MAANDAG 17 DECEMBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Dakinstorting van een kerk veroorzaakt een paniek. Twee zwaar gewonden naar het ziekenhuis. Gistermorgen om tien uur, toen de Hoog mis in de R.K. St. Michaelkerk te St. Mi chielsgestel zou beginnen, is, juist op het moment, dat de dienstdoende geestelijke, de eerwaarde pater Albers, de plechtig heid zou aanvangen, een deel van het ge welf, boven het zangkoor, naar beneden gestort. De organist, de heer Janssen, werd zwaar gewond door het neervallend puin en is in ernstigen toestand, op last van eenige doktoren, naar het St. Joan de Deo-Zie- kenhuis te Den Bosch vervoerd. De heer A. Kapteyns, een der zangers, werd eveneens ernstig gewond. Na in het ziekenhuis te zijn verbonden kon hij naar zijn woning te St. Michielsgestel worden vervoerd. Zijn toestand is niet levensge vaarlijk. In de kerk en vooral bij het koor ont stond een ontzettende paniek onder de aan wezigen. De kerk was in een dichte stof wolk gehuld. Geleidelijk -^rong de me nigte naar den uitgang. Slechts één poli tieman was bij het ongeluk in de kerk aan wezig. Hij had de grootste moeite het volk eenigszins te bedwingen en ongelukken te voorkomen. Verscheidene menschen wér den onder den voet geloopen. Zij zijn er echter zonder ernstig onheil afgekomen. Op last van den pastoor werd het kerkge bouw ontruimd, terwijl de heilige dien sten moesten worden afgelast. De burgemeester, de heer Scheltus, heeft onmiddellijk beslag gelegd op het gebouw en den officier van Justitie te Den Bosch, mr. Dubois, gewaarschuwd. Deze was spoe dig ter plaatse. De politie werd last gege ven niemand tot het gebouw toe te laten. Later is het beslag beperkt tot de koor ruimte, De kerk is slechts drie jaar oud. De of ficier van Justitie liet de Rijksarbeidsin spectie te Maastricht, waaronder het dorp ressorteert, waarschuwen. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat de opening die door het gedeeltelijk neer vallen van 't kerkgewelf was ontstaan, een oppervlakte van plus minus 9 vierkan te meters omvat. Wanneer men nu weet, dat heel die oppervlakte steen en kalk van omstreeks 15 meter hoogte op het zangkoor is neergestort en m zijn val nog deelen van het orgel, zo'oals pijpen enz. heeft meege sleurd, dan kan xnen wel begrijpen welk een verwoesting daar ter plaatse is aan gericht; tevens vraagt men zich dan ver wonderd af hoe het mogelijk is dat dit on geluk niet meerdere slachtoffers heeft ge- eischt. ERNSTIGE AUTO-AANRIJDING Zaterdagavond wilde de 45-jarige heer M. te Hillegersberg, die zeer doof is, de Dorpsstraat voor zijn woning oversteken. Hij lette daarbij niet op het verkeer en werd gegrepen door een auto van den heer K. uit Bleiswijk. Het slachtoffer werd zeer ernstig gewond en liep zware inwen dige kneuzingen op. Zijn toestand is zor gelijk. De auto vaxx den heer K. werd in be slaggenomen doch later weer vrij gegeven aangezien zij in orde bleek te zijn. Den chauffeur treft geen schuld. MOTORRIJDER BOTST TEGEN STIL STAANDE AUTO Zaterdagavond tegen middernacht is de 21-jarige mo too rij der T. Oldenhuis uit Amsterdam op den Rijksweg tusschen de Hakkelaarsbrug en Muiden tegen een vrachtauto gereden, die gerepareerd werd. Het slachtoffer is met zware hoofdwonden naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam vervoerd. De motor werd geheel vernield. JONGEN DOODGEREDEN Vrijdagavond is het zoontje van den sla ger N. nabij de Staatsmijn Emma te Hoens- broek door een passeerenden auto van heer B. uit Hoensbroek overreden. Het knaapje bekwam ernstige verwon dingen en is tengevolge daarvan overleden De politie stelt een onderzoek in. DE ONBEWAAKTE OVERWEG Wagen door trein gegrepen Gistermorgen te ongeveer 7 uur heeft te Amstelveen een ongeval plaats gehad, dat wonder boven wonder zonder persoon lijke ongevallen is af geloopen. De vrachtrijder T. Verlaan passeerde op dat uur den onbewaakten overweg op de Legmeerdijk. Op hetzelfde oogenblik naderde een trein uit de richting Aalsmeer De wagen werd door de trein gegrepen en kantelde. De bestuurder kwam met den schrik vrij. De wagen die geheel in elkaar is gedrukt, was "erzekerd. PERCEEL TE HAARLEM UITGEBRAND Gisternacht heeft een zware brand ge woed in perceel Koningsstraat 49 te Haar lem, waarin gevestigd is, het sigarenma gazijn van den heer G. Polak, die boven aen winkel woont. Het geheele perceel, dat twee verdiepingen hoog is, brandde uit De winkelier, die alleen thuis was, werd omstreeks twee uur wakker door een dich te rook en vluchtte in nachtgewaad over het dak naar de buren. Eenige voorbij gangers hadden inmiddels de brandweer ge waarschuwd, doch toen deze ter plaatse kwam, bleek dat het pand niet meer te behouden was, daar het vuur zich reeds door het geheele huis had verspreid. De vlammen sloegen hoog boven het dak uit en door de geweldige hitte sprongen eenige spiegelruiten van de winkels aan de overzijde van de smalle straat. Met zes stralen op de waterleiding werd het vuur bestreden. Het duurde enkele uren eer het gevaar voor uitbreiding ge weken was. Het geheele perceel, dat twee verdiepingen telde, is geheel uitgebrand. Omstreeks vier uur kon de brandweer in rukken, doch hedenmorgen werd zij op nieuw gewaarschuwd, dat het dak van 't naast het uitgebrande huis gelegen per ceel, waarin een winkel in uurwerken van den heer Bouman is gevestigd, in brand stond. Dit brandje was spoedig gebluscht, doch het dak verbrandde grootendeels en de winkel kreeg groote waterschade. Bij het onderzoek naar de oorzaak van den brand is gebleken, dat het vuur ont staan is in de kamer achter den sigaren winkel, waar niet gestookt werd. Wel brandde er in den winkel een kacheltje. Huis en inventaris waren verzekerd. De sigarenwinkelier is voorloopig op het po litiebureau vastgehouden. GROOTE HOOIMIJT IN VLAMMEN OPGEGAAN Gistermiddag brak brand uit in de groo te hooimijt van den landbouwer G. v. d. Berg, wonende aan de Dorpstraat, te Ros malen. De brand is ontstaan, doordat kin deren met vuur hebben gespeeld. Direct werd de brandweer gealarmeerd, die spoe dig ter plaatse was. Deze slaagde erin te voorkomen, dat het vuur naar de omlig gende woningen oversloeg. Gedurende den geheelen middag heeft men de hooimassa nat gehouden, wat echter niet wegnam, dat de geheele mijt is uitgebrand. Dit be- teekent voor den landbouwer een groote schadepost, aangezien hij niet verzekerd was. De burgemeester van Rosmalen be vond zich op het terrein van den brand BELANGRIJKE INBRAAK TE GOUDA. Een buit van 8500 gulden. Te Gouda is tijdens afwezigheid der be woners gisteravond een brutale inbraak gepleegd ten huize van den heer S. Sluij- ter aan de Boelekade. Het alleenwonend, echtpaar had 's middags half vier het huis verlaten. Bij terugkeer om half tien vond het alle kasten en laden overhoop gehaald en voorts de eenvoudige brandkast gefor- DIUlSlflAvANVALKtriBURG>- c A •iLEVERTRAMI k9*/? K - LEEUWARDEN- V ceerd; de inhoud, bestaande uit 1300 gul den in contanten en een aantal incourante effecten ter waarde van 6 a 7000 gulden was gestolen. De daders zijn met een valschen sleutel door de garage naast de woning binnen gekomen. De heer Sluijter is niet tegen inbraak verzekerd. Van de daders geen spoor. INBREKERS BIJ HUN WERK VERRAST. De speurhonden doen hun werk. Uit Zevenbergen verneemt de „Maan dagmorgen": In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben brutale inbrekers, vermoedelijk een bende van vijf personen, getracht hun slag te slaan. Het eerst drongen ze in het tramstation, waar blijkbaar weinig te ha len viel, en dat ze alleen overhoop hebben gezet. 't Ergste is huisgehouden in de pastorie van de R. K. Kerk, waar verschillende deuren met ruw geweld werden gefor ceerd. Midden in den nacht hoorde een kapelaan beneden rumoer: hij wekte den pastoor en beiden gingen toen met een geweer gewapend naar beneden. Direct bemerkten ze, dat hier een bende inbrekers aan het werk was geweest; deze moet wel direct toen ze hoorden, dat ze in hun duister werk werden gestoord op de vlucht zijn geslagen. En deze vlucht was zeker overhaast, daar de kapelaan een vijftal schoten loste in de richting, waarin de inbrekers ge vlucht waren. Direct werd de politie en de marechaus see van Moerdijk opgebeld, en binnen en kele oogenblikken bevonden zich vier dienstdoende politiemannen ter plaatse. Na een korte inspectie bleek dat de rust verstoorders hevig hadden huis gehouden, meer speciaal in de keuken en de vex*trek- ken van het sousterrein. Toen ze de kamer van den pastoor zouden binnen dringen kwam echter aan hun exploratietocht het plotselinge einde. Onmiddellijk togen de marechaussees op onderzoek en waarschuwden de rijksveld- wacht te Geertruidenberg, die direct met eenige rijksspeurhonden aan het werk toog. Deze honden hadden de lucht direct beet en volgden de spoorweg Geertruiden bergDen Bosch. Met succes, want van hun eerste speurtocht brachten ze ver schillende vermiste voorwerpen mee terug, die de inbrekers in de vlucht hadden weg geworpen. Het onderzoek naar de daders duurt nog voort: verschillende vingerafdrukken zijn genomen. DE ROOFOVERVAL TE OOSTERHOUT Twee verdachten te Antwerpen gearresteerd In verband met het feit, dat men te Ant werpen gewaarschuwd was betreffende de mogelijkheid, dat de verdachten van den roofoverval van 7 December j.l. te Oost- eind in de gemeente Oosterlxout, waar 22.000 aan effecten werden gestolen, heeft de politie verscheidene rechercheurs op 't pad gestuurd. Men heeft succes gehad. De verdachten hadden de wijk naar België ge nomen en zich te Antwerpen gevestigd. Zaterdag mocht de politie erin slagen twee verdachte indivduen, juist op het oogenblik dat een Nederlandsche auto, waarin twee vrouwen gezeten waren, op hen toereed, te arresteeren. Het bleken de gezochten te zijn, n.l. de 36-jarige F. en van H. en de 33-jarige M. B., beiden uit Tilburg. De chauffeur van den auto en de twee vrouwen werden ua- ter op vrije voeten gesteld. De ter uitleve ring gearresteerden bleken slechts enkele honderden guldens bij zich te hebben. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 18 Dec. K. R. O.-programma. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 10.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin 12.15 Operette-program (Gramofoon). 1.Lunchconcert door de KR.-boys. 2.Vrouwenuurtje. 3.T decursus. 4.00 Afgestaan. 5.10 Het KROorkest. 5.50 Causerie van pastoor W. F. A. Overrr.eer Eet melkbrood". 6.05 Vervolg K. R. O.-orkest. 6.45 Cursus Esperanto. 7.15 J. v. d. Akker over „Contact tusschen plaatselijke leiding en leden". (R. K. Werk liedenverbond). *7.35 Gramofoon. 8.00 Vaz Dias en g-imofoon. 8.15 Veber en zijn orkest, afge wisseld door gramofoor 9.30 Het K. R. O.-orkest m. m. v. Mare Pinckerle, viool. 10.30 Vaz Dias en gramofoon. 10.45 Het K. R. O. orkest. 11.15 Gramofoon. Hilversum. 302 M 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.00 Kook en bakpraatje. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Het Rembrandts Theater-orkest. I.45 Concert door piano en zang. 3.004.00 Knipcursus. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radi inderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jrugduur v. d. VPRO. 6.00 Omroeoorkest. 6.30 RVU Causerie. 7.00 Vervolg Omroeporkest. 7.15 Kerstliedje. 7.15 Kerstliedjes voor de kinderen. 7.30 En<*°ische les. 8.0 Vaz Dias. 8è05 Barnabas von Géczy en zijn orkest. 0 45 The Hawaiian Three. 1 n on Omroeporkest rn. m. v. Ferd. Hel man (viool). II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Dansmuziek uit „La Moite des Matelots" Den Haag, door Majo Marco en zijn orkest. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Gramofoonplaten. 11.20 Lezing. 11.40 Orgelconcert. 12.10 Het Fred. Walker-actet. 1.20 Het Birmingham Hippodrome orkest. 2.20 Het Lockier-Grosvener Sextet. 3.20 Sted Orkest Torquay. 4.50 Het Chelsea strijkkwartet. 5.35 Het String Rhythmic orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Koorconcert m. m. v. orgel. 7.10 Fransche caxxserie. 7.40 Gramofoonplaten. 8.20 Pianorecital. 8.50 ..Bethlehem", hoorspel. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. OPIUM-SMOKKELAARS AANGEHOUDEN Verdoovende middelen onder hun kleeren In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden te Nispen, aan de Belgische grens, door den wachtmeester V. der marechaus sees, van de brigade Roosendaal, en den rijksambtenaar v. B., twee personen aan gehouden, n.l. zekere M. en zekere de B., 10.35 BBC-orkest. I.30 Voordracht. II.3512.20 Roy Fox en zijn band. „Radi o-P a r i s". 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestconcert. 9.05 Zang. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit „Rest. Wivex** 2.20 Concert uit Rest. „Ritz". 3.204.35 Kerstconcert (Voc. Solisten en orgel). 7.20 Kerstconcert. 8.05 Piano-recital. 8.20 Hoorspel. 8.50 Koorconcert. 9.10 Hoorspel. 9.45 Kamermuziek met Inst. septet. 10.1511.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Omroepkwintet. 11.20 Omroepkleinorkest. 1.35 Bioscooporgelconcert. 3.20 Concert. 4.40 Zang en cello. 6.50 Gramofoonplaten. 7.35 Zang. 8.20 Omroeporkest, koor en solisten, 9.5510.15 Omroepkinderkoor en solisten Rome, 421 M. 8.05 Poolsche muziek m. m. v. vocale en Instrumentale solisten. 9.20 Radio-tooneel, hierna concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 Omroeporkest. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Salonorkest. 8.20 Salonorkest. 9.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.20 Salonorkest. I.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Z-ngvoordracht. 8.20 Omroeporkest. 9.35 Salonorkest. 10.3011.15 Gramofoon. Deutscblandsender 1571 M. 7.35 Concert door Kinderkoor. 8.05 „Das Sternenlied", hoorspel. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Concert uit Kiel. Gemeentelijk Radiodistributïebedrijf en de R.O.V. Radio-Centrale. 3e Programma. 8.0012.20 Deutschland zender. 12.20—14.20 Brussel Fr. 14.2015.20 Kalundborg of Lux. 15.2016.50 Deutsl. zender. 16.5017.20 Boedapest. 17.20—19.20 Brussel VI. 19.2020.50 Beromunster. 20.50—21.35 Weenen. 21.35afloop Boedapest. 4e Programma. 8.05 Luxemburg. 8.208.50 Parijs Radio. II.0517.35 Londen Reg. 17.3518.20 Droitwich. 18.2019.20 Deutschl. zender. 19.20afloop Londen Reg. beide uit Rotterdam, die per motorrijwiel op weg waren naar België. Bij fouilleering bleken zij beiden blik ken bussen tusschen hun kleeding te heb ben verpakt, gevuld met opium, welke zij naar België wilden uitvoeren. Motorrijwiel en smokkelwaar werden in beslag geno men en tegen de beide smokkelaars werd proces-verbaal opgemaakt. FEUILLETON. LIEFDE IN HET OERWOUD Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.). 30) De stilte duurde voort, vreemd en drei gend na het helsche lawaai van een oogenblik geleden. Toen klonk de scherpe knal van een geweer, nog een en nog een, verward geroep van stemmen, een wild ge huil van inboorlingen, zooals ze nog nooit eerder gehoord had. Ze was geslagen met doodelijke ontzetting. XIII. De sterren stonden nog aan den hemel en de aarde was vochtig en kil, toen Alec Rimington een open plek in het woud be reikte, waar het gras minder lang was en de boomen uit elkaar groeiden. Hij had bijna den geheelen nacht doorgemar cheerd, met een korte rust voor de dra gers. Negen uur waren voorbijgegaan, sinds hij Fatuma's bericht ontvangen had en de tocht door het donkere woud was buiten gewoon zwaar geweest. De mannen, die hij in de schaduw van de boomen had achter gelaten, waren totaal uitgeput en ook hij zelf was dood op van vermoeidheid, maar zijn krachtige wil dreef hem voort en hij marcheerde stevig door, zijn geweer onder zijn arm geklemd, terwijl zijn oogen het mistige landschap voor hem afzochten. De sterren begonnen te verbleeken, de morgenwind deed de dauw in groote drup pels van de boomen vallen, in het Oosten begon een roode gloed te gloren, toen hij eindelijk recht voor zich uit datgene ont dekte, dat hij zoo lang gezocht had: een groepje met riet bedekte hutten, die zich scherp afteekenden tegen den horizon. Hij bleef een oogenblik staan. Geen wolkje rook was er te zien, geen geluid hoorde hij. De bewoners waren blijkbaar nog niet wakker, maar hij wist, dat de zon op het punt was op te gaan en het maar een paar minuten zou dxxren, of het dorp zou ontwaakt zijn. Hij haastte zich voort en vond toen een smal pad. De eerste zonnestralen wierpen plotseling een breed licht op het kleine dorp; een hond sprong te voorschijn en be gon woedend te blaffen en op hetzelfde oogenblik kwam een krachtig gebouwde inboorling naar buiten. Hij zag Rimington niet dadelijk, maar toen hij den blanke in het oog kreeg, was hij misschien de meest verbaasde neger in heel Afrika. Hij stak zijn beide armen verschrikt omhoog en zou haastig zijn hut binnegeloopen zijn, als niet snel Rimington zijn geweer opgehe ven had en in het irxla-ndsch een kort be vel gegeven had. „Sta stil." De man bleef stokstijf staan, terwijl zijn oogen angstig heen en weer rolden. Ri mington liep op hem toen en vroeg scherp: „Waar woont Mombwana?" De neger wees naar een hut, welke een beetje apart stond van de andere en Ri mington knikte. „Breng me naar hem toe. Loop voor me uit en denk er aan, dat er een geweer vlak achter je is." De man ging met een angstig gezicht vooruit. Rimington volgde hem en na een paar minuten stond hij voor de kegelvor mige hut. De man wees den ingang, maar Rimington schudde het hoofd. „Breng hem hier en gaifw! Zeg hem, dat een blanke Bwana hem spreken wli." Een paar seconden later kwam een wal gelijke neger met een allesbehalve inne mend gezicht naar buiten, knorrend als een wild zwijn en met een lange speer in zijn hand. Toen hij Rimington zag, brixlde hij iets, dat het heele dorp deed ontwaken. Uit alle hutten kwamen haastig inboorlingen naar buiten geloopen, sommigen met lansen, anderen met primitieve, roestige geweren. De meesten bleven doodstil van verbazing toen ze den blanke in het oog kregen, die daar rustig stond te wachten, in het licht van de eerste zonnestralen. Hom opper hoofd riep hun woedend iets toe en lichtte de speer op. In hetzelfde oogenblik had Rimington, beseffend, dat dit het eenigste was, wat hij doen kon, zijn geweer aange legd en gevuurd. De neger uitte een woe denden jammerkreet, zijn hand liet de speer los en viel slap langs zijn lijf. Een wild gehuil steeg op en de inboorlingen stormden woedend op Rimington toe, die echter volkomen kalm bleef. Hij liet een korte waarschuwing hooren, laadde zijn geweer opnieuw en vroeg bevelend, met den loop van het geweer op het opper hoofd gericht: „Waar is het kind, dat uit het dorp ge stolen is?" Bij deze woorden ging een onderdrukt gemompel op, maar niemand gaf ant woord. Hij wachtte een oogenblik en maakte even een veel-zeggend gebaar met zijn wapen. Dit deed het dikke opperhoofd haastig antwoorden: „Hier is het niet, Bwana!" „Ik vroeg waar het was. Geef ant woord!" „We hebben het kind naar Rahutu ge bracht, zooals het bevel luidde." „Zoo. Het woord viel als een pistool schot in de doodsche stilte en Rimington's oogen begonnen onheilspellend te schitte ren. „En wie gaf het bevel het kind uit Mar- du te stelen?" Weer kwam er geen antwoord, maar de inboorlingen bewogen zich onrustig; het opperhoofd keek om zich heen, alsof hij verwacht had, dat iemand anders het ver langde antwoord zou geven. Maar nie mand scheen er begeerig die taak van hem over te nemen en na een korte stilte nam Rimington weer het woord. „Was het de blanke too venaar, die het bevel gaf het kind te stelen en na Rahutu over te brengen?" Geen antwoord! Een uitdrukking van angstige vrees kwam op het dikke gezicht. De breede lip pen begonnen te trillen. De neger schui felde met zijn voeten, ging eerst op zijn eene been staan en toen op het andere, hij begon blijkbaar bang te worden. Toen kwam er plotseling een verheugde blik op zijn zwart gezicht, zijn oogen zwierven langs zijn onderhoorigen en bleven op een man rusten. „Was het de blanke toovenaar, die het bevel gaf, het blanke kind te stelen, Mom bwana?" De aangesprokene begon te sidderen en toen, ziende, dat hij geen keus had, ant woordde hij met toonlooze stem: „Het was de blanke toovenaar". Bij die woorden steeg een angstig ge mompel op uit de groep negers en zelfs de hoofdman, die zich op die manier uit de moeilijkheid, door zelf te antwoorden, gered had, maakte gebaren van doode lijke ontzetting. Rimington begreep, dat hij waarschijn lijk van hen wel niet veel meer te hooren zou krijgen, maar hij deed nog één vraag: „En wat zal er met den kleine Bwana gebeuren?" Bij die vraag scheen de vrees van de dorpelingen sterker te worden dan hun ontzag voor Rimlnton's geweer. Het dikke opperhoofd keek wanhopig om zich heen. en twee of drie van zijn volgelingen glip ten weg naar hun hutten. „Geef antwoord, Mombwana! Wat zal er met den kleinen Bwana gebeuren", her haalde Rimington. Er kwam een blik als van een opgejaagd dier op het dikke gezicht van het opper hoofd. Zijn uitpuilende oogen vlogen weer langs zijn onderdanen, om iemand anders te vinden het antwoord te geven. „Mombwana, zeg het met je mond en niet met dien van een ander." Het dikke lichaam rilde, zijn oogen rol den heen en weer, zijn mond ging open als van een naar lucht happende visch; de ge dachte, dat hij zelf de verlangde mededee- ling zou moeten doen, scheen hem volko men te verbijsteren. Ten slotte haalde hij diep adem en zei aarzelend: „Bwana, hoe zal ik moeten weten, wat de toovenaar zal doen met den kleinen Bwana?" Op hetzelfde ogoenblik klonk een korte knal uit het geweer van Rimington en een wolkje stof warrelde omhoog bij de voe ten van het opperhoofd. De man maakte een luchtsprong, een luid gemompel ging door de rij van dorpelingen. Rimington zei weer: „Geef antwoord, Mombwana." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9