DINSDAG 4 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R.-K. Voetbalver. „Trekvogels". *t Was gisteren een verregende voetbal zondag. Het derde begon om 12 uur nog vol goeden moed tegen B. S. V. I uit Bleis wij k. Met rust stonden ze, met 30 achter. Toen werd het zoo erg met de regen, dat de scheidsrechter den wedstrijd staakte. Es to uit Bodegraven maakte een ver- geefsche reis, daar de regen aanhield en dus maar niet begonnen werd. Dan gingen er zes Trekv. leden met de D. H. A. K. wandeltocht mee. Om elf uur werd met dreigende lucht te Gouda gestart. Niettemin ging men vol goeden moed op weg. Nauwelijks waren wy de stad uit of het begon te regenen. Toch bleef er de goede stemming in. Hoe harder het regende, hoe harder werd er gezongen. Na een korte rust in Waddinx- veen werd om kwart voor drie Gouda weer bereikt. Er was niet een uitgevallen. Al- zoo een mooie prestatie jongens, jullie hebt laten zien, dat een R.K. sportman ook wat kan. Een 25 K.M. marsch bij zulk weer is beusch geen sinecure! R.-K. S. V. „O. D. L*. Gisteren speelde ODIa thuis tegen VCHa *t Weer viel niet mee, er viel wat regen, doch 't veld was tamelijk. Doch na eenigen tijd spelens werd 't er niet beter op en werd maar gestaakt. ODI II had WL H op bezoek. Hoewel t nog steeds regende werd toch gespeeld. Voor de rust was 't veld nog tamelijk. Er werd vlot en vlug gespeeld en beide elf tallen leken wel even sterk. Doelpunten bleven uit en de rust trad in met 00. Na de rust was 't veld slecht doch er werd toch doorgespeeld. Van spelen was geen sprake, 't leek wel een glijpartij. Toch ge lukte het WL met 20 te winnen. De wedstrijd ODI IODV I ging niet door, wegens afwezigheid van den scheids rechter. Van ODI HIVCH is de wedstrijd ge staakt. R.K. Sportver. „V.CJH." Heden speelde op eigen terrein het 2e elftal tegen ODI UI van Leimuiden. Of schoon het weer slecht was en daardoor het terrein nat, werd er van beide zijden dap per gestreden. De rust ging in met 00. Na de rust wist ODI spoedig de leiding te nemen, maar toen door hard werken het V.C.H. gelukte gelijk te maken, doordat de keeper met bal en al in het doel kwam, verliet ODI het terrein met den stand 11. Onze Junioren kampten te Leimuiden tegen de ODI-Junioren. De rust ging in met 20 voor VCH. Na de rust kwamen er maar 6 spelers van ODI in het veld, zoo dat de wedstrijd werd afgebroken, met stand 20 voor VCH. R.K. Sportver. „Kolpings-Boys". Gisteren ging alleen de wedstrijd Tey- lingen b-jun.Kolp. Boys b-jun. door, welke wedstrijd op onfortuinlijke wijze verloren werd. Uitslag 53 voor Teylingen, DAMMEN Gezellig Samenzijn. De Comp-wedstrijd G.S. Leiden OJDH. Voorburg is geëindigd in een 1010 uit slag, in hoofdzaak door onvolledigheid van G. S. OJD.B. VoorburgG.S. Leiden L. v. d. NouwelandG. Geerlings 02 J. v. SchijndelA. Terhaar 02 G. Belt Sr.H. Stipdonk 20 C. v. cL NouwelandA. H. Jansen 02 N. v. d. KrogtG. Jansen 02 G. W. BoxelaarC. Klein 02 N. v. d. Krogt Sr.niet opgek. 20 A. v. d. NouwelandP. Geerlings 20 A. v. Schijndelniet opgek. 20 G. Belt Jr.—T. H. D. Bousie 2—0 10—10 Verder zij nog vermeld, dat de Damclub G.S. op verzoek mee speelt in de Neder laag-wedstrijden van de P.DL.V. te Lisse op 20 Dec. a& WANDELSPORT BONDS WANDE LING D. H. A. K. De slechte weersomstandigheden waren oorzaak, dat bovengenoemde wandeling moest worden uitgesteld. Thans is zij vast gesteld op 9 December a.s. Het aantal deel nemers is intusschen met pl.m. 10 wande laars gestegen. We zullen hopen, dat nog velen zich ge trokken gevoelen nog in te schrijven. De Bataven, die de grootste groep vorm den, zag haar aantal eveneens gegroeid. Nogmaals door dit bericht een aanspo ring: loopt mee op 9 December a.s. Afstand 25 K.M., belooning het officieele bondskruis. Start 12 uur vanaf Sportpark „Haag- weg". Inschrijvingen te richten met bijvoe ging van 50 ce. inschrijfgeld aan L. Ritsen, W arm und astr a at 36, Warmond en P. J. Verhoef, Steenstraat 1, Leiden. IJSSPORT HET EERSTE INTERNATIONALE TO URNOOI. Sterke Teams in Amsterdam. Reeds vaak heeft men van het fantas tisch snelle spel, dat IJshockey heeft, kun nen lezen. A.s. Zaterdag en Zondag kunnen de Sportliefhebbers het ook zien. Eenige zeer sterke buitenlandsche teams zullen dan naar Amsterdam komen om den strijd om den kostbaren beker, welken de Turmac voor dit tournooi beschikbaar heeft gesteld, aan te binden. Het eerste team van Oxford zal op zijn reis naar Berlijn Amsterdam aandoen en op den eersten dag tegen het Citroën-tearu uitkomen, terwijl het sterke Oostenrijksche team van de Wiener Eislauf Verein tegen een Holiandsche combinatie zal spelen. De Holiandsche spelers maken onder lei ding van den trainer van den Ned. IJs hockey Bond, den heer Weinberger, snelle vorderingen, zoo als Zondag in Brussel bleek, waar van de verliezersronde tegen de Belgen gewonnen werd. De wedstrijden vangen Zaterdagmiddag half 3 aan, terwijl Zondagavond 8 uur de finale en de verliezersronde gespeeld wordt. Kunstijsbaan wordt overdekt. Naar het „Hbld." verneemt, ligt het in de bedoeling van de directie der Eerste Ne- derlandsche kunstijsbaan te Amsterdam, nabij het Sportfondsen bad, het ijsoppervlak en de tribunes te overdekken, waardoor men niet bevreesd behoeft te zijn voor ver rassingen van weersomstandigheden. Hoe de overkapping zal worden uitgevoerd, staat nog niet vast. Er is sterk gedacht aan de overkapping zooals die is uitgevoerd bij het Sportfondsenbad te Arnhem, waar het dak boven het bad in twee helften is ver deeld welke helften op rails loopen en weggerold kunnen worden, een z.g. open schuif ba ar dak. OLYMP. SPELEN DE FAKKEL-ESTAFETTE. Thans is bkend geworden, dat de Olym pische Comité's van Tsjecho-Slowakij e, Bulgarije, Hongarije, Oostenrijk, Joego slavië en Griekenland- goedkeuring hebben verleend aan het plan om in 1936 deel te nemen aan den Olympischen fakkelloop van Griekenland naar Berlijn, en welke estafette ook voor een deel door deze lan den gaat. Voor Maart 1935 zullen de Co- mité's aan 't Organisatie-Comité te Berlijn moeten mededeelen, hoe het traject in hun land loopt. Werelddeelen estafette-zwemmen. Evenals te Los Angeles zal de F.I.N.A. in 1936 te Berlijn, direct na beëindiging der Olympische Spelen op 16 Augustus van dat jaar, een Werelddeelen-estafette zwemmen organiseeren, over vier maal 200 Meer vrije slag. De wedstrijd gaat om een beker, ge naamd Hearn-beker. Hearn was vroeger secretaris van de F.I.N.A. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. V er keersovertredingen. M. C. K. te Katwijk aan Zee heeft op den Stationsweg te Leiden gereden met een transportdriewieler met motor zonder dat dit voertuig voorzien was van remmen. De verbalisant, als getuige gehoord, ver klaarde, dat verdachte op een stopteeken niet kon stoppen door te remmen, maar dat hij er af moest springen en het voertuig met zijn handen tot stilstand moest bren gen. Eisch 6 sub. 3 d. Uitspraak conform. P. v. L., bakker te Alphen aan den R ij n, moest terecht staan ter zake hij op de Haarlemmerstraat rijdende met een snelheid van 50 K.M. het kruispunt Prin- sessekadeTurfmarkt is genaderd. De daar- dienstdoende verkeersagent had verdachte reeds 50 M. tevoren een stopteeken gege ven, maar door de groote snelheid waar mee verdachte reed, kwam hij 3 M. over de stoplijn pas tot stilstand. De ambtenaar vroeg 10 sub. 5 dagen. De kantonrechter was het met dezen eisch niet eens en vond het roekeloos van verdachte om met zulk een snelheid een druk kruispunt te naderen en verdubbelde den eisch, dus 20 sub. 10 dagen. P. B., taxibestuurder te Amsterdam, heeft te Noordwijkerhout met zijn auto links van den weg gereden en getracht een auto, waarvan de bestuurder vooraf dui delijk een teeken gaf, dat hij een zijweg in wilde gaan, aangereden. Een remspoor van 20 M. deed vermoeden, dat de ver dachte met groote snelheid heeft gereden, aangezien bij een remproef bleek, dat met een snelheid van 40 KJVI. de auto na 8 M. stil stond. Eisch en uitspraak conform 20 sub. 20 dagen. H. A de J. woonachtig te Delft heeft op de Utrechtsche brug te Leiden met zijn auto onvoorzichtig een drietal wielrijders getracht te passeeren. Dit kon heel moeilijk meer, daar er uit tegenovergestelde rich ting ook verkeer op de brug was, zoodat een der wielrijders de dupe werd. Deze zaak werd 14 dagen aangehouden. C. L., taxibestuurder te Leiden, moest verschijnen, omreden hij met zijn auto komende van de Hoogewoerd onvoorzich tig de Kraaierstraat in wilde rijden en daar door een racefietser heeft aangereden. Bij getuigenverhoor kwam vast te staan, dat de fietsrijder met een snelheid van 20 K.M. aan was komen rijden en de ver dachte door een juist passeerende auto dus danig het uitzicht werd belemmerd, dat hij den in groote snelheid achter de auto rijdende fietser niet meer kon ontwijken. De ambtenaar achtte niettemin het feit bewezen. Verdachte had beter uit moeten kijken. Hij eischte daarom een boete van 15 sub. 10 dagen. De kantonrechter was het daar niet mee eens en sprak verdachte vrij. J. v. D. te R ij n s b u r g heeft met groote snelheid den, bocht Kort RapenburgBree- straat genomen, waardoor hij niet tijdig ge noeg kon stoppen voor een wielrijder, die daar ter plaatse reed. Een botsing was het gevolg waardoor een schade werd toege bracht van 3.75. Ook deze zaak werd 14 dagen aangehou den voor het hooren van meerdere getui gen. C. P. H. te 's-Gravenhage die verstek liet gaan heeft op den Hoogen Rijndijk gemeen te Zoeterwoude getracht tusschen een driewieler en een stilstaanden groenten- wagen door te rijden met het gevolg, dat de groenten wagen het kind van de reke ning werd. Eisch 15 sub. 10 dagen. Uitspraak 20 sub. 10 dagen. A. J. M. S., chauffeur te Rijswijk, heeft op den Leidschen Weg te Voorschoten onvoorzichtig uitgehaald voor een wiel- rijdster met het gevolg, dat een wielrijder FEUILLETON. LIEFDE IN HET OERWOUD Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.). 19) Hij wees naar een linnen draagstoel, waaruit hij bij haar komst opgesprongen was en terwijl ze er in neerviel, vroeg hij: „Denkt u, dat het op een gevecht met Legrand's troep zal uitloopen?" „Toen ik wegging, was hij er niet. Ik hoorde ergens trommels slaan en ik denk, dat hij daar naar toe is." Rimington knikte. „Dat is heel waarschijnlijk. Er is een vrij groot dorp op ongeveer drie mijl afstand van hier. Ik veronderstel, dat hij daar wat te doen heeft.en veel moois zal dat wel niet zijn." Hij verdween in de schaduw van de dichtstbijzijnde boomen en kort daarna hoorde zij hem iets zeggen in het Indische dialect. Zij trachtte zich te herinneren, wat haar broer over dezen man verteld had. Het was niet veel, maar zij wist, dat hij groote achting voor Rimington had ge voeld. En toen hij weer in den lichtkring van het vuur stapte, gevolgd door vier in boorlingen, keek zij hem met meer dan ge wone belangstelling aan. Hij moest, dacht ze, ongeveer dertig jaar zijn, hij was lang, breedgeschouderd en zijn nek en armen waren gespierd en krachtig, maar hy be woog zich vlug en veerkrachtig, met iets van de lenige gratie van de wilde dieren van het oerwoud, waarin hij het grootste deel van zijn leven had doorgebracht En toen zij zijn gezicht nog eens nauwkeurig gadesloeg bij het licht van het vuur, voelde zij intuïtief, dat hij een man was, die ver trouwen in zichzelf had en ook anderen vertrouwen inboezemde, Terwijl zij nog bezig was, hem te bestudeeren, kwam hij op haar toeloopen. „Miss Donthorne, wilt u rijden of loo pen?" „Loopen", antwoordde zij. „Bent u daartoe wel in staat? U hebt veel van uw krachten gevergd." „Ik kan heusch wel loopen", viel zé hem in de rede, gedrongen door het zonderlin ge verlangen, om geen verdere zwakheid te laten merken tegenover dezen man. „Uitstekend", zei hij, zonder verdere tegenwerpingen. „Wij zijn klaar om te ver trekken. Maar een van de jagers kan uw geweer voor u dragen." Hij wachtte niet op het toestemmend antwoord, maar raapte het wapen op en gaf het aan een van de zwarten. Toen lachte hij even en zei: „Zie zoo, nu kunnen we op weg gaan". De weg, dien zy volgden was gemakkelij ker dan het pad, dat zij gekomen was, en terwijl ze naast hem liep, trachtend haar stappen naar de zijne te regelen, wierp ze af en toe een blik op haar zwijgenden metgezel. Er was een peinzende blik op zyn gezicht alsof hij een moeilijk vraagstuk trachtte op te lossen, maar hij zei niets, tot ze een dichte rij boomen bereikten, waarachter ze onduidelijk de lichtplekken van een paar uitstervende vuren konden onder scheiden. „Ziezoo", zei hy, „we zyn er." Rimington stond even na te denken en fluisterde toen: „Legrand is nog nietterug. Hij heeft niets van uw weggaan gemerkt. Kom mee." Hij ging hen voor, om het kleine meer heen en liep toen regelrecht op het kamp af. Toen ze de tenten bereikten, drong plot seling Mannering's stem tot haar door, in koortsachtige opwinding. „Neen, neen, Legrand! Een kind! Mijn hemel.... man...." Verder kwam hij niet en Alec Riming ton keek snel naar het meisje. „Misschien is Legrand toch nog terug gekomen." „Neen" zei ze, „het is de koorts. Laten we hem meenemen, voor Legrand terug is. Zij haastte zich naar haar eigen tent, stak de stormla'mp aan en ging hem voor naar Mannering's tent. Sir George's oogen waren gesloten, maar zijn gezicht was opgezet en zijn ademha ling was snel en onregelmatig. Rimington keek zwijgend op hem neer met iets van minachting in de uitdrukking van zijn oogen. Plotseling draaide hij zich weer om en vroeg kort en bruusk aan Ho- nor: „Bent u met hem verloofd?" Het meisje keek verwonderd op bij die vraag en er gingen een paar seconden voorbij, voor ze antwoordde: „Ja, hij is mijn verloofde." Hij keek weer neer op den man in bed, alsof hij zich afvroeg, wat ze gezien kon hebben in dien man met zijn zwak, karak terloos gezicht." Toen hij zich weer tot haar wendde, was er iets van verwondering op zijn gezicht. „Hebt u hem werkelijk lief?" Deze tweede vraag bracht haar nog meer van haar stuk dan de eerste. Zy had er nooit over nagedacht, maar deze vreemdeling maakte het haar met zijn rechtstreeksche vraag plotseling ontstel- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 5 December. Huizen, 1875 M. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 GramofoonpL 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Kwintetconcert. 12.15 GramofoonpL 12.30 Zang. 1.00 Vervolg kwintetconcert. I.30 Vervolg zang en piano. 2.00 GramofoonpL 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.003.45 Cello-recital. 4.00 Orgelconcert. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwpraatje. 6.307.00 Afgestaan. 7.15 GramofoonpL 7.30 Voor de kleintjes. 8.00 NCRV-Klein-orkest en NCRV-Har- monieorkest. 9.40 St. Nicolaas-Programma. 10.10 Vaz Dias. 10.20 Vervolg concert. II.0012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum, 301 M. 8.00 GramofoonpL 9.30 Onze Keuken. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. L d. continubedr. 12.00 De Zonnekloppers. 12.30 Orvitropia. 1.00 Hobo en piano. 1.10 Vervolg concert. I.302.00 Trioconcert. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Notenkrakers. 6.00 GramofoonpL 6.20 Saxofoon en piano. 6.30 E. Walis en zijn orkest. 7.02 „Broadway-Schandalen". 8.3012.00 Hou Stand en St. Nicolaas Programma. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. II.05 Lezing. 11.20 GramofoonpL 11.50 Voor de scholen. 12.05 OrgelspeL 12.50 Ch. Manning en zijn orkest. I.50 GramofoonpL 2.25 Voor de scholen. 3.15 Piano-recital. 3.35 Sted. orkest Bournemouth. 5.05 Het Mac Arthur kwintet. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.50 en 7.05 Lezingen. 7.25 Zang. 7.50 BBC-Symphonie-orkest. 10.35 Het Celebrity-Trio. II.15 Voordracht. 11.2012.20 De Grosvenor House Band. „R a d i o-P a r i s". 1648 M. 7.20 en 8.20 GramofoonpL 12.35 Het Goldy-orkest. 8.20 „Zampa", opera van Hérold. 10.50 Dansmuziek. uit tegenovergestlede richting werd ge raakt door den laadbak van verdachte's auto. Een viertal getuigen verklaarden een parig, dat de schuld bij verdachte lag. Eisch 10 sub. 5 dagen. Uitspraak con form. Overtreding Crisiszuivelwet. P. O. te Zoeterwoude heeft een 1/s K.G. boter in voorraad gehad, bestemd voor aflevering, dat niet voorzien was van een merk, voorgeschreven door de Crisiszuivel- centrale. Eisch 15 sub. 10 dagen. Uitspraak 10 sub. 5 dagen. Haringafval in zee gegooid. J. N. H. te Katwijk aan Zee heeft een kar met haringafval eenige meters in lend duidelijk, dat zij George Mannering niet lief had, dat er een kloof tusschen haar en hem was, die steeds grooter werd. Ze antwoordde niet en voor ze woorden had kunnen vinden, zei Rimington: „Neem mij niet kwalijk. Ik had geen recht om dat te vragen. Maar de gedachte kwam opeens bij me op. Ik zal de dra gers roepen. Hij liep naar de opening van de tent en op hetzelfde oogenblik stak een van de dragers zijn hoofd naar binnen. „Bwana, er komt iemand aan uit het bosch". „Aha, dat zal Jules Legrand zyn. Ik ben benieuwd, of we voor uw verloofde zullen moeten vechten, miss Donthorne." Hij liep naar buiten en op hetzelfde oogenbik klonk Legrand's stem dreigend: „Mijnheer, wat doet u hier in mijn kamp?" Honor liep haastig de tent uit en zag Rimington naar het vuur gaan en er met zijn voet een nieuw stuk hout op schop pend. De vlammen laaiden bijna dadelijk hoog op, en Honor zag, hoe de twee man nen elkander zwijgend aankeken over het vuur. Zij zag ook, hoe er een blik van ont steltenis over Legrand's ge2icht was geko men. Toen lachte Rimington kort: „Herken je me, Legrand? Ja? Dan zal ik je vertellen, wat ik hier doe. Ik ben hier gekomen op verzoek van miss Dont horne, om Sir George mee te nemen." De andere vloekte woedend, maar Ri mington vervolgde: „Je schijnt verbaasd te zijn, Legrand. Dat begrijp ik. Maar de wonderen zijn de wereld nog niet uit. En deze ontmoeting is een van die wonderen. Of vergis ik me? Is die man daar in de tent. „Monsieur!" Er lag iets waarschuwends in die stem Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Strijkensemble. 2.20 GramofoonpL 2.50 Omroeporkest 7.20 Kamermuziek. 7.50 Voordracht. 8.201.20 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20 GramofoonpL 6.35 Kamer-orkest. 11.20 Herb. Fröhlich en zyn orkest 12.35 GramofoonpL 1.35 Schrammelmuziek. 3.20 GramofoonpL 5.05 Zang en Piano. 6.50 Caruso zingt (gr.pl.). 8.00 Stunde der jungen Nation: Die Kul- tur der Germanen. 8.30 Brahms-Concert m. m. v. solisten en orkest. 9.5511.20 Omroepkleinorkest R o m e, 421 M. 8.05 „Rigoletto", opera van Verdi. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 GramofoonpL 1.302.20 L. Langlois' orkest 5.20 Dansmuziek. 6.35 GramofoonpL 7.35 Dito. 8.20 Symphonieconcert 9.20 Dito. 10.3011.20 GramofoonpL 484 M.: 12.20 L. Langlois' orkest. I.302.20 en 5.20 GramofoonpL 6.35 Cello-recital. 7.20, 8.20 en 8.50 GramofoonpL 9.20 Omroeporkest. Hierna tot 11.20 Gra mofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 „Unsere Saar Den Weg frei zur Verstandigung". 8.00 Zie Keulen. 8.30 Piano-recitaL 9.20 Berichten. 9.50 Radio-kwartiertje. 10.05 Weerbericht 10.2011.50 Populair concert en Dans muziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale. Derde programma 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.20—14.20 Brussel Fr. 14.2015.20 Kalundborg of Luxemburg. 15.2017.20 Stuttgart 17.2018.55 Brussel Fr. 18.55—21.20 Weenen. 21.20—22.20 Brussel VL 22.20afloop Stuttgart Vierde programma 8.05 Luxemburg. 8.208.50 Parijs Radio. II.0515.35 Londen Reg. 15.3518.20 Droitwich. 18.20—19.20 Stuttgart 19.2020.50 Droitwich. 20.5021.10 Londen Reg. 21.1022.45 Luxemburg. 22.45^—afloop Londen Reg. zee gereden en daar geledigd. Daar hij dit bij vloed gedaan heeft, kwam bij eb het vuil op het strand te liggen. Eisch 4 sub. 4 dagen. Uitspraak 1 sub. 1 dag. Een niet gesloten hek. Vrijgesproken werd A. de G., veehouder te Voorschoten, wiens paarden op de spoorlijn geloopen hadden, doordat het hek dat het veld afsloot van den spoorbaan openstond. Bij getuigenverhoor kwam vast te staan, dat verdaohie geen nieuwe sluiting aain mocht brengen, maar dat dit geschieden moest door de Ned. Spoorwegen, zoodat deze dus verantwoordelijk waren voor het al of niet gesloten zijn van het hek. en Legrand's oogen flitsten snel in de richting van Honor met een veelbeteeke- nenden blik. Het meisje merkte dien blik op en vroeg zich af, wat dit beteekende, terwijl Rimington blijkbaar iets anders zei, dan hij oorspronkelijk van plan was geweest. „Mannering gaat met me mee." „Neen", riep de Franschman heftig. „Ja, Miss Donthorne heeft het mij ver zocht, het is aan haar om te zeggen, waar sir George heen moet." Legrand wendde zich met een blik naar Honor. „Mademoiselle, u weet niet, wat u doet. Deze man is de ergste vijand van uw ver loofde. Als die er zelf toe in staat was, zou hij u verbieden te gaan. U moet hier bij ons blijven. Dat zou Mannering's wensch zijn. Ik smeek u, verander het plan en blijf'. Het meisje keek van den een naar den ander en zag, dat Rimington's oogen haar ernstig aanzagen. Hij negeerde de woor den van Legrand en vroeg eenvoudig: „Gaat u mee?" Honor aarzelde geen oogenblik. Er was veel, dat zij niet begreep, maar wat Jules Legrand beweerde, maakte niet den min sten indruk op haar. „Ja", zei ze. „Neen',' riep Legrand, terwijl hij een snelle beweging maakte. Er flitste iets in het licht van het vuur en Honor zag, dat het een zwaar automatisch pistool was. Ze wachtte zonder eenige vrees, want diep in haar hart was het vaste vertrouwen, dat de Engelschman met zijn ernstige oogen ook deze hinderpaal zou overwinnen. Onderwijl stond Legrand kwaadaardig en triomfantelijk te lachen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10