DINSDAG 4 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Werkverschaffing. Nadat aan het einde der vorige week een der schuiten, waarmede de afgegraven grond uit den Huigsloterpolder naar het Braassemermeer wordt vervoerd was losgeslagen, met ge volg, dat zij in de vaargeul terecht kwam en door een passeerende motorboot, werd overvaren, waardoor aan deze motorboot belangrijke schade werd toegebracht, is gistermorgen weer een der schuiten door den hevigen golfslag volgeslagen en in de diepte verdwenen. Met eigen hulp is de schuit weer omhoog gebracht. Gevestigd: N. Morgenrood van Lei derdorp. H. de Graaf van Haarlemmer meer. Th. G. J. Castelein van Voorburg. - J. en E. S. Schoonderwoerd van Wy- chen. Th. F. A. Hogendorp van War mond. C. C. Kok van Rijnzaterwoude. K- Peters van Koudekerk. Vertrokken: M. J. Zoet naar Lei- muiden. H. M. Jansen naar Borculo. C. M. Castelein naar Den Haag. A. M. Vermey naar Rijnsburg. A. Th. Turk naar Hillegom. L. P. M. van Velzen naar wed. B. H. Ahlers naar Beverwijk. P. wed. B. H. Ahlers naar Beverwijw. P. J. Hoogenboom naar Hazerswoude. W. Borst naar Hazerswoude. J. E. A. Bak ker naar Amsterdam. Th. A. Turk naar Ter Aar. C. van Rijn naar Amsterdam. HILLEGOM. Kerkbeschildering. Door de tijdsom standigheden kan het schilderen van het interieur der St. Josephkerk niet in het snelle tempo gaan waarin de pastoor en de parochianen het wel graag zouden zien. Er is geen sprake van, dat de kosten thans uit de gewone middelen zouden kunnen worden bestreden. Toch komt ook dat weer in orde, omdat er een volledige samenwer king bestaat tusschen Herder en geloovi- gen, doordat de verschillende godsdienstige instellingen als Euch. Bond, Meisjescongre gatie, H. Familie en Derde Orde, wedijve ren om ook zelfs nu haar offervaardig heid te toonen en evenzeer de macht van het kleine. St. Nicolaas, die ook hier mee leeft, zorgde voor een der 6 vakken der muurschilderingen; een onbekende schonk ƒ10.enz. 't Zal ons tegenvallen, als dit werk niet binnen een jaar voltooid is! In middels: wie wat extra voor de kerk wil doen, vindt gelegenheid. KATWIJK. Personalia. De heer W. Bloeminck al hier is met ingang van heden benoemd tot controleur bij den crisis-opsporingsdienst, standplaats Breskens. Geboren: Dina Carolina d. van G. Boes en S. de Bock. Johannes z. van D. van Duyn en M. Pronk. Maart je d. van A. van Duyvenvoorde en K. de Jong. Jan z. van D. Hus en A. Vlieland. Ja cobs d. van A. de Jong en H. van Rijn. Leendert zoon van C. van der Niet en J. Varkevisser. Cornelis z. van idem. Johannes z: van J. Viever inga en E. Kal- ma. Pieter z. van K. van Duijn en J. Zwitser. Overleden: Weintje van der Plas 85 jaar. Ondertrouwd: A. Zwanenburg en D. W. Sip. D. van Duyvenbode en D. MeijvogeL M. Meijvogel en E. van der Wiel. NOORDWIJKERHOUT. In gebruiluiame nieuw seinhuis. Half December zal het nieuw gebouwde seinhuis op het station Noordwijkerhout in gebruik worden genomen. Hierdoor komen een 8- tal blokwachters en seinwachters overcom pleet, die naar elders zullen worden over geplaatst. Enkele hiervan zijn reeds tientallen van jaren alhier werkzaam. Zwijntjesjager. Ten nadeele van P. v. d. B., alhier werd Vrijdagavond een nieuwe fiets gestolen welke bij het café van den heer Struik neergezet was. Als verdacht van dezen diefstal werd door de gemeentepolitie alhier in arrest gesteld ze keren H. v. D. uit Hillegom, die Maandag bekend heeft den diefstal te hebben ge pleegd. Een succes voor de gemeentepoli tie, die den dief spoedig wist te achterha len. Arm gebroken. De heer N. de V. al hier werd op den 's-Gravendamschen weg onder de gemeente Voorhout aangereden door een luxe-auto. Hij werd tegen den grond gesmakt en brak een arm. ROELOFARENDSVEEN. Erger voorkomen. Toen gisteravond de laatste bus uit Leiden het café van den heer M. A. Otten, aan den Langeweg, al hier passeerde werd de aandacht van een der passagiers en van den chauffeur ge trokken door een lichtschijnsel uit de café- localiteit. Door de groote snelheid kon men echter niet nauwkeurig waarnemen waar door dit schijnsel veroorzaakt werd. Het zou b.v. heel goed kunnen zijn, dat de kachel werd opgestookt. Aanvankelijk werd er dan ook geen verdere aandacht aan ge schonken. Toen de bus echter weer terug keerde om naar de garage te Leimuiden te rijden reed de heer R. H., die zich zeker heid wenschte te verschaffen weer mee te rug teneinde met den chauffeur een nader onderzoek in te stellen. Al spoedig bleek hun, dat er inderdaad brand was ontstaan. Ijlings werden de bewoners, die nog niets hadden bemerkt, uit hun slaap gewekt, terwijl met het brandblusch-apparaat uit de bus het vuur, dat reeds een groot stuk van den vloer had aangetast, nog juist kon worden bedwongen. Het vuur was ontstaan, doordat zoowel onder als bovenop de kachel een paar klompen te drogen waren gezet, welke echter zoozeer verhit zijn, dat zij tot ont branding zijn overgegaan. Door het optreden der beide bovenge noemde personen is erger voorkomen. Een woord van lof mag hen zeker niet onthou den worden. SASSENHEIM. Staatspartij. Ter inleiding van de ac tie voor het as. verkiezingsjaar zal de R.-K. kiesvereeniging op 10 Dec. een le denvergadering houden. Bussenvleesch. Burgemeester en wet houders alhier maken bekend, dat voortaan rundvleesch in blik verkrijgbaar is tegen den prijs van 25 ct. per bus. Dit is ook be schikbaar gesteld voor hen, die als land arbeider werkzaam zijn. Voor gezinnen van meer dan 6 personen wordt het aantal bus sen verhoogd van 2 op 3 stuks per week. Aanmelding hiervoor geschiedde op het ge meentehuis. Bazar. Ten bate van de kas der prot. ziekenverpleging werd Donderdag j.l. een bazar gehouden in het vereenigingsgebouw, welke de som heeft opgebracht van ruim 1000. Voorwaar een mooi bedrag in de zen tyd. RIJNSBURG. Propaganda-avond Motordienst B.VX. Op aandrang van de leden uit Rijnsburg en omgeving heeft de afd. Leiden een propaganda-avond georganiseerd, welke groote belangstelling trok o.a. overste Ko ningsveld. ds. Broekstra, weth. v. d. Vijver, luitenant v. d. Putte e.a., terwijl de burge meester bericht van verhindering had ge zonden. De leiding berustte bij den voorzitter van het Motorcorps, den heer Rahms, van Oegstgeest, die allen welkom heette, in zonderheid de meergenoemde autoriteiten en de verdere medewerkers van den avond. Wij kunnen spreken van verwording en verwildering en wij huiveren bij de ge dachte aan zooveel dat in kort tijdsbestek heeft plaatsgevonden. Koningsmoorden, re volutie en omwenteling. En ook hier wor den pogingen gedaan afbreuk te doen aan het Koningshuis en de daden der regee ring zonder meer te laken. Hij wijst in dit verband op het instituut van den B. V. L. waarvan de Motordienst een onderdeel is. God verhoede, dat het ooit zoover komt als elders te zien geeft, doch we dienen pa raat en waakzaam te zijn. Zoo heeft dit in stituut een preventieve taak. Wij hebben een plicht en een taak op ons genomen voor eventualiteiten in de toekomst, maar ook voor het nu. Onze gedachten dienen we te propagee- ren in eigen kring. Met een woord tot op wekking om als lid toe te treden besloot hij zijn met overtuiging uitgesproken rede, waarna de Jagersband, die de avond had ingezet met de K. L.M.-marsch, zich op nieuw liet hooren. Deze band bleek muziek van hooge kwaliteit te kunnen brengen zoodat het mede is geworden tot een avond van hoog kunstgenot, wat vooral ook tot uiting kwam bij Militaire tapte waaraan behalve deze band, de tambours van het Reg. Grenadiers en de Hoornblazers van het Reg. Jagers meewerkte en wat werd uitgevoerd onder leiding van sergeant A. W. Huegenin, wat het glanspunt van den avond werd. De heer Spaanderman, humorist-decla mator, wist de aanwezigen aangenaam be zig te houden met zijn liedjes van humor en gevoel. Groote bijval oogstte hij na de pauze met zijn typeering van personen. De heer v. Elstgeest gaf een uiteenzet ting omtrent het deel van den Motordienst, terwijl luitenant v. d. Putte, commandant van den motordienst zijn hulde bracht voor de schitterende organisatie van dezen avond, want zijn verwachtingen waren verre overtroffen. Dat de Jagersband zich tusschen de afwisselende nummers nog vaak liet hooren laat zich denken en als slot werd een tableau gegeven van den Motordienst gereed voor den start. De voor zitter dankte allen, die aan het welslagen hadden medegewerkt, inzonderheid de ser geant Huegenin, en de heer Spaanderman. Wethouder v. d. Vijver vertolkte de gevoe lens der aanwezigen door hartelijk dank te zeggen voor het aangebodene, en den heer Rahms te huldigen voor zijn voortreffelijke leiding. Hij besloot met nog eens het nut van het instituut der B.V.L. te ondersteu nen onder het motto „Voor God, Nederland en Oranje". Tegen 12 uur toog men hoogst voldaan huiswaarts. SASSENHEIM. Opening ontspanningslokaal Kath. Werk- loozen. Gistermorgen had de officieele opening plaats van het ontspanningslokaal der werkloozen in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw. Te ruim 10 uur werd deze bijeenkomst geopend door den zeereerw. heer Pastoor, die in korte trekken de droeve tijdsomstan digheden schetste. Spr. constateerde, dat dit gebouw zich zeer goed leent om de werk loozen aangenaam bezig te houden. Spre ker zet uitvoerig uiteen, wat in de komen de winter op het program staat, waaraan de menschen kunnen deelnemen: o.a. ont wikkeling in diverse cursussen, zooals Ne- derlaridsch, Engelsch, Boekhouden, Bloem bollenteelt, Bouwkundig teekenen, wat zeker als iets heel nuttigs kan worden be schouwd, waarvoor de Woensdagmiddagen worden bestemd. Voorts worden de Maan dagmiddagen besteed voor ontwikkeling. Deze voordrachten worden gehouden door H.H. Geestelijken en dr. Zeijerveld. Ook zal getracht worden de volkszang te beoefenen, waaronder de „Singmesse" zooals in Duitschland de gewoonte is. Deze „Gezon gen Mis" wordt uitgevoerd in de landstaal de repetitie is om 3 uur Woensdags in de kerk, ingang zijdeur. Spreker hoopt in dien geest het de menschen zoo aangenaam mo gelijk te maken. Voor diverse commissies van geest, ontwikkeling is ook de zaalcom- missie weer bereid gevonden, welke be staat uit de volgende personen: N. v. d. Zwaan, G. Boekei, A. Knegt en J. v. d. Ploeg. Ten slotte verzocht de Pastoor om in deze wintermaanden de H. Mis bij te wo nen. Spreker hoopt, wanneer de Holland- sche Mis iets gevorderd is, voortaan de H. Mis van 8.15 uur te kunnen zingen. Het bestuur van de K.S.A. stelt nu al voor de 4de maal haar lokaliteit af, wat gezien de slechte tijd een heele opoffering is. Spr. stelt voor, dat de wenkloozen in een bus een cent offeren ter bestrijding der kosten. Deze zaal is open van 9 tot 12 en van 1.30 tot 4.30 uur. Na deze mededeeling van den Pastoor was het woord aan den heer Bisschops, voorzitter der exploitatie-commissie, die met eenige woorden der werkloozen toe sprak over de moeilijke tijd der werkloo zen, waarvan niemand had durven denken dat deze zoolang zou duren. Spr. hoopt dat de menschen in dit lokaal veel afleiding zullen vinden. Moge het de laatste winter zijn, dat dit lokaal noodig is. De commissie van ontspanning vertrouwt op de medewerking der burgerij en winke liers, zoodat, als een beroep gedaan wordt langs de huizen, de dames niet met leege handen weggestuurd zullen worden. LEID SCHEND AM K.J.M.V. Maandag hield de K.J.M.V. alhier in haar clublokaal de aangekondig de ontwikkelingsavond, welke wederom uitstekend bezocht was. De vice-voorzitter, de heer Piet Mulder, opende wegens afwezigheid van den voor zitter, die echter later ter vergadering kwam, den avond met den K.J.M.V.-groet en heet allen hartelijk welkom. Hij moet tot zijn spijt mededeelen, dat de heer Herman Engels, die dezen avond zou in leiden „Katholiek Filmfront" wegens ziek te verhinderd is, doch dat in diens plaats bereid is gevonden de heer H. Temmink, die zal spreken over „De Paus en het Sta- tenstelsel na 1500". Hij heet den heer Temmink hartelijk welkom en brengt hem dank voor zijne groote bereidwilligheid. De voorz. verzoekt de aspiranten om toch stipt aanwezig te zijn te 7.30 uur voor den oriëntatiecursus. Op zeer duidelijke en leerzame wijze zet de spreker zijn bovengenoemd onder werp uiteen. Hij behandelde de geestelijke en wereldlijke macht des Pausen, daarbij aantoonend, hoe de Paus dikwijls gedwon gen was bondgenootschappen aan te gaan, zooals b.v. Paus Adriaan met Karei V. Paus Clemens, die geheel Italië wilde aan zetten voor een strijd tegen Frankrijk, ziet de keizerlijke troepen Rome belege ren en innemen, en wordt de Pauselijke Stoel behandeld als iedere wereldlijke macht. Later erkende de wereldlijke macht de Pauselijke Stoel niét meer als geestelijke macht, terwijl de Pauselijke macht niet meer erkènde de wereldlijke macht in zui vere geestelijke zaken. Met bewijzen toon de spreker aan, hoe later de Pauselijke ar bitrage werd gevraagd in diverse verdra gen, terwijl de vrede handhavende taak van de Pauselijke Stoel steeds op den voor grond trad, en de Paus soms officieus me dewerkt met de wereldlijke macht, enz. Spreker had een aandachtig gehoor, ter wijl hij op het einde een dankbaar applaus en hartelijk dankwoord van den voorzit ter had te accepteeren voor zijn inderdaad duidelijke en leerzame lezing. De heer J. Roozenburg bracht een keu rig verslag uit van de gehouden bonds- j aarvergadering te Leiden, waarvoor hij dank had te accepteeren. Na enkele mededeelingen betreffende de vereeniging, o.m. betreffende het St. Ni colaas feest op Vrijdagavond a.s., sloot de voorz. de vergadering op de gebruikelijke wijze. Collectie. Op Zondag 9 December a.s. zal door den R.K. Volksbond alhier we derom een collecte gehouden worden in de kerk ten bate van de werkloozen. Het bestuur vertrouwt, dat de parochia nen van Veur en Leidschendam de werk loozen mild zullen gedenken, gedachtig het spreekwoord „Het is zaliger te geven dan te ontvangen". ZILK. Kapelaan Paap gaat de Parochie verlaten. Als een opzienbarend bericht ging gis teren alhier de mare rond, dat onze Kape laan door den Bisschap benoemd is tot ka pelaan te Amsterdam. Van officieele zijde bleek inderdaad, dat de geruchten op waar heid berustten. Met ingang van Vrijdag a-s. is kapelaan E. A. M. Paap benoemd tot kapelaan aan de St. Hubertuskapel te Am sterdam. Kort maar krachtig heeft des Bisschops bevel geklonken, kort maar krachtig zullen de dagen zijn, die de kapelaan nog in zijn eerste parochie zal mogen doorbrengen tus schen de zeer velen, die hem dierbaar zijn geworden. En dandan zullen banden gebroken worden, banden, vanaf Septem ber 1932 geklonken, toen hij zijn intrede in deze parochie deed, banderi, die steeds hechter en sterker werden, tusschen hem en zijn, parochianen, maar vooral die, ge klonken tusschen hem en de Zilker jeugd. Want vooral de jeugd was één met den kapelaan, in wien zij steeds hun actieven leider gezocht, maar vooral gevonden heb ben. In en voor bijna alle parochiale ver eeniging, o.a. de Werklieden vereeniging Leod XIH, waarvan hij Geestelijk Adviseur was, de Maria-Congregatie, het parochiaal zangkoor, de St. Joseph Gezellen, de K.J.C. enz. enz. was hij de promotor, de stuwende kracht, die het vereenigingsleven wist uit te bereiden en op hooger peil te brengen. Nog slechts eenige weken geleden werd al hier een korenbond opgericht tot welke op richting ook hij het meest actief heeft deel genomen. Aan de hieraan, door hem, gege- UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. JUBILEUM HOOFD DER SCHOOL. Een hartelijke huldiging. Op grootsche en hartelijke wijze is Maan dag 't jubileum gevierd van den heer H. S. v. d. Putte, die den dag herdacht waar op hij 25 jaar geleden benoemd werd als hoofd der R.K. Par. school alhier. De dag begon met een door de school kinderen aangeboden H. Mis, voorafgegaan door 'n Algemeene H. Communie. Vervol gens werd 't feest voortgezet in de St Jo- zefschooL Vele autoriteiten waren daar aanwezig: de Hoogeerw. Deken met het voltallige schoolbestuur, burgemeester P. A. Colijn en wethouders, de bisschoppelijk- inspecteur, rijksinspecteur en tal van afge vaardigden en familieleden. De voorzitter van het school- en pa rochiale comité, de heer J. J. C. Böckling, opent met 'n woord van hartelijk welkom en gaat vervolgens na waarom er feest ge vierd wordt Zijn mooie voordracht wordt met applaus beloond. Dan spreekt de Hoogeerw. Deken 'n woord van dank, omdat spr. 't grootste deel van die 25 jaren met den jubilaris in de volste harmonie heeft mogen samenwerken. Ook de Deken legt evenals de voorzitter in 't openingswoord er de nadruk op, dat de jubilaris niet alleen z'n plicht op on overtrefbare wijze vervuld had, maar zelfs meer, veel meer dan z'n plicht gedaan had. Den jubilaris wordt 'n geschenk onder ge sloten couvert overhandigd. Dan wordt uit naam van leerlingen en onderwijzers (essen) het woord gevoerd door den heer G. Bahlmann, die o.a. z'n dank uitsprak voor de prettige samenwer king op school. Uit naam der leerlingen werd 'n mooie boekenkast aangeboden, ter wijl ook 't personeel der beide scholen ieder 'n passend geschenk aanbiedt. Burgemeester Colijn was dankbaar voor de geboden gelegenheid om van zijn be langstelling te kunnen doen blijken. Bij zonder deed spr. uitkomen, dat de grootste beteekenis van 't werk van een bijzonder onderwijzer is: de kindergeest vroegtijdig te richten op de blijvende waarde van de Dingen der Eeuwigheid. De bisschopp.-inspecteur ontwikkelde de taak van 'n katholiek onderwijzer en bracht dank en hulde voor de ernstige opvatting, die de jubilaris steeds van zijn taak had. De rijks-inspecteur eerde in den jubilaris diens bescheidenheid die tot groote dingen in staat bleek, alsook de steeds betoonde trouw aan beginselen gepaard aan liefde voor kind en taak. Hierna werd op bijzonder fijne w^jae „Het Zilveren Raadsel" opgevoerd. Nadat ook wethouder Sprey z'n hulde onder woorden heeft gebracht, spreekt na mens de R.K. raadsfractie de heer Veltman zyn waardeering uit. 'n Heel aardig nummer èn wat vondst èn wat uitvoering betreft was „De zingende Notenbalk", gevolgd door 'n mooi uitge voerd reidansje. Dan ziet de heer v. d. Putte z'n eigen levensloop voor zich afspelen op 't toon eel. Deze „revue" sloeg wel bijzonder in. Ten slotte voert 'n koortje uit de Ulo-leerlin gen op uitstekende wijze 't aardig slotlied uit. Dan spreekt de jubilaris zelf hartelijke dankwoorden tot alle sprekers en allen die hem 'n zoo prachtigen ochtend bereidden. Na de tractatie van de schooljeugd is 't schoolfeest afgeloopen en begint de recep tie voor oud-leerlingen, ouders en belang stellenden. Eerst wordt nog 'n bijzonder mooi lied gezonden door 't personeel der beide scholen. Dan zingen alle aanwezigen 'n feestlied. De heer S. v. Leeuwen spreekt namens de ouders zijn hulde en dank uit en hoopt, dat de heer v. d. Putte nog vele jaren zijn krachten moge schenken aan de Alphen- sche jeugd. Daarna voeren nog afgevaardigden van verschillende organisaties, waarvan de ju bilaris bestuurslid is, het woord, waarna de staande receptie 'n vlot verloop had. Uit de overgroote belangstelling en de vele waardeerende woorden is wel geble ken, dat Alphen 'n man als den heer v. d. Putte wel op de juiste waarde weet te schatten. Als slot van dezen dag werd gisteravond den jubilaris door de R. K. Harmonie-Ver - eeniging Leo XIII een alleszins geslaagde serenade gebracht. Moge het den heer van der Putte gege ven zijn, nog tal van jaren zijn krachten te kunnen geven ten dienste van het ka tholiek onderwijs, hetwelk wij hem van harte toewenschen. St Nicolaas spreekt voor het Crisis comité. Omstreeks half zeven gister avond arriveerde St. Nicolaas per trein aan het station, in deze gemeente. Met een open landauer werd de goed Sint af gehaald vanwaar de tocht door de ver schillende straten werd begonnen. De ven cursus in de gregoriaansche kerkzang, welke nog in het beginstadium verkeerde, werd door niet minder dan 133 zangers deel genomen. Een waardig vervanger in deze zal moeilijk te vinden zijn. Tijdens zijn verblijf alhier was kapelaan Paap oa. ook Directeur van het parociaal zangkoor alhier; onder zijn eminente leiding wist dit koor op het gebied der Gregoriaan sche kerkzang schitterende vorderingen te maken, hetgeen vooral op den kort geleden alhier gehouden oprichtingsavond van den Korenbond dubbel tot uiting kwam. En nu, na ruim twee jaar van vruchtba ren Priesterlijken arbeid, gaat hij onze pa rochie verlaten, een leegte achterlatende bij zeer velen, die zeer zeker niet gemakke lijk te vullen zal zijn. jeugd liet zich ook thans geenszins onbe tuigd. Met honderden was het volkje ter verwelkoming aanwezig. Het verlangen naar pepernoten of moppen zal daarbij wel de hoofdrol hebben vervuld. Vanaf het baL con van het Nutsgebouw sprak de Sint een hartigwoordje tot de massa aanwezigen om hen op te wekken het Crisis-comité te steunen. Op straat was het, mede in ver band met de winkelweek, bijzonder druk. Kleinen stelen.... Gisteravond wer den in de van Mandersloostraat eenige jon gens op heeterdaad betrapt op het ont vreemden van goederen uit 't winkelmaga zijn „de Toko" aldaar. De namen dezer veelbelovende knapen zijn bekend. HAZERSWOUDE Inschrijving. Als laagste inschrijver in massa voor den bouw van kantoor, pak huis en bijkomende werken, voor rekening van den heer C. Goedhart te Alphen a. d. Rijn is C. J. Vreeburg alhier voor 4428. ZOETERWOUDE. „St. Deus Dedit". Woensdag 28 Nov. hield onze afdeeling van den Land arbei dersbond „St Deus Dedit" een algemeene vergadering in het Patronaat De voorz. opende de verg. met den christelijken groet en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den G. A. Spr. uitte tevens den wensch, dat de verg. een zakelijk ver loop mocht hebben. Daarna verzocht hij den secretaris de notulen voor te lezen, welke onveranderd werden vastgesteld. Er waren eenige ingekomen stukken bin nengekomen, betrekking hebbende op de a.s. uitkeering Werkeloozenkas. Hierna ging men over tot verkiezing van een be stuurslid wegens bedanken van den heer Jac. Akkersdijk. Er was een candidatenlijst binnen gekomen van den heer Th. Zand bergen. Uit de vergadering was ook een candidaat naar voren gebracht zoodat men tot stemming moest overgaan. De presen tielijst was geteekend door 25 leden. De heer C. J. v. Haastrecht had de meerderheid van stemmen. De heer J. Klink Jr. werd benoemd tot lid van de controle-commissie. Daar de vergadering erop gesteld was om zoo spoedig mogelijk te weten, wie er pen ningmeester werd, schorste het bestuur de vergadering. Medegedeeld werd, dat de heer C. J. v. Haastrecht tot penningmees ter was benoemd, hetwelk door de verga dering werd toegejuicht De rondvraag was nu aan de beurt De voorz. vroeg, of nog een vergadering belegd moest worden voor de conferentie of dat het bestuur een vrij mandaat'kreeg, waarop de vergadering be sloot maar een vrij mandaat te geven. De voorzitter dankte den oud-penningmeester, den heer Jac. Akkersdijk, voor zijn moei lijke taak en drukke werkzaamheden, die hij vele jaren voor de organisatie gedaan had. Spr. hoopte, dat de nieuwe pen ningmeester zijn werk in vollen zin zou overnemen en ook naar behooren zou ver vullen. De heer C. J. v. Haastrecht bedank te de leden voor het vertrouwen in hem gesteld. Spr. zou trachten zijn taak naar behooren te vervullen. De voorz. deelde ten slotte nog mede, dat het bestuur op de districts-vergadering geweest was. De heer Salman was daar vertegenwoordigd en had erop aangedrongen, dat de leden vriend Dekker in hun gebeden zouden herdenken. Daar er niets meer voor de rondvraag was, sloot de voorz. de vergadering op de ge bruikelijke wijze. LUCHTVAART EEN FEESTDAG VOOR SCHIPHOL. Zestigduizendste passagier dit jaar gisteren vertrokken. Van Schiphol vertrok gisteren de 60.000e K. L. M.-passagier van dit jaar. Bij dit cij fer zijn alle passagiers van binnen- en bui- tenlandsche lijnen, met uitzondering van de Indië-lijn, meegeteld. De gelukkige zes tigduizendste was de kleine Erni Gebhard, een meisje van elf maanden, dat, ondanks haar jeugdigen leeftijd, tot de vaste klanten der K. L. M. behoort en thans haar derde luchtreis maakt. Het feit is niet onopgemerkt voorbijge gaan. De heer Thomson heeft de jeugdige passagier toen zij door haar moeder in het Parijs-toestel van 12.40 werd gedragen, na mens de directie een zilveren Uiver aan geboden, terwijl mevrouw Gebhard bloe men kreeg. Het cijfer 60.000, dat gisteren bereikt werd, is een duidelijk bewijs van de enor me toeneming van het passagiersverkeer. Het vorig jaar was men op dezen datum nauwelijks aan de 30.000. Daaruit blijkt, dat gedurende dit jaar op Schiphol gemid deld 200 passagiers per dag zijn vertrok ken. In het winterseizoen is het vervoer iets minder, doch tijdens het zomerseizoen zijn er vaak dagen geweest, dat men meer dan 300 passagiers op Schiphol zag. NIEUW HOOGTERECORD VAN WILLEY POST? Uit Bertlesville (Oklahama) wordt ge meld: Willey Post verklaart een hoogte van ongeveer 14.640 M. te hebben bereikt en bijgevolg het indertijd door den Italiaan Denati op 14.442 M. gebrachte hoogterecord te hebben verbeterd.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7