KERSTGAVE. DINSDAG 18 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen werd door den Directeur van (Gemeentewerken namens B. en W. op het bureau van gemeentewerken aanbe steed: Het maken van een verbindingsweg ten Westen van den molen „de Valk" met een brug over de Rijnsburgersingelgracht en het inrichten van een parkeerterrein op een gedeelte van het Schuttersveld. Er waren 15 biljetten ingekomen, t. w. van: N.V. Aann. Mij'. Vonders Heiwerken, Leiden f 22.847; J. Oldekamp, Koog aan de Zaan f 22.480; R. Beiiker, Haarlem f 22.084; Wed. H. v. Driel, Koudekerk f 21.800. L. Timmer, Dordrecht f 21.300; L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden f 19.700; L. Kantebeen. Leiden f 19.619; H. Bunscho ten, Leiden f 19.500: Gebr. A. en J. den Ouden, Alphen en Oegstseest f 18.990; H. C. Heemskerk. Leiden f 18.747: Fa. E. San ders en Co., Gouda f 18.727; Th. L. J. Zit man Leiden f 17.950.P. J. Visser. Wasse naar f 16.670; Th. de Winter en C. J. van Weeren, Leiden f 15.400; C. Godschalk, Lei den f 14.970. Verder is aanbesteed het uitbreiden van het gebouw voor Maatschapt>elijk Hulp betoon, Mare 15, en het inrichten van het schoolgebouw aan de Mare voor Maat schappelijk Hulpbetoon en voor Gem. Ge- neesk. en Gezondheidsdienst. Hiervoor waren 17 biljetten ingekomen: G. v. d. Kuit. Den Haag f 9250: W. F. Mar- celis. Leiden f 9100; J. J. Kol, Voorburg f 8950; H. C. Heerrfckerk. Leiden f 8887; W. Oudshoorn, Leiden f 8835: Jelle v. d. Wal, Amsterdam f 8777: J. J. Mechelse Leiden f 8750; M. Kool, Warmond f 8700: J. van Katwijk en A. van Hoven, Leiden f 8490; C. J. van Valderen, Leiden f 8432: J. H. Albers, Den Haag f 8400; fa. Jac. van Riet, Leiden f 7797; KI. de Feij, Leiden f 7550; L. Kantebeen. Leiden f 7294; N. Timmers Leiden f 6790; K. Burgy, Leiden f 6390: A. J. Langeveld, Leiden f 5678. Tenslotte werd aanbesteed het leveren gedurende 1935 van het benoodigde zand voor den bestratnigsdirnst. Hiervoor was als volgt ingeschreven* G. Vormers en Zn., Leiden: a en b duin zand 0.84, rivierzand f 1.10; W. A. Huy en Co. Leiden: a. duinzand f 0.79, b. idem f 0.84 C. M. Klein, Leiden: a. duinzand f 0.85. b. idem f 1.—; D. Nocrt, Leiden: a. duinz?nd f i_, b. idem f i.05; NT. Timmers, Leid-n: a en b. duinzand f 0.00, rivierzand f 1.20. fa A. Borst en M. Hoogstadt, Leiden: a. duinzand f 1.rivierzand f 1.70; b. duin zand f 1.10; rivierzand f 1.90; E. W. v. d. Berg, Leiden: a. duinzand ..f 0.80, rivier zand'f 1.03; b. duinzand f 0.95; rivierzand f 1.50; G. Harland, Leiden: a. duinzand f 0.85, b. duinzand f 0.88; Gebrs. Wagema- ker Leiden a. duinzand f 0.87; b. duinzand f 0.97; P. Corver, Leiden: a duinzand f 0.90, b. duinzand f 0.90, alles per M3. Kerstvlucht „Uiver". Brieven bestemd voor de Kerstvlucht van de „Uiver", dienen gepost te worden in de straatbussen vóór 7 uur, in het hoofd postkantoor tot kwart voor 8 uur. Handelsregister K. v. K. Opheffingen: 3279 Regina Oegst- geest, Ri.inzichtweg 171. Fabriceeren van suikerwerken. 812. J. Hogervorst, Leiden, Haarlem merstraat 128. Winkel in sigaren en tabak. Wijzigingen: 5680. Café „Pauline". Leiden, Beestenmarkt 30. Uittr. E.: A. J. Neuteboom, Leiden, dd. 12 Dec. 1934. Wijz. handelsn. in: Café „Lion Rouge" J. van Leeuwen. 3053. Electro Technisch Bureau D. Teske, Leiden, DoezaStraat 5. Oph. filiaal: Oegstgeest, de Kempenaerstraat 69, d.d. 1 Sept. 1933. De wethouder van Sociale Zaken, de heer Goslinga, is verhinderd morgen spreekuur te houden. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Inenting. Op Donderdag 27 December a.s. des namiddags te twee uur, zal aan de dokterswoning alhier de gelegenheid open gesteld worden tot kostelooze inenting en herinenting. Men vergete vooral niet om trouwboek jes der ouders of geboortebewijzen der kin deren mede te brengen. NIEUWKOOP. Ijsvermaak. Vrijdag kwamen de deel nemers van het ijsbuurtfeest in het Zuid einde van het vorige jaar wederom bijeen in café Halfweg alhier. De heer J. Woel den opende de bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom, waarna de gebeurtenis sen van het vorige jaar in den vorm van een verslag werden weergegeven. Na we- derzijdsche besprekingen werd besloten ook dit jaar, ijs en weder dienend, weer eenzelfde baan en feest te organiseeren en op dezelfde plaats. De verdere werkzaam heden en afwikkeling der zaken werd aan het z. g. bestuur opgedragen. Verder werden nog enkele dingen van onderlingen aard besproken, waarna enkele prijzen onder de aanwezigen gratis verloot werden. Dus het belooft, zooals het vorige jaar in het Zuideinde. bij ijsgelegenheid weer zeer gezellig te zijn. Tentoonstelling. Op Zondag jl. van 35 uur was een door de Eerw. Zusters in de R. K. Meisjesschool opgestelde ten toonstelling te zien, welke groote belang stelling trok en deze belangstelling ook dubbel waard was. In het eerste lokaal was te zien al het fröbelwerk, dat door de kinderen van de bewaarschool in dit jaar vervaardigd is, in het tweede de honderden kleedingstuk- ken, vervaardigd door den naaikrans van meisjes, bestemd voor behoeftige gezinnen en in het derde lokaal een aantal kerkge waden, bestemd voor arme kerken of arme missionarissen, vervaardigd door de Eerw. Zusters en de missieclubs van jongere, nog schoolgaande meisjes. In elk der lokalen waren een of twee Eerw. Zusters aanwezig om de gewenschte uitlegging te geven. NIEUWVEEN. Gunning. Het bestuur der Johanna- stichting heeft de uitbreiding van het ge bouw gegund aan de Nieuwv. inschrijvers C. van Dijk en J. Visser voor de som van 117.900 waarmee zij de laagsten waren. Met het graafwerk wordt ten spoedigste begonnen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heer A. W. Hamming, Leiden; doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heer J. P. G. Gooszen, Den Haag; doctoraal-examen geneeskunde de hee- ren A. O. H. Tellegen, Zwolle, C. Domini- cus, Schiedam, H. J. Keegstra, Den Haag; doctoraal-examen Nederlandsche lette ren de heer B. v. d. Berg, 's-Gravendeel. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). GEMEENTERAAD. t %'-yn V Hedenmiddag te twee uur vergaderde de Gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bak- huyzen. Afwezig met kennisgeving mevr. de Cler- de Bruijn en de heer Meijnen. Onder de Ingekomen Stukken bevindt zich o.a. een adres van de afd. Leiden van de Ned. Unie van Chauffeurs inzake maat regelen om te komen tot een goed geregeld huurauto- en taxibedrijf. Dit adres wordt om praeadvies gezonden Verder is er een adres van verschillende Landarbeidersbonden inzake steunregeling werklooze landarbeiders welk adres wordt aangehouden tot na de agenda. De heer Wilmer (R.K.) vraagt verlof tot het stellen van de volgende vragen: 1. Zijn B. en W. van oordeel, dat zoo spoedig mogelijk wordt overgegaan tot uit voering van de openbare werken, waartoe door den Raad is besloten. 2. Kunnen B. en W. mededeelen, wanneer zal worden begonnen met de demping van het Levendaal. De interpellatie wordt toegestaan aan het eind van de agenda. Agenda. De punten 1, 2, 3 5, en 6 worden tege lijkertijd aan de orde gesteld. De heer Wilbrink (C.-H.) betwijfelt of deze benoeming in het belang der ge meente is en in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. Waarom heeft het college vroeger geen voorstel daartoe in gediend, toen de werkzaamheden grooter en de financiën royaler waren. In andere gemeenten beschouwt men zoo'n inspec teur als een soort super-schoolhoofd; dat wil men hier niet, want men stelt iemand voor, die geen ervaring heeft van het in tense schoolleven. Het zwaartepunt ligt niet in de juiste toepassing van wetsarti kelen door de schoolhoofden, maar zoo'n inspecteur moet iemand zijn die verstand van de interne schoolzaken heeft en gezag op dit gebied heeft. Z.i. zal deze benoe ming een bron van verwikkelingen wor den. De taak van zoo'n inspecteur is wet telijk omschreven en spr. vreest, dat de te benoemen hoofdambtenaar op dat terrein niet bekend zal zijn. De heer Bosman (V. B.) sluit zich bij den heer Wilbrink aan. Het is z.i. beter voor die post iemand uit onderwijskringen te nemen. Verder vreest spr. dat de wet houder minder persoonlijk contact zal hebben met de onderwijskrachten. Ook wordt een nieuwe positie gecreëerd met vermoedelijk een salaris in de toekomst. De heer Koole (S. D. A. P.) vraagt wat de taak van zoo'n inspecteur zal zijn. De heer v. Weizen (C. P.) vreest be nadeeling van het onderwijs op den duur. Z. i. moet een inspecteur bij uitstek pae- dagogische bekwaamheden bezitten. Ver volgens vreest hij, dat deze benoeming voortkomt uit een zucht naar bezuini ging. De heer v. Es (A. R.) verwondert zich over dit voorstel. De voornaamste schakel tusschen de ge meente en het onderwijs moet de wethou der zelf zijn, terwijl wat bezuiniging be treft de heer Vriend reeds genoeg kan pres- teeren in zijn huidige functie. Wanneer deze functie nog er bij komt, vreest spr., dat genoemde ambtenaar te zwaar belast zal worden. De heer Groeneveld (S.D.A.P.) heeft aanvankelijk dezelfde bezwaren gehad, doch hij is gerustgesteld na de vergadering van de Comm. v. Onderwijs. Spr. gelooft, dat het een verbetering is, wanneer ook van de zijde van een gemeente-inspecteur invloed kan worden uitgeoefend op onder- wijsvoorstellen. Wethouder Tepe (R.K.) is verbaasd over de bezwaren. Is men weinig enthou siast omdat het geen geld kost? Waar schijnlijk begrijpt men het niet. Waarom stellen B. en W. voor, om een gemeentelij ken inspecteur te benoemen? Het college heeft reeds jaren behoefte gevoeld aan een inspecteur, die geregeld toezicht houdt op de openb! lagere scholen. Wij hebben een rijksinspecteur, doch deze staat niet onder de bevelen der gemeente en kan niet het gew«*-i«rhie -ontact onderhouden tusschen oodsrwys en de gemeente. Juist in den In naam der Armen der St. Petrusconferentie verzoeken wij onzen weldadigen Parochi anen om een kleine Kerstgave. Helpt ons speciaal met Kerst mis het schoone dool onzer vereeniging te bereiken: De armen op te heffen en uw eigen Kerstfeest er inniger en mooier door te maken. De St. Petrusconferentie der St. Vincentiusvereen. Giften en gaven worden gaarne ingewacht bij den Penning- meesterden HeerJ.Th.HOSMAN, Breestraat no. Ill, Giro no.50510 5424 PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. In de hedenochtend elf uur in de Ridder zaal voortgezette vergadering van Pro vinciale Staten van Zuid-Holland werd voortgegaan met de behandeling der be grooting. De heer Heukels (Ged. Staten) be antwoordt de opmerkingen ten aanzien van de verpleging van krankzinnigen en zwak zinnigen. Aan bijdragen van particulieren is over 1934 reeds 80.000 ontvangen; Ged. Staten hebben vertrouwen, dat dit bedrag zal stijgen tot 100.000. In totaal wordt in deze provincie voor dit doel 1.225.000 meer besteed dan in Noord-Holland; spr. is overtuigd, dat Zuid- Holland geen ander systeem behoort te volgen dan het in de begrooting voorge stelde, waarbij de noodige besparing wordt verkregen. De daling van de provinciale belasting opbrengst, vergeleken bij 19301931, be draagt voor 19351936 volgens de raming 45 pet. Indien men laatstbedoelde op brengst zou willen zien teruggebracht tot het peil van 1930'31, dan zou het thans met 83 pet. moeten stijgen. De 13 opcenten brengen thans 11/4 millioen minder op dan destijds 10 opcenten zouden hebben gedaan. Uit dien hoofde waren de voorgestelde maatregelen, zooals salarisverlaging en ver mindering van den post voor krankzinni genverzorging noodzakelijk. laatsten tijd met z'n wetswijzigingen en an dere mutaties is een geregeld contact noo- diger dan ooit. Wanneer de raad het voor stel tot benoeming van een inspecteur niet accepteert, kan spr. daarin niets anders zien dan een motie van wantrouwen in het beleid van B. en W. Spr. zet nader uiteen, waarom een der gelijke inspecteur noodig is, bijv. voor de naleving der verordeningen. Zelfs hebben de bijzondere schoolbesturen vaak een eigen inspecteur om zich te laten voorlich ten te dier zake. Het college had de verschillende werk zaamheden direct kunnen opdragen aan een ambtenaar, maar dan zou deze het prestige van een inspecteur missen. Het voorstel van B. en W. is dus niets anders dan een ambtenaar met het noodige gezag te bekleeden. Vandaar dat niet een gesa larieerde kracht wordt voorgesteld. De chef van de afd. Onderwijs heeft den laatsten tijd meer de handen vrij gekregen en kan nu een gedeelte van zijn tijd beste den aan het toezicht van het onderwijs. Spr. heeft staan te kijken van het argu ment, dat de voorgestelde functionaris geen onderwijsman is. Maar het onderwijskun dige gedeelte kan men rustig overlaten aan den rij lisinspecteur. Wij moeten hebben een man met objectieven kijk en gezond ver stand, die zich kan doen gelden; een onder- wijsspecialiteit is niet noodig. Het college meent, dat de chef van de afd. Onderwijs de geëigende man is voor deze inspecteurs benoeming. De heer Coster (R.K.) vraagt naar zijn vraag inzake de gratificatie. Wethouder Tepe (R.K.) verklaart, dat noch nu noch in de toekomst deze functie gesalarieerd zal worden. De heer Wilbrink (C.H.) ziet niet in, dat een stemmen tegen deze inspecteurs- benoeming een motie van wantrouwen is. Een groot gedeelte van de bureau-uren zal deze ambtenaar voor zijn nieuwe taak moe ten afstaan en dat kost de gemeente op den duur geld. De taak van dezen inspecteur is omschreven in de wet en daaruit blijkt, dat ook het onderwijs daaronder valt. Zal de heer Vriend zich daar dan ook niet mee gaan bemoeien? Toch is hij op dat punt geen deskundige. De heer Bosman (V.B.); Wij krijgen in ieder geval een nieuwen functionaris en die blijft niet zonder salaris. De heer v. E s (A.R.) is ook niet over tuigd. Gaat het toezicht van den inspecteur ook over het bijzonder lager onderwijs? Is er reeds een instructie voor dezen functio naris vastgesteld? De heer Bergers (R.K.) vreest niet, dat de heer Vriend overbelast zal worden. Hij gaat mee met liet voorstel van B. en W. LAATSTE BERICHTEN HEDENNACHT VERTREKT DE UIVER. Hedennacht om 3.20 uur T. T. zal de „Uiver" ditmaal bestuurd door de piloten Beekman en v. Steenbergen en als verdere bemanning den werktuigkundige Waale wijn en den radio-telegrafist v. Zadelhoff, met de Kerstpost naar Ned. Oost-Indië ver trekken voor een versnelde Kerstvlucht Aankomst te Batavia 22 December 17.30 uur plaatselijken tijd (d. L 10 uur G. M. T., 10.20 A. A.). Het reisschema van de „Uiver". De „Uiver" zal bij de versnelde Kerst- post vlucht zooveel mogelijk het volgende reisschema volgende. (Alle tijden zijn Green wichtijden Verti*ek van Schiphol 3.20 A.T. (3.G. M.T.), vertrek uit Marseille 7.45, uit Rome 10.15 uur, uit Athene 15 uur, uit Cairo 19.45; uit Bagdad 1.30 uur (20 Dec.), uit Bushir 5 uur, uit Dj ask 8.30 uur, uit Ka rachi 12.30 uur. Aankomst Jodphur 14.45 uur, waar een korte rust zal wor<ien ge houden. Vertrek uit Jodphur 22.uur, vertrek uit Allahabad 1.45 uur (21 Dec.), uit Calcutta 5.uur, aankomst te Rangoon 9 uur, waar de tweede rust wordt gehou den. Uit Alorstar vertrek te 2.45 uur (22 Dec.), uit Medan 4.30 uur, uit Palembang 8.15 uur, aankomst te Batavia om 10.uur G.M.T. of in den middag van 22 Dec. 17.30 uur plaatselijke tijd. EEN GEFANTASEERDE ROOFOVERVAL. Deze dagen kwam een winkelbediende uit Deventer, die te Twello voor zijn firma kwitanties had geind aan de burgemees terswoning geheel ontdaan aangifte doen. dat hij bij het Sterrebosch te Twello door 3 gemaskerde mannen was overvallen, die hem zijn beurs en zijn rijwiel hadden afge nomen en hiermede waren verdwenen. On middellijk werd de politie gewaarschuwd. De gemeenteveldwachter Nagtegaal, die met zijn politiehond het aangewezen terrein afzocht, had weldra succes, daar zijn hond eerst de ontvreemde beurs, welke onder een boom was verstopt, rapporteerde en eenige oogenblikken later vond de hond het be wuste rijwiel. De politie, wie een en ander wat verdacht voorkwam, nam den jonge man onder handen, die tenslotte bekende het verhaal van den roofoverval verzonnen te hebben. HAAGSCHE RECHTBANK. De los-werkman C. v. d. V. uit L e i d e n, tegen wien ter zake van diefstal van klee- ren op het strand onder Wassenaar 10 maanden is geëischt, werd conform dezen eisch veroordeeld. TELEGRAMMEN REGEERINGSCRISIS IN JOEGO-SLAVIE BELGRADO, 18 December (V. D.). De sedert lang verwachte kabinetscrisis is hedenmiddag uitgebroken. Het eerste uiterlijke verschijnsel er van was het af- aftreden van den minister van buitenland- sche zaken Jeftitsj, wiens houding werd gesteund door den minister van landbouw, die eveneens zijn ontslag indiende, Rojitsj. WEER TWEE SLACHTOFFERS VAN DEN BRAND TE PERPIGNAN. PARIJS, 18 Dec. (V. D.). Gisteren zijn wederom twee slachtoffers van den bios- coopbrand te Perpignan aan hun verwon dingen overleden, zoodat het aantal doo- den tot twee en twintig is gestegen. NOORDSCH SCHIP IN NOOD. Schepen ter assistentie onderweg. NEW-YORK, 18 Dec. (V. D.). Het Noorsche stoomschip „Sisto" is met een de fect aan de stuurinrichting op 49 graden N.B. en 23.27 graden W.L., 300 mijl ten Noorden van de Azoren, in een hevigen storm geraakt. Het schip zendt S.O.S.-sig- nalen uit. Het naar Europa onderweg zijnde Ame- rikaansche mailschip „Manhattan", de „Europa" van de Norddeutsche Lloyd en de stoomschepen „Beaverdale" en „Ameri can Banker" zijn op weg om het in nood verkeerende schip assistentie te verlee- nen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I f 3.60, roodekool f 2.204.60, savoyekool f 1.706.30, groene- kool f 0.603.80, pieterselie f 0.301.00, prei f 1.002.50, kropsalade f 1.205.20, selderie f 0.304.00, knolselderie f 1.203 wortelen f 5.50, per 100 kg,: kroten f 1.50 1.80, kroten gekookt f 35, witloof f 213, boerenkool f 23, spinazie f 2226, toma ten f 2.4021.40, uien f 1.202.40, worte len f 2.205.10, spruiten I f 39, spruiten n f 24, andijvie f 37, druiven f 626, nero f 2.804.60. 18 Dec. Vette Varkens. Totale aan voer 469 stuks, w. v. 441 zwaar 3031 cent en 28 licht 2628 cent per kg. levend ge wicht. Handel zeer matig. Groote aanvoer, afloop minder. ROTTERDAM, 18 Dec. Vee. Totaal aan voer 4754 stuks; 248 paarden, 1622 magere runderen, 957 vette runderen, 251 vette kal veren, 295 graskalveren, 1131 nuchtere kal veren, 214 schapen en lammeren, 2 varkens 34 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 5660, 4852 en 3238 cent, vette ossen 4852, 4446 en 3840 cent, stieren f 4648. 4044 en 3433 cent, vette kal veren 7585, 6070 en 5055 cent, scha pen 38, 34 en 30 cent, lammeren 39, 35 en 30 cent, graskalveren 40, 36 en 32 cent. nuchtere kalveren 28 en 24 cent, slachtpaar- den 383228 cent, Prijzen per stuk: scha pen f 17138, lammeren f 1197, nuch tere slachtkalveren f 765; nuchtere fokkalveren f 7128, slachtpaarden f 155 11070, werkpaarden f 22014590, hitten f 90—70—60, stieren f 240—190—130. kalfkoeien f 220180120, melkkoeien f 215—180—120, vaarzen f 130—100—70, pinken f 1008060, graskalveren f 45 3525. Overzicht. Vette koeien en ossen: aanvoer zeer ruim, handel vlot, prijzen als gisteren, (prima koeien plus 4. prima ossen plus 6). Stieren: Aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen iets lager; Vette kalveren: aanvoer ruimer, handel aanvankelijk wil- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. 'Geboren: Pieternella, dochter van B. P. Klootwijk en J. Batelaan Johanna, dochter van B. P. Klootwijk en J. Batelaan Maria Neeltje, dochter van D. de l'Ecluse en N. v. d. Niet David, zoon van D. Teske en C. Brandt Cornelis Gerardus, zoon van J. A. v. d. Voorst en C. v. Iterson Louise Franziska, dochter van F. E. P. J. Hoose mans en M. Wojak Jacob, zoon van J. Oostrum en P. A. Middelkoop Neeltje, dochter van S. J. L. Kaandorp en G. van Os Petrus, zoon van L. P. Koelewijn en J. A. Lipman Lilian, dochter van J. Tenge en J. van Zuiden Hubertus, zoon van P. J. Brederode en A. M. van Loon Wilma, dochter van Th. J. H. Steenbeek en H. W. Hagenbruck Willem, zoon van C. de Bruin en J. W. Schmidt Jansje, doch ter van P. Tegelaar en A. H. Honsbeek. Getrouwd: J. B. Volkers jm. en E. v. Weizen jd. Overleden: A. M. SchulteHoman vr. 45 jaar. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. lig. prijzen onveranderd, prima plus 10. Schapen en lammeren: aanvoer korter, handel flauw, later kalm. prijzen als gis teren. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer ruimer, handel kalm. prijzen iels lager. Paarden, aanvoer ruimer, handel stug, prijzen iets lager. Kalf-1 en melk koeien aanvoer korter, handel kalm, prfjzen als vorige week. Vaarzen en pinken, aan voer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd. Graskalveren: aanvoer korter handel willig, prijzen voor het leven iets hooger. De C. R. C. heeft 300 runderen overgenomen. BODEGRAVEN, 18 Dec. Kaas. Aange voerd 269 partijen Goudsche kaas, allen met rijksmerk, totaal 9892 stuks, wegende 89.028 kg. Prijs met Rijksmerk eerste soort f 2022. 2e soort f 1719, Handel flauw. BOSKOOP, 17 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 2040 cent, Hadley 4060 cent, Clau dius Pernct 80—120 cent, Columbia 40—75 cent, Butterfly 5085 cent, Wlïh. Kordes f 1.001.70, Rosalandia 4065 cent, Florcx 5080 cont, Steward 6090 cent, Chas. P. Kilham 2035 cent, Edith Helen 70120 cent, Aug. Noack 6090 cent, Eisen Poul- sen 2035 cent, Wendland 3055 cent. Kraus 3050 cent. Chrysanten tros 1526 cent, anjers 7080 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.Cotoneaster 15 cent. Bonte Ligustrum 810 cent, Beshulst I per kilo 2030 cent, idem II 1520 cent, Blauwe Sparren p. kg. 17 cent. HAZERSWOUDE. 17 Dec. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren f 3.004.25, eenden eieren f 3.003.25 per 100 stuks, hanen f 1-kippen 60 cent en konijnen f 1.per stuk. DEN HAAG, 17 Dec, Grossiersveiling. Appelen: Bellefleur extra 1416 cent, I 1013 cent, II 58 cent, Goudreinette ex tra 1820 cent. I 1417 cent. II 8—12 cent, Holgaten I 812 cent, II 57 cent, Klum- kens 58 cent, bosappelen I 612 cent, II 25 cent. Huismanszoet 1014 cent, Grou- we Hooilaars 1417 cent. Peren: Bredero's 1113 cent. Winterjannen 69 cent, IJs- bouten 810 cent, Groenpcren 69 cent, Pondsperen 79 cent. Diversen: Hollands Witlof 1012 cent, II 67 cent, Spruiten 46 cent, roodekool I f 6.007.20 per 100 stuks, II f 5 005,50 per 100 stuks, gele kool f 4.505.50 per 100 stuks. Alle prijzen zijn per kg. tenzij anders opgegeven. VINKEVEEN, 17 Dec. Groentenveiling. Bloemkool 210 cent, bleekselderie 36 cent per struik, peen 47 cent per bos, wit lof 210 cent per kg. Boerenkool 1025 cent per 10 stronk, Aanvoer witlof 2500 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Dec. Groenten- veiling. Bloemkool I f 5.107.50, wasch- peen per kist f 0.851.10, uien per 100 kg. f 1.902.40. kroten per kist 2535 cent, roodekool f 4.50—6.10, gelekool f 4.10—5.30 per 100, groenekool f 1.902.90 per 100, selerieknollen I f 2.803.30 per 10Ö. WISSELNOTEERINGKN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 30 J/S Berlijn 59.39 New York 1.47'/g Parijs 9.7M'g Brussel 34 58 Zwitserland 47.9o Milaan 12.65 Madrid 20.21 Oslo 36.70 Kopenhagen 32.65 Stockholm 37.66 Weenen Praag 6.18 Boedapest BEURSOVERZIUI1T. (Van gisteren). Het kwam heden op de A'damsche beurs tot opgewonden tooneelen bij den handel in claims Ned. Handelsmij.. waarmede heden een begin werd gemaakt. Bij groote posten tegelijk werden deze aangeboden, met gevolg dat de koers der aandeelen claims tot 50 ct. en van de certificaten- claims tot onder f 3.daalde. De beurs was ten zeerste ontstemd over het feit, dat op de oude aandeden over 1934 geen divi dend zal worden uitgekeerd. De handel in de waarden Ned. Handelmij. beheerschte de beurs. Behalve in deze papieren ging er totaal niets om. De koersen waren over *t algemeen lager. De Ne<L Staatsfondsen- markt was verdeeld. Oude schuld Uep md*- rendeels een fractie op.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3