DINSDAG 18 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 dende werkzaamheden. Hoelang kan men nu nog wachten op de goedkeuring van de baatbelasting? En waarom? De demping gaat toch door, ook al wordt die baatbe lasting niet goedgekeurd. Wethouder Splinter (C.H.): Wij kun nen niet beginnen. De raad heeft de baat belasting verbanden aan de wijze van fi nanciering; dus moet eerst de goedkeu ring daarvan worden afgewacht. De heer Schüller (S.D.A.P.) meent, dat er nog een andere oorzaak van vertra ging is. Z.i. zijn er eischen van Rijnland in zake de rioolloozing, welke eerst ingewil ligd moeten worden. De heer v. Stralen (S.DA.P.) betwij felt of B. en W. wel de noodige voortva rendheid hebben inzake het scheppen van werkverruiming. Waarom hebben B. en W. den raad over deze kwestie niet eerder in gelicht. De heer Eikerbout A.R.) dringt aan op spoed bij de tot stand koming van de Utrechtsche brug. Dat staat geheel buiten de baatbelasting. De heer Wilbrink (C.H.): Als wij de baatbelasting niet hadden aanvaard, zou thans met de demping van het Levendaal begonnen kunnen zijn. Wethouder G o s 1 i n g a (A.R.)Dan had den Ged. Staten het plan niet goedgekeurd. De heer Wilbrink (C.H.)In ieder ge val kan men nu toch beginnen met de. Oegstgeesterlaan. De voorz.: Beide plannen zijn samen gekoppeld tot één werkverschaffingsplan. Wethouder R o m ij n (V.B.) herinnert eraan, dat in overleg met de regeering de combinatie van Levendaal en Oegstgeester laan is tot stand gekomen. Halen wij die werken weer uit elkaar, dan brengen wij de subsidie in gevaar. Wethouder Splinter (C.H.) stelt den heer Schüller gerust, Rijnlands bezwaar is opgeheven. Spr. wijst de beschuldiging af, als zouden B. en W. niet de noodige spoed betrachten. De Utrechtsche brug kan ook niet afzonderlijk uitgevoerd worden; dat vormt één geheel met de overige werken. De voorz. zegt nog, dat B. en W. bij de bevoegde instanties aangedrongen hebben op den meest mogelijken spoed. De heer Wilmer (R.K.) meent, dat men bij een dergelijke urgente zaak van de normalen weg had mogen afwijken. Wethouder Goslinga (A.R.) betwist den heer Wilmer, dat een dergelijke afwij king tot bespoediging had geleid. „Het beste zal zijn, dat ik maar eens ga opspe len bij het ministerie van binnenlandsche zaken" zegt spr. onder hilariteit. Daarna gaat de raad in geheime zitting. Daarna schorsing tót 's avonds 8.15 uur. Na heropening der zitting wordt aan de orde gesteld: Benoeming leeraar H.B.S. voor meisjes. 4o Benoeming van een leeraar (es) in teekenen en kunstgeschiedenis aan de Hoo- gere Burgerschool voor Meisjes. Benoemd wordt de heer A J. M. v. Dijk (no. 2 van de voordracht). Op no. 1 mej. A. C. Zwitser waren 12 stemmen uitge bracht. AVONDZITTING. Na heropening der zitting te 8.15 uur worden direct de deuren gesloten. Na een uur geheime zitting wordt spoed- eisehend besloten 'n som van ƒ6.312 toe te staan ten behoeve van den aanleg van sportvelden in de Leidsche Hout. 22o. Voorstel tot nadere vaststelling van de belooning van den Secretaris van elk der beide Commissies tot Wering van School verzuim en van het presentiegeld van de leden dier Commissies. Goedgekeurd. Bezuiniging bij het Buiten gewoon L. O. 23o Voorstel: a. tot wijziging van de verordening voor de school voor Buitengewoon Lager Onder wijs te Leiden; b. tot wijziging van het Raadsbesluit van 22 December 1930, gewijzigd bij Raadsbe sluit van 7 November 1932, betreffende de subsidieering van de bijzondere school voor buitengewoon lager onderwijs aan den Zoe- terwoudschen Singel. De heer Vos (V. D.) keert zich tegen de voorgestelde korting, welke maatregel hij te diep ingrijpend acht. Spr. acht een kor ting van 50 pet. der gemeentelijke marge voldoende. Hij dient in dien geest eén amendement in. De heer Verwey (S. D. A. P.) zegt, dat de overheid bij alle versobering geen onbillijkheden mag begaan. Het salaris dezer leerkrachten bestaat uit 3 elementen n.1. het gewone onderwijzerssalaris, de rijksmarge en de gemeentelijke marge. Een dezer elementen totaal afschaffen, acht spr. een niet te verantwoorden onbil lijkheid. Voor de rijksmarge is reeds een korting toegepast van 11 1/2 pot. voor de gemeentelijke marge reeds van 3 pet. Tegen het voorstel-Vos heeft spr. een formeel bezwaar, en hij dient een amende ment in, om de gemeentelijke marge te bepalen op 200.waarop dan de ge wone korting van 3 pet. kan worden toe gepast. De heer Beekenkamp (A. R.) sluit zich bij de vorige sprekers aan. Enkele gemeentebesturen moesten die marge af schaffen, doch Leiden zit er financieel nog niet zóó slecht voor. Den Haag heeft de gemeentelijke marge slechts terugge bracht van 300 op 200. De heer Wilmer (R.-K.) verdedigt het voorstel van B. en W. gedeeltelijk. Hij kan meegaan met de grondgedachte, dat de arbeid van deze leerkrachten moet wor den gesalarieerd volgens de waardeering van het Rijk. Vroeger stoorden wij ons ook niet aan de rijkssalarieering van de lee raren bij de H. B. S., maar thans zijn wij daarop moeten terugkomen. Het tegen woordige personeel echter heeft gerekend op het huidige salaris. Spr. zou daarom de voorgestelde afschaffing van de gemeente lijke marge meer geleidelijk willen doen geschieden. Misschien willen B. en W. hun voorstel nog even aanhouden, om rekening te houden met de in den raad geuite wen- schen. Wethouder Tepe (R.-K.) gaat in op de suggestie van den heer Wilmer en ver klaart zich bereid om het voorstel tot na dere overweging terug te nemen. Spreker merkt nog op, dat het voorstel geboren is uit bittere noodzaak daar de begrooting toch op de een of andere wijze sluitend moest worden gemaakt. Het voorstel wordt aangehouden. Het kweekelingen-zakgeld. 24o Voorstel in zake het verleenen van een toelage uit de gemeentekas aan de kweekelingen, verbonden aan de o.l. scho len te Leiden, die niet zelfstandig met het onderwijs in een klasse zijn belast en die den hoofdaktecursus aan de Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers en Onder wijzeressen te Leiden bezoeken of die op 1 September 1934 alreeds in het bezit van de hoofdakte waren, over het tijdvak 1 September 19341 September 1935. De heer Vos (V. D.) verzet zich ook te gen deze versobering. Deze jongelui mis sen elk vooruitzicht, doch bewijzen het onderwijs toch diensten, waarvoor zij met een „zakgeldje" worden beloond. Dit zak geld jé moet nu geleidelijk worden inge krompen tot 100.per jaar. Een paar weken geleden is besloten een paar goed gesalarieerde ambtenaren te verhoogen in salaris. Dat moet nu worden betaald idt het bezuinigde zakgeld van 13 jongelui met een stikdonkere toekomst. De heer Grogneveld (S. D. A. P.) maakt de opmerking, dat de gemeente de ze kweekelingen noodig heeft; zij zijn er niet voor werkverschaffing. Eigenlijk zijn het geen kweekelingen; zij zijn volkomen bevoegde onderwijskrachten, zelfs met hoofdacte. Spr. zou de toelagen zelfs wil len verhoogen; in elk geval wil hij de be staande toelage handhaven, waartoe hy een voorstel indient. De heer Schoneveld (A. R.) meent, dat de heer Vos het te somber voorstelt. Het gaat er hier om, een der vergoedingen op één bepaald peil te brengen. De jonge lui kunnen zich thans practisch bekwamen, iets waartoe de gemeente niet verplicht was. De heer d e R e e d e (C. H.) is van mee ning, dat de kweekelingen zeer gewaar deerde diensten bewijzen en daarvoor is de belooning te gering. Hij steunt daarom het voorstel-Groene veld. De heer v. Weizen (C. P.) meent, dat men bij de kweekelingen de liefde voor het vak niet bepaald aankweekt, een ele ment, dat toch van zeer groot belang is. De heer Mand ers (R.-K.) vindt het voorstel van B. en W. eveneens onbillijk. Wethouder Tepe (R.-K.) constateert, dat het een ondankbaar werk is, om bezui nigingen te bepleiten. De positie der kwee kelingen is die van een volontiar, van iemand, die afgestudeerd is en dan gele genheid krijgt om zich practisch te bekwa men. De gemeente geeft hun nog een zij het kleine toelage, omdat hun positie van volontair nogal eens langer duurt dan wenschelijk is. Men noemt dit een kleine bezuiniging, maar, als men zóó redeneert met alle bezuinigingen, komen wij er nooit. Een onrechtvaardigheid begaan wij niet en als wij hier niet bezuinigen, moeten wij het elders doen, waar het nog veel schrijnen der is. Wethouder Goslinga (A.-R.) onder streept nog eens, wat zijn collega zeide over de noodzaak van bezuinging. Dat wij nog niet begonnen zijn aan de periode van af braak, is te danken aan het feit, dat wij vroegtijdig zijn gaan versoberen. Versobe ren is moeilijk en daartoe zijn het eerst aangewezen die uitgaven, welke niet ver plicht zijn. Na eenige repliek wordt het voorstel- Groeneveld aangenomen met 17 te gen 14 stemmen. Tegen de heeren Schoneveld, Beeken kamp, v. Eecke, Coster, v. Rosmalen, Lom- bert, Bergers, Bosman, Wilmer, Wilbrink, Tobé en de 3 aanwezige wethouders. Ontslag van onderwijzeressen. 25o Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan een 5-tal onderwijzeressen bij het o.l. onderwijs, wegens opheffing van hunne betrekking. Mevr. B r a g g a a rd e D o e s (S. D. A. P.) is ontstemd over dit voorstel, omdat men de vrouwen allereerst getroffen heeft. Het zijn niet de minste krachten. De heer Vos (V.D.) vraagt, wat het lot zal zijn van deze ontslagen onderwijzeres sen? Zij worden aangesteld als kweeke- ling. Krijgen zij nu wachtgeld? En daar na, kan dan het lot dezer onderwijzeressen nog worden verzacht? Komen zij bij even- tueele vacatures op de eerste plaats in aan merking? De heer Groene veld (S. D. A. P.) vraagt of er bij zijn, die kostwinster zijn. De heer Manders (R.-K.) steunt het voorstel van B. en W. niet. De heer Wilbrink (C.-H.) gaat even eens met het voorstel van B. en W. mee. Het is z.i. logisch. Het rijk heeft zoovele lasten afgeschoven op de gemeente, dat de gemeente het recht heeft, om iets af te schuiven op het rijk. De belangen van de gemeente zijn grooter dan die van de on derwijzeressen. De heer v. Wel zen (C.. P.) ziet dit voorstel als een onderdeel van de regee- ringsmaatregelen om te komen tot „af bouw" van het onderwijs. Spr. wil daar aan niet meedoen. De heer Wilmer (R.-K.) erkent, dat er, oppervlakkig bezien, verschillende bezwa ren rijzen. Volwaardige onderwijskrachten zullen worden betaald met kweekelingen- salarisse'n van 700 gld. Nader bekeken, be- teekent dit voorstel, dat de gemeente een aanmerkelijk bedrag bezuinigt, zonder dat de betrokkenen daarbij een aanmerkelijk of zelfs maar eenig nadeel lijden. Hebben zy na afloop van het wachtgeld nog geen betrekking, dan kunnen wij verder zien! De heer d e Re ede (C.-H.) constateert, dat het bijzonder onderwys ook getroffen wordt door dit ontslag. Wethouder Tepe (R.-K.) antwoordt, dat het college er niet om te doen is om speciaal de vrouwen te treffen. De manne lijke onderwijzers moeten echter als ge zinshoofden of toekomstige gezinshoofden eerder behoed worden dan de vrouwelijke leerkrachten. Een der ontslagenen zal ge durende 5 jaar geen cent minder gaan ver dienen, één idem gedurende 5 jaar en 9 maanden, één gedurende 8 jaar, één gedu rende meer dan 14 jaar; één gaat trouwen. Zoodra er een vacature komt, komen zij alereerst in aanmerking. De ontslagenen zijn er dus niet slecht aan toe. Mevr. B r a g g a a rd e D o e s (S. D. A. P.) verklaart thans haar bezwaren te zien vervallen. De heer Vos (V. D.): Had het college dat maar gezegd in de stukken. Dan was het debat overbodig geweest. De heer M anders (R.-K. blijft afwij zend staan tegenover het voorstel. Z,h.s. aangenomen. Verlaging gas- en clectriciteits- taricven. 26o Voorstel tot verlaging van gas- en electriciteitsprijs. De heer Schoneveld, v. Rosmalen en Lombert hebben een voorstel inge diend om den electriciteitsprijs voor parti culieren te brengen van 20 op 18 cent. Dit voorstel wordt in handen van B. en W. gesteld om praeadvies. De heer Coster (R.-K.) juicht het toe, dat café's en verlof-localiteiten als winkels zullen worden beschouwd. Hij hoopt, dat nu ook een betere regeling zal worden ge troffen voor de personeele belasting van café's. De heer Tobé (R.-K.) spijt het, dat B. en W. niet een jaar eerder met het voor stel tot verlaging van den gasprijs zijn ge komen, dan zouden wij de concurrentie met de petroleum hebben kunnen opvan gen. Niet geheel tevreden is spr. over de voorgestelde wijziging der electriciteits- prijzen. Het vastrechtarief moet geheel wor den afgeschaft; het systeem van vastrecht is er slechts om den menschen zand in de oogen te strooien. Spr. stelt voor om een prijs van 0.12 per K.W. te berekenen als winkeltarief. De heer Schoneveld (A.-R.) verde digt zijn voorstel met er op te wijzen, dat het juist de groote groep kleine verbrui kers is, die men moet zien te behouden. De heer v. Eek (S. D. A. P.) staat niet op het standpunt, dat de fabriek in stand moet worden gehouden als bron van in komsten van de gemeente. Een dergelijke instelling moet ook het sociale belang der ingezetenen dienen. Spr. heeft zich neer gelegd bij dit voorstel, doch zal bij de be grooting een voorstel doen, ingegeven door de sociale belangen der inwoners. De heer Bergers (R.-K.) is dankbaar, doch niet voldaan. Hij had gehoopt op ver laging van de meterhuur, welke z.i. te hoog is. Spr. steunt het voorstel-Tobé. De heer v. Weizen (C. P.) constateert, dat thans mogelijk blijkt, wat vroeger nim mer mogelijk geacht werd. De teruggang zal echter niet gestopt worden met deze tariefsverlaging. De tot dusver gevoerde bedrijfspolitiek wreekt zich. De heer de Re ede (C. H.) noemt het voorstel een zakelijk voorstel, getuigend van wijs beleid. Het bezwaar van den heer Tobé inzake het winkeltarief deelt spr. niet. Diens voorstel is niet te overzien. Den heer v. Weizen antwoordt spr., dat niet de financieele mogelijkheid tot tariefsverla ging is gebleken, doch de financieele nood zaak Spr. hoopt, dat dit voorstel van B. en W. niet het laatste is, doch de mogelijkheid voor verder gaan moet er zijn. De heer Bosman (V. B.steunt den heer de Reede. De gemeente-financiën heb ben tot dusver de tarieven gehandhaafd, doch uit noodzaak moet men nu toch naar beneden. Het komend tekort zal zi. ge vonden kunnen worden uit bezuinging in 't bedrijf; het mag niet geheel uit de reserves komen. Wethouder Goslinga (A.-R.) is niet ontevreden over de ontvangst van deze voorstellen, al frappeert hem weer, hoe licht voorstellen, die over tonnen loopen, worden gedaan, zonder dekking daartegen over te stellen. Dat wil men maar aan B. en W. overlaten, die echter niet kunnen tooveren. Meterhuur-verlaging zou spr. ook wel willen, doch is belastingverhooging dan beter en billijker? Ook met de sociale belangen is hier steeds rekening gehouden, de tarieven zijn bijkans het laagste. De verdienste, dat de Lichtfabrieken zoo gunstig er voor staan, danken wij aan het voorgeslacht, dat zorg de voor een uitnemend beheer. Voorstel len voor bepaalde categorieën lijken hem practisch administratief ondoenlijk. De voorstellen van B. en W. zijn zuiver zakelijk. Niet-verlagen van den gasprijs zou waarschijnlijk nog meer verlies ge ven. Inderdaad zal in het bedrijf bezuinigd moeten worden. Men zal de naakte waar heid onder de oogen moeten zien. Deze dumping op de petroleum-markt was niet te voorzien. Vandaar, dat de voor stellen niet eerder kwamen. De gevolgen vam het voorstel-Tobé kan spr. niet overzien, doch het lijkt hem on aannemelijk, ook waar de grootste winkel gelijk zou staan met de kleinste! Ieder ge bruiker is niet op hetzelfde niveau te plaatsen, dat zou niet-commercieel zijn. Spr. raadt aan het voorstel-Tobé nu niet te behandelen. Hoeveel is dit jaar al niet verlaagd, maar het kan niet tot in het oneindige; de ge meente moet toch voldoende geld hebben. De heer Tobé (R.-K.) neemt genoegen met praeadvies over zijn voorstel. (Dit wordt hem toegezegd). Van een tekort op de Lichtfabrieken is geen sprake, er is nog behoorlijke winst. v De Wethouder: En de begrooting dan? De heer Tobé (R.-K.): Daarover gaat het nu niet. Inzake de electriciteitstarieven vreest spr. hetzelfde als nu geschiedde met de gastarieven. Laat men daarmede re kening houden en maatregelen treffen, voordat het te laat is. Spr. noemt gemeen ten, waar de electriciteitstarieven lager zyn, dan in Leiden. Na nog enkele korte opmerkingen wor den de voorstellen van B. en W. z. h. st. aangenomen. Adres Landarbeiders. Aan de orde is nog een adres van orga nisaties van land bouwarbeiders, o.m. ver zoekend om bijslag op kasuitkeering. De heer Schoneveld (A.-R.) ziet af van het woord, daar wethouder Romijn hem een zeer spoedige behandeling en afdoe ning van dit adres heeft toegezegd. Rondvraag. De heer Schüller (S. D. A. P.) vraagt waarom zijn vragen over liet v. d. Werff- park niet op de agenda voorkwamen. Wethouder Tepe (R.-K.) zegt, dat deze vragen niet te beantwoorden zijn tenzij de onderhandelingen met het Rijk zijn beëin digd, hetgeen niet het geval is. Wat geeft het een nietszeggend antwoord te geven? De heer v. Stralen (S. D. A. P.) heeft gemist in deze laatste zitting een voorstel tot Kersttoeslag. Wethouder Romijn (V. B.) deelt mede, dat het colloege achteraf sanctie zal vra gen van den raad daar de circulaire van den minister zoo laat afkwam, dat geen voorstel meer was te doen. De Kerstgave zal er komen. De heer Coster (R.-K.) vraagt, hoe het staat met de levering van uniformen voor de politie, waarop de voorzitter nog niet kon antwoorden. Verder dringt spr. er op aan, om winkelpanden, die eigendom zijn van de gemeente, niet te verhuren aan vliegende winkels; de voorzitter zegt overweging toe. De heer Bergers wil openlijk afkeu ren de wijze, waarop getracht wordt het pand van den heer Duindam in de Koren- brugsteeg in waarde te doen dalen, opdat de gemeente het goedkoop in eigendom kan krijgen. Gemeente-ambtenaren trach ten op alle mogelijke wijzen een of ander deel van het huis voor het bedrijf af te keuren. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdagmiddag om 2.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Beëediging lid van den Raad J. v. d. Broek. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoe ming van 3 leden der Algemeene Burger lijke Armbesturen in deze gemeente, we gens periodieke aftreding op 1 Januari 1935. 4. Vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van bijdra gen, bedoeld in artikel 21 der besmettelij ke Ziektenwet. 5. Wijziging Algemeene Po litieverordening. 6. Vaststelling van een verordening op het kampeeren. 7. Wijziging gemeente-begrooting. dienst 1934. 8. Re clames schoolgeld. 9. Vaststelling supple toir-kohier hondenbelasting, dienst 1934. 10. Bespreking werkverschaffingsobjecten. 11. Wijziging van de voorwaarden van verhu ring van het aangedempte perceel grond in het Brasemmermeer. 12. Vaststelling van een verordening op de heffing en invorde ring van een straatbelasting. 13. Vaststel ling van een verordening op de heffing en invordering van schoolgeld voor gewoon lager onderwys. 14. Vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van een belasting op de honden. 15. Be handeling gemeentebegrooting 1935. Geboren: Alida Adriana, d. van C. G. van Emmerik en W. J. Rietbroek Sophia Catharina, d. van H. Zoetemelk en M. J. Schirm. NOORD WIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 20 December a.s. des middags te twee uur. Agneda: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het verleenen van optiejaren voor het gebruik van den watertoren als uitkijktoren. 4. Bezwaarschriften rioolbe lasting 1934. 5. Voorstel tot verlaging huur Schiekade. 6. Aanvaarden schenkingen. 7. Naamgeving straat Piet Heinstraat-vuur- toren. 8. Vergunning tot het aanleggen van een straat op Beveaterrein. 9. Crediet voor aanleg waterleidingbuizen en electriciteits- kabels in de straat van Piet-Heinstraat tot vuurtoren. 10. Adres Middenstandsbonden in zake electriciteits-tarieven. 11. Voorstel tot herziening van de gastarieven. 12. Voor. stel tot benoeming van een gemeentege neesheer voor 1935. 13. Voorstel tot benoe ming leden commissie toezicht 1. o. 14. Voorloopige vaststelling gemeente- en be- drijfsrekeningen over 1933. 15. Vaststelling van een advies i.z. presentiegeld der raads leden. 16. Vaststelling van een advies i.z. herziening der jaarwedden van de wet houders. 17. Vaststelling in ontwerp van het uitbreidingsplan. 18. Voorstel tot wijzi ging der begrooting voor 1934. (wijz. no. 4). 19. Crediet voor ontspanning en/of ont wikkeling van werkloozen. 20. Voorstel tot afwijking bepalingen winkelsluitingswet. Schenking. Burgemeester en Wethou- stellen aan den raad voor als schenking te aanvaarden van de Mij. „Zeebad" een door deze Mij. aangeboden bedrag van 3214.82, zijnde 10 pet. van de bruto ontvangsten van het door deze Mij. geëxploiteerde strand stoelen en badbedrijf, en eveneens als schenking te aanvaarden een bedrag van ƒ3937.40 zijnde 10 pet. van de bruto in komsten van het strandbedryf van „Het huis ter Duin,, en de N.V. Hotels Pension „Hoek", ,,Den Hollander" en „Noordzee". Bedrijfsverlichüng. Door de R.K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze", „De Christelijke Handeldrijvende en Indus- trieele Middenstandsvereeniging en de Win keliersverenigingen „Noordwijk-Binnen" en „Noordwijk aan Zee" zijn adressen aan den raad gericht, waarbij wordt verzocht de tarieven voor winkel en bedrijfsverlich ting in voor de bedrijven gunstigen zin te herzien. Overeenkomstig het advies van den directeur van het electriciteitsbedrijf stellen Burgemeester en Wethouders aan den raad voor niet direct tot herziening van het electriciteitstarief over te gaan, doch gedurende een tijdvak van 2 jaren een proef te nemen met een afwijking van het geldende tarief van wmkel verlichting, bestaande in een vastrecht van ƒ12 per K.W. capaciteit der lichtinstallatie en per maand en 5 cent per verbruikte K.W.h., in plaats van 23 cent volgens het bestaande tarief. Als de proef slaagt kan tot wijzi ging van het tarief worden overgegaan. Winkelsluiting op Zondag. De meer derheid van het College van Burgemeester en Wethouders stelt voor in plaats van de ingevolge de laatste wijziging der Winkel sluitingswet vervallen Winkelsluitingsver- ordening de volgende regeling ter afwij king der Winkelsluitingswet vast te stellen: De meeste categorieën van winkels zul len op de Zondagen in de maanden Juni, Juli en Augustus geopend mogen zijn van 9 uur van. tot 10 uur n.m. en alle winkels zullen op de eerste 5 werkdagen van elke week in het tijdvak van 15 Mei tot 15 September tot 10 uur n.m. en op Zaterdag tot 11 uur n.m. geopend mogen zijn. Ten. aanzien van den bloembollen tijd is be paald, dat het tot 10 uur nm. is toegestaan om met afgesneden bloemen te venten op openbare wegen buiten de bebouwde kom men op de Zondagen, den Tweeden Paasch- dag, den Hemelvaartsdag en den Tweeden Pinksterdag, welke vallen in het tijdvak van 21 Maart tot en met 31 Mei. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) -e Klasse, 2e Lijst Trekking van Dinsdag 18 December 1934 Hoogt* Prezen 25000.— 9648 1500lb790 1000— 10277 12045 400.— 3723 5657 13434 200.— 13494 20125 100.— 197 305 963 3835 3838 5124 12418 13221 14037 20089 23987 Pryzen van f45.— 42 82 168 222 255 268 282 296 334 335 360 364 398 415 442 447 496 525 567 568 647 652 667 764 777 828 859 866 885 898 909 911 1048 1051 1088 1094 1158 1179 1341 1373 1490 1494 1529 1539 15C8 1625 1644 1764 1787 1827 1853 1862 1876 1377 1913 1967 2027 2080 2081 2082 2144 2227 2270 2272 2352 2357 2360 2367 2432 2504 2514 2554 2561 2843 2858 2903 2911 3057 30C3 3082 3148 3158 3159 3161 3172 3183 3187 3197 3245 3258 3269 3279 3300 3307 3340 334L 3413 3463 .477 3483 3500 3501 3544 3553 3556 3676 3724 3752 3757 3772 3779 3792 3840 3841 3847 4015 4032 4084 4094 4095 4131 4206 4310 4331 4374 4523 4558 4615r 4623 4626 4G40 4728 4737 4824 4831 4846 4880 4898 4901 4936 4948 4956 5021 5004 5097 5137 5180 5191 5209 5216 5260 5360 5387 5396 5414 5443 5503 5525 5544 5546 5553 5575 5602 5647 5658 5763 5802 5832 5871 5876 5933 5968 5972 6004 6048 6107 6117 6153 6162 6222 6283 6366 6403 6438 6439 6472 6503 6663 6746 67G0 6820 6831 6844 6883 6887 C909 7008 7043 7080 7121 7138 7160 7174 7178 7197 7254 7314 7333 7335 7344 7401 7441 7451 7460 7508 7509 7516 7524 7532 7566 7568 7584 7590 762L 7697 7702 741 7752 7854 7870 7936 8005 8037 8089 8091 8103 8163 8173 8188 8216 8246 8261 8297 8363 8400 8447 8471 8473 8487 8537 8541 8557 8589 8643 8675 8680 8G82 8727 8750 8776 8781 8794 8816 8839 9013 9024 9034 8050 9056 9075 9090 9115 9120 9161 9179 9228 9240 9304 9333 9436 9453 9537 9569 9596 9655 9725 9779 9805 9831 9833 9849 9947 9984 10074 10085 10096 10104 10165 10217 10263 10285 10860 10413 1041J 10454 10455 10456 10541 10562 10576 10687 10706 10723 10732 10735 10757 10799 10869 10892 10935 10939 10960 11006 11017 11031 11040 11074 L1089 11101 11142 11165 11193 11252 11291 11342 113ol) 11393 11454 11476 11491 11509 11558 11565 11630 11647 11727 11732 11735 11739 11785 11808 11963 11987 12012 12040 12061 12117 12140 12152 12160 12165 12177 12183 12240 12247 12276 12286 12311 12351 12355 12387 12504 12513 12520 12544 12610 12631 12805 12828 12840 12924 129G3 12985 13053 13069 13117 13190 13237 13246 13248 13255 13325 13383 13419 13440 13444 13445 13474 13473 13436 13491 13500 13562 13614 13618 13644 13741 13755 13792 13895 13946 13967 13974 14026 14027 14043 14063 14068 14147 14230 14238 14261 14296 14321 14331 14339 14345 14363 14380 14398 14402 14443 14447 14462 14582 14601 14645 14656 14673 14703 14734 14767 14791 14796 14813 14878-14880 14895 14922 14940 14962 14963 14978 15022 15120 15123 15146 15214 15223 15276 15282 15373 15376 15424 15449 15495 15508 15522 15524 15535 15611 15041 15700 15712 15731 15785 15891 16035 16094 16104 16147 16149 16163 16205 16240 16403 1C458 16509 16523 16535 16539 16594 16593 16598 16661 16674 16680 16691 16721 16774 16804 16820 16825 163G6 16911 16960 16974 17015 17063 17096 17124 17167 17171 17173 17176 17178 17186 17206 17221 17243 17272 17340 17354 17366 17373 17409 17410 17455 17485 17497 17519 17599 17690 17723 17768 17807 17837 17399 17959 18029 1804' 18098 18104 181C9 18131 18151 18205 18212 18222 18417 18452 18466 18629 18674 18767 18797 18802 18852 18914 18925 18940 18953 19002 19026 19030 19032 19034 19035 19122 19137 19186 19207 19252 19274 19337 19333 19339 19385 19451 19474 19514 19615 19626 19608 19703 19720 19750 19754 19785 19786 19828 19862 19890 19957 19970 19994 19998 20010 20064 20203 20210 20218 20247 20258 20291 20297 20309 20316 20317 20356 20366 20376 20384 20409 20432 20447 20451 20618 20659 20804 20819 208*17 20959 21028 21039 21153 21155 21168 21265 21273 21336 21340 21348 21350 21401 21417 21419 21482 21500 21534 21551 21552 21608 21614 21704 21711 21713 21723 21738 21777 21794 21820 21828 21835 21849 21851 21902 21917 21921 21953 21983 21989 22041 22059 22096 22110 22133 22145 22160 22221 22230 22275 22279 22439 22461 22465 22618 22656 22693 22698 22700 22722 22734 22753 22763 22841 22852 22881 22908 22967 22990 23058 23157 23168 23193 23223 23228 23233 23274 23318 23319 23320 23368 23381 23393 23454 23544 23547 23561 23802 23615 23616 23620 23644 23674 23725 23734 23737 23783 233u3 23815 23836 23838 23868 23883 23903 23980 23981 23989 23991 Verbet. 3e klasse le HJst: 5517 m, z. 5577.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7