DINSDAG 4 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Dec. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 765.5 te Zurich. Laagste barometerst.: 742.0 te Valentia. Verwachting tot den avond van 5 Dec.: Meest matige Zuid westelijke tot Zuide lijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk kans op regen, iets kouder. De diepe depressie in het Noorden is vrij wel verdwenen, maar bij Ierland heeft zich een nieuwe kern gevormd, die zich vooral Zuid-Oostwaarts uitbreidt. In geheel Scandinavië en in Schotland stijgt de barometer nog. De vorst op IJs land verdween, maar die in Noord-Scandi- navië handhaafde zich nog en op de Brit- sche Eilanden is de temperatuur gedaald. In de Golf van Biscaje en in het Kanaal stormt het uit Zuid- ZuisLWest en valt regen; Schotland en Ierland' hebben regen bij stormachtige Noordoostelijke winden. Op het vasteland komt allen in Zui<3- Duitschland en Noord-Scandinavië kracht- tige wind voor, in Duitschland valt bijnA overal regen, in Noord-Scandinavië sneeuw, aan de Noorsohe kust regen. Ofschoon ook hier te lande bij krimpende wind eenige kans op regen is, kan een Zuidoostwaarts trekken van de depressie in verband met hooge drukontwikkeling in Scandinavië, weer Oostelijke wind met eenige afkoeling brengen. LUCHTTEMPERATUUR: 12.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e-a. Van Dinsdagnamiddag 4-20 uur tot Woensdagmorgen 7.22 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Woensdag 3 De cember voorm. 1.03 en nam- 1.21 uur. PRINSES VERLIEST KOSTBAAR KLEINOOD Tijdens huwelijk van Hertog van Kent Op den dag van het huwelijk tusschen den hertog van Kent en prinses Marina heeft prinses Juliana een diamanten arm band verloren ter waarde van 7000 pond sterling. Van het verlies is kennis gegeven aan Scotland Yard. De politie heeft een uit voerig onderzoek ingesteld, maar is^ tot dusver nog niet in staat geweest om uit te maken op'welk gedeelte van den tocht tusschen Buckingham Palace en de West minster Abbey, het juweel verloren is. De koets waarin prinses Juliana zich van het paleis naar de kerk heeft begeven is door zocht. Ook op andere plaatsen waar zij is geweest heeft men naar het kleinood ge zocht. »Tel." DE PRINSES MORGEN TERUG H.K.H. Prinses Juliana zal hedenavond per Batavierlijn naar Nederland terug- keeren. MONUMENT TE MONTREUX VOOR KONINGIN EMMA Onthulling op den sterfdag De Fransche schrijver dr. Pierre Sée, die vaak te Montreux verblijf houdt, deelt aan de Tel. mede, dat men daar thans voorbereidt de oprichting van een monu ment ter huldiging van de nagedachtenis van H. M. de Koningin-Moeder. Koningin Emma heeft vaak eenigen tijd doorgebracht te Montreux en aan haar ver blijf aldaar heeft men de beste herinnering behouden. Het monument zal onthuld worden op 20 Maart 1935, den eersten jaardag van den sterfdag van H.M. de Koningin-Moe der. RDAMSCHE LLOYD RAPIDE De R'damsche Lloyd-Rapide in aanslui ting met het mailschip „Sibajak" wordt Woensdagochtend 5 December om 8.44 uur in den Haag verwacht. HANDELSVERKEER TUSSCHEN NEDERLAND EN SOVJET-RUSLAND. De uitvoer gestegen. Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt heeft de Sovjet-Unie in de periode Januari October van dit jaar in Nederland or ders geplaatst voor een bedrag van 18.200.000 gulden, tegen ongeveer 11 mil- lioen gulden in dezelfde periode van het vorige jaar. NEDERLANDSCHE VLIEGTUIGEN VOOR ZWITSERLAND. Succes voor Koolhoven- De goede reputatie van de in Nederland gebouwde vliegtuigen heeft wederom op drachten naar ons land gebracht. Wederom kunnen meerdere arbeiders in de Koolhovenfabrieken te Rotterdam te werk gesteld worden om deze nieuwe ver keersvliegtuigen onzer Nationale Industrie voor de Zwitsersche Maatschappij „Alpar" te vervaardigen. Deze machines zullen van het type FJEC. 50 zijn, dat wil zeggen van het vijftigste type door Koolhoven gecreëerd. Plaats biedend aan 2 bestuurders en 10 passagiers zijn deze nieuwe Koolhovens uitgerust met twee 350 P.K. Wasp Moto ren, waarmede een snelheid van 280 K.M. per uur bereikt kan worden. Daar deze machines in het bergland thuis zullen behooren, zullen zij gebouwd wor den om op één motor nog op een hoogte van 1800 meter te kunnen vliegen. De afwerking zal, zooals die van alle Koolhovens, practisch en smaakvol zijn, terwijl de kleur waarin de vliegtuigen de lucht zullen kiezen,, hei-rood en zilver is met 't Zwitsersche Kruis op de vleugel tippen. Een complete Philips radio-installatie en drinkbekers bij elke zitplaats behooren tot de uitrusting. Deze sodawater installatie is gelijk aan die, welke in 1925 werd toegepast op het eerste 3-motorige groot vliegtuig der K. L. M. de Koolhoven FJC. 33. Koninklijke onderscheiding Benoemd is tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, mej. M. H. Geraerts (zus ter Berthilia), algemeen overste der Con gregatie „Charitas", te Roosendaal. Kerstfeest op het Loo. H. M. de Koningin is voornemens in den loop van deze" maand op het Aardhuis bij 't Loo (gemeente Apeldoorn) voor genoo- digden een Kerstfeest aan te richten, zoo als H. M. reeds meermalen voor bewoners uit die omgeving heeft gedaan. H.KJI. Prinses Juliana zal ook van dit feest getuige zijn. Burgemeester Bij Kon. besluit van 30 November is, met ingang van 15 December, benoemd tot burgemeester der gemeente Doniawerstal B. Hopperus Buma. De nieuwbenoemde burgemeester van Doniawerstal, de heer P. Hopperus Buma, werd te Leeuwarden geboren en is thans 38 jaar oud. De heer Hopperus Buma is ambtenaar ter gemeentesecretarie van Putten. Rechterlijke macht Bij Kon. besluit van 1 December is be noemd tot rechter in de rechtbank te 's Gravenhage, mr. A. Ikman van Burck, thans rechter in de rechtbank te Almelo. Weer een mooie opdracht Naar wij vernemen heeft de Thomassen- Motorenfabriek te De Steeg, van de Ba- taafsche Petroleum-Maatschappij te 's Gra venhage in aansluiting aan haar onlangs vermelde orders voor Venezuela en Cu rasao thans weder een opdracht ontvan gen en wel voor de levering van 36 gas motoren van 25 p.k. met toebehooren voor het aandrijven van olieput-pompen in Ve nezuela. Gift Rockefeller-foundation. De Rockefeller-foundation heeft besloten een belangrijke gift beschikbaar te stellen voor physisch-biologisch werk, dat door prof. Kluyver (Delft) als bioloog en prof. Omstein (Utrecht) als physicus geleid zal worden. HAAGSCHE RECHTBANK. De 25-jarige P. L. uit Voorburg, die op 5 October j.l. met een door hem bereden motor onder Hazerswoude tegen een hem tegemoetkomende auto opbotste, waardoor de duorijdster (verloofde van verdachte) het leven verloor, werd ter zake van dood door schuld veroordeeld tot 2 maanden hechtenis voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd, en intrekking van het rij bewijs voor den tijd van één jaar. De 38-jarige handelsreiziger H. C. M. S. te Rotterdam heeft terecht gestaan ter zake van het veroorzaken van dood door schuld. Verdachte is n.l. als autobestuurder te Wassenaar op 28 Juni j.l. op den Rijks straatweg aldaar, met een door hem be stuurd vierwielig motorrijtuig tegen een andere auto opgebotst, waarna hij het rij wielpad opreed, alwaar zich een wielrij der bevond, die door verdachte's auto te gen een boom werd gedrukt tengevolge waarvan de man, de brandstoffenhande- laar H. W. Visser uit den Haag, kort daar op is overleden. Dr. J. P. L. Hulst verklaarde als des kundige, dat het slachtoffer een groote wonde aan het achterhoofd had bekomen en dat de schedel van het slachtoffer was ontwricht ten opzichte .van de wervelko lom, hetgeen den dood tengevolge heeft gehad. De agent van politie Engels verklaarde, dat hij op genoemden avond na het onge val ter plaatse is gekomen en dat hy het lijk van het slachtoffer alsmede het rijwiel in beslag heeft genomen. De makelaar K. uit Wassenaar zeide, dat hij dien avond met een auto in de richting Leiden reed en toen linksaf de Rust en Vreugdlaan wilde inrijden, na vooraf de richtingaanwijzer te hebben uit gestoken. Toen getuige evenwel midden op den weg stond, heeft hij op de tweede baan gestopt na de wagen met de kop in de richting Leiden te hebben geplaatst. Uit die richting kwam toen de auto waar voor de vierde rijbaan vrij was. Deze auto haalde eerst links uit en daarop rechts, waardoor een botsing tusschen beide auto's ontstond. De bestuurder van de andere auto reed vervolgens het rijwielpad op met bovengenoemd gevolg. Door de botsing is het linkerachterspatbord aan getuige's auto beschadigd. Ter strafzitting van het kantongerecht alhier stonden 46 zaken ter rolle. Kan tonrechter Mr. J. H. W. N. Nicolaï. Allereerst hadden zich te verantwoor den een drietal jongelui genaamd v. d. B., v. d. S. en v. D. terzake wegens het loopen op verboden grond. Verdachten ter zitting verschenen, voerden ter verdediging aan vergunning te hebben gehad van zekere E. v. d. N. Deze als getuige gehoord, ver klaarde inderdaad toestemming te hebben gegeven, hoewel hij zelf geen toestemming had van zijn grootvader, de huurder van hett weiland. De ambtenaar van het O.M. hier rekening mede houdende, vorderde tegen ieder der verdachten een geldboete van 1.subs. 1 dag hechtenis tegen de meerderjarige en 1 dag tuchtschool tegen de minderjarige. De kantonrechter ging met deze vordering mee, alleen met dat verschil dat hij de geldboete veranderde in 50 ot. voor ieder der verdachten. H. A. de M. had als bestuurder van een rijwiel zonder licht gereden. Verdachte ontkende op zijn rijwiel te hebben gereden, doch beweerde hiernaast te hebben geloo- pen. De verbalisant de agent van 'politie de Gr. als getuige gehoord, verklaarde even wel dat verdachte had gereden en door een Collega van hem zelfs van zijn rijwiel was getrokken. Eisch en veroordeeling 3. sub. 1 dag. Eenige sporbhengelaars hadden zich te verantwoorden wegens overtreding van de visscherijwet; het visschen onder de ge meente Nieuwkoop zonder geldig ver gunningsbewijs. Voor verdachten was als gemachtigde verschenen de heer B., ver tegenwoordiger van een hengelaarsbond. Als getuigen werden gehoord de verbali sant en de vergunninghouder en of pachter vain het water. Uit de getuigenverklaring van verbalisant1 de betrokken agent van politie bleek dat het in Nieuwkoop met de naleving van de visscherijwet een Janboel was. en hoewel er vele klachten komen con trole onmogelijk is. Ook in dit geval had de eigenaar den heer B. vergunning mondeling zonder schriftelijk bewijs ge geven aan getuige C. v. d. B. die op zijn beurt weer vergunning had gegeven aan de sportvisschers. De kantonrechter merkte dadelijk op, dat dit wel mogelijk was, doch dat de rechthebbende eigenaar van het vischwater of de vergunninghouder de sportvisschers dan moet vergezellen. Een bewijs van den vergunninghouder is niet geldig ingevolge de visscherijwet. In casu hadden de sporthengelaars dus een bewijs moeten hebben van den eigenaar. Boven dien bleek dat verschillende pachters of vergunninghouders de sportvisschers ook nog in eikaars water laten visschen, zoo dat v ilisant alreeds meer had aange- drongdat de verschillende vergunning houders een combinatie vormden voor betere controle. Deze raad had men echter van de hand gewezen en men was rustig voortgegaan. De betrokken verdachten zoo als de ambtenaar van het O.M. en ook de gemachtigde opmerkten waren echter te goeder trouw geweest en door het bewijs wat zij van getuige v. d. B. hadden gehad in de veronderstelling geweest met den eigenaar van het water te doen gehad te hebben. De vergunninghouder van het wa ter C. v. d. B. als getuige gehoord gaf een en ander toe, doch beweerde geen mon delinge doch schriftelijk bewijs van den eigenaar v. B. te hebben gehad, waarop hij een soort kwitantie vertoonde, dat echter niet als deugdelijk bewijs kon worden aan genomen. De ambtenaar verzocht in zijn requisitoir aan de pers tegen een en ander ernstig te waarschuwen omdat de sportvisschers vrij kunnen visschen en vorderde schuldigver klaring van verdachten zonder strafopleg ging. De kantonrechter veroordeelde ver dachten conform. J. Zw. had als bestuurder van een vracht auto wonende te Katwijk aan Zee onder de gemeente Alphen aan den Rijn langs den Rijksstraatweg een aanrijding veroorzaakt en daarbij een vrachtauto van den expediteur H. J. E. uit Schoonhoven aangereden, waai-door deze een schade had bekomen van ruim 200. Verdachte ontkende de aanrijding te heb ben veroorzaakt en gaf als lezing dat E. plots teveel naar links was uitgeweken voor een boom die terplaatse min of meer over den weg hangt. Een getuige verklaarde evenwel conform de tenlastelegging, terwijl een getuige a decharge, niets positief kon verklaren, doch in den geest van verdachte zich uitte. De ambtenaar van het O.M. over woog in zijn requistitoir dat verdachte z.i. te weinig naar rechts was uitgeweken en hij zonder veel noodzaak teveel links had gehouden. Hij vorderde een geldboete van 20.subs. 10 dagen. De kantonrechter rekening houdende met de omstandigheden ter plaatse, breedte van den weg en slech te weersgesteldheid waaronder het onge val had plaats gehad, veroordeelde ver dachte tot 12.subs. 4 dagen. Mevr. J. K. uit Rijswijk had als bestuur ster van een personenauto op 22 Sept. j-L ter hoogte van de Hofbrug in de gemeente Alphen de wielrijder v. R. aangereden. Verdachte ontkende door schuld de wiel rijder te hebben aangereden, doch dat deze plots was gestopt. De wielrijder als getuige gehoord verklaarde dat de Hofbrug open was geweest voor de scheepvaart en hij hiervoor had staan wachten. Zoodra de brug was gesloten had hij zich hierover be geven terwijl achter hem verdachte met haar auto kwam aanrijden en hem plots opzij aanreed terwijl zij wilde passeeren. Mede als getuige werd gehoord zekere B. die verhaalde toen de brug dicht ging dat de auto signaleerde en den wielrijder aanreed;, of deze echter stilstond of reed was hem niet juist meer bekend doch hij meende dat hij half op zijn rijwiel zat. Op een vraag van den kantonrechter en amb tenaar of de verdachte kort achter de wiel rijders reed, antwoordde hij bevestigend en of het publiek op de trottoirs liep en rechts van den weg hield, antwoordde hij tot groote hilariteit van de publieke tri bune: neen daar weet men hier niet van, de meesten loopen als een koppel koeien! De ambtenaar vond het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en vorder de een geldboete van 15.subs. 3 dg. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 7.subs. 2 dg. tevens met toewijzing van de civiele vordering die getuige v. R. tegen verdachte had ingesteld tot een be drag van 5.wegens geleden schade aan zijn rijwiel. Verdachte E. v. PI. uit den Haag verte genwoordiger van de firma Englebert had op den avond van 28 Sept. 1934 langs den Westkanaalweg te A1 p h e n de vrachtauto van B. bestuurd door H. H. aangereden. Genoemde vrachtauto was hierbij belang rijk beschadigd doch de auto van verdach te een nieuwe racewagen die hij moest gaan demonstreer en was bijkans geheel vernield, doordat hij na de aanrijding met de vracht auto nog met een telefoonpaal in botsing was gekomen en daarna boven een sloot en gedeeltelijk op den berm van den weg was blijven hangen. Verdachte gaf royaal de aanrijding toe, doch voerde als verdedi ging aan plots te zijn uitgeweken voor een kind dat plots uit den berm van den weg te voorschijn kwam. Met in-zet van eigen leven had hij een aanrijding met de vracht auto verkozen. De getuigen de bestuurder der vrachtauto en mede inzittenden gaven als hun meening te kennen dat verdachte niet zoover had behoeven uit te halen, ter wijl hij met groote snelheid reed en an ders toch wel een aanrijding had kunnen voorkomen. Verdachte beweerde het kind eerst op geringen afstand te hebben gezien, zoodat het handelen was in een ondeelbaar oogenblik. Het uitzicht was voor hem be lemmerd. De ambtenaar achtte dat ver dachte juist had gehandeld door deze ma noeuvre te maken, waardoor hij een aan rijding met een kind had voorkomen. Hij vorderde derhalve vrijspraak. De Kanton rechter was eveneens van meening dat hier van overmacht sprake was en ontsloeg ver dachte van verdere rechtsvervolging. In de overige zaken werd verstek en aan houding verleend. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. AGENDA De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapen burg, 12 telefoon 594; J. E, M. ten Dijk, Haven 18, telefaan 85; en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest teL 274. ACADEMIENÏEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Indisch Recht mej. T. Heijligers, Utrecht; doctoraal examen Geneeskunde mej. C. E. de Roos, Wassenaar, mej. C. Wise- lius, Den Haag; voorbereidend kerkelijk examen de heer R. W. Steur, Burgt Schouwen; .candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heer I. C. Droste, Haarlem. STADSNIEUWS VAN DE KROEG VIA DEN SCHOUWBURG HET KLOOSTER IN. Gisteravond is de 23-jarige student D., die teveel aan Bacchus geofferd had, op den Oude Vest terecht gekomen en toen hij de Schouwburgdeuren zag openstaan daar binnengegaan. Dat gebeurde na de Schouwburgvoor stelling en hij raakte achter het tooneel verzeild. Daar heeft hij zich te slapen ge legd en toen hij ontwaakte zocht hij den uitgang weer op, doch deze was gesloten. Hij was dus gevangen, maar dat bleek geen bezwaar, want na eenig zoeken vond hij een touw, waarmede hij zich vanuit den Schouwburg liet afzakken in den tuin van het St. Josephtehuis der Zusters Car- melitessen. Ook daar vond hij geen uitweg en opnieuw legde hij zich op in binnen plaats te slapen. Door de kou werd hij vanmorgen te half zeven wakker. De zus tertjes waren toen reeds op en de student kon het huis binnengaan. Op een der gangen ontmoette hij een zuster, die hem natuurlijk vroeg wat hij daar te maken had. De student gaf uitleg, maar de overste achtte het beter de politie van het gebeur de in kennis te stellen. En zoo gebeurde het, dat in den vroe gen morgen de student door de politie uit het zusterhuis werd afgehaald. Gistermorgen is op den Haagweg een voor een melkwagen gespannen paard van den heer v. d. Stoel, uit de Genestetstraat, op den Haagweg op hol geslagen, vermoe delijk doordat het dier was geschrikt van het verkeer. Het paard kwam eigener be weging tot stilstand, doch de op den wagen staande melkbussen, welke eraf geslingerd waren, werden beschadigd, terwijl de in houd verloren ging. Installatiefeest. A Nadat 's morgens tot intentie der aspi rant-Gezellen in de kapel van het Weeshuis een H. Mis was opgedragen, onder welke allen ter H. Tafel naderden, had Zondag avond de plechtige installatie plaats in het Gezellenhuis. Met de 25 aspirant en waren aanwezig een flink aantal Gezellen, familieleden der aspiranten en eenige leden van den Raad van Bestuur. Na het spelen van de Kolpingsmarsch opende de Zeereerw. Praeses, Pastoor Th. Beukers, met gebed den feestavond en zong men met begeleiding van het-muziekgezel schap het steeds pittige „Vlaggelied". De eigenlijke installatie nam daarna een aanvang. Hierbij volgt men thans een door de centrale leiding vastgestelde methode, waarbij aan frischheid veel gewonnen is. Na het beantwoorden van enkele vragen werd met de hand op de vlag de belofte van trouw aan de Kolpingsbeweging afge legd. De vice-Praeses, Kapelaan Schrama, reikte hierna de diploma's uit en het in signe werd dan opgespeld. Ten slotte weid met den handslag de belofte afgelegd: Trouw aan Kolping Aan Kolping trouw! Pastoor Beukers wenschte de nieuwe le den hierna geluk met hun opname in de Gez.-Ver. Gij hebt, aldus spr., op u geno men een zegenrijk lidmaatschap, want in het Kolpingsgezin wordt uw godsdienstzin en uw arbeidslust ontwikkeld en versterkt. Een mooi aantal jonge krachten erbij be- teekent vooruitgang voor de vereeniging van Vader Kolping. In uw vlag staat de K. van zy'n naam en dat zegt ons iets nJL trouw te blijven. Er zijn nog meer woor den, die met een K beginnen. Kennis wordt u hier bijgebracht over godsdienst, maatschappij, beschaving enz. Karak ters wil men van u vormen, want karak ters zijn er thans hand noodig. Karakter loosheid moet gij schuwen en aanvaardt daarom alles wat uw karakter veredelt. Er is nog een woord: kankeren, maar dat moet ge nooit doen. Heel veel menschen kankeren over anderen, nooit over zich zelf en dat terwijl ook bij hen zooveel fou ten zijn. Gij, nieuwe Gezellen, gij moet door kennis uw karakter veredelen en dat leelijke ding nooit aanleeren. Een hartelijk applaus getuigde van aller instemming, waarna ook de vice-Praeses zijn nieuwe „zonen" toesprak, daarbij wij zend op de lessen in de adspiranten-cursus gegeven. Na een korte pauze werd afwisselend opgetreden door „Franz Schweizer" en een tweetal leden der tooneelclub A-dolf Kol ping".. De vele aanwezigen waren gul met applaus voor deze vroolijke tip. Het slotwoord werd gesproken door den Senior, waarin hij dank bracht aan de me dewerkers, aan de familieleden en aan de Gezellen. Hierna deed hij eenige grepen uit het program der vereeniging, speciaal wijzende op de sfeer van het gezin. Want meer dan leden zijn de Gezellen broers van elkander, het geheel geleidt door een Pries ter-vader. Hoewel tevreden met veel werk zag men liever veler werk. Daarom deed hij een krachtig beroep op de nieuwe leden om zich te geven in de Onderafdeelingen. In sterke broederliefde moet gebouwd wor den en moeten anderen gebracht worden tot de versterkende idealen van dien ede len priester, Ad. Kolping. Godsdienstig, maatschappelijk en cultureel bouwen wij een huis van vrede in de maalstroom van den tijd. Zoo moet het worden! En na een daverend applaus op de enthousiaste woorden van den Senior sloot de vice-Praeses deze beteekenisvolle bij eenkomst met gebed. Aanbesteding. Namens B. en W. dezer gemeente is he denmorgen door den directeur van Ge meentewerken aanbesteed het uitvoeren van slootdempingen, rioleerings- en be stratings werken op terreinen ten noorden van de Zeemanlaan en het maken van een overgang over de trambaan der N. Z. H. T. M. tegenover de Leliestraat. Er waren 14 biljetten ingeleverd waarop als volgt was ingeschreven. T. H. de Bruin, Den Haag, ƒ33.519; H. en P. J. Visser, te Rijs wijk en Wassenaar 31.770; A. van Halen en I. Doornik 30.400; H. C. Heemskerk ƒ30.300; W. Visser, Wassenaar ƒ28.990; fa. Gebrs. A. en J. den Ouden, Oegstgeest 28.430; de Winter en van Weeren 28.000; H. Veld ƒ27.996; A. J. de Later en Ph. Meyers, Oegstgeest 26.500; fa. E. Sanders en Co. Gouda ƒ26.243; H. Bunschoten ƒ26.200; L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuif zand 25.830; C. Godschalk 25.760; G. A. Koning, Voorschoten 25.000. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wo nen de inschrijvers alhier. De gunning werd aangehouden. De bouw van het transformatorhuisje voor de Sted. fabr. van Gas en Elecericiteit in de Lombokstr. is gegund aan de fa. B C. Strijk en J. W. M. Jansen, aannemers alhier, Javastraat 2.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2