MAANDAG 3 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG. 7 ZEILEN OLYMPISCHE STAR-KLASSE. Een syndicaat gevormd. De heer W. H. R. van Dam, Leidscheweg 109 te Voorschoten, een amateur-bouwer, heeft met enkele zeilers uit Leiden en om geving een syndicaat gevormd voor den bouw van zes Olympische starbooten, waar van er reeds drie zijn geplaatst. De bouw kosten in combinatie zullen op 425 tot 475 per schip komen, naar gelang de huid van oregon pine, ceder of mahonie zal wor den gebouwd. Een derde deel der bouwsom moet worden gestort bij toetreding tot de combinatie, een derde deel bij de optuiging en het restant bij de aflevering, die April 1935 zal plaats hebben. WATERSPORT De heer D. Goedkoop Dzn. heeft beslo ten zijn bestuursfunctie als voorzitter der Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging en dus tevens als voorzitter der Kon. Verbonden Nederlandsche Watersportverenigingen, neer te leggen. Het door den heer D. Goedkoop Dzn. ge nomen besluit wordt door het bestuur der K. N. Z. R. V. ten zeerste betreurd, al worden vanzelfsprekend de overwegingen, welke van zuiver persoonlijke aard zijn, ge respecteerd. De heer D. Goedkoop Dzn., werd na het overlijden van wijlen P. L. Lucassen in den winter van 1930, op de algemeene vergade ring van 14 Maart 1931 als voorzitter der Koninklijke gekozen en heeft dus bijna vier jaren het presidium waargenomen. Door het bestuur der Koninklijke is aan den onder-voorzitter, den heer Ernst Crone, verzocht, het voorzitterschap waar te ne men, waarna deze heeft toegestemd. SCHAKEN WEDSTRIJD TE LISSE. In het Bondsgebouw te Lisse had Vrij dagavond de eerse ontmoeting plaats tus- schen de R.-K. Schaakclub „O.D.I." aldaar en de R.-K. Schaakclub „De Zilk" te de Zilk voor de clubcompetitie 2e klasse van het R.-K. Deisch Schaak verband» De uitslag kas als volgt: O.D.I. De Zilk N. v. d. PoelTh. v. Maris 01 P. BergG. A. Mooyekind 1/21/2 C. Th. DuivenvoordeJ. v. Gijlswijk 10 Th. de JeuA. Vreeburg 10 H. v. DiemenP. J. v. d. Ploeg 10 H. v. d. VlugtW. Hoogewerf 1/21/2 A. v. DijkB. Nederstigt 1/21/2 J. SmitN. Hoogewerf 10 C. v. Hoekelen—C. Hoogewerf 10 J. v. d. MeJ. v. d. eBrg 10 7 1/2—2 1/2 „O. D. I." heeft dus op schitterende wijze WIELRENNEN L. R. T. V. „SWIFT". Gistermorgen is voor den aanvang der wedstrijden de 1 km. om de P. P. de Jong prijzen verreden, met als uitslag: J. Riet broek 27,2 sec.; G. Parijs 29.2 sec; Chr. de Vink, B. Riethoven, C. Gros elk 30 sec.; A. Strijk 30.8 sec; A. Collee 31 sec.; K. de Haas 32.4 sec.; W. v. d. Berg 33 sec.; J. Ben- ning 35.6 sec.; A. Mens 37 sec.; v. d. Werf 33.6 sec.; A. Lode wij ks 40 sec.; W. Menke 42 sec. Hierna werd er in plaats de 2 kin. inhaal wedstrijd weer een 1 km. wedstrijd op tijd gereden, waarvoor den heer Joh. de Geest een prijs had disponibel gesteld. Na afloop der wedstrijd en het openen der enveloppe bleek dat deze prijs was, voor hem die de langste tijd had gemaakt. A. Lodewijks had de langste tijd nl. 42.6 sec., zoodat deze met een product (een rook worst) van de fabriek van Joh. de Geest naar huis ging. Woensdagavond wedstrijd om de prijzen geschonken door St. Nicolaas. Aanvang van den wedstrijd te 8.30 uur in het clublokaal van J. van Meizen, Nieuwe Beestenmarkt. VAN EGMOND WINT TE ANTWERPEN. Aan het slot van het wielrenprogramma van Zaterdagavond te Antwerpen stond ook een wedstrijd over 50 K.M. achter motoren. Toen de renners 2 K.M. 500 M. hadden afgelegd deed zich plotseling een gevaarlijk ongeluk voor, dat gelukkig nog vrij goed is af gel oo pen. E. Luioken, die als gangma ker voor den Nederlander de Graaf fun geerde, wilde een zijner rivalen passeeren, doch deze liet hem geen vrij baan, met het gevolg, dat hij omhooggeduwd werd en met groote snelheid tegen de balustrade aanvloog. Het mag een geluk heeten, dat het motorrijwiel naar beneden viel. De mo torrenner zelf vloog tusschen het publiek, waar nog drie personen, gelukkig niet ern stig. gekwetst werden. Luicken zelf be kwam eenige kneuzingen en een gebroken pink. Hij werd door het Roode Kruis weg gedragen. De Graaf zag nog juist bijtijds kans naar beneden te glijden, zoodat hij met. den schrik vrij kwam. De uitslagen der wedstrijden luiden: Sprints over drie ronden: eerste: 1. Honeman. 2. Huybrechts. 3. van Egmond; tweede: 1. van Egmond. 2. Huybrechts. 3. Honeman; derde: 1. van Egmond. 2. Huybrechts. 3. Honeman. 1 ronde tijdrijden: 1. Iioneyman 14 3/5 AUTOMOBILISME De K.NAC. schrijft ons: Toen de Koninklijke Nederlandsche Auto mobiel Club een viertal jaren geleden voor het eerst in ons land door de organisatie van een Veiligheids week voor automobilis ten de aandacht vestigde op de groote nood zakelijkheid van een ver doorgevoerde actie voor Veilig Verkeer in het algemeen, heeft zij daarmede een schoon doel voor oogen gehad Zij heeft zich op het stand punt gesteld, dat de enorm snelle ontwik keling van het automobilisme in niet ge ringe mate oorzaak is geweest van de ver- keersoverstelping, waaraan ook thans nog vergeefs getracht wordt de noodige en juiste richting te geven. Men begrijpe het goed, van den beginne af aan erkennende, dat ook in automobielkringen reden be stond om te streven naar vervolmaking en dat ook zekere groepen van automobilis ten het noch met de verkeersregels, noch met het verantwoordelijkheidsgevoel al te nauw namen, heeft de KN.A.C. toch voor alle6 echter begrepen, dat het publiek in het algemeen niet snel genoeg zich heeft kunnen aanpassen aan de groote moeilijk heden, welke het motorisch verkeer in ste den en op het land heeft geschapen. En zij heeft er zich terdege rekenschap van ge geven, dat alleen dan verbetering in die kringen mogelijk zou worden, wanneer zij begon met vertrouwen te wekken in de eerlijkheid van haar bedoelingen, en het groote publiek er van zou kunnen overtui gen, dat de automobilisten zelf niets liever zouden willen dan dat door opheffing van de verkeersmoeilijkheden, ook de daarmede ten nauwste samenhangende vraagstukken als daar zijn, veiligheid, meer stilte, groo- tere rust, zouden worden opgelost. Den strijd tegen den onhoudbaren toe stand in ons verkeer heeft de K.N.A.C. op de haars inziens meest logische wijze aan gepakt. Tijdens de eerste Veiligheidsweken is de aandacht van de automobilisten ge vestigd op de vele ernstige plichten die zij in het belang van de Veiligheid jegens hun medemenschen hebben te vervullen. Dank zij de voortreffelijke medewerking van de pers, is als resultaat van een autamobilis- tische excursie door heel ons land op vele feilen van automobilisten de aandacht ge vestigd. En het is een verblijdend verschijn sel, dat sedert dien een grooter en vooral merkbaarder verantwoordelij kheidsgevoel is ontstaan dat niet alleen den toestand voor het automobilisme zelf veel gunstiger heeft gemaakt, maar ook tegenover het overige verkeer zijn beteekenis niet heeft gemist. En als het ware als bekroning op dit werk is in dit jaar de VeóJtigheidslaan-campagne door heel ons land gehouden welke vooral om haar psychologische waarde den land genoot heeft kunnen overtuigen van den ernstigen wil der K.N.A.C. en der automo bilisten alles te doen wat in hun vermogen sec.; 2. v. Egmond en Huybrechts, beiden in den tijd van 15 sec. 3 K.M. race op punten: 1. van Egmond, 4 min. 6 sec. 2. Huybrechts. 3. Honeyman. Algemeen klassement: 1. van Egmond ly pnt.; 2. Huybrechts 10»/3 pnt.; 3. Ho neyman 11 pnt. Achtervolgingwedstrijd eerste: 1. Constant 4 min. 25 2/5 sec.; 2. Snoek op 75 M.; tweede: 1. Wijnsdau 4 min. 22 3/5 sec.; 2. de Graaf op 85 M.; derde: 1. Meuleman; 2. Wambst op 95 M. Ren achter tandems: 1. Kaers in 1 uur 53 K.M. 295 M. Hiermede sloeg deze renner alle plaatselijke baanrecords. Tweede werd Lemoine 53,487 KJV1.; 3. Gerard 53.355 K.M. Na het ongeluk, waarover in den aan vang van dit verslag reeds melding is ge maakt, werd eenige oogenblikken gepau zeerd, waarna besloten werd de race toch voortgang te doen vinden, doch slechts over 30 K.M. De Graaf, die aanvankelijk nog wilde meedoen, bleek echter nog te veel onder den indruk van het gebeurde te zijn, zoodat hij spoedig opgaf. De uitslag luidt: 1. Meuleman in 25 min. 26 sec. nieu we plaatselijk baanrecord; 2. Constant op 2 ronden 50 M.; 3. Wijnsdau op 2 randen 200 M.; 4. Snoek op 5 ronden 520 M.; 5. Wambst heelver achter. DE KOPENHAAGSCHE ZESDAAGSCHE. Vrijdagavond is te Kopenhagen de Twee de Kopen-haagsche Zesdaagse he aangevan gen. Klokslag 10 uur startten de 24 man, die tezamen 7 verschillende landen verte genwoordigen, ni. Denemaken, Duitsch- land, Nederland, België, Frankrijk, Spanje en Italië. De 145-uren ononderbroken voortduren de rit was begonnen. Hoewel geenszins alle plaatsen uitverkocht waren, kon toch voor den eersten avond de belangstelling tevre denstellend worden genoemd. In den nacht van Zaterdag op Zondag vooral was het zeer vol en moest de kassa worden gesloten. Op Zondag waren wederom 6000 toe schouwers aanwezig. De stand Zondagavond 8 uur, na 46 uur rijden, was als volgit: 1. RauschFalck Hansen 146 punten; 2. BuysseBuschenhagen 84 p. Met 1 ronde achterstand: 3. FundaPütz- feld 38 p. Met 2 ronden achterstand: 4. Danholt Charlier 110 p.; 5. BraspenninxVan Ne- vele 23 p. Met 3 ronden achterstand: 6. Ehmer Rieger 52 p. Met 4 ronden achterstand: 7. Ignat Desohamps 38 p. Met 5 ronden achterstand: 8. Prieto Knudsen 90 p. Met 7 ronden achterstand: 9. LinariAn dersen 49 p. De andere koppels liggen meer dan 8 ronden achter. Afgelegd waren ongeveer 1200 KNL is, om tot een zoo veilig mogelijk verkeer te geraken. In aansluiting op deze veiligheidsactie heeft de K.N.A.C. gemeend ook den strijd tegen het straatlawaai te moeten aangor den. Zij heeft in een reeks artikelen in de dag- en weekbladen het vraagstuk van alle kanten belicht en opnieuw heeft zij eerst den eigen kring, nJ. die der automobilisten opgeroepen om het juiste voorbeeld te geven. Het Anti-Lawaaischildje, dat thans reeds op vele automobielen prijkt, en het onlangs met medewerking van De Geluid stichting te Delft gehouden Anti-Lawaai congres zijn er de bewijzen van, hoe de automobilisten voelen, dat ook te dezen op zichte van hen de eerste schrede naar een algemeene verbetering moet uitgaan. Maar daarmede mag en kan de zaak van het Algemeen Verkeer niet als afgedaan worden beschouwd. De Motor- cn Rijwielwet is verouderd. Integendeel. Dit alles was slechts een be gin. Organisatorisch opgezet, met de bedoe ling de oogen te openen van allen, voor wie de zondèrlinge en niet te verdedigen wan toestanden op verkeersgebied een doorn in het oog zijn. En het zal nu zaak zijn den wetgever te overtuigen, van de juistheid der opvatting, dat de verkeerswanorde niet te ontwarren is alleen door een bepaalde categorie aan allerlei strafbepalingen te onderwerpen en in een keurslijf van regle menteeringen en verboden te wringen. Slechts door iederen weggebruiker te be trekken in een algemeene verkeerswet met volkomen in achtneming van de vrije en normale ontwikkeling van ieder verkeers- onderdeel zal het mogelijk zijn een einde te maken aan een wantoestand, welke niet meer van dezen tijd is. Tot nu toe heeft de langzamerhand berucht geworden Motor en Rijwielwet niets anders gedaan, dan den groei van het automobielverkeer zoodanig tegen te houden en den automobilist in zoo vele opzichten aan strafbepalingen te on derwerpen, dat men zich nog vol verwonde ring moet afvragen hoe het mogelijk is, dat desondanks het automobilisme zich zoo snel als in de laatste tien jaren het geval is ge weest, heeft kunnen ontwikkelen. De tweeslachtigheid in ons wetgevend apparaat is op zijn zachtst uitgedrukt grotesk. Eenerzijds worden financieel e wet ten gemaakt met de bedoeling den automo bilisten voor den aanleg van goede en prac- tische verkeerswegen te laten betalen. En aan den anderen kant staat de strafrechter gereed om het gebruik dier mooie en nut tige wegen practisch vrijwel onmogelijk te maken. De automobilist, die op een daarvoor toch aan gelegden weg met een snelheid van 80 K.M. rijdt, loopt kans, zonder dat er iets gevaarlijks geschiedt, tot gevangenisstraf van eenige weken te worden veroordeeld, omdat hij naar het inzicht van den eersten den besten agent van politi,e die wellicht nooit in een automobiel heeft gezeten „de veiligheid van het verkeer in gevaar heeft gebracht". De automobilist, die met normale stads- snelheid rijdend plotseling een wielrijder voor zijn wagen krijgt van wie het aange ven van zijn rijrichting nu eenmaal een bo- venmenschelijke krachtsinspanning schijnt te vorderen, zal bij een ongeval vrijwel steeds het kind van de rekening worden, omdat hij niet kan bewijzen, dat de fietser sliep of sufte. De automobilist, die een plotseling den rijweg overstekenden voetganger aanrijdt, zal slechts met de grootste moeite aanne melijk kunnen maken, dat het ongeluk niet zou zijn geschied, wanneer de wandelaar zich de moeite had getroost eerst uit te kijken alvorens zich van het veilige trot toir te wagen. De automobilist, die bij avond den niets kwaad vermoedenden karrevoerder in den rug rijdt, omdat de goede man met zijn lichaam het voorgeschreven oliepitje af schermde, zoodat het volkomen onzichtbaar was, zal niet alleen moeten afwachten of hij den rechter van het aanwezig zijn van on macht zal kunnen overtuigen, maar bij zich zelf steeds de wroeging blij ven mededragen over het feit, dat hij een medemensch heeft gedood. De automobilistdeze voorbeelden zouden met vele zijn te vermeerderen en aan te vullen. Het aantal ongelukken en verkeersovertredingen, waarbij de auto mobilist uiteindelijk de schuldige wordt be vonden, maar waarvan de oorzaak ligt bij den wetgever zijn talrijk. Zoolang het mogelijk blijft, dat in de steden en op de wegen iedere weggebrui ker, of hij automobilist of karrevoerder, motorrijder dan wel fietser is, zich het recht mag aanmatigen uit zijwegen en dwars straten te schieten, zoolang hij er slechts voor zorgt, dat hij „van rechts komt", zoo lang ook zal het aantal verkeersongeluk ken niet verminderentenzij men radi caal aan heel het moderne snelverkeer een einde maakt. Terwijl in alle ons omringende landen aan de verouderde verkeerswetten een ein de is gemaakt, blijft onze wetgever vast houden aan het aftandsche begrip, dat het geheele verkeer te regelen valt door regle menteering en beknotting van de logisch gegroeide rechten van den automobilist. Sterker nog. De volkmen verouderde motor- en rijwielwet, waarvan de naam reeds voldoende de beteekenis en bedoe ling weergeeft zij het ook dat het rij wiel daarin vrijwel niet genoemd wordt zal binnenkort nieuw leven worden inge blazen. D.w.z. dat de strafbepalingen voor de automobilisten nog aanzienlijk strenger en zwaarder zullen worden. Wat dat zeg gen wil wordt duidelijk voor hem, die de uitspraak kent van een bekend jurist, n.1. dat nu reeds de automobilist voortdurend met één been in het ziekenhuis en met het andere in de gevangenis staat. Met dat al zijn reeds enkele veranderin gen in het Motor- en Rijwielreglement en Beschikking aangebracht. Enkele daarvan zijn bet dient erkend inderdaad van belang voor een veiiig-verkeer. Maar daar staat tegenover, dat andere nieuwe bepa lingen in hooge mate de onveiligheid be vorderen. Wie de juistheid van deze op merking aan de werkelijkheid wenscht te toetsen, sla de dagbladen van den laatsten tijd maar eens op, waarin reeds verschil lende doodelijke ongevallen zijn vermeld ontstaan tengevolge van het feit. dat be stuurders van driewielige bakfietsen niet meer op de rijwielpaden mogen rijden en in donker door hun achteroprijdende auto mobilisten zijn verpletterd, omdat de be faamde roode reflector niet, of veel te laat zichtbaar was. Tijdens het Anti-La waai-Congres heeft een der inleiders n.l. ir. Halbertsma, op de onjuiste redactie van de nieuwe bepaling inzake het oranje stoplicht der automobie len gewezen, welke, hoe goed bedoeld ook de onveiligheid in hooge mate heeft be vorderd. Sedert de Anti-Lawaai-Campagne der K.NAC. is er als het ware een storm van enthousiasme opgelaaid, omdat heel het menschdom nu op het einde van het claxon, geloei hoopte. Het is een bewijs hoezeer de steeds van hooger hand gevoede opvat ting, dat de automobilist-Barbertje moet hangen, de andere weggebruikers volko men blind heeft gemaakt voor eigen fou ten en tekortkomingen. Het is juist, dat de KNA..C. streeft naar minder lawaai van de zijde der automobilisten, maar zij acht zulks alleen bereikbaar wanneer de wet gever het mogelijk maakt normaal gebruik van de automobiel te maken met zoo wei nig mogelijk noodzaak tot signaal geven. Die Anti-La waai-Actie beteekent echter niet, dat het overige verkeer kalmweg zijn verkeerden gang kan gaan. Alleen wanneer ook de andere weggebruikers zich ten volle aan passen aan de noodzakelijke verkeerseischen, zal het den automobilist gegeven zijn zonder gevaar van met den strafrechter in aanraking te komen, zijn geluidssignaal zooveel mogelijk met rust te laten. Zoolang zulks echter nog niet het geval is, zal men niet kunnen en mogen verwachten, dat de automobilist zelfs wanneer hij de Meer-Stilte plaquette der K.NA..C. voert zonder signaal zich een weg zal banen door het labyrinth, dat hier te lande verkeer wordt genoemd. Wegenpotitiek noodzakelijk. Hoe lofwaardig b.v. ook het streven in de Provincie Noord-Brabant geacht moge worden, waar de autoriteiten den strijd te gen het lawaai in het algemeen aanbinden, toch zal ten aanzien van het „onnoodig gebruik van signaal-instrumenten door be stuurders en motorrijtuigen en rijwielen" alleen dan eenig nuttig resultaat zijn te verwachten, wanneer de oorzaak van het „onnoodig gebruik" zal zijn weggenomen. Een oorzaak welke zetelt in het gebrek aan een billijke, nuttige en vooral zeer noodzakelijke grondig georganiseerde toe zicht in den vorm van een goed geschoolde en degelijk uitgeruste wegenpolitie. Den weggebruiker in het algemeen ont breekt elk gevoel voor verantwoordelijk heid omdat onze wetgeving een zoodanige is, dat de groote verantwoordelijkheid al leen van den automobilist wordt gevergd. Inderdaad mogen de wielrijders, voetgan gers, karrevoerders e.d. dankbaar zijn voor de groote mate van verantwoordelijkheids gevoel welke de automobilisten bezitten. Ware dat gevoel niet aanwezig, dan zou de ongevallenstatistiek een nog veel ongunsti ger beeld vertoonen dan thans reeds het ge val is. Het zou de moeite loonen, wanneer zij, die voor onze verkeerswetgeving moeten zorgen, eens in de practjjk zouden nagaan hoe noodzakelijk het is, dat de automobi listen zeer veel verantwoordelijkheidsge voel bezitten. Ongetwijfeld zou hun inzicht in de verkeersmalerie een geheel andere worden dan thans het geval is. De auto mobilisten trachten zich zooveel mogelijk aan te passen aan de veelal onbillijke en onmogelijke eischen welke hun worden ge steld. En dat zij daarin niet ten volle sla gen, pleit niet tegen hen, doch tegen den wetgever, die zich niet voldoende de on mogelijkheid realiseert van de onvervul baarheid dier eischen. Wil men een voor beeld? Ze liggen voor het grijpen. Men neme b.v. de verlichtingskwestie. Eenerzijds wordt de eisch gesteld, dat met gedempte lichten moet worden gereden; maar ander zijds eischt men tevens, dat de automobi list alles zal zien, ook wat niet verlicht is. Voelt men het ongerijmde van een dergelij ke wettelijke bepaling? De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club erkent ten volle de noodzakelijk heid van de vaststelling van verkeersvoor- schriften en daarmede verband houdende maatregelen. Doch zij erkent deze slechts, wanneer zij voor heel het verkeer gelden, en niet alleen aan de automobilisten de zwaarste verplichtingen opleggen. Zij verwacht tevens, dat met den grootst mo gelijken spoed, in het belang van een groo- tere veiligheid op den weg, gestreefd zal worden naar het wegnemen van die voor schriften en bepalingen, welke haars in ziens voor een groot deel oorzaak zijn van de vele verkeersongelukken. En ten slotte meent zij te mogen aandringen op het op ruimen van die belemmeringen, welke de normale ontwikkeling en den gezonden groei van het voor ons economisch leven zoo belangrijk automobilisme tegenhouden. Dat zij gaarne bereid is tot de verwezen lijking van deze voor haar zoo nuttige en noodzakelijke desiderata zooveel als in haar vermogen is by te dragen, blijkt ten over vloede uit het feit, dat de K.N.A.C. beslo ten heeft in eigen boezem het vraagstuk van de wenschelijkheid en den vorm van een Algemeene Verkeerswet te bestudee- ren. Want zooveel staat voor haar wel on- omstootelijk vast, dat de thans bestaande toestand niet langer kan en mag voort duren. BILJARTEN ROGER CONTI IN VORM. Een algemeen gemiddelde van 112. Gedurende de laatste dagen, aldus het Fransche sportdagblad „l'Auto", heeft Roger Conti zich in den wedstrijd om den Maurice Vignaux-prijs weer eens een speler van extra-klasse betoond. Denk eens aan. Conti gaf in dez en wedstrijd een speler als Van Leemput (België) 170, den Japanner Fujiwara 210 en den Zwitser Martenet 250 punten vóór op de400! En desondanks won Conti dit tournooi! Na een even mooi als sterk gespeelde barrage-partij tegen Van Leemput. Conti maakt de 400 in twee beurten, een gemiddelde van 200, met als hoogste serie 388. Van Leemput kreeg er 95 in twee beurten, hoogste serie 90. Roger Conti gaf in dezen wedstrijd een speler als tweestoots met een algemeen moyenne van 112. Zijn partij tegen Ranson maakte hij in één beurt uit! De algemeene gemiddelden en series der andere lagen vér daar beneden: 2. Va« Leemput 46.33 en 221; 3. Martenet 40.82 en 121; 4. Grange 46.85 en 241; 5. Derbier 35.01 en 194; 6. Ranson 22.25 en 150; 7. Fuji wara 17.23 en 133. LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd T. O. P I D. O. S. 2 B voor de 2e kl. comp. L.B.B. luidt: Ph. Verstraaten (D.O.S.) 100 31 15 3 22 P. Oudshoorn (T.O.P.) 68 30 16 2.26 W. v. d. Wilk res. 67 40 7 1.67 J. Harteveld 100 40 9 2.50 De 3e partij door T. O. P. gewonnen w.n.o. T. O. P. 2 gew. partijen. D. O. S. 1 gew. partij. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 3 December 1934 Hooge Pryzen f 20.000.— 20185 f 2000.— 17220 f 1500.— 5352 f 1000.— 14826 2C674 f 400.— 2836 f 200.— 8424 f 100.— 2555 14319 15222 15530 20560 22330 23358 Prijzen van 35. 28 120 130 192 201 238 254 331 524 8900 8916 8952 8986 9164 9165 9181 9224 9391 9417 9422 9682 9687 9694 393 408 423 431 435 458 484 542 561 587 625 649 685 700 726 733 843 907 948 951 968 975 1015 1027 1107 1121 1154 1201 1211 1227 1247 1265 1285 1320 1322 1334 1370 1417 1432 1476 1484 1627 1568 1573 1703 1763 1783 1799 1801 1857 1878 1880 1898 2010 2094 2096 2124 2163 2179 2212 2229 2303 3361 2366 2423 2442 2522 2524 2553 2596 2606 2624 2684 2760 2756 2790 2902 2972 2986 3018 3020 3026 3054 3056 3071 3163 3180 3228 3233 3234 3304 3332 3350 3353 3406 3470 3588 3664 3715 3720 3754 3774 3782 3810 3829 3856 3875 3914 3961 3964 3999 4003 4020 4023 4118 4121 4165 4182 4183 4210 4247 4280 4284 4289 4290 4309 4340 4376 4401 4408 4448 4455 4469 4539 4582 4643 4667 4769 4842 4876 4887 5014 5037 5065 5069 5079 5116 5119 5144 6153 5212 5234 5277 5305 5354 5364 6366 5434 5449 5470 5483 5548 5550 5640 5675 5690 5760 5781 5820 5839 5946 5997 6075 6081 6125 6144 6145 6160 6227 6236 6258 6296 6338 6347 6384 6401 6406 6415 6422 6433 6449 6473 6490 6498 6504 6544 6581 6595 6628 6649 665 1 6671 6C80 6682 6718 6724 6753 6756 6799 6822 6873 6917 7023 7057 7115 7137 7230 7231 7236 7237 7276 7290 7291 7324 7404 7453 7473 7494 7512 7525 7567 7614 7681 7687 7688 7701 7713 7796 7797 7814 7836 7837 7902 7923 7959 7963 7978 7989 8004 8016 8020 8032 8062 8072 8107 8108 8148 8170 8176 8286 8294 8403 8476 8488 8532 8540 8568 8594 8595 8027 8674 8678 8732 8742 8754 8760 8777 8827 8857 9017 9103 9112 9138 9286 9310 9341 9346 9469 9488 9530 9590 9664 9731 9776 9778 9848 9370 f902 9943 9978 10015 10022 10031 10077 10097 10110 10123 10148 10287 10308 10349 10383 10444 10600 10641 10715 10721 10796 10828 10856 10895 10909 11085 11216 112G8 11283 11485 11493 11496 11500 11501 11512 11540 11633 11660 11G62 11687 11706 11775 11809 11834 11838 11859 11958 11972 12027 12067 12137 12185 12190 12411 12451 12463 12494 12525 12539 12551 12585 J2587 12640 12730 12769 12869 12873 12925 12964 13047 13072 13081 13089 13103 13120 13230 13245 13309 13327 13382 13447 13489 13501 13502 13543 13544 13572 13624 13648 13687 13696 13716 13745 13747 13777 13794 13827 13829 13959 13990 14042 14133 14156 14267 14270 14273 14277 14340 14415 14416 14434 14444 14542 14603 14604 14619 14659 14662 14679 14751 14757 14770 14771 14869 14881 14886 14956 14977 14979 15033 150Ö0 15115 15126 15170 15258 15285 15292 15312 15313 15326 15333 15371 15381 153B8 15453 15515 15580 15653 15687 15689 15747 15701 15786 15787 15803 15812 15846 15858 15866 15877 15880 15884 15905 15911 15934 16020 16067 16086 13122 16166 16169 16220 16222 16270 16360 16388 16400 16472 16504 16616 16642 16690 16725 16752 16826 16842 16868 16907 16936 16939 16955 16987 16997 17019 17040 17047 17094 17099 17107 17115 17116 17121 17155 17158 17175 17207 17353 17402 17414 17425 17475 17495 17522 17536 17584 17596 17609 17617 17662 17700 17719 17741 17774 17798 17806 17812 17816 18078 18116 18149 18200 18221 18267 18284 18309 18311 18326 18327 18342 18420 18421 18505 18543 18610 18616 18653 18672 18702 18748 18760 18807 18818 18921 18937 18038 18948 18954 18970 18972 19013 19061 10075 19085 19099 19130 19134 19197 19212 19222 19296 79332 19336 19341 19376 19386 19388 19398 19444 19453 19548 19558 19570 19630 19641 19673 19702 19749 19751 19770 19814 19832 19850 19995 20036 20043 20049 20087 30126 20158 20159 20172 20195 20230 20242 20337 20427 20450 20464 20495 20497 20500 20515 20519 20532 20559 20649 20675 20700 20712 20717 20735 20747 20778 20805 20877 20973 21002 21123 21358 21369 21389 21442 21484 21538 21540 21554 21581 21640 21679 21631 21688 21702 21779 21786 21822 21833 21850 21965 21970 22004 22010 22058 22079 22084 22101 22116 22208 22253 22299 22303 22315 22335 22395 22418 22468 22475 22520 22533 22553 22588 22594 22659 22670 22674 22679 22684 22736 22857 22865 22883 22941 22966 23043 23052 23056 23063 23098 23143 23167 23236 23247 23265 23279 23303 23352 23369 23372 23380 23383 23489 23513 23549 23555 23560 23564 23648 23687 23690 23715 23724 23745 23767 23821 23834 23977 23985

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7