DINSDAG 11 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT morgen van 11 Dec. 1934, medegedeeld naar waarnemingen verricht in den door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barorneterst.: 765.7 te Riga. Laagste barorneterst.: 725.5 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 12 Dec.: Zwakke tot matige tijdelijk welltcht toe nemende Zuid-Weste lijke tot Zuid-Ooste lijke wind, betrok ken tot zwaar be wolkt, waarschijnlijk eenige regen. Weinig verandering in tem peratuur. De toestand blijft beheerscht door de groote depressie bij IJsland, die iets afnam, maar weer versterking uit het Zuid-Westen kreeg. De secundaire depressie, die gisteren over Frankrijk lag, trok met veel regen over het Oosten van ons land; thans nadert een nieuwe daling.in de Golf van Biscaje. De hooge drukking in het Oosten nam weer iets af. De vorst is geheel uit Scandinavië verdwenen en in Polen afgenomen. Elders is over het algemeen de temperatuur ge daald. Aan de Schotsche kust stormt het uit Zuid- Zuid-West, bij het Kanaal waait het stormachtig uit Zuid, aan de Noorsche kust krachtig uit Zuid. Op het vasteland is het kalm weer, met veel betrokken lucht en mist. Voorloopig is toenemende wind met vrij zacht weer te wachten. LUCHTTEMPERATUUR: 8.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eJU Van Dinsdagnamiddag 4.17 uur tot Woensdagmorgen 7.30 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 12 Dec. voorm. 6.17 uur en nam. 6.43 uur. f3.—; dames M. A. f 10.—Th. M. A. B. D. f 10.N. N. f 1.50; Rusthuis W. f9.30; Dr. A. H. f2.—'G. R. D. C. f2.—; P. W. L. f 2.50; N. N. f 10.—; A. en W. B. f2.50; fam. v. P. f 1.—J. W. L. f2.50; A. C. f5.—; D. W. f2.50: Mej. v. B. f 1.50; W. J. B. flJ. B. fl.Sassenheim; H W d. N. fl.—D. L B. F. fl— Oegstgeest; Mevr. W. F. K. f5.N. N. fl.—A. v. R. fl.—G. M. fl.—A. J. Th. v. K. fl.Oegstgeest; N. N. f 1. A- F. f 0.50; Mej. J. M. B. fl.—B. N. f 1.50; Ch. L. W. f 1.—N. N. f0.50; G. W. S. fl.—C. L. f2.50; J. R. S. T. f 10.S. v. W. Sr. f5.—; S. v. W. Jr. f2.50; v. d. S. f2.50; H. J. K. f5.—; v. d. M. f 10.—; fam. J. K. f3.50; v. d. K. f 1.—; L. B. f 0.25; H. R. f0.25; J. d. R. fl.— K M. f2.Ned. Vereen, v. Huisvr. afd. Leiden f25.—; v. d. R. f2.50: D. M. O. f 1.Hofjesbewoonsters f2.50; Mr. C. P. f 10.F. f 1.Voorschoten; Leidsche Levensverz. Mij. f 100.—E. X. f2.50: J. H. v. W. f2.50: Mej. A. M. v. W. f 1.— K. H. R. f 1.Oegstgeest: Mevr. E. J. S. fl.—fam. S. f 1.25; X. f0.50; H. v. d. S. fl.—fam. D. f3.50: J. G. B. f2.—; N. N. f 1.50; fam. Sch. f7.80; fam. S. f 0.50; A. L. f2.—; R. v. K d. B. f2.—; N. N. f 1—W. v. E. f 1.—N. N. fl.— Personeel B. en T. f7.60; Mevr. M. B.A. f3..—; N. N. f 0.50; J. K. f2.50; S. A. f7.50; A. W. f6.—; fam. E. f2.—; J. d. N. fl.—H. Z. fl.—N. N. f2.50; Mevr. S. J. W. f2.50. Oegstgeest; N. N. fl— M. v. A. fl.—P. J. P. f0.60: J. B. f2.—; fam. H. A. A. f4 P. v. d. B. f 1—A. M. E. d. L. fl—Wed. J. P. fl.—Mej. A. v. C. f LA. d. K. f 10.— C. H. N. f2.50; v. E. f 0.80D. J. B. fl.—perso neel Rotogr. Mij. f 60.95; H. H. f 1.fam. L. en S. f 1.50: B. O. f 1.Oegstgeest; in houd busjes loketten L. D. f 8.27op brengst voetbalwedstrijd U.V.S.H.V.V. f 458.73; personeel Heck's Lunchroom f 3.50; B. d. K. f 5.—; J. C. F. d. R. f 1.—; Mevr. A. K. H. 1' 2Oegstgeest; wed. F. H. f 0.50; Th. B. f 2.50: N. N. f 2.—; wed. M J. B. f 5.—; P. A. D. f 1.—; fam. D. f 1.—; N.N. f 1.een snippertje voor de Kerstgave f 0.25; J. L. f 1.—; W. V. f 1.—; St. v. L. f 3.van de Tantes f 10.H. O. f 1. W. K. f 0.75; M. F. v. d. B. f 0.25; Mevr. P. P., Oegstgeest. f 5.M. v. S. W. Zeven hoven f 5.van een arme ter liefde Gods f 0.35; Voor een ander met elkander, K. J. M. V.. Leiden, f 5.37; wed. A. v. L., Voor hout f 2.— C. L. G. f 2.50; Mevr. A. J. S., Warmond, f 2.50; J. B. v. d. M, Noordwijk, f 25.—; Mej. M. L. f 1.— N. N. f 1.— L. Z. f 1.inhoud bus loket L. C.: resp. los geld I 3.—, N. B. f 1.— N. N. f 1.— C. S. 1 1.-; N. N. f 1.N. N. f 1.N. N., Oegstgeest, f 1.50; N. N. f 12.50; N. N. Alkemade, f 7.50; N. N., Alphen aan den Rijn f 7.50. In de verantwoording van Zaterdag j.l. is vermeld onder G. M. 1 1.Dit bedrag was bestemd voor Katwijk aan Zee. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is de gift bestemd voor Leiden. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Openbare raadsvergadering, gehouden op Maandag 10 December 1.1. Voorzitter was Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden, behal ve de heer D. F. E. Meerburg, die bericht van verhindering zond. Na vaststelling der notulen van de ver- dering van 4 October 1.1. volgt mededeeling van" ingekomen stukken, voornamelijk stuk ken vermeldende goedkeuring van geno men raadsbesluiten, door Ged. Staten ver zonden aan B. en W. Als punt drie staat op de agenda benoe ming van commissarissen van de gemeente- spaarbank. Dit betreft de periodieke aftre ding van enkele heeren commissarissen, terwijl de heer A. Kuyt om gezondheids redenen bedankt heeft. De Directie van ge noemde bank heeft als voordracht dubbel tallen ingezonden. ZooaLs te doen gebrui kelijk is, liet de raad „zitten wat zit" en werden de aftredenden, de heeren P. Haas noot Jbz., A. Wassenaar Pz., beide te Kat wijk aan den Rijn en C. Haasnoot Dz. te Katwijk aan Zee, herkozen. In de vacature Kuyt werd voorzien door de verkiezing van no. 1 van de voordracht, den heer D. F. E. Meerburg. De benoemden zullen van een en ander in kennis worden gesteld. Vervolgens moet een lid voor de com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs gekozen worden. Dit wegens bedanken door den heer J. van Duyn. Op de aanbeveling staat als no. 1 C. Rijnsent die door den Raad tot de eervolle taak geroepen werd. Punt 5 is voorstel tot verkoop van grond. De heer P. v. d. Waay heeft wegens expan sie grond noodig en de gemeente heeft, juist daar waar v. d. Waay het noodig heeft, grond liggen die voor de gemeente van nul en gener waarde is, en wel voor de per ceel en Veereinde 4 en 4a (in het z.g. „Nest"). De oppervlakte is plm. 22 X 3.20 M. of totaal plm. 70 M2. B. en W. willen v. d. Waay gelukkig maken door deze grond af te staan tegen 2.per M2. Kosten van overdracht enz. voor rekening der kooper. Met 4 tegenstemmers wordt het voorstel aangenomen. Punt 6, voorstel tot wijziging der voor waarden verbonden aan den verkoop van grond aan M. van der Pias betreft het vol gende: v. d. Bent heeft aangevraagd en toe stemming verkregen om op een van de ge meente gekocht stuk grond 8 huizen te bou wen, terwijl v. d. B. er thans in plaats van 8, negen op wil bouwen. Een mensch kan veranderen. Zoo dachten B. en W„ zoo dacht de schoonheidscommissie, en zoo dacht de Raad en v. d. B., behoudens goed keuring van de teekening mag v. d. B. 9 woningen bouwen. Conform besloten. Punt 7. Voorstel tot verhuring van een lo kaal in het voormalig raadhuis te Katwijk aan den Rijn aan de gemeente-spaarbank. Het spaarbankbestuur houdt haar zittin gen in het voormalig gemeentehuis, tot heden pro Deo. Bouwen en verbouwen kost geld. Het oude raadhuis is geheel verbouwd en de spaarbank, die het best betalen kan, moet voor het gebruik der lokaliteit thans 75.per jaar geven, waartegen het be stuur heelemaal geen bedenking had. Hier bij in begrepen vuur en licht. Waarom zou de Raad er .tegen zijn. Met algemeene stem men wordt het voorstel goedgekeurd. Verlaging van de gasprijs. Punt 8, gasprijsverlaging. „Hetzelfde wat U mocht verlangen, het gas, kan 't oliestel vervangen". Maar, zoo dachten B. en W. er bij, dan moet momenteel de prijs wor den verlaagd. In verband met de verminde ring van het gasverbruik, eenerzijds een ge volg van de ongunstige omstandigheden en anderzijds een uitvloeisel van de concur rentie van andere brandstoffen, in 't bij zonder van petroleum, is, zoo zeggen B. en W., door ons ernstig overwogen op welke wijze het mogelijk zal zijn om een verdere teruggang van het verbruik te voorkomen. Allereerst is het volgens B. en W. nood zakelijk dat het gas reeds bij gering ver bruik met de petroleum kan concurreeren terwijl mede het gasgebruik moet worden geanimeerd door het vaststellen van zoo danige vastrechttarieven, dat men bij stij gend gebruik kan profiteeren van een ta riefklasse, waarin de gasprijs lager is. Met deze bedoeling hebben B. en W. een verordening ontworpen waarin voor hoe veelheden van 10 M. en minder een alge meene prijs is vastgesteld van 11 cent, ter wijl voor afnemers van meer dan 10 M3 per maand een vijftal vaslrechttarieven zijn ontworpen. Iedere afnemer kan de voor zijn gebruik meest voordeelige tariefklasse kiezen. De keuze van vastrecht zal dan voor minstens 1 jaar gelden. Volgens berekening, waarvoor echter de feitelijke gronden ont breken, zullen de nieuwe tarieven 8000. minder opbrengen dan de bestaan de. Dit is echter een zeer veilige raming omreden het ook mogelijk kan zijn dat het nieuwe tarief een verhooging van het gas verbruik tengevolge heeft. Dit voorstel' wordt in den Raad gunstig ontvangen. Enkele leden vragen nadere in lichtingen of hebben kleine wenschen. De wethouder geeft bij de beantwoording blijk, goed in deze materie in te zitten. Al len zijn bevredigd of overtuigd en z.h.st. wordt het voorstel aangenomen. Nieuwe openbare lagere school. Punt 9 is een voorstel van B. en W. tot het bouwen van een nieuwe openbare la gere school, tevens Bijzondere U.L.O. School. Op 22 Dec. 1933 besloot de Raad om medewerking te verleenen tot de ver bouwing van de Chr. School voor L.O. en U.L.O. aan de M. A. de Ruyterstraat tot een 7-klassige lagere school. Door deze ver bouwing is daar geen plaats meer voor de U.L.O. afdeeling en heeft de Raad beslo ten tot medewerking om te stichten een Bijzondere School voor U.L.O Daarna is met het schoolbestuur overleg gepleegd over de wijze waarop aan de wenschen van bedoeld bestuur ten opzichte van nieuwe schoolruimte kan worden tegemoet geko men, waarbij de uitgaven zooveel mogelijk worden beperkt zonder nochtans de belan gen van het onderwijs te schaden. Het is overbekend, dat de Openbare school sedert jaren in een desolaten toestand verkeert en afkeuring door den Inspecteur van het L.O. alleen achterwege is gebleven, omdat plannen voor een nieuw schoolgebouw al geruimen tijd geleden aanhangig zijn ge maakt. Waar deze schoolbouw niet langer uitge steld kan worden, is met het schoolbestuur overeengekomen, dat de U.L.O. School in eenzelfde gebouw, op de plaats van de hui dige O.L. School, zal worden onderge bracht. Op deze wijze kan een goede op lossing voor de sedert jaren hangende schoolkwestie worden verkregen. De nieuw te bouwen school is zoodanig geprojecteerd, dat de bovenverdieping, bevattende 5 lo kalen c.a. aan het schoolbestuur in bruik leen worden gegeven. Vergoeding hiervoor te geven laat de wet niet toe. Voor het openbaar onderwijs zijn 3 lokalen ontwor pen hetgeen in verband met het gering aan tal leerlingen, thans 84, ruim voldoende .is. Het plan is ook zoodanig ontworpen dat, wanneer 1 Jan. 1936 invoering van het vak, lichamelijke oefening, verplicht wordt ge steld, een lokaal hiervoor kan worden aan gebouwd. Volgens O. Werken zal de uitvoering van dit plan een uitgaaf vorderen van 56.100 waaronder begrepen is 5100.voor meu bileering. Aangezien volgens dit plan een belang rijke besparing op de uitgaven wordt ver kregen, stellen B. en W. voor te besluiten lot afbraak van de Openbare School en tot het bouwen van een nieuwe school, vol gens genoemd plan. Dan brengen B. en W. nog onder de aan dacht van den Raad het om praeadvies ge- renvóyeerde adres van het bestuur der Christelijke Naaischool, waarin verzocht wordt om bij eventueele bouw of verbou wing van een school, ook voor de naaischool de noodige ruimte beschikbaar te stellen. Hoezeer, zegt de voorzitter, B. en W. overtuigd zijn van de moeilijkheid, waar mede bedoeld bestuur ten opzichte van schoolruimte te kampen heeft, zich dit col lege toch genoodzaakt ziet, den Raad voor te stellen afwijzend op genoemd ver zoek te beschikken, omdat het in de hui dige omstandigheden niet verantwoord is de gemeente meer te belasten dan absoluut noodzakelijk is. Dit punt. neemt het grootste gedeelte van den avond in beslag. De heeren T. Lodder en H. W. Grimsbergen voeren het pleit voor de Chr. Naaischool, de heer Van Tongeren is er tegen. De voorzitter en weth. Veltkamp gaan uitvoerig op de beschouwingen van den heer Van Tongeren in. De heer Van Ton geren is niet overtuigd. De overige leden van den Raad gaan met het voorstel ac- coord. Volgt punt 10, voorstel tot het verleenen van korting op landhuur over 1934. In land en tuinbouw worden geregeld S.O.S.-seinen uitgezonden als gevolg van de ongunstige bedrijfsuitkomsten. Die land huurden voor 1 Januari 1932, dus diegenen die desnoods de pachtwetcommissie te hulp kunnen roe pen, hebben over de voorgaande jaren reeds 20 en 30% vermindering gekregen en aangezien de toestand nog niets bet^r is, behooren volgens B. en W. die menschen ook nu voor vermindering in aanmerking te komen. Echter niet degenen, die na dien tijd, 1 Januari 1932, huurden, want die huur is aanmerkelijk lager. Aan deze mooie toe zegging moet echter, naar de meening van B. en W., de voorwaarden verbonden wor den, dat alleen 30% reductie wordt toege staan onder voorwaarde dat voor de beta ling van het restant der over het loopende jaar verschuldigde huur tijdig wordt zorg gedragen. Conform besloten. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de gemeenterekening over het jaar 1933. Het onderzoek heeft de hiervoor benoem de commissie geen aanleiding gegeven tot het maken van opmerkingen, waarom deze commissie voorstelt de rekening voorloo pig vast te stellen en wel met de volgen de eindcijfers: Gewone dienst, ontvangsten 853.971.57, uitgaven 795.344.37, batig saldo 58.627.20. Kapitaaldienst: Ontv. 539.762.02, uitg. 557.126.54, nad. saldo 17.364.52. De commissie adviseert den Raad B. en W. dank te zeggen voor het door hen ge voerde beheer. Hiertoe wordt z. h. st. be sloten. Punt 13 is het praeadvies inzake het pre sentiegeld voor het bijwonen van raads vergaderingen. Ged. Staten vragen het oor deel van den Raad over deze zaak. B. en W. stellen voor aan Ged. Staten mede te deelen dat een vergoeding van 3.per verga dering van den Raad ook thans nog billijk wordt geacht. Met betrekking tot de jaarwedde van de Wethouders, waarover Ged. Staten ook het gevoelen van den Raad vragen, stelt de voorzitter voor aan Ged. Saten mede te deelen, dat in verband met de steeds toe nemende werkzaamheden van de wethou ders. het billijk is de jaarwedde op 1000 zonder korting, te handhaven. Na eenige bespreking goedgekeurd. Het 15e punt voorstel tot wijziging der winkelsluitingsverordening, is meer een formaliteit. Op 8 November LI. is deze ver ordening door den Raad goedgekeurd doch zooals meer gebeurd (in Den Haag is men ook niet gauw tevreden) zijn er enkele van weinig beteekenis zijnde, opmerkingen ge maakt. De gevraagde wijzigingen zijn aan gebracht en de Raad besluit opnieuw tot goedkeuring. Rondvraag. De heer P. Guijt vraagt wanneer het ant woord te wachten is van het beroep op de Kroon, inzake de afsluiting van den Zeeweg voor rijwielen. Iemand die naar den Vreug- deweg moest werd bekeurd. Dat is een on houdbare toestand. UIT DE OMGEVING NOORD WIJKERHOUT. Opening ontspanningslokaal werkloozen. Onder groote belangstelling heeft Maan dagmiddag de opening plaats gehad van het ontspanningslokaal voor de werkloo zen in het patronaat der St. Victorparochie aan de Kerkstraat, alhier, hiervoor welwil lend door den pastoor der parochie afge staan. De zaal was geheel gevuld met werk loozen. Aanwezig waren het volledig co mité werkloozenzorg de geestelijk adviseur kapelaan Klein, de kapelaans Dekker en Hofktede, de voorzitter van den R.-K. Volksbond en de voorzitter van het Chris telijk werkloozen-comité, de heer P. Barn- hoorn. De voorzitter de heer J. v. d. Voet, open de de bijeenkomst met den chr. groet, heette alle aanwezigen, in bijzonderheid de Geestelijk adviseur en de overige gees telijken, hartelijk welkom en sprak er zijn genoegen over uit, dat de zaal zoo goed goed met belangstellenden was gevuld. Hij vervolgde zijn openingsrede met te zeg gen, dat het wederom noodzakelijk was gebleken een ontspanningslokaal te ope nen. Verleden jaar bij de opening had hij de hoop uitgesproken dat het niet noodig mocht blijken, maar helaas is dit geen werkelijkheid geworden, de werkloosheid is zelfs toegenomen en geen enkel licht punt is in dezen droevigen tijd te zien. Hij sprak de hoop uit dat de werkloozen hun volle medewerking zullen verleenen om het lokaal zoo zindelijk mogelijk in orde te houden. Vervolgens gaf spreker eenige nuttige wenken en waarschuwde tegen on derling getwist of gekrakeel. Medegedeeld werd dat een cursus in figuurzagen en houtsnijwerk zal worden gegeven. De werk stukken zullen tentoongesteld kunnen wor den op de huisbroeitentoonstelling en hier voor zullen prijzen beschikbaar worden ge steld. Hierna kwam de geest, adv., kapelaan Klein, aan het woord en sprak over het a.s. Kerstfeest. Vervolgens sprak de voorzitter van den R.-K. Volksbond de heer A. H. van Noort eenige woorden. Hij wenschte de werkloozen geluk met het comité voor werkloozenzorg, dat tijd nog moeite spaart om het den werkloozen in dezen droevigen tijd nog zoo aangenaam mogelijk te ma ken. Spreker zeide, dat de Volksbond ge heel met het doel van het comité sympa- thiseerd en een flinke subsidie heeft gege ven om de onkosten gedeeltelijk te bestrij den. Als beheerder van het patronaatsgebouw sprak de weleerw. heer Kapelaan Hofstede eenige woorden. Deze zeide gaarne het ge bouw namens den pastoor te willen af staan gedurende den winter, voor dit goede doel. Spreker was eerst bevreesd geweest om de zaal af te staan maar na een be spreking met den voorzitter van het comi té werden alle bezwaren op zij gezet, ge bleken is dat alle praatjes welke omtrent het gebruik van de zaal in het vorige sei zoen opgang deden, lasterpraatjes zijn ge weest. Vervolgens sprak de voorzitter van het Chr. Werkloozenzorg-comité, de heer Barn- hoorn eenige woorden van gelukwensch met de opening van dit ontspanningslokaal. In eenvoudige doch gevoelige woorden bracht spreker zijn dank aan den Gever van alle goed dat, ondanks den slechten en droevigen tijd men van honger gevrij waard bleef, al zijn we allen zonder werk, zeide spreker, we behoeven 's avonds toch niet met een hongerige maag naar bed te gaan. Kapelaan Dekker sprak eveneens nog eenige woorden over het a.s. Kerstfeest en gaf den werkloozen in overweging allen een kerstkribbe te maken van houtsnij werk. De voorzitter sloot de bijeenkomst met dank aan de sprekers voor hunne harte lijke en vriendelijke woorden. Hierna werd een sigaartje en een kop koffie gébruikt waarna men gezellig bij elkaar bleef. Het lokaal zal op de Woensdagen geslo ten zijn. St, Nicolaasfeest middenstand. Zon dagmiddag is in het café Gouwenberg het St. Nicolaasfeest gevierd voor de kinderen der leden van den R-JC. Middenstand. De heer van der Werf vertoonde een film die bij de kinderen zeer in den smaak viel. St, Nicolaas, vergezeld met 2 zwarte pie termannen, verraste allen met chocolade en suikergoed. Alle kinderen gingen vol daan huiswaarts. Kostelooze vaccinatie. Gelegenheid tot kostelooze vaccinatie zal gegeven wor den op 28 December (Vrijdag) as. om 12 uur in de Ned. Herv. school met den Eij- bel op het dorp en Donderdag 27 Decem ber a.s. om 12 uur in de school te Zilk. Aanmelding moet geschieden vóór of op Dinsdag 13 December as. tot 12 uur ter se cretarie dezer gemeente en bij de hoofden der lagere scholen. Werk aan den winkel. Aan de firma L. Meeuwisen, aannemers, alhier is opgedra gen het verbouwen van een dubbele villa te Aerdenhout en het vergrooten door bij bouw van de Christelijke bijzaondere lage re school te Bennebroek. De heer B. v. d. Bent vraagt of B. en W. in overweging willen nemen bij uitbrei ding en reorganisatie van de adviescommis sie voor steunverleening, ook de vakorga nisatie, daarin te vertegenwoordigen. De heer M. v. d. Bent vraagt naar de kwestie van den Zwarte weg. De voorzitter deelt mee, dat deze is opgelost. De heer H. W. Grimbergen vraagt of het al bekend is of de nieuwe verkeersweg Wassenaar naar het Noorden om het dorp heen gelegd zal worden. De voorzitter ant woordt dat er opmetingen worden gedaan, en daardoor allerlei geruchten de ronde doen. Met zekerheid is echter niets te zeg gen. omdat er niets bekend is. Hierna sluiting met dankgebed. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. VERZETTING VETTEVARKENMARKT. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat, aangezien de a.s. 1ste Kerstdag en Nieuw jaardag op Dinsdag vallen, de Vette Var kensmark ten, welke gehouden zouden worden op Dinsdag 25 December en Dins dag 1 Januari a.s., in plaats van op die dagen, zullen worden gehouden onderschei denlijk op Maandag 24 en 31 December a.s. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 11 December 1934. HAVENGELD. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belanghebben den, dat zij, die het havengeld over 1935 bij wijze van abonnement vooruit willen voldoen, zich daartoe onder overlegging, voorzoover dit niet eerder is geschied en aan liet vaartuig met betrekking tot het laadvermogen in het afgeloopen jaar geen veranderingen zijn gebracht, van gel dige meetbrieven kunnen aanmelden, iede- ren werkdag, uitgezonderd Vrijdag en Za terdag, van 1012 uur v.m. en 2V34 y. nm. ten kantore van den Directeur van den Markt- en Havendienst (Waaggebouw).Zij. die gedurende 1934 het havengeld bij wijze van abonnement betaalden en het abonne mentsgeld voor 1935 niet vóór 16 Januari a.s. hebben voldaan, zullen onherroepelijk het z.g. „reis"-tarief verschuldigd zijn, ook voor de reeds gedane reizen, tenzij bij het binnenkomen in het Havengebied alsnog net abonnement wordt betaald. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 11 December 1934. AGENDA Dinsdag, De Hanze, „Den Burcht", 8.30 uur Dinsdag, R. K. Fabrieksarbeidersbond, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag, Leidsche Slagerspatroons. Ge combineerde vergadering, Den Burcht, 8y. uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Dec. a^., waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, sum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wühehninapark 8, Oegstgeest, tel. 274. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Bij gelegenheid van de 3e Dies Natalis der K. J. M. V. te Leidschen- dam werd in haar clublokalen een groote voordrachtavond met film gegeven en la ten wij direct zeggen, dat deze avond alles zins schitterend geslaagd en zeker de mooi ste avond is geworden, welke de K. J. M. V. voor de ontwikkeling harer leden or ganiseerde, dank zij vooral de heer van Hasselen. De voorzitter, de heer Wim Bleijs, open de de bijeenkomst met den K. J. M. V.- groet, waarna hij een kernachtige toe spraak richtte tot de leden. De voorz. heette verder hartelijk wel kom den heer J. S. van Haselen, chef van het vervoer op de AmsterdamBatavia- lijn, die hierna terstond het woord ver kreeg. Alvorens ons met de K. L. M. van Amsterdam naar Batavia te vervoeren, gaf spreker een prettige en leerzame uiteenzet ting van het vliegwezen, waarbij spreker zoo duidelijk deed uitkomen, hoe vroeger vor een vlucht een weersgesteldheid moest afgewacht worden, enz. terwijl thans on der ieder omstandigheid gevlogen werd. Spreker memoreert de oprichting van de K. L. M-, de le vlucht najir Indië, enz., terwijl hij bijzonder doet uitkomen het voornaamste, n.l. de K. L. M. als vervoer maatschappij. Na deze prettige en interes sante inleiding kregen wij de film, waarop wij .onder leiding van den heer van Ha selen per K. L. M.-vliegtuig een vlucht maakten van Amsterdam naar Batavia, waarbij de heer van Haselen ons een prach tige explicatie gaf en waarbij óns zulke mooie beelden werden getoond, dat wij ons inderdaad in het vuiegtuig waanden. Spreker had op het einde een dankbaar applaus en een hartelijk dankwoord van den voorzitter te accepteeeren, wat ze ker volkomen verdiend was, daar de heer v. Haselen alles op een zoo ongedwongen en prettige wijze besprak en expliceerde, dat dit inderdaad aller bewondering en aandacht afdwong'. Vele vragen, aan sprker gesteld, wer den alle op even prettige en duidelijke wijze beantwoord. Na enkele mededeelingen betreffende de vereeniging werd deze schitterend ge slaagde en leerzame avond gesloten met den K. J. M. V.-groet en het zingen van het Bondslied. Vermeld zij nog, dat bij gelegenheid van den 3e Dies Natalis door een K. J. M. V.'er of K. J. M. V.'ers prachtige bloemen wer den aangeboden aan den voorzitter voor zijn vele werk, wat met applaus werd be groet en waarvoor de voorzitter hartelijk dank bracht, waarbij hij opmerkte, dat, ofschoon hij het op hoogen prijs stelde, dat niet noodig was geweest, daar hij altijd gaarne voor de K. J. M. V. heeft gewerkt en dit steeds zal blijven doen. Collecte. Het bestuur van den R.-K. Volksbond verzoekt ons mede te deelen, dat de aangekondigde collecte voor de werkloozen zal plaats hebben op Zondag 16 December a.s.; abusievelijk was opgege ven Zondag 9 December.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2