VRIJDAG 28 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 ËLECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" PRIMA BAAITABAK. .10 cent per 1/.2 ons Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIOEN GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE BUITENLAND VOLKENBOND. NIEUWE KLACHT VAN ABESSINIë TE GENEVE. Opnieuw heeft de regeering van Abes- sinië zich in verband met het conflict met Italië met een nota tot het secretariaat- generaal van den Volkenbond gewend. Naar zij in deze nota verklaart, zijn de Italianen op het oogenblik bezig, verder op te rukken op Abessinisch grondgebied, terwijl zij een weg aanleggen van Wao- dair naar Ado en Guerlogoebi, beide op het grondgebied van Abessnië gelegen. Boven Guerlogoebi vliegen voortdurend Italiaansche vliegtuigen. De plaats Afdoeb is reeds door de Italianen bezet. De Abessi- nische autoriteiten hebben order gegeven, alle incidenten te vermijden. De nota ein digt met een vernieuwd protest tegen de actie der Italianen. In gezaghebbende Italiaansche kringen te Genève ontkent men in verband mat de ze nota nogmaals met den meesten na druk, dat Italiaansche troepen op Abessi nisch grondgebied oprukken. Wat Afdoeb betreft, zoo wordt verklaard, deze plaats, die in het district Oearder gelegen is, hou den de Italianen reeds sedert verscheidene jaren bezet. Dat de Italianen tot den aanval zouden willen overgaan, is een op niets berustende bewering; onzerzijds bestaat in geen enkel opzicht het voornemen, het initiatief te ne men voor militaire operaties, aldus bedoel de Italiaansche kringen. DUITSCHLAND. HITLER EN FRANKRIJK.. De correspondent van het „Journal" te Berlijn meent te weten, dat Hitier voorne mens is kort na het plebisciet in het Saar- gebied een groote redevoering te houden, die een inleiding zou moeten vormen op diplomatieke onderhandelingen over het ontwapeningsprobleem. De Führer zou in die redevoering ver klaren, dat hij geen reden meer heeft zijn oordeel over Frankrijk, zooals hij dat in „Mein Kampf' heeft vastgelegd, te hand haven. EEN HITLER-TOREN TE OFFENBACH. De eerste „Hitlertoren" is thans in Duitschland voltooid, en wel te Offen bach. Van de 537 „Bismarcktorens" werd er niet één tijdens Bismarck's leven ge bouwd, daar dit in strijd zou zyn geweest met zijn wenschen. Tot den bouw van dezen eersten „Hitler toren" heeft Hitler in September 1933 zijn toestemming gegeven. Het geheele bouw werk is 41 meter hoog en weegt 500 ton. De bouw er van heeft een jaar en vijftien dagen geduurd. Volgens de bladen zijn de middelen ter financiering van den bouw uitsluitend door het volk opgebracht. WILDE GERUCHTEN OVER MASSA ARRESTATIES IN DUITSCHLAND. Nieuwe actie op groote schaal ontkend. In Berlijn deden dezer dagen geruchten de ronde over talrijke nieuwe arrestaties, welke door de Duitsche autoriteiten zou den zijn verricht. Vermoedelijk heeft men hierbij echter het oog op de massa-arres taties welke reeds enkele weken geleden hebben plaats gehad en waarbij 700 per sonen door de autoriteiten gevangen wa ren gezet, in verband met de campagne tegen zedelooze gedragingen van partij functionarissen en ambtenaren. United Press verneemt althans van het rijksministerie van Propaganda, evenals van betrouwbare particuliere zijde, dat geen nieuwe massa-arrestatie zijn verricht. Verklaard wordt, dat de bedoelde geruch ten, die ook te Parijs de rond deden, te Praag zijn gelanceerd. Het gerucht over de arrestatie van den gouverneur van Sile- zië en 50 anderen heeft blijkbaar betrek king op de reeds drie weken geleden ge schiede gevangenneming van den regee- ringspresident Bruckner, die wegens zijn zedeloos gedrag werd gearresteerd en zich thans in een concentratiekamp bevindt. De nieuwbenoemde regeeringspresident Wagner is nog niet te Breslau gearriveerd, doch heeft de Kerstdagen in zijn woning te Bochum doorgebracht. In verband met de bedoelde geruchten houden naar uit Parijs wordt gemeld de Parijsche bladen zich opnieuw met den toestand in Duitschland bezig. Het „Petit Journal" spreekt van „een heftig en kwalijk verborgen conflict tus- schen de Rijksweer en de semi-militaire nationaal-socialistische formaties" en van „een stillen strijd tusschen de extremisti sche nationaal-socialisten en het Duitsche conservatisme". FRANKRIJK. FRANKRIJK BEHOEFT EEN SOEPELER STAATSAPPARAAT. Ook Flandin ziet thans de noodzakelijk heid in. De Fransche Kamer zal 8 Januari a.s. haar zittingen hervatten. Op 12 Januari zal de Fransche premier Flandin een groote radiorede houden. Volgens de bladen zal hij daarin de groote lijnen aangeven van den komenden parlementairen arbeid, die, aldus de pers, betrekking heeft op de vol gende problemen: Vereenvoudiging van de parlementaire arbeidsmethoden, versterking van de auto riteit van de uitvoerende macht, politieke stabiliteit, gerechtelijke hervorming en wij ziging van het kiesstelsel. Ook zal hij spreken over de voortzetting van het werk tot economisch herstel. ALBANIË. REVOLUTIE-GERUCHTEN. Krachtige tegenspraak van Tirana. In Albanië zou, zooals gemeld, een om wenteling zijn uitgebroken. Een adjudant van koning Zogoe zou zich meester heb ben gemaakt van de stad Dibra in Zuid- Albanië. In verband met dit bericht heeft de ver tegenwoordiger van United Press te Wee- nen zich gewend tot het Albaneesche ge zantschap aldaar. De perschef van bedoeld gezantschap deelde mede, dat de regeering te Tirana alle geruchten over troebelen categorisch tegenspreekt. In het démenti wordt geconstateerd, dat dit reeds de derde maal in drie weken tijds is, dat de Griek- sche pers dergelijke berichten publiceert. In beheel Albanië heerscht volkomen rust. RUSLAND. DE MOORD OP KIROF. Acte van beschuldiging tegen Nikolajev. De acte van beschuldiging tegen den moordenaar van Kirov, Nikolajev, en der- tien van zijn medestanders, is thans gepu bliceerd. Het document omvat 900 bladzijden, ge bonden in drie banden. De aangeklaagden worden beschuldigd van overtreding van de artikelen 8 en 11 van paragraaf 58 van het Russische wet boek van strafrecht, handelend over contra revolutie en politieken- moord. Uit de in structie is gebleken, dat vroegere aannan- gers van Zinowjev een terroristische groep hebben gevormd, Centrum Leningrad ge- heeten. Een leidende rol speelden hier Ko- tolynev en Nicolajev. Kotoiynev is vroeger partij-secretaris van de Jong-Communislen in den Wyborgwijk van Leningrad geweest. Hij is een overtuigd tegenstander van de i politiek van Stalin en heeft grooten invloed op Nikolajev, met wien hij sedert 1924 sa menwerkt. I De terroristen zijn voornamelijk studen ten tusschen 30 en 35 jaar en treden op als vertegenwoordigers van de jeugd; reeds sedert 1933 loopen zij rond met terreur- plannen, zelfs is een aanslag op Stalin voor bereid. Tijdens de instructie is ook nog gebleken, dat Nicolajev met medeweten van Kotoiy nev eenige malen een bezoek heeft gebracht aan den consul van een buitenlandsche mo gendheid te Leningrad. De naam van den consul wordt in do aanklacht met 16 pun ten en de naam van zijn land met 12 pun- J ten aangeduid. Nikolajev was een overtuigd aanhanger van de interventie van een buitenlandsche mogendheid en heeft dit met den consul besproken; verder verzocht hij om geld, dat i hij-beloofde terug te geven, zoodra dit mo- I gelijk was; de consul heelt hem hierop 5000 roebel gegeven, waarvan hij 4500 afdroeg aan Kotoiynev. Uit getuigenverklaringen bleek, dat Nico lajev hetzelfde doel nastreefde als de Wit- Russische emigranten in het buitenland. Hij heeft den moord zoo willen plegen, dat het een op zich zelf staand geval scheen, teneinde de organisatie te dekken; eerst wilde hij Kirov op diens werkkamer ver moorden. Niettegenstaande hij werkloos was, woon de Nikolajev in een woning met drie ka mers en, kon hij in den zomer naar buiten met zijn familie. De leiders van de organisatie hebben be kend lid te zijn van Centrum-Leningrad, behalve een zekere Schtzki. Zij zullen te recht staan voor het militair gerechtshof. „Manifestaties van woest barbarendom", zegt Mussolini In een artikel van Mussolini in de „Po- polo d'Italia" noemt de Duce de laatste executies in Sovjet-Rusland „manifesta- I ties van woest barbarendom". Mussolini voegt hier aan toe, dat de nagedachtenis van Kirof is bezoedeld door de 107 terechtstel lingen, welk getal wellicht nog stijgen zal. MEXICO. STEEDS NIEUWE ANTI-RELIGIEUZE MAATREGELEN. LOCOMOTIEFKETEL ONTPLOFT. Dertien mijnwerkers door den heeten stoom gedood. In een mijndistrict in de omgeving van Powellton heeft zich gisteren een zeldzaam voorkomend spoorwegongeluk voorgedaan, dat aan dertien mijnwerkers het leven heeft gekost. De locomotief van een trein, die 350 mijnwerkers naar hun werk bracht, explo deerde plotseling. Drie wagens werden door de ontploffing totaal vernield. Door de dichte wolken stoom, die door de ver nielde wanden van den eersten wagon in de coupé's drongen werden alle 33 mijnwer kers, die daar zaten ernstig gewond. Dertien van deze mijnwerkers zijn kort na het ongeval aan de vreesdijke brand wonden, welke zij hadden opgeloopen, overleden. Het aantal personen, dat door de ontplof fing werd gewond, bedraagt in totaal 42, van wie zeven zich in levensgevaar bevin den. Naar nader wordt medegedeeld, vloog de ketel der locomotief tengevolge van de explosie hoog in de lucht en stortte ver volgens op het dak van den eersten wagon, dat geheel verbrijzeld werd. De ketel viel midden onder de mijnwerkers, die zich in dezen wagen bevonden. Velen hunner wer den door het gevaarte onmiddellijk gedood. Eenigen werd het hoofd van de romp ge scheiden. De overigen werden door de uit- stroomende heete dampen aan hoofd en handen gewond. DE DOODENDE KOUDE. Honderden slachtoffers in de V. S. De nieuwe koudegolf, die vooral het mid den-Westen der Vereenigde Staten teistert, heeft thans reeds aan 250 menschen het leven gekost, terwijl duizenden door de koude zwaar ziek zijn geworden. De thermometer is tot 30 a 40 graden on der nul gedaald, een temperatuur, die in dat deel van Amerika in jaren niet is voor gekomen. De ziekenhuizen, tehuizen voor dakloozen en andere weldadigheidsinstel lingen in het midden-Westen zijn vol men schen, die beschutting zoeken tegen de ont zettende koude. Aan de kust van den Atlantische Oceaan woedt tegelijkertijd een buitengewoon zware storm, waardoor de scheepvaart is stilgelegd. De wind bereikt soms een snel heid van honderd kilometer per uur. Uit talrijke plaatsen aan dë kust zijn berichten ontvangen over groote schade. 1000 CHINEESCHE COMMUNISTEN IN GEVECHT GEDOOD. Volgens berichten in de Chineesche bla den hebben de troepen der centrale Nan- king-regeering een nieuwe, groote overwin ning behaald op de communisten. In een gevecht, dat met groote verbittering in de nabijheid van Tsjitsjiasi werd geleverd, zouden duizend communisten zijn gedood. De verliezen van de communisten aan ge vangenen en gewonden bedragen volgens de berichten in de bladen meer dan vier honderd. SPOORWEGAANSLAG IN OHIO? Twee dooden en twaalf gewonden bij ontsporing. Nabij Columbus (Ohio), is een personen trein ten gevolge van een verkeerden wis selstand op een goederentrein gereden. De machinist en de stoker zijn gedood, terwijl een twaalftal reizigers is gewond. Men neemt aan, dat de wissel met opzet in een verkeerden stand is gebracht. GROOTE TROUWLUST IN WARSCHAU. Op 2en Kerstdag is in Warschau een record-aantal van 1473 katholieke huwelij ken gesloten. De geestelijken moesten van zes uur 's morgens af hard werken, zoo groot was het aantal paartjes, dat in den echt vereenigd wilde worden. In totaal zijn dien dag in Polen 7000 huwelijken gesloten. Donderdagmorgen vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig behalve de heeren Paardekooper en Tijs- sen. Te ongeveer half tien opende de voor zitter de vergadering, waarna de secreta ris de notulen der vorige vergadering las, die onveranderd werden goedgekeurd. Daarna deed de voorzitter mededeeling van een schrijven van den heer Tijssen, waarbij deze ontslag neemt als lid van den Raad. Conform het voorstel werd besloten dit schrijven te zenden aan den voorzitter van het centraal stembureau, waarna de voorzitter een woord van dank sprak aan het adres van den heer Tijssen voor de wijze waarop deze gedurende ongeveer 7 jaren zijn raadslidmaatschap heeft vervuld. Een schrijven van den heer Paardekoo per dat hij verhinderd was om deze verga dering bij te wonen, doch wel hedenavond aanwezig kan zijn voor de behandeling der begrooting, werd, evenals een schrijven van de R. K. raadsfractie om de behande ling der begrooting aan te houden tot de avondvergadering, voor behandeling gelegd bij de gemeente-begrooting. Verschillende stukken werden verder voor kennisgeving aangenomen, terwijl ten aanzien van een adres der Hanze alhier be sloten werd B. en W. te machtigen om met de Sted. Fabrieken te Leiden te onder handelen over de verlaging der tarieven voor stroomgebruik. Vervolgens behandel de de Raad een groot aantal reclames schoolgeld en hondenbelasting, terwijl een verzoek om onderstand in de huishuur ter afdoening werd gesteld in handen van B. en W. Met algemeene stemmen werd besloten eene schenking te aanvaarden van burge meester, wethouders, secretaris, ontvanger en ambtenaren van den burgerlijken stand, bedragende 5% van hunne wedden over het eerste halfjaar 1934, terwijl na ampele be spreking de door B. en W. aangeboden be grotingswijziging 1934 werd vastgesteld. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten aan Ged. Staten te berichten, in antwoord op de circulaire betreffende ver mindering presentiegeld raadsleden, dat in gaande 1 Januari 1933 bedoeld presentie geld is verlaagd van 3.op 2.en voor verdere verlaging geen termen aan wezig zijn. Met betrekking tot een schrijven van Ged. Staten om de jaarwedden der wet houders, ingaande 1 Januari 1935, te ver lagen van 350.— tot f 300.— stelden B. en W. voor daarmede accoord te gaan. De heer van Haastregt vond 350.a] te weinig, te meer waar er eene korting op wordt toegepast. Ook de heer Bennekom verklaarde tegen verlaging te zijn, waarna de heer van Haastregt een voorstel deed om bedoelde jaarwedden te brengen op het oude peil n.l. 350.welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. (De wethouders onthielden zich van stem men). Kerstgave. Beschikkende op een advies van den Ned. R. K. Volksbond afd. Zoeterwoude Dorp, besloot de Raad een Kerstgave toe te ken nen van 35% van het steunbedrag, hetgeen de werkloozen over de week van 17 t/m 22 Dec. j.l. ontvingen. Bedoelde Kerstgave zal ook worden uitgekeerd aan kastrek- kers, voor zoover die, wanneer zij in die week steun hadden genoten, minder ont vingen dan zij nu uit de kas trekken. Het totaal bedrag dier Kerstgave wordt ge raamd op 140.waarvan, omdat de ge meente geen subsidie ontvangt in de kosten der gewone steunuitkeering, een bedrag van 120.ten laste der gemeente blijft. Op het tweede verzoek in genoemd adres vervat, besliste de Raad afwijzend, omdat, volgens B. en W., op het Ministerie een re geling in voorbereiding is betreffende de betaling van ziekenfondsgelden. In behandeling kwam vervolgens een ver zoek van het Groene Kruis te Leiderdorp om een subsidie, onder opmerking van B. en W., dat een begrooting niet kon worden overgelegd. Rekening houdende met den financieelen toestand der gemeente is het college van meening, dat het aanvankelijk vastgestelde bedrag ad 0.50 per betalend en in deze gemeente wonend lid, niet ge handhaafd kan blijven en stelden daarom voor 0.35 per lid te bepalen. De heer van der Krogt vond de bespa ring zoo miniem dat hij er voor was om maar weer 50 cent te geven, doch de heer Meijdam ging accoord met het voorstel van B. en W. vanwege de consequenties. Na nog eenige bespreking kwam een voorstel-van der Krogt om de subsidie op 0.50 per lid te handhaven in stemming, hetwelk werd verworpen met 4 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren van Bennekom, van der Krogt, Berg en van Haastregt. Op een verzoek van het Wit-Gele Kruis aan den Hooge Rijndijk, om een subsidie van 67.50 werd besloten, lettende op het voorafgaande besluit, een bedrag toe te staan van 37.10. Aan den deurwaarder der plaatselijke belastingen, werd naar aanleiding van diens verzoek, thans een vaste belooning toege kend van 40.per jaar, ingaande 1 Janu ari 1934. Daarna kwam in behandeling, voor de zooveelste maal, de verordening veldwach ters. Tusschen Raad en den Minister is nog geen overeenstemming verkregen kunnen worden over de salarieering van die func tionarissen. B. en W. meenen thans een op lossing te hebben gevonden met het vol gende voorstel: jaarwedde 13001700; 3% kindertoelage vanaf het eerste kind voor ieder kind beneden den leeftijd van 15 jaren en korting voor het bewonen eener ambtswoning 10% van de minimum- wedde, terwijl tenslotte nog een garantie toelage wordt voorgesteld vdn 10. 's jaars. Met de overige voorgestelde wij zigingen werd dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Ambtenaren-reglement. Bij het volgende voorstel dat ter tafel kwam, houdende aanvulling en wijziging van het ambtenarenreglement volgens aan wijzing van Ged. Staten, rees bezwaar bij den heer Wessel, tegen de verbodsbepalin gen inzake het dragen van insignes enz. Destijds, aldus spr., was hij er voor omdat hij dergelijke verbodsbepalingen in het be lang der samenleving achtte, doch nu hem gebleken is, dat men slechts de bedoeling heeft gehad om ééne partij te treffen, is hij er tegen, want er zijn hoogere ambtena ren die met revolutionnaire beginselen be hept zijn en die worden geduld door het Rijk, terwijl anderen worden geweerd, het geen meten met twee maten is. Ten aanzien van het vlagverbod zou spr. nog verder willen gaan dan het voorstel van B. en W. en dwingend willen voorschrijven dat zij die een huis der gemeente bewonen ver plicht zijn om de nationale vlag uit te ste ken. De heer Meijdam merkte op dat de vorige spreker klaarblijkelijk doelde op de partij Mussert (N.S.B.), hetgeen de heer Wessel beaamde. Den heer Meijdam speet het zulks te moeten vernemen, want de N.S.B. staat vijandig tegenover het gezag, tegen over God en godsdienst en tegenover allen die gelooven. Bovendien aldus spr. geldt het verbod niet een vereeniging, doch er is een heele lijst van verboden vereenigin- gen voor de ambtenaren. Ook spr. doet het wel eenigszins vreemd aan dat de leden der S.D.A.P. alleen maar geweerd worden aan het Dep. van Defensie en niet bij de overige departementen, doch daarom moet men de zaak niet erger maken. Wat de N.S.B. betreft is die volgens spr. er alleen om het gezag ten val te brengen. In zijn repliek deelde de heer Wessel mede dat hij op den zelfden grondslag staat als de heer Meijdam; hij is geen lid der N.S.B. en zal dat ook niet worden, maar hij wil voor allen gelijke rechten. De S.D. A.P.-ers en communisten ondermijnen het gezag en die worden niet geweerd, zoodat men mag spreken van meten met twee ma ten. De voorzitter sloot daarop de discussies waarna de voorgestelde wijzigingen met 8 tegen 1 stem (den heer Wessel) werden aangenomen en de verordening aldus gewij zigd werd vastgesteld. Vervolgens werd de verordening op de winkelsluiting, met betrekking tot den ver koop in drogisterijen, met een kleine re dactiewijziging opnieuw vastgesteld, ter wijl besloten werd op de bezittingen van het waterleidingbedrijf over 1934 af te schrijven de minimapercentages, genoemd in de beheersverordening. Bij stemming werden benoemd tot plaats vervangend lid van het hoofd- en centraal stembureau* de heer R. van Velsen; tot voorzitter van stembureau II de heer L. Onderwater en tot lid van stembureau III de heer C. J. van Haastregt. Tot lid der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs werd herbenoemd de heer A. Berg en tot leden der commissie tot her ziening der algemeene politieverordening de heeren Meijdam, van Bennekom en van der Krogt. Hierna was de behandeling van de be grooting aan de orde. Begrooting. Ten aanzien van het schrijven van het lid Paardekooper en het verzoek der frac tie aan den voorzitter, deelde laatstgenoem de mede, dat van hem geen voorstel te ver wachten was om de begrooting in de avond vergadering te behandelen terwille van één lid, want bij elke vergadering kan het voorkomen dat een lid niet aanwezig kan zijn en dan zal het moeilijk vallen om in den vervolge vergaderingen te beleggen. Derhalve liet spr. de beslissing aan den Raad over. De heer Berg verklaarde er prijs op te stellen indien de behandeling der begroo ting werd uitgesteld tot de avondvergade ring, want de Raad komt vanmorgen toch niet aan het einde en spr. zou er prijs op stellen indien het ontbrekende lid der frac tie bij de behandeling aanwezig was. De heer Meijdam concludeerde dat, omdat er één lid der R. K. fractie afwezig is de behandeling der begrooting moet uitge steld worden, doch men heeft zich niet de moeite getroost om te informeeren of de andere raadsleden vanavond kunnen komen. Spr. ziet de noodzakelijkheid van de aanwezigheid van dat eene lid niet in, omdat het slechts een gewoon lid is. Was het een lid der begrotingscommissie dan was de zaak anders. De heer van Velsen was er ook voor om de begrooting thans te behandelen; de heer Wessel wilde doorvergaderen tot 12 uur, terwijl de heer Berg een voorstel indiende om de vergadering te schorschen tot van avond, welk voorstel werd gesteund door den heer van Bennekom, hetgeen niet vol doende was, zoodat het voorstel niet in stemming kon komen en derhalve begon nen werd met de behandeling. Algemeene beschouwingen. Naar aanleiding eener vraag van den voorzitter of iemand algemeene beschou wingen wenschte te houden, kreeg aller- Maandagavond verscheen geheel onver wacht een beschikking van den Mexicaan- schen minister van Landbouw, dat de eerste Kerstdag als werkdag moest worden be schouwd. Kort daarop verscheen een gelijkluidende beschikking der overige ministers, niette genstaande in de Arbeidswet 25 December als feestdag wordt genoemd. Bij de Kamer is een wetsontwerp inge diend tot onteigening en inbeslagneming van alle kunstschatten die zich in de ker ken bevinden. BUITENLANDSCHE BERICHTEN, KRETA EN CYPRUS DOOR STORM GETEISTERD. Volgens berichten uit Athene heeft een wervelwind op het eiland Kreta groote verwoestingen aangericht. Vooral de stad Kanea heeft ernstig geleden. Vijf personen zouden daar om het leven zijn gekomen, terwijl meer dan honderd huizen zijn ver nield. Ook op het eiland Cyprus heeft nood weer gewoed en is groote schade aange richt. In de omgeving van Limassol zijn geheele kudden schapen door het water weggespoeld. De kademuren te Limassol zijn deerlijk gehavend. VERBORGEN SCHATTEN IN RUSSISCHEN BODEM. Sovjet-regeering wil met de eigenaars deelen. Het „Journal", publiceert een sensationeel gerucht over een aanbod der Sovjet-regee ring aan de in het buitenland levende Rus sen. De Sovjet-regeering zou den vluchte lingen 50 pet. van die schatten beloofd hebben welke door hen tijdens de Russi sche revolutie begraven of verborgen zijn, wanneer zij de geheime^ bergplaatsen aan wijzen, zoodat de schatten te voorschijn kunnen worden gebracht. Een particuliere detectieve uit Belgrado moet een contract met de Sovjetautoriteiten hebben gesloten en zich reeds op Russischen bodem bevin den om naar verboi'gen schatten te zoeken, die door Russen voor hun vlucht naar het buitenland begraven zijn. In verband met dit gerucht heeft het „Journal" zich tot den in de Fransche hoofdstad levenden Russischen generaal Miller gewend en hem om nadere inlichtin gen gevraagd. Deze verklaarde van de ge heele geschiedenis niets te weten. Maar zoo voegde de generaal er aan toe de na de revolutie gevluchte Russen hebben niet alleen geld en kostbaarheden, doch ook an dere schatten verborgen n.l. de vaandels der tsaristische regimenten en die zullen de Sovjets nooit krijgen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6