Zend ons vóór Dinsdag t ATERDAG 8 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 uw Kerstgave voor het Crisis-Comité i STADSNIEUWS ZILVEREN KLOOSTERFEEST Op heel bescheiden wijze, geheel over eenkomstig den geest en het verlangen van de jubilaresse, heeft heden de eerw. Zuster Ma. Engelberta, overste van het Gesticht der Zusters van Liefde in de Pe likaanstraat, haar zilveren kloosterfeest herdacht. Tot intentie van de jubilaresse, die ge rende drie jaar overste van het Gesticht alhier is, werd hedenmorgen te 9 uur in de kapel van het Gesticht een plechtig ge- rongen H. Mis opgedragendoor den zeer- eerw. pater Ign. Smeets, pastoor der St. Leonarduskerk, die tevens een treffende toespraak tot de jubilaresse hield. Zooals gebruikelijk had de feestviering overigens 'n eenvoudig karakter en werd de viering beperkt tot 'n intiem feestje voor de Zusters. Toch, wijl moeder Engelberta door haar positie toch ook relaties heeft met de bui tenwereld, kon dit feest niet ..onder meer voorbijgaan. De kinderen der verschillende scholen, welke door de zusters bestuurd worden, hadden vrijaf en hedenmiddag kwam de deputatie, bestaande uit afgevaardigden van de scholen v. d. Werffstraat, Oude Vest en Haarlemmerstraat (MULO, Oplei dingsschool en L.OD.-school), die elk één leerling hadden gezonden. Ook het Katho liek schoolbestuur en het onderwijzend personeel deden van hun belangstelling blijken in den vorm van fraaie bloemstuk ken, terwijl nog vele persoonlijke en schrif telijke gelukwensch en binnenkwamen van geestelijken en leeken. Examens Pontschool Voor het examen in Steno-typen in de Ned. taal (130 lettergrepen per min..), af genomen door den Alg. Stenografen-Bond op 26 Nov., j.l, slaagde mej. M. L. Haas te Lisse. Voor kantoorstenograaf in de Ned. taal: de heer J. G. W. Parmentier. Voor Machineschrijven diploma B (ten minste 120 regels per uur): de dames H. Dirkse, G. Filius, Rijnsburg, H. G. C. Ge- linck, N. Meuldijk, Oegstgeest, W. Meyrink, Noordwijk, B. Muys, C. A. A. Pellekoorne, A. Provily, C. L. van Stralen en de hee- ren J. Barendse, H. J. Bösecke, F. Essen, T. H. Horsthuis, Noordwijkerhout, T. Hou- weling, Warmond, H. H. van Kapel, M, Parlevliet, Katwijk aan Zee, S. Rosema, Noordwijk aan Zee, A. Ruygrok, B. L. J. Vermeulen, Noordwijk Binnen, D. A. V/illemsen, Hazerswoude. Allen zijn leerlingen van de Pontschool, Steenschuur 14, alhier. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze alhier. Criminologisch instituut- Woensdag a.s. zal Prof. dr. Niko Gunz- burg, hoogleeraar aan de Vlaamsche Uni versiteit te Gent, voor het Instituut spreken over Endocrinologie en Misdaad. De bij eenkomst, die zal plaats vinden in het la boratorium voor Tropische Hygiëne, Ra penburg 33, zal aanvangen te 20 uur. Prof. Niko Gunzburg heeft sedert meer dan dertig jaar de problemen van de oor zaken van de misdaad, vooral de bio-phy- siologische oorzaken bestudeerd alsmede de bestrijding van de misdadige minder waardigheid. Leerling van Enrico Ferri en van Prins, heeft hij door gevangenisbezoek en psychiatrische cliniek de moderne vraag stukken bestudeerd en geeft thans in een paar lessen de vrucht van die studie. Geveilde Perceelen. Ten overstaan van den Notaris A. D. Vygh alhier: Het heerenhuis met tuin aan de Oegstgeesterlaan No. 10 alhier: in bod 9000.— kooper de heer J. L. F. Buningh q.q. alhier voor 10.000. Ten overstaan van den Notaris M. G. Bon alhier: De Villa met erf en tuin te Oegstgeest aan de Nassaulaan No. 1 hoek Rhijngeesterstraatweg: in bod 17.000. kooper de heer G. W. Proper q.<^ te Oegst geest voor 17.500. Het hius met bovenwoning, erf en tuin aan de Witte Rozenstraat 12/12a alhier is niet gegund. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6333. P. van der Luyt en Zoon, Noordwijk aan Zee, Trompstraat 1, rietmeubelmakerij en mandenmakerij. Door uittreding van den1 vennoot: C. van der Luyt, is de vennootschap onder firma ontbonden, terwijl de handelszaak wordt voortgezet door den overblijvenden ven noot: P. van der Luyt, onder diens eigen naam. 1921. Leidsche Manege, Leiden, Kaiser - straat 13. N. Comm.: H. N. Arnold, F. C. Noest en A. P. Ebbinkvan den Tol, te Leiden. By de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent vijf heerenrijwielen, VAN ONZE ADVERTEERDERS NIEUWE ZAAK J. J. v. KINS. In perceel Cobetstraat 60 heeft de heer J. J. van Kins heden een nieuwe zaak ge opend in melk, boter, fijne vleeschwaren en comestibles. Het geheel maakt 'n goe den indruk en de talrijke bloemstukken bewezen overdüidelijk, dat de heer v. Kins over belangstelling niet te klagen had. ST. PANCRAS-KRUISVAART (Par. O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph) (Burcht: Maria Gijzensteeg). Zondag, 4 uur feestelijke Installatie on zer Jonge Wachters, waarbij ook de Ouders der te installeeren jongens vriendelijk wor den uitgenoodigd. Wegens de Missie vervallen deze week alle bijeenkomsten. BIOSCOPEN. Lido. „De Raadselachtige Mr. X" is wel de meest geslaagde crimineele film, die wij ooit hebben gezien. Het Lido-theater zal deze week volle zalen trekken met deze film, die niet alleen spannend en origineel van opzet is, doch oolijk en vroolijk tege lijkertijd. Dit laatste is te danken aan het pittige, vlotte spel van Robert Montgomery in dat stuk de held en van Elisabeth Allan, die op de „held" verliefd raakt, en haar hartverlangens bevredigd ziet. Wie is de raadselachtige Mr. X? Indien wij het wisten, zouden wij het niet overbrieven, want mr. X, de moordenaar van acht dik ke, trouwhartige Londensche bobbies, vormt het groote geheim van deze film. De oplossing Van het raadsel is verbluf fend, griezelig enraadselachtig. Lieden met licht geschokte zenuwen moeten deze film niet gaan zien bij den kalmsten toe schouwer rijzen de haren nog ten berge! maar voor ieder ander geeft Lido een sensatie en vermaak. Sensatie door de ge heimzinnige sfeer, waarin de geheele film is gehouden. Vermaak door de uiterst vin dingrijke escapades van een vermetelen, koel-bloedigen gentleman-dief, die er in slaagt de dochter van den Commissaris van politie in te palmen en den raadsel- achtigen mr. X. te ontdekken. Bij dit programma sluiten prachtig aan twee dwaze één-acters echte schater- nummers en enkele andere, zeer be zienswaardige rolprenten. Een programma, dat er zijn mag! Luxor. Onder beklemmende stilte van de toe schouwers kwam te ongeveer half twaalf het einde van „Helden der Golven". Het hoofdnummer van deze week Is inderdaad wel in Staat om de aandacht te boeien, want in deze film wordt op voortreffelijke wijze het leven weergegeven aan boord van een onderzeeboot. Maar ook meer dan het ge wone leven, want we zien hier de onder zeeër in den oorlog, met al de gevaren daar aan verbonden. We zien de onderzeeër ge wikkeld in hardnekkige gevechten, waar door mijnenleggers en kruisers, trotsche be- heerschers der zee, in de golven verdwij nenMaar er is meer. Tragiek en humor wisselen elkaar dermate af, dat het geen film alleen is om te „huilen", terwijl de romantiek eigenlijk wel de voornaamste rol speelt. Hierin vervullen Robert Mont gomery en Madge Evans op voortreffe lijke wijze de hoofdrollen, 'n Oogenblik denken we, dat het huwelijksmoraal finaal misloopt, doch alles komt gelukkig op z'n pootjes terecht, 'n Grootsch filmwerk, dat zeker de heele week volle zalen zal trek ken. In het voorprogramma 'n groote komische film, waarvan de titel eigenlijk luidt: „Va der worden is niet moeilijk". Deze film is een spel van liefde, intriges en chantage met geestige intermezzo's. Harry Liedtke is hier de hoofdrol-vertolker en speelt de va der van een meisje, dat hem liefheeft, niet wetend, dat hij haar vader is. Dus doet hij alle pogingen, om haar verliefdheid te stui ten.... totdat blijkt, dat hij geenszins haar vader is.... Voor volwassenen. Na het uitgebreide journaal wordt verder nog gegeven de. Ford-bedrijfsfilm „Rhap- sodie in Staal", waarvan we een en ander vertellen in de rubriek Filmnieuws in dit nummer. Casino. Het programma van bovengenoemde bios coop is van den volgenden inhoud: le Jour naals, 2e „Het lied van den clown" en ten 3de „De helsche machine". Deze laatste is een echte Amerikaansche speelfilm, zóó vol verwikkelingen en verrassingen, dat we er ons maar niet aan zullen wagen die te be schrijven. Wel kunnen we zeggen, dat de spelers, die er in optreden het publiek zóó weten te boeien, dat de belangstelling geen oogenblik verflauwt. „Het lied van de clown", een film vol muziek en zang en die wel ietwat korter had kunnen zijn, bevat de levensgeschiede nis van een zanger, die zijn stem verliest, daardoor tot armoede vervalt en door zijn schoonvader gedwongen wordt vrouw en kind te verlaten. Hij wordt dan clown in een circus, krijgt zijn mooie stem terug ën wordt door een lied, dat hij zingt, door zijn kind herkend. Een pakkend slot laat ons zien, hoe man, vrouw en kind weer ver- eenigd een leven zonder zorgen tegemoet kunnen gaan. Voor volwassenen. Trianon. Cecil de Mille, heeft weer een film ge maakt. Een film dus, die weer door een mil lioen menschen en een paar millioen dol lars moest worden opgemouwd. En de Mille, die zich zie Ben Hur in het oude Rome zeer vertrouwd voelde, heeft wederom de geschiedenis ter hulp geroepen en weer heel wat historische fi guren levend gemaakt. Julius Caesar, Brutus, Marcus Antonius, Octavianus en Cleopatra. Cleopatra is het, die in deze film eerst Julius Caesar ten val brengt. En als de Se natoren Julius Caesar in den Senaat heb ben vermoord zal aan Egypte den oorlog worden verklaard. Marcus Anthonius zal de koningin van Egypte, Cleopatra, vanuit Tarsus in ketenen naar Roeme voeren. Dan komt het allerbeste gedeelte uit deze film en wel de wijze, waarop de schoone Cleopatra Marcus Anthonius, den ijzeren Romein, onder haar bekoring brengt. Deze scène is zoo sterk uitgebeeld, dat wij daarin iets hekennen van de prach tige redevoering van Marcus Anthonius te gen Brutus, zooals we die lezen in Shake speare's „Julius Caesar". Maar dan rust Octavianus zijn legioenen uit tegen Egyp te en als de legioenen van Marcus Antho nius hem verlaten is diens lot bezegeld. Dit is natuurlijk voor de Mille een prach tige gelegenheid om nog eens een oude Romeinsche zeeslag in elkaar te zetten. Egypte wordt veroverd en de film ein digt met den dood van Marcus Anthonius en Cleopatra. Wie de Mille kent, weet dat dit een film van praal en pracht is. En willen we de Mille naar waarheid beoordeelen, dan moe ten wij zeggen, dat hij is een duizend-kun stenaar, om duidelijker te zijn: wat een revuekoning is in de tooneelwereld, dat is de Mille in de filmwereld. Het herleven van de pracht der Romein sche en Egyptische hoven zal voor velen van aangename bekoring zijn. Voor de pauze gaat een gevarieerd pro gramma, waarin een bijzonder geestige ge kleurde teekenfilm, een Betty Boop, een filmpje met den radiozanger Bing Crosby, een uitgebreide journaal, waarvan het meest interesseert de mooie opname van het huwelijk van Prinses Marina met den hertog van Kent te Londen. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Morgen wordt in deze parochie de laatste dag gevierd van het 40 uren-gebed. Des middags te 3 uur openbare aanbidding van de Maria-Congre- gatie. Des avonds na afloop van de plech tigheden in de kerk, gelegenheid tot ont spanning. Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie, waarna ontspanning. Donderdag te 7.30 uur biljartclub A.D.O. Vrijdag te 8 uur lezing van den heer C. van Reijsen over „Het Kerstfeest bij de dichters". Zaterdag te 7.45 uur ontspanninggelegen-' heid in het Patronaat. K.J.M.V. Maandag 10 Dec. a.s., ter gelegenheid van de 3e Dies Natalies gaan de K.J.M.V.'ers, niemand uitgesloten „met de K.L.M. van Amsterdam naar Batavia". De heer J. S. van Haselen zal een zeer in teressante en -actueele voordracht met film geven over bovengenoemde route. De aan vang van dezen avond is bepaald op 8.30 precies. K.J.M.V.'ers Maandag K.J.M.V.- avond, daarvoor zet men alles op zij. Morgen het 40 uren-gebed. Te 3 uur openbare aanbidding van de Maria-Con- gregatie. Dinsdag 11 Dec. te 7.30 Maria- Congregatie. Donderdag 13 Dec. te 8.30 uur Studieclub. Kroniek. Studieonderwerp: de heer G. C. Kasbergen, improvisatie. Loterij winkelweek. Gisterenavond te 8.30 uur had in het café „Het Wapen van Veur" van den heer J. Al de trekking plaats van de beschikbaar gestelde prijzen van de gehouden winkelweek, waarbij zeer vele ingezetenen tegenwoordig waren. De voorzitter van het comité, de heer J. Schuijt opende dezen avond en heette allen namens de winkeliers hartelijk welkom. Alvorens tot de trekking over te gaan, al dus de voorz., wil ik eerst een hartelijk woord van dank brengen aan den burge meester, die deze dagen weer heeft getoond een echt burgervader te zyn door zijn me deleven met de winkeliers en door het ge ven van het goede voorbeeld en zijn groo te medewerking. Z.i. mogen de winkeliers tevreden zijn, daar niet minder dan 56000 bonnen zijn uitgegeven, zoodat de inwoners het devies: „koopt in eigen gemeente" wel hebben opgevolgd. Hij hoopt, dat dit zoo zal blijven; de winkeliers zullen zooveel mogelijk met de groote zaken in de stad concurreeren. Op het einde deelde de voorzitter mede, dat Zaterdag na 12 uur de trekkingslijsten verkrijgbaar zijn bij de deelnemende win keliers, terwijl de prijzen Zaterdag tus- schen 5.307 uur kunnen worden afge haald bij Van Haastrecht aan de Damlaan en daarna bij den heer C. v. d .Togt aan de Damlaan. Hierna sloot de voorz. onder dank de blj- eenkoms,. Zeer zeker kunnen de winke liers met genoegen op de gehouden winkel week terugzien, daar deze een groot suc ces is geweest, dank zij aller medewer king. Holl. Maatschappij van Landbouw. Donderdag j.l. hield de Holl. Mij. van Land bouw alhier een extra vergadering, in ho tel „De Zwaan", welke vergadering goed bezet was. Aanwezig waren leden van den L.T.B. en leden van Nootdorp en Delft. In plaats van ir. P. Verhoeven, rijksvee teelt-consulent, die door ziekte verhinderd was, sprak zijn assistent de heer de Jong uit Den Haag, Ook was aanwezig de die renarts dr. Nieburg uit Voorburg. Op duidelijke wijze werd door den spre ker, den heer de Jong met tabellen aange geven de wijze van voeren der koeien en beval hij ten zeerste aan steeds controle te houden. Verzocht werd om een spoedige verga dering uit te schrijven om andere spre kers, vQor naar aanleiding van de controle door Padmos en dr. Kramer. Onder dank aan den spreker en de aan wezigen werd deze goedgeslaagde verga dering gesloten. KERKNIEUWS KOPEREN PRIESTERFEESTEN. Op Maandag a.s. zullen hun 12 H-jarig Priesterfeest herdenken de weleerw. hee- ren: L. v. d. Griendt, rector Bissch. Nijverh. School te Voorhout, H. Heynen, rector van „De Heybloem", Heythuizen (L.), C. Henning, 1 eeraar Klein-Seminarie te Heem stede, P. Heskes, professor Philosophicum te Warmond, A. Kok, rector St. Pius- gesticht te Amsterdam. H. Kouwenhoven, kapelaan te Amsterdam (H. Vine. a. P.), J. Langedijk, kapelaan te Amsterdam (St. Willibr. buiten d- V.), E. Pronk, kapelaan te Alkmaar, J. Rijk, rector R.K. Ziekenhuis te Vlissingen, J. Riswick, kapelaan te Am sterdam (St. Willibr. binnen de V.), H. Roel vink, kapelaan te Bloem endaal, C. Vis, rector R.K. Ziekenhuis te Alkmaar, H. Vreeswijk, kapelaan te den Haag (O. L. Vr. v. G. R.). ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Klassieke Letteren mej. C. Roogeveen, Hillegersberg; candidaatsexamen Klassieke Letteren de heer C. van Dijk, Maassluis. Geslaagd voor het examen van Apothe kers-assistent mej. W. J. Oudegeest, Den Haag en mej. W. J. A. Pley, Leiden. LAATSTE BERICHTEN FOKKER IN GRIEKENLAND VASTGEHOUDEN. Verdacht van spionnagc. Naar United Press uit Athene seint, wordt de bekende Nederlandsche vliegtuig constructeur, Fokker, door de Grieksche autoriteiten vastgehouden. De heer Fok ker mag 't Grieksche territorium niet ver laten, daar hij verdacht wordt van spion- nage. In strijd met bestaande verordenin gen, zou hij verscheidene foto's hebben ge maakt van vestingwerken. BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedennacht te één uur is de boerderij van den heer Beelen aan den Hoogen Boe- kelschenweg te Losser, door onbekende oor zaak tot den grond toe afgebrand. Huis en inboedel gingen geheel verloren. Vijf koeien en een kalf kwamen mede in de vlammen om. Alles was laag verzekerd. TELEGRAMMEN NIEUWE WENDING IN DE LINDBERGH- ZAAK. NEW YORK, 8 Dec. (V.D.). Volgens be richten in de pers is in het geval-Lindbergh een nieuwe verrassende wending ingetre den. Een vroegere veroordeelde, Robert Wildy genaamd, zou op zijn sterfbed heb ben bekend, dat hij de baby van Lindbergh heeft ontvoerd en gedood. In zijn bekente nis, die in aanwezigheid van getuigen werd neergeschreven en door deze getuigen is onderteekend, verklaart Wildy, dat zijn misdaad een wraakneming op de rijken was. Hij had het kind niet willen dooden, doch het kind had geschreeuwd, waarop hij het twee slagen had gegeven, die den dood ten gevolge hadden gehad. Na zijn dood had hij zich naar het Westen der V. S. begeven, zonder zich om het losgeld te bekommeren. ERNSTIG INCIDENT TUSSCHEN ABESSlNISCftE EN ITALIAANSCIIE TROEPEN. ROME, 8 Dec. (V.D.). Uit Italiaansch Somaliland wordt gemeld, dat Abessinische troepen een aanval hebben gedaan op een Italiaansche grenspost. Er vond een hevig gevecht plaats tusschen de Italiaansche en de Abessinische troepen, waarbij de Abes sinische troepen tenslotte met behulp van bombardementsvliegtuigen konden worden verdreven. Zestig inlandsche soldaten der Italiaansche troepen zijn echter in het gevecht gesneuveld PROCUREUR-GENERAAL OVERVALLEN. DUBLIN, 8 Dec. Nabij Dublin is gisteren de procureur-generaal MacEnery door ge wapende mannen overvallen, in een auto naar de gevangenis gevoerd, en daar met het hoofd naar beneden aan een hek vast gebonden. Nadat de daders hun slachtoffer nog met teer hadden besmeerd, namen zij de vlucht. Toevallig passeerende personen hebben den overvallene bevrijd en naar huis gebracht. De overval zou zijn gepleegd door leden van het „Iersche Republikeihsche leger." MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Dec. Groentenveiling. Andijvie 1.101.60, bloemkool I 3.505.70, idem II 1.50—1.90, roode kool 1.00-4.30, savoye kool 1.804.00, groene kool 0.70 2.60, China kool 2.40, pieterselie 0.601.50, prei 1.002.10, kropsalade 0.706.10, sel derie 0.301.10, knolselderle 0.702.80, wortelen 7.108.60, per 100 stuks; kroten 1.00, gek. kroten 2.005.00, witloof 2.00— 17.00, boerenkool 2.004.00, spinazie 15.00 23.00, tomaten 2.4030.80, uien 1.20- 2.20, wortelen 2.405.00, spruiten I 4.00 12.00, spruiten II 2.006.00, per 100 Kilo. 8 Dec. Boter. Prima fabrieksboter 1.59 per K.G. prima boerenboter 1.451.50 per K.G. Aangevoerd 880 K.G. Handel kalm. BURGERUJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johanna Susanna Rachel d. van C. W. F. Onvlee en R. Bavelaar Lambertus z. van J. Schouten en J. de Vroede Petrus Johannes z. van A. G. Vermeulen en A. E. Obdam Gerard z. van G. Alblas en T. Baas Johannes Theodorus z. van H. Bouwmeester en A. Spring in 't Veld Peternella d. van H. Fuchs en P. A. Schaap Koos je Janke d. van N. de Jong en A. Kooistra Trijutje d. van C. A. Feeleus en G. Schutte Piet z. van M. F. Frank en W. Gerrits Machiel z. van C. Sierat en M. A. Stura Juliana Viola d. van E. v. d. Veen en A. Sipos. Overleden: W. A. R. HorstVer- steegh wede. 81.j. C. Veerman zn. 20 j. J. P. E. SuringarMuntendam wede. 77 j. H. v. d. Vegte m. 32 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Lido: Luxor: Trianon: 38 Dec. Turf. Lange turf 8.00 9.00 per 100 stuks. Geen aanvoer. ALPHEN AAN DEN RIJN, 7 Dec. Tnin- bousvvciliiig. Spruitkool I f 4.5012.30; Kro ten f 1.602.50 per 100 kg. Seldery f 1 4.50; Andijvie f 0.501.20 per 100 bos; Bloemkool I f 1013; idem II f 69; Sa- voyekool f 1.502.10; Roodekool f 1.30— 2.40 per 100 stuks. Eierveiling. Aanvoer 1450 stuks. Kip eieren f 45.70; Eendeieren f 2.803.20. VINKEVEEN, 7 Dec. Groentenveiling. Tomaten A f 8.70, B f 1.00, C f 6.80 per 100 pond; Bloemkool 210 ct. per stuk; Peen 57 ct. per bos; Witlof 314 ct. per K.G Andijvie 1020 ct. per 10 stronk; Boeren kool 1320 ct. per 10 stronk. Aanvoer Wit lof 6000 kg. DEN HAAG, 7 Dec. Grossiersveiling. Appelen: Goudreinette extra 2024 ct., I 12 17 ct., II 37 ct.; Bellefleur I 1319 ct., H 36 ct.; Dubbele Bellefleur 1418ct.; Bramley Seedling 1214 ct.; Sterappelen I 1220 ct., II 611 ct.; Jasappelen 1618 ct.; Pondappelen 610 ct.; Kaneelzuur 5 12 ct.; Enkele Benderzoet 1013 ct.; Pre sent van Engeland I 1519 ct., II 613 ct.; Notarisappelen I 1218 ct., II 69 ct., Schyveling 812 ct. Peren: Bonne Louise extra 2430 ct., 1 1522ct., II 310 ct.; Léghiponts I 2325 ct., II 1721 ct., IH 510 ct.; Bredero's 7 12 ct.; Kleiperen 710 ct., II 25 ct.; Gie- ser Wildeman I 11—15 ct., II 7—9 ct.; IJs- bouten 810 ct.; Engelterres 815 ct.: Court Pendu 912 ct.; Groene Chamontel 510 ct.; Bergamotten 710 ct. Diversen: Hollands Witlof 1517 ct., II 1014 ct.: Spruiten 1417 ct.; Bloemkool I 8.50—9.60 per 100 st. II 5.60—7.50 per 100 st. Roode kool 3.904.50 per 100 st.; Gele Kool 3.30—4.00 per 100 st. Alle prijzen zijn per K.G. tenzij anders vermeld. BODEGRAVEN, 7 Dec. Vrije veiling. Eieren: kipeieren wit 4.205, bruin: 4.905.20, eendeieren 3.103.20, kui keneieren 3.605, kippen 2580 ct. KATWIJK a.d. RIJN, 7 Dec. Groenten - veiling. Bloemkool I 5.607.50, id. II 2.903.60, waschpeen per kist 0.751.10, Uien per 100 K.G. 1.50—2.20, gele kool le soort 3.405.10, roode kool 4.506.10, andijvie per kist 0.240.35, Selderieknol- len 2.303.40 per 100, boerenkool per kist 0.100.15, groene kool per 100 2.10 3.10. TER AAR, 7 Dec. Centrale Veiling. Kas-snijboonen 5.40, kas-stek 3.40, spruiten 6.10—9.80, Uien 1.90—2.10, Sjalotten 2.10, peen 5 ct., breekpeen 3.403.70, sla 0.50— 2.30, bloemkool 1.509.60, tomaten 1.7.90, prei 1.50, seldery 1.1.20, druiven per pond 17 cent. roode kool 2.704.savoye 4. groene 1.boerenkool 17 cent. NIEUWKOOP, 7 Dec. Eierenveiling. Op de ierenveiling alhier werden deze week aangevoerd 1662 eieren. De prijzen bedroegen: kippeneieren 3.805.25, een deneieren 3.70 per 100 stuks. Kaas 18—23 cent per pond. kippen 50 ct. per stuk. BOSKOOP, 7 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 20—25, Hadley 30—55, Cladius Pernet 50—90, Columbia 20—45, Butterfly 40—60, Wilh. Kordes 5080, Rosalandia 4071, Florex 40—65, Steward 40—70, Edith He len 801.30, Aug. Noack 3550, Else Poul- sen 3055, Gloria Mundi 2540, Ingar Al- son 2035, Ellen Poulsen 1525, Briarcliff 3051, Hoover 3550, Chrysanthen, groot- buoemig 601.10, id. tros 1035, Clematis Prins Hendrik 1.001.20, Ligustrum 10 17, Mohoria 10, Azalea p. st. 2545, Be gonia per stuk 2035. ROELOFARENDSVEEN, 7 Dec. Groen tenveiling. Sla 0.505.90 per 100 krop. Tomaten 1.—8.20 per 50 Kilo. Witlof 4—12 cent per Kilo. WISSELNOTEEKINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Londen 7.313/S Berlyn 59.43 New York 1.4715/j, Parys 9.75 Brussel 34 56 Zwitserland 47.93 Milaan 12.62 Madrid 20.21 Oslo 36.771/2 Kopenhagen 82.66 Stockholm 37.721/2 Weenen Praag 6.18 Boedapest Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3