DINSDAG 11 DECEMBER 1934 DE LEIDSCKE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DE BURGEMEESTER VAN LEMSTERLAND VERONGELUKT Zijn auto reed tegen een boom Tegen acht uur gisteravond heeft te Scharnegoutum een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij de burgemeester van Lemsterland het leven verloor. Toen de heer J. H. Slump, burgemeester van Lemsterland, van een vergadering van de kamerkringen en statenkringen Fries land van de Chr. Historische Unie te Leeuwarden komende, met zijn auto op den weg van Scharnegoutum reed, verloor hij de macht over zijn stuur en reed tegen een langs den weg staanden boom. Hevig bloe dend en zwaar gewond bleef hij tusschen de resten van zijn geheel vernielde auto lig gen. Op het moment, dat het ongeluk geschied de, bevond zich niemand ter plaatse. Een in de nabijheid wonend persoon, die den hevigen knal had gehoord, welke door de botsing veroorzaakt was, waarschuwde on middellijk de politie, welke eenigen tijd later uit Sneek arriveerde* vergezeld van een dokter. Per politiebrancard werd het slachtoffer naar het St. Anthoniusziekenhuis te Sneek vervoerd, waar het bij aankomst is over leden. De burgemeester had den leeftijd bereikt van 50 jaar. ERNSTIG ONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG. Bakfiets tloor auto aangereden. VIER GEWONDEN. Gistermiddag te half vijf heeft op den Haarlemmerweg ongeveer op de helft tus schen Halfweg en Sloterdijk een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. In de richting Amsterdam reed op den grooten weg een bakfiets, bestuurd door den zestienjarigen M. Mes uit Amsterdam. Deze werd achterop geredéh door een per sonenauto, een two-seater, waarin twee personen gezeten waren, terwijl in de diokey-seat zich een derde persoon bevond. De bestuurder fan de auto, die de bak fiets niet opmerkte, reed deze aan, met het gevolg, dat het rijwiel geheel werd ver nield, terwijl de auto omkantelde en zwaar werd beschadigd. De jongen, die op de fiets zat, werd over de bak van zijn rijwiel heen geslingerd en- kwam toen op den weg terecht. Hij brak één der beenen op twee plaatsen en bekwam voorts nog enkele verwondingen van minder ernstigen aard. De bestuurder van de auto kreeg een paar snij wonden aan het gelaat. De heer Hooij- ineyer, die naast hem zat, werd aan het hoofd gewond. Met een passeerende auto is hij naar Amsterdam gebracht-. De heer Spiekerman uit Amsterdam, die achterin zat en die onderleg had gevraagd te mo gen meerijden, werd uit den wagen geslin gerd. Hij werd opgenomen met eenige in wendige kneuzingen en is eveneens op eigen gelegenheid naar de .hoofdstad ver voerd. De 16-jarige Mes is door den G.G. en GD. naar het Tesselschadeziekenhuis te Amsterdam overgebracht. Zijn toestand is bevredigend. Dokter F. C. L. Kuipers uit Halfweg en de heer Speelman, lid van het Roode Kruis te Haarlem, die toevallig passeerde, ver leenden de eerste hulp. NOG EEN AUTO TEGEN BOOM. Bestuurder ernstig gewond. Gistermiddag is op den Rijksstraatweg bij de Punt (Groningen) ter hoogte van den weg naar Zuidlaren een auto, bestuurd door een vertegenwoordiger van de Erven de Jongs Cacaofabriek te Wormerveer te gen een boom gebotst, waardoor de be stuurder uit den wagen werd geslingerd en een hersenschudding benevens eenige hoofdwonden kreeg. De man is naar het R.-K. ziekenhuis te Groningen overgebracht. De toestand van den gewonde was gister avond redelijk. RIJTUIG MET ZES PERSONEN IN HET WATER. Allen gered. Zondagavond is de landbouwer J. W. te Reeuwijk, toen hij uit de kerk met zijn rij tuig huiswaarts keerde, door het ter zijde springen van het paard met rijtuig en al in de naast de weg liggende Wetering te recht gekomen. In het rijtuig zaten be halve Van Dijk zelf zijn vrouw, twee kin deren van 13 en 16 jaar en twee meisjes van den landbouwer Van Zoest. De wagen kwam bijna geheel onder wa ter terecht. Door het hulpgeroep van Van W. kwamen spoedig eenige personen toe schieten, toevallig allen leden der reddings brigade. Zij begaven zich gekleed te wa ter en mochten het genoegen smaken, alle inzittenden uit het rijtuig te bevrijden en op het droge te brengen. Het 16-jarig doch tertje van Van D. had het bewustzijn ver loren, maar kwam spoedig bij. De vrouw van v. D. heeft een arm gebroken. De red ders en de geredden hadden allen min of meer ernstige snij wonden bekomen, veroor zaakt door glasscherven. Dr Batelaan verleende geneeskundige hulp. De geredden werden bij omwonen den ondergebracht, meldt „Vooruit". Door het doortastend optreden der le den van de reddingsbrigade is erger voor komen. ONEERLIJKE SCHEIDSRECHTER. Op korfbalterrein gearresteerd. Op een korfbalterrein in het Tuindorp Oostzaan vermiste een speler een porte- monnaie met zes gulden. Zoo spoedig hij dit bemerkte deed hij anngifte bij de poli tie die alle in de kleedkamer zijnde perso nen beval daar te blijven en hen vervol gens fouilleerde. Op geen der spelers werd de vermiste portemoinaie gevonden. Toen was de beurt aan den scheidsrechteruit wiens klee- ren het vermiste voorwerp werd opge diept. De man, een 23-jarige bankwerker werd onmiddellijk in arrest gesteld. Vermoed wordt, dat hij zich meermalen aan derge lijke feiten heeft schuldig gemaakt. Doordat zich een andere scheidsrechter aanbood, kon de wedstrijd toch doorgaan. DE AFFAIRE VAN DE VALSCHE AANDEELEN. Naar wij vernemen zal als verdediger van den Pool Wulf, die van geboorte een Est- lander" is, optreden Mr. Th. Muler Massis. Paardekooper, die, ziooals men weet ge lijktijdig met Wulf is gearresteerd, toen zij op het kantoor van een effectenhandelaar twee honderd valsche H.V.A.-aandeelen af leverden, wordt verdedigd door Mr. L. Wij- tenhorst. Wuif houdt nog steeds vol, te goeder trouw te hebben gehandeld. De instructie zal waarschijnlijk slechts betrekkelijk zeer korten tijd in beslag nemen, zoodat binnen kort deze geruchtmakende zaak ter open bare terechtzitting zal worden behandeld. VERDWENEN JONGEN UIT OSS TERECHT. Hij was naar Weert gefietst. Het raadsel van de geheimzinnige ver dwijning van den 16-jarigen De H. uit Oss heeft een gelukkige oplossing gevonden. De jongen die per fiets door het land heeft gezworven, is gjstermiddag bij familie te Weert aangekomen, die onmiddellijk de Koninklijke Marechaussee aldaar verwit tigde. De aanleiding van zijn zonderling ge drag zou zijn, dat hij Donderdag onaange naamheden heeft gehad met zijn patroon en ontslagen wasa Hij had thuis niets hier van gezegd en was uit angst voor straf er vandoor gegaan. SINTERKLAZEN-VLOED. De surprise-avond van een geplaagdcn Hagenaar. Op Sinterklaasavond werd er bij een be woner van de Cuypstraat te "s-Gravenhage, zoo omstreeks 6 uur, gebeld. Het was niet het bescheiden belletje van een man met koopwaar, ook niet het wat langer lui den van een goeden kennis, het was een doordringend, brutaal, lang aanhoudend bellen, zooals op zulk een dag alleen Sin terklaas persoonlijk pleeg te doen. De be woner was verrast, Hij wist niets van een surprise af en hij dacht aan een vergissing. Zijn verbazing werd nog grooter, toen in de deuropening Sint Nicolaas in eigen per soon verscheen, gevolgd door Zwarte Pièt. Ondanks zijn zwakke protesten stapte de goeheilige man met zijn glimmend zwarten dienaar de woning verder binnen. Wat kom je doen? luidde de voor den Sint toch wel heel onnoozel klinkende vraag. Ik ben Sinterklaas en dat is mijn knecht, antwoordde de Sint. De verwonderde Hagenaar gaf te ken nen, dat hij dat ook reeds had meenen te kunnen opmerken, maar hij vroeg, bij wien Sinterklaas nu eigenlijk moest zijn. Tot zijn ontsteltenis vischte de rood getabberde kindervriend van onder de witte vitrage, welke hij als lang sleepend hemd onder zijn mantel droeg, een briefkaart te voor schijn, waarop te lezen stond, dat de be wuste bewoner van dit pand den geadres seerde verzocht, op Sinterklaasavond om zes uur bij hem te komen, óm voor Sinter klaas te spelen, op nader overeen te ko men condities en dat de geadresseerde voor een goed costuum en een behoorlij ken Zwarten Piet had te zorgen. Maar de bewuste bewoner wist van niets. In plaats van dat de Sinterklaas hem wat gaf, schonk hij den goedheiligman een klei nigheidje voor de moeite, waarna hij bei den zoo spoedig mogelijk weer de deur uit loosde. Nog had hij zich niet in zyn stoel gezet ter nadere overpeinzing van dit raad sel, of er werd lang en nadrukkelijk ge beld. Weldra kwam Sinterklaas II binnen gewandeld. Ook deze had een Zwarten Piet en een briefkaart met opdracht bij zich. En terwijl de bezochte bezig was den Sinterklaas te vertellen, dat er een mis verstand moest zijn, werd er weer gebeld. Op de stoep stonden twee Sinterklazen, met twee Zwarte Pieten, die met elkander luidkeels twistten, wie van beiden nu wel de bestelde Sinterklaas zou zijn en beide Sinten hielden elkaar een briefkaart met opdracht voor. Beide Sinten schrokken, toen Sint II de woning kwam uitgestapt, maar voor dat zij hem nog iets hadden kunnen vragen, stopte er een taxi voor de deur en daaruit werd een gekrulde staf ge werkt. Toen verscheen er uit de intieme duisternis van het inwendige van het wa gentje Sinterklaas IV, op den voet gevolgd door zijn Zwarte Piet. Terwijl de drie Sin- terkuazen op de stoep den vierden collega trachtten duidelijk te maken maar wat drommel? hij had toch een briefkaart met opdracht ontvangen? naderde met rassche schreden Sinterklaas VI, en reeds schemer de in de verte vaag de schim van een ze vende Sinterklaas, die ook al naar hetzelf de adres kwam gewandeld. Het had er veel van, alsof de vakvereeni- ging van Sinterklazen een congres ging houden. Dertien Sinterklaze en dertien Zwarte Pieten hebben zich binnen een half uur tijds bij den bewusten bewoner van de Haagsche Cuypstraat gemeld en alle der tien Sinten hadden^een briefkaart. Negen briefkaarten heeft de geplaagde bewoner in beslag weten te nemen .Deze heeft hij thans aan de politie gegeven, welke nu tracht te ontdekken, wie dezen bewoner deze Sinterklazen-poets heeft gebakken. „Eerst als de sociale rechtvaardigheid er is, is er ook voor 100 pet. Christendom en eerst dan is de solidaristische maatschap pij er" pater Henricus, O. Cap. UIT DE RADIOWERELD Programma van Woensdag 12 December. Huizen, 1875 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble v. d. Horst, 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Vervolg ensemibleconcert. 1.30 Gramofoonplaten. 2.15 Zang. 3.003.45 Chr. Lectuur. 4.00 Orgelconcert. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 LandbouWhalfuurtje. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Technische causerie. 8.00 Causerie. 8.15 Arnhemsche Orkestvereen. 8.55 Causerie. 9.25 Vervolg concert m.m.v. W. Andries- sen (piano). 10.20 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.0 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders in de Continubedr. 12.00 De Zonnekloppers. 12.30 Gramofoonplaten. 12.45 Orvitropia. 1.30 Hoborecital. I.452.00 Gramofoonplaten. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Zonnekloppers. 6.00 Orvitropia. 7.00 Sportpraatje. 7.20 Vioolrecital. 7.40 Voor het platteland. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Gramofoonplaten. 8.15 „Rebel uit liefde", operette van Friedmann. 9.15 Declamatie en Gramofoonplaten. 9.45 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.00 Gramofoonplaten. 10.4512.00 Gramofoonplaten. Droitwich 1500 M 10.3510.50 Morgenwijding. II.05 Lezing. 11.20 Gramofoonplaten. 11.50 Voor de scholen. 12.05 Orgelspel. 12.50 Ch. Manning en zijn orkest. I.50 Gramofoonplaten. 2.25 Voor de scholen. 3.15 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth. 5.05 Het MacArthur Kwintet. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.50 en 7.05 Lezing. 7.25 Oude muziek voor strijkkwartet. 7.50 Spaansche muziek door het Orquesta Hispanica. 8.35 Concert-inleiding. 8.50 BBC-Symphonie-orkest. II.15 Voordracht. 11.2012.20 Jack Hylton en zijn Band. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „D. S. V." In den competitiewedstrijd tusschen D. S. V. en O. D. I. bleken beide elftallen tegen elkaar op te wegen. Daar de aangewezen scheidsrechter niet was opgekomen, ver klaarde de heer Angevaare uit Zevenho ven zich bereid de leiding op zich te ne men. In den aanvang is O. D. I. sterk in de meerderheid, hetgeen in verschillende cor ners tot uitdrukking komt, doch deze heb- „Rad io Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.35 Goldy-orkest. 8.20 Concert m.m.v. kwartet, piano, zang en declamatie. 10.50 dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 L. Preii's orkest. 7.20 Délibes-concert. 7.50 Gramofoonplaten. 8.00 Radiotooneel. 9.35 Symphonieconcert. 10.20—11.20 Kerstgroeten naar Groen land. Keulen, 456 ML 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Omroepkwintet. 11.20 Uit Leipzig: Orkeetconcert. 12.35 Bioscooporgelconcert. 3.15 Uit Frankfort: Gevar. programma. 6.20 „Das Ubelbrettl". 8.00 Zang. 8.30 V. d. Deutschlandsender: Omroep orkest. 9.5011.20 Orkestconcert. Rome, 421 M. 8.05 Opera-programma. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 Salonorkest. 5.20 Orgelspel. 6.35 Cellorecital. 7.05 Gramofoonplaten. 7.35 dito. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Radiotooneel. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Salonorkest. I.302.20 Gramofoonplaten, 5.20 Symphonieconcert. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Pianorecital. 8.20 Voor Oud-Strijders. 10.3011.20 Gramofoonplaten en harmo- nicamuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.00 Stunde der jungen Nation: „Deut sche Heldenlieder". 8.30 Marschcn en walsen door het Om roeporkest. 9.50 Radiopraatje. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale 3e Programma. 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.20—14.20 Brussel (Fr.). 14.2015.20 Kalundborg. 15.20—17.20 Keulen. 17.20—19.20 Brussel (Fr.). 19.2020.30 Luxemburg. 20.3021.20 Deutschl. sender. 21.20—22.20 Brussel (Fr.). 22.20afloop Stuttgart. 4e Programma. 8.05 Luxemburg. 8.208.50 Parijs Radio. II.0515.35 Londen Rcg. 15.3518.20 Droitwich. 18.2019.20 Boedapest. 19.2020.50 Londen Reg. 20.50afloop Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). ben geen resultaat, wijl de verdediging van D. S. V. weet weg te werken. De druk blijft aanhouden, maar de D. S. V.-doelman was uitstekend in vorm, zoodat hij alles uit zijn doel rammelde. De rust kwam met blanken stand. In de tweede helft zitten beide partijen er weer flink op. Tal van aanvallen worden opgezet, dodh het schie ten is slecht en vele aanvallen gaan aldus teloor. Na een half uur spelen slaagt een der O. D. L.-binnenspelers erin zijn club de leiding te geven, als de doelman van D. S. V. is uitgeloopen en door de gladheid viel. (01). Nog geeft D. S. V. het niet op, maar het spel is te onsamenhangend om succes op te leveren, zoodat onveranderd het einde komt. FEUILLETON. LIEFDE IN HET OERWOUD Naar het Engelsch door J. VAN DER SLTJYS. (Nadruk verboden.). 25) Toen, op geen tien meter afstand, dook de man plotseling op, vlak voor haar en duidelijk zichtbaar in het maanlicht, een krachtig gebouwde inboorling; hij droeg een lange speer in zijn rechterhand. Zwij gend hief ze haar geweer op en de man bleef plotseling stilstaan. Haar eerste ge dachte was. dat hij haar gezien had, maar het volgende oogenblik begreep ze, dat dat niet het geval was, want de man bleef staan, waar hij was, terwijl hij ingespan nen naar het kamp tuurde. Enkele oogen- blikken later plantte hij zijn speer met een krachtige beweging in den grond en haalde uit zijn lendedoek iets te voorschijn, dat op een brief leek. Honor voelde een ge voel van groote verlichting. Haar eerste vermoeden was dus juist geweest; de man was een bode. Ze zag hem naar het briefje in zijn hand kijken, toen besluiteloos Van haar eigen tent naar de andere, die van Mannering staren. Ten slotte nam hij de grootste, omdat die waarschijnlijk de be langrijkste was, een typisch inlandse he wijze van redeneeren. Ze wachtte, haar oor ving een zacht ge roffel op, alsof iemand op het linnen van de tent klopte, toen hoorde ze Mannering op geërgerden toon iets vragen en een an dere stem zacht antwoorden. Een korte stilte volgde, daarop- klonk het geritsel van papier. Ze deed een stap naar voren en tuurde voorzichtig door de tentopening. De nachtelijke bezoeker stond buiten de andere tent te wachten en Mannering stond naast hem met een vel papier in zijn han den, zoo, dat het licht van de maan er op viel. Een minuut scheen voldoende om het te lezen, toen draaide hij zich om en Honor kon zijn gezicht duidelijk zien. Er was een uitdrukking van opgewonden vreugde op. Hij zei iets tot den inboorling haastig en fluisterend, toen ging hij zijn tent binnen. De inboorling bleef, waar hij was, een zwart standbeeld in het zilveren maanlicht. Na een paar minuten kwam Mannering weer te voorschijn en duwde den man een kroes in de handen. De zwarte slaakte een korten uitroep en terwijl Mannering weer verdween, bracht hij den kroes aan zijn lippen en dronk gretig, terwijl de wind een flauwe geur van whiskey naar het meisje toevoerde. Nog bleef ze wachten; Mannering kwam weer te voorschijn, hij gaf den bode iets: waarschijnlijk een antwoord op den brief en toen de man het in zijn lendedoek ver borgen had, maakte hij een kort gebaar, liep naar de plek, waar zijn speer was en verdween haastig in de richtng van het woud. Het meisje bleef nog wachten. Zou Man nering haar niet komen vertellen, waarom de bode gekomen was? Ze hoopte het, want er was iets. geheimzinnigs in het om zichtige komen en gaan van den nachte lijken bezooker. Minuten gingen voorbij er bewoog zich niets. Opeens hoorde ze een zwak grinnikend gelach. Ze schrok er van en alle voorzichtigheid vergetend, stak ze haar hoofd buiten de tent. Mannering stond nog in het maanlicht, 2ich krampachtig vasthoudend aan de tenttouwen en staarde in de richting van het woud met een vreemden, dreigenden blik op zijn bleek gezicht. Plotseling lachte hij weer. Het klonk dreigend en luguber, en Honor voel de een rilling door zich heen gaan. Toen draaide hij zich om. strompelde terug in zijn tent en even daarna klonk het gerin kel van glas tegen een tinnen kroes. Ze dacht aan de whiskey, die hij den inboor ling gegeven had. Ten derde male klonk het grinnekend gelach haar in de ooren en vervuld van een naamlooze beklemming staarde ze in de richting, die de bode genomen had. „In 's hemelsnaam", fluisterde ze, „wat beteekent dat allemaal?'" XI Den volgenden ochtend werd Honor wakker door den klank van een paar twis tende stemmen. Buiten waren eenige man nen bezig heftig tegen elkaar te praten in het Swahili en een van die mannen was Mannering. Zfc gluurde door de tentope ning en zag, dat haar reisgezel in een deken gewikkeld bij het vuur stond met Riming- ton's hoofdman. Uit een paar woorden, die ze opving, maakte ze op, dal iet ging om een tocht, dien Mannering wilde ondernemen, terwijl de ander weigerde dat te doen. De andere inboorlingen stonden luisterend om hen heen en toen de stemmen steeds luider werden, begon ze zich haastig aan te klee- dcn. Toen ze uit haar tent te voorschijn kwam, duurde de twist nog steeds voort. Manner in g's gezicht was vuurrood van woede en zijn oogen waren met bloed doorloopen. „Wat is er?" vroe zé snel. Mannering draaide zich om en zijn woor den lieten hem voor een oogenblik in den steek. Hij keek haar half afwezig aan en toen hij eindelijk begon te spreken, was zijn stem dof en heesch, zoodat Honor hem scherp aanzag. „Die zwarte aap wil mij niet gehoorza men. Vannacht heb ik een boodschap van Rimington gekregen, waarin hij me vraagt of w.... we hem achterna w.... willen gaan naar een bepaalde plaats, en deze stomme ezel van een neger verdraait het. Hij z.... zegt, dat zijn Bwana hem heeft bevolen hier te blijven, tot de Bwana te rugkomt, die idioot." Er was een sterke geur van whiskey om hem heen. „Heb je dan een boodschap gekregen?" vroeg ze. „Vannacht, toen iedereen, sliep. Hier is het." Hij haalde een stuk papier te voorschijn. Honor keek er nieuwsgierig naar en strekte haar hand er naar uit, maar hg gaf het haar niet. „Is dat van Rimington?" „Van wie anders?" was het vage ant- woord, maar ze merkte, dat zijn oogen de hare ontweken. Haar vermoeden, dat iemand anders dien brief had gestuurd, nam vaster vorm aan. Maar ze zei niets van haar argwaan en vroeg rustig: „Wat ben je van plan te doen?" „Doen? Doen?" riep hij woedend, die idioot moet doen, wat ik zeg, natuurlijk. Wat zou Rimington anders van me denken? Hijhij heeft me misschien noodig of zijn dragers of voorraden. En voor den ze zullen gaan! Al moest ik hen voort- zwepen." Honor wierp een blik op den hoofdman. Hij stond opstandig en met een minachten den blik in zijn oogen voor zich uit te sta ren. Hij had blijkbaar begrepen, wat de oorzaak van de heftigheid van de Bwana was. Honor moest den man in haar hart gelijk geven en vroeg rustig: „Maar is het niet een beetje zonderling, dat Rimington geen boodschap aan den hoofdman heeft gestuurd?" „Dat weet ik niet. Ik ben niet ver.... verant..woordelijk voor de manier, waarop Rimington zijn bevelen geeft. Maar die zwarte schurk zal mij gehoorzamen. Hij wendde zich weer tot den hoofdman en overstelpte hem met zoo'n woedenden stroom van scheldwoorden, dat de inboor ling begon te aarzelen en ten slotte te kennen gaf. dat hij zich zou onderwerpen aan den wil van den blanke. Mannering begon terstond bevelen uit te declen, waarnaar de hoofdman stug en nog half opstandig luisterde. Het was duidelijk te zien, dat zgn volg zaamheid een gevolg was van vrees cn dat hij volkomen tegen zijn beter weten in han delde. Toen Mannering uitgesproken was, liep hij naar zijn tent terug met onzekere, wankelende stappen. Honor volgde hem en toen ze zijn tent binnenkwam, zag ze op de kleine tafel een tinnen kroes en een whiskeyflesch, die nog maar voor drie-kwart gevuld was. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9