DINSDAG 11 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Daar zit muziek in. De muzikanten, die Zaterdag per auto een tocht maakten door deze gemeente en tevens collecteer den ten bate van het plaatselijk crisis-co mité, hebben ruim 71 gulden bijeengebracht Goed voorgaan doet goed volgen. Aanrijding. In de Hugo de Groot straat werd het dochtertje van v. S. door een vrachtauto aangereden. Het kind kwam spelende de straat overloopen, en bekwam verschillende schaafwonden. De bestuur der v. L. treft geen schuld. Teruggevonden. Het rijwiel, dat Za terdag in de Hooftstraat ten nadeele van mej. P. B. was ontvreemd, is gisteren te Hazerswoude teruggevonden. 1 BOSKOOP. BLOEMENTENTOONSTELLING. Belooft schitterend te worden. Zaterdag 8 December kwam op uitnoo- diging van de tentoonstellingscommissie de Pers bijeen. De voorzitter, de heer v. Sraaten van Nes opende deze vergadering en heette alle aanwezigen welkom, waarna hij verschil lende inlichtingen gaf over de voorberei ding van de tentoonstelling. In Juli 1934 werd besloten om een tentoonstelling te houden van 10 tot 24 April 1935 in het ge bouw „Flora" gelegen nabij het station. Deze tentoonstelling zal omvatten ge trokken planten: bloeiende Rhododendrons, Azalea's, Japansche Acer, in 't algemeen heesters en ten deele ook rozen, coniferen enz. Aanvankelijk was het gebouw Flora voor deze tentoonstelling te klein, totdat het oog viel op een terrein grenzende aan het ge bouw „Flora" ter lengte van ongeveer 100 M. Hierop zal geplaatst worden het ge bouw „Luto" uit den Haag, hetgeen 4000 M2 groot is met een lengte van 100 M. en breed 33 M. Het geheel zal een boschbeplanting zijn met sierlijke vergezichten en tusschen de boomen vakken met bloeiende planten in allerlei nuances, dit vooral om te toonen hoe schitterend dit alles uitkomt in een boschrijke omgeving. Voorts zullen de aanwinsten der laatste jaren en nieuwigheden vertoond worden. Door een internationale jury zal alles be oordeeld en bekroond worden; dit in ver band met den handel van Boskoop met het buitenland. De paden welke het tentoonstellingter rein door kruisen zullen een breedte krijgen van 2 M. en naar schatting zullen 2 a 3000 personen op dit terrein plaats kunnen ne men. Het geheel zal in een heuvelachtige, boschrijke omgeving herschapen worden en de paden zullen met mos en dennennaalden bedekt worden. Op de vier hoeken van het tentoonstel lingsterrein zullen theehuisjes geplaatst worden, geheel in overeenstemming met de omgeving. De directe aanleiding tot deze tentoon stelling was de ingebruikneming van de spoorlijn GoudaBoskoopAlphen aan den Rijn. In het begin was men eenigszins be schroomd om de belofte in dezen tijd na te komen, doch het resultaat, dat in Rotterdam bereikt is, alsmede de steun der regeering en van de gemeenten hebben de commissie doen besluiten deze tentoonstel ling in April 1935 te houden. De inzendingen overtreffen alle verwach tingen; iedere boomkweeker in Boskoop e.a. kan inzenden. Lidmaatschap van de vereeniging is niet verplicht. De leden der vereeniging blijven tot een vastgesteld be drag gezamenlijk aansprakelijk. Deze ten toonstelling zal dan ook de in 1911 gehou den tentoonstelling verre overtreffen. Vervolgens werd nog uiteengezet, dat het doel van deze tentoonstelling is om zoowel binnen- en buitenland te toonen wat Bos koop heeft aan boom- en plantenteelt en hoe jammer het zou zijn dat dit alles ver loren ging of zal gaan indien niet de regee ring en de gemeente hier daadwerkelijk helpen. Vooral de handel, welke Boskoop heeft met het buitenland als Engeland, Scandinavië, Denemarken, Frankrijk en Duitschland, welke op het oogenblik zeer moeilijk is. Er moet getoond worden wat Boskoop bereiken kan met zijn boomen en planten, en hoe aantrekkelijk en mooi alles gemaakt kan worden door onze boomkweekerijeri. En als dit alles getoond zal zijn aan binnen- en buitenland en aan onze regeering, dan twijfelen wij niet of wij zullen geholpen worden om dit moois te kunnen behouden. Bovendien zal er op de tentoonstelling nog gelegenheid komen een bloeiend plantje of een plant in pot mede te nemen, onder toe zicht van het Bestuur, tegen zeer geredu ceerde prijzen. Er zullen dan ook geen moeiten ge spaard worden om het geheel zoo aantrek kelijk en prachtig mogelijk te maken, tot heil van de Boskoopsche cultures. Speldjesdag. Zondag hield de R. K. Middenstandsvereeniging een speldjesdag voor het tuberculosefonds „Santos" aan het R. K. kerkgebouw waarvan de opbrengst bedroeg S 48.45. HAZERSWOUDE-GROENENDIJK. Pater Timotheus Vaessen. Tot Pastoor te Hazerswoude-Groenendijk is, zooals reeds gemeld, benoemd de zeer- eerw. pater Timotheus, uit het Carmelie- tenklooster te Geleen. Pater Timotheus perd geboren te Elsloo op 17 Juli 1880. Hij volbracht zijn studies te Geleen en werd op 8 October 1909 te Wittem door Mgr. Dreh- mans tot priester gewijd. Na zijn priester wijding werd hij benoemd tot kapelaan te Groenendijk, waarna hij door zijn overste naar Regensburg werd geroepen, waar bij gedurende tien jaar werkte. Toen de oorlog uitbrak werd pater Timo theus benoemd tot hoofdaalmoezenier in het Duitsche leger. Hij werkte tot kort voor den wapenstilstand onder de gewonden en krijgsgevangenen. De Duitsche regeering erkende zijn verdiensten door hem in 1916 het „König-Ludwig Kreuz für Heimatver- dienste wahrend der Kriegszeit" toe te ken nen, terwijl hij in 1918 het „Rote Kreuz- medaille dritter Orden" ontving. Na aan vankelijk als subprior en novicen-meester in het klooster te Geleen te zijn werkzaam geweest, werd pater Timotheus in 1921 tot prior gekozen en is thans novicen-meester aldaar. In October van 1931 vierde de Pas toor zijn zilveren priesterfeest, welk jubi leum slechts in intiemen kring werd ge vierd. HAZERSWOUDE RIJNDIJK. Landarbeidersbond „St. Isidorus". Bo vengenoemde bond hield zijn jaarvergade ring in het café van den heer A. J. Boers, welke bijeenkomst zeer goed bezocht was. Er waren n.l. 29 leden aanwezig. Bij «ie opening werd eerst gebeden voor het hoofd bestuurslid, den heer Dekker, die zeer ern stig ziek is. De Voorz. verwelkomde in zijn opening vooral den Geestelijk Adviseur, die ook ter vergadering aanwezig was, en bracht een kort verslag uit van de gehou den Districtverg. welke gehouden is bij de Wed. Verhaar. De jaarverslagen van secre taris en penningmeester werden voorgele zen en na een woord van dank goedge keurd. De aftredende bestuursleden, de hee- ren J. H. van Kampen en G. van Rooyen, werder, nadat eerstgenoemde te kennen had gegeven niet meer voor een herbenoe ming in aanmerking te komen, op voorstel van den Geestelijk Adviseur weer als voor zitter herkozen, zoodat er voor deze niets anders op zat den voorzittershamer weder om voor een jaar te hanteeren. De Pen ningmeester werd met algemeene stemmen herbenoemd, zoodat ook deze functionaris, welke de belangen van den bond op zeer verdienstelijke wijze weet te handhaven, op zijn plaats bleef. Tot leden der Controle-commissie wer den benoemd de heeren J. Boere (bestuurs lid) en C. van der Mey en Th. Meyer als leden. Hierna werd een gratis verloting ge houden, welke zeer in den smaak viel der aanwezigen. Alvorens tot sluiting werd overgegaan deelde de voorzitter mede, dat, volgens een genomen besluit op de be stuursvergadering, men voornemens is om aan al de leden een halve hectoliter eier kolen gratis te verstrekken. Dit besluit werd door de leden met applaus begroet. Nadat de voorzitter een woord van dank had gericht tot de leden voor het vertrou wen in hem gesteld, werd deze goedge slaagde vergadering gesloten op de gebrui kelijke wijze. ZOETERWOUDE (H. R.). Een goed werk. Zondagmiddag was er in het patronaats-gebouw een tentoonstel ling van kleedingstukken, gemaakt door de dames van de Elisabeth-vereeniging en tal van andere onbekende helpsters. De zoo spontane medewerking, betoond bij het vervaardigen van al deze kleeding stukken, te veel om te noemen, dwingt ieders bewondering af. Hoevele uren heb ben de dames hieraan gewerkt, met het doel de arme gezinnen in deze moeilijke tijd te helpen? Van dit standpunt bezien was het een tentoonstelling zooals er hier nog niet is geweest. Tusschen bloemen en planten, in keurige volgorde, was alles ge rangschikt, terwijl een afzonderlijke tafel met gebreide truien wel de meeste belang stelling trok. Ter opluistering werden des avonds door een gemengd koor nog eenige zangnum mertjes ten beste gegeven, waardoor hel nuttige met het aangename werd veree- nigd. Een woord van hulde aan de dames voor het opofferende werk, maar ook aan hen, die dit finantieel mogelijk hebben ge maakt. Vele gezinnen kunnen worden ver blijd, en wanneer dit dankbaar wordt aan vaardt, dan zal dit tot vreugde strekken van alle ijverige medewerksters. STADSNIEUWS DE LEIDSCHE STADHUISBOUW. Rijkssubsidie van 110.000 ten behoeve van den ouden gevel. Nu de gemeenteraad van Leiden ten aan zien van het nieuwe stadhuis het plan van den architect Blaauw aanvaard heeft en dus eerlang met de uitvoering zal kunnen worden begonnen, komt ook de wederop bouw van den ouden gevel aan de Bree- straat aan de orde. De beide ambtsvoor gangers van den minister hebben tijdens de langdurige periode van onzekerheid om trent de plannen bij het gemeentebestuur bij voortduring gepleit voer een oplossing met behoud van het uit den brand ge spaard gebleven monumentale gedeelte waarbij, uiteraard onder voorbehoud van het toestaan van gelden door de Staten- Generaal, een Rijksbijdrage voor den we deropbouw van den ouden gevel in uit zicht is gesteld. Nu dit pleit gewonnen is aldus zegt Minister Marchant in de M. v. A. aan de Tweede Kamer inzake de begroo ting van O. K. en W. en het gemeentebe stuur besloot tot de uitvoering van een plan, dat iik het weder optrekken van den ouden gevel omvat, dient de gedane toezegging te worden nagekomen. De minister stelt daarom, na overleg met Ged. Staten van Zuid-Holland over dó financieele draagkracht der gem-ente, v :or om de helft der op 220.000 geraamde kos ten van den gevel*tot een ma um van 110.000 voor Rijksrekening te nemen. Het is niet noodig, dat dit bedrag aan stonds ter beschikking van de gemeente Leiden wordt gesteld, maar wel is een prin- cipieele beslissing thans urgent, omdat an ders de geheele stadhuisbouw op de latere regeling van dit onderdeel zou moeten blijven wachten. De minister trekt daar om op art. 153 alsnog een bedrag van f 1000 uit als eersten termijn van een Rijkssub sidie van ten hoogste 110.000. Tegelijker tijd vermindert hij het onderdeel „onvoor ziene uitgaven" van dit artikel .net f 10^0 zoodat in het eindcijfer geen verandering komt. De tegen 1936 voor Lelden te ver wachten verhooging zal volledig worden opgevangen door dan vry vallende posten voor thans nog loopende andere restaura Je- werken. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschijving. 6540. Orange, Katwijk a. Zee, Sluis weg 39a, limonadefa- briek. handel in wijn, bier en kruideniers waren. E.: H. D. Waan, Katwijk a. Zee. RECHTZAKEN SCHERPER TOEZICHT CRISIS ORGANISATIE. Na de reorganisatie van de verschillende Provinciale Landbouw-Crisis-Organisaties en van de hoofdcentral en, heeft de Minis ter van Economische Zaken thans de Crisis- Accountantsdienst opnieuw georganiseerd. Naast den Directeur de accountant Drs. M. de Bloeme, is benoemd tot adjunct Direc teur de accountant P. Tadema, terwijl ge vormd zijn drie afdeelingen: controle, comp tabiliteit en efficiency en investigaions, waarvan de leiding respectievelijk is toe vertrouwd aan den accountant Ph. Keiler, den accountant Drs. J. A. M. F. Lindner en den accountant Drs. G. F. Vromans. De nieuwe organisatie zal het den Minis ter mogelijk maken een nog scherper toe zicht op de crisisorganisatie uit te oefenen, terwijl de organisatie van deze diensten opnieuw onder de oogen zal worden gezien, waarvoor de Minister de medewerking heeft ingeroepen en verkregen van enkele buiten het ambtelijk verband staande personen, de reeds geruimen tijd dergelijke werkzaam heden hebben verricht en de organisatie kunnen beoordeelen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. 'iófV* Geboren: Cornells, z. van P. J. Han- naart en C. M. W. Keijzer Jacoba, d. van W. F. v. Putten cn C. Rijsbergen Maria Regina, d. van H. v. d. Groep en M. R. Nieuwenhuizen Johanna Hendrika, d. van F. J. v. Gessel en G. Dubbelaar Pe trus, z. van W. J. Mensen en P. A. Fran ken Marianne Rosa, d. van F. Kroeze en M. Stoisser Lucas. z. van C. Verko ren en E. Knoblich Adriana Anthonia Maria, d. van M. W. de Haas en A. Schel vis Hendrik Casper, z. van A. de Graaf en M. G. Seijn Magdalena Maria, d. van J. v. Teijlingen en M. M. v. d. Heemst Guiseppe Mariano, d. van G. Olivo en A. Dal'Asta Maria Elisabeth, d. van J. Verhoog en G. M. Houps Gysbertus An ton ius, z. van G. Koree en R. v. Steenber gen. Overleden: C. Janscn-Rijks wede 67 j. J. H. Karrcs m. 42 jJ. S. v. Haas teren ongeh. m. 60 j. C. P. Zwetsloot zn. 8 j. N. Alblas-v. Velsen wede. 75 j. C. M. v. d. Krogt-v. Bemmelcn vr. 34 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Lido: Luxor: Trianon: ren, 1 varken, 25 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 5860, 48—52 en 32 38 cent, vette koeien 4852, 44—46 en 3340 cent, stieren 4850, 4245 en 34 38 cent, vette kalveren 7585, 6070 en 5055 cent. schapen 38, 34 en 30 cent, lam meren 38, 35 en 30 cent, graskalveren 40, 36 en 32 cent, nuchtere kalveren 30 en 25 cent. Prijzen per stuk: schapen f 10133, lammeren f 11—9—7, nuchtere slachtkal- veren f 7.50—65, nuchtere fokkalveren f 17138, slachtpaarden f 16012070, werkpaarden f 23015090, hittcfn f 95 75—65, stieren f 240—190—135, kalfkoeien f 220180120, melkkoeien f 215^-180120 vaarzen f 13010070, pinken f 10080 60, graskalveren f 40—30—20. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel vlot. prijzen iets hooger plus 2 cent; stieren handel willig, aanvoer kor ter. prijzen stijver; vette kalveren aanvoer korter, handel vlug", prijzen als gisteren, pl. 10; schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel flauw, prijzen onver anderd; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer minder, handel vlug, prijzen stij ver; paarden aanvoer iets korter, handél willig, prijzen iets stijver; kalf- en melk koeien ruimer aanvoer, handel kalm, prij zen als vorige week; paarden aanvoer ie'.s korter, handel willig, prijzen iets stijver; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd; graskalveren aanvoer minder, handel re delijk, prijzen hooger. Door de C. R. C. werden 400 runderen overgenomen. BODEGRAVEN, 11 Deo. Kaas. Aange voerd 213 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 8164 stuks, wegende 73.476 kg. prijs met rijksmerk le soort f 22 24, 2e soort f 1820. Handel flauw. BOSKOOP, 10 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 2030 cent, Hadley 3045 cent, Clau dius Pernet 70100 cent, Columbia 3045 cent, Butterfly 3055 cent, Wilh. Kordes 60110 cent, Rosalandia 4060 cent, Florex 4075 cent, Phoebe 2030 cent, Steward 5070 cent, Edith Helen 70120 cent, Aug. Noack 5071 cent, Else PouLsen 1530 cent Ingar Olson 1525 cent, Briarcliff 3055 cent, Wendland 3060 cent, Kraus 3050 cent, Chrysanten, grootbloemig 5080 cent idem tros 1025 cent. Anjers 6070 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.10, Perneltia 17 cent, Ligustrum 1017 cent, Beshulst per kilo 1017 cent. DEN HAAG, 10 Dec. Grossicrsveiling. Appelen: Goudreinetten extra 2124 cent, I 1620 cent, II 1015 cent, III 39 cent. Dubbele Bellefleur 1517 cent. Campagne- zoet 1215 cent, Wijnzuur 8—12 cent, No tarisappelen 12J15 cent, enkele Benderzoet 1013 cent. Peren: Bredero's 712 cent, Kleiperen 710 cent, Bergamotten 710 cent, Gieser Wildeman I 1115 cent, II 79 cent, IJsbouten 810 cent. Diversen: Hollands Witlof I 14*—16 cent, II 1013 cent, bloemkool I f 8.00—8.30 per 100 stuks II f 3.106.00 per 100 stuks, spruiten 57 cent, Andijvie 23 cent per kist, boerenkool 18 cent per kist. Alle prijzen zijn per kg tenzij anders vermeld. VINKEVEEN. 10 Dec. Groentenveilinc. Bloemkool 210 cent per stuk, bleeksel- derie 37 cent per struik, peen 3—7 cent per bos; witlof 614 cent per kg. Aanvoer Witlof 1000 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Dec. Groenten- veiling. Bloemkool I f 6.70—7.10. idem II f 2.10—3.40. uien per 100 kg. f 1.40—1,90 per 100 kg., kroten per kist 3045 cent, waschpeen per kist f 0.80—1.05, selderic- knollen f 2.503.30. WISSKLNOTEKRINGEN AMSTERDAM» (Niet officieel). Londen 7 32'/16 Berlijn 5D.41 New York J.47'r* ,r Parus 0.74" Brussel 34 54 Zwitserland 47.87 Milaan 12.63 Madrid 20.21 Oslo 36.80 Kopenhagen 32.70 Stockholm 37.75 Weenen Praag 6.18 Boedapest HAAGSCHE RECHTBANK. De Amsterdamsche arts G. B. van G. was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter te 's-Gra- venhage wegens overtreding van de Wet van 1865. Hem was ten laste gelegd, dat hy bui ten de gemeente, waar hij gevestigd was, geneesmiddelen heeft afgegeven. Boven dien, dat hij, terwijl hij te Amsterdam woonde en te Wassenaar spreekuur hield, niet aan den burgemeester van Wassenaar zijn door den inspecteur, belast met het toezicht op de naleving van de wet van 1865, geviseerd diploma, heeft vertoond. Verdachte heeft n.l. in een perceel in de Crocusstraat te Wassenaar spreekuur gehouden met een „ziener", dien hij in een advertentie noemde „het Zaansche boertje". Aan één zijner patiënten, die hier als getuige werd gehoord, heeft verd. een me dicijn gegeven, nadat hij en „het Zaan sche boertje" hem eenige vragen omtrent zijn gezondheidstoestand hadden gesteld. Het verweer van den verd. was, dat niet hij, doch zijn assistent het fleschje zou heb ben overhandigd. Mr. Rouffaer, het O. M. waarnemend, achtte geen termen aanwezig om het von nis van den kantonrechter, twee boete van 200, te wijzigen. Spr. vorderde dan ook bevestiging van het vonnis. De verdediger, mr. De Gides, pleitte op formeele gronden ontslag van rechtsver volging. De rechtbank zal op 24 December vonnis wijzen. LAATSTE BERICHTEN NEDERLANDSCHE TROEPEN NAAR DE SAAR. 250 man. Naar wij vernemen, heeft de Nederland se he regeering definitief besloten gevolg te geven aan de uitnoodiging van den Raad van den Volkenbond om een Nederlandsch contingent te zenden voor een internatio nale troepenmacht-voor handhaving van de orde in het Saargebied voor tijdens en na volkstelling. Dit contingent zal bestaan uit mariniers met officieren en kader, ten getale van. pl.m. 250 man. Als vertegenwoordiger van Nederland in het subcomité, hetwelk binnen zoo kort mogelijken tijd maatregelen zal moeten bestudeeren betreffende de organisatie en werkwijze van de internationale troepen macht, en dienaangaande voorstellen zal moeten doen, is aangewezen generaal-ma- joor J. J. J. baron van Voorst tot Voorst, commandant der vierde divisie. Hem zal vergezellen de kapitein der ma riniers W. A. J. Roelofsen. Bij de bespre kingen van het subcomité zal het tijdstip van het vertrek van het contingent naar het Saargebied omstreeks Kerstmis nader worden vastgesteld. De bereidverklaring van Nederland zal ter kennis van den Volkenbond worden ge bracht in de Raadszitting, welke heden zal plaats hebben door onzen permanenten vertegenwoordiger bij den Volkenbond, den heer mr. C. ridder van Rappard, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd Minis ter te Bern. CRISIS-ZUIVELBURE AU. Zooals bekend, heeft het Crisis-Zuivelbu- reau op 18 October j.l. een circulaire rond gezonden, waarin het aan zuivelfabrieken werd verboden om melkleveranciers van elkander over te nemen. Aanleiding tot dit verbod was het feit, dat verschillende fabrieken op grond van de omstandigheid, dat zij veronderstelden tengevolge van de exportregelingen in een gunstiger positie te verkeeren dan anderen ertoe overgingen veehouders te bewerken naar hun bedrijf over te gaan. De Minister van Economische Zaken heeft de juistheid van dit verbod echter al leen ais noodmaatregel gesanctionneerd door bij de Crisis-Steunbeschikking 1934 VVIV (Zuivel), welke heden is genomen, als voorwaarde te stellen voor het ontvan gen van steun op zuivelproducten, dat de fabrieken niet na 15 December 1934 zonder goedkeuring van de Crisis-Zuivel-Centrale direct of indirect melk of room ontvangen van leveranciers, die zij na 18 October 1934 hebben aangenomen. Een definitieve regeilng is intusschen 'n voorbereiding, waarbij aan de bezwaren zal worden tegemoet gekomen, welke regeling uiterlijk 1 Maart 1935 in werking zal tre den. PROTESTVERGADERING VAN SPOORWEGPERSONEEL. In den Haagschen Dierentuin is vandaag een zeer druk bezocht demonstratief con gres van spoorwegpersoneel gehouden, uit gaande van de drie groote organisaties van spoorwegpersoneel. De bedoeling was te protesteeren tegen de houding van den Mi nister van Waterstaat tegenover het spoor wegpersoneel. Onderscheidene soc.-dem. en katholieke Kamerleden waren tegenwoor. dig. Voorzitter was de heer H. F. Timmer mans, secretaris van „St. Raphael", die een openingswoord sprak en zich verheugde over de groote opkomst, die op zichzelf reeds een protest is. Hij gaf het woord aan den eenigen inleider, den heer P. Molt- maker, voorzitter der Ned. Ver. v. Spoor wegpersoneel. JUBILEUM VAN BUZIAU. In het begin van het volgend jaar zal het 40 jaar geleden zijn dat Joh. Buziau, de bekende revue-speler, voor het eerst de planken betrad. Ter herdenking van dit jubileum wordt er een Hoofdcomité gevormd, met afzon derlijke comités in eenige groote steden des lands. De heer D. Hans heeft zich, op verzoek, bereid verklaard, als voorzitter van het Hoofdcomité op te treden. De Minister van'Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. H. P. Marchant, heeft daartoe uitgenoodigd, het voorzitterschap aanvaard van een Eere-comité, hetwelk zal worden gevormd. De bedoeling is, dat het jubileum zal worden herdacht in Januari in Rotterdam, in Maart in Amsterdam en in Mei in Den Haag: telkens wanneer de nieuwe revue in die steden wordt opgevoerd. In Rotterdam en Amsterdam zullen plaatselijke comité's de herdenking rege len; irn Den Haag zal zij geschieden door het Hoofdcomité, waarvan secretaris-penning meester is de heer B. W. de Kan ter, Von delstraat 252. BOERDERIJ AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht is te Spijker boor de boerderij der erven N. Hamming door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. De geheele inboedel en de voor raad koren en hooi werden een prooi der vlammen. Een aantal kippen, vier varkens en een pink kwamen in de vlammen om. De bewoners konden zich met moeite in vei ligheid stellen. Verzekering dekt de schade. Audiëntie. De gewone audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op de Maandagen 17, 24 en 31 December niet plaats hebben. TELEGRAMMEN OVERSTROOMINGEN IN ZUID-AFRIKA. KAAPSTAD, 11 Dec. (V.D.). In ver scheidene deelen van Transvaal hebben wolkbreuken groote overstroomingen ver oorzaakt en op vele plaatsen zijn tengevol ge van het langs de berghellingen neer- stroomende water geheele aanplantingen vernield. Een gedeelte van Ladysmith overstroomde, toen de Klip-rivier buiten haar oevers trad, zoodat in de nabijheid van de rivier wonenden hun huizen moes ten ontruimen. Er drijven vele cadavers van vee op de stroom mee, zoodat men aan neemt, dat vele dieren zijn omgekomen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: Andijvie f 1, bloemkool I f 5.90, wittekool f 1, roodekool f 1.205.90. savoys kool f 1.504.60, groenekool f 0.703.50, Chinakool f 1.80, pieterselie f 0.601.40, prei f 0.902.30, radijs f 3.704.10, krop salade f 0.705.50, selderie f 0.301.00, knolselderie f 0.702.60, wortelen f 3.90, per 100 kg.: kroten f 1.001.60, kroten ge kookt f 36. witloof f 417, boerenkool f 23, spinazie f 1920, tomaten f 2.40 26.60, uien f 1.302.50, wortelen f 1.20 5.30, spruiten I f 411, spruiten II f 25. 11 Dec. Vette Varkens. Totale aan voer 333 stuks. 313 zwaar 3132 cent en 15 licht 28 cent per kg. levend gewicht, han del zeer matig, Groote aanvoer. ROTTERDAM, 11 Dec. Vee. Aanvoer to taal 4375 stuks. 176 paarden, 6 veulens, 1740 magere runderen, 628 vette runderen. 130 vette kalveren, 401 graskalveren, 1018 nuchtere kalveren, 250 schapen en lamme-

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3