ZATERDAG 8 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURAN i DERDE BLAD. - PAG. II UfT DE OMGEVING HILLEGOM. Geboren: Hester, d. v. J. Meles en E. H. Kluivers. Gijsbertus Petrus Louren- tius, z. v. S. Verhoeven en P. H. Zandber gen; Petronella Joanna, d. v. C. G. M. Mes kers en M. C. Warmerdam; Geertruida Ma ria, d. v.a N. Assendelft en A. Rijfers. G e v e s t i g d: M. E. van den Berg, Loos- terweg II 14; W. G. J. Bergman en gezin, Weeresteinstraat 118; W. Philippo met vr, Loosterweg II 4; Cath. Telkamp, Weere steinstraat 105; E. Zebaschusz, Van den En delaan 7. Vertrokken: J. de Nijn naar Noord- wijk; A. J. M. van Haastrecht, naar Noord- wijkerhout; M. M. van Velzen, naar Lisse; M. M. Bakker, naar 's-Gravenhage; C. van Beek en gezin, naar Bennebroek; A. van der Jagt naar Haarlemmermeer; M. G. van de Reep, naar Bloemendaal; A. S. Wanders, naar Haarlem. LISSE. Pluimvee- en Konijnensportvereen. Gisteravond hield de Pluimvee- en Kony- nensportver. Lisse en Omstr. haar leden vergadering in het gebouw „De Kleine Ver- eeniging". De voorzitter verwelkomt de leden, in het bijzonder den Beschermheer, den heer J. C. de Haan. Aan de orde is ballotage van drie nieuwe leden. Alle werden aangenomen. Voorts komt in bespreking de as. 15e Nationale Tentoonstelling, welke gehouden wordt op 26 en 27 Dec. as., in het Veilings gebouw H.B.G. Medegedeeld wordt, dat de Ver. Ka-Be-Ro uit Rotterdam met vele nummers uit zal komen op deze Tentoon stelling. Voorts gaven zich eenige leden op voor het opbouwen der kooien. Medegedeeld wordt, dat de inschrijving opengesteld is tot uiterlyk 10 December. Tot slot had een verloting plaats van een mooie collectie kamerplanten, welke ver loting opbracht 4.88. Hierna sluiting met een woord van dank. SASSENHEEVL „Herwonnen Levenskracht". Gister avond had vanwege het comité van „Herw. Levenskracht" een propaganda-filmavond plaats in het K.SA.-gebouw. De opening geschiedde door den voorzitter, den heer J. Schrama, die de aanwezigen verwelkom de, in het bijzonder het comité van „H. in N." uit Noordwijkerhout en .den heer Voo- ren, secretaris van den Algemeen en Bond tot tuberculose-bestrijding. Voorts verwel komde spr. de aanwezigen, die hierdoor blijk geven van medeleven in het werk van het plaatselijk/comité. Spr. geeft een uit eenzetting van het werk van het comité en dankt daarvoor in het bijzonder de me dehelpers en -helpsters, die hun werk met zooveel -toewijding verrichten. Dan geeft spreker een aansporing om de inkomsten welke zoozeer zijn geslonken indezen cri sistijd, op te voeren. In het bijzonder wil spr. aanbevelen, de algemeene stuivers actie wat meer te steunen. Spreker geeft dan nog enkele cijfers van hetgeen in elf jaar is behaald: ongeveer 6000. Spr. ba- sloot met een aansporing deze instelling daadwerkelijk te steunen. Hierna was het woord aan den heer Vuister, propagandist van het H.B., ter toe lichting van de film. In het eerste gedeel te gaf de film te zien de slechts verzorging en daarna het nieuwe sanatorium „Berg en Bosch", waar alles beantwoord aan de eischen des tijds. Na het eerste gedeelte gaf de heer H. Vuister een uiteenzetting van hetgeen „Herw. Levenskracht" reeds heeft gedaan voor de R.K. georganiseerde arbeiders. In de 21 jaar van haar bestaan zyn door „Herwonnen Levenskracht" reeds 5000 pa-* tiënten gratis heengezonden. Spreker geeft een belangrijke uiteenzetting van het pas nieuwe sanatorium in Bilthoven, waar 300 patiënten kunnen worden verpleegd. Alles blijkt daar ideaal te zijn, alleen de wacht lijst moest opgeruimd kunnen worden. Doch de geldmiddelen ontbreken om die wachtlijst kleiner te maken. Op 't oogen- blik telt de wachtlijst 150 namen. Wat dit wachten beteekent, behoeft zeker geen be toog. Daarom acht „H. L." het tot haar plicht, die lijst zoo klein mogelijk te ma ken. Spreker hoopt, dat door propaganda en vrijwillige stuivers-actie „H.L.gesteund zal worden. Dan zal het eens- zoover ko men, dat wij geen waohtlijst hebben. Gij helpt daarmede levens redden Gedurende de pauze werden eenigen in- teekenbiljetten uitgereikt voor vrijwillige bijdragen en een verloting gehouden van diverse prijzen. Na de pauze werd de na zorg-film vertoond, waarin men verschil lende vroolijke gezichten te zien kreeg waarin de hoop straalde op beterschap. Aan het einde werd het woord verleend aan den voorzitter van den R.K. Volksbond, die het slotwoord sprak en dank bracht aan den heer Vuister voor zijn lezing en het vertrouwen uitsprak, dat „H. L." moge re kenen op de daadwerkelijke medewerking der leden. De uitslag van de verloting der 17 prij zen zijn als volgt: 1ste prijs no. 169, een ham, vervolgens zijn de nummers: 67, 144, 554, 575. 218, 370. 532, 614, 149, 39, 75, 79. 30, 140, 610, 49. De prijzen welke niet zijn meegenomen, kunnen bij het bestuur wor den afgehaald. Emmazegels. Aan het postkantoor al hier zijn in totaal 3500 Emmazegels ver kocht, waarvan zooals men weet 2 cent wordt afgestaan voor de algemeene bestryding van de t.b.c. Dat dit aantal zoo aanmerkelijk groot is, is te danken aan de dames-verkoopsters aan het loket, aan vie een woord van hulde toekomt voor den verkoop van Emmazegels. Geboren: Marijtje IJsbranda, d. v. A. van Duij venbode en C. Smit. Catharina Geertruida, d. v. A. W. Vreeburg en J. M. van Nobelen. Gerrit, z. v. A. G. J. C, van Breda en J. Bouwmeester. Overleden: J. A. Schrijver 76 wed. van J. J. Eikhuizen. Ondertrouwd: J. A. van de Werken 24 j. en I. E. Mietzke 19 j. Getrouwd: J. Zuijderduin 25 j. en N. Breedijk 24 j. Ingekomen: F. Limburg en gezin, Rusthofflaan 7, van Voorschoten; C. J. M. Heuer-Bayer, Rusthofflaan 1, van Leiden; S. Beijer, Wasbekerlaan 12, van Leiden; E. H. M. Huiskamp, Hoofdstraat 220, van Rheden; P. H. Oudshoorn, Fl. .Schoutenstr. 18, van Rijswijk; P. Koek, Bijdorpstraat 32, van Warmond; C. van Breukelen, Fl. Schou tenstraat 8, van Purmerend; H. A. Heems kerk, Berkenlaan 21, van Warmond; B. B. H. Goedhart, Charbonlaan 1, van Den Haag. Vertrokken: M. L. Damen, naar Bus- sum; J. de Regt, naar Lisse; F. den Hoed, naar Oegstgeest; N. Breedyk, naar Katwyk aan den Ryn; T. Keulen, naar Wassenaar; A. C. Wowys, naar Voorschoten. KATWIJK. Gemeenteraad. Openbare raadsverga dering op Maandag 10 Dec. as. des avonds te half 8. Punten van behandeling zyn: Vaststelling van de notulen der vergade ring van 4 Oct. 1934. Mededeeling van in gekomen stukken. Benoeming commissaris sen Gemeentespaarbank. Benoeming van een lid der commissie van Toezicht tot wij ziging van de voorwaarden verbonden aan den verkoop van grond aan M. van der Plas. Voorstel tot verhuring van een lo kaal in het voormalig Raadhuis aan de Gemeentespaarbank. Voorstel tot verlaging der gastarieven. Voorstel tot het bouwen van een nieuwe openböï-e lagere school, le vens Bijzondere U.L.O. School. Voorstel tot het verleenen van korting op landhuur over 1934. Voorstel tot wijziging der ge meente-begrooting 1934. Voorstel tot voor- loopige vaststelling van de gemeentereke ning over 1933. Praeadvies inzake het pre sentiegeld voor het bijwonen van raads vergaderingen. Praeadvies met betrekking tot de jaarwedde der Wethouders. Voorstel tot wijziging der winkelsluitingsiverorde- ning. Rondvraag. NOORDWIJKERHOUT. St. Nicolaasfcest Rj£. Volksbond. Evenals andere jaren is dit jaar het St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden van den R.K. Volksbond, alhier, gevierd en wel op Donderdag, en Vrijdagavond. Beide avonden waren een 200-tal kinderen in de zaal aanwezig. Eerst werd een film voor de kinderen vertoond door den heer J. v. d. Werf, wat zeer in den smaak van de jeugd viel. Hierna kwam St. Nicolaas m de zaal met zijn 2 zwarte Pietermannen onder het vroolijke gezang der kinderen. Ieder werd verrast met chocolade en sui kergoed en ging met een vergenoegd ge zicht huis toe. Damclub „Ons Genoegen". Donder dagavond heeft de damclub „Ons Genoe gen" zijn eerste wedstrijd gespeeld tegen „Ontwikkeling" te Lisse, welke na een spannenden strijd eindigde met een gelijk aantal punten. Gezien de jeugdige vereeni- ging, welke nog nimmer in clubverband heeft gespeeld, een mooie prestatie, daar „Ontwikkeling" sedert jaren in den Haar- lemschen Dambond speelt RIJNSBURG. Bloemenhandel. De zeer matige aan voer deed de prijzen weer iets rijzen. Voor grootbloemige Chrysanthen werd betaald van f 0.05 tot f 0.09, Troschrysanthen in di verse verscheidenhden van f 0.05 tot f 0.08 in de gewone en van f 0.10 tot f 0.15 in de betere variëteiten. Rozen per bos van f 0 30 tot f 0.51, Peper van f 1.70 tot f 2.10 per mand. Hyacinthen per 100 f 0.10 tot f 12.20 per 100. Tulpen Due van Thol scarlet van f2.10 tot f2.60 per 100. TER-AAR, R.K. Ontwikkelingsclub. De leden van bovengenoemde vereeniging worden er op attent gemaakt, dat de bijeenkomst van Maandagavond niet doorgaat, en dus veer tien dagen verschoven wordt. VOORHOUT. Werkloozen- Bij de plaatselijke ar beidsbemiddeling staan momenteel inge schreven 217 werkloozen, waarbij 1 chauf feur en 5 bouwvakarbeiders. Dit aantal gaat verre uit-boven dat van verleden jaar om dezen tijd. Verpoozing werkloozen. Onder veel belangstelling werd wederom het Parochie huis voor alle Katholiek en Christelijk ge organiseerde werkloozen, opengesteld. De voorzitter van het werkloozen-comité, de heer P. L. v. d. Hulst, uitte by deze ope ning woorden van welkom tot de aanwe zigen, daarbij wijzende op de bedoeling, welke aan het verpoozingslokaal en het werk van genoemd comité ten grondslag ligt. Spr. vervolgde met te hopen, dat toch alle werkloozen zich zouden vasthouden aan de steunpilaar die zij bezitten, ni. de Godsdienst, welke hen moreel althans voor den algeheelen ondergang zal kunnen be hoeden, waarna het lokaal ter beschikking van deze maatschappelijk zoo zwaar ge troffenen, werd gesteld. Namens de aanwezige werkloozen werd een woord van dank gesproken door den heer B. v. d. Lubbe, die èn het Comité èn het Kerkbestuur voor deze beschikbaarstel ling van de lokaliteit in welgekozen be woordingen zijn gevoelens van dank uitte. Mogen we hieraan toevoegen een woord van opwekking, om toch vooral niet te ver geten, dat het Comité de steun van de in gezetenen zoo dringend noodig heeft, om haar taak dezen winter wederom te kun nen volvoeern. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Heffing 12 opcenten gemeentefonds belasting. In de gisteravond voortgezette vergade ring van den Gemeenteraad ter behande ling van de begrooting voor 1935 heeft de burgemeester bij verhindering van wethou der v. Leeuwen het beleid van Maatschap pelijk Hulpbetoon verdedigd. Daarna werd in tweede instantie het woord gevoerd door alle leden, die ook in eerste instantie hadden gesproken. De heer Idenburg ver dedigde een voorstel om de steunregeling welke is vastgesteld door M. H., te doen bekrachtigen door den gemeenteraad. Na discussie werd dit voorstel aangeno men. De heer Wildt Meyboom bepleitte een gewijzigde loonregeling van werkloo zen, die in werkverschaffing arbeiden. Hierna wordt gestemd over het voorstel om 12 opcenten te heffen op de hoofdsom der Gemeentefondsbelasting, welk voorstel wordt aangenomen met 85 stemmen (te gen de heeren mr. Kieviet de Jonge, mr. Wildt Meyboom, D. Th. Ruys en jhr. v. Weiier, allen liberaal, en dr. Vérloop A.R.) Daarna volgde behandeling van de di verse posten. De begrootingen der bedrijven werden z. h. st. aangenomen. De gemeentebegroo- ting wordt daarna aangenomen met 85 stemmen (dezelfde stemverhouding als bo ven). i UIT DE RIJNSTREEK REIZIGERS VERVOER GOUDA—ALPHEN Vanaf de opening tot eind November. In dezen betrekkelijk korten tijd zijn op de nieuwe lyn al heel wat reizigers ver voerd. Van Boskoop werden naar de stations Al phen, Leiden, Waddinxveen, Gouda en Rot terdam uitgegeven rond 5000 plaatskaar- ten, waarvan de meeste voor buurtver keer. Van Waddinxveen bereikte dit aantal bijna de 4000, terwijl Gouda naar en via de nieuwe lijn meer dan 3000 plaatsbewijzen uitgaf. Van Waddinxveen naar Leiden werden slechts rond 230 plaatskaarten uitgegeven, tegen ruim 400 naar Rotterdam. Hierbij moet echter rekennig gehouden worden met de omstandigheid dat er voor 1 De cember nog geen buurtverkeer Waddinx veenLeiden was, zoodat de 230 plaats- kaarten dubbel moeten geteld worden. Het verkeer naar Leiden en Rotterdam van Waddinxveen, kan dus op een lyn gesteld worden. Van Boskoop naar Leiden werden uitge geven ruim 500 bjljetten, van Boskoop naar Rotterdam aangeveer 700. Het grootste aantal biljetten, door Bos koop en Waddinxveen uitgegeven, was naar Gouda, n.l. door Boskoop bijna 1700, door Waddinxveen 2500. De resultaten van het reizigersvervoer blijven dus bevredigend. ZEVENHOVEN. J. Slingerland, t Gisteren overleed de gemeente-ontvanger de heer J. Slingerland, in den nog jeugdi gen leeftijd van 35 jaar. Van 1923 tot 1927 was de overledene lid van den gemeente raad. Daarna volgde zijn benoeming tot gemeente-ontvanger. LAND- EN TUINBOUW TEELTREGELING AKKERBOUW GEWASSEN 1935. Met het oog op het groot aantal verzoe ken om inlichtingen over de teeltregeling der Akkerbouwgewassen, publiceert de Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid- Holland het volgende. Zoodra meer is mede te deelen, zal dit direct geschieden. Gescheurd grasland, beperkte tuingrond. Hierop hebben de meeste verzoeken om inlichtingen betrekking. In overweging is aan de Provinciale Landbouw-Crisis-Orga- nisaties eenige gelegenheid te geven, om de teeltrechten voor den verbouw van aard appelen en de garantiebewijzen voor de sui kerbieten, zoodanig over de telers dezer producten te verdeelen, dat er een aantal H.A. beschikbaar komt om toe te wijzen, daar waar dit door een vermeerdering van bouwland wenschelijk schijnt. Inzonder heid is hier gedacht aan hen, die grasland scheuren en hen, die in hun groven tuin bouw door de teeltbeperking ernstig wor den getroffen. Intusschen niets is nog definitief geregeld. Tarwe. Evenals in 1934 zal het voor den komen den oogst verboden zijn, meer dan 1/3 van de totale oppervlakte bouwland met tarwe te bezaaien. Een uitzondering op het verbod van het 1/3 zal vermoedelijk gelden voor de geor- ganiseerden, die minder dan llJ- H_A. bouwland in gebruik hebben. Aan hen zal worden toegestaan */a H.A. met tarwe te bezaaien. Voor vrijwillige koolbeperking zullen geen extra rechten op meerdere tarwe-verbouw meer gegeven worden. De oude koolrechten komen hier voor in de plaats. Gerst, rogge en peulvruchten. Deze gewassen zullen in 1935 aan geen teeltbeperking onderworpen zyn. Het is zeer waarschijnlijk, dat aan deze producten ook voor den komenden oogst weer een toeslag zal worden gegeven, of op andere wijze naar een richtprijs zal worden gestreefd. Haver. De verbouw van dit product blijft vrij; de toestand blyft, zooals hij is. Aardappelen. De verbouw van aardappelen zal in 1935 vermoedelijk hoogstens toegestaan worden tot een zelfde oppervlakte als in 1934. Suikerbieten De teelt van dit product is vrij. Echter wordt in het algemeen slechts garantie ge geven aan hen, die vorige jaren recht op garantie hadden. Een nieuwe regeling betreffende de toe wijzing wordt overwogen, waardoor de Landbou w-Crisis-Organisatie waarschij n- lijk eenige vrijheid voor de toewijzingen zal krijgen en dus ook garantie kan nemen en geven. Tot goed begrip zij er de aandacht op ge vestigd, dat eerst als de regelingen defini tief zijn, de Landbouw Crisis-Organisatie met de toewijzing van teeltvergunning kan beginnen en een ieder, die gescheurd heeft of tuingrond heeft beperkt, in de gelegen heid kan stellen, een verzoek om uitbrei ding van zijn teeltrecht bij het district in te dienen. Men kan zich voorloopig dus nog de moeite besparen. LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND PLAATSELIJK* CENTRALE R R. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag Van 68 uur, Biljartclub groote zaal. Vanaf 7 uur is het Bondsgebouw voor de leden geopend. Maandag Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken, van 6.208 uur, Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Donderdag Tuinbouw Teekencursus 7.30 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibl otheek 7.30—8.30 uur. Het bestuur van den R. K. Volksbond verzoekt beleefd aan de besturen van vak- en onderafdeelingen, op de dagen der Ver nieuwing H. Missie, liefst geen vergadering uit te schrijven. Voorioopige mededeeling: 19 December Ledenvergadering R. K. Volksbond. LNTERPAROCHIEELB ST. JOSEPH'S- GEZELLEN- VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezeilen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iedere Uien Maandag van de maand 's avonds om half 9. in de Presidentska mer van het Gezellenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten ls voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur bibliotheek Gezellen die nog aan onze retraite willen deelnemen haasten zich zoo spoedig moge lijk. Zondag is de zaal geopend van 12.152.30 en van 7.0010.15 uur; verplichte bijeen komst van 8.159.45 uur om 10.15 wordt de zaai gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van St. Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heer W. A. Kolhbeck. Van 12 uur bibliotheek. Te 8 uur vroolijke avond, muziek, too- neel, tombola enz. ten behoeve van de re traiteclub St. Clemens Maria Hofbauer om zoodoende onze werklooze gezellen ook de Kerstretraite te doen medemaken. Beurtrooster: Zondag A. v. Remundt en G. Oambler. Maandag Alle alle commissarissen pre sent. Donderdag: A. v. Remunt en N. Breede- veld. Zaterdag: N. Breedeveld en H. Friesema. Maandag 8.45 uur verplichte maandver gadering Afd. Gezellen. Na de vergadering spreekuur van den eerw. Vice-Praeses. Tevens afr. Zelateurs Kempermansfonds. Dinsdag 8.30 uur verplichte maandver gadering Aid. Gehuwden. Tijdens de ont spanning prijsbiljarten. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Donderdag 8.15 uur M ;ale avond voor Gezellen en Gehuwde Gezellen uitgaande van de studieclub St. Petrus Canisius. Spr. de heer F. Schneiders over Hongarije met lichtbe 'lden. Vrijdag. 8.15 uur Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". 8.00 Biljartclub tot 10 uur. Zaterdag. Bijeenkomst voor de 'eden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere tnededeelingen: Zondag 16 De cember as. beginnen alle deelnemers aan onze retrai' een noveen ter eere van den H. Clemens voor het welslagen der retraite, 's Avonds te 8.15 uur prijsbiljarten. Hoofd prijs een prachtig schearapparaat in étui. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 28. Zonda 4 uur. Bijeenkomst Blauwe Ven del. Allen op tijd en uniform verplichtend. 8.159.15 uur Ontspanning Oranje Ven del. Maandag: Herautenvergadering Dinsdag: 7 uur Don Boscoban. Woensdag 7 uur Franciscusban. 7.uur Teekenclub. 7.30 Missieclub. 8.uur Sloyd. 8.30 Godfriedban. Donderdag: 7.00 uur Lodewijksban. 7.00 E. H. B. O. 6.30 Adspirantenban. 8.30 uur Postzegelclub A. De bijeenkomsten van Aloysius, Willi- brordus en Tarcisiusban worden Zondag bekend gemaakt. Zaterdag 5.006.30 uur Huisvlijlclub. 6.307.00 Afrekenen Penningmeester. 7.00—7.30 J. Wachtclub. ONS CLUBHUIS ..ST. ANTON1US". Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek en spaarbank voor alle leden. Zondag 4 uur Bijeenkomst voor de leden. Maandag: 6.30 uur Antonius-, Franciscus-, Hubertus- en Arnoldusban. Dinsdag, om 6.30 uur Aspirantenban I. Woensdag 6 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7 uur Missieclub. 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag 7 uur Aspirantenban II. Zaterdag 2.30 uur. Bijeenkomst van het Maria-Vendel. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen Bibliotheek en Spaarbank. ET. FRANCISCUS-LIE/DEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek. Na de H. Mis ontbijt, Bibliotheek en Spaarbank. Om zes uur Lof, waarna ontspanning volgens ge woonte. Maandag 6.30 uur Vlecht- cn cartonnage jongste afd. Dinsdag 5.30 uur Bibliotheek en Spaar bank. 7.30 uur Teekencursus. Woensdag 7.30 uur Lof. Donderdag 5.30 uur Zang; 8 uur Sloyd- en Zaagcursus. Vrijdag 6.30 uur Vlecht- en Cartonnage- werk groote afdeeling. Zaterdag 8 uur Ontspanning. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoonteeg II. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag vaa 8.00—11.00 uur. Avondbijcenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL Zaterdag 8.009.30 uur contributie be talen. Mulo-clubs van 2.304.00 uur en van 4.005.30 uur. 45 uur gym. kleuters In de gym. zaal Ursulasteeg. Geen cadettenclub. Zondag 121 uur contributie betalen. 3.30 uur St. Nicolaasfeest voor da leden. 2 uur dadenclub „Roode Graal". 9 uur dadenclub „Het stralende Zonne licht." 5 uur zang. De leden van de parochie O. L. V/. -He melvaart en St. Joseph hebben deze vreek geen clubs, werken. Maandag 7.45 uur H. Mis. Geen cursus voor asp. en adj. leidsters. 7.008.30 uur Handwerken. Dinsdag: 7.008.30 uur clubs in naaien en hand werk. 8.009.30 uur huisvlijt en Engelsche con versatie. Woensdag 23 uur kruiskinderen in de gym. zaal van de v. d. Werfstraat- 5.156.15 uur gym. club kleuters in de HeerensingeLschool. 7.00 8.30 uua Handwerken. 8.009.30 uur reidansen, naaien en huis vlijt. 9.15 uur. Inwijdingsoursus. a Donderdag. 8.15 uur cursus huisvlijt voor asp. en adj. leidsters. 8.3010 uur vioolclub. 910 uur turnclub „Actief' gym. zaal R. K. H. B. S. 3.009.30 uur alg. ontwikkelin, charita- tiefnaaien en Missiehandwerken. Vrijdag 7.158.15 uur turnclub „Jong Leven". 8.309.30 uur turnclub „Parcival". 8.009.30 uur oharitatiefnaaicn. ZOETERWOUDE (DORP). Maandag 7.008.30 uur knippen. 7.009.30 uur charitatiefnaaien. Dinsdag 7.309.00 kaken, toonecl en handwerken. Woensdag 7.309.00 uur knippen en zang. Donderdag 7.309.00 uur tooneel. Vrijdag 7.309.00 Toonecl.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11