, omdat z(j hier een schouwburg vonden, die ook aan de artisten een prettig milieu verschafte: rui me kleedkamers, keurig verzorgd en een gezellige artistenfoyer. Het gebouw da teert van 1865; het werd opgetrokken naar de plannen van den gemeentearchitect F. W. van Gendt J.G.zn. Voor dien tfjd beant woordde de inrichting aan zeer hooge eischen en latere verbouwingen hebben den schouwburg, wat de veiligheid betreft, nog aanmerkelijk verbeterd. De laatste verbouwing dagteekent van 1930. Toen is het schouwburginterieur be langrijk verfraaid* en verbeterd. Er werd toen een bedrag van 53.000 aan ten koste gelegd. De openingsvoorstelling na de voltooiing van den schouwburg had op 9 November 1865 plaats. Toen werd opgevoerd „Emma Berthold" van J. J. Cremer. Een brand zonder weerga. Een brand, welke te vergelijken is met dien van den schouwburg, is sedert 1908 in Arnhem niet voorgekomen. In den nacht van 25 op 26 October brandde het eens be roemde Grand-Hotel Bellevue aan den Utrechtscheweg af. Het hotel was toen In de nadagen van zijn glorie. Arnhem ver loor toen het grootste hotel dat het ooit heeft bezeten; alleen de Oostelijke vleugel, waarin nu het Centraal Bureau van de ver- eeniging van Electriciteitsdirecteuren is gevestigd, bleef staan. Arnhem beschikt nog wel over enkele zalen van groote afmetingen: Musis Sacrum en het Rembrandt-theater, maar schouw burgzalen zijn het niet. Het zal thans de vraag zijn, op welke wijze de stad zoo snel mogelijk in het bezit van een nieuwen schouwburg kan komen. BOERDERIJ AFGEBRAND. 35 stuks vee omgekomen. Te Drimmelen is brand uitgebroken in de kapitale boerderij „De Hoef", welke be woond werd door den landbouwer P. de Bruin, meldt de ,,'s-Hert. Crt." De heele boerderij brandde tot den grond af. Met groote moeite konden de zes kinderen door een opgeschoven raam gered worden; 32 stuks vee en 3 paarden kwamen in de vlammen om. Landbouwgereedschap, huis raad enz. gingen verloren. Assurantie dekt gedeeltelijk de schade. Oorzaak is niet bekend. ERNSTIGE GEVOLGEN VAN EEN TWIST. Met een zeis levensgevaarlijk gewond. In het woonwagenkamp te Borne ont stond Woensdag een twist tusschen de echtgenooten van S. en L., waaraan spoe dig de mannen deelnamen. L. kreeg daarbij een hevigen slag met een zeis, ten gevolge waarvan hij bloedend ineen zeeg. De ter stond gewaarschuwde arts constateerde een gekwetste long en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis overbrengen. Zijn toe stand is ernstig. ZAKKENROLLERS IN DEN PARIJSCHEN TREIN. Gistermiddag zijn in den trein van Pa rijs naar Amsterdam tusschen Den Haag en Amsterdam door een rijksrechercheur twee vreemdelingen aangehouden, die hfj meende te herkennen als mannen, die zich reeds vroeger aan zakkenrollen zouden hebben schuldig gemaakt. Hij heeft de vreemdelingen gearresteerd en doen over brengen naar het hoofdbureau van politie. Zij zullen daar o.m. geconfronteerd wor den met den kaslooper, wien Maandag op de tram een portefeuille met 2800 werd ontrold. In elk geval staat het reeds vast, dat het vreemdelingen zonder middel van bestaan zijn. WILDE ACHTERVOLGING TE ROTTERDAM. Woensdagavond vond mej. D. bij het be treden van haar woning aan de Hugo de Grootstraat te Rotterdam, twee inbrekers aan het werk. Op het gegil, dat de ver schrikte dame aanhief, kozen zij het hazen pad, terwijl voorbijgangers de achtervol ging op zich namen. Ten slotte wer1 het tweetal in de Hoog straat gegrepen en aan de politie overgele verd. Het bleken de 31-jarige H. de J. en de 30-jarige J. v. d. H. te zijn. Een bedrag van 50.en een zilveren horloge worden nog vermist. SMOKKELAFFAIRE IN VERDOOVENDE MIDDELEN. Twee personen aangehouden. Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt is de Rijksveldwacht te Doorn, in samen werking met de verkeersinspectie der Rijksveldwacht te Utrecht op het spoor ge komen van een smokkelaffaire in verdoo- vende middelen. Men is er Zaterdag j.l., na een omzichtige voorbereiding, in geslaagd twee der bedrijvers van den misdadigen sluikhandel bij het afsluiten van een transactie met een derden persoon, op hee- terdaad te betrappen en aan te houden, waarbij de smokkelwaar is in beslag ge nomen. De aanhouding geschiedde op den Rijksstraatweg onder de gemeente Drieber gen, in tegenwoordigheid van een recher cheur van de Nederlandsche Centrale in zake de Bestrijding van den Handel in Verdoovende Middelen te Rotterdam, wel ke eveneens aan het opsporingswerk deel neemt. Toen de man. die als verkooper v an de verdoovende middelen optrad, en die op de fiets was, het goed wilde overhandigen aan een tweeden persoon, wiens taak het was op zijn beurt het pakket af te leve ren aan den kooper, iemand uit Den Haag, die met een auto naar Driebergen was gekomen werden beiden gearres teerd. Later zijn z\j weer op vrije voeten gesteld. De smokkelwaar bleek te bestaan uit een halve K.G. opium, waarvan de han delswaarde ongeveer vijf gulden bedraagt en een hoeveelheid waardeloos salicielzuur welke den kooper als cocaine was aangebo den. De smokkelaars schijnen voor dit al les een prijs te hebben bedongen van eeni ge duizenden guldens! Het is gebleken, dat eenige inwoners van Driebergen bij de af faire betrokken zijn. Het vermoeden be staat, dat de aangehoudenen in verbinding hebben gestaan met smokkelaars in Zuid- Limburg. Het onderzoek, waaraan ook de Neder landsche Centrale te Rotterdam deelneemt, voor zoover het op het buitenland betrek king heeft, wordt met kracht voortgezet. VOLKSGERICHT TE DRACHTEN. Zaterdagavond heeft zich te Drachten aan het Buitenstvallaat een volksgericht vol trokken, aldus lezen we in het „Vad." Sedert een week woonde daar een zekere R. B., oud-koloniaal; de man woonde voor de tweede maal samen met een getrouwde vrouw afkomstig uit Boornbergum, die haar man had verlaten. Dit nu was blijkbaar niet naar den zin van de bevolking van de Wilgens en om trek. 's Avonds trok een 50-tal mannen in optocht met ketelmuziek naar het pand, waar B. en de vrouw met een kindje van 1 jaar zich bevonden. Na afloop van het' concert werd 't huis bestormd en alles werd kort en klein geslagen. Geen ruit en deur bleef heel; ook in de woonkamer werd alles vernield. De bewoners vluchtten naar den zolder, doch ook daar bleken ze - niet vei lig te zijn. De aanvallers maakten een gat in het dak en haalden de bewoners er uit. Zij werden door hun belagers in optocht meegevoerd naar de woning van den rijksveldwachter; deze maakte een eind aan de vertooning. De man was zoo door de menigte toege takeld, dat hij zich onder geneeskundige behandeling heeft moeten stellen. Het kindje van 1 jaar, dat zij b\j zich had den, is gelukkig ongedeerd gebleven en bij de ouders van de vrouw opgenomen. De man en de vrouw zijn naar Leeuwarden vertrokken. Een Haagsch Sportpaleis in voorbereiding. Binnenkort uitvoering van een grootsch opgezet plan. Het oprichtings-syndicaat inzake een Sportpaleis en Sadion te 's-Gravenhage, heeft dezer dagen de pers inlichtingen ver strekt aangaande de plannen, die in dat op zicht bestaan en reeds vasten vorm heb ben aangenomen. Deze plannen zijn uitgewerkt door de ar chitecten prof. ir. R. L. A. Schoemaker en prof. N. Lansdorp, die met de voorontwer pen reeds gereed zijn. Secretaris van het syndicaat is de heer B. Storm te 's-Gravenhage, die van het standpunt uitgaat, dat sport en spel bij alle volkeren te allen tijde onontbeerlijk ge acht zijn voor de karaktervorming en dat het allerminst verwondering baart, dat in periodes van hoogontwikkelde cultuur sportbeoefening een onderdeel vormde van de opvoeding der jeugd. Het is dan ook verheugend te bemerken, zeide "de heer Storm, dat als gevolg van de stijgende be langstelling voor het opvoedingsprobleem ook in ons land de gelegenheid tot sport beoefening wordt verruimd. Den Haag kan zich dan ook gelukkig prijzen, dat thans ook daar een sportpaleis zal verrijzen. Aan de Laan van Meerdervoort heeft de gemeente bij het Savornin Lohmanplein een bij uitstek gunstig gelegen terrein ter beschikking gesteld voor de oprichting van een sportcentrum. Het terrein is daarom zoo gunstig, om dat het van uit alle richtingen goed te be reiken is, omgeven als het wordt door zeer breede wegen, welke een gemakkelijke en snelle verbinding met stad en omgeving mogelijk maken. Prof. Schoemaker heeft ons vervolgens het technisch gedeelte van den bouw toe gelicht. Het sportpaleis zal voor 9000 be langstellenden zitplaatsen bevatten en het HU DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 29 December. Huizen. 1875 M. KRO-programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoonpl. „Een muzikale ba rometer". 1.00 Kruisgesprek met Ned. Indië. I.30 „Snelheid" gehaaste radio-expressie. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonpl. (De Jupiter-symphonie van Mqzart). 3.00 Kinderuurtje. 4.10 De K.R.O.-bouys, afgewisseld door gramofoonpl. en te 5.30 door Esperanto- nieuws. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.45 Gramofoonpl. 7.15 Dr. v. Staay over de New Deal In Amerika. Daarna gramofoonpl. 8.00 Vaz Dias en K.R.O.-orkest, afgewis seld te 8.35 door pater J. Thewissen S.J. over „Stilzwijgen". 9.30 Kerstspel: „En waar de ster bleef stille staan", door de Verenigde Haagsche Spelers onder Pierre Balledux. 10.00 Het K.R.O.-orkest. 10.30 Vaz Dias en vervolg orkest. II.15 Gramofoonpl. Hilversum. 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.15 De Zonnekloppers. 1.45 Orvitropia. 1.15 Hobo en piano. I.30 Vervolg Orvitropia. 2.00 Zenderverzorging. 2.15 Viool en piano. 2.30 Gramofoonpl. 2.45 De Flierfluiters. 3.10 Causerie. 3.30 Gramofoonpl 5.00 Saxofoon en piano. 5.10 Literaire causerie. 5.30 De Notenkrakers. 6.00 Voor de roode jeugd. 6.30 E. Wallis en zijn orkest. 7.00 Zang en orgelspel. 8.00 SOS-berichten. 8.03 Gramofoonpl. 8.30 VARA-orkest, toespraak en orgel spel. 9.45 Vaz Dias en VARA-varia. 10.00 XX-ensemble. 10.45 Strijkorkest. II.1512.00 Gramofoonpl. D r o i t w i c h, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Gramofoonpl. 12.05 BBC-Northern orkest. I.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 BBC-Midlandorkest. 4.50 Concert. 5.20 BBC-Dansorkest. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.20 Interview. 7.50 Hanwell Silver Orkest. 8.50 Gevar. programma. 9.50 Berichten. 10.20 Orgelconcert. II.10 Dansmuziek (gr.pl.) 11.2012.20 Ambrose en zijn Band. stadion zal ruimte bieden voor 32.000 toe schouwers. Wordt bij de tot nu toe opgerichte Euro- peesche stadions de ruimte onder de zit plaatsen practisch niet gebruikt behou dens dan voor ld eedkamers, toiletten en enkel ververschingslokaal in het Haag sche stadion heeft naast de onmisbare lo kaliteiten tevens in het parterre-gedeelte ruimte bestemd voor indoortraining, sport- en dansscholen, winkels voor sport artikelen enz., terwijl zoowel op de eerste verdieping, gelegen op omstreeks 6 meter boven het omgaande terrein, als op de tweede verdieping (1 meter) langs den ge- heelen buitenomtrek raamvlakken, die zul len getuigen van de daarachter gelegen vertrekken. Op de eerste verdieping zijn de lokali teiten 6 1/2 meter diep, terwijl de vertrek ken der tweede verdieping een diepte van ruim 4 meter zullen krijgen. De rondgaande en achter de vertrekken gelegen gangen zijn van de vele hoofdtrap pen direct bereikbaar, waarbij tevens ge rekend is op portierloges opdat deze als kantoor of atelier te gebruiken ruimte niet alleen steeds onder toezicht staan, doch ook bezoekers gemakkelijk terecht gewezen kunnen worden. Waar het eigenlijke stadion in het alge meen slechts 's Zondags behoudens de avonden bij kunstlicht door het groote publiek wordt bezocht, bestond er alle aanleiding het bouwwerk zóó te construee- ren, dat de beschikbare ruimte ook gedu rende de overige dagen der week doelma tig kan worden gebruikt. In dit verband mag verwacth worden, dat het stadion niet slechts als sportcentrum, maar ook als ten- toonflat in de behoefte van centralisatie zal voldoen. Prof. Schoemaker verzekerde, dat de be zoekers zeker geen klachten zullen uiten van slecht zicht. De zit- en staanplaatsen zijn aangebracht onder een helling van omstreeks 30 graden en de onderste ry toeschouwers is slechts door een 5 meter breeden weg en een 7 meter breede sintel- baan van het sportterrein gescheiden. De rechte gedeelten der tribunes, ter lengte elk van omstreeks 100 meter, zyn geheel overdekt, langs de bovenste rij is een rondgaande, overdekte gaanderij aan gebracht ter breedte van 2 1/2 meter, het geen meer bepaald bij de staanplaatsge deelten van gemak zal zijn. ..Radio-Pari s". 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.20 Symphonieooncert. 8.20 „La petite chanson des hommes", hoorspel. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg. 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.203.50 Symphonieconcert v. d. kin deern. 4.204.50 Gramofoonpl. 7.20 Balletmuziek. 8.25 Hobo- en cembalomuziek. 9.45 Zangvoordracht. 9.25 Reportage uit een theater. 9.35 Concert. 10.2011.35 Dansmuziek. Keulen, 456 KL 5.20 Gramofgoonpl. 6.35 Orkestconceart. 11.20 Leipz. Symphonieorkest. 12.35 Orkestconcert. 1.35 Gramofoonpl. 3.20 Gevar. programma. 5.80 Concert. 6.20 Omroeporkest. 6.50 Volksliederenconcert. 7.30 Uit Breslau: Silez. Philh. Orkest. 9.5512.20 Dansmuziek. R o m e, 421 M. 8.05' Utizending uit een theater en con cert. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.202.20 Salonorkest en gra mofoonpl. 6.40 Omroeporkest. 7.40 Gramofoonpl. 8.20 Salonorkest. 9.05 Zang. 9.20 Vervolg orkestconcert. 10.3012.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonpl. 12.50—2.20 Symphonieconcert en gra mofoonpl. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert. 10.3012.20 Dansmuziek. Deutschlsodsendêr, 1571 II. 7.38 „Schlösser, die in Monde liegen", gevar programma. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Dansmuziek uit Munchen. Gemeentelijk Radiodlstributtebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale. Derde programma 8.0012.20 Een der Dultsche zenders. 12.20—14.20 Brussel (Fr.) 14.2015.20 Kalundborg of Luxemburg. 15.20-17.50 Keulen. 17.50—19.50 Brussel (Fr.). 19.5020.20 Luxemburg. 20.20—22.20 Brussel (Fr.). 22.2023.00 Leipzig of Deutschlandsen- der. 23.00—Afl.: Stuttgart. Vierde programma 8.058.50 Parijs Radio. 10.3518.00 Droitwich. 18.0019.00 Deutschl.sender. 19.0019.50 Londen Reg. 19.5021.50 Droitwich. 21.50-22.30 Boedapest. 22.30Afl.: Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). korfbalwedstrijden worden gehouden. Bui ten het stadion worden oefenveklen en tennisbanen aangelegd. Het sportpaleis be vat een 250 meter lange wielerbaan, wel ke gelegen is om een 50 meter breede en 85 meter lange middenruimte, waarin een kunstijsbaan is geprojecteerd van 30 x 60 meter. Stalen spanten dragen de overkap ping. Uiteraard kan ook In dit gebouw de ruimte onder de toeschouwers-zitplaatsen ten volle gebruikt worden, terwijl het af zonderlijk te exploiteeren café- en restau rant gelegen aan de Laan van Meerder voort ook voor de bezoekers van het Sportpaleis gemakkelijk gelegen is. Twaalf hoofdtrappen voeren naar de tribunes. Op ruime garderobes en toiletten is uiteraard gerekend, doch ook komen in dit gebouw groote vergader- en exploi tatiezalen, alsmede winkelgalerijen. Men verwacht, dat de kunstijsbaan een groote attractie zal vormen. Men is beschut tegen weersinvloeden, kan zich aan het ijs vermaak overgeven dan wel genieten van de prestaties der hockey-spblers en kunst rijders of van de ijsbaletten. Het gebouw wordt ook geschikt gemaakt voor muziek uitvoeringen, het houden van tentoonstel lingen en massa-meetingen enz. Ten slotte verzekerde prof. Schoemaker ons, dat het financieel welslagen verze kerd is. Begin Mei hoopt men met den bouw te beginnen. VOETBAL AMSTERDAMSCH XI-TAL ZONDER" AJAX-SPELERS Gisterenavond heeft te Amsterdam een bespreking plaats gevonden tusschen het A. V. B.-bestuur aan den eenen kant en de vereeniging Ajax aan den anderen kant, naar aanleiding van het conflict, dat ont staan was in zake den op Nieuwjaarsdag te spelen wedstrijd Amsterdam—Rotterdam. Ondanks alle argumenten volhardden de Ajax-spelers in hun standpunt, en daar ook het A. V. B.-bestuur zijn standpunt niet wijzigde, zal op Nieuwjaarsdag de wed strijd tegen Rotterdam in het Olympisch Stadion gespeeld worden door een Amster- damsch elftal, waarin Ajax niet zal ztfn vertegenwoordigd. „Tel."

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9