DONDERDAG 13 DECEMBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 Tot zijn niet geringe verbazing ontdekte hij echter, dat de balen, inplaats van suiker zand bevatten. De gedupeerde heeft de zaak bij de poli tie aangegeven. Deze schijnt de oplichters op het spoor te zijn. Razzia in het kippenhok. Te Nijnsel, onder de gemeente St. Oeden- rode, is een der laatste nachten een slach ting aangericht in het kippenhoek van den landbouwér van den Hurk. Toen men des ochtends de kippen wilde loslaten, bleken niet minder dan 28 dieren doodgebeten en verscheurd in het hok te liggen. Buiten dien waren 20 kippen verdwenen. In het mulle zand van het hok werden sporen van een hond aangetroffen, terwijl ver scheidene glasruiten waren verbrijzeld. Men vermoedt, dat des nachts een bloed dorstige hond aan het werk is geweest. Waarschijnlijk zullen de vermiste kippen eveneens gedood zijn en in de omgeving In den grond zijn weggestopt, een methode welke honden er meer op na houden. SPORT VOETBAL EERVOLLE NEDERLAAG VAN ROTTERDAM TEGEN DE HONGAARSCHE PROFS. Een 5-4 overwinning der gasten. De gistermiddag in het Sparta-stadion te Rotterdam gespeelde wedstrijd tusschen het Rotterdamsch elftal en het Hongaarsche elftal heeft niet die belangstelling getrok ken, die men algemeen had verwacht. Er waren naar schatting 12 a 13.000 toeschou wers aanwezig overigens als men de regen, welke den geheelen wedstrijd aan hield, in aanmerking neemt, nog veel. Het was ruim twee uur toen de beide elftallen zich onder leiding van scheids rechter Swillen als volgt opstelden: Rotterdam: Doel: Cohen (Sparta). Achter: Vollaard (Steeds Hooger) en Pet- tinga (HDVS). Midden: B. Paauwe (Feyenoord), Van Heel (Feyenoord) en van Oyen (Feyen oord) Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), Vente (Neptunus). Voormolen (Sparta), Drok (RFC) en Seton (Sparta). H o n g a r ij e: Doel: Hada (Ferenevaros). Achter: Györy (Keruleti) en Sternberg (Uypert). Midden: Seres (Uypert), Szücs (Uypert) en Szaley (Uypert). Voor: Markos (Bocshai), Vincze (Bocs- hai), Solti (Föbus), Cseh (Hungaria) eh Titkos (Hungaria). Direct na den aftrap is de Rotterdamsche voorhoede met den bal weg. Vente pas seert eenige Hongaren, doch zijn voorzet gaat achter. Enkele oogenblikken later ech ter hebben de Rotterdammers reeds de leiding. Uit een schitterende voorzet van Vrauwdeunt schiet Seton met een prachtig schot het eerste doelpunt in (10). De vreugde is evenwel van korten duur, want enkele minuten later komen de Hon garen goed combineerend terug en het is Titkos, die den gelijkmaker scoort (11). Cohen trachtte nog het harde schot te stop pen, doch sloeg daarbij 't leer via den bin nenkant van den paal in het doel. Langzamerhand ontwikkelt zich dan een aardige strijd, waarin de Hongaren iets do- mineeren. Bij een goede voorzet van links zendt Voormolen een schitterenden kop bal in, die juist naast gaat. De Rotterdam sche voorhoede laat vaak keurig voetbal zien. Zij bouwt haar aanvallen prachtig op en bezorgt den Hongaren heel wat werk. Het duurt echter niet lang, of Vincze be zorgt met een hard ver schot zijn ploeg de leiding (21). Even later ontstaat voor de Hongaarsche veste een verwoede worsteling, waaraan Vente een einde maakte door met 'n goeden schuiver den keeper het nakijken te bezor gen (2-^-2). Kort voor de rust wordt de Hongaarsche doelman, die onklaar is geraakt, vervan gen door een reserve-keeper. De rust gaat met 22 in. De tweede helft is circa tien minuten oud als de gasten opnieuw de leiding nemen. Bij een scrimmage voor het Rotterdamsche doel maakt Cseh het leder vrij en doelpunt met een hard schot onder de lat (23). Ook deze stand blijft echter slechts kort gehandhaafd. De Rotterdamsche voorhoede waarin Seton, Vente en Drok uitblinken, komt danig opzetten. Voormolen benut éen voorzet van Vente en kopt schitterend den gelijkmaker in (33). Dan volgt er een periode, waarin de Hon garen vrijwel niets in de melk te brokkelen hebben. De Rotterdamsche voorhoede zwermt doorloopend om het vijandelijke doel en het aantal spannende momenten is legio. In deze oogenblikken vooral demon streerden de gasten voortreffelijk voetbal. Een doelpunt kan niet meer uitblijven en al spoedig scoort Voormolen, wanneer Seton hem handig het leer toespeelt (43). Telkens overdonderen de Rotterdammers de Hongaarsche achterhoede, welke overi gens krachtig genoeg verdedigt. Langzamer hand weten de Hongaren zich echter weer los te werken. Er volgt dan een offensief op het Rotterdamsche doel, waarbij de druk zoo sterk wordt, dat de gelijkmaker niet meer is tegen te houden. Tenslotte doelpunt Titkos met een har den schuiver (44). Ongeveer vijf minuten voor het einde slaagt Vincze er tenslotte in zijn ploeg de leiding te bezorgen. (45). In dezen stand komt voor het einde geen verandering meer. Ondanks de geleden nederlaag kan het Rotterdamsch elftal op een zeer goeden wedstrijd terugzien. Vooral het spel van de voorhoede was zeer goed. Ook de verde diging deed goed werk. De middenlinie was het zwakste gedeelte van de ploeg. Alles bijeen was het een buitengewoon interessante wedstrijd, die den toeschou wers volkomen bevrediging moet hebben geschonken. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCH DISTRICT. De Junioren-competitie. De uitslagen van Zondag j.l. luiden: Afd. A: TeylingenaDOSa 21; Lisse aSJCa 15; KRVaNVCa terrein afgek. Afd. B: Leiden aMeerburg a terrein afgekeurd; SNAaVVLa niet gespeeld, scheidsrechter n.o.: NVCbSt.Bernardus a 0—1. Afd. C: Kolp. BoysbKRVb terrein af gekeurd; ASCaMeerburg b 33; Fore- holte bSMCa 11; Teylingen bNVCc 2—2. Afd. D: Majella a—DO&b 1—2; Adolf Kolping aNicolaas Boys a 30. Afd. E: NVC dSJCc 1—9; Teylingen c KRVc 7—0. Het wedstrijd-programma voor a.s. Zon dag luidt: Afd. A: TeylingenaSJCa, 12.30 uur, J. v. Nouland; Foreholte aDOSa, 12.30 uur F. Homan; KRVaNVCa, 2 uur, J. Hoog duin. Afd. B: St. Bernardus aLeiden a, 12.30 uur, P. Lemie; SNAaVVLa, 12.30 uur, M. Henzen; NVCbKolp. Boys a, 2 uur, J. P. v. d. Ploeg. Afd. C: Kolp. BoysbTeylingen c, 12.30 uur, W. Visser"; Meerburg bSMCa, 12.30 uur, J. v. Goozen; NVCcASCa, 12.30 uur J. v. d. Ploeg; KRVb—VVLb, 12.30 uur, J. Hoogduin. Afd. D: DOSbNicolaas Boys a, 12.30, H. Sassen; VCHa—Adolf Kolping a, 12.30 uur, H. v. Ruiten; ODIaMajella a, 12.30 uur, N. J. v. d. Akker. Afd. E: Teylingen cNVCd, 2e terrein, 12.30 uur. De Com.petitieleider. CAMBRIDGE WINT VAN OXFORD. Nadat Dinsdag de rugbymatch tusschen de beide universiteitsploegen Oxford en Cambridge door de laatste werd gewon nen, hebben de „lichtblauwen" gisteren ook den voetbalwedstrijd gewonnen. Op het Arsenal-terrein te Highbury werd Oxford met 10 geslagen. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 14 December. Huizen, 1875 M. Alg. programma verzorgd door den K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door de KRO-boys. 2.00 Orgelconcert door Evert Haak, afge wisseld door Gramofoonplaten. 5.00 Th. Arts over Landbouwcrisis wetten en -besluiten. 5.30 Het KRO-orkest, afgewisseld door Gramofoonplaten. 7.15 Dr. J. v. Dael over „De psychologie van het getuigenis". Daarna Gramofoonpl. 7.45 P.T.T.-kwartiertje. 8.00 Vaz Dias en Gramofoonplaten. 8.15 Het Rotterdamsch Katholiek Man nenkoor. 8.35 Louis Davids in zijn repertoire. 8.50 Concert door Dajos Bela en zijn or kest (Heek, den Haag). 9.20 Louis Davids. 9.45 Het KRO-Symphonie-orkest. 10.30 Vaz Dias, waarna vervolg orkest. 11.20 Dajos Bela. Hilversum, 301 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie. 10.35 Gramofoonplaten. 11.00 Vervolg declamatie. 11.20 Gramofoonplaten. 12.00 Barnabas von Geczy en zijn orkest en Gramofoonplaten. 2.15 Gramofoonplaten. 2.30 Piano-recital en Gramofoonplaten. 4.00 Kniples. 4.45 Gramofoonplaten. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonplaten. 5.45 Schalmei. 6.00 Gramofoonplaten. 6.15 Strijkorkest. 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 XX-Ensemble. 7.30 Causerie. 7.50 Gramofoonplaten. 7.57 Herh. SOS-Berichten. 8.00 Causerie. 8.30 Holl. Kamermuziek-Vereen. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias. Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.15 Declamatie. 11.00 Jazzmuziek (Gramofoonpl.). 11.3012.00 Gramofoonplaten. D r o 11 w 1 c h 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 11.50 Voor de scholen. 12,10 Het New Victoria Cinema orkest. 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 Orkestconcert. 2.20 Voor de scholen. 3.35 Lezing. 4.00 BBC-Nortihern-orkest. 4.50 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Troise en zijn Mandoline-orkest. 6.50 en 7.10 Lezingen. 7.30 Oude muziek voor strijkkwartet. 7.50 „The Great Adventure", comedie. 9.20 Pianoduetten. 10.20 Sir Austen Chamberlain: Causes of War. 10.35 Het G. Parkington kwintet. II.30 Voordracht. 11.3512.20 Harry Roy en zijn Band. „Radio Pari s", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 Het Goldy-orkest. 8.20 „L'Abbesse de Jouarre", hoorspel. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 11.201.20 Concert. 2.00 Piano-recital. 2.204.50 Concert uit Rest. „Wivex". 7.30 Kei'kconcert m.m.v. solisten, koor en orgel. 8.20 Hoorspel. 9.45 Mandolineconcert. 10.2011.20 Kerstgroeten naar Groen land. Keulen, 456 M. 5.20 en 6.35 Gramofoonplaten. 11.20 Blaasconcert. 12.35 Werag-Kamer-orkest, 3.20 Concert uit Leipzig. 5.05 Zang, viool en piano, 6.20 Vroolijk programma. 7.35 „Das Lied von der Glocke" m.m.v. orkest, koor en solisten. 8.30 Volksliederenconcert. 10.2011.20 Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.05 „Die Zirkusprinzessin", operette Kal man. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 Salon-orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.35, 7.20 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Symiphonieconcert. 9.05 Reportage. 10.4511.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Salon-orkest. I.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Berlioz-concei't. 7.35, 8.20 en 8.50 Gramofoonplaten. 9.05 Reportage. 10.4511.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 8.30 Dansmuziek van 1780 tot 1934. 9.20 Berichten. Causex*ie 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 „Weihnachtsoratorium" van Kurt von Wohlfurt. Gemeentelijk RadiodistributiebedrUf en de R.O.V. Radio-centrale 3e Programma. 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.2014.20 Luxemburg. 14.20—15.20 Kalundborg. 15.20—17.20 Stuttgart. 17.20—20.00 Brussel (Fr.). 20.0021.35 Londen Reg. 21,3523,00 Luxemburg. 23.00afloop Stuttgart. 4e Programma. 8.05 Luxemburg. 8.208.50 Parijs Radio, II.0517.35 Londen Reg. 17.35—18.20 Droitwich. 18.2018.50 Münohen. 18.5020.00 Londen Reg. 20.0021.10 Loc. uitz. Volledige opera Cavalleria Rusticana. (Gramofoonpl.). 21.10 Vioolrecital door den heer Ir. L. v. Gelderen: I. Vioolconcei*t in A mol v. Antonio Vivaldi (16601743) a. allegro, b. lago, c. pi*esto. II. Vioolconcert in D dur v. Marcello (16961739) a. allegro, b. adagio, c. allegro moderato. Aan den vleugel Mej. May Hammes; daarna Gramofoonplaten. 23.00afloop Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden), VERTREK VAN DE „SNIP". Radioreportage door den K.R.O. tot na 12 uur. De K.R.O. zal Vrijdagavond, 14 Decem ber as. ongeveer half twaalf een repor tage verzorgen van het vertrek van de „Snip" naar West-Indië. Dit ooggetuige-verslag, verzorgd door Paul de Waart, zal ook na 12.00 uur wor den voortgezet, daar door den Minister van Binnenlandsche Zaken aan het verzoek van den. K.R.O. is tegemoetgekomen en toe stemming is verleend ook na twaalf uur zijn programima te vervolgen. Omtrent een relais naar West-Indië, om ook daar via één of meerdere Rijkszenders de klisteraars het vertrek te laten meele ven, kan de K.R.O. nog geen nadere mede- deelingen doen. Een verzoek hieromtrent is bij den Minister en P.T.T. aanhangig ge maakt. De Phohi zal dit ooggetuigeverslag op wasplaten opnemen en op een later, gun- stigtijdstip ten gerieve van de luisteraars in de Koloniën uitzenden. GEMENGDE BERICHTEN VERDUISTERING VAN 20.000. De 40-jarige C. H. uit Eindhoven is voor den Officier van Justitie te Den Bosch ge leid, verdacht van fraude van 20.000 uit de kassen van de Prot. Woningbouwvere niging „Helpt U zelf door Samenwerking", waarvan hij drie jaar lang administratexir was. Hij heeft dit bedrag weten te verduiste ren door de cijfers op de girobiljetten te veranderen. De fraudes loopen van Juli tot het vorige jaar. Sinds April van dit jaar is er een onderzoek gaande. De verdachte heeft een bekentenis afge legd. Nader meldt men aan de „Msb.": In April van dit jaar werd door het ac countantsbureau Wijsmuller te Eindhoven bij controle ontdekt,, dat het bedrag, het welk de administrateur van de Woning bouwvereniging „Helpt u zelf door sa menwerking" in zijn boeken verantwoord had, als te staan op den girodienst ten post kan tore, niet klopt met het werkelijke be drag, dat gegireerd was. Een nader onder zoek wees toen weldra uit, dat de admi nistrateur de budgetten der giro vervalscht had en de cijfers der juiste gestorte bedra gen in hoogere had veranderd en deze ver- valschte hoogere bedragen weer geboekt had als staande op de giro. Op deze wijze was in het tijdsverloop van Juli 1933 tot April '34 een bedrag van totaal 20.000 verduisterd. De man legde destijds een vol ledige bekentenis af en werd daarop ontr slagexi. Hij had een groot gezin van elf kin deren en zou het geld voor het huishouden hebben gebruikt. Er werd dan ook beslo ten de zaak geheim te houden en geen klacht bij de justitie in te dienen, mits de familie het bedrag zou terugbetalen. Het betrof hier gelden, welke bij den admi nistrateur aan huur etc. binnenkwamen voor woningbouw, welke met gemeente gelden werden betaald. De gemeente was echter bij een Engelsche maatschappij ver zekerd via het assuradeurskantoor te Am sterdam, welke intusschen het bedrag reeds volledig heeft uitbetaald, zoodat noch de gemeente noch de woningbouwver- eeniging eenige finantieele schade van de fraude bobben ondervonden. De verzekering voornoemd heeft nu ech ter de zaak bij de justitie aangebracht, zoodat de betrokkene, die reeds een maand geleden uit Eindhoven naar elders ver trokken was, Zaterdag op verzoek van de Eindhovensche recherche in zijn nieuwe woonplaats is gearresteex'd en gisteren naar Den Bosch is overgebracht. Hij was gedu rende drie jaar administrateur der genoem de woningbouwvereeniging. DOOR SMOKKELAARS BEDROGEN. Een inwoner van Helvoirt is te Tilburg de dupe geworden van een geraffineerde truc van een paar smokkelaars, meldt de „Msb." De man had in Tilburg twee per sonen uit de smokkelwereld ontmoet, die hem hadden aangeboden tegen civielen prijs Belg. suiker te vei'koopen. Overeen gekomen werd, dat den man 3 zakken sui ker geleverd zouden worden a raison van 42. Daar de heeren op dat oogenblik geen suiker in voorraad zeiden te hebben, werd besloten, dat de suiker zou worden geleverd op nader te bepalen tijd en plaats. Een der laatste middagexi werd de man opgebeld vanuit Udenhout. De heeren ver telden aldaar te zijn en vroegen waar zij den suiker konden deponeeren. De man begaf zich direct er heen en ontmoette drie per- nen met een luxe auto, die, zooals ze zeiden de gekochte suiker bij zich hadden. Hij moest maar zeggen, waar de zakken kon den worden afgeladen. De kooper vond hiervoor de beste plaats bij zijn oom te Udenhout. De leveranciers hadden erg veel' haast en vroegen of hij het geld vlug wilde geven. Met bekwamen spoed werd de sui ker afgeladen en na het geld in ontvangst te hebben genomen, verdwenen de drie ffleveranciers". Toen zij weg waren besloot de kooper den suiker in andere zakken over te brengen. FEUILLETON. LIEFDE IN HET OERWOUD Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.). 27) Toen klonken onzekere stappen achter haar en Mannering's stem, dik en heesch riep ongeduldig; „Laat die vrouw toch, als ze Honor zag hem recht in de oogen. „Ais je haar hier achterlaat, blijf ik bij haar". De man staarde haar weifelend aan, als of hij maar half begreep, wat zij bedoelde. Toen begon hij heesch te lachen. „Wat een ridderlijkheid. De eene vrouw laat de andere niet in de steek. Maar hoe ben je van plan haar mee te nemen? Ze kan geen mijl loopen in dezen toestand." „Ze kan mijn draagbaar krijgen", zei Hinor koel. „Ik kan wel loopen". „O, het is mij wel, als je zoo iets onzin nigs wil doen." Hij haalde de schouders op, riep den hoofdman en gaf hem een paar korte be velen. Twee mannen droegen Fatuma naar de draagbaar, en zij gingen weg, terwijl Ho- nor naast de vrouw liep. De weg, welken ze volgden, liep in de richting van het woud en na een half uxxr waren ze wee.* in de schemerige duisternis en trokken voort, zooals Honor al spoedig opmerkte, langs een vrij goed gebaand pad. De groote planten op den bodem waren neer getrapt, de lianen vastgebonden, zoo dat ze den weg vrij lieten, en op verschil lende van de boomstammen ontdekte ze een versch gesneden teeken. De mannen liepen zwijgend en norsch voort en wierpen van tijd tot tijd vreesachtige blikken naar alle kanten. Was er werkelijk reden voor die vrees? Ze wist het niet, maar dat die vrees er was, werd haar pas recht duide lijk, toen ze een uur of twee gemarcheerd hadden. Het liep tegen twaalven, de voch tige hitte in het woud werd ondragelijk, de zwarte gestalten voor haar werden steeds lusteloozer in hun bewegingen, toen plotseling de voorste man bleef staan en de heele rij stopte. Een snelle, angstige woordenvloed volgde. Een van de dragers zette het op een loopen en een oogenblik later ontstond er een soort paniek. Toen vloog plotseling een geruststellende mede- deeling door de rij. Een gevallen boom had den weg vex-sperd. De uitdrukking van intense verlichting op de zwarte gezichten deed Honor zien, hoe groot de angst van de mannen was en toen ze zich weer in beweging zetten, schenen ze nieuwen moed gekregen te hebben. Maar het duurde niet lang of hun vroolijkheid was weer vex*storven en ze marcheerden zwijgend verder, telkens weer schichtig kijkend. En de teekenen van vrees en lusteloosheid werden nog ster ker na de middagrust, toen ze nog dieper het woud introkken. En naarmate het later werd en het uur voor de rustrust begon te naderen, werd Honor zich bewust van een intens gevoel van spanning bij zich zelf, dat ze niet verklaren kon. Ze kon het gevoel, dat ze steeds dichter bij een vijandelijke macht kwamen, niet van zich 1 afzetten, hoewel ze zichzelf trachtte te kalmeeren met de gedachte, dat het een gevolg was van de onrust der dragers. Ze wist niet, wat dezen vreesden, maar het was duidelijk, dat hun angst ieder oogen blik grooter werd. Een keer, toen een van de dragers struikelde, klonk een algemeene kreet van schrik en de gezichten van de mannen voor haar waren vertrokken van angst. Een beweging in de draagstoel bo ven haar trok haar aandacht. Toen ze op keek, zag ze, dat Fatuma, die al dien tijd onbeweeglijk had gelegen, zich op haar elleboog had opgeheven en strak voor zich uitstaarde in de groene schemering. Honor zocht al het Swahili, dat ze kende, bij elkaar en vroeg; „Wat is er, Fatuma?" De vrouw antwoordde niet, maar haar knap gezicht en mond waren angstig ver trokken. Honor keek haar verwonderd aan en vroeg zich af, of de hersens van de vrouw misschien ook geleden hadden onder haar hevigen angst en verdriet. Maar even la ter zag ze op het gezicht van een van de mannen, die de draagbaar droegen, een zelfde uitdrukking. Ze draaide zich om en keek naar den drager achter haar. Ook zijn gezicht was vertrokken van angst. Het scheen wel, alsof de vrees besmettelijk was; een voorgevoel van dreigend on heil Plotseling bleef de rij dragers met een ruk stilstaan. Een onderdrukt gemompel vloog van mond tot mond. „Weer een boom", zei Honor in zichzelf. Maar ze had die woorden nauwelijks uitge sproken, of er gebeurde iets, dat haar deed begrijpen, dat het nu geen -omgevallen boom was. Vlak voor haar knalde een geweerschot en een schelle lichtstraal flitste door de schemering van het woud. Rechts en links van haar klonk een woest geschreeuw, de dragers gooiden hun lasten neer en stietten wilde kreten uit, die niets menschelijk meer hadden. Ze waren dol van angst. Toen ze- ten ze het op een loopen, Plotseling flitste er iets uit de verwar de massa lianen links van haar en de man, die de lianen gedragen had, viel neer met een speer in zijn mond. Fatuma, nu niet langer apathisch, stond met een lenigen sprong op haar voeten, greep Honor bij den arm en sleepte haar mee naar een paar lage struiken, terwijl ze opgewonden haar hand uitstrekte, naar een breeden, hoogen boom aan den ande ren kant van het pad. Ze tuurde in die richting, mar ze zag niets, tot vlak bij haar weer een geweerschot knalde, dat Mannering een van de vluchtende dragers achterna zond. De vlam verlichtte de rxiimte voor haar met een helle, korte flits en txxsschen de breede bladeren zag het meisje even, een ondeelbaar oogenblik het gezicht van een blanke: Legrand. Een wilde angst flitste door haar heen en ze liet zich door Fatuma voorttrekken dwars door de stiruiken, terwijl in haar ooren voortdurend het wilde angstge schreeuw van de vrouw klonk, die maar steeds denzelfden naam scheen te herhalen. Maar de poging tot ontvluchten was ver- geefsch. Een paar handen grepen haar plot seling beet. Ze hoorde Fatuma's angst kreet, die klonk als het lang uitgehaalde wanhoopsgeroep van een in het nauw ge dreven dier. Toen wex*d ze met een ruk op den grond geworpen. Op hetzelfde oogenblik ging de schereming van het woud plotseling over in duisternis; de zon was onderge gaan. Ze voelde, dat men haar handen be tastte, hoe haar handen en voeten gebon den werden en ze rook de vettige geur van de met olie ingesmeerde lichamen. Ze trachtte te worstelen, om Mannering te roepen, mar er werd 'n hand op haar mond gelegd, die haar bijna deed stikken. Toen viel ze met een zucht achterover, bewuste loos. XII. Ergens klonk het doffe geroffel van een trommel. Eerst een vaag, eentonig geklop, dat steed vlugger en luider werd. Honor Donthorne opende langzaam de oogen. Ze hoorde het ontzenuwend gedreun en zag de groote vuren in de door boomen omgrensde ruimte. Ze zag ook het linnen van de tent, waarin ze lang en vanwaar uit ze door de geopende klep naar bulten kon kijken. Verwonderd strekte ze haar hand uit en voelde den houten rand van een kampbed en op hetzelfde oogenblik stonden haar de gebeurtenissen van den vorigen dag weer duidelijk voor den geest. Haar handen maakten een plotselinge beweging bij die herinnering. Ze waren nu los, maar ze waren gebonden geweest, dat wist ze zeker, en een hand op haar mond had haar half doen stikken. Ze richtte zich met een ruk op en staarde in den helderen sterrennacht. Wat was er gebeurd? Hoe was ze hier gekomen? Was die aanval af geslagen en hadden ze haar bevrijd? Waar was Fatuma? Had ze. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9