VRIJDAG 28 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Kiesvereeniging. De leden der R. K. Kiesvereeniging wlilen we even herinneren aan het belangrijke feit dat Pater Borro- maeus Vrijdagavond komt spreken in het Parochiehuis, te half 8. De leden der Kies vereeniging zyn ook de dames. Ook voor hun zal een dergelijke avond leerzaam zijn. De dames-propagandaclub is voltallig pre sent. Tuinbouw. Het is wel een buitenge wone winter tot heden voor land en tuin bouw. De werkzaamheden ondervinden in 't geheel geen stoornis en over de prijzen der producten valt in 't algemeen niet te klagen al zou de prijs van een enkel pro duct wel iets hooger moeten zijn. De bloem kool bracht van f 7.10 tot 7.80 per 100 op in de eerste soort. Uien bleven op peil van de vorige week, van 1.90 tot f 2.40 per 100 K.G. en waschpeen ging zeer vlot, bracht zelfs tot f 1.40 per kist vap 20 K.G. op. Ook de andijvie ging steeds vlug weg tegen 0.35 tot f 0.48 per kist. Dank zij het gunstige weer is de kwaliteit van dit pro duct best. Verschillende bloembollenkweekers heb ben dezer dagen een minder hartelijk brief je thuis gekregen. Het betreft het niet op tijd inleveren van het volgens het sanee- ringsplan in te leveren kwantum. De boe ten zijn in massa uitgedeeld, sommige van honderden, anderen van duizenden guldens. De pap zal wel niet zoo heet gegeten wor den als ze wordt opgedient. Doch een feit is het dat velen wel een ietsje geschrok ken zijn. De handel in mudgoed is door deze gebeurtenis aanmerkelijk vlugger ge worden, met verhoogde prijzen. Men schijnt thans van goeden wille te zijn en spoedig te willen inleveren wat al lang had moeten zijn gebeurd. Het verloop van deze zaak wordt met spanning gevolgd. IJsclub. Gisterenavond hield de IJs club „Voorwaarts" haar jaarvergadering in de zaal van den heer Schoonenberg. Er was flinke belangstelling. De heer Nic. Bos, voorzitter, opende de vergadering op de ge bruikelijke wijze, waarna de secretaris, de heer F. v. d. Valk, de notulen las en het jaarverslag. Beiden werden goedgekeurd en de secretaris mocht een extra woord var. dank inoogsten om de uitvoerigheid van een en ander. Ook de penningmeester, de heer H. W. Grimbergen, had een..dankbare taak; er was een batig saldo van 79.24. Dit mede door het overschot van vorig jaar. De inkomsten hadden over 19331934 bedragen ƒ212.84, de uitgaven ƒ207.75. Hierna was aan de orde een bespreking omtrent afzetting der ijsbaan. Het bestuur had zich reeds eerder in verbinding ge steld met Baron v. Wassenaer v. Catwijck en toezegging dat de IJsclub een gebruik zou mogen maken van de Zanderijvaart, was vrij zeker. Hierdoor zullen niet-leden geen toegang hebben tot de baan door de IJsclub in orde gebracht. Evenals vorig jaar zal dan ook nu, ijs en weer dienend, de baan des avonds verlicht worden. Een par tij" hout vóór afzetting is door iemand, die met de IJsclub sympathiseert, reeds toe gezegd. Bij de hierna gehouden bestuurs verkiezing, periodiek aftredend de heeren Nic. Bos, H. W. Grimbergen en M. v. Kla veren, werden twee eerstgenoemde heeren met bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl gekozen werd de heer G. v. d. Does Hz. Na rondvraag, die niet veel belangrijks meer gaf, dankte de voorzitter den heer M. v. Klaveren voor de vele diensten aan de IJsclub bewezen, waarna de traditio- neele verloting van eenige boterletters plaats had. Daarna sluiting der vergadering. LISSE Kruisverbond. In de zaal van den heer J. Koot, hield het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" gisterenavond haar maande- lijksche vergadering. De voorzitter, de heer J. Zandvliet, deelde mede, dat van een Dr. Ariëns-avond hiér te Lisse niet veel zal komen. Door het bestuurslid J. Potter werd vervolgens een cursus gegeven in de verbandleer bij gevallen van verbranding hetgeen voor de aanwezigen zeer leerzaam was. Na rondvraag volgde sluiting. Bond voor Groote Gezinnen. Op 2en Kerstdag werd des namiddags, uitgaande van de afdeeling Lisse van den R.K. Bond voor Groote Gezinnen voor de schoolgaan de kinderen der leden een Kerstfeest ge organiseerd. Dit feest is uitstekend geslaagd Bijna 400 kinderen waren in het Bonds- gebouw aanwezig, terwijl ook, voorzoover de plaatsruimte het toeliet, ouders aan wezig waren. Het bestuur was mede aan wezig, terwijl voorts een tiental jonge dames hun gewaardeerde medewerking verleenden. De kinderen werden getrac- teerd, terwijl de heer Devilé uit Leiden met de Poppenkast de kinderen geruimen tijd wist te vermaken, terwijl deze voorts met zijn goocheltoeren de grootste verba zing op de gezichten der kinderen wist te tooveren. Bij het binnenkomen werd aan de ouders een gratis lot aangeboden en in den loop van den namiddag een 14- tal prijzen onder hen verloot! De kinderen hebben, dit was duidelijk merkbaar, volop genoten, want er heersch- te een echte opgewekte stemming. Aan het einde dankte de voorzitter, de heer H. J. van den Berk, allen die hadden medege werkt, dit mooie kinderfeest op zoo uit nemende wijze te doen slagen. De ouders spoorde hij aan om, waar mogelijk, propa ganda te maken voor de vereeniging .op dat het ledental op 't peil kome, waarop het in Lisse kan staan! Winkelsluiting. B. en W. stellen den Raad deze gemeente voor om, ingevolge de Winkelsluitingswet, vast te stellen een verordening ingevolge art. 9, eerste lid, dier wet en een verordening ingevolge art. 9, derde lid, dier wet: In de z.g. bloementijd,, n.l. van 21 Maart tot en met 31 Mei van elk jaar, zal het ge oorloofd zijn om de winkels waar uitslui tend of in hoofdzaak foto-artikelen, prent briefkaarten, brood, koek, banket, suiker werk en chocolade, fruit, melk en andere alcoholvrije dranken; tabaksartikelen; en bloemen verkocht worden op de Zondagen geopend te hebben van des voormiddags 8 tot des namiddags 8 uur. In hetzelfde tijd vak is het eveneens geoorloofd om op of aan voor het openbaar verkeer openstaan de land- en waterwegen, afgesneden bloe men te verkoopen, te koop aan te bieden cf daarmede te venten. Vervolgens wordt het sluitingsuur van alle winkels bepaald als volgt: op de twee dagen van het volksfeest 12 uur des nachts; de Zaterdagen, welke vallen in de maanden Juli en Augustus op 10.30 uur des namiddags; 31 December niet vallende op Zaterdag op 10 uur des namiddags en op 11 uur des namiddags wanneer dezen da tum wel op Zaterdag valt. De kappers- en barbierswinkels mogen op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrij dag in de laatste week vóór Paschen en vóór Pinksteren geopend zijn tot 11 uur namiddag, doch na 10 uur uitsluitend voor het verrichten van kappers- en barbiers werkzaamheden. Geboren: Anna Petronella d. van L. A. van der Zon en A. J. Nelis Maria Alida d. van A. W. van Noort en J. M. A. Warmerdam Maria Gijsberta d. van Th. H van Kampen en G. J. van der Ploeg. Gevestigd: F. W. M. Stringa uit Maartensdijk. Vet trok ken: M. D. E. van Wijck- huijse naar Hillegom G. J. Aerts naar Venlo J. H. C. Pet naar Hoogeloon. RIJNSBURG. Tuinbouw. Ook deze week was het verloop in den groentenhandel niet onbe vredigend. Men heeft het in dezen tijd van het jaar veelal slechter meegemaakt. Voor uien werd van 1.90 tot 2.40 per 100 K.G. betaald. Waschpeen bereikte een in dit sei zoen ongekende prijs van 5.10 tot 6.80 per 100 K.G. Kroten brachten van 0.30 tot 0.40 per kist op in de beste soort. Roode kool 1ste soort 4.90 tot 6.10. Gele kool van 3.60 tot 5.20 per 100. Selderieknol- len brachten van 2.40 tot 3.20 per 100 op. Andijvie per kist van 6 K.G. 0.28 tot 0.47. Groene kool 2.30 tot 3.10 per 100. ROELOFARENDSVEEN. Uitvoering. De tooneelclub der Gezel- lenvereeniging heeft twee avonden het drama „Priesterplicht" van Herman de Vries. Het publiek waardeerde ten zeerste het buitengewoon mooie spel der spelers. De zaal was stampvol en toch was het zoo stil, dat men goed het snikken van ver schillende dames kon hooren, die door tra nen uiting gaven van den indruk welke dit keurige spel op allen maakte. Tenslotte veranderde de ernst in een on ophoudelijk en onbedaarlijk lachen door de heerlijke klucht: „Radio Hondjo". Onder de pauze liet de vioolclub zijn nieuwste nummers hooren, welke er ingingen als koek. Jubileum Onderl. Brandwaarborg Mij. Den 30sten December 1934 is het 25 jaren geleden, dat de Vereeniging „Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij Sint Pancra- tius", gevestigd te Roelofarendsveen, ge meente Alkemade, is opgericht bij acte van den destijds te Oude-Wetering gevestigde Notaris W. Veenstra. Het bestuur £estond toen uit de zeereer- waarde heer Pastoor W. Herscheit, en de heeren H. Bakker, J. J. v. d. Meer, S. van Ruiten, J. Bakker Hzn., Joh. v. d. Meer Jz., H. Bartels, J. Reynders, D. Dobbe, G. V. Vergeer en E. J. Rodewijk. Tot voorzitter werden toentertijd be noemd den zeereerw. heer Patsoor W. I. M. Herscheit, 2den voorzitter H. Bakker en S. v. Ruiten Dzn., de laatste als secretaris penningmeester, dus het administratief middelpunt van de Onderl. Brandwaarb. Mij. St. Pancratius. Helaas heeft hij het komende 25-jarig jubileum niet mogen be leven. Na een zwaar aanvangsjaar, een jaar, dat niet licht vergeten zal worden in de geschiedenis van de Pancratius-brandver- zekerings Mij., is het crescendo gegaan, en op heden bedraagt het verzekerd kapitaal de somma van 4.297.645. Dit getuigt van het vertrouwen, dat, on danks mededinging van andere Maatschap pijen de Onderlinge heeft mogen verwer ven, door coulante afwerking van schaden, e.d. Aanvang 1928 werd opdracht gegeven een accountants-onderzoek in te stellen, om ook voor een ieder de zekerheid te verkrij gen, dat de administratie en de gelden in orde waren. Dit, opgedragen zijnde aan den heer, accountant H. M. Verhulst uit Leiden, werd een bevestiging van het juiste werken van den nu ontslapen heer S. v. Ruiten Dzn. Nadien werd telkenjare door vermelde accountant een rapport uitgebracht, dat in druk regelmatig verschijnt. Het zou te ver voeren in den breede uit te wijden over het wel en weer van de Ondrlinge Brandw. Mij. St. Pancratius, doch als illustratie van het omhoog gaan van de soliditeit dienen volgende cijfers: Op 31 Dec. 1926 was het kapitaal der Pancratius-Verz. Mij. ƒ29.470.21; op 31 Dec. 1933 ƒ40.098.31. Dit is wel een duide lijk bewijs van de toename van deelnemers en het goede werken van de Onderlinge Brandv.-Mij. Vanzelf sprekende werd ieder jaar be hoorlijk afgeschreven, en is tot 3 malen toe aan de deelnemers van de Onderlinge een belangrijke premie-reductie kunnen gegeven worden. Het huidige bestuur is als volgt samen gesteld: G. V. Vergeer, voorzitter; Jac. Dobbe, secr.-penningm.; Jac. Bakker, 2de voorzitter; J. J. v. d. Meer, 2de secr.-pen ningm.; J. Bakker, H. en J. v. d. Meer Jz., Jac. Reijders, E. J. Rodewijk, A. v. d. Meer Cz., Jac. v. d. Poel en A. A. Bisschop. Zooals men kan concludeeren, zijn de navolgende heeren op 30 Dec. 1934 mede 25 jaar bestuurslid, t.w. de heeren G. V. Ver geer, J. Bakker Hz., J. v. d. Meer Jz., Jac. Reijnders, E. J. Rodewijk. Zij kunnen op een langen staat van dienst terug zien, en laten wij de wensch bij het eindigen van dit kort overzicht uitspreken, dat niet al leen zij, doch ook de andere thans aanwezig zijnde bestuurderen, nog vele jaren mogen arbeiden aan den bloei van de Sint Pan cratius Onderlange Branwaarborg-Mij. Het bestuur zal, gezien de tijdsomstan digheden, geen feestelijke herdenking ar- rangeeren, doch geeft gelegenheid tot com plimenteeren in de Pancratius-zaal in het begin Januari. Met dank aan Gods onmisbaren zegen hopen wij nog meerdere jubilea met de On- de'rlingen Brandverz. Mij. St. Pancratius te mogen herdenken. SASSENHEIM. K.J.M.V. „St. Stephanus". 2den Kerst dag vierde deze vereeniging het feest van haar Patroonheilige. Te half negen werd er een H. Mis opgedragen door den Zeereerw. Moderator tot intentie der leden en bloei der vereeniging. Onder deze H. Mis nader den alle leden ter H. Tafel. Na de H. Mis had de officieele installatie plaats van alle leden. Eén voor één knielden de leden op de treden van het Hoogaltaar, waar zij voor den Zeereerw. Moderator de beloften af legden, een trouw lid der vereeniging te zijn en zichzelf te vormen tot man van ka rakter en katholiek van de daad. Hierna ontving elk de priesterlijke zegen. Nadat alle leden geïnstalleerd waren, hield de Moderator een korte toespraak. Zijneerw. feliciteerde allen met hun installatie als leden dar K.J.M.V. Hij wekte allen op trouwe leden te zijn en wees hen op het leven van hun Patroonheilige, dat zy zich steeds tot voorbeeld moesten stellen. Met deze korte toespraak werd deze eenvoudige plechtigheid gesloten. Hierna begaven allen zich naar het K.S. A.-gebouw voor een gezamenlijk ontbijt. In de groote zaal, welke voor deze gelegenheid vroolijk versierd was, stond de ontbijttafel reeds klaar. Aan de dames, die hiervoor gezorgd hebben en ook voor 'n vlotte be diening zorgden, komt van deze plaats ze ker 'n woord van dank toe. Na het goed verzorgde ontbijt, dat allen zich uitstekend lieten smaken, hield de Moderator, die ook hierbij tegenwoordig was, nogmaals 'n korte toespraak, waar in hij de leden aanmaande steeds te zor gen voor onderling contact, de bijeenkom sten trouw te bezoeken en verder nog en kele wenschen uitte van meer algemeene aard. Hierna sprak de voorzitter nog enkele woorden, waarin hij den Moderator dank bracht voor het vele wat hij voor de ver eeniging gedaan heeft en wekte nogmaals allen op trouwe leden te zijn. Door een der leden werd intusschen voor vroolijke muziek gezorgd en onder gezel lige kout bleven allen nog eenigen tijd bij elkaar. Des avonds te 7 uur werd de groote zaal nogmaals gevuld door de leden der K.J.M. V. en vele genoodigden, om dezen avond, evenals verleden jaar, te besluiten met een bal. De muziek werd verzorgd door de Blue Rythm Boys, terwijl de heer Wielinga de leiding had. Het werd 'n echt gezellige avond, welke dank zij de uitstekende lei ding van den heer Wielinga, 'n aangenaam verloop had. Allen waren dan ook teleurge steld, toen het 12 uur sloeg en deze avond besloten moest worden. VOORSCHOTEN. Verzoek. Namens de echtgenoote, ver zoekt de Burgemeester van Voorschoten, bekend te worden gemaakt met de ver blijfplaats van: Jacobus Franciscus Kou- wenhoven, geboren te Wassenaar, 4 Juni 1886, wonende te Voorschoten, Schoolstraat no. 51, die op 21 December 1934 des voor middags omstreeks 6 uur zijn woning ver liet en niet terugkeerde. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement: ongeveer 1.72 m. lang, schraal glad gelaat, grijzend haar, ge kleed met donker colbertcostuum, zonder overjas, grijze gleufhoed, blauw gestreept overhemd, grijze sokken, lage zwarte schoenen. Aan een der vingers heeft hij een gouden gladden ring waarin de letters C. J. v. L. Geboren: Godefridus Gerardus, zoon van P. A. F. Kneyber en M. A. Lamboo Gerarda Elisabeth, dochter van A. J. Koks hoorn en J. F. van der Meer Daniel Theodorus, zoon van D. A. Th. de Groot en G. van Leeuwen Willem Hendrik, zoon G. van Mourik en A. van der Zwart w .annes, zoon van F. J. Wassenaar en M. van Santen. Ondertrouwd: Johannes P. van Vliet, 35 jaar en A. M. Zwetsloot 39 jaar. Getrouwd: B. "°ol en J. V. de Boer J. Pen en G. W. Eggink. Overleden: Leonardus van der Mey oud 62 jaar. Gevestigd: A. C. Wowijs, Papelaan 72 van Sassenheim E. Ruytenbeek geb. van der Luit, Donklaan 12d, van Oegst- geest L. Verkoren, Leidscheweg 195e, van Leiden W. F. C. Schoor, Rijndijk 28e van Den Haag S. A. A. de Jong, Leid scheweg "88 van Den Haag. Vertrokken: W. W. Verdugt naar Den Haag Adelheidstraat 232 A. Spreen naar Den Haag, Amsterdamsche Veerkade 30a N. Nicola von Furstenrecht naar De raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester Woldringh van der Hoop. Afwezig waren de heer A. v. Rijn, C. v. Tongeren, T. Lodder, D. Meerburg, M. v. d. Bent. Allereerst was aan de orde mededeeling van ingekomen missiven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raads besluiten. Vervolgens het voorstel van B. en W. tot het verstrekken van een kasgeldleening aan de gemeente Hoedekenskerke, voor ge durende 6 maanden, groot 6000.rente 3 pet. Zonder discussies wordt dit voorstel aangenomen. Dan is aan de orde vaststelling van de gemeente- en bedryfsbegrootingen voor het dienstjaar 1935. Algemeene beschou wingen worden gehouden door de heeren P. Guyt, dr. Eikelenboom, L. v. d. Zwan en B. v. d. Bent. Deze beschouwingen komen ten slotte hierop neer, dat voornamelijk de algemeene noodtoestand hierin wordt naar voren gebracht en als gevolg een be lemmering van maatregelen vormen, die in normale tijdsomstandigheden zeker niet achterwege zouden blijven. Met het beleid van B. en W. wordt in het algemeen inge stemd. De heer Guyt wenscht de aandacht gevestigd te zien op het weinige dat nog gedaan wordt voor de jeugdige werkloozen. Het bedrag voor de werkloosheidbestrijding is helaas wel hoog, n.l. 12.500.De heer B. v. d. Bent wenscht niet alleen dank te brengen aan B. en W. voor het sluitend ma ken dezer begrooting, doch is tevens erken telijk voor hetgeen B. en W. deden voor de steunregeling. De voorzitter doet mede deeling dat de huren voor de woningen der Katwijksohe Bouwvereeniging per 1 Jan. 1935 zullen worden verlaagd. Bij de behandeling der verschillende volgnum mers der begrootingen wijst de heer v. d. Bent er op, dat er een tekort aan wonin gen is. Dit mede aan de hand der gegevens betreffende vestiging en he bouwen van woningen. De voorzitter zet uiteen de moeilijkheid van dit probleem. Het tekort is echter prac- tisch niet zoo groot als theoretisch lijkt. Mogelijk zal binnen zekeren tijd de Minis ter gelden besahikbaar stellen als 2de hy potheek bij het bouwen van nieuwe wonin gen. Dit zal de bouwers aanzetten tot bou wen. Licht en duisternis. De heer v. d. Bent vraagt naar de mo gelijkheid van prijsverlaging van electrici- teit, nu Leiden vermoedelijk gaat verlagen. De voorzitter zegt, dat zulks niet voor Kat wijk geldt, omreden Katwijk een contract heeft tot het jaar 1940. Dezelfde spreker vraagt naar goedkooper gastarief voor de kleine verbruikers. Er is echter pas een nieuw tarief vastgesteld, zoodat thans nu weer geen wijziging kan plaats hebben. Dezelfde spr. vraagt nog of de cokes aan de gasfabriek wordt verkocht per H.L. of per gewicht. De cokes, zegt de voorzitter, wordt verkocht per eenheden van 40 K.G. De heer v. d. Bent vraagt of de heer v. Gruting de dienst als directeur van den Vleeschkeuringsdienst nog waarneemt, of dat de heer de Graaf uit Noordwyk zulks doet, en of de dienst voordeeliger func tioneert. De voorzitter zegt, dat de bespre kingen over een gezamenlijke regeling met Noordwijk nog voortduren. Op heden is de heer de Graaf uit Noordwijk waarnemend directeur in afwachting van de vaststelling eener nieuwe regeling. Op een vraag van den heer Eikelenboom wat de winst is van den vleeschkeuringsdienst voor Katwijk, verwijst de voorzitter naar de begrooting die pl.m. 650.winst aanwijst By verlichting vraagt de heer P. Guyt betere verlichting van „de Noord". Het is hier soms een Egyptische duisternis verge leken bij de verlichting in „de Zuid". De heer v. d. Zwan zegt jaren in de Noord te hebben gewoont, doch van de Egyptische duisternis nooit iets bespeurd te hebben. Doch het versohil spring teveel in het oog bij een vergelijking in „de Zuid". Het heeft de aandacht van B. en W. en geleidelijk aan zullen de lampen in de lantaarns in „de Noord" versterkt worden. De heer v. d. Bent dankt B. en W. voor handhaving van den post ƒ400.subsidie ten behoeve der T.B.C.-bestrijding. De heer Rijswijk Z.-H., Ruysdaelkade 2 M. Zwij- nenburg naar Maassluis, Groen van Prin- stererkade 22 G. J. den Hertog, naar Leiden, Breestraat 129a J. P. A. de Nys naar Apeldoorn, Morellenlaan 32. WASSENAAR Geboren: Pieter Johannes z. v. W. H. Schmal en A. Kort. Johan Abraham, z. v. G. van Huizum en H. S. F. Tol. Ma- rinus Jacobus z. v. J. Haak en A. J. Drabbe. Ondertrouwd: G. A. van Leijen- horst en B. E. K. Rinke. J. H. de Vet en M. H. Alkemade. J. N. Guldbrand- sen en K. Jerne. N. D. Letterie en M. A. Molier. J. Konst en E. Knück. G e h u w d: J. P. van Haastregt en J. Rijsdijk. Overleden: Andreas EWe ten Over 66 j. echtgen. van E. J. Romkes. Ida Blankevoort 61 j. echtgen. van D. H. Gerhardt. Gevestigd: T. Rosier, uit Den Haag, Schouwweg 48 H. E. van Ruiten, dienst bode, uit Noordwijkerhout, Ridderlaan 1 E. M. E. Sachs, uit Den Haag, Ridderlean 1J. C. van Scherpenverg, uit Oostenrijk Gr. Hoefijzerlaan 63 S. Seul, dienstbode uit Voorschoten, Berkenlaan 3 C. Sie- rag en gezin, behanger, uit Leiden, Kas- straat 10 I. Stadter, dienstbode, uit Den Haag, Schouwweg 72 H. A. G. Steinmann, dienstbode, uit Weert, L. Kerk- VAN KATWIJK Guyt heeft klachten over het niet toestaan van ruilen van woningen door huurders van huizen der Bouwvereeniging. Dr. Hue- ting, als lid der Woningbouwvereeniging, zet een en ander uiteen, waaruit blijkt, dat de klachten ongegrond moeten zijn. Gemo tiveerde verzoeken worden steeds toege staan. Doch het is niet altijd zoo als men het bestuur tracht aannemelijk te maken. Dr. Hueting vraagt of het practisch niet meer voorkomt, dat woningen onbewoon baar worden verklaard nu de gezondheids commissie is opgeheven. De voorzitter zegt, dat de gevallen in verband met de alge meene toestand wel zijn ingekrompen, doch als er aanleiding is voor behandeling van een dergelijk geval, wordt het ten uitvoer gebracht. De heer P. Guyt vindt de post onderhoud straten en pleinen, 10.000.te laag. De heer Grimbergen brengt dank aan B. en W. voor de uitvoering der werken in het Overrijn. De heer v. d. Bent wijst op de slechte toestand bij en op het terrein van het voormalig Groot Badhotel. De voorzit ter zegt, dat de eigenaars van het rondlig- gende terrein zulen worden verwittigd, dat dit afgezet moet worden. De doorbraak van het Waaigat naar het Badhotel terrein zal eerstdaags worden uitgevoerd. De heer v. d. Bent wil beter onderhoud van plantsoe nen en verwijst als voorbeeld naar het plantsoen rond het gemeentehuis. Dr. Eike lenboom verwijst naar de verordening die verplicht tot aansluiting aan het gemeen teriool, welke verordening de laatste jaten nimmer wordt nagekomen. Wethouder Dub beldam verwijst naar de moeilijke finan- cieele omstandigheden en de heer Guyt maakt het den raad duidelijk hoe moeilijk de uitvoering soms is. De heer v. d. Bent zou betere verlichting willen op het par keerterrein bij de Uitwatering. Een closet, vooral voor dames, zou daar ook geen over. bodige weelde zijn. De heer B. v. d. Bent vraagt bij het desbetreffend volgnummer, of de spelling-Marchant voor de gemeente hoogere kosten met zich brengt. De voor zitten antwoord ontkennend, doch wijst de heer v. d. Bent er op, dat het volgnummer duidt op Bewaarschoolonderwijs. De heer B. v. d. Bent vraagt naar de mogelijkheid om fondsgelden voor bepaalde vereenigin- gen, met name „de Verpleging" voor een gedeelte, b.v. 1/3 voor rekening der ge meente te nemen als betaling door de be trokkenen niet mogelijk is. De voorzitter wijst er op, dat de Minister iets dergelijks zeker niet zou goedkeuren, tenzij hiervoor een bepaalde regeling kon worden getrof fen met goedkeuring van den Minister. Ook zou de heer v. d. Bent meer aandacht be steed willen zien aan de ontspanning voor werkloozen. De Christelijke jeugdorganisa tie geeft een prachtig voorbeeld en werkt prachtig, doch spr. is bevreesd, dat deze organisatie niet zal kunnen blijven volhou den. De voorzitter zegt medewerking toe als zulks noodzakelijk zal blijken. Ook vraagt de heer v. d. Bent de aandacht nogmaals van B. en W. voor de z.i. te lange wachttijd voor een zekere groep werkloo zen. De heer B. v. d. Bent vraagt nog ver harding van den weg naar het Kampeer terrein, waar het een buitengewone stuif weg is. Dit ook zal de volle aandacht heb ben van B. en W. Zonder hoofdelijke stemming wordt hier na de begrooting, naar we meenen in een recordtijd van 3 uur, aangenomen met de volgende cijfers: Inkomsten en uitga ven gemeente-begrooting, gewone dienst ƒ796.009.Kapitaaldienst 131.790.81; Electriciteitsbegrooting, gewone dienst ƒ122.050.79, Kapitaaldienst 116.169.82 K; Grondbedrijf, gewone dienst 14.000. Kapitaaldienst ƒ31.528.60; Gasbedrijf, ge wone dienst f 143.801.50, Kapitaaldienst 202.352.35; Waterleidingbedrijf, gewone dienst 55.688.33. Kapitaaldienst 30.478.92; Vleeschkeuringsdienst, gewone dienst 9900.Schoolartsendienst gewone dienst 98.00.—. De voorzitter deelt nog mede, dat van de A.R. Kiesvereeniging een schrijven is in gekomen, dat niet geteekend is op de door de wet voorgeschreven wijze. Dit schrijven kan daarom niet in behandeling worden genomen. Het is niet eigenhandig getee kend. Na een onbelangrijke rondvraag slui ting der vergadering. dam 98 C. G. Thomassen, uit Den Haag, L Kerkdam 64 A. Toolens, ass. dir. be lastingen, uit Benschop, L. Kerkdam 109 E J. Tulleners, uit Den Haag, Laan van Rh. v. Rh 4 A. Trawa, dienstbode, uit Den Haag, van Bommellaan 12 H. A. Vaneman, uit Zoeterwoude, Amonhlaantje 40 P. A. M. Vreeburg, slager uit Lei den, v. Z. v. N.straat 1 P. D. Dortwegt geb. Vuijk, uit Rotterdam, Schouwweg 25 B. Th. H. Wezenberg, dienstbode uit Gendringen, Oud Clingendaal 7 E. van 't Wout, uit Ktwijk, L. Kerkdam 69 C. E/ van Zanten, winkeljuffr., uit Den Haag Stoeplaan 17 G. Zindel, uit Leiden, Oost- dorperweg 98 B. Zwaan, uit Den Haag, Houtlaan 5 Vertrokken: C. J. van der Zwaan n. Leiden D. Visscher naar Zwolle A. A. van den Akker naar Rotterdam J. Kranendonk en vr. naar Den Haag A. V. Donga naar Bottrop. A. A. Buijs en vr. naar Devijter E. Kunert naar Haar lem W. Huisman naar Leiden G. IJs- selstijn en gdz. naar Ned. O. Indië G. Hoenke naar Den Haag N. F. Sloot, weg naar Zoeterwoude A. den Boer naar Almelo Wed. N. Westhoff geb. Kleijkamp naar Den Haag J. S. M. van Hasselt naar Den Haag G. J. Schui temaker naar Den Haag H. M. Bakker naar Den Haag H. Muller naar Den Haag M. A. Bien naar Heemstede H. J. W. Kok na.r Ulft J. M. M. van Hoorn naar 's Heerenhoek.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11