HOE LAAT HET IS TWEE Abonnés DINSDAG 11 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG. 8 LETTEREN EN KUNST Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Uitgave der A. V. Petrus Canisius. De December-aflevering van het Schild wordt geopend door een artikel van prof. J. P. Verhaar over het probleem van het kwaad. Dit probleem, dat de mensch- heid reeds zoo lang en telkens opnieuw bezig houdt, is waard, nogmaals behan deld te worden, vooral in dezen tijd van groot leed voor talloos velen. „Waarom", zoo hoort men vaak vragen, „heeft Gods Voorzienigheid dezen crisis niet kunnen voorkomen". Een stellig antwoord, waar om God het leed en het kwaad op aarde toelaat, is natuurlijk niet te geven, om dat wij Gods plannen niet kennen, maar wel is er een negatief antwoord te geven, n.l. dat het leed en het kwaad in de wereld niet in tegenspraak zijn met Gods goed heid, Gods heiligheid en Gods leidende Voorzienigheid. Prof. Verhaar pakt de kwestie grondig aan en ontvouwt in zijn eerste artikel de stellingen: er is een God en er is een god delijke voorzienigheid. Vervolgens merkt hij op, dat het bestaan van iets vast kan staan, ook al begrijpen wij niet alle ver schijnselen; denken wij slechts aan de elec- triciteit. In de volgende artikelen zal de geleerde Warmondsche docent de vragen behandelen, hoe God staat tegenover het physieke kwaad en hoe tegenover het ze delijke kwaad. Daarna volgt een beschouwing van F. A. Brunklaus over de Schaduw van den Twij fel, waarin hij enkele oorzaken van den geloofstwijfel uiteen zet. Pater J. Kersten S.V.D. zet zijn uiteenzetting voort over het dogma der Onbevlekte Ontvangenis van Maria. Thans worden de theologische dis puten over dit dogma onder,de loupe ge nomen. Een verder vervolgartikel is dat van pa ter mag. B. Luyckx O.P. over „Christus ons hoofd", terwijl ten slotte pater H. Fischer S.V.D. schrijft over: Eén Christus één Kerk. De rubriek „Op den Uitkijk" staat dit maal wel in het teeken van den Bijbel, ter wijl ook in den Vragenbus verscheidene bijbelkwesties besproken worden. Men kan moeilijk zeggen, dat de Katholieken den Bijbel maar liefst op den achtergrond wil len duwen. Boekbespreking (waarin ook al een paar boeken over den Bijbel besproken wor den en Correspondentie besluiten deze af levering. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Ontspanningslokaal R.-K. werkloozen. Gistermorgen te 10 uur had alhier de officieele opening plaats van het lokaal van den R.-K. Volksbond, tot ontspaning der R.-K. werkloozen. Hierbij waren aanwe zig de heer C. Seijsener, voorz. van den Volksbond, kap. W. van Benten, G.A. van den Bond, B. en W., de raadsleden Loerak ker en Van Lierop, de heer Joh. B. Ver haar, dir.. der Gem. Arbeidsbemiddeling en vele werkloozen. De voorz. opent met den chr. groet en wijsgt op de belangrijkheid van dit gebeu ren, waarna de heer B. N. Loerakker het woord verkrijgt. Deze wijst er op, dat de werkloozen eensgezind onder elkander zul len zijn en vertrouwt, dat zij zich niet door verkeerde propaganda zullen laten beinvloeden. Vervolgens spoorde hij voor al de jeugdige werkloozen aan tot gebed, omdat alleen van God redding over de we reld kan komen. Spr. drong er op aan, voor al gedurende de werkloosheidsperiode des morgens de H. Mis te komen bijwonen. Het deed spr. genoegen te kunnen mededeelen, dat door het gemeentebestuur alles wordt gedaan, om het leed van de werkloozen zooveel mogelijk te verzacht. Hierna werd het woord gevoerd door weth. Vermeer en kapelaan van Benten, terwijl ten slotte de burgemeester enkele woorden van waar deering sprak tot het bestuur van den Volksbond voor de openstelling van dit gebouw. Hierna ontvingen de aanwezigen een kop koffie, waarna te rond 12 uur deze bijeenkomst werd gesloten. Bekroningen. De Hillegomsche Konij nenfokkers, leden van „Streven tot Verbe tering" namen met 60 nummers aan de Groote Pluimveetentoonstelling te Heem stede deel. Het succes was groot. De heer G. Westerlaken legde met een keurcollec- tie groote Hoenders beslag op den prijs voor het hoogst aantal punten in deze af- deeling. De dames Zr. Terhorst en mej. Beaumont behaalden met 4 nummers sabel. pootkrielen 4 eerste prijzen, terwijl de an dere deelnemers evenzeer succes behaal den. Een besluit van durf. De St. Joseph- Gezellen hebben het besluit genomen, dat geen der leden lid mag zijn van een neu trale Sportorganisatie. Waar de Gezellen een aantal bereikt hebben van 130 is dit besluit van groot beteeken is. Het moest eigenlijk heel gewoon zijn en vanzelf spre kend, doch wie Hillegom bizonder op sportgebied kent weet, dat er moed ge vraagd wordt, om de consequentie van een dergelijken maatregel te durven aanvaar den. Hulde aan deze principieele jonge mannen. Hun besluit zal naar we hopen, niet nalaten van invloed te zijn op ande ren, die hetzij uit sleur of gewoonte, hetzij uit anderen hoofde tot nog niet te bewegen waren, de neutrale clubs te ver laten. Indien alle ouders nu ook doen wat ze kunnen, zal Hillegom weldra aan de spits kunnen staan van de Roomsche Sport: de hulp der Gezellen is er! KATWIJK AAN DEN RIJN. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.-K. Kiesvereeniging „Plicht en Eensge zindheid" een ledenvergadering in het Pa rochiehuis. De voorzitter opende de vergadering met gebed. Mocht men het in enkel opzicht met de leiding in de R.-K. Staatspartij niet eens zijn, ieder is vrij zijn meening te zeggen doch ten slotte legt men zich, organisato risch, bij de genomen besluiten neer en is men, zooals hier steeds het geval was, weer één. De secretaris, de heer W. Cas- pers, las de notulen. Deze werden goedge keurd. Na bespreking van de motie der R.-K. Kiesvereeniging te Leiden, werd be sloten, met algemeene stemmen, hieraan adhaesie te betuigen. Volgde de candidaatstelling voor de gorslijst der verkiezing voor Prov. Staten. Het bestuur stelde voor de volgende hee- ren als candidaten aan het Kringbestuur op te geven: E. J. M. Bolsius, te Leiden, H. Bader te Sassenheim, B. N. Loerakker, te Hillegom, G. P. G. van Leeuwen te Was senaar, H. Simonis te Leiden. Van de gelegenheid om in de vergade ring nog namen te noemen werd geen ge bruik gemaakt. De leden meenden, dat de lijst al veelzijdig genoeg was. Dan is aan de orde de bespreking der groslijst, rangorde der definitieve lijst en aantal der te plaatsen candidaten op de de finitieve lijst voor de gemeenteraadsver kiezing. Het bestuur stelde voor gelegen heid om candidaten in te leveren open te stellen voor de leden tot 1 Febr. op deze lijst 3 candidaten te plaatsen en de stem ming voor No. 1, 2, en 3 afzonderlijk, zoo als reglementair is voorgeschreven. Na een korte bespreking met toelichting kon de vergadering zich ook hiermede ver- eenigena Bij de rondvraag kwamen enkele minder belangrijke aangelegenheden ter sprake. De vragensteller werden naar ge noegen beantwoord. De voorzitter deelde nog mede, dat Pa ter Barromeus de Greeve, op uitnoodiging van het bestuur, bereid bleek op Vrijdag 28 Dec. voor de Kiesvereeniging te komen spreken. Men kan dus van nu af deze avond reeds vrij houden. Hierna sluiting der vergadering met gebed. LISSE. „Herwonnen Levenskracht". Vanwege het Plaatselijk Comité van „Herw. Levens kracht" zal op Dinsdag 18 Deecmber des avonds te half acht in het gebouw van den R. K. Volksbond een propaganda-film- avond worden gehouden. Deze geheel nieuwe film geeft een overzicht van het grootste en meest moderne Sanatorium in Europa: „Berg en Bosch" te Bilthoven, eigendom en instelling van het R. K. Werk liedenverbond in Nederland. Als spreker treedt op de heer H. Haver, secretaris en Hoofdbestuurslid te Utrecht. Een aanspo ring om deze film te gaan zien en de be gaafden spreker te gaan hooren is voor Liss se overbodig. Wij durven al voorspellen, dat het Bondsgebouw te klein zal blijken om allen te bevatten! De entree is vrij! Gem. Zangvereen. „St. Gregorius". Gisteravond hield de R. K. Gemengde Zang- vereeniging „St. Gregorius" op een der bo venzalen van het Bondsgebouw haar 14e Jaarevragdering met een goede opkomst. Met den Chr. groet opende de voorzitter, de heer F. G. N. Beissens, de vergadering en heette allen welkom. Hij wierp een terug blik op het afgeloopen jaar en mocht blijde constateeren, dat we weer een mooi succes hebben mogen boeken op het concours te Oudewater. Spreker hoopte, dat alle leden zullen volhouden steeds op tijd de contribu tie te betalen, opdat onze vereeniging zal kunnen blijven bestaan. Blijft de vereeni ging steeds stuenen in woord en daad! Hierna werden de notulen gelezen en on veranderd vastgesteld. Vervolgens ging de secretaris voort om zijn jaarverslag uit te brengen. De slechte tijdsomstandigheden zijn oorzaak, dat we niet kunnen spreken van een bloeiend vereenigingsjaar, daar het ledental eenigszins is teruggeloopen; noodig is vooral versterking met eenige mannelijke krachten. Een wijle werd stilgestaan bij het concours te Oudewater, waar een eerste prijs en een derde prijs in den Eerewed strijd werd behaald. Medewerking was ver leend op den blindenavond van „St. Odilia". De secretaris eindigde zijn mooi verslag met een opwekking de vereeniging trouw te blijven. Spr. sloot met de hoop, dat we een volgend jaar in betere omstandigheden ons 3e lustrum zullen vieren! Een dankbaar applaus volgde op dit mooi verslag, waar op de voorzitter hem hartelijk dankte. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer C. Schrama, bleek dat inclu sief het saldo 1933 groot 14.43 de ont vangsten hebben bedragen 674.63 tegen een uitgave van 669.89, alzoo een kassaldo van 4.79. In het bestuur werden bij enkele candi daatstelling herkozen de heeren Th. Was senaar, M. Schoonen, P. v. Opzeeland en Th. J. Wassenaar en Mej. M. Halfschepel, die allen hun benoeming aannamen. Tot verificateurs werden benoemd de heeren A. Wassenaar, J. v. d. Meij en G. Ben. De voorzitter deelde mede, dat in het bestuur eenige verandering zal worden ge bracht en wel in dien geest, dat Mej. M. Halfschepel het penningemeesterschap op zich zal nemen, hetgeen thans bij den heer C. Schrama berust. Vervolgens deelde hij mede, dat het jaarlijksche concert zal wor den gehouden op Woensdag 16 Januari met als medewerkers de humoristen Klare en Flora uit Rotterdam. In de feestcommissie werden benoemd de heeren J. Veldhoven en A. Wassenaar en de dames A. Halfsche pel en Willy Hilders. In beginsel werd besloten om in 1935 wederom deel te nemen aan een Zangcon cours. Voorloopig werd besloten naar Naar- den te gaan. Hierna was men aan de rondvraag. Ge wezen werd op het feit, dat enkele dona- tuers wederom hebben bedankt en wel uit financieele overwegingen. De voorzitter antwoordde dat hieromtrent een andere regeling zal worden getroffen en wel in j dien geest, dat het Donateursgeld per maand zal worden geïnd. Nog werd er op gewezen, dat het wenschelijk is dat de pen- ningmeester op de repetities tijdens de j I pauze de contributie int. Besloten werd in 1 dezen geest te handelen. De voorzitter 1 drong hierbij op aller medewerking aan. Na j de bespreking van nog enkele zaken van I meer interne aard sloot de voorzitter, na een woord van dank voor de gezellige sfeer, met den Chr. groet de vergadering. SASSENHEIM. Personalia. Met ingang van 1 Jan. 1935 is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Mulo-school alhier de heer J. Matze, thans in gelijke betrekking te Vijfhuizen. De klapbrug. Gisteren is een begin ge maakt met de aanvoer van materiaal voor den bouw van de nieuwe klapbrug. Het plantsoen aan beide kanten van de oude brug is ontruimd; de telefooncel is van plaats verwisseld en staat thans op de Tey- lingerlaan. Het ligt in de bedoeling eerst de Westkant te sloopen en te vernieuwen. Aan den kant van de- Kastanjelaan zal de sloot worden gedempt en zal het verkeer zijn weg daarover krijgen. Dan komt de tweede helft aan de beurt. Ontspanningslokaal „Concordia". Gis terenmorgen werd onder groote belangstel ling het ontspanningslokaal „Concordia" voor de werkloozen opengesteld. De opening geschiedde door den heer L. Dekker, wel ke het welkomstwoord sprak aan de ver tegenwoordiging van B. en W., Ds. Kuiper en de commissieleden. Spreker bracht dank aan den Burgemeester voor de geschonken stoffelijke blijken van sympathie. Vervol gens vraagt spr. de steun en medewerking van de predikant voor de zielzorg der werkloozen. Vervolgens dankt hij den heer A. Warnaar voor datgene, wat hij, ondanks zijn drukke werkzaamheden altijd heeft ge daan voor de werkloozen. Door den Burgemeester werd een waar- deerend woord gesproken tot de werkloo zen. Spr. toonde aan hoe moeilijk de tijd is, om de gemeente te besturen en het ieder naar den zin te maken. Van het 60.000.000- plan komt voor deze plaats niet veel los, omdat hier niet voldoende werk te vin den is. Spr. is getroffen door den christe- lijken geest welke hier heerscht onder de werkloozen. Spr. wenscht hun een pretti- gen winter. Door een werklooze werd na mens allen dank gebracht aan het comité voor hetgeen reeds is gedaan. Ten slotte werd het woord gevoerd door den heer A. Warnaar, oud-commissielid, thans burge meester van HazersWoude, die als voor zitter zijn waardeering uitsprak over de medewerking van het comité. Alleen heeft hij in het comité de tegenslag gevoeld, dat men niet altijd kon yolbrengen wat men graag wilde. Het hart was groot genoeg, maar de beurs te klein. Hij eindigt met de beste wenschen, de hoop uitsprekend, dat het de laatste winter mag zijn. De heer Dekker deelt ten slotte de plannen mede van de werkzaamheden van het comité, waarvan we vermelden het geven van film voorstellingen, een uitvoering van de reci- teerclub. Het comité hoopt op steun van de burgerij en winkeliers. Met een dank woord door den heer A. Warnaar werd deze bijeenkomst gesloten. TER-AAR. Mooi geslaagd. Groot was de belang stelling, die er bestond voor de liefdadig heidswedstrijd ten bate van een der le den, die een vorige maal geblesseerd werd tijdens een competitiewedstrijd. Even over tv/ee uur blaast de scheidsrechter Th. Vrie- sekoop, die de trainer is van Kolping en Trekvogels, de eerste elftallen van voor noemde vereenigingen in hét veld. Beide zij nvolledig. Direct ontstaat een spannen de kamp, waarbij Kolping in de meerder heid is, doch door redding van lat en paal blijven doelpunten uit. Na ongeveer een half uur spelen neemt Kolping de leiding, die zij weet te handhaven tot de rust. Dach ten velen, dat Kolping het na de rust zwaar te verantwoorden zou krijgen, toch is dit geheel anders uitgekomen. Wel komt Trek vogels sterk opzetten, maar voor het doel is zij de kluts kwijt. Kolping weet nog twee maal te doelpunten en een kwartier voor het eind maakt Trekvogels een keurig te- genpunt. Verder komt geen verandering in den stand en heeft Kolping met 31 een fraaie beker gewonnen, die door het bestuur was beschikbaar gesteld. In het R.K. Ver.gebouw werd de attrac tie nader uitgewerkt, die aan deze match verbonden was. Het bestuur van Trekvo gels werd dank gebracht, dat zij bereid ge weest was om haar elftal disponibel te stel len voor dit liefdadig doel. Wij gelooven wel, dat de opbrengst zeer bevredigend mag genoemd worden. Dank aan allen, die dit liefdadigheidsdoel ge steund hebben, vooral het bestuur van Kol ping, die dit initiatief genomen heeft. Vermelden wij nog, dat onze Junioren de Nicolaas-Junioren klopte met 30. Zij zijn gewoonweg niet om te verslaan. Het 2e elf tal had wegens terreinafkeuring geen wed strijd. VOORHOUT. lZVï-jarig Priesterjubileum. Zondag j.l. had zooals reeds in een kort verslag vermeld op de Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout de viering plaats van het Koperen Priester-Jubilé van den Zeereerw. Heer Rector L. v. d. Griendt, en de B.N.S. heeft dit feest op waardige wijze weten te vieren. Ook deze dag heeft weer getoond dat het: „Bid en werk" op de B.N.S. daadwerkelijk wordt beleefd. In de morgen had een Algemeene H. Com- munie plaats en een plechtige Hoogmis, waarbij de leerlingen, tezamen met het k<^or, de „Missa Populi" van Hub. Cuypers op verdienstvolle wijze uitvoerden. Later in den morgen had de receptie plaats. Hier bloeide de welbekende harte lijkheid en blijheid van de B.N.S. tot een groote hoogte op. De Zeereerw. Rector is nog slechts korten tijd de geestelijke leidsman van de B.N.S. Maar in die enkele maanden heeft hij het volle vertrouwen van allen weten te win nen. Dat is deze morgen wel heel sterk gebleken uit de spontane hulde die den Ju bilaris gebracht werd. Spontaan was de zang, spontaan de toespraken, spontaan ook de kleine, fijne momenten, die teekenend waren voor de oprecht hartelijke geest, die deze feestelijke receptie bezield. Het moet voor den Jubilaris wel een groote voldoe ning geweest zijn, dat hij binnen de muren van het Oude Hageveld, dat hem zoo lief was, als Priester-Jubilaris de blijde hulde van zoovelen mocht ontvangen. De Zeereerw. Algemeene Overste wees in zijn felicitatie, op dezen morgen, als een waardevolle factor om altijd met eerbiedige hoogachting op te zien tot het H. Priester schap en tot den Priester, niet alleen op de B.N.S., maar ook later. Door de H.H. Leeraren werd den Jubila ris een passend geschenk aangeboden. Van elke vakafdeeling kwamen achtereenvol gens eenige leerlingen, die den Jubilaris op geestige wijze mooie geschenken aanbo den, door de leerlingen van dat vak zelf vervaardigd. Als tegenprestatie bood de Jubilaris aan de leerlingen een prachtige wisselbeker, aan, voor de voetbalcompetitie, die met een har telijk en dankbaar applaus door een der leerlingen in ontvangst werd genomen. Verscheidene sprekers voerden hierna nog het woord en de slotzang was werkelijk een waardig slot van deze blijde morgen. Onder leiding van den weled. heer Dik luisterde het B.N.S. orkestje deze geslaagde receptie op verdienstvolle wijze op. Het geheel was een waardige hulde en een oprecht blijk van dankbaarheid van de B.N.S. aan zijn jubileerenden Rector. Het hoogtepunt van den feestavond was de opvoering van het mooie en frisch-gods- dienstige stuk: St. Tarcisius, dat door de leerlingen keurig werd gespeeld. Allen heb ben zeker genoten van de fijne manier waarop de jongens St. Tarcisius voor ons deden herleven. Aan het eind van den avond sprak de Jubilaris in zijn dankwoord zijn groote waardeering uit voor de betuigingen van sympathie en eerbied, hem op deze dag gebracht. l^/a-jarig Priesterjubileum, De zeereerw. hooggeleerde heer P. J. M. Heskes, professor aan het Philosophicum, heeft gisteren zijn koperen priesterfeest in intiemen kring herdacht. Des morgens werd door den Jubilaris een plechtige H. Mis op gedragen. In den loop van den middag hield prof. Heskes receptie voor de studenten. Ook van buiten het seminarie mocht de jubileerende hoogleeraar vele bewijzen ont vangen van hoogachting en vriendschap. Een gezellig huiselijk feest met de stu denten besloot de intieme viering van dit jubileum. WOUBRUGGE. DE MOLEN IN DE VEENDERPOLDER. Vele goede wenschen. In aansluiting op het verslag dat wij voor een groot gedeelte hebben geplaatst in de vorige editie vernemen wij nog het vol gende. Nadat de belangstellenden bij den molen gearriveerd waren werd door den secreta ris een kort welkomstwoord gericht tot al len nu zij zich op grondgebied van den Pol der bevonden. Spr. dankte nogmaals de heeren Dekker en Konijnenburg en verder allen, die hadden meegewerkt aan den bouw van den molen. Inzonderheid bracht •hij een woord van hulde aan den heer Ver- bij, die zulk een mooi bouwwerk heeft op geleverd. Hierna noodigde spr. Mevr. Bod- dens Hosang uit den vang te lichten en den molen officieel in gebruik te stellen. Na afloop hiervan werd de molen be zichtigd. De absolute windstilte was oor zaak dat het binnenwerk van den molen niet mee kon draaien; evenwel konden de wieken door het weinigje wind hun rondte doen. De molen was echter j.l. Zaterdag tot volle tevredenheid van den heer Dekker zijn taak begonnen. Aangekomen in hotël Swaima werd eerst het woord gevoerd door Jhr. van Rijckevor- sel, lid van de Hollandsche molen, die er in het kort op wees, dat deze molen de tweede was in Zuid-Holland, welke geheel nieuw gebouwd is en hij hoopte dat het navolging mocht hebben. De heer Dr. Ir. Konijnenburg, ingenieur bij het Rijksbureau voor ontwatering sprak zijn groote voldoening uit over het tech nisch verloop bij den bouw van dezen mo len. De bezwaren, welke eerst bestonden, kunnen geheel worden ondervangen en hij kan hier de mededeeling doen, dat het on derzoek naar de watergangen een gunstig resultaat had opgeleverd. Spr. dankte den secretaris voor de hulde welke hem ge bracht was, doch hij wilde deze voor een deel endosseeren op Ir. Pfeiffer, rijkstuin- bouwconsulent, die een onderzoek ter plaat se had ingesteld naar de bodemgesteldheid. De heer Dekker, hierna het woord ver krijgende, dankte het bestuur voor het in hem gestelde vertrouwen en den secreta ris voor de berèidswillige medewerking bij de voorbereidende maatregelen. Gaarna zou hij die inlichtingen willen verstrekken, welke men wenschte te weten over zijn be malingssysteem. De Burgemeester van Woudbrugge, de heer J. E. Boddens Hosang die de genoom- de sprekers gaarne het eerst het woord had gegeven, omdat zij ten nauwste met den molen verbonden waren, constateerde met genoegen, dat hier het gemeentebelang was verbonden met hét polderbelang. Spr. stel de het op prijs met zijn wethouders uitge- noodigd te zijn en nu niet de rol van gast heer behoeven te vervullen, doch eens als gast te mogen optreden. Van meer nabij heeft hij kunnen waarne men welke arbeid de secretaris verricht heeft bij den bouw van dezen molen en hij brengt hiervoor hulde. Spr. vond het een verheugende gedachte, dat de schoonheid der omgeving met dezen molen verrijkt was terwijl toch ook niet het polderbelang uit het oog gezien is. Hierna werd het woord gevoerd door den heer L. Dekker, broeder van den uitvinder van het systeem. Deze schetste in het kort de strijd, welke gevoerd moest worden voor het behoud van goede en economisch verantwoorde windmolens. Het 8-jarig stre ven heeft echter succes gehad en thans is de tweede molen in Zuid-Holland verre zen, welke geheel nieuw gebouwd is. Hij Wenschte zijn broer geluk mét zijn succes. Als laatste spreker trad op de heer v. d. Weyden, lid der Tweede Kamer der Staten Generaal. Spr. brengt in herinnering den geslaagden strijd, welke gevoerd is gewor den tegen het water. Bij het bestrijden van den gemeenschappelijken vijand, het water, vindt men het collectieve verantwoorde lijkheidsgevoel bij het keeren van gevaren, welke "vroeger geheele landstreken bedreig den. In de meeste plaatsen zijn de windmolens vervangen door motorische bemalingen en hierdoor heeft men weliswaar .den water stand beter in de hand gekregen, doch de lasten zijn er door aanmerkelijk verhoogd moeten worden. De Veenderpolder geeft thans een voorbeeld om, met behoud van de bedrijfszekerheid van bemaling, te ko men tot verlaging der lasten. Spr. hoopt, dat het systeem Dekker moge slagen. Hierna werd deze zoo druk bezochte bij eenkomst gesloten. Het Bestuur van de Hollandsche molen heeft aan de aanwezigen een kort resumé gegeven van de technische bijzonderheden van den Veenderpoldermolen. ZEG ZE MAAR GERUST IEDER KATHOLIEK behoort abonné te zijn op een Katholiek Dagblad, en dit ts voor LEIDEN en OMGEVING „De Leidsche Courant Een ieder die ons drie abonné's (voor minstens drie maanden) aanbrengt, zullen wij gelegenheid geven te kunnen zien hoe Iaat het is. Aan hem (haar) zenden wij een armbandhorloge als hieronder afgebeeld. Vanaf heden tot 15 Januari zenden wij het reeds bij aanbreng van

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8