DINSDAG 4 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BUITENLAND BELGIE. HET LEVEN MOET GOEDKOOPER WORDEN. O-a. worden spoorweg- en post-tarieven verlaagd. De Belgische ministerraad heeft in zijn zitting van gisteren een aantal maatregelen vastgesteld tot verlaging der kosten van levensonderhoud. Deze maatregelen heb ben betrekking op de ordening van den handel in vleesch en vleeschwaren, terwijl voorts de spoorwegtarieven en de postta- rieven worden verlaagd. De ministerraad heeft den tekst góed ge keurd van een decreet, waarbij de wetge ving wordt aangevuld, welke de strafbe palingen bevat tegen aantasting van het crediet van den staat. Ten slotte zijn maat regelen vastgesteld ter bestrijding der werkloosheid. DUITSCHLAND. TOT CONSOLIDATIE VAN DEN VREDE BEREID. Verklaring van minister van Neurath. „Duitschland is bereid", zoo zeide minis ter baron von Neurath, „elk algemeen voor stel tot consolidatie van den vrede in Euro pa in welwillende overweging te nemen. Evenals elk ander land is het er natuur lijk verlangend naar, de wolken van vrees en wantrouwen, welke op het oogenblik boven Europa schijnen te zweven, te ver drijven. Ieder plan, dat werkelijk op dit doel is gericht, kan stellig op de welwil lende aandacht van de Wilhelmstrasse re kenen. Helaas berust de beslissing over dergelijke dingen niet alleen bij Duitsch- land". Deze verklaring, door den Duitschen mi nister van Buitenlandsche Zaken, von Neu rath, afgelegd in een onderhoud, dat hij aan den Reu ter -correspondent te Berlijn heeft toegestaan, is, na de redevoeringen van Baldwin in het Lagerhuis en Laval in de Fransche Kamer, een nieuw en dui delijk bewijs, dat men er thans ernstig en krachtig naar streeft, een grondslag te vin den voor een betere verhouding tusschen de moegendheden en Duitschland. De correspondent wees er op, dat men zich in het buitenland op het standpunt stelt, dat het debat in het Britsche Lager huis als een nieuwe stap in de ontwape ningskwestie kan worden beschouwd. „Ziet u de zaak eveneens in dit licht?" vroeg hij den minister. „Men moet afwachten", antwoordde von Neurath, „welke gevolgen het Lagerhuis debat zal hebben". „Acht u het mogelijk, dat het tijdstip nadert, waarop Duitschland een herziening van zyn besluit, uit den Volkenbond te tre den, in overweging zal moeten nemen?" „Ons standpunt", aldus de minister, „is in deze aangelegenheid zoo gemakkelijk te begrijpen, dat het mij verwondert wanneer er in dat opzicht nog twijfel bestaat. Reeds de naam „Volkenbond" alleen wijst im mers op een vergadering van landen, die door onderlinge beraadslagingen vooruit gang pogen te bereiken op den grondslag van gelijke rechten voor allen. Duitsch land heeft steeds duidelijk verklaard, dat het bereid is tot medewerking, wanneer „vry en openhartig", om met de onlangs door generaal Smuts gebezigde woorden te spreken, zijn gerechtvaardigde aanspraken erkend worden. Het zal echter zeer zeker niet naar Ge neve terugkeeren, zoolang het niet volko men vaststaat, dat Duitschland nooit weer op onrechtvaardige wijze benadeeld zal worden". DE KERKENSTRLJD. Onverkwikkelijk incident tijdens kerk dienst te Berlijn. Zondag is het in de Apostel Pauluskerk te Berlijn tijdens de preek van een predi kant der belijdende synode, tot een onver kwikkelijk incident gekomen. Eenigen tijd geleden was de bekende predikant van de Apostel Pauluskerk, von Rabenau, die tot de Belijdende Synode be hoort, op grond van de verordeningen van rijksbisschop Müller uit zijn ambt ontzet en met verlof gezonden. De leiding werd daarop door het consistorie der kerk aan ds. Rotterberg toevertrouwd. Nadat de rijksbisschop verleden week de verschil lende onwettige verordeningen, die hij had uitgevaardigd weer had ingetrokken, droeg ds. Rotterberg de leiding weder over aan ds. Rabenau. Zondagmorgen zou ds. Kube den ochtend dienst in de Apostel Pauluskerk leiden. Hij beperkte zich tot de liturgie en had aan ds. Rabenau de predikatie overgelaten. De dienst was derhalve zelfs volgens de ver ordeningen van rijksbisschop Müller volko men rechtmatig. Toch bezette de Duitsch- Christelijke predikant Peter voor het be gin van den dienst het altaar, nadat hij van te voren de deur van de sacristie ge sloten had. Van het altaar af verstoorde hij daarop ononderbroken, gesteund door ongeveer 40 Duitsche Christenen die hem omringden den dienst. De Duitsch-Christe- lijke organist hielp daarbij mee door gedu rende de preek voortdurend het orgel te bespelen. Het zou voor de aanhangers van ds. Rabenau zeer gemakkelijk geweest zijn de rustverstoorders uit de kerk te verwij deren. daar zij in aantal sterk domineer den. Zij lieten dit evenwel na, uit eerbied voor de plaats waar zij zich bevonden. Nadat ds. Rabenau twee uur lang tever geefs gepoogd had aan het woord te ko men, verliet hij met zijn gemeente, die uit vele honderden aanhangers bestond, de kerk en was hij genoodzaakt zijn advent- godsdienstoefeningen in de open lucht te houden. Het is gebleken, dat deze verstoring van den dienst door ds. Peter slechts een on derdeel van de Duitsch-Christelijke maat regelen is. De Duitsche Christenen zouden door een rondschrijven het parool uitgege ven hebben de godsdienstoefeningen van de Belijdende Kerk op ieder mogelijke wij ze te verstoren en een zoodanig tumult te veroorzaken, dat de politie de bijeenkom sten zou moeten verbieden. SAARGEBIED. HET SAAR-ACCOORD. Frankrijk krijgt 900 millioen voor de mijnen. Omtrent het tusschen de Fransche en Duitsche gedelegeerden verkregen accoord ter regeling van de Saarkwestie wordt na der door Reuter gemeld, dat hierbij van de veronderstelling is uitgegaan, dat de be volking van het Saargebied zich vóór te rugkeer naar Duitschland uitspreekt. In dat geval zal aan Frankrijk 900 mil lioen francs worden betaald; er zijn maat regelen vastgesteld, om te voorkomen, dat door de betaling in oontanten van dit be drag de deviezen-positie van Duitschland slechter wordt. Frankrijk krijgt gedurende vijf jaar, zonder daarvoor een vergoeding te betalen, de exploitatie van de^Warndt- mijn, waarvoor echter een maximum-pro ductie is vastgesteld, welke niet mag wor den overschreden. Bovendien wordt aan Frankrijk een bepaalde hoeveelheid steen kool geleverd uit mijnen, die thans nog in Fransch bezit zijn, doch die na het plebis ciet Duitsch zouden worden. Voor de so ciale verzekering zijn eveneens bepalingen vastgesteld. Voorts is overeengekomen, dat de garan ties voor de stemgerechtigden, welke zijn opgenomen in de Raadsresolutie van 4 Juni jX, ook tot de niet-stemgerechtigden uitgestrekt zullen worden, voor zoover zij op den dag, dat het plebisciet wordt ge houden, drie jaar in het Saargebied wonen. Bovendien is bepaald, dat bewoners van het Saargebied gedurende één jaar het land kunnen verlaten, zonder dat daardoor ech ter inbreuk wordt gemaakt op de Duitsche wetgeving in zake het staatsburgerschap. Voor personen, die minder dan drie jaar in het Saargebied zijn gevestigd, zijn over gangsbepalingen vastgesteld. OVERVAL DER GESTAPO IN HET SAARGEBIED. De communistische „Arbeiterzeitung" meldt, dat Zaterdagnacht drie gewapende agenten van de Duitsche geheime politie tevergeefs hebben getracht het gebouw van de communistische partij te Saarbrücken binnen te dringen en daarna de vlucht hebben genomen. Het persbureau en Saar-politie, dat dit bericht bevestigt, meldt, dat een gendarme nabij de Duitsche grens heeft getracht den Duitschen auto, waarin de agenten zaten, tegen te houden, maar dat de inzittenden hem hebben ontwapend en zijn ontvlucht. Vier bewoners van het Saargebied, die van den aanval op de hoogte waren, zijn ge arresteerd. FRANKRIJK. EEN FRANSCH „OTTAWA" Koloniale conferentie te Parijs geopend Gisteren is te Parijs de economische conferentie geopend, waaraan door verte genwoordigers van Frankrijk en de Fran sche overzeesche gebieden wordt deelge nomen. Vertegenwoordigd zijn de gouver neurs der koloniën, vooraanstaande perso nen uit het openbare leven in de koloniën, en de vertegenwoordigers der daar geves tigde particuliere belangen. De voorberei ding van deze conferentie heeft ongeveer twee jaar geduurd en men verwacht, dat de conferentie, die wordt beschouwd als „een Fransche Ottawa-conferentie", onge veer drie maanden zal duren. RUSLAND. DE MOORD OP KIROFF Het stoffelijk overschot van den te Le ningrad vermoorden secretaris-generaal van de communistische partij Kiroff is te Leningrad opgebaard in het paleis Ouritz- ki, waar vroeger de rijksdoema verga derde. Vertegenwoordigers van de fabrieks arbeiders, de kolchozen en de sovchozen hebben de eerewacht betrokken. Alle thea ters zijn Zondag ten teeken van rouw ge sloten gebleven. Onmiddellijk nadat de sirenes van de fabrieken het teeken hadden gegeven, dat' de arbeid beëindigd was, vormden zich voor de fabrieken optochten van arbeiders en arbeidsters, die met fakkels en zwarte vanen langs het stoffelijk overschot trok ken. Werklieden, militairen, geleerden, studenten, kunstenaars, bureau-beambten, alle standen van de maatschappij waren vertegenwoordigd. Het stoffelijk overschot van den ver moorde ligt temidden van bloemen en va nen en wordt omringd door de meer in tieme medewerkers, die, elkaar steeds af lossend, de doodenwacht betrokken hebben Een ontelbare menigte defileerde langs de baar. In verband met deze moordzaak verluidt voorts nog, dat de chef der Gepoe te Le ningrad van zijn functie is ontheven, aan gezien hij niet voldoende voorzorgsmaat regelen had getroffen. JAPAN. LOONDALING IN LANDBOUW EN INDUSTRIE Met onderscheidenlijk 56 en 26 pet. in de laatste 12 jaar Uit een officieel rapport, dat zoo juist door de Japansche regeering is gepubli ceerd, blijkt de groote daling in de loonen der arbeiders in het landbouwbedrijf en de industrie gedurende de laatste twaalf jaren. Verleden jaar bedroeg het dagloon der landarbeiders die op jaarcontract werkten gemiddeld ongeveer 18 cent (om gerekend in Nederlandsche munt) en dat der vrouwen 13 cent. De landarbeiders met een seizoen-contract ontvingen per dag circa 38 cent en zij die per dag werden aangenomen circa 30 cent, de vrouwelijke krachten nog aanzienlijk minder. In de zijdespinnerijen ontvingen de mannelijke arbeiders van 27 tot 55 cent per dag en de vrouwelijke krachten 21 tot 27 cent per dag. Dit beteekent dat in ver gelijking met de jaren 1921, 1922 en 1923 de loonen der landarbeiders zijn gedaald met 56 pet. en die der arbeiders in de spin nerijen met 26 pet. AMERIKA. BOYCOT VAN MEXICO Actie van Amerika's Katholieken tegen de kerkvervolgers Volgens het katholieke blad „The Ta blet" heeft een groot warenhuis te New- York beloofd, geen in Mexico vervaardig de goederen meer te zullen koopen, om hiermede den boycot van Mexicaansche producten door de Katholieken in de Ver een igde Staten te steunen. Deze boycot is, zooals men weet, een gevolg van de anti-katholieke houding der Mexicaansche regeering, tot uiting komen de in de sluiting van kerken, de confisca tie van kerkelijke bezittingen en de ver drijving der geestelijkheid. Men verwacht, dat nog drie groote New- Yorksche warenhuizen eenzelfde besluit zullen nemen en volgens de „Tablet" zijn talrijke joodsche groepen bereid, den boy cot te steunen. In het protestantsche blad „Christian Century" is een oproep verschenen aan alle Amerikaansche protestanten, om steun te verleenen aan de katholieke protesten tegen de onderdrukking van den gods dienst in Mexico. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. ZEVENDE TYHOON HEEFT DE PHILIPPIJNEN BEREIKT. Mindanao zwaar geteisterd. Voor de zevende maal in korten tijd is de bevolking der Philippynen opgeschrikt door een typhoon, die, zooals reeds gemeld, uit Noordwestelijke richting het eiland Lu- zon naderde. De wervelstroom heeft thans het eiland Mindanao bereikt en aldaar groote verwoestingen aangericht. De stad Pamplona en het dorp Abrug zijn volgens binnengekomen berichten door het meterhooge opgezweepte water over stroomd. Naar verluidt worden vijf peTso- nen vermist. De materieele schade moet zeer aanzienlijk zijn. MOORDEN IN DE ZEE-ALPEN. Schrik en beroering in de streek aan den voet der bergen. De streek aan den voet van de Fransche Zee-Alpen is in rep en roer. De rotsen en krochten van de uitgebreide woudenstreek van Verdon zijn den laateten tijd maar al te dikwijls het kader van geheimzinnige moorden. Nog Zondagochtend werd te Verignon een rustig inwoner door een hagelschot ge dood, zonder dat voor den moord eendg mo tief kon worden vermoed en natuurlijk zonder dat van den dader een spoor werd gevonden. Tot nog toe waren het vooral herders die vermoord werden, hetzij in de vluchtschu- ren op de hoogere plateaux, ofwel in de bosschen en steeds werd noch dader gevon den, noch reden aangewezen. Voor dit jaar is het nu reeds de vierde maal, dat in dezelfde streek onder precies dezelfde omstandigheden zulk een geheim zinnige moord plaats heeft en het is duide lijk, dat men met eenzelfden dader te doen heeft, die op zijn minst reeds een vijftal moorden op zijn geweten heeft. In het begin van het jaar werd een schoenmaker vlak bij zijn huis doodgescho ten gevonden en eenigen tyd later een tuin bouwer in het dorp Turandeau, vlak bij zijn landhuisje. In beide gevallen moest elk spoor worden opgegeven. Begin Augustus werd in dezelfde streek, op korten afstand van de plaats, waar de twee andere moorden hadden plaats gehad, een tachtigjarig landbouwer gevonden, ook vlak bij zijn huis en ook door een hagel schot gedood. Het onderzoek wees uit, dat de dader zich in het kreupelhout verborgen had gehou den en geschoten had met een geweer van kaliber 16. In October kwam een 55-jarig herder aan de beurt, die dood langs een pad werd ge vonden, waar hij reeds een dag bleek te hebben gelegen. Nu Zondag heeft de vijfde misdaad plaats gehad, doch reeds na den moord van Octo ber was de bevolking ongerust geworden en thans durft men in de dorpen van de streek zich niet meer buiten wagen, zoo spoedig het schemeruur aanbreekt. De plaatselijke en de rijkspolitie slaag den tot dusver niet in hun nasporingen en ook de drijfjachten met de bewoners onder nomen, deden geen dader vinden. Thans zijn de politiemachten van het ge- EEN VERSCHRIKKELIJKE NACHT IN GUATEMALA. De strijd tegen verstekelingen Er wordt een trein leege goederenwagens gerangeerd. Natuurlijk is er een groote be langstelling bij de jeugd, zooals vroeger, toen mijn vriend Frans en ik diezelfde le vendige drukte gadesloegen op de kade van San José in Guatemala. Ook toen stond er een trein gereed om te vertrekken naar Guatemala-stad. Wat zouden wij gaarne zoo'n tochtje mee maken. Maar wij durfden niet op klaarlich ten dag erin te kruipen. Wij zouden dan gesnapt worden en wellicht in de gevan genis worden gebracht.... Daarom beslo ten wij, de nacht af te wachten, om be gunstigd door de duisternis, ons te „ver steken''. Behoedzaam sloopen wij naar de lange rij wagons met een pak bananenbla- ren, want we zouden natuurlijk geen hoofd kussen hebben. Wij kropen in een wagon door een ope ning van het dak en toen wij ons op den bodem lieten zakken slaakten wij een zucht van verlichting. Niemand had ons bemerkt. De bewakers waren toen nog niet zoo ach terdochtig als tegenwoordig. „Flin!" riep mijn vriend Frans uit, toen hij zoo goed als het kon, de wagen had ge ïnspecteerd. Het is geen wonder, dat de wagons van de „United Fruit Co." vaak door reizigers als slaapgelegenheid worden gebruikt. Potseling voelden wij een schok. De lo comotief werd aan den trein gekoppeld. Een vreeselijke ontdekking. Daar het in de wagon vreeselijk donker was, openden wij het luik boven ons hoofd, zoodat het maanlicht naar binnen ken schijnen. De trein klom moeizaam op te gen een berghelling. Wij moesten echter spoedig ophouden met naar het open luik te zien, want we waren spoedig omgeven door een dichte wolk muskieten, die ons met huid en haar dreigden te zullen verslinden. Wij kropen in een hoek en legden ons te rusten. Ik lag heerlijk te slapen, toen ik plotse ling hevig aan mijn arm werd wakker ge schud. Het was- Frans. „Wat is er?" vraag ik boos, omdat hij mij in mijn zoete rust had gestoord. „Heb je geen lucifers?" vroeg hij met een vreemde stem. „Ik geloof, dat ik iets vreeselijks heb gezien. Een slang Ik sprong op, om de wagen te onderzoe ken. Maar behalve een hoop bananenschil len zag ik niets. „Je verbeeldt je maar wat", zei ik. „Dat zullen bananenschillen zijn...." Maar inwendig was ik bang. Ik stak een lucifer aan, zag de wagen rond enont dekte op de hoop bananenschillen het ge kronkelde lichaam van een slang. Ik deins de verschrikt achteruit. Een dierentemmer. „Beweeg je niet", zei Frans. „Als je het beest met rust laat, zal het misschien niets heele departement op het kanton samenge- trokken en er hebben veel verhooren plaats. Er zullen nu afzoekingen op groote schaal plaats hebben, maar daar deze streek zeer beboscht is en de heuvels gespleten en ge scheiden zijn, zoo dat diepe krochten en geweldige massa's rotsblokken overal schuilplaatsen bieden, heeft meg weinig kans den dader spoedig te vinden. Men gelooft algemeen, met een abnor maal individu te doen te hebben. BONNY GEARRESTEERD. Zal nu opheldering komen in de Stawinsky-affaire en de moordzaak-Prince? Op last van den rechter van instructie te Parijs heeft gisteren een huiszoeking plaats gehad in de woning van den inspec teur Bonny, aan de Avenue Kléber. Na afloop van de huiszoeking deelde de rechter van instructie Bonny mede, dat 't bevel, om voor den rechter te verschijnen, veranderd is tot een bevel tot inhechtenis neming. De inspecteur is daarop naar de Santé-gevangenis overgebracht. Verder wordt nog gemeld, dat de direc teur van de „Gringoire" is vrijgesproken in 't proces van den politie-inspecteur Bonny tegen het blad. De „Msbd."-correspondent seint over deze arrestatie: Het dramatische verloop van het pro ces, dat de politie-inspecteur Bonny aan hangig had gemaakt tegen het weekblad „Gringoire" is niet alleen uitgeloopen op de ontmaskering van den door minister Chéron van een brevet van moraliteit voorzienen inspecteur, maar het heeft ook weer eenige rotte plekken bloot gelegd, die bij de politieke politie verborgen bleven, Inspecteur Bonny, die een rol schijnt te hebben gespeeld in alle groote schanda len, die sinds Januari van dit jaar los kwamen, wordt ook in zijn eigen kringen als 'n man beschouwd, die tot alles in staat is en dientengevolge heerscht er groote on gerustheid in het kamp der Stawinsky- scharrelaars, daar men vreest, dat Bonny dwingend zal optreden en met onthullin gen zal komen om instructies, die hem be treffen, met een sisser te doen afloopen. De gevangenneming van Bonny is een der belangrijkste feiten, die zich sedert het begin van de Stawinskyzaak hebben voor gedaan. Want feitelijk blijven de groote schandaalzaken en de rol, daarbij door po litici en door justitie en politie gespeeld, de grondslagen van de zaak. Vandaar dat de arrestatie van den onaantastbaren kam pioen van de Fransche veiligheidspolitie ook diep in de provincie een enormen in doen". Wij hielden ons doodstil tot het eerstvolgende station, waar wij aanstonds de wagen zouden verlaten. Plotseling schoot mij te binnen wat ik eens gelezen had: dat slangen bang waren van licht. Ofschoon wy beiden sidderden voor de gevolgen, die dit misschien kon hebben, stak ik weer een lucifer aan. Maar zij ging aanstonds weer uit Toen besloten wij een toorts te maken van bananenbladeren om zoo de slang vrees in te boezemen. En inderdaad, het zwakke licht van de toorts scheen het dier bang te maken. Langzagm kroop de slang in een hoek van de wagon terug. Wij zagen toen, dat het monster minstens anderhalve meter lang was. Enkele minuten later hield de trein stiL Wij waren op het station. Ik klom aan stonds op het kleine trapje om het eerste bij het luik te zijn. Maar plots hoorden wij een vreeselijk lawaai boven ons en het luik werd met een smak dichtgeworpen.Wij waren gevangen Liefdesbrieven. Spoedig vertrok de trein weer. Bevend van angst kropen wij in de hoek van de wagon. Ik stak weer een toorts aan, ter wijl Frans maar steeds nieuwe fakkels maakte. Het duurde echter niet lang of de voorraad bananenbladeren was uitgeput. Wij hadden niets meer dan enkele bank biljetten, ons geheele fortuin, en Frans had een brief, die bij juist van zijn meisje had ontvangen. „Steek eerst de bankbiljetten aan", stot terde Frans. „Daar hecht ik minder waar de aan dan aan een brief". Maar ook deze waren spoedig opge brand. Ik slaakte plotseling een kreet toen ik mijn vingers brandde. Toen was het stikdonker. Angstig vroegen wij ons af of het een vergiftige slang zou zijn. Het koude angstzweet parelde op ons voorhoofd. Iedere schok, die de trein maak te geleek ons een hamelslag, die onze ze nuwen bijna deed scheuren. „Frans", fluisterde ik angstig.... „Hoor je de slang kruipen?".... „Och domoor", zei hij, „dat zijn mijn tan den die zoo klapperen". Ondanks de vreeselijke situatie waarin wij ons bevonden, barstten wij in lachen uit. Plots begon de trein haar gang te ver tragen. een station. Wij besloten om kosten wat het kost, onze gevangenis te verlaten. Boven ons hoorden wij weer een vreeselijk lawaai en het luik ging open. „Zoo jongens, hebben jullie een plezieri ge nacht gehad?" Wij klommen het trapje op en waren spoedig boven op de wagon. Een zware conducteur ontving ons met een schaterlach, die wij thans heelemaal niet gepast vonden. Hij ging de wagon in en kwam later terug met de slang in zijn armen. „Jij wist dus, dat er een slang in de wa gon was?" vroeg ik woedend. „Natuurlijk" lachte hij. „In iedere wagon van de trein is er een! Dat leert alle onbe zonnen menschen wel af, om zonder kaart je te reizen De bewakers waren dus toch nog sluwer dan wij dachtten. druk heeft gemaakt. Men heeft namelijk gevoeld, dat het oogenblik aangebroken is, waarop het abces in de veiligheidspolitie wordt doorgestoken. Bonny's arrestatie is reeds door twee an dere gevolgd. De instructierechter, de heer Normand, heeft reeds eenige oude dossiers her opend. De zaak-Volberg is nog de minst beteekeneride van die, waarin Bonny be schuldigde is. Ook de zaak-Faillant ont futseling van juweelen heeft niet be paald politieke beteekenis, maar de zaak- Cotillon is reeds veel ernstiger en voor de aanhangig gemaakte zaken kan Bonny reeds veroordeeld worden tot verbanning, of een gevangenisstraf, die tot 5 jaar kan gaan. Maar de affaires, die bij het proces op het eerste plan zijn gekomen en die sa menhangen met de Stawinsky-zaken, zoo als de levering van de chèque-boekjes enz. zullen noodig maken, dat ook administra tief de geheele actie van Bonny aan een nieuw onderzoek moet worden onderwor pen. Het is natuurlijk niet vooruit te zeggen, welken loop de dingen nu zullen nemen, en in hoeverre het zal gelukken, de scharv daalzaken op den achtergrond te houden, zooals nog steeds het officieele streven schijnt te zijn. Voor Chéron, den vroegeren minister van justitie en vo<?r de parlementaire com missie van onderzoek in het schandaal-Sta- winsky, is de arrestatie van Bonny intus- schen al zeer onaangenaam, daar beider prestige er door wordt aangetast wegens de houding, die rij tegenover Bonny heb ben aangenomen. Bonny was tot verleden week nog zeer gevreesd, er zijn er velen, die meenen, dat nu zijn macht gevallen is, de zaken Sta winsky en Prince in belangrijke mate op gehelderd zullen kunnen worden. DE „SCHOONE SLAAPSTER VAN AMERIKA" ONTWAAKT. Na drie jaar keert het bewustzijn terug. Patricia Maguire te Chicago, beter bekend als de „schoone slaapster" van Amerika, die bijna drie jaar in diepen slaap heeft door gebracht, geeft thans voor het eerst weer eenige teekenen van terugkeerend bewust zijn. Eenige dagen geleden ontdekte haar moeder, dat zij in staat is te begrijpen wat zij riet. Patricia, die zooals bekend, sedert Februari 1932 heeft geslapen en de docto ren over de geheele wereld voor een raad sel heeft geplaatst, geeft thans gevolg aan instructies, die men, geschreven op een lei, haar voor oogen houdt. Verstaan wat men zegt, kan zij echteg nog niet.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6