DINSDAG 18 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOOR AUTO AANGEREDEN. Omstreeks half zeven gisteravond is jhr. J. J. Boreel, gep. luit.kolonel van het In disch Leger, door een personenauto in de Parkstraat, ten Den Haag aangereden. Hij is in zeer ernstigen toestand naar het Zie kenhuis Zuidwal vervoerd. In den afgeloopen nacht was de toestand van jhr. Boreel langzaam achteruitgaande. IN GEMEENTEDIENST GEDOOD. Te Den Helder is gisteren een gemeen telijke vuilnisauto in botsing gekomen met een andere auto. De bestuurder van eerst- genoemden wagen, de vijftig-jarige J. T. kreeg daarbij zoo zwaar letsel, dat hij kort na het ongeval is overleden. De man was gehuwd en had een dochter. PAARD OP HOL. Slachtoffer in het ziekenhuis overleden. Sn het Canisius Ziekenhuis te Nijmegen is gisteren overleden de 55-jarige steen kolenhandelaar Th. Theunissen uit Lent, die Zaterdag onder zijn met mest beladen kar terecht kwam en ernstig werd gewond, tengevolge van het op hol slaan van het paard. Het ongeluk had plaats op den Rijksweg NijmegenArnhem. Bij den smid te Lent hield de man zijn paard en wagen stil. Plotseling werd het dier schich tig en sloeg het op hol. T. werd meege sleurd en werd door een der zware wielen overreden. Hij kreeg ernstige kneuzingen in de borst en werd onmiddellijk per bran card naar dokter v. d. Werf te Lent ge bracht, die hem oogenblikkelijk per zieken auto naar Nijmegen deed vervoeren, waar hij thans aan de gevolgen van zijn ver wondingen is bezweken. De man was va der van zeven kinderen en weduwnaar. DIEF ONTMASKERD. Op geraffineerde wijze een geldvinding verduisterd. Het is den Arnhemschen recherchedienst mogen gelukken licht te brengen in een geraffineerden gelddiefstal, welke op 6 Dec. j.l. ten nadeele van "een groote instel ling te Arnhem werd gepleegd. Op dezen datum werd door deze instel ling een aangeteekende brief, inhoudende 2000.aan bankpapier, gezonden aan een relatie te Leeuwarden. Groot was de ver bazing echter toen men aldaar den brief opende en tot de ontdekking kwam, dat deze niets anders bevatte dan eenige vod jes papier. Het vreemde was, dat de enveloppe ge heel ongeschonden bleek. Aanvankelijk dacht men aan een .postdiefstal. Het onderzoek, dat de recherche te Leeu warden instelde, wees echter uit, dat' hier van geen sprake kon zijn en de oplossing van dezen geheimzinnigen diefstal in Arn hem moest worden gezocht. Den chef der recherche, den heer L. C. v. Kroft en den hoofdagent-rechercheur G. J. Heintzbergen werd de oplossing van dit raadsel opgedra gen, waarin zij na een serieus onderzoek zijn geslaagd. Bij het onderzoek, dat deze politiemannen instelden, kwam vast te staan, dat het soort papier waarmede de enveloppe was opgevuld als pakpapier bij bedoelde firma gebruikt werd. Daarop wer den de employe's aan een scherp verhoor onderworpen, wat echter geen resultaat op leverde. Er bleef niets anders over dan uit te zoe ken wie van de employé's den brief een oogenblik alleen onder zijn bereik kon hebben gehad. Toen bleek, dat een kantoorlooper (een oud-militair, die reeds jaren bij de firma in dienst was), den brief naar een andere kamer had moeten brengen en daardoor een oogenblik zonder controle was ge weest. In dat oogenblik heeft hij den brief waarin het geld zich bevond, verwisseld met een anderen, dien hij reeds tevoren gereed gemaakt had en in zijn zak droeg en uiterlijk precies hetzelfde was als de oorspronkelijke. De recherche heeft toen nadere informaties omtrent dezen persoon ingewonnen. Het bleek, dat hij financieel niet erg betrouwbaar was en sedert de ver duistering zijn vrouw een extraatje gege ven had. Ook bij andere menschery had hij nog schulden. Zaterdagmorgen werd den looper gearresteerd. Maandagmorgen heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. Het geld had hij in 'n pakkamer van de firma opgeborgen. Op deze plaats werd een bedrag van 1800 terug gevonden. BELANGRIJKE DIEFSTAL OPGEHELDERD. Men meldt uit Venlo aan het „Vad.": De gemeentepolitie te Venlo heeft aan gehouden de gebr. B., een zekere H. en B., die zich aan tal van diefstallen van kaas uit gesloten goederenwagons op het sta tionsemplacement der N. S. aldaar zouden hebben schuldig gemaakt. Het was de politie sedert geruimen tijd bekend, dat op het emplacement der N. S. nabij de goederenloods aldaar bij herhaling wagons, beladen met kaas, werden openge broken, terwijl daaruit dan een partij kaas werd ontvreemd. De wagons kaas waren geadressee d aan de expeditie-firma L. al hier en bestemd voor exxport naar Duitsch- land. Dezer dagen vern'am de recherche, dat in Tec°lQo kaas wer^ verkocht door een zeke ren H. van hier. Dit kwam verdacht voor, zoodat de kaasventer werd aangehouden. Hij verklaarde in opdracht te handelen van de Gebr. B. van hier. welke onmiddellijk hierop in hun woning werden gearresteerd. Het onderzoek bracht verder aan het licht dat voorts nog een zekere H. zijn hulp bij de diefstallen had verleend, terwijl een zekere B., familielid van de aangehouden gebr. B., zich aan heling der gestolen ka zen had schuldig gemaakt. Het mocht de politie nog gelukken enkele der gestolen kazen in beslag te nemen. De dieven hebben een volledige bekentenis af gelegd. Allen zijn voorloopig opgesloten en zullen naar de strafgevangenis te Roer mond worden overgebracht. Alleen de kaasventer H., die zooals uit het onderzoek bleek, in opdracht van de dieven handelde en verder van niets wist is na verhoor op vrije voeten gesteld. EEN DUITSCHE VLUCHTELING AANGEHOUDEN. Men meldt uit Vlagtwedde aan de „N. R. Crt.": De op 5 Dec. jl. ontvluchte Duitscher K. D., uit 'het concentratiekamp te Neu Sus- trum is eindelijk gesnapt. Het was bekend, dat D. naar Nederland was gevlucht en zich in het grensgebied ophield. Na vele na sporingen gelukte het de Nederlandsche politie zijn sporen te vinden en was het haar bekend, dat hij zich verscholen hield bij een landbouwer te Boertange. De opperwachtmeester der marechaussee alhier en de gem. veldwachter te Boertange hielden 'n huiszoeking bij genoemden land bouwer. Toen D. de politie zag, wilde hij zich nog verstoppen onder een bed, doch het mocht hem niet baten. Nadat de politie hem in verhoor had ge nomen werd hij later aan de Nederlandsche autoriteiten overgeleverd, welke nu uit te maken hebben of men hier te doen heeft met een politiek ge- ïgene dan wel met een misdadieer. Volgens zijn verklaring was hij in Duitschland veroordeeld wegens hoogver raad en diefstal. Het is reeds de tweede keer dat D. ontsnapt is uit een kamp. KERKNIEUWS MISSIE VLIEGTUIG VERONGELUKT. Het vliegtuig, dat door de M. I. V. A. aan de missie van de Noordelijke Salomon- Eilanden ten geschenke was gegeven, is bij een proefvlucht boven een der eilanden neergestort. Het vliegtuig werd ernstig be schadigd en daar men niet in de gelegen heid is om het in de missie te herstellen heeft men het vliegtuig naar Duitschland teruggezonden. De missionaris, Pater Tonjes, een oud- oorlogsvlieger, bevond zich in het toestel met een ploot van de M.I.V.A. toen de ma chine plotseling bij een poging om te lan den op een hoogte van 50 meter naar bene den stortte. Beide inzittenden bekwamen slechts lichte verwondingen. De M.I.V.A. is een Duitsche vereeniging die zich ten doel stelt, missionarissen van moderne verkeersmiddelen te voorzien. Daar het reizen in de missie van de Salo- mon-eilanden steeds per boot moet geschie den, wat niet zonder gevaar is, was dit vliegtuig een welkom geschenk. HOEVEEL PRIESTERS ZIJN ER IN SCANDINAVIË. Volgens de nieuwste cijfers telt Zweden thans op een bevolking van 4000 Katholie ken 21 priesters. Denemarken, waar reeds 25.000 Katholieken zijn, heeft 110 priesters, terwijl in Noorwegen 42 priesters de ziel zorg over 3000 Jlatholieken uitfoenen. Op IJsland zijn 5 priesters voor 300 Katholie ken, die echter zeer verspreid wonen, ter wijl op de Faroër-eilanden 2 priesters werk zaam zijn. a i LAND- EN TUINBOUW DE CONSUMPTIE-MELK-REGELING. Woensdag conferentie in Den Haag. Zooals wij gemeld hebben, heeft de Rot- terdamsche Bond van melkgrossiers Don derdagavond een spoedvergadering gehou den in verband met groote ontevredenheid over de uitvoering van de consumptie- melk-regeling en een brief door de Crisis Zuivelcentrale aan enkele leden'met een dreigement de vergunning te zullen in trekken. Omtrent de uitwerking van het telegra fisch verzoek van den bond aan den mi nister om een conferentie verneemt de „Maasbode", dat Woensdag afgevaardigden van den grossiersbond door de Centrale Commissie der C.Z.C. zullen worden ge hoord. De afgevaardigden zullen zijn de heer en C. Mastenbroek en A. Kool resp. voorzitter en secretaris van den bond en de heer de Jong van Zeelandia. In afwachting van de resultaten der be sprekingen in het midden der volgende week hebben de aangeschrevenen der C.Z. C. bericht, dat zij voorloopig de uitvoering van de consumptie-melk-contracten zullen nakomen. RECHTZAKEN DE TRAM EN MILITAIRE COLONNES. Voor den kantonrechter te 's-Graven- hage, mr. Ferguson, heeft Zaterdagmorgen een trambestuurder van de N.Z.H.-tram te rechtgestaan, die op de lijn Scheveningen Den Haag, uit de richting Den Haag ko mend, ter hoogte van het kruispunt bij den Waalsdorper weg van de trambaan met de Raamweg niet gestopt heeft voor een mi litaire colonne, die op dit punt de tram baan overstak, noch tijdig zijn snelheid verminderd, waardoor de colonne onge hinderd zou kunnen voorbijtrekken. Deze collonne, bestaande uit zes stuk ken veld-artillerie, kwam van Waalsdorp en door de handelwijze van den trambe stuurder moest het voorste gedeelte van UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 19 Dec. Huizen. 1875 M. NCRV-Uitzending. 8.0 Schriftlezing, en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00—12.00 Orgelspel. 12.15 Gramofoonplaten. I.00 Trioconcert (sopraan-cello-piano). 2.30 Causerie. 2.453.45 Vioolrecital, en Gram. 4.00 Orgelspel. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwpraatje. 6.307.00 Afgestaan. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Lezing. 8.00 Vaz Dias. 9.05 Jeugdkoor van „Oefening en Stich ting" 9.00 Causerie. 9.30 Gramofoonplaten. 10.00 Vaz Dias. 10.05 Waleson-kwartet. II.0011.30 Gramofoonplaten Hilversum. 301 M VARA-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. continubedr. 12.00 „Schalmei". 12.15 Gramofoonplaten. 12.45 .,X-X"-ensemble. 1.15 Gramofoonplaten. I.302.00 Strijkorkest. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 „Orvitropia". 6.00 Viool en Diano. 6.15 Vervolg Orvitropia. 6.45 Soortuitzending. 7.00 Causerie. 7.20 Gramofoonplaten. 7.45 „Op alle wegen", hoorspel, en toe spraak. 8.00 Herh. SOS-Beriohten. 8.03 Harprecital R. Spier. 8.30 ..Nummer 17381", hoorspel. 9.30 E. Walis en zijn orkest m. m. v. Elize de Haas (zang). 10.00 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15 „De Flierefluiters". II.0012 00 Gramofoonolaten. D r o i t w i c h. 1500 M 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Gramofoonolaten. 12.05 Orgelconcert. 12 50 Ch. Manning en zijn orkest. I.50 Orgelconcert. 2.35 Gramofoonolaten. 3.15 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth 5.05 MacArthur Kwintet. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.50 en 7.05 Lazingen. 7 25 Koorconcert. 7.50 Het Ouaglino-kwartet. Billy Reid's Accordeon-Band en Gene Essen's Banjo orkest. 8 30 Fragm. „The golden legend", van A. Sullivan. Lezing, n na -\7w-irocht. II.1012.20 Jack Hylton en zijn orkest. de colonne overhaast doorrijden om uit den weg te komen, terwijl het achterste gedeelte plotseling stoppen moest om een aanrijding met de tram te voorkomen. De ambtenaar van het O. M. mr. Gelinck, achtte de overtreding van den bestuurder een hoogst ernstig feit, temeer, daar een jaar geleden uit een dergelijke manoeuvre een doodelijk ongeluk is voortgekomen. Een strenge straf achtte de ambtenaar hier op zijn plaats. Hij eischte een geld boete van 75 gulden. Als verdediger trad op mr. H. B. J. Waslander uit Utrecht, die op de verwar ring stichtende verordeningen wees. Im mers, er bestaat een legerorder, die aan de „R a d i o-P a r i s", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.35 Goldy-orkest. 8.20 „Le chien du jardinier", operette van Grjsar. m. m. v. orkest en solisten. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.504.50 Fransche muziek o. 1. v. Ree- sen. 7.20 Zonnewende-feest. 8.35 Omroeporkest. 10.20 Kerstgroeten naar Groenland. Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Kwartetconcert. 9.35 Dresdensch Kruiskoor. 11.20 Omroepkleinorkest. 12.35 Schrammelensemble. I.35 Gramofoonplaten. 3.20 Omroepkleinorkest. 5.10 Kamermuziek. 6.20 Blaasconcert. 8.30 Uit Berlijn: Omroeporkest. 9.50 Studentenkoor. 10.3511.20 „Sintflut", programma. Rome, 421 M. 8.05 Operaconcert. Brussel 322 en 484 M. 322 meter: II.20 Gramofoonplaten. 1 1.302.20 Salonorkest. 5.20 Gramofoonplaten. 6.20 Concert van oude muziek. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.20 Salonorkest. I.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.35, 7.20, 8.20 en 8.40 Gramofoonplaten. 8.55 Hoorspel met muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.00 Stunde der jungen Nation: Winter- zonnewendefeest. 8.30 Omroepkleinorkest. 9.20 Berichten. 9.50 Causerie. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Omroepkleinorkest. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale. Derde programma 8,0012.20 Deutschland zender. 12.2014.20 Luxemburg. 14.2016.50 Kalundborg of Lux. 16.5017.20 Deutschland zender. 17.20—19.20 Brussel VI. 19.2021.05 Luxemburg. 21.0521.20 Brussel VI. (op verzoek). 21.20afloop Brussel Fr. Vier de programma 8.05 Luxemburg. 8.208.50 Parijs Radio. II.0515.35 Londen Reg. 15.35—18.20 Droitwich. 18.20—18.50 Keulen. 18.5019.50 Londen Reg. 19.5021.50 Droitwich. 21.50afloop Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden).. tram den voorrang verleent. In het tram- reglement staat, dat het verkeer moet stop pen voor een voorbij rijdende tram, terwijl de Inkwartieringswet weer het tegenge stelde gebiedt: de colonne heeft den voor rang. Op deze voor den verdachte bezwa rende regeling zal ook een veroordeeling moeten volgen, maar dat de toestand on houdbaar is, is eveneens duidelijk Spr. zeide, dat de minister van defensie en waterstaat een afdoende regeling zul len treffen, waardoor alle andeer bepalin gen komen te vervallen. De kantonrechter, onmiddellijk vonnis wijzend, legde verdachte een geldboete van 25 gulden subs. 10 dagen hechtenis op. FEUILLETON. LIEFDE IN HET OERWOUD Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.). 31) Opnieuw volgde hetzelfde spelletje, de neger ging van zijn eenen voet op den an deren staan, keek angstig om zich heen met rollende oogen terwijl het zweet in groo te druppels op het voorhoofd begon te pa relen. Plotseling werden zijn zenuwen hem de baas en hij uitte een angstkreet: „Bwana, de geesten zullen mij dood en, als ik hun geheimen verraad." Maar Rimington liet zich niet van zijn stuk brengen. Hij hief zijn geweer in den aanslag. „Ik zal je dooden, als je me de waar heid niet verteld." Het opperhoofd keek nog eens doods benauwd om zich heen, maar al de dorpe lingen vermeden zijn blik en ten slotte bleef zijn oog ook weer rusten op den onvermurwbaren blanke, die daar zoo rus tig stond te wachten. En na een paar maal diep adem gehaald te hebben, riep hij heesch: „De geesten van den toovenaar Weer snakte hij naar adem en Rimington snauwde genadeloos: „Vooruit!" „Ze ze.... bevelen, dat...." „Vooruit, Mombwana!" „Het bloed van het kind geofferd moet worden!" De man hield plotseling op, zijn linker arm vloog omhoog, als om een slag van een onzichtbaren aanvaller af te weren. Hij uitte een doffen kreet en viel toen op den grond, terwijl een wit schuim op zijn lip pen kwam. Geen van zijn volgelingen kwam hem te hulp en zij, die het dichtst zij hem stonden, gingen zelfs een paar passen ach teruit. Rimington zelf deed ook niets. Wat hij gehoord had, was meer dan af schuwelijk, zijn ernstig gezicht verried, hoe diep het hem getroffen had; zijn oogen za gen ternauwernood het zwarte lichaam, dat zich voor hem in het zand rolde en kronkelde. Toen eindelijk herinnerde hij zich de angstige zwarten en hij zei drei gend: „Laat niemand zich bewegen. Wie zich beweegt wordt doodgeschoten. Over een poos kom ik terug en als er een haar op het hoofd van den kleinen Bwana ge krenkt is, zal ik alle hutten in brand ste ken, en den ontvoerder van het kind doo den. Hij draaide zich met een ruk om en liep weer naar zijn mannen terug, die aan den rand van het woud op hem wachten, onverschillig voor de geweren en speren achter hem. Maar de zwarten dachten niet aan vijandelijkheden; geen geweer werd afgevuurd, geen speer geworpen. Rimington en zijn dragers gingen het woud weer in en marcheerden door, tot de zon haar hoogtepunt bereikt had. Toen uitte een van de dragers plotseling een half gesmoorden kreet en zakte in elkaar. Rimington, voortgedreven door den angst om het kind, dat hij zocht, voelde geen vermoeidheid. Maar een blik op de andere dragers zei hem, dat een korte rust onver mijdelijk was. Hij gaf bevel om halt te houden en een maal klaar te maken. Maar de dragers bleken zelfs daartoe niet meer in staat te zijn. Zij lieten hun lasten val len en gooiden zich voorover op den grond, volkomen uitgeput. Toen maakte Rimington zelf een van de pakken open, gaf hen te eten en te drin ken het duurde niet lang of ze waren in vasten slaap. Hij ging zelf met den rug tegen een boom zitten, maar hij sliep niet. Hij staarde afwezig naar een over den grond slependen liaan, terwijl hij nadacht, over wat hij gehoord had. Hij kende Jules Legrand's reputatie, had de afschuwelijk ste dingen over hem hooren fluisteren en wat de dikke Mombwana nu verteld had, riep allerlei afgrijselijke visioenen voor zijn geest. En de werkelijkheid zou waar schijnlijk niet voor zijn verbeelding onder doen, want Afrika was een land, dat nog vol was van allerlei barbaarsche oculten. Terwijl hij overdacht, tot welke duivelsche practijken Legrand in staat was, fluisterde hij heesch van woede, terwijl zijnhanden zich balden in machteloozen haat: „Opgehangen moest hij worden, de laffe, sluipende hyena". Twee uur zat hij te denken, onbeweeg lijk. Een paar maal wierp hij een blik op de dragers, die zoo vast lagen te slapen, dat het wel scheen, dat zij nooit weer wak ker zouden worden. Na een half uur keek hij op zijn horloge, stond op en rekte zi.ch uit. Opeens drong vaag het geroffel van een trommel tot hem door. Het was waar schijnlijk een signaalsein, dat overgenomen zou worden door andere trommels en zoo in minder dan geen tijd de verste dorpen bereikt had. Hij wist niet, wat het sein beteekende, maar hij hoorde, hoe het over genomen werd door een anderen trommel, ver weg in het Oosten en nog een in tegen overgestelde richting. Het geroffel duurde eenigen tijd en plot seling schoot het door hem heen, dat het wel eens iets te maken kon hebben met wat er in Mombwana's dorp gebeurd was. Als dat zoo was, was vlug handelen nood zakelijk. Hij bukte bij de dragers neer, en schudde hen, tot ze wakker waren. Ze wa ren zoo vast in slaap, dat hij twee van hen om kon rollen, zonder dat ze ontwaakten en toen ze ten slotte op hun voeten ston den, was hét niet moeilijk te zien, dat ze, zoodra ze op de grond zaten, weer in slaap zouden vallen. Rimington zorgde dus, dat ze in bewe ging bleven, tot ze weer op weg gingen en onder het marcheeren hield hij een wakend oog op hen, om te voorkomen, dat een van hen achter zou blijven en overmand wor den door den slaap. De schemering van het woud werd die per en dragers liepen meer als automaten dan als menschelijke wezens, toen ze een goed gebaand pad vonden, dat blijkbaar pas gebruikt was, en vijf minuten later bleef de voorste drager staan en draaide zich om. „Bwana", fluisterde hij, en toen Riming- toen naar hem toekwam, wees hij voor zich uit in de schemering. Rimington tuur de in de aangewezen richting en zag twee gestalten, die juist om een bocht van het par verdwenen. „Het is niets, een paar mannen, die van him rubberplantages terug gaan naar het dorp." Maar hij was zelf allesbehalve zeker wat hij zei. Hij had een paar maal geluiden in het bosch gehoord en dat kon wel eens beteekenen, dat er vijanden in het bosch waren. Hij nam een andere plaats in de kleine rij in; in plaats van de colonne te dekken, liep hij nu vooraan, het geweer stevig onder den arm geklemd. De schemering werd steeds dieper en nog steeds gingen ze voort op hun schijn baar eindeloozen tocht. Ten slotte verloor het pad zich in een moerassig terrein en het zette zich niet voort aan den anderen kant. Maar Rimington zag een vagen licht schijn, waaruit hij opmaakte, dat daar dc boomen minder dicht werden, zoodat hij begon te hopen, dat zij hun plaats van be stemming nog zouden bereiken, voordat de zon onder zou zijn gegaan. Een half uur later liet hij de mannen halt houden en ging alleen vooruit. De zon daalde nu snel en was al verborgen achter een lage helling. Links van hen was een kleine, kegelvormige, rotsige heuvel, be dekt met doornige struiken. Het was een goede uitkijkpost en hij klauterde haastig langs de helling naar boven. Toen hij den top bereikt had, ging hij plat op den grond liggen, om de plaats te zoeken, welke het doel van zijn tocht was. Beneden hem was een lang dal, dat aan den eenen kant begrensd werd door een la gen heuvelrij en aan den anderen kant door stijl oprijzende met boomen begroei de rotsen. Deze schenen het andere einde van het dal af te sluiten, dat lang gele den met water gevuld moest zijn geweest, maar nu volkomen droog was op een klei ne rivier na, die er aan den anderen kant doorheen stroomde. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9