VRIJDAG 21 DECEMBER 1934 KATWIJK AAN DEN RIJN. Lezing over de Abdij van Rijnsburg. Voor „Katholiek Katwijk" gaf Mevr. Eerd- beek gisterenavond een lezing over de Ab dij van Rijnsburg. Pastoor Buys opende de vergadering, bracht dank aan Mevr. Eerdbeek, die zoo bereidwillig zich bereid verklaarde dit s.uk geschiedenis hier te geven. Pastoor heet.e allen hartelijk welkom en gaf dan het woord aan Mevr. Eerdbeek. Bij de inleiding zeide Mevr. E. in de le zing een blik van de geschiedenis van Rijns- burg en de Abdij te willen werpen, doch kon in deze niet al te uitvoerig worden, aangezien dezevond hiervoor veel te kort zou zijn. Mevr. E. heeft in naburige plaat sen al soortgelijke lezingen gegeven, reden waarom wij ons ontslagen achten een uit voerig verslag te geven. Feit is, dat het ge- bodene met volle aandacht door alle aan wezigen gevolgd werd. Ten slotte bleek de avond te kort voor hetgeen Mevr. E. toch niet gaarne de aanwezigen wilde onthouden. Na de pauze deelde Pastoor Buys mede, dat in overleg met Mevr. Eerdbeek beslo ten was, binnenkort nog een avond te re serveeren voor het verdere gedeelte der interessante lezing. Bij het slotwoord dankte Pastoor Buys Mevr. Eerdbeek voor deze mooie, interes sante en wetenschappenlijke lezing, die haar zeker veel tijd en moeite gekost heeft en veel studie vereischt zal hebben. Te gelegenertijd mogen de aanwezigen rekenen op nog een dergelijken avond. Een daverend applaus bewees, dat allen met het slotwoord van Pastoor instemden. SASSENHEIM. Staatspartij. Gisteravond hield deze vereeniging een vergadering welke toegan kelijk was voor alle katholieken boven de 25 jaar. Deze bijeenkomst was belegd om het beleid van het gemeentebestuur te be spreken en dat van de R. K. raadsfractie. De opkomst voldeed niet aan de verwach ting, temeer niet, omdat men op straat of in de huiskamers overvloed van "critiek heeft op bovengenoemde colleges. Niettemin wa ren er nog wel 100 aanwezigen. Op de vergadering van 1 December wa ren een zestal vragen gesteld en boven dien werden nog vier schriftelijke vragen gesteld. Na een welkomstwoord door den voor zitter, den heer H. Bader, werden de be sprekingen ingezet. De meesten der vragen sloegen op het beleid van B. en W. ofwel op dat van den wethouder Baderj zoodat laatstgenoemde direct in 't geweer moest. De gedachtenwisseling welke over de ver schillende onderwerpen weer volgden, was in vele gevallen interessant, temeer omdat in de besprekingen wel eens eenige humor werd ingelascht. Natuurlijk bleek er wel eens verschil van meening, maar ge zegd mag worden, dat er waardeering was voor elkanders standpunt, en ook dat daar om de avond nuttig is geweest. Ook de raadsleden Verkleij, Bisschop en Schrama hebben er het hunne toe bijgedra gen door een kernaohtig woord de vergade ring bezig te houden. Geboren: Joannes Pancratius, z. v. J. W. Kortekaas en A. M. Onderwater. Getrouwd: A. Kuijper 26 j. en E. Mol nar 24 j. Ingekomen: P. A. van Tol, Kastan jelaan 1, van Wageningen. Vertrokken: G. Wijntjes, naar Bop- ÜE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 ven, Jeanne Fortuin, Annie v. d. Star, Ton- ny Peters, Aagje v. d. Heuvel, To Mourits, Corrie Bunnik en Cisca Vermeulen. Zij wa ren allen leerlingen van de eerw. zuster Ga- bina. The Wanderers. Naar we vernemen, is de plaatselijke wandelclub „The Wan- l derers" ontbonden. Rijwieldiefstal. Tijdens de avonddienst in de Geref. kerk is een rijwiel van den heer v. E. ontvreemd. Tot op heden is er nog geen spoor van den dader. A.R. Kiesvereeniging. Door de plaat- sel. A.R. Kiesver. werden de navolgende candidaten op de groslijst geplaatst voor de Prov. Staten: 1. C. J. Hcogendijk; 2. P. v. d. Bos; 3. G. M. Hemgreen; 4. Mr. J. Langhout; 5. Jac. Biemond; 6. P. A. Colyn; 7. J. Aalbers; 8. E. P. Verkerk; 9. C. van Baren; 10. D. Muyl- wijk. Tevens werd door den voorzitter- mede gedeeld, dat het bedanken van den heer K. Stapper, lid van den Gemeenteraad, niet officieel is. In de modder. Een luxe auto reed Woensdagmorgen in de Meye. Door een defect aan het stuur werd de heer van D. uit Alphen voor de keus gesteld een per soon omver te rijden of in de sloot. Hij koos het laatste, waardoor de auto van de steile kant de moddersloot in viel. Per kraanwa gen werd de auto weer op het droge ge bracht. Overleden: Gerritje Amersfoort, echtgenoote van H. Calis 68 jaar (overle den te Loosduinen) Jan van den Berg 69 jaar (overleden te Leiden). Gevestigd: Wed. H. Anker, zonder beroep, van Stolwijk E. van der Wolf, boomkweeker, van Reeuwijk J. Bijman en gezin, koopman, van Rietveld. Vertrokken: D. Gielen, dienstbode, naar Rietveld A. A. ten Dijke, kappers bediende naar Loosdrecht R. Schneider, geb. Krejcik, zonder beroep, naar 's Gra- venhage; W. Kasius, dienstbode, naar Warder W. de Bruin, dienstbode, naar Woerden. BOSKOOP persum. HIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Postduiven. De Postduivenvereeni- ging „de Gevleugelde Vrienden" zal 11 Januari e.k. haar elfde groote Nat. Post- duivententoonstelling houden op de boven zaal van Hotel „Cemraal". Geboren: Teunis, zoon van Jan Ver heul en van Beligje Verboom Teuntjes dochter van Jan Verduijn en van Teuntje Lekkerkerker. Getrouwd: Johannes Roepers, oud 26 jaar wonende te Gouda met Martina Vergeer oud 30 jaar Johannes Kenbeek oud 28 jaar, wonende te Leiden met Jansje van Kiaveren oud 22 jaar Jan IJmert Kapteijn, oud 25 jaar met Antje Petro- nella de Vogel, oud 22 jaar. Overleden: Elisabeth van Winkel, oud 64 jaar, echtgenoote van Cornells Jan Gijsbert van 't Wout. Gevestigd: Woutertje Vis van Ter- Aar Maria Cetan van Bodegraven Christina M. Veltman van Haarlemmer meer Marritje van Dijk van Voorschoten Henricus M. A. J. Frericks en zuster van Rotterdam Dina Turkenburg van Hil versum Harm Wink van Haarlem Hendrika Witte, echtgenoote van A. Blom, van Zwammerdam Jobina H. van Wely van Hillegersberg. Vertrokken: Pieter van Doorn naar 's Gravenhage Adelheid A. Stuivenberg naar Ede (Gld.) Janna van Rijn naar 's- Gravenhage Pieter H. Colijn naar Nieu- wen-Amstel Dina Jongejan naar Roc- kanje Klaasje de Jong naar 's-Graven- hage Christina Schotten naar Landsmeer Gerarda Johanna van den Berg naar Rijnzaterwoude Piter Arie van Dyk naar Woerden. BODEGRAVEN. Esto. Tweeden Kerstdag geeft de afdee- ling Gymnastiek een uitvoering in het Pa rochiehuis. Toegankelijk voor donateurs en weldoeners en voorts tegen entree. Personalia. Voor Lingerie slaagdan aan het St. Josephspensionaat de eerw. Zuster Dyonisia en de jongedames Willy Walra- Staatspartij. Vrijdag 28 December zal in het R.K. Ver. Gebouw de R.K. Kiesver. haar jaarvergadering houden, waarbij ver schillende periodieke werkzaamheden zul len worden behandeld. In verband met de a.s. verkiezingen wor den de kiezers erop gewezen, dat zij, voor de candidaatstelling, lid moeten zijn van de R.K; Kiesvereen. en vóór 1 Jan. aan hun contributieverplichtingen moeten heb ben voldaan. Aller opkomst gewenscht. St. Elisabeth Vereeniging. Op twee den Kerstdag zal door de naaiclub van de St. Elisabeth Vereeniging een tentoonstel ling van door haar vervaardigde kleeding- stukken, gehouden worden in het R.K. Vereenigingsgebouw. Deze tentoonstelling is ten bate van de behoeftige katholieken in deze gemeente, waaraan de vervaardigde kleedingstukken zullen worden uitgereikt. De St. Elisabeth Vereen, heeft nog verschillende loten over van 10 en 25 ct. Laten allen medewerken door deze loten te koopen, teneinde de be- hoeftigen een vredig en gelukkig Kerst feest te laten vieren. Zij, die nog werken, zijn gelukkig. Laten zij dan ook de vele werkloozen gedenken in deze moeilijken tijd, gedachtig: „aan de armen gegeven is Gode geleend". Verharding Reijerskoopschen weg. -i- Waar in deze gemeente van een verminde ring der werkloosheid geen sprake is en deze in de naaste toekomst ook niet in beteekenende mate is te verwachten, heb ben B. en W., nu de plannen tot verbree ding van de Zuidkade als object van werk verschaffing wegens de groote kapitaals uitgave, althans voor de naaste toekomst, niet tot uitvoering zullen komen uitge zien naar een nieuw geschikt object. B. en W. meenen dit gevonden te heb ben in de verharding van den Reijerskoop schen weg vanaf het kantoor van de fir ma P. van Nes Azn. tot de brug toegang ge vende tot den Zwarteweg over een lengte van 750 meter met het aanbrengen van een grinttrottoir. Dc wegbreedte zal on geveer 5.50 M. worden met daarnaast een trottoir van plm. 2 M. De weg zal eerst worden ontgraven en geëgaliseerd, daarna verhard met puin, af gewalst met hoogovenslakkenzand afge- strooid met fijn grint en tenslotte twee maal geteerd. B. en W. hebben er naar gestreefd de materiaalkosten zoo laag mogelijk te hou den, opdat een- zoo groot mogelijk aantal werkloozen (naar schatting plm. 10 man, gedurende 3 maanden) uit de ter beschik king staande middelen werk kan worden verschaft. Zij meenen hierin geslaagd te zijn, aangezien naar raming de materiaal kosten 4.395 en de werkloonen 2.797.50 zullen bedragen, welke verhouding, gezien het feit, dat uiteraard voor een wegverhar ding veel materiaal dient te worden aan geschaft, niet ongunstig genoemd mag worden. Door het college is voor bovenstaande plannen onder de gebruikelijke voorwaar den, bereids de goedkeuring van den mi nister van Sociale Zaken verkregen. Het netto ten laste van de gemeente ko mende bedrag kan worden geput uit de geldleening ad 130.000, welke is aange gaan bij besluit van den Raad d.d. 30 Oc tober 1.1. Resumeerende hebben B. en W. den Raad voorgesteld te besluiten tot ver harding van den Reyerkoopschen weg, vanaf het kantoor van de fa. P. van Nes Azn. tot aan de brug, toegang gevende tot den Zwarteweg, in werkverschaffing, en daartoe een crediet van 7200 te verleenen NOORDEN. Naaikrans. Bij het naderen van het Kerstfeest, zijn het alweder de dames van de R. K. Naaikrans, die geen moeite ont zien om de minderbedeelde gezinnen in hun behoeften bij te staan. Al werken de slechte tijden ook remmend op de geldmid delen der vereeniging, vertrouwend op de medewerking van de parochianen, gaan zij met dezelfde ijver als voorheen erop uit om hun verloting te doen slagen. Met genoe gen vernemen wy, dat door de trouwe op komst op de uren van de naaiavonden ver kregen is, dat een tentoonstelling kan wor den gehouden, die de moeite waard zal zyn te bezichtigen. Als naar gewoonte zal daar bij een bazar geopend worden, die door een paar nieuwe vermakelijkheden de lust tot het bezoek zal opwekken. Beproeft uw geluk door het koopen van loten, beziet de tentoonstelling en neem deel aan de ver maken daar ter plaatse. Het geld daar be steed is niet verkwist en zal zijn loon niet missen. Gij zult daarmede het liefdadig doel steunen. Het zal dan ook zeker wel het bestuur en de daar werkende leden aangenaam zijn, als de schoollokalen op Zondag 23 Dec. vanaf 3 uur tot 7 uur en op 2en Kerstdag den geheelen dag (uitgeno men onder de godsdienstoefeningen) ge vuld zullen zijn met belangstellenden. WOERDEN. Elisabethvereeniging. Woensdagmid dag heef weer de jaarlyksche uitdeeling plaats gehad van kleedingstukken, dekens en linnengoed der St. Elbabethvereeniging. Er is dit jaar door de dames nog harder ge- werkt, daar de nood teeds grooter wordt. Door de goede finantieele steun van de weldoeners, die gelukkig dit jaar minder was dan andere jaren, is men in staat ge weest 116 gezinnen een prettige kerstverij rassi 'g te bezorgen. ~Z\/erden uitgedeeld 45 dekens, 100 lakens, 62 sloopen en 156 kleedirgstukken, waaronder mantels, on derjurken, hemden, borstrokken enz. enz. ZOETERWOUDE. Kaasdief. Door den landbouwer v. L. alhier, is b" d.- politie aangifte gedaan van diefstal van een kaas van 20 pond, welke vermoedelijk door openschuiving van een raam uit den kelder is -ontvreemd. Een ge deelte van den kaas is later door de politie opgespoord, doch dé dader van den diefstal, alhoewel bekend, heeft zij nog niet te pak ken. Adres. Door het bestuur van den Jt. K. Volksbond alhier is bij den gemeenteraad een verzoek ingediend om, evenals het vorig jaar, ook dit jaar wederom eene Kerstgave aan de werkloozen en de werk- looze jasttrekkers te verl.enen, alsmede om eene regeling in het leven te roepen be treffende de betaling van gelden voor de doktersfondsen. GEMEENTERAAD VAN NOORD WIJK Werkverschaffing. B. en. alhier heb ben besloten aan degenen, die te werk ge steld worden bij de gemeentelijke werk verschaffing een toeslag te- verleenen van 10 pet. van het dagloon. ZEVENHOVEN Naastenliefde. Op 26 December, 2den Kerstdag, zal de Maria-congregatie, afdee- ling Meisjes, des avonds om 7 uur in het bondsgebouw een uitvoering geven. Op gevoerd zullen worden twee stukken, een van 3 en een van 4 bedrijven. Deze Con- j gregatie heeft een onderafdeeling naai krans, die zich ten doel stelt, kleedingstuk ken te vervaartdigen voor groote en be hoeftige gezinnen. Om nu de parochianen de gelegenheid te geven deze te bezichti gen, zullen deze kleedingstukken worden uitgestald in het bondsgebouw vanaf de Vroegmis en na de Hoogmis tot des na middags 4 uur. Ook zal er een grabbelton, lotenverkoop enz. aanwezig zijn. Een aan sporing om te komen kijken, zal wel over bodig wezen. Niemand blijve achterwege, gezien het nuttige werk, dat deze dames verrichten geheel uit naastenliefde. Crisis-comité. Dinsdagavond zette het crisis-comité zijn afgebroken vergadering voort. Nadat de ingekomen goederen ver deeld waren, werd besproken het afhalen der goederen. Dit werd bepaald op Zater- namiddag a.s. Met het afgeven werd be last de heer G. J. de Bruijn. Tevens werd de steunverleening B voor werkloozen afgewerkt, daar dit voor Ja nuari moet afgehandeld zijn. Besloten werd de crisisbus in den winter eens in de 2 maanden en in den zomer elke maand te laten rondgaan. Donderdagmiddag te twee uur kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting Mortëi VoorziMer bur(!emeester van de Aanwezig alle leden. De vergadering wordt met gebed ge- nf.enK', nmgek0men stukken va" wei nig beteekenis. Besloten wordt aan Bol huis aan wien in de vorige raadsvergade ring de gemeentelijke watertoren ais uit kijktoren is verpacht alsnog twee optiaja- ten h Cmdat h,J Z0Dveel kef ten heeft te maken. De kadegelden wor den verlaagd van 6. op ƒ4 - per strek- kende meter, zulks naar aanleiding van een verzoek van de N.V. Kooiman., ter- ÏÏ2 1 bengelden op hetzelfde bedrag gehandhaafd blijven. Besloten wordt te aanvaarden schenkingen van de N V Z«e- bad en verschillende hotels en pensions tot een totaal bedrag van ruim 7200, vor- mende 10 pet. van de bruto-opbrengst van 1934S e" badbedr«' over het seizoen Aan den in aanleg zijnden weg van Duin weg tot vuurtoren wordt de naam geee- ven van Queries van Uffordstraat, naar een vroegeren burgemeester. Een verzoek van de N.V. Bevea voor het aanleggen van een weg in de Noordduinen wordt om ad vies gesteld m handen van B. en W na dat de heeren Liefferink en van der Wiel Wo,?".'?," SPüed hebben aangedrongen. Weth. Alkemade licht het punt uitvoer g toe en zegt, dat dit verband houdt met een bouwplan voor 7 huizen en een aanvraag voor 2a hypotheek daarvoor. vanr^?ïnS" Cr£?i3ten bescbikbaar gesteld van ƒ3150 voor het aanleggen van waler- leidingbuizen en 2250 voor het aanleg gen van electriciteitskabels in den Quatles van Uffordstraat terwijl de N.V. Bevea ver plicht zal zjjn de verliezen die deze katvis len voorloopig opleveren te beta- Ingekomen zijn verzoeken van de Han ze, de Chr. Handeldrijvenden en indus- i. ii c mmuonstandsvereeniging, de Win keliersvereenigingen van Noordwijk-B en tee om een gunstiger electriclteitstarief voor winkel en bedrijfsverlichting. B en w. komen met geen wijziging van het ta- ri-f doch stellen voor een proef te nemen met e-n afwijking van het bestaande ta rief voor winkels waarvan geen enke'e winkel nadeel kan hebben en verschillen de winkels zullen profiteeren De heer Admiraal vindt het vreemd, dat part'culieren voor verwarming 6 cent per ba,alen en de bedrijven 13 en 27. Weth, Alkemade wil hierover wel spre ken met den directeur maar zegt, dat dit niet aan de orde is. De heer Krau meent dat van dit tarief geen meer verbruik het gevolg zal zijn en stelt voor een bepaalde reductie op alle electriciteitsverbruik in een winkel. De heer van Eeden sluit zich hierbij aan. Het verbruik is teruggeloopen. De wijziging moet er op gericht zijn om dat verbruik weer te doen toenemen. De heer Mn" dringt aan op onderhande- ingen met Leiden om verlaging van de in- ïeelPSvrt)!fn'i Andere Semeen'eu hebben veel voordeehger tarieven. .i,^thKiA|lkemade' dle van deze zaak veel studie blijkt gemaakt te hebben zet uitvoe rig uiteen, dat de tarieven in onze ge- algemeen genomen aan den lagen kant zyn. De heer van der Wiel bepleit een reductie van 10 pet. op het be- staande tarief, daarvan profitearen alle winkeliers. Weth. Alkemade kan de porté hiervan met overzien en ontraadt het voorstel. 10 pet. verlaging op het gewone rtef beteekent ai 9000 winstderving De heer van Eeden zegt. dat ook het voorstel van B. en W. een sprong in he lucht is. Dit is een tariefswijziging altijd. Na nog eenige discussie trekken B. en w hun voorstel terug en zullen in een volgende vergadering met nieuwe voorstel- Jen komen. W\.bieden den raad aan een be fit™ va" b<* gastarief. die 11500 winstderving met zich brengt. Tot heden bestond een uniforme gasprijs van gemiddeld 10 cent, thans wordt een prin- cipieeie wijziging in het tarief voorge- st.ld n.i. een uniforme gasprijs van 9 cent voor normaal verbruik met reducties voor méérverbrutk. De heeren Krau en van „m8tncn' dat d™ verlaging niet voldoende is om het verbruik te doen toe nemen en het hoofd te bieden aan de con currentie van de petroleum. De heer van Eeden voelt meer voor een beduidende ver. Jagmg van de uniforme gasprjjs over de geheele linie, terwijl de heer Krau all- meerder verbruik wil leveren voor 4 cent heeren Krau, Liefferink en den Hollander lander zeggen dat in een tijd als deze op de eerste plaats moet worden gestreefd naar eeji verlaging van den kostprijs van het product door bezuiniging. Dat doet iedere zakenman, daarna moet men be dacht zyn op verhooging van den omzet. Dit bereikt men het best door de prijs reductie voor alle meerder verbruik gelijk te maken in den geest van het voorstel van den heer Krau. De heer Liefferink stelt voor een prijs voor meerderverbruik van 5 cent en de heer den Hollander van 6 cent. De beide wethouders de heeren de Witt en Alkemade verdedigen uitvoerig het voorstel van B. en W. en wijzen er op, dat aanneming van het voorstel van de heeren Krau, Liefferik en den Hollander door gelijkstelling van de seizoen bedrijven met andere afnemers een groote spitsbelas- ting van het bedryf in den zomer tot ge volg zal hebben met mogelijke uitbreiding van de fabriek. De consequenties van deze voorstellen zijn niet te overzien. De heer Beijer is er meer voor een uniforme verla ging toe te passan omdat gemiddeld de kleine verbruikers zullen blijven beneden de afname van 1933 verminderd met 10 pet. Na nog egnig debat tfekkenB. en W. hun voorstel in. Tot gemeentegeneesheer voor 1935 wordt benoemd dr. Niekerk. tot gasthuismeester van het gasthuis te Noordwijk aan Zee de heer C. van der Niet en tot leden van de commissie van toezicht op het L. O. de hespen H. J. Ohms en C. den Hollander. De gemeenterekening 1933 met bedryfs- rekening worden hierop vastgesteld. De raad besluit Ged. Staten te adviseeren het presentiegeld van de leden van den raad op 4.te handhaven, terwijl op voorstel van de heeren Caspers en van der Wiel wordt besloten Ged. Staten voor te stel len het salaris van de wethouders te bren gen van 870 op 1000, nadat de heeren Liefferink hun stem tegen uitvoerig heb ben gemotiveerd. Het ambt moet meer een eere-ambt blijven. Ook de voorzitter ver dedigt het voorstel op grond van de vele werkzaamheden. Het voorstel wordt aan genomen met 8 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren Braun, Van der Meer, den Hollan der, Soeteman en Liefferink. Het uitbreidingsplan wordt na een uit voerige toelichting van den voorzitter door den raad in ontwerp vastgesteld. De heer Meyer kan zijn stem hieraan niet geven omdat niet alle bouwregelingen en verordeningen, die grooten invloed heb ben op de economische mogeiykheid van het uitbreidingsplan tegelijk ter inzage lig gen. Om dezelfde reden stemmen ook te gen de heeren Van der Niet en Admiraal. Op voorstel van weth. de Witt wordt een blanco crediet beschikbaar gesteld voor werkloozen en bedeelden ingevolge de ar menwet. Voor ieder der drie vakorgani saties wordt 100 beschikbaar gesteld voor ontspanning der werkloozen. Afwijkende bepalingen der winkelslui tingswet voor den verkoop op Zondag tij dens het seizoen en in den z.g. bloembol- lentijd worden vastgesteld met 5 stemmen tegen, n.l. die van de heeren Soeteman, Ad miraal, van der Niet, de Witt en Van der Wiel. Met een onbeduidende rondvraag wordt de vergadering gesloten. Na de besloten zitting deelt de voorzit ter mede, dat een extra-subsidie voor 1935 aan de vereeniging voor vreemdelingenver keer wordt beschikbaar gesteld van 22. voor het maken van reclame tijdens dc bloembollententoonstelling 1935 te Heem stede. Hierna wordt de vergadering gesloten. Verdraaid, daar Itaan bewaker»!! Nou komt het er op aan, dat ik een mooi smoesje verzin, waar ze in Relooven. (Vcndémiairc). SE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA. 77. Ze kwamen echter veilig bij het vliegtuig aan en de bestuurder stond al klaar om een handje te helpen. Zoo, Pieterman, heb je lekker gezwommen? Piet wist best, dat Pisterfnannen een soort visch waren, die onverwacht ge meen konden steken en toen de bestuurder hem aan „boord" hielp, kneep hy hem eens fyn in zyn vinger. Au, ai, wat gebeurt daar? 78. Zeker een pieterman aangeraakt, zei Piet doodleuk en stapte de laadruimte binnen om een handje te helpen met het inbrengen van de zakken. Wat waren die dingen zwaar. En dan dat eauwige gewiebel van het toestel. Afwis# selsnd zag Piet de boot beneden en dan weer boven zich op het water. Opeens zag hij, dat er iets uit de zak van den bestuurder viel: een groote brief en een glinsterend doosje.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11