DONDERDAG 13 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 BINNENLAND PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. In de gisterochtend 11 uur voortgezette vergadering van de Provinciale Staten van Zuid-Holland was o.a. aan de orde de vast stelling van tarieven voor de veerrechten van Dordrecht op Zwijndrecht, van Dord recht op Papendrecht en van 's Graven deel op Wieldrecht. Het voorstel van Ged. Staten wordt na discussie z. h. s. aangenomen. Het voorstel inzake herziening van het dijksbeheer op het eiland De Hoeksche Waard wordt eveneens na discussie z. h. s. aangenomen. Te 5.15 wordt de vergadering verdaagd tot Donderdagochtend elf uur; zij wordt dan gehouden in de Ridderzaal. De vergadering van Provinciale Staten van Zuid-Holland werd hedenochtend elf uur in de Ridderzaal voortgezet. In bespreking kwam de nota van Ged. Staten omtrent den toestand der zeewering van den polder Kruinigergors. WERKLOOSHEID STIJGT. De stand op 24 November. De Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week 19 t.m. 24 November het aantal leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen bedroeg 567.400, waarvan 82.600 landarbeiders. In de maanden Mei t.m. November worden geen gegevens ontvangen aangaande de werkloosheid van de vereenigingen van la ndarbeiders. De werkloosheid onder de overige 484.800 verzekerden bedroeg in de genoemde week 28,9 pet. tegen 27,6 pet. in de week 5 t.m. 10 November. In de overeenkomstige verslagweek van het vorige jaar bedroeg de werkloosheid 26.2 pet. Bij 1062 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 24 November in totaal 373.555 werkzoekenden ingeschre ven. waaronder 352.655 mannen. Hiervan werkloos 354.039 personen, waaronder 339.487 mannen. Op 10 November bedroeg het totaal aantal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organefi 358.118. Hiervan waren werkloos 330.312 personen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden, is van 10 tot 24 November gestegen met 15.437. Vergeleken met het overeenkomstige tijd stip van het vorig jaar, wijst het aantal in geschreven werkzoekenden een stijging aan van 28.610. WERKLOOSHEID ONDER DE JEUGD. Het vraagstuk van de werkloosheid der jeugd zal het volgend jaar door de Inter nationale Arbeidsconferentie besproken worden. Opdat de openbare meening in de geheele wereld zich ten volle bewust zal zijn van den buitengewonen ernst van dit probleem, heeft het Internationaal Christe lijk Vakverbond, samen met de organisaties van arbeidersjeugd, besloten, een wereld petitie van jonge werkloozen te organisee- ren, die gericht zal zijn aan de Internatio nale Arbeidsconferentie die in Juni 1935 te Genève plaats vindt. In de petitie worden als maatregelen ter bestrijding der werkloosheid aangegeven: 1. verhooging van den leeftijd, waarop jeugdige personen tot den arbeid worden toegelaten, voorzoover eenigszins mogelijk door later beëindigen van de schooljaren, zoodat meer algemeene ontwikkeling en groote vakbekwaamheid bereikt wordt. 2. verkorting van den arbeidstijd met be houd van een menschwaardig loon; i 3. regeling van. den loonarbeid der ge huwde vrouw, die de moeder terugvoert naar het gezin; 4. verbod om mannelijke arbeidskrachten door vrouwelijke te vervangen; 5. invoering van voldoende pensioenen voor de oudere arbeiders. ONGEPASTE VRAGEN. „Ben je Katholiek?" Het Tweede Kamerlid Feber heeft aan den Minister van Koloniën gevraagd, of het juist is, dat op de rechtszitting van den Raad van Justitie te Semarang 30 October j.l. door den President van dit college aan een beklaagde de vraag is gesteld: „Ben je katholiek?" Heb je nooit gebiecht? Wat zei de Pastoor dan?" Is de Minister bereid te bevorderen, dat, indien dit inderdaad juist blijkt, vragen van dezen aard door rechtelijke ambtena ren in het vervolg niet meer worden ge steld, aldus vraagt de heer Feber. EEN SCHORSING BIJ DE V. A. R. A. Het dag. bestuur van de V. A. R. A. heeft Woensdag 5 Dec. jl. den literairen mede werker en adviseur Martin Beversluis in zijn functie geschorst. Het bestuur grondde dit besluit op de meening, dat Beversluis door op te treden en voeling te houden met groepen links staande van de S. D. A. P. de V. A. R. A. schade deed. De heer Be versluis heeft geweigerd de schorscing te aanvaarden en eischt een ernstig onder zoek. PRINSES JULIANA LID DER K. N. A. C. De Kon. Ned. Automobielclub deelt ons mede, dat H. K. H. Prinses Juliana de K. N. A. C. heeft vereerd met hare toetreding als lid. GEEN NIEUWE SALARISVERLAGING TE GOUDA. Oefening in luchtbescherming op komst. De Dinsdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Gouda was grootendeels gewijd aan de bespreking van de voorstellen van B. en W. tot herzie ning van de salarissen en loonen van het gemeentepersoneel. Alvorens deze voorstellen in behande ling kwamen, diende de heer Polet (A.-R.) een motie in, waarbij B. en W. werden uitgenoodigd, de ingediende voorstellen te rug te nemen ten einde ook salarisverla ging voor de hoogere ambtenaren voor te bereiden. Nadat burgemeester Gaarlandt uiteen had gezet, dat B. en W. bij de for muleering van hun voorstellen het peil der salarissen van het rijk tot richtsnoer had den genomen en op dezen grond voor de bedoelde categorie geen vermindering van wedde hadden voorgesteld, werd de motie van den heer Polet verworpen. Met betrekking tot de loonen van de ge meentewerklieden volgde de raad de voor stellen van de meerderheid van B. en W. evenwel niet. Na breedvoerige besprekin gen werd het voorstel van de minderheid in B. en W. gevormd door de beide katho lieke wethouders, met 12 tegen 8 stemmen* aangenomen. Dit voorstel bestendigt, be houdens eenige verschuiving in de uur- loonen, de thans bestaande loonregeling, zooals deze na toepassing van eenige tijde lijke kortingen is geworden. De raad besliste op voorstel van B. en W. dat in den vervolge geen rente meer zal worden vergoed over de inlagen bij den gemeentelijken op haal- en storings dienst. Op de vragen van mevrouw van Dantzig Meilis antwoordden burgemeester Gaar landt en wethouder Koemans, dat het de bedoeling is, eerlang een oefening in lucht bescherming te organiseeren, doch dat hier voor nog geen kosten zijn gemaakt en dat maatregelen ter voorkoming van ondervoe ding in het college van B. en W. bespro ken worden. De heer A. v. Wijk (A.-R.) werd bij den aanvang van de zitting als raadslid ge ïnstalleerd. „Msbd." DE PERSONEELE BELASTING OP CAFE'S EN RESTAURANTS. In verband met de noodtoestand, waarin als gevolg van de algemeene economische omstandigheden, het café-restaurantbedrijf in Nederland is komen te verkeeren, heeft de wetgever met ingang van het belasting jaar 1934 voor de gemeentebesturen de mogelijkheid geopend om de personeele belasting op koffiehuizen, restaurants enz. naar 1/3 of 2/3 der huurwaarde te doen heffen. Slechts door een beperkt aantal gemeen ten is van deze bevoegdheid gebruik ge maakt. In het overgroote deel der Neder- landsche gemeenten heeft deze maatregel van den wetgever voor 't bedrijf geen en kele verlichting gebracht. De Ned. R.-K. Middenstandsbond heeft zich dan ook reeds op 15 Mei j.l. verplicht geacht zich te wenden tot den Minister van Financiën, met verzoek te willen be vorderen, dat aan de betreffende wetsbepa lingen een imperatief karakter zou worden gegeven. Intusschen is bij de Tweede Kamer aanhangig gemaakt het wetsontwerp No. 144, inzake het Werkloosheidssubsidie- fonds. waarin mede wordt voorgesteld al thans voor de jaren 1935 en 1936 de hoofd som der personeele belasting naar de eer ste, tweede en derde grondslag voor 80 pet. ten bate der Rijksfinanciën in den vorm van het Werkloosheidssubsidiefonds, te brengen. De Ned. R.-K. Middenstandsbond heeft daarom dezer dagen in een adres aan de Tweede Kamer het vertrouwen uitgespro ken, dat de wetgever aanleiding zal kun nen vinden thans mede te bepalen, dat de personeele belasting op koffiehuizen, res taurants enz. voor de jaren 1935 en 1936 naar 1/3 der huurwaarde zal worden ge heven. Het is wel overbodig aldus de N. R. K. M. er op te wijzen, dat de toestand van het café-restaurantbedrijf algemeen deze verlaging van' een knellende bedrijfs last vraagt en rechtvaardigt. Stuitte imperatief ingrijpen van den wet gever om tot deze verlaging te komen tot dusver af op het bezwaar, dat het Rijk, aldus handelend, zou beschikken over de inkomsten van een ander, dit bezwaar kan worden geacht te zijn vervallen, in zoo ver het thans de bedoeling is de hoofdsom der personeele belasting over de betref fende grondslagen voor 80 pet. ten bate van 's Rijks schatkist te doen komen. Bovendien ligt een unificatie van de heffing der personeele belasting op koffie huizen, restaurants, enz. geheel in de lijn van het onderhavige wetsontwerp, daar an ders het behoud der gemeentelijke be voegdheid tot het gelijk stellen van café's en restaurants met gemeubileerd verhuur de kamers of winkels, de eenige uitzon dering zou zijn op de unificatie der heffing van de personeele belasting naar de grond slagen huur, meubilair en dienstboden, welke het wetsontwerp voor de belasting jaren 1935 en 1936 beoogt te brengen. Met aandrang heeft de Ned. R.-K. Mid denstandsbond dan ook de Kamer verzocht het daarheen te willen leiden, dat het wetsontwerp-Werkloosheidssubsidiefonds worden gewijzigd in dien zin, dat de perso neele belasting op café's en restaurants voor de jaren, waarvoor deze wet zal gel den, wordt geheven naar 1/3 der huur waarde, derhalve met vastlegging van de fictie, alsof alle gemeenten van de be voegdheid om -café's en restaurants met winkels gelijk te stellen, gebruik hadden gemaakt. NIEUWE BESPREKINGEN MET DUITSCHLAND. Op het Departement van Economische Zaken zijn deze week besprekingen gehou den over een nieuw handelsverdrag met Duitschland. Zooals bekend loopt het hui dige verdrag ultimo December af. NEDERLANDSCHE EIGENDOMMEN IN DUITSCHLAND. In verband met de moeilijkheden, welke de Duitsche Regeering maakt voor het transfereeren van aan Nederlanders toe komende rentebedragen, huren van aan Ne derlanders toebehoorende onroerende goe deren en van vorderingen op inwoners of lichamen in Duitschland, is te 's-Graven- hage opgericht de Nederlandsche Bond van Beleggers, Hypotheekhouders en Eige naren van Onroerende Goederen in het Buitenland, secretaraat Hasseltschestraat 26, aldaar. Het ligt in het voornemen van dezen Bond stappen te ondernemen bij de Ne derlandsche Regeering, om Haar te verzoe ken op den reeds door Haar ingeslagen weg voort te gaan en de bovenomschreven belangen zooveel mogelijk te behartigen; in het bijzonder wil hij er de aandacht der Regeering op vestigen, hoe buitengewoon groot de belangen zijn, welke voor de Ne derlandsche Gemeenschap en dus ook voor den Nederlandschen Fiscus bij deze aange legenheid zijn betrokken. Voorts stelt het bestuur zich voor even- tueele klachten van leden over onbillijk heden, welke voor hen voortvloeien uit de thans van kracht zijnde regelingen, ter ken nis te brengen van de betrokken autoritei ten. KORTING OP INDISCHE PENSIOENEN. De regeering heeft een wetsontwerp in gediend tot nadere regeling van de tijdelij ke korting op Indische pensioenen, vast gesteld bij de wet van 29 December 1933, ten aanzien van pensioenen en onderstan den, gebaseerd op herziene regelingen. De strekking daarvan is de bij deze wet vastgestelde pensioenkorting niet te doen gelden voor pensioenen, die zijn ingegaan na de inwerkingtreding dezer wet en die dus gebaseerd zijn op de herziene salaris- en pensioenregeling. Echter zullen deze pensioenen anderzijds tijdelijk niet meer mogen bedragen, dan zij zouden doen met toepassing van de bedoelde korting en in dien salarisregeling niet had plaats gehad. TEGEN DEN NIEUWEN TIJD. Door den Bond van Kaasproducenten, te Gouda, organisatie van veehouders uit Zuid-Holland en Utrecht, is het volgende adres aan de Eerste Kamer gericht: „kennis genomen hebbende van het wetsontwerp inzake instelling van den Midden Europeeschen tijd, zooals dit uw College ter behandeling zal worden voor gelegd, aannemende, dat het de bedoeling der Regeering is met dit ontwerp een zekere middenweg te begaan tusschen diverse stroomingen op het gebied der tijdregeling, concludeerende hieruit, dat de Regoering meent, dat voor het platteland dit ontwerp een verbetering beteekent van den bestaan- den toestand met Zomertijd en Amster- damschen tijd, geeft (bovengenoemde Bond) te kennen, dat dit allerminst het geval is, maar dat bij deeze regeling moeilijkheden ontstaan, die bij den bestaanden Zomer- en Amster- damschen tijd niet voorkwamen, dat de bezwaren zijn: dat tegenover de 20 minuten voordeel in den zomer staat een nadeel van 40 mi nuten over pl.m. 7 maanden van het jaar. Dit nadeel bestaat hierin, dat veel meer het werk verschoven wordt naar donkere en koude morgenuren en verder in het zeer belangrijke feit, dat schoolkinderen, die vaak 1/2 tot een heel uur loopen moeten, op basis Amsterdamschen tijd pl.m. half- acht op weg moeten, wat bij vorst en guur winterweer, vèr voor zonsopgang, een bij na onoverkomelijk bezwaar is, terwijl de schoolaanvang terugstellen beteekent on gelijk thuis komen van schoolkinderen en ouders voor het middageten, redenen, waarom adressant aandringt, dit ontwerp niet aan te nemen, overtuigd zijn de, dat de bestaande tijdregeling met Zo mertijd voor de veehouderij te verkiezen is boven dit compromisvoorstel." NIEUWE SALARISKORTING TE DEN HAAG. B. en W. van 's Gravenhage stellen den raad voor met ingang van 1 Januari 1935 drie procent op de loonen en salarissen van het gemeentepersoneel in te houden. Deze korting zal gelden voor het geheele gemeentepersoneel, met inbegrip van de politie, echter niet voor de le„varen bij het middelbaar en voorbereidend hooger on derwijs, het vakpersoneel bij het openbaar lager onderwijs en het personeel bij het voorbereidend onderwijs. Voorts stellen B. en W. den raad voor om in verband met den financieelen toe stand der gemeente met ingang van 1 Ja nuari 1935 de verordening tot toekenning van een vacantiebijslag aan gemeenteperso neel in te trekken. Reeds in 1934 werd deze bijslag ingevolge een raadsbesluit van 22 December 1933 niet uitbetaald. Het voorstel tot inhouding van 3 pet. op de salarissen is gedaan, omdat B. en W. van meening zijn, dat de definitieve beslis sing van den raad over de salariskorting, die voor 1930 zal gelden, beter bij het be- grootingsdebat past. Zij willen echter de in de begrooting reeds verwerkte bezuiniging ad 525.000, die door de korting bereikt GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE De Raad dezer gemeente vergaderde gis termorgen te 10 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter is de burgemeester, de heer A. Warnaar, die de vergadering opent met ambtsgebed. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen, die worden goed gekeurd en vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van ingekomen stukken, w.o verzoek van het bestuur der Chr. school aan den Rijndijk om in een der lokalen van de school gasverlichting aan te brengen; wordt toegestaan. Missive van Ged. Sta ten houdende goedkeuring van raadsbe sluiten. De balans winst- en verliesreke ning van den keuringsdienst van waren; schrijven van Ged. Saten inzake defintie- ve regeling van de vergoeding aan de wet houder. Daar met ingang van 1 Jan. 1935 de gemeente ingedeeld is in de 7e klas, wordt voorgesteld deze vast te stellen op 300 per jaar. B. en W. gaan hiermede accoord en de Raad kan zich hiermee ver eenigen. Tevens werd goedgevonden het presentiegeld voor de leden van den Raad vast te stellen met ingang van 1 Jan. 1935 op ƒ2.50 per zitting. Geen bijdrage voor de Bos- koopsche tentoonstelling Hierop komt in behandeling een verzoek van de Tentoonstellingsvereen. „Boskoop" tot deelname in het waarborgfonds van een te houden tentoonstelling, tot een be drag van 500. De voorz. deelt mede, dat omtrent deze zaak nadere informaties zijn ingewonnen, en door B. en W. wordt voor gesteld hierop afwijzend te beschikken, waartoe werd besloten. Inzake de geld- leeningovereenkomst, waartoe op de vo rige vergadering werd besloten, werden door Ged. Staten bezwaren ingebracht. B. en W. stellen nu voor hieraan tegemoet te komen en de leening te plaatsen bij de Bank der Ned. Gemeenten tegen 4J4 pet., waarmede de Raad, na gehouden toelich ting door den voorz., zich kon vereenigen. Tevens werd goedgekeurd het aangaan van een tijdelijke leening van 10.000 bij de Bank der Ned. Gemeenten. Hierop komt aan de orde: rapport der Commissie inzake het onderzoek van de begrooting van het Waterleidingbedrijf en van de gemeenterekning, dienst 1935. Me- gedeeld wordt, dat de heer Jac. de Kort wegens verhindering, als lid der Commis sie is vervangen door den heer C. A. van Dam. Het onderzoek heeft geen aanleiding gegeven eenige wijziging voor te stellen, alleen wordt opgemerkt, dat in verband met het werkloosheidssubsidiefonds een straatbelasting zal worden ingevoerd. Te vens wordt aangedrongen bij gladheid van den weg, niet alleen in de bebouwde kom, maar ook op andere gedeelten in de ge meente de weg met zand te doen be strooien. De voorz. wijst erop, dat wegens de uitgestrektheid der gemeente, het dan noodig zal zijn met enkele bezitters van een auto een overeenkomst aan te gaan, om hieraan tegemoet te komen, wat wordt goedgevonden. Bij de behandeling van de begrooting van het waterbedrijf deelt de voorzitter mede, dat door de gemeente Boskoop het buizennet van de leiding is verbeterd, wat groote kosten met zich bracht. Aan den gemeentewerkman J. v. Veen, die des nachts controle hield bij de werkzaamheden aan den weg, zal aan het einde van het werk een gratificatie wor den verleend. De ontvangsten en uitga ven voor het waterbedrijf zijn begroot op 15.282.20, en voor den kapitaaldienst op ƒ1271.70. Met algemeene stemmen goedge keurd. De begrooting. Hierop komt in behandeling de begroo ting voor 1935. De heer M. Scheel vraagt eenige algemeene opmerkingen te mogen houden, wat wordt toegestaan. Spr. merkt op, dat de belasting weer zal moeten wor den verzwaard, daar een straatbelasting zal moeten worden ingevoerd, en dat het werkloosheidsvraagstuk veel zorg baart. Wijst erop, dat de Roomsch-Katholieke in gezetenen, naar hun aantal, te weinig in aanmerking komen voor een betrekking in de gemeente, en doet een beroep op den Raad om hiermede rekening te houden bij eventueele benoemingen. Verder zag hij gaarne, dat er iets werd gedaan voor jeug dige werkloozen, en dat er bij samenstel ling van de schatterscommissie rekening werd gehouden met den middenstand. De voorz. geeft omtrent de gedane op merkingen eenige inlichtingen, en wijst er onder meer op, dat- inzake jeugdige werk loozen niet alles op de schouders van B. en W. moet worden gelegd, maar dat in deze, voor een gezonde en vruchtbare op lossing het persoonlijk initiatief moet voorgaan en dat dan ook B. en W. zich niet onbetuigd zullen laten. Voor de ove rige genoemde zaken is voor het grootste deel de beslissing bij den Raad. De be grooting voor den dienst 1935 komt daar op aan de orde. De voorz. wijst er op, 'lat bij behandeling van de salarissen een tijdelijke korting was toegepast, maar dat het nu gewenscht is een definitieve rege ling toe te passen. B. en W. stellen voor het salaris voor den eersten ambtenaar ter secretarie te brengen op 1750, plus 4 twee-jaarlijksche verhoogingen met 75. Voor den tweeden ambtenaar het salaris ie brengen op 1000, met 4 tweejaarlijk- sche verhooging van 50 per jaar. Tegen een gratificatie van 100 aan den rijks veldwachter hadden Ged. Staten bezwaar, maar*B. en W. hebben gemeend deze post te moeten handhaven. Ged. Staten gaven tevens in overweging de straatverlichtings- kosten te verlagen, maar B. en W. hebben gemeend, na gehouden inspectie, hieraan geen gevolg te kunnen geven. De jaar wedde van den gemeenteopzichter werd gesteld op ƒ750. plus 4 twee jaarlijksche verhoogingw van 50. Het salaris van den gemeentewerkman J. v. Veen werd ge bracht op ƒ21.50 per week, en voor den gemeentewerkman W. Vroegrijk op ƒ22.50 per week, benevns met kindertoeslag. Met algemeene stemmen werden de voorstel len van B. en W. goedgekeurd. De straatbelasting. Verder doet de voorz. eenige mededee- lingen omtrent de in te voeren straatbe lasting, die door Ged. Staten noodzakelijk wordt geacht. Dit punt is door B. en W. ernstig besproken en inlichtingen zijn ge vraagd bij den inspecteur der belastingen, die de opbrengst der belasting stelde op 12.800. Na rijp beraad stellen B. en W. echter voor een straatbelasting in te voe ren, en daartoe de gebouwde eigendommen te belasten met 2 pet. en de ongebouwde eigendommen met 1 pet., wat een bedrag van plusminus ƒ5000 zou opbrengen. De heer C. A. van Dam heeft daartegen ern stig bezwaar en zou alleen de gebouwde eigendommen willen belasten en de onge bouwde vrij stellen. De voorz. wijst op het onbillijke daarvan tegenover de midden standers, en acht de eenige kans van sla gen het voorstel van B. en W., omdat het principe moet wordt vastgehouden, en een niet al te zware last moet worden op gelegd. Na zeer breede bespreking, waar aan bijna alle leden deelnemen, stelt de heer C. A. van Dam voor de gebouwen te belasten met 3 pet. en de ongebouwde met Vt pet. Dit voorstel gesteund door don heer D. Buitenhuis in stemming gebracht wordt aangenomen met 6 tegen 9 stem men. De begrooting werd daarop met al gemeene stemmen, uitgezonderd de wet houders, voorloopig vastgesteld voor wat de gewone dienst betreft in ontvangsten en uitgaven op f 158.427.79 en voor wat de kapitaaldienst betreft in ontvangsten op ƒ6571.87 en de uitgaven op 16.278.90, nadeelig saldo 9707.03. Hierop komt aan dé orde: voorstel van B. en W. inzake de verhuur van de wo ning naast het raadhuis. De voorz. deelt mede, dat door hem, naar aanleiding van de bespreking en het besluit op de vorige vergadering, omtrent dit punt, een onder zoek is ingesteld naar de bedoelde woning aan den Rijndijk, maar dat deze niet ge schikt is om met zijn gezin te kunnen be wonen en daarom genoodzaakt is dit punt weder aan de orde te stellen, daar de wet houders van meening waren, dat de wo ning nevens het raadhuis, dat eigendom der gemeente is, beschikbaar moet worden gesteld voor den burgemeester. Spr. geeft deze zaak daarop in bespreking. De heer Jac. de Kort vraagt of het een wet der Meden en Perzen is dat de gemeente zorgt voor een huis voor den burgemeester De voorz. geeft een nadere toelichting op deze vraag en spreekt de wenschelijkheid uit dat deze zaak in der minnie zal worden ge schikt. Door verschillende leden wordt dit punt in den breede besproken, maar geen nieuwe gezichtspunten aangewezen die een oplossing kunnen geven, waarop de heer A. J. de Jong zegt, dat de woning aan den Rijndijk ongeschikt is bevonden; de gemeente op het dorp een woning heeft, en dat het dus voor de hand ligt, dat de Raad deze woning beschikbaar stelt voor den burgemeester, daar op he- der geen andere oplossing is te vinden. Het voorstel, de woning nevens het raad huis niet opnieuw aan den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te verhuren (met in achtneming van de termijn van 6 maan den opzegging), maar het disponibel te stellen voor den burgemeester, wordt daarop in stemming gebracht en aange nomen met 6 tegen 5 stemmen, n.l. de, heeren M. Scheele, Jac. de Kort, D. Bui tenhuis, J. A. van Vliet en C. A. v. Dam. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten, volgens de bestaande voorwaarden tot onderhandsche verhuur van het voor malig tolhuis, en de conciërgewoning bo ven het raadhuis. Inzake een regeling in betrekking tot de ziekenfondspremie, ver schuldigd door de steuntrekkende werk loozen, stellen B. en W. voor te besluiten tot afgifte van een bon voor 50 pet. re ductie, eens per maand, waarvan door de gemeente 25 pet. zal worden vergoed, en het fonds 25 pet zal laten vallen, waar bij echter rekening zal worden gehouden met de inkomsten van het gezin. Na toe lichting en bespreking wordt besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. In betrekking tot wijziging van de ver ordening op den keuringsdienst van vee- en vleesch, deelt de voorz. mede, dat het wenschelijk is gebleken dat een hulp- keurmeester wordt aangesteld, die in het bezit is van diploma. B. en W. stellen voor over te gaan tot aanstelling voor één jaar van een hulpkeurmeester, waartoe wordt besloten. Goedgevonden wordt wij ziging van de begrooting dienst 1934. Bij de rondvraag verzoekt de heer W. Lommerse van Maandag op Dinsdagnacht, lsten Kerstdag, verlichting van den weg, op enkele punen, wat wordt toegestaan. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorz. de vergadering. wordt, reeds van 1 Januari 1935 af doen gelden. Daarom wordt voorgesteld in af wachting dier beslissing reeds thans te be palen, dat van 1 Januari af 3 pet. op de salarissen en loonen zal worden ingehou den. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de thans voorgestelde korting van drie pro cent, tot vijf procent zal dienen te worden verhoogd, ingeval het wetsontwerp tot wij ziging van de financieele verhouding van rijk en gemeenten en dat tot instelling van een werkloosheidsfonds tot wet verhe ven zullen worden, omdat ten gevolge daar van de inkomsten van de gemeente aan zienlijk zullen dalen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11